Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54801) matyi19 válasza tibbike01 (#54799) üzenetére


matyi19
őstag

Ok

(#54802) matyi19 válasza tibbike01 (#54799) üzenetére


matyi19
őstag

Hangerőben hozzávetőlegesen eléri a Z313 szintjét?
Minőségben gondolom jobb lehet, de hangerőben?

(#54803) shockfox


shockfox
csendes tag

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok a hangfalak világában, de remélem jó helyen járok.
Pár napja olvasgatom a fórumot különböző témákban (soundbar, 2.0-ás aktív hangfal) kutatva, hogy milyen megoldás jöhetne szóba, melyet laptopra és később TV-re is rá lehetne kötni (BT-al telefonra már csak bónusz) és egyaránt alkalmas zene hallgatásra és filmnézésre is.

Először a soundbar tűnt nyerőnek az egyszerűsége miatt, majd a 2.0-ás hangfalak a jobb zenelejátszás végett, ám most célkeresztbe kerültek a stúdió hangfalak is és itt jött az a rész, hogy teljesen tanácstalan lettem :D

100-150e körül hajlandó lennék áldozni a dologra, van egyáltalán olyan összeállítás mely a fentebb sorolt dolgokra mind jó? Nem szeretnék 5.1-es szettet, illetve a mély ládához se ragaszkodom igazán.

Az egyik topicban láttam ezt a szettet: [M-Audio BX8 D3] ám nem vagyok benne biztos, hogy TV-re is rá tudnám kötni értelmesen (a TV távirányítóval szabályozni a hangerőt), tudnátok segíteni?

Előre is köszi :)

(#54804) Picco válasza shockfox (#54803) üzenetére


Picco
addikt

elso korben: TV tipusa/ milyen audio kimenet(ek) van(nak)?

en csak ajanlani tudom a studio monitorokat (altalanositas) de nem biztos hogy mindig a legkenyelmesebb megoldas foleg ha ilyen mindenesnek hasznalnad.

ha 2.1 is megfelel akkor edifier S350DB szerintem megfelelhet. tobb bemenete van, valamint akad AptX BT rajta es van taviranyito is.

soundbarbol olyat ami zenere alkalmas meg nem hallottam, talan a sonos ha botfulu vagy...

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#54805) shockfox válasza Picco (#54804) üzenetére


shockfox
csendes tag

TV típus még nincs meg fixen, egyelőre egy Sony KD-55XH90 a kiszemelt.

S350Db-ről is jókat olvastam a 2.1 ami kérdéses. Esetleg Kanto YU4-ről vélemény? Az hasonló árban van.

(#54806) Picco válasza shockfox (#54805) üzenetére


Picco
addikt

biztos jo a Kanto, en is sok jot olvastam rola forumokon....de a 4" az 4" es nem 8 tehat nagyon mely hangokat nem varnek tole, de meretehez kepest tuti odab.
ha kis meret kell, az mas tal teszta, mivel 8" studio monitort is neztel, ugy gondoltam hogy a meret nem akadaly. nameg ha fel ev mulva meghallgatsz egy 8"os hangszorot lehet gyrosan hianyerzeted tamadna.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#54807) tamassneff válasza shockfox (#54803) üzenetére


tamassneff
kezdő

Szia,
Bármit amit ajánlottak, csak sound bar-t ne! Illetve a fizikát se lehet megerőszakolni 4" hangszóróból ne várj csodát. Nálam volt egy Fostex stúdió hangszóró 4" a magas és közép mesés de dinamika semmi. Tv-hez beszédhanghoz tökéletes, de máshoz nem.
Nekem ami még tetszik a klipsch R51PM + 10" sub. De ennyi pénzből amit belinkeltél nehéz lenne jobbat találni..

(#54808) Mice_007 válasza nrg_52 (#54797) üzenetére


Mice_007
tag

próbáltam, biztos, hogy a magassugárzó ment ki sajna...

AIDA64.com

(#54809) shockfox


shockfox
csendes tag

Megfontolandó ez a 4"-os méret, ebben igazatok van.
A BX8 szimpatikus, csak kicsit macerásnak érzem a többcélú felhasználását..
Azt néztem még, hogy Kantoból a 6"-os is szóba jöhet.
Köszi az ötleteket, nem egyszerű a választás, de legalább a soundbarokat már sikerült kizárni :D

(#54810) lezso6 válasza shockfox (#54809) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha van hely, akkor mindenképp a BX8 ajánlott. Csak kell hozzá egy jó DAC, ami tud mindent, amire szükséged van. Tehát TV-hez optikai bemenet kell a DAC-hoz, illetve távirányító.

Ha mindenképp a TV távirányítójával szeretnéd állítani a hangerőt, akkor olyan DAC kell neked, ami tud HDMI ARC-ot.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#54811) shockfox


shockfox
csendes tag

Tudsz esetleg konkrét típust mondani DAC-ra? Keresgéltem olyat ami tudna mindent, de 200-300e körül láttam, az meg kicsit overkill :D
Vagy ez egyszerűen ennyi és el kell fogadni? (Esetleg valamiben kompromisszumot kötni..)

(#54812) Mice_007


Mice_007
tag

Szóóval... Edifier szerviz, vagy bárki aki javít ilyet, van alkatrésze, tudja mit csinál, tudtok esetleg? Nem garanciális már, nem igazán tudom, hogy hova menjek vele... Neten próbáltam keresni ezügyben, de nem lettem okosabb...

AIDA64.com

(#54813) Picco


Picco
addikt

amazon warehouse promoban most lottem egy par Kali LP-8-at 200 brit valutaert...LP-8 vs HS80m teszt hamarosan.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#54814) joe979 válasza shockfox (#54809) üzenetére


joe979
aktív tag

Én sokat vacilláltam a Kanto Yu6 és a Kanto TUK között , de végül elvetettem és az Edifier 3000 pro lett , amit 1,5 hete használok . Nem tudom megmondani neked jobban jártam volna velük, de azt igen, az Edifier hozza azt a szintet amit minimum elvár egy ilyen áru hangfalpártól az ember, de csak akkor ha féláron van. Brutálisan szépen szól.Optikain kapja a tévét, USB A-B kábelen egy Intel NUC, amin Kodi fut. A BT pillanatok alatt csatlakozik, arra kell figyelni több eszköz használatakor, kapcsoljuk le a nem használt eszközt, mert egy új párosítás alatt, nem fog kapcsolódni. Alapzaj az nulla, kikapcsoláskor szintén semmi. A távirányítója egy fos. A hangerő szabályzó gomb túl apró ,éppen csak új véggel lehet nyomni.Valamint az infraport is méltatlanul gyenge.Mély van benne elég ? Nekem igen. Kinőttem abból már , szétnyissam a panelt reggeltől estig.

Szissz

(#54815) shockfox válasza joe979 (#54814) üzenetére


shockfox
csendes tag

Ezt jó hallani, végül én is addig agyaltam a dolgon, míg kicsit többet rászánva az S3000pro mellett döntöttem (ár/érték arányban ez tűnt most a legjobb választásnak).
A héten érkezik, aztán jöhet a tesztelés. A gyári távirányítót vajon lehet cserélni? Illetve Te hogy helyezted el őket? (faltól milyen messze, állványon/asztalon..)

(#54816) joe979


joe979
aktív tag

Úgy indultam neki a történetnek , 80k és soundbar [ez kevés lesz,minőséget akarok és lazulni ], akkor felmentem 100k és polk audio , akkor jöttek a youtube csatornás szervizes videók, mennyire egy fos szar cuccok , pláne a 220-as vezetéknél szeretnek elhalni.Jó akkor legyen belépő szintű Hi-fi cucc, na arra a világ pénze sem elég, meg az állandó fejlesztés ... ácsi ácsi , én csak élvezném szeretném az egészt. Akkor bejöttek képbe az aktív rendszerek, már szinte elengedtem az egész dolgot, mikor már nem a márkával foglalkoztam : Edifier 3000 pro ... minden egyben van amire szükségem van . Ezt meghallgatni nem tudom sehol sem, nem érdekel, max. visszaküldöm. Hirtelen annyira fényt kaptam, aznap berendeltem az állványt is hozzá, utolsó darabot sikerült meglőnöm a muziker oldalon. Ez jól indul, tuti jó lesz , és szerencsére imádom. Minden este mikor hazaérek hullán, imádok leülni és hallgatni, legyen csak egy szar tévés adás vagy film, vagy legyen zene, halkan is, nem bántam meg ennyit költöttem rá a tervezett összegen felül. Még lehet majd rajtuk igazítani, kell is majd, a sarokba még kellene raknom mögé basszuscsapdát, de majd ... most még cefetül élvezem .

Szissz

(#54817) tibbike01 válasza joe979 (#54816) üzenetére


tibbike01
őstag

Gratula hozzá! Még a sündisznó is seggre ült tőle ;]

(#54818) joe979 válasza tibbike01 (#54817) üzenetére


joe979
aktív tag

Köszi . Süncike buta mint a tök, virul mindenen :D

Szissz

(#54819) shockfox válasza joe979 (#54816) üzenetére


shockfox
csendes tag

Ezek szerint nagyon hasonló utat jártunk be :D én is 80k-s soundbart néztem ki kezdésnek..
Tetszetős ez az állvány is, de hely szűkében egyelőre marad egy kis asztal neki.
Remélhetőleg jövő héten a szomszéd is élvezheti már a muzsikát :U

[ Szerkesztve ]

(#54820) joe979 válasza shockfox (#54819) üzenetére


joe979
aktív tag

Nálam ami eldöntötte a dolgot az a Z Reviews tesztje volt , csak bíztam benne tényleg úgy van,lesz ahogyan mondja, és tényleg úgy van [link] , úgy gondolom már én is , nem linkelt a f@szi. Egy baja volt neki vele, náluk a Swan M300 sokkal olcsóbb[ ami abszolút kedvence], és csak ezért tartotta jobbnak, de ha Europában élne akkor már nem így lenne .....

A távirányítóra visszatérve, csak akkor tudsz rendeset használni, ha pc az alap amiről használnád a legtöbbet rendszert zenére . Mindenre , szükséges lesz a 2 szelet :)

Szissz

(#54821) Picco válasza joe979 (#54816) üzenetére


Picco
addikt

Ejjha a dobozt sem sajnaltak a 6.5" woofer kore es meg jol is nez ki! hasznald egeszseggel, reszvetem a szomszednak :DDD

Swans jo cucc amugy, nekem M50 volt egy ideig, imadtam...akkor is ha sokan nem hiszik el hogy subbal is lehet zenet hallgatni.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#54822) joe979 válasza Picco (#54821) üzenetére


joe979
aktív tag

:R Úgy lesz :)

Pedig azért zenés táncos helyeken is van mély láda. Nem tudom miért tartják szentségtörésnek .

Szissz

(#54823) keménygödör


keménygödör
tag

Pl. mastering stúdiókban is előfordulnak (külön) subok. Itt általában a figyelem (az átlag helyiségek esetén szinte mindig súlyos) akusztika veszteségek lehetséges csökkentésére irányítása helyett (vagy minimális elhelyezési történetek mellett), legtöbbször egyszerűen beesnek a lebeszélés kategóriájába, és (kvázi két "sub"-os) 8 colos monitorok javaslódnak helyettük.

[ Szerkesztve ]

(#54824) lezso6 válasza joe979 (#54822) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A mélyláda legfeljebb ezotérikus hifisták körében szentségtörés.

Alapvetően nem a mélyládával van a probléma, hanem a rossz mélyládás rendszerekkel, mint a bögreszettek. A jó mélyládás rendszerek pedig nem olcsók, és azoknál is vannak kompromisszumok, ezért jobban ajánlott egy 8" pár. Vagy ha mindenképp kell a mélyláda, s nem akarsz kompromisszumot, akkor kettőt kell venni, s nem lesznek (akkora nagy) akusztikai problémák. A (normálisabb) "zenés táncos helyeken" pont ezért használnak legalább két mélylád, sőt a 4 mélyláda sem ritka. Mert egy mélyládával csak a terem bizonyos részen orbitális mennyiségű mély lesz, míg máshol kb semmi.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#54825) keménygödör


keménygödör
tag

Ha már volt az a link, ezt még kiemelem a szövegből: "The mating of satellites and subs is seamless and perfectly calibrated by use of Acourate loudspeaker and room correction software from AudioVero. Acourate corrects phase, impulse response and time alignment." Mindez egy akusztikailag már kezelt stúdióban! Nem véletlenül... De ez már nem a "multimédiás szettek" területe, így ez itt (nekem) "offtopic". Ettől sajnos azokra is ugyanúgy igaz, akár monitorokra, hogy tudásuk töredéke érvényesül, ha akusztikailag kompromittált környezetben pazarlódnak.

(#54826) lezso6 válasza keménygödör (#54825) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Minden rendszernél hasznos a szoba korrekció, ez nem 2.1 specifikus.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#54827) Picco


Picco
addikt

Megerkeztek a kalik es 1-2 ora hallgatozas utan erosen vegyesek az erzeseim, sot inkabb negativnak mondanam.

A sound stage sokkal jobb a kalin. Ez egyszer biztos es tetszik is, de itt megallnak a pozitivumok. Jah es a magas kevesbe fulserto rajta, ami ugye egy kattintassal megoldhato a hangszoro hatan, mindket gyartonal.

alapzaj: megegyezonek mondanam, hallhato de nem zavaro. (kevesebb mint 1 meterre ulok toluk). Yamik talan picit zavarobbak szamomra, mas frekvencia.

A melyeket erosen vekonynak erzem a HS80m-hoz kepest.
A hangero....na itt oriasi a kulonbseg...de nem a kali javara. Hasrautes szeruen 40%-ra tippelnem a kulonbseget a Yamik javara.
Ez volt az amire konkretan abszolut nem szamitottam hiszen specifikaciok alapjan hangnyomas es frequency responsenak is nagyon kozel kellene lennie.
Yamahat meg egyetlen egyszer sem tekertem 60% fole, halk szamoknal sem.
A kalikon siman maximumig huzhatom. Az alacsony frekvenciak is sokkal utosebbek a HS80m-en. Ott nekem le is van veve -2db, de most alapallasba tettem mindket szettet.

Ket kulon raktarbol/kiszallasra erkeztek, mindkettonek megegyezo a hangereje/karakterisztikaja.

Nem ertem....kiprobalom oket TRS-el is, bar 99.9% h nem ez a problema.
Irtam nekik, kivancsi vagyok mit mondanak.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#54828) lezso6 válasza Picco (#54827) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ugyanoda helyezted mindkettőt? Csak hogy az akusztikai körülmények egyezzenek. Mert ha egyiket a sarokba, a másikat meg a szoba közepére rakod, akkor az egyikben rengeteg, a másikban meg nulla mély lesz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#54829) Picco válasza lezso6 (#54828) üzenetére


Picco
addikt

termeszetesen ugyanoda.

egyebkent sulyra is van 3kg (8.9 vs 11.7) kulonbseg per darab. a woofer koruli "gumi-szoknya" is a fele rajta tehat mar bekapcsolas elott is voltak ketsegek, de a kulonbseg iszonyat nagy.
HSt -2db lf es -2db hf hasznalom altalaban, basszus-karosultsagom sokat enyhult szerintem.
de meg a vekonyabb melyeket is siman lenyelnem a front port es a waveguide miatt, de -40% hangerot nem.

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#54830) lezso6 válasza Picco (#54829) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor két lehetőség van:

1. A Yamahának van egy kis mélykiemelése, míg a Kalinak nincs.

2. A Yamaha mélyebbre megy. És túlteljesíti a specifikációkat. Mármint, hogy én anno megjegyeztem, hogy elég fura, hogy a HS80M meg a HS8 esetén is 50 Hz körüli -3 dB értékek vannak megadva, ennek ellenére itt többen is állítottátok, hogy jóval mélyebbre megy.

Specifikáció alapján a Kali LP8 specifikációt nézve a 8" alig izmosabb erősítőben, habár lehet csak erősebb jel kell neki, ha maxra tekerve nem akar széthullani. :) De ami biztos: a -3 dB az 45 Hz-nél van, ami egy 8"-hoz képest kevés.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#54831) duo válasza Picco (#54829) üzenetére


duo
őstag

tényleg nézd meg trs-el is! nekem a hitspaceben majd leszedte a fejem a kali.(igaz yamahát nem hallgattam mellette)

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#54832) Picco válasza lezso6 (#54830) üzenetére


Picco
addikt

Szerintem 1&2 kombinaciojaval allok szemben.

Abletonba betalloztam referencia tracket, EQval jatszadozva a yamik 38hznel meg oriasit utnek, a kalik mar csak alig. De nem is ez a baj, a hangero beli kulonbseg annyira nagy hogy nagyon nehez lenne szamomra lenyelni.
Pedig a soundstage nagyon popec a kalin, sokkal pontosabbnak erzem :O

na megyek pihentetem a fuleimet par orara, utana raprobalok megint. szegeny szomszedok ugyis itthon vannak karantenban :B

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#54833) keménygödör válasza Picco (#54832) üzenetére


keménygödör
tag

Bemeneti érzékenységek?
"
TRS/XLR Input Sensitivity: 94dB SPL @1m (anechoic) for +4dBu input.
RCA Input Sensitivity:` 94dB SPL @1m (anechoic) for -10dBV input.
"

[ Szerkesztve ]

(#54834) lezso6 válasza keménygödör (#54833) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, a számok alapján az lesz a probléma, a Kalinak kell a kraft.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#54835) Picco válasza keménygödör (#54833) üzenetére


Picco
addikt

spec sheet, manual
hmm, az otlet jo.

Ezt HS80m spec sheetjebol masoltam ki:
Input sensitivity, Impedance +4dBu, LEVEL = Center
-10dBu, LEVEL = Max

lottem kepet is a ket hangero szabalyzo potirol:
HS80m
Kali LP-8

Kali maximum allasa mellett +6 db-t mond, hs80m-nel meg -10-et. Ezt nemigazan ertem :B
Minkettot kozepre, 0db-re allitva probaltam egyebkent

koszonom mindkettotoknek a valaszokat, egyedul szerintem sok fejvakaras lenne. :R

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#54836) akela91


akela91
addikt

Sziasztok!

Közeledik a költözés, és végre lesz helyem és lehetőségem stúdiómonitorok megvételére, és hallgatására is.

1. 100.000Ft -ot szeretnék költeni darabjára(active nearfield monitor)
2. Íróasztalon külön asztali-állványon, vagy az íróasztal mellett közvetlen álló állványon használnám. Elhelyezés ügyileg szerintem 1-1.5m körül lesz a fülemtől, de ezen tudok módosítani ha kell. A szoba egy 12m2-es szoba lesz, ha kell hangnyelőket teszek majd fel a falra, az elején még alig lesz sajnos bútor bent, így biztos lesz gondom a visszhanggal.
3. Van egy Focusrite Scarlett Solo 3rd Gen-em, aminek van 2 Balanced 6.3"-as Jack outputja, így a TRS input elvárás.
4. Extra nem feltétlen kell.

Sokat gitározom (elektromos gitár -> focusrite -> laptop -> Guitar Effects Processor -> fejhallgató), és a fejhallgató helyett, a jövőben természetesen használnám a monitorokat is, ezen felül természetesen zenét hallgatnék rajtuk(metál).

8" -ban gondolkodom, hisz számomra fontos az alsó tartomány is(bass gitár, lábdob, 7 húros gitár).

Illetve egy furcsa igény: Vagy viszonylag halkan fogom hallgatni(asszony ha otthon van), vagy eléggé hangosan. Nem tudom ez fontos infó-e, de megemlítettem. :)

Egy Presonus R65-öt hallgattam a napokban, nekem tetszett a kialakítás minősége, és nagyjából a hangzása is perfect volt, de egy picit sub tartományban gyengének találtam. Szerintem nem is ment le elég mélyre, de mennyiségben sem volt a toppon (sajnos nem volt figyelve az akusztikára ahol hallgattam).
Mit gondoltok, egy Presonus R80 a fenti igényeimnek megfelelne-e? Esetleg tök felesleges ennyit költenem, mert egy M-audio BX-8 D3 bőven lefedi az igényeim?

Egyébként nem vagyok profi zenész, amatőr szinten tolom szorgosan, de szeretek adni a minőségre ha valamibe időt teszek. :)

[ Szerkesztve ]

(#54837) Szoszo94 válasza Szoszo94 (#54782) üzenetére


Szoszo94
őstag

Edifier R1280T vagy R1100 lenne erre a felhasználásra a jobb? Árban alig van különbség, viszont az 1100-nak be tudnám állítani fixre a hangot és nem kéne távirányítózni/odamászni állításhoz. HDMI Arc-ot elengedtem, relézni fogok, készítek egy USB-s relét amit a TV USB aljzata fog vezérelni - ha TV on, relé kapcsol, hangfal is bekapcsol.
Filmezés lenne 90%-ban, ebben az ársávban (30k) ahogy látom ez a hangfal a bestbuy.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#54838) Picco válasza akela91 (#54836) üzenetére


Picco
addikt

Google azt mondja hogy basszus gitaron a legmelyebb hang 40hz Hz, erre mar 8" fog kelleni, sot ugy latom hogy a 6 hurosak 30hz-ig is lemennek, oda mar lehet hogy sub sem artana.
Sajnos egyik hangszorot sem hallottam meg meg amiket irtal, de a presonusrol tobb rosszat olvastam mint jot. BX8-al talan itt a topicban is van tapasztalat.
Latatlanba a ketto kozul en az M-Audiot valasztanam, bar szerintem ennek jarj utana. (btw XLR konnyen atalakithato TRS-re, en is ugy hasznalom a yamahakat.

Illetve egy furcsa igény: Vagy viszonylag halkan fogom hallgatni(asszony ha otthon van), vagy eléggé hangosan. Nem tudom ez fontos infó-e, de megemlítettem.
Ezzel nem tudom mit szeretnel mondani, de a basszus ugye jobban atmegy a falakon mint a magasabb hangok. Olyankor lehet vissza kell terned fulesre.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#54839) akela91 válasza Picco (#54838) üzenetére


akela91
addikt

Úgy értettem, hogy a monitorok vagy alacsonyabb hangerővel fognak szólni, vagy meg fogom küldeni. Nem igazán fog szólni közepes hangerővel... Azért említettem meg, hátha ez szempont, mert halkan sokkal rosszabbul szól az egyik mint a másik. Túlgondoltam lehet.

A 30hz -3db-vel eszembe se jutott 2.0-val, egy korrekt 40hz-et ha kiprésel magából minőségben is, az nekem megfelel.

PreSonusról szinte csak rosszakat hallottál? Más is meg tudja ezt erősíteni? Bújom a fórumokat, értékeléseket, de én nem találkoztam sok panasszal a PreSonus R szériánál, de most derüljön ki ha nem ajánlott :)

lezso6: Te mit ajánlanál az igényeimre?

[ Szerkesztve ]

(#54840) PuMbA válasza Picco (#54835) üzenetére


PuMbA
titán

Mivel eteted a hangfalakat? Milyen csatlakozó?

[ Szerkesztve ]

(#54841) Picco válasza akela91 (#54839) üzenetére


Picco
addikt

Lehet hogy az eris szeria amugy, nem az R-es cuccuk. gearslutz and thomann reviewkat bujtam anno egy jo ideig.

#54840 PuMbA: Propellerhead Balance. Probaltam xlr to trs and trs to trs-t is. Nem eszleltem kulonbseget. Csak azert nem kuldtem meg vissza oket mert tanitani akarom meg kicsit a fulemet hogy jobban megertsem a kulonbsegeket (a nyilvanvalo hangeron es a vekonyabb melyeken tul) Mondjuk ma nem volt ra pont idom.

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#54842) PuMbA válasza Picco (#54841) üzenetére


PuMbA
titán

Balanced kimenete van ennek a cuccnak?

(#54843) Picco válasza PuMbA (#54842) üzenetére


Picco
addikt

termeszetesen :K
kivancsisagbol beprobalok egy focusrite solot is, ha megoldja akkor beruhazok masik interfeszre, de a yamahakat 2 percig birom 60%on, meglepne ha ekkora kulonbseg lenne a ket audio interfesz kimeneti jelerossegen. Kali (erzesre) 100%on ad le akkora hangnerot/hangyomast mint a yamik.

majdnem biztos hogy itt van valami anomalia aminek felderitesehez sajnos tulsagosan keves agyredozettel rendelkezem

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#54844) PuMbA válasza Picco (#54843) üzenetére


PuMbA
titán

És a hangfalakon beállítottad rendesen, hogy +4dbu bemenetet fognak kapni? Mert hangfalakon van ilyen kapcsoló általában: -10 vagy +4 lesz-e a bemenet.

[ Szerkesztve ]

(#54845) keménygödör válasza PuMbA (#54844) üzenetére


keménygödör
tag

JBL-eiden igen... Itt a Yamaha összemosta a LEVEL-ben, Kalinál pedig a csatlakozótól függően lesz +4/-10. (Azért van különbség az ampjaik teljesítményében, ha talán nem is akkora mint ami hallható, és persze még a driverek impedanciája is része az egyenletnek).

[ Szerkesztve ]

(#54846) lezso6 válasza akela91 (#54839) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én annyit tudok javasolni, hogy a 12 m2-es szoba falaira ne legyenek üresek. Nem muszáj csoda hangelnyelőt venni, elég valamiféle falvédő is. Rengeteget számít.

A basszusgitár E húrja ugyan 41 Hz, illetve a sokhúros ha jól tudom már H, ami 30 Hz. De utóbbi már igazából nem annyira fontos, hogy kiadja a hangfal, mert egy basszusgitárnál a felharmonikusok sokkal jobban dominálnak. Sokszor le is vágják a hangokat 40-50 Hz alatt. Pl ennek a számnak az elején a basszusgitár szól, a 30 Hz-es H hanggal indul, de maga a szám meg van vágva 40 Hz körül, ezért a 30 Hz akkor se igazán hallható, ha egyébként tudná a rendszered.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#54847) Picco válasza keménygödör (#54845) üzenetére


Picco
addikt

megeloztel :R

mindketto hangfalpar a manual altal ajanlott kozepallasban van :F

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#54848) lezso6 válasza Picco (#54835) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A HS80M-nél nincs leírva, hogy adott jelszinthez milyen hangnyomás társul. Így nem tudjuk mi van. De a Kali LP8-nál oda van írva, hogy 94dB SPL @ 1m hangnyomást csinál +4dBu erősségű inputra. Ez utóbbi eleve igen kevésnek néz ki. Nálam a +4dBu jelre bőven 100+ dB-t csinált minden stúdió hangfalam. Szóval a Kali érzéketlen, ugyanarra a jelre minimum 10 dB-vel halkabb, de lehet még többel. De ez nem azt jelenti, hogy nem tud akkora hangerőt, csak erősebb bemeneti jel kell neki.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#54849) Picco válasza lezso6 (#54848) üzenetére


Picco
addikt

oks, ma utananezek a kimeneti jelerossegeknek, en naivan ugy gondoltam hogy az interfacebol kijovo min-max jelerossegre letezik valami szabvany, hogy verpistikek ne katapultaljak a hangszorokat a dobozbol egy legies csuklomozdulattal.

annyival jobb a tere a kalinak hogy ha sikerulne megutni a yamahak hangerejenek 80%at, bevallalnam. ami visszatart hogy ha koltozes lesz es mondjuk 3szor ekkora szoba all rendelkezesre, akkor mar lehet lekonyulna a szam szele a jelenlegi max hangerovel.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#54850) keménygödör válasza Picco (#54849) üzenetére


keménygödör
tag

Tehát, maximális interfész output mellett is lényegesen halkabb a Kali 0-án, illetve kevés lehet az SPL(?) +6 felé azért megközelíti a Yamahat? Ahogy látom ez is teljesen digitális, mint a JBL LSR-ek, de a PWM ampok (amik egyébként is alig melegednek) mintha korrekteb hűtést kaptak volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.