Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55401) PuMbA válasza capulet75 (#55399) üzenetére


PuMbA
titán

Má vót ;]

(#55402) Archttila válasza lezso6 (#55400) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Srácok köszönöm az ajánlásokat, de szerintem nekem ez árban (meg amúgy is) sok, nem használnám ki.
Ha azt mondjátok, hogy a R2750DB 60 körül jó vétel és a 1250B után előrelépés, az már nekem bőven elég. :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#55403) ricsip válasza Archttila (#55402) üzenetére


ricsip
addikt

seHa nem tudod PONTOSAN mit is fogsz ténylegesen kapni a (sok) elköltött pénzedért, simán savanyú szájíz is lehet a kidobozolás végén :Y

Pl az edifier 1280T /DB, de a microlab solo 6c távirányítóját is 100 ft-os 1pálcás búcsús szarnak néztem, mikor a kezembe került. 20 éve az akkori gagyi kategóriás műszaki cikkekhez 1000x minőségibb érzetű távirányítókat adtak, mint most ezekhez a középkategóriás(nak beállított) hangdobozokhoz.

Az edifier 2 dobozat összekötő hangfal kábele vége csupasz érvég, nem lehetett volna ráforrasztani azt a banándugót, mint a solo6c kábelére? Vagy valaki magyarázza el nekem ez mitől minőségi megoldás? Könnyebben cserélhető másik hangfalkábelre, v. mi az oka, nem értem?

[ Szerkesztve ]

-

(#55404) Degeczi válasza ricsip (#55403) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Költségoptimalizálás a gagyi, membrános távvezérlő és a banándugó megspórolása (egy készletnél már 4 db).
Valójában ez az alsó, belépő kategória, alatta csak a felejtős, hulladék szint van.

(#55405) norba69 válasza Archttila (#55402) üzenetére


norba69
senior tag

Pont ezt pofádzom, 60 rugóért az Esi 05 pár jobb vétel, mint bármi más "nem studió" egyéb.
Van ettől feljebb, de ennyiért ilyet mást nem kapsz. Kezdésnek tökéletes.
A 2750 és a studió 5" holmik nincsenek sem közeli, sem távoli viszonyban, más kategória :)

[ Szerkesztve ]

(#55406) norba69 válasza Archttila (#55387) üzenetére


norba69
senior tag

Innen indul a téma.
"Az Edifier R1280DB mekkora előrelépés egy Genius 1250B után? Egyszerű HTPC alaplap optikája lenne a forrás flac és YT tartalmakkal, mindez egy átlagos méretű panellakás szobájába.
A másik kiszemelt (ami még belefér a keretbe) az az R2750DB. Itt már persze kérdés mennyire igényli a jó forrást, illetve mennyire lenne overkill egy ekkora helyiségbe..."
A studió cuccok az átalakító kábelen kívül semmi mást nem igényelnek indulásnak.
Minden egyéb a hangfalpáron kívül a jövő dolga lehet, magában a studió hangfal meghozza a hangminőségjavulás 2/3-át, a dac, és a többi csak ezután jön :)

(#55407) norba69 válasza norba69 (#55406) üzenetére


norba69
senior tag

Ha visszanézem, hogy a Tannoy reveal 802 pár nekem 81800 Ft-ba került ezen fórum ajánlása alapján, és tökéletes a mai napig, és nagyon HÁÁÁÁÁ!!!!, meg HŰŰŰŰ!, szerintem érdemes hallgatni az itteni okosokra (M-Audio BX-8 D3-at váltott, és HÁÁÁ, meg HŰŰŰŰ, meg húbasszameg!).
Az Esi Aktiv 05 is itteni javaslatra van vásárolva a zasszony tv-jéhez, és nem bántam meg, a zanyjuk a mai napig elégedett a hangjával ( a mélyekkel is).

(#55408) Archttila válasza norba69 (#55407) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Úgy látom ez a TANNOY Reveal 802 még 60k alá is be-be pislákol. Annyiért nagyon jó vétel lenne. (be is állítottam az árfigyelőt)

Estleg a TANNOY Reveal 802 még az Esi Aktiv 05-nel is jobb vétel lenne ezek szerint ebben az árkategóriában?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#55409) norba69 válasza Archttila (#55408) üzenetére


norba69
senior tag

Igen! Csak sajnos darabja annyi :)
Amikor én vettem, akkor 80 E volt a pár, annyiért még az esetleges magas alapzajt, és egyéb hátrányokat is kiegyenlített az akcinyós ára :)
A BX-8 D3-at eladtam, és egy kicsit kelett ráfizetnem, annyiét szuperul megérte!
És KURVA JÓ CUCC!!
Ennél már csak a Rokit 10-3 G4 lehet jobb holmi :)

(#55410) Archttila válasza norba69 (#55409) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Hát ezt rendesen benéztem :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#55411) capulet75 válasza PuMbA (#55401) üzenetére


capulet75
addikt

És tényleg. :B Na mindegy, ez akkor is izgalmas hír.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#55412) TechN7ne válasza norba69 (#55409) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Jó ám ,M-Audio termékei általában mind jók ,legyen az hangkártya ,mikrofon ,hangfal. :K

sati
Tannoy reveal kategóriájában magasan a legjobb ,én 502 el kezdtem és nem rég vettem egy 802- párt is melléjük ,ezek a hangfalak azok - amiket soha nem fogok eladni.

[ Szerkesztve ]

(#55413) Nand708


Nand708
csendes tag

Üdv,
Érdemes körülnézni zococity háza táján, 135 euróért van 1855DB, 180 körül 2750DB, ujracsomagolva 150 körül. 15 a posta. S350DB 190Eur..(ujracsomagolva)

[ Szerkesztve ]

(#55414) tibbike01 válasza Nand708 (#55413) üzenetére


tibbike01
őstag

Ezek jó árak! Nekem 1850DB van és imádom. Látom más a taváriányító az 1855DB-nél, ezek kívül miben változott még?

(#55415) Nand708 válasza tibbike01 (#55414) üzenetére


Nand708
csendes tag

T'om. :) Bt 5.0 azt hiszem.

(#55416) Hauptmann válasza Nand708 (#55413) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nekem 229-ír sz új 2750-re, 183-at az újracsomagoltra.

(#55417) PuMbA válasza capulet75 (#55411) üzenetére


PuMbA
titán

Az, bár a méret miatt én kénytelen vagyok kilőni az IN-8-at. IN-5 is hatalmas az 5"-osok között a 3 utasság miatt.

[ Szerkesztve ]

(#55418) lezso6 válasza Nand708 (#55413) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, de garancia? Meg esetleg vám?

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55419) Nand708 válasza Hauptmann (#55416) üzenetére


Nand708
csendes tag

A főoldalon keress rá az Edifier termékekre, 4 oldalnyit hoz, ott lesz köztük

@lezso6 A garit nem tudom, vám miért lenne, Spanyolország EU tag. Nekem megjött a 1855DB. Van egy kis penész szaga néha, aminek nem örülök, de amúgy ok. Paypal al fizettem, ha netán felteglat adtak volna fel.

(#55420) duo válasza PuMbA (#55417) üzenetére


duo
őstag

szobaméret, vagy mi miatt?

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#55421) PuMbA válasza duo (#55420) üzenetére


PuMbA
titán

Állvány... még az IN-5 is le fog lógni. Most a JBL rajta van teljesen :)

[ Szerkesztve ]

(#55422) lezso6 válasza PuMbA (#55421) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Miért, milyen állványod van? Az nem baj, ha lelóg. Nekem az olcsó nowsonic állványon 20 kilós KRK 10-3 G3-ak is voltak, semmi gond nem volt. Pedig azok aztán nagyon lelógtak. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55423) gxyb


gxyb
aktív tag

Sziasztok!
Ha aktív studiomonitorokból plusz aktív stúdió subból szeretnék 5.1-et kialakítabi PC mellé milyen lehetőségek vannak dac szempontjából?
Van két Kali Lp 6 és egy kali sub itthon.
Smsl m200 daccal hallgatom jelenleg.
Focusrite-nál láttam több csatornás külső hangkártyát amivel elvileg működne a dolog vagy pedig egy házimozi processzor, de az már durván drága.
Szóval hátha van valakinek jobb ötlete.
Köszönöm

(#55424) capulet75 válasza PuMbA (#55417) üzenetére


capulet75
addikt

Nekem kell a 8. Egyrészt még sosem volt, másrészt most kell a teljesítmény. Az állvány az akkor para ha kicsit lelóg? Nem lehet csinálni rá valami szélesítést? Azt írja az okos, hogy: 285 x 254 mm.

A rosszabb az az, hogy cserélhetem le az interfészt, mert olyan kell ahol tudok váltani a monitorok közt.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#55425) xmad


xmad
őstag

edifier R2730 és a 2750 között van valami külömbség a távirányítót leszámítva? mert ahogy néztem méretben is azonosak

(#55426) lezso6 válasza capulet75 (#55424) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egyáltalán nem baj ha lelóg. Az IN-8 biztosan jó, de az úgy néz ki nem teljesítményben vagy mélyben, hanem inkább hangminőségre jobb az IN-5-nél. Mert amúgy a 8" minőségre (jellemzően a középtartományban) visszalépés szokott lenni a kisebb modellektől, viszont hangerőben, teljesítményben meg jelentős előrelépés.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55427) lezso6 válasza xmad (#55425) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Van. Az R2750DB jelentősen jobb. Lecserélték a magassugárzót, továbbá nincs puffogós mélye, összességében jóval kiegyenlítettebb a karaktere.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55428) xmad válasza lezso6 (#55427) üzenetére


xmad
őstag

na ezt jó tudni.. mert ahogy néztem paramétereiben nem találtam változást.

nekem a 2730 van, de szerintem ez is eléggé szépen szól. :)

(#55429) lezso6 válasza xmad (#55428) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Van egy orosz összehasonlítás:

Edifier R2750DB vs Edifier R2730DB. Эпическая битва колонок

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55430) xmad válasza lezso6 (#55429) üzenetére


xmad
őstag

köszi, megnézem

(#55431) capulet75 válasza lezso6 (#55426) üzenetére


capulet75
addikt

Most teljesítmény kell. 6,5-nek meg a 65evo van kitalálva, de még azt is meg kéne hallgatni, meg amúgy is ráér.
IN8 az 3way, szal mi lenne az ok, amiért középtartományban kevesebb lenne, mint pl az IN5 ( ami szintén ).

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#55432) lezso6 válasza capulet75 (#55431) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"IN8 az 3way, szal mi lenne az ok, amiért középtartományban kevesebb lenne, mint pl az IN5 ( ami szintén )."

Pont azt mondom, hogy az Kali IN-8 nem a hagyományos kompromisszumos 8" (nagyobb hangerő, jobb mély, gyengébb közép) stúdió monitornak tűnik, hanem általánosan jobb (picit nagyobb hangerő, picit jobb mély, ugyanaz a közép), mint a kisebb modell. Habár a hangerővel szerintem nem lesz bajod, mert specifikáció alapján az IN-5 a méretéhez képest eleve baromi hangos tud lenni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55433) andrasth válasza capulet75 (#55424) üzenetére


andrasth
tag

Picit belekotnenyeleskednék, mert épp aktuális a téma nekem is:) Nem baj, ha lelóg, csak legyen elég stabil az állvány és valamennyire el legyen csatolva tőle a monitor, hogy ne adja át a rezonanciákat. A legjobb az lenne, ha semmi rezonancia nem jutna le az állványra ás arról az aljzatra, amin áll. Nekem egy 250x250 mm-es felső lemezű állványon van egy 250x320-as alapterületű Esi Unik 08+, tehát előre-hátra lelóg 3-4 centit róla a monitor. A monitort öntapadós polifoam-szerű, max 2 mm vastag habszivacs tábla csatolja el több-kevesebb sikerrel az állványtól, ezt szerintem érdemes valami vastagabbra cserélni, most kísérletezem különféle sűrűségű anyagokkal. Engem inkább az zavart, hogy mondjuk egy betonstabil, masszív hifi hangdoboz állványhoz képest a teleszkópos monitorállványom 70 cm magasra beállítva elég instabil, ezért utólag barkácsmódszerekkel próbáltam merevebbé tenni a szerkezetet, plusz az alsó alaplemezét beton térkővel súlyoztam:) Ja, meg az oszlopot feltöltöttem kvarchomokkal.
Sajnos így is precízebb hangot kapok a hifi állványon, de nem egetverő a különbség.
Lehet az sem lenne hülyeség, ha a felső tálcát egy méretre szabott 3 centis beton járdalapra cserélném, az kb 8-10 kiló plusz tömeg lenne, amit még simán elbír az állvány és a beton elég jó lenne erre a célra. Arra tüskével a monitor és szerintem kész is. De az is egy út, hogy beton kerítésblokkból épít az ember állványt, csak nem túl esztétikus:)

(#55434) capulet75 válasza lezso6 (#55432) üzenetére


capulet75
addikt

Akkor én értettem félre, elnézést érte. :B

#55433 andrasth: ennyire én nem vagyok tudományos. Vannak furatok az állványon, arra lehet rögzíteni nagyobb alapot ha kell. Handmade is pikk-pakk meg lehet csinálni, keményfa vagy akármi, lehet márvány is, ekkora méretben nem kerül csilliókba. Amikor alátettem szivacsos rezgéscsillapítást a monitoroknak, az megölte a mélyet. Gondolom a tüske jó megoldás, bár a cuccaim jelenleg akusztikailag totál rossz helyen vannak.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#55435) xmad válasza lezso6 (#55429) üzenetére


xmad
őstag

nekem a 2730 így videó alapján jobbnak tűnik.. élőben persze lehet más lenne

(#55436) Acsifun válasza Degeczi (#55356) üzenetére


Acsifun
aktív tag

Miért kell nekem digitális ,analóg bemenet és távvezérlő ha úgyis BT-n csatlakoznék a tv-hez? Mély hangoknál nem lenne sokkal előnyösebb a Klipsch?

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#55437) Degeczi válasza Acsifun (#55436) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mert sehol nem írtad ezt korábban, és sajnos senki nem gondolatolvasó.

(#55438) lezso6 válasza xmad (#55435) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát pedig a felvételen jól hallható, hogy az R2750DB-nek feszesebb, nem túlzó a mélye, nincs háttérben a közepe, részletesebb a magas. Ja és nagyobb, pontosabb tere van. Kb mindenben jobb. :D Ez nem jelenti azt, hogy az R2730DB rossz lenne, csupán annyit, hogy az újabb modell nagyot lépett előre. De persze így sem tökéletes.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55439) tamassneff válasza Acsifun (#55436) üzenetére


tamassneff
kezdő

Mélyben egyik sem veri a Klipsch-et a többiek közül. Filmekhez sztem ez ajánlott ebben a keretben. Kicsi a szatellit ha nincs sok hely a tv mellett, persze a mélynyomót el kell rakni valahova - szekrény mellé - , illetve toldó kábel is kell valószínű alapból nem hosszúak amik összekötik a 2.1 rendszert.

(#55440) lezso6 válasza tamassneff (#55439) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Edifier S350DB / S351DB az valószínűleg jobb hangban, legalábbis karakterre biztosan kiegyenlítettebb, és 6.5"' helyett 8" mélynyomója van. Illetve van rajta optika, TV-hez ideális, beszédérthetősége még az egyébként szintén kiváló R2750DB-nél is jobb. Persze a 130k-s ár az nem jó, de max. 100k körül jobb vásár, mint 80k-ért a Klipsch. Ja és van AptX támogatás is, szóval BT-on nincs kompromisszum.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55441) xmad válasza lezso6 (#55438) üzenetére


xmad
őstag

igen az feltünt hogy kevesebb a mélye.. élőben lehet hogy sokkal jobb, de így videó nem győzött meg hogy lekéne cseréljem a 2730 at a 2750 re..

de mondom, ha hallanám élőben is lehet mást mondanék

(#55442) tamassneff válasza lezso6 (#55440) üzenetére


tamassneff
kezdő

Igen persze valószínű így van csak az már +20%. Én is néztem a S350DB-t sajnos könnyű elszállni árban, valahol meg kell szabni a határt.
De 80 ért mondj jobbat ami TV+mozi és zenére se mondjuk azt hogy sz*r mert sztem nagyon nem.

(#55443) lezso6 válasza xmad (#55441) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A karakter alapvetően ízlés kérdése persze. Legtöbb a V hangot részesítik előnyben: emelt mély, emelt magas. De az R2750DB nem csak ebben különbözik, legalábbis a felvétel alapján, ugyanis az R2730DB-t én sem hallottam, az orosz felvételből illetve a Digital Stereophony összehasonlításaiból indulok ki, mindkettőnél ugyanaz a különbség.

Szerintem amúgy le ne cseréld az R2730DB-t az új verzióra, a következő érdemi lépcsőfok onnan minimum valamilyen S-szériás Edifier, de inkább egy rendes stúdió monitor. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55444) lezso6 válasza tamassneff (#55442) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem tudom, nem ismerem közvetlenül a Klipschet. Ez az egy összehasonlítás van az S350DB-vel, ami alapján az Edifier szokolrádiónak tűnik, pedig nem az, csak van egy kis közép-kiemelése. Ez alapján a Klipsch erős V.

TV-hez a Klipsch nem igazán jó, mert optikával kéne rákötni, az meg nincs rajta, venni kéne DAC-ot hozzá. (A Bluetooth kapcsolatot komolytalannak tartom AptX nélkül.) Továbbá jól látszik rajta, hogy desktop speaker, míg az Edifier multifunkcionális, továbbá a karaktere sokkal jobb beszédérthetőséget eredményez.

De félreértés ne essék, ezzel nem a Klipschet akarom lehordani, csak arról van szó, hogy inkább sima PC-s hangfalnak jó, zenére.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55445) tamassneff válasza lezso6 (#55444) üzenetére


tamassneff
kezdő

Igen így van a Klipsch erős V ezt meg tudom erősíteni, de pontos is nem "maszatol". Ami szokol az a Logitech Z623 számomra. Borzalmas a különbség a Klipsch és a Logitech között...

(#55446) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Hali skacok

Kis fiam egy pillanat alatt mikor nem figyeltünk benyomta teljesen a 802 es Tannoy egyik magas sugárzóját ,szerencsére porszívóval kitudtam szívni ,viszont az alján egy minimális horpadás még maradt ,ezzel tudnék vlmit kezdeni vagy ez nem olyan nagy gond és ne babráljam tovább?

[ Szerkesztve ]

(#55447) tamassneff válasza TechN7ne (#55446) üzenetére


tamassneff
kezdő

Nekem is benyomta a gyerek több hangfalon is, valamiért izgatja őket. Én nem halottam különbséget utána, sztem nem bajgasd tovább.

(#55448) neojohn


neojohn
csendes tag

Sziasztok!

Vásárlásban szeretnék tanácsot kérni. Számítógéphez keresek valami egyszerűbb 2.0/2.1 hangfalpárt. Jelenleg fejhallgatót használok zenéhez és játékhoz, emellé kellene a hangfal, hogy amikor nincs kedvem feltenni a fejemre, akkor is tudjak pl. munka közben zenét hallgatni. TV-hez házimozizásra egy Logitech Z5500 rendszert használok évek óta, amivel maximálisan elégedett vagyok, ezért így már tényleg csak valami kis egyszerű megoldás kellene a géphez.

1. Mennyit szeretnél költeni? 5.000 és max. 25.000 között
2. Hol és hogyan használnád a hangfalat? Íróasztalon, a monitor mellett, kb. fél méterre tőlem
3. Milyen forrással rendelkezel? Alaplapi hangkártya (Gigabyte GA-Z77-D3H Rev 1.0)
4. Milyen extrák kellenek? Logitech márkával nagyon elégedett vagyok, de ahogy olvastam ebben a kategóriában nem ajánlott. Ha mégis van valami ajánlott belőle, annak örülnék. Optikai bemenet jó lenne, de tudom, hogy ennyiért nem lesz...

Az összefoglaló alapján úgy látom ez a 2 típus az ajánlott:

GENIUS SP-HF 1250B
EDIFIER R980T

Érdemes a drágábbat venni, vagy van esetleg valami jobb ajánlat ebben az esetben?

Köszönöm a segítséget!

(#55449) TechN7ne válasza tamassneff (#55447) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Hála égnek megúsztam csak ennyivel ,én sem hallok különbséget.
TV mellett vannak és kezd veszélyes lenni a dolog a gyerekre nézve is (magára húzhatja az egész rendszert).

Muszáj magasabbra helyeznem őket és a falra felfúrnom egy állvánnyal ,csak jelenleg tanácstalan vagyok milyen állvány legyen 8 colos stúdió monitorokhoz ,nem szeretném maga a hangfalakat fúrni - csavarozni bármilyen formában ,pedig csak olyan fali állványokat találok ahol a hangfalt is rongálni kell rögzítés céljából.

(#55450) Hauptmann válasza neojohn (#55448) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ha van akcióban, Edifier R1280T 25-ért, nekem bevált, tetszik. Most nézem, 28 az emag-on.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.