Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54551) tibbike01 válasza Degeczi (#54548) üzenetére


tibbike01
őstag

Pont az 1280DB-nek nincs kiegyenlített hangja. Nálam szörnyen mélykiemelt volt, kevés közép és magas hanggal.

(#54552) Degeczi válasza tibbike01 (#54551) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ízlés dolga, és persze a környezeté is. A Digital Stereophony féle összehasonlításban ha vmi "szörnyen kiemelt", az a 1280T magastartománya (még a női énekhang is karcos lesz tőle, nekem elviselhetetlen lenne), a DB kiegyenlítettebb. Mélyben pont nem hallani lényegi különbséget.

(#54553) tibbike01 válasza Degeczi (#54552) üzenetére


tibbike01
őstag

Genius 1250B
Edifier 1280DB
Edifier 1850DB

Ezekhez volt szerencsém több napig ugyanabban a könyezetben hallgatni. Nagy csalódás volt az 1280DB és még a páromnak sem tetszett. Gyorsan megváltam tőle. Amugy marketplacen, jofogáson folyton árulják, most is vannak fent.

A videoban nem a T-nek van sok magasa, hanem a DB-nek van kevés, és mélyközép kiemeléssel akar nagyfiú lenni, ami balul sül el.

De mindenki azt vesz amit akar. :)

[ Szerkesztve ]

(#54554) Albigator válasza Amerigo57 (#54550) üzenetére


Albigator
őstag

Hello!

Nálam igen, ez biztos. De lehet hibás darabot fogtam ki, vissza is küldtem tegnap. Eleve újracsomagolt volt.
Ma pedig megrendeltem az Edifier R2750 DB-t 64-ért ami már teljesen más kategória. Tudom volt 60e is egy hete kb de már ahogy megrendeltem ezt, fel is emelték az árát. Ha ez az Edifier is csalódást okoz többet nem is veszek ilyen márkás terméket. :D

(#54555) Degeczi válasza tibbike01 (#54553) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mondom ízlés dolga. Neked ezek szerint bejön a magaskiemelés (vagy magashiányos fejhallgatón hallgatod), de az alább linkelt teszten a női énekhang nem természetes, és bántó hangzású magaskiemelés miatt a 1280T-n.

(#54556) Amerigo57 válasza Albigator (#54554) üzenetére


Amerigo57
őstag

Albigator .
Azért egy Yamaha HS8 szebben szól. :)

(#54557) Albigator válasza Amerigo57 (#54556) üzenetére


Albigator
őstag

Abból ha jól látom csak 1 db 97e most legolcsóbban. :B
De kösz. :C

(#54558) Keksz03


Keksz03
senior tag

Sziasztok,

Gyászos hangprojektor helyett szeretnék hangszórókat LG CX tv mellé. Eddig PC-t használtam, Xonar XD hangkártya + Genius HF 6000 5.1 szettel, annak a minősége lenne a cél, annyi h nincs szükségem 5.1-re, sima sztereo megfelel.

Láttam h van HDMI Arc DAC és azzal megoldható bármilyen hangfal, de nem bonyolítanám hacsak a sima BT kapcsolat annyival nem lenne rosszabb minőségben.

Ha 60k körül lehet valami jót venni az ideális de ha 100 körül van olyan ami annyival jobb akkor lehet róla szó. A szoba amúgy kb 12nm és nem kell dübörögjön/üvöltsön, inkább netflix/filmnézés néha zenehallgatás youtube-ról. A hangprojektor sajnos úgy szól mintha egy rossz hangszóró be lenne rakva egy kartondobozba, ami meg kijön belőle hang annak sincs köze az eredetihez...kész agyrém! :D

Újat szeretnék mindenképpen használtba nem ugranék bele.

Előre is köszönöm tippeket! :R

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#54559) Logapeti válasza Degeczi (#54548) üzenetére


Logapeti
tag

Elfogadom, hogy a többségnek tetszik, bár pl. az 1280T és 1280DB Digital Stereophony YouTube összehasonlítása alatt elég vegyesek a kommentek.

Nemrég volt szó itt erről a DSP-zett hangról. Nekem két élményem van ezzel kapcsolatban, az egyikről már írtam: amikor az EMU1212m-es hangkártyámon bármilyen effektet állítok be, ami használja a DSP-t, egyszerűen azt hallom, hogy butább lesz a hang összességében. Persze ha valaki csak a DSP-zett hangot hallja, akkor nem tűnik fel ilyen direkt módon, és azt sem állítom, hogy minden DSP szükségszerűen "butítja" a hangot (ezt nem tudom), de az EMU igen. Amúgy hasonló élményem van akkor is, ha a Winampban bekapcsolom az EQ-t. Végül is ez is egyfajta DSP, csak tisztán szoftveres, nem?

A másik élményem egy nemrég nálam járt Triangle Sensa SN01-es aktív hangfal. Ez egy 120.000 Ft körüli aktív, 4"-os hangfalpár. Nagy reményeim voltak vele kapcsolatban, mert nagyon jó lett volna a mérete oda, ahova terveztem, és az ára miatt azt vártam, hogy elég jó hangja lesz. Csakhogy volt valami nagyon furcsa a hangjában. Igazából olyan volt, mintha a legvégső lecsengések elvesztek volna, emiatt aztán a zene olyan nem életszagú, műanyag, "digitális" lett - így tudnám legjobban leírni. Feljött bennem, hogy ez talán azért van, mert analóg forrásról hajtom, és oda-vissza digitalizálja magában a hangfal a jelet, eközben pedig szükségszerűen veszik el információ. Ez persze egy tipp a részemről, de valahogy mégis csak gyanús a dolog.

Talán az se véletlen, hogy a komolyabb erősítőkön eleve a jelútból kikapcsolható EQ van (vagy nincs is egyáltalán).

Szóval egyrészt az a tapasztalatom kis számú mintavételből, hogy a DSP eleve butítja (torzítja) a hangot, másrészt az ilyen digitális végfokokat analóggal hajtani valószínűleg csak még tovább ront a helyzeten.

Azt értem, hogy mondjuk ha egy hangfal középhiányos, mint az 1280T, akkor ezt egy DSP-vel ki lehet egyenlíteni, és azt is értem, hogy ez egy ilyen árkategóriánál megfelelő megoldás lehet. A fenti tapasztalatok alapján azonban azért erről is azt gondolom, hogy bőven megvannak a maga korlátai. Persze ha nagyon rossz volt az "eredeti", DSP nélküli hangvisszaadás, akkor lehet, hogy jól teszik, ha a készítők hangolják egy DSP-vel. De talán mégis csak jobb lenne az az irány, hogy jó hangfalakat kéne tervezni, és minél kevesebb dolgot a jel útjába tenni, nem?

(#54560) tibbike01 válasza Degeczi (#54555) üzenetére


tibbike01
őstag

Hallgasd meg ugyanazt a női énekhangot vagy valami hasonló zenét más digital stereophony tesztben. Pl ebben.

Ha ezeknél is bántó a magas, akkor te szereted a mélykiemelt hangot kevés magassal. ;]

[ Szerkesztve ]

(#54561) tibbike01 válasza Logapeti (#54559) üzenetére


tibbike01
őstag

Én soha semmilyen dsp-t, eq-t, sem bass treble nem allítok, minden kikapcsolok, 0-án hagyok. Sőt a jelet is wasapi-n keresztül küldöm a hangfalba hogy kikerüljem a winfos mixert.

(#54562) keménygödör válasza Logapeti (#54559) üzenetére


keménygödör
tag

Azt hiszem itt keveseknek van akusztikailag megfelelően lekezelt helyisége. Anélkül és / vagy DSP nélkül sajnos messze nem a valós mastert hallgatjuk, hanem környezettől függően egy (borzalmas mértékű) katyvaszt. (Persze itt már elsősorban nem a multimédia felhasználásról beszélünk, hanem legalább elemzőbb zenehallgatásról.)

A Genelec GLM, a Neuman MA1... vagy ez is egy DSP:

(#54563) PuMbA válasza tibbike01 (#54561) üzenetére


PuMbA
titán

Windows 10-nél már jó a mixer, nem kell mindenáron kikerülni :)

(#54564) keménygödör válasza tibbike01 (#54561) üzenetére


keménygödör
tag

A win mixert ugye elsősorban az ("alapértelmezett formátumra" való) resampling elkerülése miatt szoktuk kihagyni (44.1 / 48 kHz és többszöröseik).

(#54565) Winchester95


Winchester95
őstag

Sziasztok.
5.1 szettel lenne kérdésem.
Ilyen csatlakozási lehetőségem van.
Milyen kábel / átalakító kellene nekem?
(Tv-hez) (1db auxal szeretnék csatlakozni.)

(#54566) Degeczi válasza Winchester95 (#54565) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez így nem értelmezhető, nincsen "aux" csatlakozó-típus.
A mai TV-ken mindenesetre max. 3.5-es jack fejhallgató-kimenet szokott lenni (ha van egyáltalán), ahhoz meg jó a gyári kábel zöld vége.

De ha ez nem csak a fotó kedvéért lett szétbontva, akkor kb. mindegy, ha az eddigi használatban nem tűnt föl, h nincs sztereó hatás, mert csak az első és hátsó bal csatorna van csatlakoztatva.

[ Szerkesztve ]

(#54567) Winchester95 válasza Degeczi (#54566) üzenetére


Winchester95
őstag

:D
Sorry, este volt már.
Tehát 3.5 jack lenne a cél.
Direkt volt kihúzva.
Jó ideje nincs is használva.

Tehát ha a zöldet bedugom a tv-be akkor szól mind az 5?
Nem tudod véletlenül mi a csatlakozó neve ami bemegy a mélybe?
Megnézném mert lehet hogy van hozzá átalakító vagy valami.

(#54568) Degeczi válasza Winchester95 (#54567) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, csak az első kettő, mert a zöld a front hangszórók csatlakozója. Ilyen hangszóróval nem tudsz 2.1-nél többet elérni, sem a center, sem a hátsók nem fognak szólni (max. ha a hangszórónak van olyan módja, h az első csatornát teszi ki hátra is)
Nincs ehhez átalakító, mert nem szabványos, teljesen gyártófüggő hogyan kötik be az ilyen mini-DIN csatlakozót.

(#54569) KRoy19


KRoy19
őstag

Sziasztok!

A nemrégiben vásárolt Edifier R2750-ről lenne egy megjegyzésem. Ki volt az az állat aki jó ötletnek tartotta, hogy a bekapcsolt állapotot jelző led a hangfal oldalára kerüljön? Akkor már miért nem az aljára?

Egyébként nagyon szeretem, mert nagyon szépen szól, de ez a design fail olykor elég idegesítő tud lenni.

(#54570) Winchester95 válasza Degeczi (#54568) üzenetére


Winchester95
őstag

Értem, akkor az 5.1 vagy akár az 5 hangszóró csak gépen használható.

(#54571) HF77


HF77
őstag

üdv
[hangprojector] Line In bemenetére tudok olyan kütyüt dugni ami megszólaltatja a fejhallgatót?

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#54572) Degeczi válasza KRoy19 (#54569) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A LED hagyján, ami igazán bántó spórolás, h miért nincsen számjegyes kijelző az elején, amin látnád a beállított hangerőt (mint pl. a Microlab-eken)
Az S350DB-n ugyan van kijelző elöl, de azon is csak a bekapcsolt állapotot látod, meg jó szemmel (vagy közelről) a kiválasztott bemenetet, de a hangerőt nem.

(#54573) 2ofthem válasza KRoy19 (#54569) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Ízlések és pofonok, személy szerint nekem annál jobb minél kevésbé látszik :)
Viszont a hangerőt jó lenne ha lehetne gyorsabban állítani.

(#54574) KRoy19 válasza 2ofthem (#54573) üzenetére


KRoy19
őstag

Ez nem ízlés kérdése. Ez nem dísztárgy, itt a funkció a lényeg. Rohadt idegesítő, hogy amikor bekapcsolom a tévét és nem szól a hangszóró, akkor nem tudom, hogy ki van kapcsolva, vagy csak másik inputra van állítva és össze vissza kell nyomkurászni mire kiderül, hogy mi a szitu.

(#54575) Albigator válasza KRoy19 (#54574) üzenetére


Albigator
őstag

De valakinek az. Úgyhogy megértem 2ofthem fórumtársat, nálunk is le van ragasztva egy fekete szigetelőszalag darabbal az egyik Genius SP-HF1250B hangfal előlapja ahol a kék led pislákolna...

(#54576) Degeczi válasza Albigator (#54575) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Leragasztani, festeni le tudod, ha zavaró egy LED (de korrekt gyártóknál nem szokott az lenni), ha viszont semmi nincs elöl, azzal nem tudsz mit kezdeni.
Pláne a hangerő kijelzéssel, ami alapvetően fontos lenne minden hasonló eszköznél, hiszen így amíg meg nem szólal vmi, fogalmad sincs róla, mennyire lesz hangos.

(#54577) lezso6 válasza Degeczi (#54576) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az is szar, hogy a hangerőállításnál sincs visszajelzés az R2750DB-n, hogy sikerült-e. Az S350DB távirányítóján legalább felgyullad ilyenkor egy LED. Bár utóbbi is csak azt jelzi, hogy a gombot sikerült megnyomni, nem pedig azt, hogy a hangfal ACK-olta a kérést. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#54578) Degeczi válasza lezso6 (#54577) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És már az is a 351 gondolom, mert a 350 hokikorongján nem rémlik, h lenne visszajelző LED

(#54579) lezso6 válasza Degeczi (#54578) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja tényleg, igazad van. Akkor lehet csak az S351DB-re igaz ez, valóban, más a távirányítója.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#54580) 2ofthem válasza KRoy19 (#54574) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Valóban nem ízlés, hanem felhasználás.
Tv mellett álló hangfal, sötét szoba, sötét filmjelenet és a led kivilágítja a szemed.
Megértem hogy más helyzetekben meg szükség volna rá, én örülök hogy nem elöl van.

(#54581) Coyot válasza Degeczi (#54578) üzenetére


Coyot
őstag

Van a 350en is, valamint ha vette az adást akkor villany a "kijelző" a hangszórón.

Má' nem

(#54582) Degeczi válasza Coyot (#54581) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Köszi, most nem tudom megnézni és nem rémlett

(#54583) lezso6 válasza Coyot (#54581) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja akkor van a hangfalon is visszajelzés. Erre nem emlékeztem.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#54584) KRoy19 válasza 2ofthem (#54580) üzenetére


KRoy19
őstag

Értelek és ez ismét egy nagy baromság design szempontból. Minek raknak bármibe ilyen erősen világító visszajelző ledet? Nem a szobát akarod vele bevilágítani, csak látni, hogy be van e kapcsolva az a nyomorult eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#54585) Degeczi válasza KRoy19 (#54584) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Kínában vmiért kedvelik. Házimozi erősítőkön (persze nem kínai, hanem japán) viszont általános, h még a VFL kijelző is dimmelhető, akár le is kapcsolható. Saját automatizálásba raktam is, sötétben filmnézéshez.

(#54586) Degeczi válasza Coyot (#54581) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Basszus, tényleg :D
Észre nem vettem volna - mondjuk általában az ujjam kitakarja (és picit fölfelé is célzok vele, már csak ezért sem látom)

(#54587) Coyot válasza lezso6 (#54583) üzenetére


Coyot
őstag

Van, bár bad-design szerintem a hangfal kijelzője. A Solo6c kiírt egy számot ugye ami megfelelt a hangerőnek, ennél gőzöm sincs hol vagyok a skálán, ez az elején nekem zavaró volt - azért sem értrettem miért nem menti el a hangerőt ugye, mivel valszóínű mindig 20% alatt használtam éppen.
Ezen meg ugye csak a bemenetet jelzi semmi mást.

Na de a hangja az valami veszett jó, az kárpótol. :)
Hosszíbbítani próbáltátok már sima s-sub hosszabítóval a kábelt? nekem kéne rá még 30 centi és akkor fel tudnám emelni fülmagasságba, az lenne a tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#54588) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Sziasztok.
Mi a különbség a Genius SP-HF1250B és a
Genius SP-HF1250B v2 hangfalak között ?

(#54589) Perillustris


Perillustris
senior tag

Ma volt időm végre zenét hallgatni a 351DB-n, ez volt a kedvencem: Sting And Shaggy: NPR Music Tiny Desk Concert. Se magasat, se mélyet nem állítottam, iPAD-ról, BT-on keresztül szólt, hiba nélkül, közepesen magas hangerővel, a sub nem tétlenkedett, gyönyörűen szóltak a gitárok és az énekek is. :C

Perillustris

(#54590) GasBang


GasBang
csendes tag

Udv
Ha szeretnél csatlakoztatni aux-ot milyen kábelt kell beszereznem hozzá? Köszönöm
[kép]

"Ravaszabb csak akkor leszel, ha ravaszabb ellenféllel játszol."

(#54591) Picco válasza GasBang (#54590) üzenetére


Picco
addikt

CD in? Tape in? annyi szerintem hogy input legyen nem output.
mit csatlakoztatsz hozza btw?

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#54592) GasBang válasza Picco (#54591) üzenetére


GasBang
csendes tag

Telefont vagy laptopot szeretnék csatlakoztatni. Ha ez lehetséges kérlek letudnád írni pontosan milyen kábel kell hozzá? Köszönöm a válaszodat

"Ravaszabb csak akkor leszel, ha ravaszabb ellenféllel játszol."

(#54593) Picco válasza GasBang (#54592) üzenetére


Picco
addikt

Telon van fulhallgato kimenet? Ha igen a lentebb irt kabelnek mukodnie kellene mindkettonel.
Vasarlasi helyet es markat nem tudok ajanlani sajnos.

male stereo RCA - male 3.5mm Jack.
igy kellene kineznie

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#54594) norba69 válasza Picco (#54593) üzenetére


norba69
senior tag

Teló 3,5-ön mikrofonnak is van érintkező, oda ez nem lesz jó.
Ilyen kell telóhoz.

(#54595) Picco válasza norba69 (#54594) üzenetére


Picco
addikt

en ugy tudtam a sima szereoval mukodik a sztereo hangatvitel, de eleg reg hasznaltam ilyen megoldast, akkor mintha mukodott volna

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#54596) norba69 válasza Picco (#54595) üzenetére


norba69
senior tag

Teló és csatlakozófüggő.
Nálam Mate 9-en nem megy rendesen a 3 pin csatis dugó, csak 4 pinnel működik jól.
Az asszony Redmi Note 9-én meg mindkettő jó.
A 4 pin a biztosan minden telóval jó megoldás, az meg más hangeltőkhöz lehet alkalmatlan, ahova 3 pin kell.

[ Szerkesztve ]

(#54597) keménygödör


keménygödör
tag

Talán vannak itt, akik olvasták már a könyvet, vagy használták a teszt fájlokat, de ha mégsem, az LFSineTones.wav pl. nagyon jól használható (óvatos hangerőn) az olcsó portolt dobozok turbulenciáján / rezonanciáján való szörnyülködéshez (is).

(#54598) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Végül csak vettem egy Microlab Solo 6c-t :DDD , nem tetszik a hangja se, ugyan az a bajom vele mint a B-77-el, főleg jazz-nél nagyon zavaró ez a dübörgés, nagy és nagyon sok helyet foglal, viszonylag közel is van, max egy 70cm távolság lehet.
Milyen alternatíva van akkor, ha az itthon lévő hangszórók közül a Microlab B-77 és Solo 6C hangja nem tetszik, de az Edifier 1280T-é igen?
Hangforrás iFi Zen DAC Tidal Masterrel MQA.
A keret még mindig hasonló 50-60 ezer.
A választ előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#54599) tibbike01 válasza Zaied (#54598) üzenetére


tibbike01
őstag

Szerintem studió monitorok között keresgélj, menj a hitspace-be hallgatózni.

(#54600) PuMbA válasza Zaied (#54598) üzenetére


PuMbA
titán

Ha lejjebb veszed a basszust? Ha így sem jó, akkor biztos, hogy az akusztikáddal van probléma, ami kiemeli azt a tartományt, tehát muszáj direkt "rossz" hangfalat venned, ami pont abban a tartományban nagyon beesik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.