Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54951) pinnacle válasza pinnacle (#54949) üzenetére


pinnacle
nagyúr

BIOS-ban engedélyeztem az alaplapi hangkártyát, nem is kellett telepíteni az ASRock driverét, Microsofttal is megy, igaz nem is lehet frissíteni. Egy gond van, hogy a fejhallgatót nem tudom használni (mikrofon működik az Audigy-n), mondjuk nem olyan nagy gond, egy kattintással lehet váltani.

(#54952) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Olyan 2.1 PC-s hangfal szettet keresek, aminek vagy jack bemenete is (számítógépet kötnek ra), illetve lehet rá Bluetoothon is csatlakozni pl telefonnal. Létezhet ilyet?
15-20K körül?
Íróasztal, számítógép mellett használnám, alaplapi hangkartyaval, illetve telefonról hallgatnak zenét rajta

[ Szerkesztve ]

(#54953) capulet75


capulet75
addikt

Üdv

Valaki próbálta már az Focal Alpha 50/65 Evo-t?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#54954) duo válasza capulet75 (#54953) üzenetére


duo
őstag

innen még senki, de várjuk

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#54955) Picco válasza AndrewTdi (#54952) üzenetére


Picco
addikt

Ebben az arkategoriaban sajnos csak ipari hulladeknak megfelelo hangminosegre szamithatsz. :/

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#54956) jackooo84 válasza capulet75 (#54953) üzenetére


jackooo84
tag

Szerintem még kapni se lehet...csak kiteszik a boltok a képet de raktáron nincs még sehol...

(#54957) capulet75 válasza jackooo84 (#54956) üzenetére


capulet75
addikt

Itt van: [link].

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#54958) jackooo84 válasza capulet75 (#54957) üzenetére


jackooo84
tag

Ahhha, ez igen..én a kisebbet néztem...jó ár :DDD
A kali lp6-ot hallotta már valaki az egyik hitspace-es srác szerint jobb mint az alpha 65 :B

(#54959) fecaga21 válasza TechN7ne (#54934) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Honnan veszed, hogy fényévekkel jobb a Microlab Solo 26 az Alesis Elevate 5 mkii-nél?MICrolab Solo 26-ról egy mondat vélemény nincs sehol.

(#54960) PuMbA


PuMbA
titán

[link] Közben az LP után itt vannak a második generációs Kali-k. Kali IN-5 és IN-8. Marketing anyag szerint mivel a közép és a magas hangok egy helyről jönnek, ezért pontosabb tér, kevesebb interferencia a mélyekkel. Erősítő szinten 12dB-lel csökkentették az alapzajt és 3dB-lel csökkentették a bemeneti érzékenységet. Illetve már fektetve is lehet használni őket.

[ Szerkesztve ]

(#54961) Richard!


Richard!
addikt

Üdv!

1. Mennyit szeretnél költeni?
20-30 ezer JMF között.

2. Hol és hogyan használnád a hangfalat?
TV-hez (link) használnám, körülbelül 2 méterre lenne tőlem.

3. Milyen forrással rendelkezel?
Jack
4. Milyen extrák kellenek?
Semmilyen.

Vásároltam a MM-tól egy Trust Yuri hangfalszettet, de 2 nap használat után megy vissza nekik. Borzalmasan szól és durván hangos alapzaja van. Még az akciós 16 000 Ft-ot sem éri meg, nem hogy a 22-t.
PC-hez egy Trust GXT 38-at használok már 4 éve, ami nekem tökéletesen bevált, szépen szól. Ezért is reméltem, hogy 1 polccal lejjebb is vállalható termékeket tol ki magából a gyártó. Hát tévedtem :(
Szóval itt tartok most, bár nem tudom, hogy ezért a pénzért mennyire vannak hulladékok... :F

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#54962) AndrewTdi válasza Picco (#54955) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Mi az az ár, ahonnan már tudnátok ajánlani valamit a teljesség igénye nélkül?

(#54963) lezso6 válasza AndrewTdi (#54962) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

2.1-ből a Klipsch Promedia 2.1 a minimum, csak hát az 80k.

2.0 ajánlott alapvetően. Ha szeretnél jó mélyet, akkor a Microlab Solo 6C-ben nem fogsz csalódni, de az 40k körül szokott lenni. Illetve most nem is kapható, csak a digitális változat, ami jobb, de drágább, 48k.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#54964) tamassneff válasza Richard! (#54961) üzenetére


tamassneff
kezdő

Szia!
Ennyi pénzért csak ipari hulladék van ez van sajnos...törődj bele vagy költs jóval többet rá. Én TV-hez (nem mozi meg filmek) stúdió hangfalat vennék. Mozihoz minimum a 2.1 rendszer minden egyéb felejtős...vagy irtó drága.
Ha csak ennyi a keret akkor szinte mindegy mit veszel...
üdv

(#54965) AndrewTdi válasza lezso6 (#54963) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Kb 8 éve ilyen [Altec Lansing MX5021 et használok, nekem tökéletesen elmuszikált, nem vagyok maximalista. ezt csak azért irtam le, hogy mennyire elég volt nekem ez a minőség is.

(#54966) capulet75 válasza jackooo84 (#54958) üzenetére


capulet75
addikt

Nem jobb szvsz, csak más. Viszont az tény, hogy nagyon jó hangja van a Kalinak ennyiért.

#54960PuMbA kicsit megcsúsztak az árral a fiúk.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#54967) TechN7ne válasza jackooo84 (#54958) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Jó a Kali ,de az Alpha nal biztos hogy nem... ;]
Az már egy kategóriával feljebb landol...

"hitspace-es srác szerint jobb mint az alpha"

Sok van raktáron ,és el is kell őket adni ;)

(#54968) Richard! válasza tamassneff (#54964) üzenetére


Richard!
addikt

Köszi, akkor elengedem ezt a témát. :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#54969) PuMbA válasza capulet75 (#54966) üzenetére


PuMbA
titán

Alig várom, hogy meghallgassam a HitSpace-ben, mert ilyen "dual-coincident" hangfalakat még nem hallottam. [link] Sound On Sound szerint a közép és magas kiváló és emiatt eléggé kompetitív az árazása. A mély a gyengébb oldala.

[ Szerkesztve ]

(#54970) keménygödör válasza PuMbA (#54969) üzenetére


keménygödör
tag

A régi M-Audio M3-8 jutott eszembe, amikor először megláttam, hogy ilyeneket csinálnak. De persze voltak még hasonló coax mid-high megoldások.

(#54971) jackooo84 válasza capulet75 (#54966) üzenetére


jackooo84
tag

Ezek szerint te hallottad már... miben más?alpha 65 már volt azt tudom milyen.

(#54972) Picco válasza PuMbA (#54969) üzenetére


Picco
addikt

eredetileg en is in-8-at akartam venni, csak aztan becsuszott az LP8 nagyon olcsoert es elcsabultam :B

Yamahakat elvittek a het elejen, kicsit faj a szivem a low extensionert, nagyon feltuno volt peldaul ebben a szamban dominans long-tail kicakdrum utolso x szazalekat a Kali levagja mig a yamahak lebegtettek a hajszalaimat, talan kicsit tulsagosan is.
A yamaha low shelf -2 korulbelul egyenlo a kali +2vel plusz ugye nem megy olyan melyre.

hogy ne csak Kali fikazas legyen ez a poszt is: waveguide egyertelmuen jobb teret ad, de ezt mar emlitettem.
szemely szerint ugy elem meg, hogy ha becsukom a szemem zenehallgatasnal, mintha konnyebben/egyertelmubben hallanam hogy mi-honnan szol.
a front portok miatt a szobam sem dong mar annyira. kezeletlen szobaban egyertelmuen elony zenekesziteshez, hallgatashoz mar talan kevesbe, bar itt mar erosen az izles es a szubjektivitas hataran mozgunk.

viszont meg mindig olyan erzesem van mintha esszel es jo tervezessel probaltak volna helyettesiteni a vastag falu/nehez dobozokat es a draga/minosegibb hangszorokat.
A Hs80m-ek majdnem 10 evesek voltak de a woofer meg mindig legalabb annyira feszes volt mint a zsir uj LP8on. Kali javara szoljon hogy a hangszorok megvasarolhatoak toluk es szignifikansan olcsobbak a Yamaha alkatresz arakhoz kepest.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#54973) capulet75 válasza jackooo84 (#54971) üzenetére


capulet75
addikt

Huh, én nem vagyok pro, de megpróbálom elmondani. Alapnak szögezzük le, hogy ez nagyon egyéni vélemény. Az Alpha nekem nagyon tetszik, minden tartományban jól teljesít, ennyiért nagyon professzionális cucc. A Kali pedig ( az Alpha-hoz képest ) kicsit hifis, és ( nem tudom másképp jellemezni ) nagyon szórakoztató a hangzása. Főleg a középtartomány, a énekhangok, a jazz és ilyesmik szólnak remekül rajta. Viszont én hallgatok elektronikus zenét, és rock-ot, grunge-t is többek közt, szóval nálam ezért az Alpha a nyerő, ellenben az Lp6 bő 40%-al olcsóbb, szóval ha számít a költségvetés, akkor egyértelműen a Kali.

#54969PuMbA:
engem is érdekel nagyon, az LP6 is nagyon tetszett.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#54974) jackooo84 válasza capulet75 (#54973) üzenetére


jackooo84
tag

Egy kérdés: jobb a magasa? :DDD Én főleg elektronikusat hallgatok, (trance, house,tech) erre keresek már egy ideje hangfalat...Presonus r65 néztem ki de már megint az egegben az ára...most a mackie 824ről nézegetek vidiket :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54975) capulet75 válasza jackooo84 (#54974) üzenetére


capulet75
addikt

Mekkora a szoba? Mehet a hangerő? A Presonus r65 222€, ha az drága akkor a Focal ennél drágább jóval, szóval ezek szerint az nem opció. :) Ha elektronikusat hallgatsz, akkor ne a Kali-t vedd szerintem. A Mackie 824 200€, és az egy mérettel nagyobb. Ha lehet zúzni, a tuc-tuc-hoz ezekből én azt venném. :) Amúgy tippre nézz rá az Adam audio T7v-re, olcsóbb mint a 824, és szerintem jobb is.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#54976) jackooo84 válasza capulet75 (#54975) üzenetére


jackooo84
tag

Kb.25nm a szoba, Presonus nincs készleten, Focalért már nem adnék pénzt legalábbis a régi szériárt nem, az új meg drága.T7v-m is volt...nem nagy szám gyenge a mélye, és a magasa is fura (gyenge) minden egyforma rajta... de a ribbon már csak ilyen. :U Nekem valszeg egy hs8 lenne jó de az most kétszáz péz. :O

[ Szerkesztve ]

(#54977) capulet75 válasza jackooo84 (#54976) üzenetére


capulet75
addikt

Akkor passz.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#54978) Picco válasza jackooo84 (#54976) üzenetére


Picco
addikt

Akkora szobaba foleg ha elektronikus zenet hallgatsz en tuti 8 colos wooferrel rendelkezo hangfalak fele kacsingatnek

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#54979) norbert400


norbert400
tag

Sziasztok.

Van egy logitech z906 5.1 szettem amit még otthon relative tök jól kitudtam használni, viszont mióta albérletben vagyok azóta csak 3.1ként működik a szoba kialakitása miatt. Gondolkodtam azon, hogy elpasszolom és veszek helyette egy yamaha erősitőt + Yamaha NS-P51 3.0
esetleg 2.0-t.

Ez a tv-re lenne csatlakoztatva és leginkább film/sorozatnézésre lenne használva. Nincs sok fogalmam igazából a hangfalrendeszekről..szóval a kérdés, hogy ezek megfelelőek lennének e a célra? Vagy mindenképp ajánlatos lenne mondjuk egy mélyládát is venni hozzá? esetleg elegendő a 2.0-3.0 is?

köszike

(#54980) Viktor77 válasza norbert400 (#54979) üzenetére


Viktor77
titán

Ez csak egy surround set, egy center meg két hátsó. Nagyon magasról indulnak a mélyeik.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#54981) jackooo84 válasza Picco (#54978) üzenetére


jackooo84
tag

Amugy igen...én is ezt érzem :DDD

(#54982) norbert400 válasza Viktor77 (#54980) üzenetére


norbert400
tag

Van pl egy ilyen is: [link] Ami már sztereo szett csak ugye azt írja hogy polcra, állványra helyezhető hangsugárzó.

Vagy akkor ezekszerint így önmagukban ezek alkalmatlanok arra, hogy élvezhető hanghatást kapjak filmnézés közben?

(#54983) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Hangszóró optikai bemenetére szeretnék 3 csatlakozást rákötni, TV-t, média lejátszót, PC-t. Ez megfelelő vagy tudtok jobbat ajánlani? Ugye ez nem jár minőségromlással? PC-ről ezzel osztanám.

[ Szerkesztve ]

(#54984) Degeczi válasza pinnacle (#54983) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Vagy működik, vagy nem. Egyszer járt nálam ugyanilyen, az használhatatlan volt, akkora veszteséget okozott az átkapcsolás.

[ Szerkesztve ]

(#54985) Bodz válasza pinnacle (#54983) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ez tuti jó, már próbáltam. Most nézem, ugyanaz valószínűleg, mint ez, csak azért sokkal olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#54986) pinnacle válasza Degeczi (#54984) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! A fenébe, azt hinném, hogy optikánál nincs romlás. Akkor lehet a TV-t vagy a PC-t koaxra kellene kötni. Arra van ajánlott adapter vagy jó lesz ez.

Köszi Bodz! Akkor nem kell koax-al variálni, ráadásul úgy csak 2 csatlakozás mehetne. :)

[ Szerkesztve ]

(#54987) Degeczi válasza pinnacle (#54986) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A kábelben nincs romlás, de a csatlakozásoknál igen.
Itt ráadásul nem precíz, jól illesztett csatlakozásról van szó, hanem a három bemenet valamelyikéhez a kimenet kábelét úgy forgatod oda, ahogy azt a műanyag mechanika reteszeli - ahogy esik úgy puffan sikerességgel.

A Bodz által linkelt aktív eszköz, az valóban ezerszer szimpatikusabb (ott fix, jól illesztett csatlakozások vannak, és elektronikus átkapcsolás)

[ Szerkesztve ]

(#54988) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Mult honap elejen jartam itt az #54694-ben. Azota meg mindig keresgelek (kaptam is nehany jo tanacsot).

Mivel jelenleg sajnos nem tudok elmenni a jarvanyugyi korlatozasok miatt szemelyesen meghallgatni a rendszereket, igy igyekszem ratok hallgatni elsosorban (az Edifier rendszerem kivalasztasanal nagyon bejott, nem bantam meg), amellett, hogy az altalatok irottak fuggvenyeben kivarok, addig meg akar biztonsagos nyitas is lehet. :)

Ha mindent vegiggondolok, akkor tobbsegeben komolyzenet hallgatok, de van hogy becsuszik egy kis szimfonikus metal (Nightwish) vagy Coldplay is.

Alapbol az Edifier rendszerekre gondoltam, mert most is az van. Emlitettetek, hogy az o sztereo rendszereik nem igazan komolyzenehez passzolnak, illetve hogy a jelenlegi rendszeremnel tapasztalhato recseges az igazabol az alaplapi UEFI miatt lehet es/vagy a hangkartya vezerlesenek hibaja.

Tehat ebbol arra kovetkeztetek, hogy (amint azt irta is valaki, ha jol remlik), ezzel a hangkartyaval penzkidobas lenne egy uj rendszer.

Itt kezdtem el kisse maskent gondolkozni:

Tegyuk fel, hogy nem vagyok hely szukeben, barmit el tudok helyezni ertelmesen a szobamban.

Elkezdtem nezelodni a studiomonitorok iranyaba...
Ekkor gondoltam arra, hogy ha ugy is studio monitorban gondolkozom, ahhoz illene valami ertelmes hangkartya, amivel kikerulhetem az alaplapit.

Tegyuk fel azt is, hogy ertelmes vesztesegmentes, normalis forrasrol fogom hajtani, nem Youtube-rol, Spotifyrol meg ilyen vackokrol.

Igy, egyeztetve a tema osszefoglaloval, az alabbira jutottam:

M-Audio - BX5 D3 Single
M-Audio - BX5 D3 Single
Focusrite Scarlett Solo 3rd Gen
Klotz 6,35 Jack - 6,35 Jack 3m

Ha jol latom, a BX5 D3 ajanlottkent ott van a topik osszefoglaloban. A Focusrite cuccokrol odakat zeng mindenki, a kabelnel meg igyekeztem nem a legolcsobbat kinezni, nem kivanok 2 milliot kabelre kolteni. :)

Ez igy ajanlott, vagy valtoztatnatok valamit, esetleg kifelejtettem valamit?

Koszi!

Udv.

(#54989) pinnacle válasza Degeczi (#54987) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ha a LiNKFOR ajánlott márka, akkor nekem még ez is kell a PC-hez, amikor a PC a TV-n megy. Elég lenne kettő kimenet is, de olyat nem találtam. Persze lehet ez is jó, mert nem kell kapcsolgatni.
Most látom a Bodz által ajánlottnak lehet nem is kell hálózat, 5V,1A, a Microlab Solo 26-on, meg pont ilyen van.

[ Szerkesztve ]

(#54990) pinnacle válasza pinnacle (#54989) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Illetve lehet mégis kell hálózat.
Power adapter format: Input:AC (50HZ, 60HZ) 100V-240V; Output: DC5V/500mA
Bemenetre írták az 5V/1A-t.

[ Szerkesztve ]

(#54991) Degeczi válasza pinnacle (#54990) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tökéletes a Solo26 kimenet, csak megfelelő kábel kell hozzá (akár házilag összerakva)

(#54992) Picco válasza pinnacle (#54990) üzenetére


Picco
addikt

gyanus hogy pont ugyanakkora aram 5v/500mah kell neki mint amit USB lead. en a kepen USBt latok a harmas elosztonal.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#54993) pinnacle válasza Degeczi (#54991) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi Degeczi, Picco! Igen, az fura, hogy a 4-nek 500mA-t írnak a képen meg 1000mA van, a kisebbnek meg 1000mA-t. Mondjuk mindegy, mert a TV-nek meg 5V/500mA kimenete van. Egyébként nem az van, hogy annyit vesz fel, amennyi neki kell csak a V a fontos, tehát 500mA készülék is mehet 1000mA-ról?

[ Szerkesztve ]

(#54994) Degeczi válasza pinnacle (#54993) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, h mehet. Mindig a készüléken múlik mennyit vesz föl: olyan nincs, h 1000 mA-t nyom bele az adapter, noha a készülék csak 500 mA-t szeretne. Az áramforráson ez csak egy maximális érték, h mi az, amit le tud adni feszültségcsökkenés nélkül, tartósan. Ha nagyobb, mint amire szükség van, az csak jó.

(#54995) PuMbA válasza Neil Watts (#54988) üzenetére


PuMbA
titán

Kezdetnek jó :) Én még állványokat vennék [link]
YouTube az normális forrás egyébként, onnan hallgathatsz.

[ Szerkesztve ]

(#54996) pinnacle válasza Degeczi (#54994) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

(#54997) Neil Watts válasza PuMbA (#54995) üzenetére


Neil Watts
veterán

Igen, allvanyt en is neztem, miutan megirtam a hsz-t. :)
De akkor ezek lesznek.

Lehetseges, hogy lenne lehetosegem egy Prodipe Pro 5 V3 parra. Ha a BX5 vagy a Prodipe kozt kell valasztani, akkor melyik az ajanlottabb? :D

Prodipe szettel igy nezne ki:

Prodipe Pro 5 V3
Prodipe Pro 5 V3
Focusrite Scarlett Solo 3rd Gen
Bespeco SLSS300 3m
Soundking DB 039
Soundking DB 039

A SoundKing ha jol lattam mar alapbol parnazott, nem kell hozza semmifele rezgescsillapito alatet, ugye? :)

Koszi!

Udv.

[ Szerkesztve ]

(#54998) PuMbA válasza Neil Watts (#54997) üzenetére


PuMbA
titán

Inkább BX5, Prodipe kicsit nyers hangú lehet a legtöbb embernek. Igen, nem kell semmi a Soundking alá. Amire még figyelni kell, hogy hangfal elhelyezés. Faltól 30cm vagy távolabb, illetve hátad mögött ne legye üres falfelület.

[ Szerkesztve ]

(#54999) PuMbA válasza PuMbA (#54960) üzenetére


PuMbA
titán

Ja és mivel az IN-8 már körülbelül 1 éve kint van, és az IN-5 nemrég jött ki, csak az IN-5 ben van az új erősítő és DSP-t :) Elég fura, hogy egy szériában ez van...

[ Szerkesztve ]

(#55000) Neil Watts válasza PuMbA (#54998) üzenetére


Neil Watts
veterán

Azt nezem kozben, hogy ennek a soundking-nek a talpa igen brutalis meretu. :D
Gondolom, ha falra rogzitek egy ilyet:
es arra rakom, akkor rogton meg is oltem a rendszert, mivel ennek fix a tavolsaga a faltol. Mondjuk jobban elfernek ezzel mint azzal a nagy monstrummal. :D Gondolom ez ala rezgescsillapito sem kene, mivel az a foldrol erkezo rezgeseket nullazza, a levegoben logva meg nem sok van, hacsak a szoszed nem kezdi el verni a betont.

Udv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.