Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55251) norba69 válasza Picco (#55250) üzenetére


norba69
senior tag

Megfelelő átalakítóval a telefon füleskimenetéről meghajtom a Tannoy Reveal 802-ket :)
(mondjuk azokon pont van 3,5 jack bemenet :) )

(#55252) Hauptmann válasza Picco (#55248) üzenetére


Hauptmann
addikt


A képen látható az asztal, a minihifi helyére menne az új hangfal. 39 cm a hely függőlegesen, az asztal szélessége 117 cm.

(#55253) Impulsivex


Impulsivex
tag

Sziasztok!
Eljutottam ket veglethez es nem tudok donteni hogy melyik legyen.
LG TVhez lenne fokepp hasznalva de ha lehet Bluetoothon is lenne vele nyomatva a zene. 15 negyzetmeter koruli szobába lenne hasznalva.
Amiket neztem:
- Edifier R2750Db: 82000 Ft
- M-Audio BX8 D3 SET 8” Audio Set 1 : 130.000FT

Igazabol 100 as lenne ra a keret de viszont azt nem tudom , hogy ilyen kis térre erdemes e komolyabb studio monitort valasztani. Ugyanis olvastam, hogy eleg brutal mar az Edifier is , megis csak olcsobban jonne ki. Nem lenne tul eros a BX8 egy ilyen kis helysegre?
Koszonom elore is a segitsegeteket :) :R

(#55254) lezso6 válasza Impulsivex (#55244) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem. Én valahogy így csoportosítanám, habár ezekből a dőlt betűseket nem hallottam, de talán nem tévedek nagyot:

-1. egy utas szemetek (bögreszettek, stb)
0. Creative T20
1. Genius 1250B
2. Edifier 1280T
3. Mircolab Solo 6C, Edifier R2750DB
4. Edifier S350DB / S351DB

S ezek után jönnek a stúdió monitorok, de azon belül is több kategória van, nagyjából, ár alapján:

5. Kompakt illetve budget stúdió (Alesis Elevate, M-Audio BX)
6. Belépő stúdió (Tannoy Reveal, JBL LSR, Mackie MR, KRK Rokit, Presonus Eris, Yahama HS, Adam T, Kali LP stb)
7. Alsó-közép kategóriás stúdió (Focal Alpha, Presonus R65 / R80, Mackie XR, Kali IN?)
8. Közép kategóriás stúdió (Adam AX, Eve SC, KRK V S4, Mackie HR, Dynaudio LYD, Presonus Sceptre)
9. Felső kategóriás stúdió (Genelec, Neumann, Adam SX, stb)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55255) lezso6 válasza Impulsivex (#55253) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az R2750DB a mostani 82ezres árán nekem kicsit szájhúzós, de nem lehet kapni mást. :(

A BX8 szett ebben a formájában viszont biztos nem jó. Mert TV-hez olyan DAC-ra lenne szükséged, aminek van optikai bemenete. Kivéve ha a TV számítógépre vagy olyan eszközre van kötve ami képes kezelni USB hangkártyát. Habár a BX8-at akkor sem fogod tudni távirányítóval kezelni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55256) Impulsivex válasza lezso6 (#55255) üzenetére


Impulsivex
tag

Köszönöm így már akkor világosabb a helyzet :D
S350DB megéri a kb 50 ezres felárat az r2750db-vel szemben?
Mert akkor már csak ez a kettő játszik . Láttam januárba volt ez a 350db 110 is :)

(#55257) lezso6 válasza Impulsivex (#55256) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem. 130k-ért vicc, max 100k-ért oké, ha valami kompakt praktikus cucc kell, pl soundbar helyett.

Amúgy meg M-Audio BX8 + kábelek + optikás, hangerő-szabályzós kínai DAC 110-120k körül kijön, s egy kategóriával jobb.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55258) Impulsivex válasza lezso6 (#55257) üzenetére


Impulsivex
tag

[link] Itt 95 most, gyorsan rá is ugrottam hátha tényleg lesz belőle valami. :DD

(#55259) lm83


lm83
őstag

Sziasztok,

Ez most az új trend, hogy a hangszórók usbről kapják a tápellátást?
Egy 10 éves logitech s-120 van csak a gépen, az még rendes tápcsatival van.
Illetve ide is lenne egy kérdésem BB rovatból
Érdemes ilyen hangprojektort venni monitor alá?
Tíz éve elvagyok egy logitech s120-al, szóval ide nincsenek nagy igényeim.
Csak mostanában terveztem újat venni, genius sp160 meg pont kifutott, szóval most épp tanácstalan vagyok ebben...

Trust Asto PC amit linkeltek.

(#55260) lezso6 válasza Impulsivex (#55258) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, az jól hangzik. Szvsz TV mellé kifejezetten jó az S350DB / S351DB, beszédérthetőségben nagyon ott van, de zenére is kiváló. Habár azért van egy hátránya, hogy a 2.1 miatt ugye a 160 Hz-nél van keresztváltás, ezért a 100-200 Hz közötti tartományban mono, de ez nem akkora gond, mint aminek hangzik. Meg általános Edifier hülyeség, hogy a hangerőállás nem látható, ami meglepetéseket okozhat.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55261) Impulsivex válasza lezso6 (#55260) üzenetére


Impulsivex
tag

Nekem Thonet Vander kürbisről szerintem egy oriasi ugras lesz előre :C
Köszönöm a segítséget, mindenfelekepp jövök egy elmeny beszamoloval ha tényleg ezen az áron el is küldik a cuccot. :R

(#55262) lezso6 válasza Impulsivex (#55261) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, az kb 2 kategória lenne. :K

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55263) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Nem tudjátok esetleg ,EZ az állvány darabra van vagy egy párra értendő az ár?

(#55264) lezso6 válasza TechN7ne (#55263) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nyilván darab.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55265) TechN7ne válasza lezso6 (#55264) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

20k ig ,vagy környékén esetleg nem tudtok nekem asztali monitor állvány párt ami bevált vagy ismert?

(#55266) lezso6 válasza TechN7ne (#55265) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem ez nagyon bevált:

A jól ismert, high-end PENNY márka vörösbab-csillapítású állványa. Rendkívül jó hang jellemzi, akár 8" méretű stúdió monitorokat is elbír.

Jelenleg épp tesztelek egy másik márkát is, állítólag annak még jobb minőségű a csillapítása, habár az ára több mint duplája, így csak egyre volt eddig pénzem.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55267) TechN7ne válasza lezso6 (#55266) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Beelőztelek ,nálam 2db egérpad is megteszi ;]

(#55268) duo válasza lezso6 (#55266) üzenetére


duo
őstag

lakodalmas zenészek a 3 db lefelé fordított felespohárra esküsznek...

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#55269) Logapeti válasza TechN7ne (#55267) üzenetére


Logapeti
tag

Oszt' hogy szólnak azok az Edirol hangfalak? :)

(#55270) TechN7ne válasza Logapeti (#55269) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nagyon jól a méretük ellenére is :K

Régen már dolgoztam velük (2005-2006 környékén) egy emu 1616m társaságában ,nagyon jó zenék készültek ,mondhatom sikerünk indító kulcsai voltak.
Roland gyártotta őket ,de már nem kapni ilyeneket ,én nem rég fogtam ki nagyon jó árban és alig voltak használva ,azóta kicseréltem és a Tannoy ok mentek a tv mellé ,Roland ok meg a géphez. :)

Nekik akarok egy kisebb asztali állványt fül magasságra ,vocal okat és az élő hangszereket nagyon szépen ki lehet rajtuk keverni.

[ Szerkesztve ]

(#55271) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok :))

Ezek közül melyiket ajánlanátok főleg PC melletti zenehallgatáshoz, filmnézéshez?

Szerintem nagy segítség lenne másoknak is, mert úgy gondolom ezek ebben az ár/érték tartományban a legjobbak 20-40.000 HUF között az eddigi hozzászólásokat átolvasgatva.

Alapvetően egy forintot sem szeretnék kiadni pluszban, ha nem muszáj, tehát a legjobb ár/érték arányút keresném :)

Edifier R1280T 2.0 - 25.000
PreSonus Eris E3.5 - 34.000
Mackie CR3-X - 40.000
Alesis Elevate 5 - 43.500

Illetve, ha ezeken kívül max ennyiért lenne jobb vétel, kérlek akkor szúrjátok be.

Köszi előre is! :))

(#55272) Viktor77 válasza q13579 (#55271) üzenetére


Viktor77
titán

Én is szívesen feljebb lépnék kicsivel az 1250-ről (nagyon halk a gépem (idle hangtalan), idegesítő a búgása mikor épp nem szól semmi), de nem nagyon találok semmi mást 20-25K körül (amiről itt nem olvastam volna hideget-meleget).
Így az 1280T ki is esik, gyakorlatilag nem jobb mint az 1250.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#55273) Hauptmann válasza Viktor77 (#55272) üzenetére


Hauptmann
addikt

Hm, elbizonytalanítottál, pont az 1280T-t néztem ki.

(#55274) q13579 válasza q13579 (#55271) üzenetére


q13579
senior tag

Amúgy ezt a csatornát érdemes megnézni:

Presonus Eris E3.5 vs Mackie CR3 || Sound Demo w/ Bass Test
Presonus Eris E3.5 vs Edifier R1280T || Sound Demo w/ Bass Test
Mackie CR3 vs Edifier R1280T || Sound Demo w/ Bass Test

Ezek közül egyébként nekem speciel az Edifier 1280T jött be a legjobban, zenehallgatáshoz, mozihoz ez tűnik a legdinamikusabbnak, bár én ehhez nem értek :). Valahogy a Presonus és a mackie basszusa nem tűnik elégnek, de lehet máshoz vagyok szokva és tisztább hangzásúak mint az Edifier... Érzésre ez jött át, aztán fene tudja :). Gondolom, ez attól is függ, hogy milyen jellegű zenéket akar az ember hallgatni.

(#55275) capulet75


capulet75
addikt

Sikerült valakinek már meghallgatni az új Kali-kat ( IN5 - IN8 )? Nagyon érdekel, hogy mire a majd dupla ár, az előző szériához képest? Pedig azért a pénzért azok is baromira jól szóltak.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#55276) PuMbA válasza capulet75 (#55275) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs IN-5 még sehol. Németországban a Thomann-hoz is most jön pár darab. Muziker-nél jövő hónapra írják, talán akkor HitSpace-nél is lesz. Dupla ár azért van, mert ezek háromutasok és ezzel megkapod a három utasság előnyeit, a koaxiális felépítés előnyei mellett. Méretük sem éppen kicsi, azt néztem, hogy szinte a legnagyobb 5 colos hangfalak. JBL-eimhez képest jóval nagyobbak. LP széria marad a helyén, hiszen sima 2 utas monitorok :)

[ Szerkesztve ]

(#55277) capulet75 válasza PuMbA (#55276) üzenetére


capulet75
addikt

Nagyon érdekel milyenek lesznek. Akarok venni egy 8-as párt, csak még nem tudom hogy melyiket. Viszont sikerült meghallgatni egy Solo6BE párt, hát fortuna, légy szíves erőltesd meg magad.... :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#55278) lezso6 válasza capulet75 (#55277) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor a Kali IN szériát felejtsd el. Az IN-8 az ugyan 8", de nem megy valami mélyre. Sőt, az egy éve megvan, míg az IN-5 csak most jött, s mélyben kb ugyanaz, minőségre persze valószínűleg jobb. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55279) capulet75 válasza lezso6 (#55278) üzenetére


capulet75
addikt

Ami(k)re gondoltam az valamelyik Kali, Alpha80, Neumann kh80, ilyesmi. Nincs még semmi kiforrott ötlet.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#55280) lezso6 válasza capulet75 (#55279) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A KH80 se 8", hanem 4". Vagy mégsem olyan fontos a nyóccol?

Én anno nagyon kerestem a megfelelő 8"-t, habár igaz eggyel feljebb. De tiszta szenvedés volt hallgatás nélkül keresgélni, de végül az Eve SC208 lett a választás, s szerencsére nagyon bejött. Ugyanebben a kategóriában játszik elvileg a KRK V8S4, s az most 1 kategóriával leárazták, most 240e helyett kb 170e / db a muzikernél. Ha nyóccol kell, akkor szerintem mindenképp nézz rá.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55281) capulet75 válasza lezso6 (#55280) üzenetére


capulet75
addikt

Fogalmam sem volt róla, a Neumann mint brand került a képbe, akkor itt nem logikai alapon megy a számozás. :B Sajnos még nem tudok átmenni a németekhez, itt meg nincs semmi ami nem hifi.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#55282) duo válasza PuMbA (#55276) üzenetére


duo
őstag

hogy fog ezelknek a Kaliknak alakulni a fogyasztása alakulni?
tri-amp, azt láttam, soksok watt, de ez valós felhasznalasban mennyit vesz majd ki a falból?
ezt soha senki nem mondja meg... :F

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#55283) zozek


zozek
tag

Sziasztok!

Van egy edifier 1280db hangfalam, a hozzátartozó táviranyítón tönkrement a hangerő + gomb. A 1280dbs távirányítója jó lehet hozzá? Ez [link]
Vagy valami univerzális?

[ Szerkesztve ]

(#55284) Hauptmann válasza q13579 (#55274) üzenetére


Hauptmann
addikt

Meghallgattam a teszteket, és valóban, az én fülemnek is legjobban az 1280T jött be.

(#55285) lezso6 válasza duo (#55282) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kit érdekel a fogyasztás? ;]

Viccet félretéve, ha nincs auto-standby, akkor az üresjárati fogyasztás lehet érdekes. 10-20 watt szokott lenni. Amúgy azt a sok wattot csak nagyon hangosan fogja elérni. Lásd ezt a tesztem, s az a 20-25 watt már elviselhetetlenül kurva hangos volt.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55286) duo válasza lezso6 (#55285) üzenetére


duo
őstag

ahha. :D És ez a D osztályra értendő?

ugyertem hogy olvastam az A B AB D osztalyokrol (lehet h pont itt linkeltw valaki korabban) de azt akkor sem bírtam leszűrni, hogy hány az.óra, csak annyit h az A az a nagyfogyasztó Úri Huncutság.
én viszont egy zöld háztartást viszek, es sok kicsi sokra megy alapon igyekszem az energia es egyéb fogyasztasi lábnyomomat leszorítani, az ésszerűség keretében.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#55287) PuMbA válasza duo (#55286) üzenetére


PuMbA
titán

A monitorok nagyon nagy része D osztály, tehát nem kell félni a fogyasztástól. Márcsak azért se, mert egy 80-as évekbeli Videoton erősítő (2x40W-os) se fogyaszt 20W-nál többet emberi hangerőn, szóval már akkor takarékosak voltak :)

[ Szerkesztve ]

(#55288) lezso6 válasza duo (#55286) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ebben az esetben olyat keress, amiben van auto-standby. Gyakorlatilag mindegy hogy D vagy AB osztály, legalábbis nekem van / volt mindkettő és nincs jelentős különbség.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55289) Bodz válasza zozek (#55283) üzenetére


Bodz
Topikgazda

[link]
Univerzális távokból a Logitech Harmony család biztosan jó hozzá.

(#55290) duo


duo
őstag

Köszi PuMbA, lezso6, most mar csak megvarom Bodz mester mikor szerzi be az Alpha evokat. ;)

(Meg amugy is érik egy Hitspaces kiruccanás. Tényleg nyitva vannak már?)

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#55291) Bodz válasza duo (#55290) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ne aggódj, továbbra is listán van! Egyszer meglesz. :)

(#55292) zozek válasza Bodz (#55289) üzenetére


zozek
tag

Köszi.
A hozzávalót nem szeretném mégegyszer,mert az valami kalap sz*r. Kb. 2-3 hónapig bírta.

(#55293) M4T4D0R


M4T4D0R
tag

Tapasztalat!

Az általatok javasolt rendszert megvettem és összepakoltam. :)

M-AUDIO BX8 D3
M TRACK DUO
Két TRS kábellel kötöttem össze.

Tényleg tisztábbak a hangok az új hangdobozokkal a GW 3000 hez képest. Azonban vagy az én fülem bot, vagy nem hallok fényév különbséget. :) A basszust azt tényleg aggya...
Lehet be kell járódnia? :Y

Feltekertem hátul a hangszórón a potmétereket max ra illetve a windows ban is 100% on van a hang, a hangkártyán pedig 10/5 állásba hallgatom a zenét. Igy is elég hangos egyébként.
Honnan tudom, hogy tényleg a hangszóró képességeinek a felével hajtom meg? A hangkártyában bízhatok? :) Mert így is van hangja... :K

Nem akarom azért olyan hangerőn hallgatni ami károsíthatja a hangszórót.

(#55294) lezso6 válasza M4T4D0R (#55293) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Be kell járatni a füled. Ha valami kakihoz vagy szokva (a GW 3000 nagyon az), akkor meg főleg. Használd 1-2 hetet a BX8-akat, aztán utána próbáld ki a kis geniust, aztán majd jön a hideg zuhany. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55295) M4T4D0R válasza lezso6 (#55294) üzenetére


M4T4D0R
tag

Lehet... Nem tudom... :) A fejhallgatómnál egyből észrevettem, hogy két külön kategória a AKG K92 vs HyperX Cloud II
Az AKG nyomába sem ér a HyperX em nek... :D
Itt viszont nem érzek akkora ugrást. :U
Azt olvastam még merevek a membránok és elvileg idővel majd szebben fog szólni.

De attól függetlenül köszönöm a segítségeteket! Nélkületek lehet nem így döntöttem volna! :R

(#55296) PuMbA válasza M4T4D0R (#55295) üzenetére


PuMbA
titán

Hangfalnál azért fontos a szoba akusztika és az elhelyezés, valamint a hallgatási pozíció hiszen fejhallgatónál ezek "optimálisak" :) Egy 2 milliós hangfal is szólhat rosszabbul, mint egy 150 ezres, ha rosszak az előbbi dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#55297) pinnacle


pinnacle
nagyúr

HDMI-s hangfal nincs 100k alatt? Gondolom TV-hez erre is lenne kereslet a soudbarok mellett. Én csak ezeket találtam. Nem értem miért van ez. Jobb lenne a HDMI-s megoldás, hogy a TV távjával tudjam szabályozni a hangfalat.

[ Szerkesztve ]

(#55298) lezso6 válasza M4T4D0R (#55295) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Fejhallgatóknál lehet amiatt is érzed nagynak a különbséget mert két eltérő hangkarakter. Pl a HyperX-ben sok magas van, ami a jobb minőség illúzióját adja.

De hangfalaknál más a helyzet. Amikor gagyi bögreszettről vált az ember normálisabb hangfalra akkor az lehet csalódás, mivel lehet másra számítasz, mert nem tudod mi a jó hang. Ezt meg kell tanulnia a fülnek, leginkább erről szól a bejáratás.

Van egy olyan jelenség (legalábbis én anno ezt tapasztaltam hasonló váltásnál), hogy az elvileg jobb hangfalnak fura, erőtlen, széthullott, szédítő hangja van, meg mintha nem lenne középtartomány, meg nem is hangfalakból jönne a hang.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55299) Acsifun


Acsifun
aktív tag

Sziasztok, kérlek ajánljatok nekem hangfalszettet egy LG 70UN74003LA-hoz. Netflix és filmek mellett sok spotify szól majd, elektronikus zene kategóriában. Szeretem a mély orientált dolgokat, de persze filmek mellett is jól kéne szuperáljon.
Fontos lenne még például hogy ha időzítővel elaltatom a tv-t akkor éjjel ne búgjon a hangfal, nem tudom ez mennyire akkut probléma a PC-m 2.1 es hangszóroi mellett nem tudok aludni annyira búgnak. Valamint nem tudom mennyire probléma itt a tv bekapcsolás utáni egyből rendelkezésre állás? Plusz olvastam ilyeneket hogy egy Edifier R1280 pl valamikor optikán nem visz át hangot rendes tv adás közben? Elvagyok kicsit veszve hogy mi lenne az igazi, vagy menjek soundbar-ért és akkor nincs 2 távirányító meg ez a csomó kérdés...

[ Szerkesztve ]

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#55300) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Berendeltem az R1280T-t, 25-ért (a teljes árát nézve már nem vettem volna meg). Kíváncsi vagyok,legfeljebb ha nem válik be, eladom, vagy visszaküldöm. A TV-men van hack kimenet, úgyhogy arra is rá tudom kötni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.