Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55651) PuMbA válasza tboj (#55650) üzenetére


PuMbA
titán

Én nem ajánlom az átalakítót, mert külön áramforrás is kell neki :) Macera az egész.

[ Szerkesztve ]

(#55652) tboj válasza PuMbA (#55651) üzenetére


tboj
tag

Azt olvastam, hogy azt meg lehet oldani simán a tv usb csatlakozójáról és akkor együtt kapcsol ki-be. Igazából az elállás és másik rendelés is macera lenne, de az átalakítózás így egyszerűbbnek tűnik, főleg hogy nem lesz nagyon szétszedve utána, ha egyszer összedugtam.

A DB-vel jobb hangminőséget is lehetne elérni? Mert ebben az esetben talán megéri az elállással szórakozni és rászánni azt a kicsivel több pénzt.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#55653) kutyek válasza tboj (#55652) üzenetére


kutyek
senior tag

A fotód alapján a TV-n van COAX output, ami digitális audio kimenet. Az 1280DB-n van COAX input, tehát nem kell semmilyen átalakító, csak egy COAX audio kábel (kb. 3k HUF). Másrészt a TV leírásában megnézheted, hogy hol van a fülhallgató kimenet. Lehet, hogy nem hátul, a többi csatlakozó mellett, mert onnan macerás használni - gyakran teszik valamelyik oldalélre. Ha van fülhallgató kimenet, akkor arról mennie kell az 1280T-nek is a jack-RCA adapterrel.
Én a jövőállóság miatt a DB-t venném, már csak a Bluetooth miatt is.

(#55654) Hauptmann válasza kutyek (#55653) üzenetére


Hauptmann
addikt

Itt szó volt arról korábban, hogy a T és DB hangképe más, a T V, a DB semlegesebb. Én nem tudom, nem hallottam a DB-t.

(#55655) kutyek válasza Hauptmann (#55654) üzenetére


kutyek
senior tag

Nem vitatom, egyiket sem hallottam, csak a csatlakozásokra reagáltam...

(#55656) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Ez a Fenda F&D R60BT a 43k s kategóriában kb. mindent veri.
Alzában kipróbáltam ,kinézetre is szépen kidolgozott dög:
[kép]
[kép]
[kép]

(#55657) Hauptmann válasza TechN7ne (#55656) üzenetére


Hauptmann
addikt

Hangzásban milyen a karakterisztika? Kár, hogy a reflexnyílása hátul van.

[ Szerkesztve ]

(#55658) TechN7ne válasza Hauptmann (#55657) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Hi-fi s ,de ilyen Genius vagy vele azonos árkategóriájú Edifer családot keresztbe nyeli.

(#55659) elod22 válasza TechN7ne (#55658) üzenetére


elod22
senior tag

Most nézem, hogy egyik román webshopban 450 lejre le van szállítva, ami kb. 33000 forintnak felel meg. Ennyiért akkor bestbuy? Ilyen árban max. Solo 6C, 7C lenne még, de azok használtan.

[ Szerkesztve ]

(#55660) TechN7ne válasza elod22 (#55659) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Sztem igen ,de mindenképp megbízható helyről rendeld ahol el tudsz állni a vásárlástól ha úgy döntesz 14 napon belül.

(#55661) tboj válasza kutyek (#55653) üzenetére


tboj
tag

Megnéztem a leírását a TV-nek, de ott is csak egy másik hasonló modell szerkezeti rajzánál jelenik meg a fülhallgató kimenet, de körbenézve a TV összes részét sem találtam a lefényképezett csatlakozókon felül mást.

Végül úgy döntöttem, hogy ezt visszaküldöm és rendelek helyette egy DB-t, jól fog jönni, hogy akár telefonról vagy laptopról is rá tudom küldeni a hangot BT-n.

Köszönöm a segítségeteket!

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#55662) Richard! válasza TechN7ne (#55656) üzenetére


Richard!
addikt

Kár, hogy ebből nincs fekete...ez a barna szín elég 🤮

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#55663) smiti válasza Richard! (#55662) üzenetére


smiti
addikt

Le kell fóliázni. Szerintem fillérekből megúszható. :B

[ Szerkesztve ]

(#55664) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Sziasztok!

Előre elnézést a sok karakterért, meg hogy még ezzel a mondattal is tovább szaporítom. :DDD
PC mellé, asztalra keresek valamilyen hangkeltőt. Mivel felszámoltam az összes korábbi JÓFÉLE rendszeremet, ez lesz az egyetlen, amit nem a fülemre, hanem az asztalra kell tenni. Tehát zene is, youtube is.
Minél kisebb legyen, és ha lehet, soundbar kialakítású.
100 Hz fölött minél lineárisabb.
Felsőbasszus (100 –150 Hz) max annyit emelhet ki, hogy a beszéd alja ne legyen zavaró.
100 Hz alatt minél többet emel, annál jobb, persze épeszű határokon belül.
60 Hz alatt enyhén emeljen, bár ez itt úgyse opció.

Edifier R1280T, látom itt is népszerű. Hála az Audioscience-sznek, találtam átvitelt, torzítást, CSD-t.
Hát, ez alapján középszar kínai, de ilyen méretben és árban jó, szerintem ezzel a hanggal én abszolút elégedett lennék.
A gond, hogy ez asztalra már böhöm nagy. Megcsináltam kartonból, hátha kisebb lesz, de nem. És még kettő is van belőle, mint a tinédzserkorom atom brutál jól szól PC-s dobozaiból. Pedig van belőle fehér és még szép is. Még a hátsó kapcsolón is túlteszem magam, de ez a méret...

Presonus Eris E3.5
Nem kicsi, nem olcsó, nincs mély, a linearitása és torzítása meg úgy stúdió, mint ahogy Pákó úúúrhajó asztonauta.

Mackie CR3-X
Ez már drága, a hangja meg (ennyiért bőven) a hangyjuk kategória. Meg ugye mély se sok, hisz ebben legalább stúdió. De 100 Hz fölött legalább kiemel, hisz nyilván ez is el van hangolva.

Creative T20
Kicsi meg szép, tán a hangja is kibírható, de ebből sok kikapcsol, ha 15 percig alacsony a bemenő jelszint. Panaszkodnak rá.

Tribit MaxSound Plus BT hangszóró. Vettem egy ilyet, pici, teljesen oké a hangja, tényleg nem ócskaság. Van átvitel, ami meglepően egyenes! Nekem nincs ilyen jó mérőmikim, de tényleg ilyen lehet. Beszéd búgása határeset.
A gond, hogy analóg AUX-on csatlakoztatva elnémul, ha a hangerő alacsony. Ez baromi idegesítő, főleg oprendszeres hangerőszabályozás mellett. Pedig még a földhurok is megoldható, ha külön tápot kap, nem a PC USB-jét.

Blitzwolf BW-AS2 BT hangszóró. Ááá, igen, a blicvolf csoda! Kicsi, remélhetőleg ez nem némul el, és talán az alapzaja is tűrhető.

Pfff. Hát most mit mondjak erre? A felsőbasszust EQ-val kiszedem, és elég szép mélyre lemegy azért. Közepet kicsit egyenesítem. 2 - meg 3 kHz-nél gyönyörű az a rezonancia meg a kioltás, EQ-val se szedem ki. Magasat nagyon nem kell piszkálni, úgyse lesz jobb egy ilyen szélessávú hangszórótól.
THD mérést nem találtam, talán jobb is mindenkinek, ha nem látjuk. :)

Na, mit gondoltok, hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#55665) PuMbA válasza szaszlaci (#55664) üzenetére


PuMbA
titán

Vedd az Edifier-t.

(#55666) TechN7ne válasza szaszlaci (#55664) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Hangzást nem lehet grafikonnal nézni ,hallani kell.

(#55667) PuMbA válasza TechN7ne (#55666) üzenetére


PuMbA
titán

Ez meg a másik :)

(#55668) Bodz válasza szaszlaci (#55664) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Vedd azt ami ASR (vagy bármilyen) mérés szerint megfelel. iLoud Micro amúgy szerintem jó lenne neked.

[ Szerkesztve ]

(#55669) TechN7ne válasza Bodz (#55668) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

iLoud Micro inkább :K

(#55670) lezso6 válasza Bodz (#55668) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, de az szerintem már drága neki. Meg abban az árban esetleg még ott az S350DB, ami szintén relatíve kiegyenlített, habár hangra egy kategóriával rosszabb, cserébe van jó mély.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55671) szaszlaci válasza lezso6 (#55670) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen, az iLoud mocsok drága, alapvetően onnét indult, hogy jutubra valami. És akkor már legyen normálisabb hangja, zenére is vállalható legyen. Olyan 30-ba jó lenne, ha beleférne. Ja és 2.0!

Az R1280T hangban szinte biztos jó lenne, még azt az ordenáré torzítást is elnézem neki 2 – 3 k-nál a váltás körül. Gondolom csak egy kondi meg DPS, azért olyan. Csak hát a mérete... Próbálom elfogadni, de ffuuu... Tartalékba meg több hangfal meg nem kell, tíz dobozomat adtam el, hogy ne legyen egy se.

A másik esélyes a Blitzwolf BT hangszóró, de CSD vagy THD mérés nélkül nem tudom megmondani, milyen hangja lehet. Meg az alapzaja is kérdéses.

Igazából azért tettem fel a kérdést, hátha tudtok ajánlani valamit, amit nem vettem észre. Vagy mondani valami okosat.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#55672) Viktor77 válasza szaszlaci (#55671) üzenetére


Viktor77
titán

Tényleg, minden bántás nélkül, kicsit szerintem sokat vársz a 20-30K-s kategóriától, főleg, hogy méretben is elég korlátoltak a lehetőségeid (ahogy írod).

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#55673) lezso6 válasza szaszlaci (#55671) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha fontos a minőség is, akkor hogy jöhetett szóba soundbar? :D A Creative T20 is mindenképp felejtős: rengeteg puffogós mély, nuku közép, gagyi magas.

Ekkora (3") méretben értékelhető mélyet az ilyen iLoud Micro és társai tudnak, semmi más, csak ugye az drága. Az Eris E3.5 lehet szerintem a legjobb. A Mackie CR széria az nem egy nagy szám, inkább fun hangú, mint jó:

Presonus Eris E3.5 vs Mackie CR3 || Sound Demo w/ Bass Test

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55674) TechN7ne válasza szaszlaci (#55671) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ennyi pénzért sajnos semmi jó :(

A felsoroltak közül talán még a Presonus ,amit max. bevállalnék.

(#55675) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Ha kb ugyanannyiba kerülne egy Fenda F&D R60BT és egy Edifier 2.0 R1280DB akkor melyiket lenne érdemesebb?

Én a Fenda-t gondolnám a nagyobb középmély miatt, de lehet másnak ez nem annyira számít.
Szólna rajta minden ( is ), zene, játék és film is. Gép előtt ülve lenne használva, nem kell az egész nappalit behangosítania.

szerk.: Ahogy elnézem nem túl sok helyen lehet egyszerre mindkettőt megfülelni sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#55676) PuMbA válasza lezso6 (#55673) üzenetére


PuMbA
titán

De jó a mérése a soundbarnak, tehát biztos jól kell szólnia ;]

[ Szerkesztve ]

(#55677) szaszlaci válasza lezso6 (#55673) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát úgy jött szóba a sounbar meg a BT hangszóró, hogy a minőség-ár-méret háromszögén korcsolyázok. :) Igazából pontosan előttem sem tisztázódott, mit szeretnék, ezért kérdeztem, hátha valami új irányt mutattok. :)

Tudom, a T20 annyiért engem se győzött meg, de a kikapcsolása miatt esett ki végleg.

Az Eris E3.5-el szemeztem, de találtam róla normális tesztet, így ekkora méretben és ennyiért nem erőltetném. Meg ugye ha már ekkora, akkor legyen már érdemi álbasszus, a "dögös hanghoz", amit az R1280T szerintem tudhat. Ha már igazi mély ennyirt nem lesz ekkorában.
Arról a két budget stúdióról van videó is ettől az arctól, hát nincs eljáúlva tőlük... :D

Tudom egyébként, hogy magasra tettem a lécet ennyi pénzért. Vagyis túl terjengősen fogalmaztam. De nekem fontosabb a letisztult asztal, még a két darab hangfal is lehet, sok. Már majdnem kockáztattam egy Xiaomi soundbart, holott se mérés, se nem halottam, és tisztában is vagyok a kategóriával, hogy nagyjából mi várható. De szép és lapos. De hát ez is elnémítja magát, ha alacsony az AUX bemenő jel. Van spdif bemenet is, ott oké elvileg, de annak a hangerejét meg nem tudom szabályozni PC-n, az én ősrégi rendszeremen.

Tudom, nem vagyok egyszerű. :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#55678) Bodz válasza szaszlaci (#55677) üzenetére


Bodz
Topikgazda

30-ért nem nagyon van meg a válogatás luxusa, meg az igényeket is kellően alacsonyra kell tenni. Amúgy ott a Wavemaster Base is. Fogalmam sincs milyen, csak egy ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#55679) TechN7ne válasza Bodz (#55678) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Mélysége a cuccnak elég jól fest ,egy hangfalnál ez mindig jó jel.

(#55680) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, A Genius 1250-nél jobb 2.0-ásat 30k alatt tudtok ajánlani? FŐ igény, hogy ne "sercegjen" tisztán szóljon. :R

(#55681) TechN7ne válasza Cs1csó (#55680) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nagyon megy a spórolás sajnos hangfalaknál ,33k ért kapsz Eris E3.5-öt.

(#55682) DarthSun válasza TechN7ne (#55681) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A fentebb linkelt teszt alapján sztem jobb is mint a CR3. Mélye nem ül rá a középre, és a méretéhez képest elég jó. A Mackie fojtottabb, térhatása is rosszabb - persze a netes meghallgatás nem mérvadó, de nagyjából a karakterre lehet következtetni.

(#55683) TechN7ne válasza DarthSun (#55682) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

A CR3 de még a CR4 is egy ipari hulladék ,és akkor még finoman is fogalmaztam.
Hallgasd meg vlhol ha van rá lehetőség ,én már hallottam - egy vicc!

(#55684) Cs1csó válasza TechN7ne (#55681) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akinek lenne, számára kicsit húzós már a 30 feletti ár, mit szóltok a kicsit 17k-s Edifier-hez:
Edifier R980T 2.0?

(#55685) DarthSun válasza TechN7ne (#55683) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Csak halogatom, majd felkerekedek valamikor, de inkább télen, nagyon utálom a meleget, most nem szívesen mászkálok. Bár a célterületem a 7-8"- osok lesznek. Jelenleg a mozgatható lóvé videokártyára vár, de ott ugye meg kesergés/kivárás van...hátha lejjebb megy :U

(#55686) Cs1csó válasza DarthSun (#55685) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lejjebb fog menni - tuti - de szerintem ahhoz kell még egy év, legalább.

(#55687) DarthSun válasza Cs1csó (#55686) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Addig el lesz a Zen retro videoval :DDD

A 980- as tippem szerint jobb mint a Genius, bár egyiket sem hallottam még.

[ Szerkesztve ]

(#55688) smiti válasza Cs1csó (#55684) üzenetére


smiti
addikt

Helyileg merre vagy? Ha nem messze Martfűtől akkor nálam meghallgathatod. ;)

(#55689) Hauptmann válasza Cs1csó (#55684) üzenetére


Hauptmann
addikt

Szerintem, ha van 25 ezer környékén akcióban (viszonylag gyakran szokott, mert érzik, hogy a teljes, 40 ezres ára röhej), akkor inkább 1280T.

[ Szerkesztve ]

(#55690) TechN7ne válasza Cs1csó (#55684) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Inkább akkor egy régebbi Japán hifi (AUX-ra) ,Sony ,Panasonic ,Technics... ;]
Ha jó fajtát fogsz ki ,olyan mint ha most elköltöttél volna vagy 100k -t ,vagy ha DV170 közelébe merészkedsz azt minőséget 300+k környékén talán ha megkapod és 30+k ért szokták szórni használtan - de oda kell is hely. :DDD

(#55691) Amerigo57 válasza Cs1csó (#55680) üzenetére


Amerigo57
őstag

Cs1csó .
Pár helyen még lehet kapni a régi Genius SP-HF1250B (31731022100) , hangfalpárt, az jobb szerintem mint a hasonló árban lévő Ediferek.

A GENIUS SP-HF 1250B II (31730011400) , már nem sikerült annyira jól.
Link:

[ Szerkesztve ]

(#55692) ricsip válasza Amerigo57 (#55691) üzenetére


ricsip
addikt

Az összefoglalóba bele lehetne írni, h. a Genius SP HF 1250B II és az Genius SP-HF1250B azok nem ugyanolyanok, és mi a különbség köztük, amiről 1) megkülönböztethetők 2) amiért nem.szabadna a II-t venni. Csak mert most emiatt a hsz. miatt nèztem meg a tavaly vett enyém hátuljàt, és a címkén ott bizony szerepel a II apró mikroszkópikus betűmérettel a modellkód végèn. Holott a sima II nélkülit rendeltem és fizettem ki a Bestmarkt-ban (rendelés és visszaigazolós email alapján is). A hangfalon magán elől ugye semmi típusjelzés nincs, a papir dobozán nem tűnt fel a II jelentősége, bár valóban szerepel ott.
Kellett tavaly egy belépőszintű 2.0, amiért érdemes pénzt kiadni, 14 ezer volt szóval nem olvasgattam utána hónapokig. Viszont ahogy elnezem itt emberek a topik bölcsei bemondására vakon kidobálnak 100-200 ezreket is fogalmatlanul, szóval én ott már alaposabb lennék.

[ Szerkesztve ]

-

(#55693) Cs1csó válasza Amerigo57 (#55691) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#55694) Cs1csó válasza smiti (#55688) üzenetére


Cs1csó
félisten

Debrecen - is - :DDD

(#55695) Cs1csó válasza ricsip (#55692) üzenetére


Cs1csó
félisten

+++

(#55696) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mi annak az alapja, hogy az 1250B és az 1250B II között van hangbeli különbség?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55697) Cs1csó válasza lezso6 (#55696) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem van a régi 1250 és a haver most vette egy 1250 II-t és elég gáz, a potméter is valahogy más, a hang magas sercegős, ha leveszem doboz hang. Valahogy nem az igazi.

(#55698) lezso6 válasza Cs1csó (#55697) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egymás mellé kéne tenni a kettőt, s úgy meghallgatni. Akusztika is beleszólhat. A potméter az tényleg más, mert az újabbat azzal lehet bekapcsolni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55699) Cs1csó válasza lezso6 (#55698) üzenetére


Cs1csó
félisten

Attól függetlenül is, más a tekergetése. Most ismerős visszaviszi a II-est majd rendel olyat ahol még elvileg sima van, ha ez beválik akkor örülés.

(#55700) lezso6 válasza Cs1csó (#55699) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Attól még a hang nem biztos, hogy más. Az akusztika durván közbeszólhat. Valahol lehet tompa dobozhangú, máshoz meg nincs mély, de több a magas, stb. Ezt rendesen meg kéne vizsgálni, hogy konkrétan mi a különbség, s tényleg rosszabb-e az új vagy csak más a karaktere. Meg azt is jó lenne tudni, hogy a hangszórók ugyanolyanok-e bennük.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.