Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) bugizozi válasza buffon007 (#1950) üzenetére


bugizozi
őstag

Milyen munka lenne, ha szabad kérdezni? :)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1952) buffon007 válasza bugizozi (#1951) üzenetére


buffon007
tag

Neked még jobb híján akár jó is lehetne.Jászberénybe vmelyik gyárba kerestek dolgozót a kelly servicestől.
viszont az anyagiak miatt maradok ott,ahol elősször felajánlották.

(#1953) F34R válasza buffon007 (#1940) üzenetére


F34R
nagyúr

oszinten makod van.... amiket en nezek hirdeteseket altalaban 2-3 ev tapasztalat hasonlo teruleten , targonca vezetoi jogositvany (nem art ha nehezgepre is van ).

(#1954) kerjani


kerjani
aktív tag

Milyen oldalakon/fórumokon lehet értelmes programozói állásajánlatokat találni? Olyanokra gondolok, mint pl a prog.hu társalgó állás rovata, vagy a weblabor.hu "munka és állás" része.

A nagy állásportálokon kívüli népszerűbb helyek érdekelnek, mert ezeken hónapok óta ugyanazokat a hirdetéseket frissítgetik, és van hogy több fejvadász cég tölti fel ugyanazt a hirdetést + sok cég nem engedheti meg magának hogy ezekre regeljen.

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#1955) doc válasza kerjani (#1954) üzenetére


doc
nagyúr

hup.hu ?

(#1956) bambano válasza kerjani (#1954) üzenetére


bambano
titán

prohardver?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1957) doc válasza bambano (#1956) üzenetére


doc
nagyúr

ja hat gondoltam ez alap, ha mar itt kerdezi :DDD

(#1958) kerjani válasza doc (#1955) üzenetére


kerjani
aktív tag

Nice find! Thx!
Jöhet még :)

#1956 egyértelmű :D

[ Szerkesztve ]

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#1959) PazsitZ válasza kerjani (#1954) üzenetére


PazsitZ
addikt

it2it.hu oldalon szoktak lenni jó állások.

- http://pazsitz.hu -

(#1960) kerjani válasza PazsitZ (#1959) üzenetére


kerjani
aktív tag

Ezt ismerem, tényleg jó

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#1961) AMDFan válasza kerjani (#1954) üzenetére


AMDFan
addikt

Értelmes programozói állásajánlatokkal tele vannak az állásportálok. Hiány van programozókból, ha ügyes vagy akkor pár hét alatt találsz munkát úgy hogy válogathatsz az ajánlatok közül.

(#1962) buffon007 válasza buffon007 (#1952) üzenetére


buffon007
tag

Remek.
Állásinterjúra hívtak ma be a provident zrt-től területi képviselőnek....
elmennek a bánatba.amég munkám nem volt,addig egy héten egyszer se szóltak.:)

(#1963) Kassadin válasza buffon007 (#1962) üzenetére


Kassadin
addikt

Így működik ez sajnos.

(#1964) izomhod válasza buffon007 (#1950) üzenetére


izomhod
senior tag

és mit kellett volna csinálni?

fél8kor, nem normálisak. az ilyeneket kell éjjel 11-kor visszahívni, hogy bocsi, hogy is volt ez?
van aki magával viszi haza a céges mobilt:)

(#1965) Mawyx válasza buffon007 (#1940) üzenetére


Mawyx
senior tag

Aztaa, ezt hol találtad??

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1966) Mercutio_ válasza buffon007 (#1962) üzenetére


Mercutio_
félisten

És az annyira jó meló, hogy érdemes miatta bosszankodni? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1967) buffon007 válasza Mercutio_ (#1966) üzenetére


buffon007
tag

semmi bosszankodás,csak röhögök magamon,hogy eddig semmi,most meg...
Eddig a meló tetszik,bár még nagyon az elején vagyok.Eddig kb semmit nem kell csinálnom.Eddig 3nap alatt 5kamiont vettem át,fogadtam,ez 3*1óra meló 5*1óra munka kb.Unalmamban már a gyári melósoknak is segítettem(volna,ha nem annyira sötétek).Viszont sajnos a közeg nem a legjobb.Vannak jó fejek,de sok a kisebbségi,aki késsel fenyegetőzik,mert én céges alkalmazott vagyok,ő meg külsős...

(#1968) IldiB


IldiB
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném véleményeteket kikérni.
Megkaptam a volt cégemtől a kilépő papírjaimat,és azt vettem észre,hogy a papírok közt van egy utolsó munkaviszonyra vonatkozó adatok rész,ahol ezt találtam:
Munkakör:pénzügyi-asszisztens
Kezdete 2003.05.01.
Vége:2012.08.01

Az egészben az a számomra bosszantó,hogy én ennél a cégnél IT-re voltam felvéve éa ott is dolgoztam,a munkaszerződésemben is az áll,menet közben 2010-ben váltottam munkakört pénzügyi-asszisztensre,amiről szintúgy módosítás készült.Jelenleg IT területen szeretnék dolgozni,mint programozó,de ez a papíron nem látszik,sőt,olyan,mintha nem is dolgoztam volna ilyen területen.A céghez 2003.05.01-én léptem be.
Ilyenkor mit tudok tenni?Ezt hogy magyarázom meg a következő munkáltatómnak,esetleg HR-vezetőjének?Azt fogja hinni,hogy nem mondok igazat,mivel a papír ezt nem taglalja.
Nem tudom jó helyen öntöttem ki a szívemet,de ez nekem fontos.És esetlegesen mások is tanulhatnak belőle,ha hasonlóan jártak.
Segítsetek mit tegyek...:((
Köszönöm előre is mindenkinek.

(#1969) Mercutio_ válasza IldiB (#1968) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy felhívod a volt munkáltatódat és kéred az igazolás módosítását a papírjaid alapján, vagy a majdani melóhelyeden elmondod, hogy hibás az igazoláson feltüntetett beosztás és ezt a mellékelt munkaszerződés is bizonyítja.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1970) IldiB válasza Mercutio_ (#1969) üzenetére


IldiB
csendes tag

Köszönöm szépen a segítségedet.További szép napot.

(#1971) doc


doc
nagyúr

hasznos cikk a HVG-n a kamu/gyanus allashirdetesekrol

(#1972) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Felhívtak egy munkaerő-közvetítőtől, hogy lenne egy logisztikai állás és rám (is) gondoltak a CV-m alapján ( fent van a profession-ön). Diplomás pályakezdő vagyok, de teljesen más területen végeztem. Az első kör simán ment, csak a fejvadásszal beszélgettünk általános témákról. Kiderült, hogy az IBM-ről van szó. Szimpatikus lenne a hely, a fizu jó és ráadásul helyben is van. A jövő héten a második körre viszont már a cégtől jön egy vezető. Valószínűleg angolul folyik majd a dolog és elég keménynek ígérte a fejvadász. Mégis mire számítsak? Van ugyan nyelvvizsgám, de egyrészt nem mai (bár egy ideje igyekszem feleleveníteni), meg sima általános, üzleti angol nem igazán menni.

Ha valaki esetleg dolgozik ott, vagy van infója, hogy mire lehet számítani egy ilyen beszélgetésen, akkor örömmel venném a tanácsait!

Előre is köszönettel!

(#1973) Funthomi válasza albiosz (#1972) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Számomra nem tiszta az, h akkor most logisztikai állás lenne az IBM-nél, vagy az IBM-nél dolgoznál más munkakörben?
Általános dolgokat kérdezhetnek (nálam sokszor voltak ezek a témák érintve, a HR-es körnél is és utána), pl.: Mesélj magadról röviden, milyen sulit végeztél? Akarsz-e tovább tanulni (nem csak felsőoktatás, hanem tanfolyamok stb.)? Miért szeretnél ott dolgozni, mi a motivációd? Milyen tapasztalatod van a szakmában, milyen problémával találkoztál és mi volt erre a megoldás? Miért jó a cégnek, ha te ott dolgozol? Erősségek, gyengeségek?
Persze sanszos a szakmai beszélgetés, ebben a témakörben én nem tudok neked hasznosat mondani, minden előfordulhat, szituációk stb :D

Hozzáteszem, sok minden előfordulhat, és nem biztos, h a föntiek közül lesz akármelyik, ez saját tapasztalat, de hát ahány interjúztató, annyi variáció!

[ Szerkesztve ]

YOLOska

(#1974) albiosz válasza Funthomi (#1973) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi szépen a választ!
Tehát az IBM-nél dolgoznék logisztikai munkakörben. Amiket felsoroltál, azok nagyjából megvoltak az első körben a fejvadásszal, magyarul. Bár lehetséges, hogy az IBM-es arccal is hasonlók lesznek, csak angolul. Nyilván tudják, hogy nem ilyen területen végeztem, és ők sem akarják húzni a saját idejüket üzleti témákkal. De majd kiderül.

(#1975) Funthomi válasza albiosz (#1974) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Mivel jellegét tekintve nem hasonló az előző-és a betölteni kívánt munkakör, megkérdezhetik, mi az oka a váltásnak? Ez amúgy is jogos kérdés, szeretnek tisztában lenni ezzel, sztem ezt a választ is érdemes átgondolnod ;)

YOLOska

(#1976) kovsol válasza albiosz (#1974) üzenetére


kovsol
titán

fehérvári ibm vagy bp esetleg Vác ?

May the Force be with you!

(#1977) albiosz válasza kovsol (#1976) üzenetére


albiosz
őstag

Vácról van szó.

(#1975) Funthomi: Köszi, ilyesmikre számítok én is, meg hétköznapi kérdésekre. Majd kiderül. :)

(#1978) Funthomi válasza albiosz (#1977) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Az interjút követően majd írd meg, mik történtek azon az interjún :)

YOLOska

(#1979) kpal


kpal
veterán

Hali! Szerintetek van esély friss jogsival áruterítő melót vallani ? Vagy hasonló sofőr munkát ?

[ Szerkesztve ]

(#1980) buffon007 válasza kpal (#1979) üzenetére


buffon007
tag

C-vel van.Szemerey keres folyamatosan alkalmas embereket.
C+E már csak előny.

(#1981) albiosz válasza Funthomi (#1978) üzenetére


albiosz
őstag

Nothing special.
Csak magamról kellett beszélnem pár mondatban, és utána teljesen átlagos dolgokat kérdezett a csóka. Nem tudom mire figyelt, én nagyon gyengének éreztem magam, régen volt 2007, amikor nyelvvizsgáztam. Igyekeztem összeszedett lenni, de biztos tele volt nyelvtani hibákkal. Ennek ellenére ma hívtak, hogy továbbjutottam, még lesz 3. kör is. Kíváncsian várom.

(#1982) doc válasza albiosz (#1981) üzenetére


doc
nagyúr

valoszinuleg csak arra volt kivancsi, hogy tudsz-e annyira kommunikalni hogy adott esetben kulfoldiekkel dolgozz egyutt (nalunk legalabbis ez szokott lenni az interju angolul tartott reszenek a lenyege)

(#1983) Funthomi válasza albiosz (#1981) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Hajrá a 3. körben is =D

YOLOska

(#1984) kovsol válasza albiosz (#1981) üzenetére


kovsol
titán

Ez nem nyelvvizsga, hogy számítson a nyelvtan. Többet ér a némileg hibásan használod a nyelvet és folyamatosan komunikálsz, mintha megállsz többször csak azért, hogy na most hogy is van a nyelvtan ?
Érted mit kérdeznek és tudsz rá válaszolni is akkor nyert ügy :) Azért meg nem fognak hazaküldeni, mert eltévesztetted a szórendet esetleg :)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1985) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na, ilyen is először történt velem, hogy felhívtak egy állás miatt, amire nem is jelentkeztem. :D Előző cég HR-ese van már másik cégnél, s azt mondta van egy új pozíció, s rám gondolt, mint aki be tudná tölteni azt a pozíciót. Egyelőre nem nagyon értem rá beszélni vele, de holnap majd felhívom. Egyébként nagyon megtisztelő, hogy felmerült a nevem, de most épp olyan helyen vagyok, amiről munka szempontjából mindig is álmodtam. Szóval meghallgatom, hogy miről van szó, de kb. 5% esélyt látok rá, hogy átmenjek.

I am having fun staying poor.

(#1986) Funthomi válasza Drizzt (#1985) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Lehet tudni milyen munkakörről van szó és te milyen területen dolgozol? :D

YOLOska

(#1987) Drizzt válasza Funthomi (#1986) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igen. Senior C++ developerről van szó, mint munkakör, s szoftverfejlesztő vagyok, de nem kifejezetten c++os, van benne az is. És a mostani melóm elsősorban nem implementálás, hanem hiba okának megkeresése, s javítása. Ez utóbbi jobban is fekszik nekem, érdekesebbnek találom.

Amúgy beszélgettünk ma, igazából annyira nem érdekel a pozíció, mostani helyemen érdekesebbnek látom a munkát, de még azért beszélek a potenciális főnökkel, hogy mire lehet számítani szakmai oldalról.

I am having fun staying poor.

(#1988) Ádám16 válasza kovsol (#1984) üzenetére


Ádám16
addikt

Azért nem hátrány, ha nyelvtanilag pontos, lehet, hogy az "ellenfelét" éppen ezért fogják "győztesnek hirdetni", mert ő ezt jobban használja.. Sose lehet tudni.
De nyilván, ha csak egy két hibát vét a kolléga, elrepülnek felette... :)

(#1989) kovsol válasza Ádám16 (#1988) üzenetére


kovsol
titán

meg munkaköre is válogatja mennyire kell a nyelv :)

May the Force be with you!

(#1990) Drizzt válasza Drizzt (#1987) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Beszéltem vele is, egyelőre skip. Elsősorban engem olyan lehetőség mozdítana csak most, ami masszív külföldi jelenlétet igényel. Azért ha meggondolnám magam, hívhatom. Mindenestre nagyon megtisztelő a dolog.

I am having fun staying poor.

(#1991) olivern


olivern
csendes tag

Sziasztok!

Pénteken megyek állásinterjúra egy céghez (Cib Bank), felvételiztető annyit mondott,hogy szakmai interjú lesz,ami a következők lesznek kíváncsiak
-microsoft windows 2003 r2 server
-active directory
-active directory sémák
-dns,dhcp

Ezekből kellene felkészülnöm.Az lenne a kérdésem,hogy aki már járt ilyen interjún kb.milyen kérdések szoktak elhangzani?Mennyire mélyüljek el benne?

(#1992) Karesz951


Karesz951
csendes tag

Üdv!

Segitséget szeretnék kérni, Rendszergazda OKJ képzésre szeretnék jelentkezni és szeretném tudni hogy mennyire éri meg belevágni, tényleg ennyire hiányszakma, könnyen lehet vele munkát találni, jövedelem szempontjából mennyit lehet keresni ezzel pályakezdőként? Esetleges pozitív tippeket más hasonló szakra amit érdemesebb elvégezni szívesen fogadom.

Köszi

(#1993) PazsitZ válasza Karesz951 (#1992) üzenetére


PazsitZ
addikt

Önmagában nagyon kevés szerintem.
De kiegészítő papírokkal (CISCO, microsoft, oracle vizsgák) és/vagy tényleges hozzáértéssel eladható, szvsz.

- http://pazsitz.hu -

(#1994) bobsys válasza olivern (#1991) üzenetére


bobsys
addikt

az en kedvenc kerdeseim ebben a temakorben
meseld el a dns kerest, a pc hogyan milyen lepesekben talal meg egy A rekordot egy websitehoz
mi a CNAME, SRV
AD: hogyan mozgatod at a szerepkoroket, hany szerepkor van, mi a nevuk (feladatuk), melyik parancsal ellenorzod a replikaciot, mi a szerepe az AD siteoknak, hany perc/ora alatt replikalodik egy jelszovaltoztatas

Ezen kivul persze lehet kismillio kerdes

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1995) Mercutio_ válasza Karesz951 (#1992) üzenetére


Mercutio_
félisten

A hiányszakma az nem a "rendszergazda" :N pláne nem egy OKJ-s gyorstalpalós :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1996) SOAD19


SOAD19
addikt

Végzett hallgatóként kaptam egy ilyen mailt a Neptuntól:

"Kedves Végzett Hallgatók!

2013 februárjától új szakirányú továbbképzési szak indul a Debreceni Egyetem Műszaki Karán. Audiovizuális és Médiatechnikai szakmérnök képesítés megszerzésére van lehetőség.
Kiknek szól? Minden BSC vagy főiskolai oklevéllel esetleg MSC diplomával rendelkező gépészmérnök, mérnök-informatikus, mechatronikai mérnök, építészmérnök, építőmérnök, villamosmérnök, vegyészmérnök, biomérnök, környezetmérnök hallgatónak.
Mit takar az elnevezés? A szak hallgatói gyakorlat orientált képzés során sajátíthatják el a különböző audiovizuális és médiatechnikai ismereteket, mint például: mozgóképrögzítés, vágás, világosítás, hangkeverés, koncertek- és rendezvények hangosítása, webdesign és sok egyéb érdekességet.
A képzésben szakmai segítséget és gyakorlati helyet biztosít: a Csokonai Színház, a Főnix Rendezvényszervező Kht. (Főnix Csarnok és a Kölcsey Központ), a VOKE Egyetértés Művelődési Központ, az Alföld TV, a Rádió FM 95 és a Friss Rádió.
A képzés időtartama: 2+1 félév. Az utolsó félévben a hallgató az általa választott partnerintézménynél készíti el diplomaprojektjét. "

Szerintetek lenne értelme egy ilyenbe belekezdeni, vajon lehetne valamire menni ilyen képesítéssel. Amúgy, így nagy vonalakban leírva még tetszene is, bár nagy valószínűséggel nappali képzés, és akkor kilőve, de azért érdekelne a véleményetek.

Köszi!

(#1997) lorcsi válasza SOAD19 (#1996) üzenetére


lorcsi
veterán

kellene infót kérni arról, hogy myilen szoftverek kezelésére tanít meg ez időszak alatt
nekem amúgy kissé lufinak tűnik

(#1998) SOAD19 válasza lorcsi (#1997) üzenetére


SOAD19
addikt

Ugyi, hogy kicsit komolytalan képzésnek tűnik... 1,5 év alatt ennyi mindent nem nagyon lehet normálisan megtanítani, max. csak az alapokat.

(#1999) execute93


execute93
őstag

Sziasztok,
Itthoni bedolgozásos munkát nem tudtok? Hol érdemes nézni? Ami persze nem kamu.

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#2000) kraftxld válasza execute93 (#1999) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mi az amiben szerinted jó vagy és otthonról tudnád csinálni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.