Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) ruby88


ruby88
csendes újonc

Valaki tudja, hogy az IBM-nél mit takar a relocation support?

(#13002) polonic válasza ruby88 (#13001) üzenetére


polonic
félisten

Annak idején nekem azt jelentette, hogy adtak egy bizonyos összeget költözési támogatásnak. Nem nagy összegre kell gondolni. Bútort, háztartási gépeket vehettem belőle. Számla kellett a cég nevére.

(#13003) ruby88 válasza polonic (#13002) üzenetére


ruby88
csendes újonc

Értem. Szóval akkor egy lakást is kéne venni hozzá először :C

(#13004) polonic válasza ruby88 (#13003) üzenetére


polonic
félisten

Albérletbe is lehetett venni cuccokat.

[ Szerkesztve ]

(#13005) Funthomi válasza ruby88 (#13003) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Azért arra kérdezz rá a költözéstől számítva mennyi ideig veheted ezt igénybe, mert nem evidens, h sok-sok hónappal a kezdésed után is jogosult vagy rá.

YOLOska

(#13006) ruby88 válasza Funthomi (#13005) üzenetére


ruby88
csendes újonc

Én csak sok-sok hónappal a kezdésem után tudnék csak felköltözni, mert pályakezdői fizetésből nem igen tudok kivenni egy albérletet BP-n. De bútort a mostani lakhelyemre is szívesen vennék :))

[ Szerkesztve ]

(#13007) Funthomi válasza ruby88 (#13006) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Abből a pénzből teszem azt lakbért meg kauciót nem lehet fizetni? Mindenképp bútorok és háztartási eszközök vehetőek meg?

YOLOska

(#13008) ruby88 válasza Funthomi (#13007) üzenetére


ruby88
csendes újonc

Én nem tudok róla semmit, csak az egyik álláshirdetésükben láttam. Bár jó lenne, ha lehetne fizetni belőle a lakbért.

(#13009) Ruhes_kutya


Ruhes_kutya
újonc

Hello, szerintetek a network vagy a security izgalmasabb? Nem tudom melyik vonalon induljak el

(#13010) denko válasza Ruhes_kutya (#13009) üzenetére


denko
senior tag

Van Network Security ;] 2 izgalom egyszerre :DD

[ Szerkesztve ]

(#13011) VágniValó válasza Ruhes_kutya (#13009) üzenetére


VágniValó
addikt

Alapvetően, ha új vagy a témában és irigylésre méltóan fiatal, tapasztalatnak (szerintem) jobb network-ön kezdeni, hogy lásd mi, hogyan épül fel és közben/utána továbbfejleszteni a sec-es tudást.

Izgalom akad bőven bőven, amikor kulcsemberek ignoranciája megtalálja a hozzá szükséges passzivitás szintet :U

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#13012) Jorus válasza Ruhes_kutya (#13009) üzenetére


Jorus
nagyúr

Szerintem a network izgalmasabb.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13013) bambano válasza Ruhes_kutya (#13009) üzenetére


bambano
titán

az, hogy melyik az izgalmasabb, mindig attól függ, melyiket fogja ellenőrizni a hatóság :P
hálózati ismeretek nélkül még információbiztonságot se lehet csinálni szerintem, informatikai biztonságot biztosan nem. szerintem nincs választási lehetőség, hálózat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13014) Ruhes_kutya


Ruhes_kutya
újonc

köszönöm a válaszaitokat :)

(#13015) harylmu


harylmu
őstag

Mondjuk szerintem penge security-sbol sokkal kevesebb van itthon mint jo halozatosbol, ha ez is szempont. De mondjuk szerintem ez tipikusan olyan tema, ahol sok szabadidodet kell raaldozni hogy tenyleg jo legyel belole, mert suliban nem nagyon fogod megtanulni. Meg persze ez is szerteagazik (network, app, cloud etc.).

[ Szerkesztve ]

(#13016) harylmu válasza harylmu (#13015) üzenetére


harylmu
őstag

Amugy a DevOps-ot is ajanlanam (cloud foleg). Mar most felfutoban van, de ennel csak meg nepszerubb lesz szerintem. Ketlem, hogy sok (jo kepessegu) senior arc vinne brutto millio alatt haza.

(#13017) Egon válasza harylmu (#13015) üzenetére


Egon
nagyúr

A "security" témakör még ennél is szerteágazóbb. Alapvetően két nagy csoportra célszerű osztani: egyrészt vannak a "gépközeli" tevékenységek: sérülékenység vizsgálat, penetrációs teszt, stb. Az üzemeltetési vonalat (pl. egy tűzfal adminisztrátor) én az üzemeltetéshez szoktam sorolni, nem a Security-hez. Egy külön állatfaj a SOC operátor. Ezen belül is szoktak specializálódni: vannak pl. kifejezetten vastagkliens sérülékenységvizsgálatokra specializálódott kollégák. Általános, hogy különválik az infra sérülékenység vizsgálat (ehhez leginkább hálózati és üzemeltetési tapasztalatokra van szükség, oprendszer VM stb. szinten), illetve az alkalmazás sérülékenység vizsgálat (webalkalmazás, mobil alkalmazás, vastagkliens...). A kódelemzéshez nyilván fejlesztői véna és tudás kell (lehetne még tovább ragozni: pl. malware alalyst stb.).
A másik nagy csoport az auditorok: ISO27K lead auditor, kis hazánkban 2013. évi L. tv./41/2015. BM rendelet, pénzintézeti vonalon HPT/MNB ajánlások stb.
Egyébként etikus hackeri vonalon a tapasztalat az, hogy leginkább az OSCP képzés az, amit érdemes elvégezni.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13018) Mercutio_ válasza Ruhes_kutya (#13009) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kérdés milyen alapokkal/ismeretekkel vágsz neki, mit csináltál eddig, mi tetszett/nem tetszett?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13019) bambano válasza Egon (#13017) üzenetére


bambano
titán

van korábbi osztás is :)
a security se mindegy, hogy milyen security, van az informatikai "security" meg van az információbiztonság. az informatikai biztonság az, amit a gépen művelsz, az információbiztonság minden egyéb. ez utóbbi lehet a biztonsági kamerarendszertől kezdve a tűzbiztonságon át az élőerős őrzésig, a szabályzat gyártástól kezdve az oktatásig minden.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13020) VágniValó


VágniValó
addikt

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#13021) Egon válasza bambano (#13019) üzenetére


Egon
nagyúr

A gyakorlatban általában a fizikai biztonság az, amit ebből külön kezelnek.
Az információbiztonságba mostanság sok helyen beleértik az informatikai biztonságot is (meg pl. az adatvédelmet is).
De ez nagyon off itt.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13022) Ruhes_kutya válasza Mercutio_ (#13018) üzenetére


Ruhes_kutya
újonc

CCNA szintű tudással vágok neki. (emellett van RHCSA szintű linux tudás, programozni annyira tudok, hogy emelt érettségi feladatokat gond nélkül megoldok (Java nyelven), bár az nagyon alap szint.)

Szakmában pedig nem dolgoztam még, mert most érettségiztem.

[ Szerkesztve ]

(#13023) Egon válasza Ruhes_kutya (#13022) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyik se rossz irány, pláne ilyen fiatalon és ilyen alapokkal... :R
Akár CCNP (esetleg a későbbiekben CCIE), akár CCNA Security felé nyugodtan orientálódhatsz, rosszul egyikkel sem jársz.
A helyedben azt választanám, amelyik jobban érdekel.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13024) Ruhes_kutya


Ruhes_kutya
újonc

Hálózatos állásra jelentkeztem :DD

-------------------------------------------------------------------------------

Egyébként most írt rám linkedinen egy angol HR-es, hogy Budapesten nyílt irodájuk és keresnek hálózat- és infrastruktúra adminisztrátort és a linkedin profilom alapján alkalmas lennék rá. Megnéztem a követelményeket és úgy kezdődik, hogy minimum 5 éves tapasztalat :DDD Csak így random ráírnak emberekre, akinek meg van adva skillként például a network/linux? Mert ha tényleg megnézte volna a profilomat látná, hogy 0 tapasztalatom van.

[ Szerkesztve ]

(#13025) bambano válasza Ruhes_kutya (#13024) üzenetére


bambano
titán

az álláskiírások zöme csillagharcosokat akar ingyen, tegnapra.
ennek megfelelően kialakulhatott a szokás, hogyha hülyeséget kér a megbízó, nem kell pontosan azt ajánlani.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13026) dkaro válasza Ruhes_kutya (#13024) üzenetére


dkaro
őstag

Ha érdekel a munka és megkeresnek akkor végig kell menni a folyamaton. Ne te döntsd el, hogy alkalmas vagy-e a munkára vagy sem, ezt majd ők megteszik :)

(#13027) djgeg válasza bambano (#13025) üzenetére


djgeg
őstag

:DDD

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#13028) Jahno válasza Ruhes_kutya (#13024) üzenetére


Jahno
őstag

Igen, random írnak. Másnak állítólag nem, de én csupa nem releváns vagy marhaságot kapok és nem is értem az egész LinkedInt.

(#13029) 426os válasza dkaro (#13026) üzenetére


426os
őstag

Én is erre jutottam. Most kerestek meg egy pozival kapcsolatban, amit én magamtól nem biztos, hogy megpályáztam volna. Viszont úgy döntöttem, hogy én nem fogom magam leírni és elzárkózni egy jó lehetőségtől, csak azért is végigcsinálom a szükséges köröket. Veszteni valóm nincs vele, idén még úgy sem interjúztam...

.

(#13030) arcsin


arcsin
senior tag

Ha már itt tartunk. Mást is bejelölnek random indiai PR/HR esek LinedInen?
Még annyi hogy amikor lett munkahelyem, akkor gratulált meg írt egy csomót ...ijesztő volt

[ Szerkesztve ]

(#13031) DS39 válasza arcsin (#13030) üzenetére


DS39
nagyúr

Régebben volt ilyen, hogy bejelölt külföldi toborzó (nem indiai), egyiket sem ismertem, céges kapcsolat sem volt. De azóta ezek megszüntek.

(#13032) Jahno válasza arcsin (#13030) üzenetére


Jahno
őstag

Persze, rendszeres. De itthoni meg nem indiai is. Ezért nem értem, építem itt a hülyék hálózatát, és?

(#13033) arcsin válasza Jahno (#13032) üzenetére


arcsin
senior tag

Nekem sem volt tiszta hogy egy indiai bank pr-esének hogyjo ha a "barátom" linkedinen. Linkedinen évfolyamtársakat, tényleges volt munkatársakat jelölök vissza, mert ez a lényege.

(#13034) Jahno válasza arcsin (#13033) üzenetére


Jahno
őstag

Mindenkinek más a lényege, van is erős aki csak HR / fejvadászokat gyűjt, mondván ez a lényege. Más meg minden indiánt visszaigazol, hogy nagyobb legyen a kör.

(#13035) Mercutio_ válasza Jahno (#13032) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak a hülyék hálózata alapján fognak téged is besorolni, így lehet pont az ilyen arcok miatt nem vesznek majd komolyan valahol és meg se keresnek, vagy ha igen minden előző munkahelyed/projekted megkérdőjelezik és alaposan kivesézik mikor/hol/mit is csináltál ténylegesen:U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13036) Aciduzzu válasza arcsin (#13033) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Szerinted. Mások meg kapcsolat építő platformnak használják, illetve üzleti lehetőségek kiaknázására.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#13037) arcsin válasza Aciduzzu (#13036) üzenetére


arcsin
senior tag

A habib bank ltd. nem hiszem hogy előállna bármikor is egy visszautasíthatatlan ajánlattal :D Semmilyen szempontból sem vagyok releváns.....és fordítva.

(#13038) Jahno válasza arcsin (#13037) üzenetére


Jahno
őstag

De a Habib bank itteni kirendeltségei meg ismerősei már talán.

(#13039) arcsin válasza Jahno (#13038) üzenetére


arcsin
senior tag

Legközelebb Zürichben van kirendeltségük. Az se a szomszédban van, illetve Anglia, Törökország sem pont az ahová koszt-kvartély fejében elugranék dolgozni. Csak nekem ez elég fura volt, Mondjuk ha freelancer fejlesztő lennék vagy valami akkor megértem hogy random jelölgetnek "majd jó lesz" alapon.

(#13040) Jahno válasza arcsin (#13039) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor legyen élő példa, kis cég, Nature Corporation, ott projektvezető Mexikóban.

Megsaccolni sem bírtam volna, hogy majd idehaza az Avonnál igazgat QA csapatot, miután bevásárolták magukat a cégbe. De pld. hasonlóan kiszervezett arcok keresnek külföldről teljesen lehetetlennek kinéző opcióval otthonra jómunkást. Mint nálam a TigerDirect, CompUSA. Az is egy érdekes csavar. Jó ég tudja már, hogy valójában ki kicsoda és semmit nem ér az indián kapcsolat vagy idehaza valamelyik céghez keres embert.

(#13041) Mercutio_ válasza Jahno (#13040) üzenetére


Mercutio_
félisten

És gondolom fasza pozikat ajánlanak szipi-szuper fizu+juttatáscsomaggal :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13042) Jahno válasza Mercutio_ (#13041) üzenetére


Jahno
őstag

Kinek mi a fasza, igazából mikor meglesek valamit akkor mindig el vagyok tévedve, vagy az összes haverom, de most nem ez volt a kérdés. Bár pont a szépségiparban kaptam szerintem a legjobb fizut és ahogy érzem haver sem panaszkodott. Onnantól megint csak csúszunk lefelé, de az más :-D

(#13043) Aciduzzu válasza arcsin (#13037) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Nem a konkrét esetre mondtam.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#13044) Adamdam


Adamdam
friss újonc

Sziasztok!

Eléggé elveszettnek érzem magam és nagyon hálás lennék bármilyen építő jellegű tanácsért. Év végén hagytam ott az első fejlesztői állásomat kb. 1,5 év után, mert olyan projektre kerültem, ami nem kezdőknek való és úgy éreztem, hogy lényegében semmit nem fejlődök. Ezalatt az idő alatt lényegében alig kerültem kód közelébe, akkora volt a projekt, kicsit mintha telt volna az idő és semmit nem csináltunk volna. C#-ban kódoltunk, de semmilyen framework-öt vagy egyéb technológiát nem használtunk, ami most elég negatív hatással van az elhelyezkedési lehetőségeimre. Tiszta backend volt az egész, ráadásul adatbázis nélkül. Az agilis módszertant elég jól nyomtuk, ez legalább egy pozitív dolog, de pont az a kezdőként megtanulandó rutin nincs meg, hogy “itt van a task, kódolj le valamit”. Szerintem az nem irreális elvárás, hogy ezt 1,5 év alatt legalább nyomokban fel kéne tudni szedni egy munkahelyen. Sokat gondolkodom rajta azóta is, hogy én rontottam-e el a dolgot és túl gyorsan feladtam, de tiszta lelkiismerettel jelenthetem ki, hogy nem láttam azt, hogy bármi változni fog, ha még ott maradok akár 2 évet. Teljesen alázattal álltam az egészhez, nem voltak ilyenek, hogy én most odamegyek és megváltom a világot.

Ezután jelentkeztem az egyik nagyobb cég Java programjába, ami ment egy darabig, de a vírus/létszámkorlát miatt bajba került a cég és egyre inkább láthatóvá vált, hogy nem fognak tudni alkalmazni minket és felajánlották, hogy meg lehet szakítani a tanulmányi szerződést, amivel éltem is. Sajnos teljesen kilátástalan volt a helyzet és nem tehetem meg sem időileg, sem anyagi szempontból, hogy erre várjak.

Szóval jelenleg ott tartok, hogy állást keresek és közben reggeltől-estig tanulom azt, ami úgy érzem kimaradt és hasznos lehet. Most főleg JavaScript + Angular, hogy kis front-end tudásom is legyen, meg ami kimaradt a munkám során, pl. SQL. A másik problémám, hogy nem tudom, .NET irányba haladjak-e tovább, vagy Java vonalon. A Java kicsit szimpatikusabb, meg azt látom, hogy jóval több Java-s pozi van Budapesten, mint .NET, de kicsit csapdában érzem magam. A .NET tudásom nyilván erősebb és a CV-ben is az van, hogy ilyen területen dolgoztam, tehát úgy érzem, hogy Java-s pozikra jelentkezni kicsit tökön szúrás lenne. Szerintem pont elég a kettő közül 1-re koncentrálni és azt tanulni, hogy ha behívnak egy interjúra, akkor jól tudjak szerepelni. Úgy érzem, hogy a kettő közül az egyiket hátra kell hagynom, mert ez a jelenlegi helyzet nem visz előrébb.

Sajnos junior állás az nincs, de már korábban is ezt tapasztaltam, a válság előtt is. Nagyon ritkán feldobnak 1-et, de látszik LinkedIn-en, hogy százával jelentkeznek rá. Korábban ez nem fordult meg a fejemben, de már arra is gondoltam kétségbeesésemben, hogy valami Codecool-szerű képzésre jelentkezek. Csak ezekről is lehet rosszat olvasni, hogy nem tudtak helyet találni a végzetteknek, illeti elég durva anyagi vonzata van a dolognak. És hiába kap mondjuk egy kezdő nettó 300-at, ha abból kapásból levonják a harmadát, akkor abból nem lehet tisztességesen megélni Budapesten.

Úgy érzem a legjobb valamilyen mentoring program lenne nekem, ahol ugye voltam is, csak ilyet kevés cég hirdet. Az alázat megvan bennem, semmi problémám azzal, hogy teljesen 0-ról kezdjek el valamit, ennek megfelelő fizetésért, csak szeretnék kapni egy lehetőséget és fejlődni, hogy soha többé ne kerüljek ilyen kiszolgáltatott helyzetbe. Illetve nagyon hiányzik a napi rutin, ami ugye lelkileg sem tesz jót, hogy ül otthon az ember. Rólam még annyit, hogy a mérnök infó diplomámat nem fejeztem be (bár ez talán most kevésbé számít), illetve angolul folyékonyan beszélek.

Nagyon köszönöm, ha bármilyen tanáccsal tudtok szolgálni. Üdv, Ádám

(#13045) dkaro válasza Adamdam (#13044) üzenetére


dkaro
őstag

Írtam privit.

(#13046) inf3rno válasza Adamdam (#13044) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én a helyedben .NET-re koncentrálnék, és minden mást hagynék a francba. Semmit nem érsz a frontenddel, ha nem vagy profi benne. A Java-nál meg jóval előrébb vagy C#-ban gondolom. Szerintem most a cégeknél fontosabb lehet, hogy ne kelljen betanítani az új munkaerőt, hanem azonnal kezdjen el termelni, úgyhogy nem hiszem, hogy kezdő Java-sokkal elkezdenének foglalkozni. Persze lehet, hogy én tévedek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#13047) Adamdam válasza inf3rno (#13046) üzenetére


Adamdam
friss újonc

Annyira kevés volt az a felszedhető tudás a munka során, hogy jól átgondolva nem mondanám, hogy jelentősen erősebb lennék C# vonalon, mint Java-ban. Tiszta backend fejlesztés volt, úgyhogy lényegében a szintaxis az, amit megtanultam, de még komolyabb adatstruktúrákat se kellett használni, vagy ilyesmi. Úgy érzem egy interjúra mindenképp fel kell készülnöm C#-ból is, mert már azóta is annyit felejtettem, hogy így a semmiből biztos nem menne. És ha nem állok magasabb szinten, akkor ezzel az erővel már a Java-t is lehetne nyomatni, ami számomra egy fokkal szimpatikusabb irány. Itt a csapdahelyzet kicsit az, hogy mindkettő irány érdekel annyira, hogy elhelyezkednék benne és jelentkeztem is mindkét fajta pozícióra, csak hát az egyikre kéne koncentrálni, mert a kettőre együtt nehéz felkészülni, ha hirtelen behívnak egy interjúra.

(#13048) harylmu válasza Adamdam (#13047) üzenetére


harylmu
őstag

Szerintem ezen ne stresszelj, egyik nyelvvel se lősz mellé. Egy magabiztos fejlesztő álláskereséskor nem a nyelvet nézi, mert mindent meg lehet tanulni. (5 éve nem Java-ztam, de tuti feljönnék egy ~normális szintre Springbe kb pár hét alatt. De ha Ruby-t vagy Dart-ot vagy tököm tudja mit raknak elém, akkor is.) Én mondjuk sokkal inkább a cég domain-jét, a feladatkört, fejlődési lehetőséget, infra tech stacket (Cloud/onprem, Devops kultúra), cég renoméját stb. nézem.

[ Szerkesztve ]

(#13049) inf3rno válasza Adamdam (#13047) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az teljesen mindegy, hogy mindkettőből fel kell készülni. Papíron értesz a C#-hoz a java-hoz meg nem. Megtanulsz hozzá néhány backendes keretrendszert, némi SQL-t, ha rákérdeznek, akkor mondod, hogy ezekkel dolgoztál már, aztán annyi. Simán el tudod adni, hogy másfél évig ilyen keretrendszerekkel dolgoztál ahelyett, hogy odamennél azzal a szöveggel, hogy szar volt az előző munkahelyed, semmiben nincsen gyakorlatod, csak tanulgatod.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#13050) inf3rno válasza Adamdam (#13047) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja ha nem jönne át, csak arra akarok célozni, hogy kell egy stratégia, amivel el tudod adni magad. A .NET-es 1.5 éves tapasztalatod meg elég jól eladható szemben a nulla java tapasztalattal. Függetlenül attól, hogy mit tanulsz hozzá meg mennyi ideig. Szerintem mindegyik HR-es azt fogja nézni, hogy mennyit használtad élesben a nyelvet, nem azt, hogy magadtól még mit tanultál hozzá hobbiból és mennyi ideig. A java-t majd megtanulod az új állásod mellett, aztán esetleg cégen belül bekéred magad egy java-s projektbe ha jobban bejön, mint a c#. Amúgy minden cég olyan embert keres, akit azonnal be tudnak vetni, nem kell hónapokig továbbképezni... Ha ilyen nincs, akkor esetleg ráfanyalodnak az utóbbira.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.