Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) izomhod válasza Kassadin (#1500) üzenetére


izomhod
senior tag

ja persze, de én csak arra az egy hsz-odra reagáltam, amire a "válasz"-t nyomtam

(#1502) kispéé válasza Ateszzero (#1498) üzenetére


kispéé
aktív tag

5 perc angol nevű könyvet szerezd be(így vagy úgy), ahogy a kolléga írta és igen fejleszd az angolod, hidd el jó angollal szinte bármilyen és jól fizető munkát is kaphatsz.

Btw most én is hasonló cipőben járok, melót keresek, de addig nem vesznek fel sehová gépészmérnöknek míg nincs meg a legalább középfokú angolom, beszoptam, ez van, azt hittem annyira nem fontos, de aztán mégis sajnos....

(#1503) buffon007 válasza Croft-21 (#1497) üzenetére


buffon007
tag

Szerintem tuti,hogy felvettek valakit is.
2 dolgozójuk van,abból az egyik a felmondási idejét tölti,Szerinted?

(#1504) Kassadin válasza Ateszzero (#1498) üzenetére


Kassadin
addikt

Azzal kb. semmit sem érsz. Normálisabb munkáknál a középfok elvárt, és természetesen hogy beszéld a nyelvet. És ahogy írtam, nem kérdéses, ha bekerülsz az utolsó fordulóba még valakivel, akkor kit fognak választani kettőtök közül. Nem azt, aki csak "makog" az idegen nyelven.

[ Szerkesztve ]

(#1505) gordonfreemN válasza Croft-21 (#1497) üzenetére


gordonfreemN
addikt

+1

#1502 kispéé: nagyon naiv lehetsz, ha ezt komolyan gondoltad.
Rengeteg ismerosom van, aki emiatt beszopta. Nem akarok genyonak tunni, de meg is erdemlik. Mar alacsonyabb beosztasokban is elvart a nyelvtudas.
Aztan meg sirnak, hogy sori munkat vegeznek esetleg...

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1506) kispéé válasza gordonfreemN (#1505) üzenetére


kispéé
aktív tag

Nem voltam naív, csak főiskola mellett nem tudtam(akartam) nyelvet tanulni, de most, hogy elvégeztem, most már csak erre koncentrálok.Angol után elkezdem a németet is :K

(#1509) buffon007 válasza g@bo (#50) üzenetére


buffon007
tag

Nevetséges.
2és fél hét alatt voltam 5 helyen interjún,ebből 2 visszajelzett,hogy nem,a 3.pedig mondta,hogy ha x napon belül nem hív,akkor nem.
Érdekes,hogy 1-2körön mindig átmegyek,csak a végén nem kellek.Szánalmas.

(#1510) Kassadin válasza buffon007 (#1509) üzenetére


Kassadin
addikt

Mert megtehetik.

(#1511) doc válasza buffon007 (#1509) üzenetére


doc
nagyúr

en tegnap a 4. koros interjun voltam (bar ez egy ceg, nem keresek igazan allast, csak ok megkerestek, es khm... "geografiai okok miatt" erdekel a tema)
azt mondtak, a legkozelebbi lepes mar az lesz hogy egy konkret ajanlattal keresnek meg, amirol eldonthetem hogy tetszik vagy nem, vagy ok dontenek ugy hogy en nem tetszek, es akkor majd azt kozlik :)

(#1512) buffon007 válasza doc (#1511) üzenetére


buffon007
tag

basszus,de én már bármilyen kis nyomorult munkával beérném,de még az sem akar összejönni.

(#1513) Plazmacucci válasza doc (#1511) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kamu.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1514) kraftxld válasza Plazmacucci (#1513) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Miért lenne kamu?

Én is simán átnyergelhetnék szinte bármelyik IT céghez angol nyelvterületen vagy multihoz ahol üzemeltetéssel foglalkoznak.

Szakképzett emberből iszonyat hiány van mindenhol. Szakképzett <> Friss diplomával verem az asztalt bruttó 800K-ért.

Hozzánk is kellene alaphangon 3-4 emberke legalább csak a kisebb irodákba, de egyszerűen nincs aki megfelelne :(

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1515) Croft-21 válasza buffon007 (#1512) üzenetére


Croft-21
őstag

Nekem tök véletlenül lett munkám tavasszal. Tavaly ősszel írtam egy e mailt a SPAR-nak, hogy szívesen dolgoznék náluk pénztárosként. Nem is válaszoltak rá egyből, eltelt fél év és tavasszal hívtak fel, hogy aktuális még a keresés?... :) És hiába néztem naponta a professiont, meg ezeket...nem hívtak szinte sehonnan. Ha meg hívtak, akkor csoportos interjú...több fordulós...és majd értesítünk..
Szóval ha gondolod próbáld meg a Spart, vagy Tescot, ha tényleg beérnéd egy ilyen munkával. Én már eljöttem onnan, de lehet hogy másodállásként, hétvégére bevállalok valahol egy kasszázást...

(#1516) izomhod válasza kraftxld (#1514) üzenetére


izomhod
senior tag

az egyik havernak szereztem melót, pesten van bruttó majdnem hétszázért, azt hittem hogy az agyam eldobom amikor mondta
vagyis csak beajánlottam az egyik fejvadásznak
mondjuk kell is 2 nyelv tárgyalóképes szint meg erős hálózat meg egyebek, de akkor is, ami sok, az sok:)

(#1517) doc válasza izomhod (#1516) üzenetére


doc
nagyúr

megfelelo tapasztalattal rendelkezo jo szakembernek (foleg ha mondjuk kisebb vezetoi feladatokat is ellat) az egy teljesen realis berezes Budapesten (videken, plane keleten ez mar csillagaszatinak szamitana)

[ Szerkesztve ]

(#1518) izomhod válasza doc (#1517) üzenetére


izomhod
senior tag

keleten bruttó 250ért dolgozott, na ahhoz képest a 700 nem rossz:)

(#1519) buffon007 válasza izomhod (#1518) üzenetére


buffon007
tag

Én már nettó 250ért a testemet is eladnám.:)Amúgy azon szoktam "röhögni,amikor felteszik a kérdést a kisebb munkákra,pl a gyári melóra,hogy miért akarok ott dolgozni.Basszus valyon miért.Mert olyan szép zöldre van festve a fal,vagy mert kell a pénz?

(#1520) doc válasza buffon007 (#1519) üzenetére


doc
nagyúr

igen, ez egy standard kerdes az interjukon
tolem is megkerdeztek most a heten hogy miert akarom itthagyni a munkahelyemet, mondom nem akarom en, na de az a bizonyos geografiai ok :D aztan persze hozzatettem gyorsan hogy de azert ez mas terulet, uj dolgokat csinalhatnek, stb, nem akartam mindenaron elvagni magam elottuk ha nem muszaj :D
az elso koros interjun meg az interjuztato csajszi megkerdezte hogy hogyan kepzelem el magam 5 ev mulva, kozoltem vele hogy ezt a kerdest kimondottan utalom :D

(#1521) buffon007 válasza doc (#1520) üzenetére


buffon007
tag

de basszus.oké,hogy egy fejlesztőtől megkérdezik,de egy gyári munkástól?basszus jobb esetben fizetnek nettó 100at,erre ilyen pöcsségeket.köpni nyelni nem tudok ilyenkor.

(#1522) izomhod válasza doc (#1520) üzenetére


izomhod
senior tag

ezt én is meg szoktam mondani:)
meg a sorolj fel 3 jó és 3 rossz tulajdonságot németül meg angolul is
magyarul SE! :)

(#1523) Mercutio_ válasza bambano (#1484) üzenetére


Mercutio_
félisten

Még szerencse, hogy nem te vagy a HR-es :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1524) buffon007 válasza Mercutio_ (#1523) üzenetére


buffon007
tag

Szenzációs,és még szívatnak is.Komolyan haláli.Jelentkeztem már minden hülyeségre,erre ma kapom az alábbi levelet:

Tisztelt Ferenc ! Önt választottuk a meghirdetett telefonos asszisztensi munkakörre. Csatolt mellékletként küldöm a tájékoztató anyagot, amiben a munkakör leírása és a feltételek szerepelnek. Amennyiben megfelel továbbiakban is a munka kérem, jelezze
Céges állás telefon.
Munkába mobil feltételei:

Bérezés-juttatások:
Telefonos ügyfélszolgálatos tréning elvégzése, amely önképzés keretében valósítja meg. Oktatási anyagot
CD-én kapja meg.
Bejelentet fix nettó 65.000Ft + jutalék +
Vizsga.
Sikeres vizsga után a munkáltató a 15 napos oktatási napokat is beszámítja a munkaidőbe,
6. 000Ft értékű cafeteria.
visszamenőleges hatállyal.
Sikeres vizsga után a munkáltató határozott tartamú munkaszerződést köt a munkavállalóval, amelynek idő
tartalma hat hónap. Hat hónapig folyamatosan foglalkoztatja a munkavállalót.
Féléven keresztül vizsgáljuk-mérjük ügyfeleink elégedettségét a telefonos ügyfélszolgálatos munkájával
kapcsolatban és ezek az eredmények, határozzák meg hogy, a határozott munkaszerződést
határozatlan tartalmúvá váltsuk át.
Vizsga és a CD költsége 10.000 Ft.
Oktatási anyagot személyesen visszük el önnek, ekkor történik egy foglalkoztatási megállapodás, CD és
vizsga költségét ekkor kell megfizetni.

(#1525) buffon007 válasza buffon007 (#1524) üzenetére


buffon007
tag

Naná,előre fizessek.hát hogyne.:)

(#1526) Kassadin válasza buffon007 (#1524) üzenetére


Kassadin
addikt

Ezen ne akadj fent. Itt pesten van olyan cég, aki csak úgy ad neked munkát ha előtte leperkálsz nekik 40 ezret (oktatás címen gombolnak le rólad ennyit, habár ha nekem van takarító vagy ápoló végzettségem, nem tudom mi újat tudnak tanítani :F), és ők kiközvetítenek házvezető/ápoló munkakörbe. Oké, visszajön az a pénz pikk-pakk, mert megfizetik a megrendelők a munkásokat. Ez teljesen legálisan működik, természetesen az újságban ezt valahogy elfelejtik leírni. Tiszta haszon, hát nem? :C

(#1527) fatallerror


fatallerror
addikt

ó h itt a ph-n ilyen topikok is vannak :DD

én is eljutottam oda h már melót kell keresni, felnőttem :O najó nem, nagy gyerek vagyok akinek kell a pénz...
1 ismerősöm van aki talán tud segíteni de ha nem akkor profession.hu akármilyen szar is tehát magamra maradok és bedobom minden szimpire a cv-m még ha vezérigazgatót is keres a volvo v mittomén én beküldöm hiába nem felelek meg xD így bosszulom meg a fájdalmaim a világon h telespammelek mindenkit : DD végére olyan hírnevem lesz h senki sem fog alkalmazni :D

tehát akinek nincs ismeretsége hogy vág bele? hasonlóan?

don't tell me what i can't do!

(#1528) buffon007


buffon007
tag

komolyan elkezdtem azon gondolkozni,hogy alapítok egy vállalkozást,és embert veszek fel mindig,ahova előre be kell fizetni,és nem sikerül nekik a vizsgájuk sajnos....Ebből lehet megélni basszus

(#1529) Plazmacucci válasza fatallerror (#1527) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Manapság ismerettség nélkül az embernek max árufeltöltői és raktáros munkákra van esélye, ha a több száz jelentkező közül kiválasztják. Diákként érdemes megpróbálni Metro újságot osztani.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1530) fatallerror válasza Plazmacucci (#1529) üzenetére


fatallerror
addikt

azért csak nem : D de ettől függetlenül tény h szerencsejáték az egész :K

don't tell me what i can't do!

(#1531) buffon007 válasza Plazmacucci (#1529) üzenetére


buffon007
tag

Na látod én ennek a kettőnek is örülnék....

(#1532) Kassadin válasza fatallerror (#1527) üzenetére


Kassadin
addikt

Jó szakmával nem feltétlen kell ismeretség. De ha van, az sose árt.

(#1533) fatallerror válasza Kassadin (#1532) üzenetére


fatallerror
addikt

bgf-en kereskedelmet tanultam most magát a szakmát nem írom mert hülye elnevezése van de a tanultak alapján a logisztikán át vállalatszervezésig, vezetésig bármint csinálhatnék tehát lehetek árufeltöltő, könyvelő vagy akár boss is : DD tiszta baromság a felsőoktatás
de maga az h betudok írni a cv-be 1 felsőfokú végzettséget még mindig jobb mint csak az érettségi...

csak mindig jön ez:

don't tell me what i can't do!

(#1534) buffon007


buffon007
tag

május végén voltam állásinterjún,és a mai nap folyamán tájékoztattak,hogy nem engem választottak.nem hamarkodták el ezt nagyon?

(#1535) Kassadin válasza buffon007 (#1534) üzenetére


Kassadin
addikt

Én már kaptam fél év után is értesítőt. :D

(#1536) fatallerror válasza buffon007 (#1534) üzenetére


fatallerror
addikt

én már akkor örülni fogok ha behívnak vhova, nem túl piacképes az arcom és hát eléggé arcra megy a dolog...
egyik haverom azért nem vették fel (gépészmérnök) mert túl jól néz ki és ebből azt szűrték le h akkor nagyképű rofl

don't tell me what i can't do!

(#1537) gordonfreemN válasza fatallerror (#1533) üzenetére


gordonfreemN
addikt

"de maga az h betudok írni a cv-be 1 felsőfokú végzettséget még mindig jobb mint csak az érettségi..."

...kivéve, ha attól jobb pozíciót nem kapsz, mint nélküle. Akkor adott esetben szarabb érzés is lehet, mint nélküle. Amúgy igazad van.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1538) forrest85 válasza gordonfreemN (#1537) üzenetére


forrest85
senior tag

Erre hadd kérdezzek. Mi van ha 2 felsőfokú végzettséget írok be. Kezdem úgy érezni, hogy semmivel sem fogok vele többet érni. Netán tévednék? :F

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#1539) buffon007 válasza fatallerror (#1536) üzenetére


buffon007
tag

nyugi,vissza fognak hívni,akár több körön keresztül is.igaz állást nem fogsz,csak nehezen találni.:):(

(#1540) buffon007 válasza buffon007 (#1539) üzenetére


buffon007
tag

Kérdés:Ha regisztrált munkanélküli vagyok,az államtól számíthatok valami támogatásra,ha önfoglalkoztató szeretnék lenni,Ha igen,mik a feltételei?

(#1541) fatallerror válasza gordonfreemN (#1537) üzenetére


fatallerror
addikt

jóhát nem árufeltöltőnek v utcaseprőnek megyek és akkor elkerülhető a szarabb érzés : D
hozzáteszem 1 árufeltöltőnek kéne 120 nettót keresnie mert ha ő nincs akkor áru sincs a polcokon azaz profit sem a tecsónak szóval ez olyan undorító h a legtöbb ember alul van fizetve itt... és más nyugaton, a minimálbér 1000 euró v mennyi és sokat elvisz a lakbér meg ezek a szolgáltatások viszont kaja, ruha kb ugyanennyi (ismerőseim ill odavalósi ismerősök is egyetértenek ezzel nameg mikor ott voltam láttam h mi mennyi) és ők könnyebben kifizetik ezeket a dolgokat mint mi hisz több jut rá mint nekünk...
német v ki mondta h átlag 2500 eurót keresnek ott abból 1500 a rezsi meg ezek és marad 800-1000 élni nekünk meg jó esetben pár 10 ezres és a termék amire költenénk kb ugyanannyi mint ott pl 1 pc alkatrész

#1539) buffon007 : ha nem hívnak be majd bemegyek magamtól xD kell 1 megnyerő fotó, nálam előnyösebb 1 kis szolid mosoly csak olyan szájsarkos mert alapból olyan unott fejem van : D

don't tell me what i can't do!

(#1542) gordonfreemN válasza fatallerror (#1541) üzenetére


gordonfreemN
addikt

teljesen egyet értek.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1543) forrest85 válasza gordonfreemN (#1542) üzenetére


forrest85
senior tag

Merrefelé keresel munkát?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#1544) Mercutio_ válasza fatallerror (#1527) üzenetére


Mercutio_
félisten

Milyen "végére"? :DDD
Néhány hét és priuszos leszel, és egyetlen HR-es se fog veled foglalkozni :(

#1533-ra: Suli alatt lehet nyári munkát vállalni olyan helyen ami a majdani végzettséghez kapcsolódik, ezt már mint tapasztalatot be lehet írni, aztán van nyári gyakorlat, rengeteg külföldi lehetőség amire lehet pályázni - korábban erasmus, jelenleg valami más néven, de hasonló dolog - ezek mind olyan dolgok amikkel ha valaki egy kicsivel a diploma előtt elkezd a "hogyan tovább"-on gondolkodni már lehet tervezni ;)

hozzáteszem 1 árufeltöltőnek kéne 120 nettót keresnie mert ha ő nincs akkor áru sincs a polcokon
Nem szeretném, ha flame lenne belőle, de aki gazdasági suliba járt illene tudnia, hogy ez egy hangzatos, ámde értelmetlen duma :D Tudod: Minél kevesebben tudnak valamit annál értékesebb a tudásuk. Azt meg gondolom nem kell ecsetelni az árufeltöltő ilyen téren hol is áll...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1545) fatallerror válasza Mercutio_ (#1544) üzenetére


fatallerror
addikt

ebben az országban bármit eltudok képzelni, ha túl sokan hallanak rólam gyanús lesz amit csinálok és én leszek a cv-bűnöző : DD

nem sok legális melóm volt... 1x diákszövetkezet által melóztam meg ugye a szakmai gyakorlatom a sulihoz...

persze h közhelyesen írtam azt az árufeltöltőset... :] na de látod még nem is láttad a cv-m de máris elvágtam magam nálad :DDD

don't tell me what i can't do!

(#1546) buffon007 válasza fatallerror (#1545) üzenetére


buffon007
tag

Nálam is.Majd rájössz,hogy nem biztos az,hogy egyből a puncsos tál(szakmád,vezetőség) közelébe ülsz le.Lehet,hogy a szaros palacsintával kell kezdened(árufeltöltés)....

(#1547) fatallerror válasza buffon007 (#1546) üzenetére


fatallerror
addikt

hát akkor nálad is na bumm...nem vagyok olyan helyzetben h wc pucolást is elvállaljak v árufeltöltést, azt csinálják a középiskolás diákok, nem veszem el tőlük a diákmunkát. nekem már rendes munkában kell gondolkodnom mégha minimálbérért is

don't tell me what i can't do!

(#1548) buffon007 válasza fatallerror (#1547) üzenetére


buffon007
tag

normál árufeltöltők szerinted nincsennek?Én 2 évig ott dolgoztam.Érezzem úgy,hogy egy senki vagyok,mert nem egy multi cég felsővezetésében dolgoztam?......

(#1549) fatallerror válasza buffon007 (#1548) üzenetére


fatallerror
addikt

se nem mondtam h az lebecsülendő munka se nem mondtam h felső vezetésben akarok dolgozni nem tudom honnan szedted ezt :Đ

#1550) buffon007: mert hogy beszéltem, de most komolyan : D mi zaklatott fel ennyire? : D

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#1550) buffon007 válasza fatallerror (#1549) üzenetére


buffon007
tag

maradjunk annyiban,hogy remélem,hogy csak árufeltöltői munkát fogsz kapni,és majd akkor beszélj úgy,ahogy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.