Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56351) w333 válasza quailstorm (#56349) üzenetére


w333
félisten

:DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56352) -Faceless- válasza aneda (#56336) üzenetére


-Faceless-
őstag

Akkor szívem mutass jobb droidot ennyiért, amire legalább 1 év hazai gyártói garancia van, és jobb kijelzője van.

A pixelesség, ha előjön valahol, akkor legtöbbször az app miatt van. Szerintem a böngészés sem vészes, és másik meg az, hogy 50k-ért, ami amúgy 42, de pay-pal-al 38 ne várjon már az ember ultra szuper minőséget. Lehet, hogy a hurrogók a HD, vagy FHD után pixelesnek látják sőtt biztos, de ez töredéke egy HD kijelzős telefonnak (moto G nem ér, mert nincs hozzá hazai garancia, csak külföldre küldözgetős [igen van MM-os is, de azt meg nem itthon veszed..])

[ Szerkesztve ]

(#56353) adri97323


adri97323
újonc

Sziasztok!
Androidos telefont szeretnék újonnan 40 000 Ft környékén. Ne legyen túl nagy és vastag, női kézben kényelmes legyen. Külsőre a nem túlságosan lekerekített, nagy képernyősök jönnek be. (Telekom)
Köszi előre is. :)

[ Szerkesztve ]

(#56354) norbert1998 válasza adri97323 (#56353) üzenetére


norbert1998
veterán

Optimus f6,ace3 lte, Xperia m.ezek a normálisak a közép széria alján. Csak hát ugye a money...
Lg l70.
A legjobb a xiaomi redmi 1s szvsz

(#56355) matyi19 válasza csacsi67 (#56350) üzenetére


matyi19
őstag

Nem is tudtam hogy kijött a 930, most néztem elég jól néz ki...

(#56356) matyi19


matyi19
őstag

Aki lumia-t használ, mi a helyzet játékok applikációk terén?

(#56357) peterez


peterez
csendes tag

Sziasztok, apukámnak szeretnék venni androidos olcsó okosmobilt. Keret kb. 40 ezer Ft.

Moto G-t venném, de abból nincs magyar nyelv, neki pedig csak úgy oké.

A Moto G-hez hasonló van, amit érdemes? Mi most a best buy ebben a kategóriában?

Köszönöm.

(#56358) -Faceless- válasza adri97323 (#56353) üzenetére


-Faceless-
őstag

Hát ennyiér nem túl bő a választék, kevesebbért ott a Moto E, de tudni kell róla, hogy külföldre kell küldeni, ha garanciális probléma van. Ennyiért talán a Redmi 1s lenne a legjobb, de az ő garanciája, Kínába szólna, a te döntésed megbízol-e benne.
Itthon nem igen tudok mit mondani érdemes lenne szolgáltatói kínálatban szétnézni az alábbiak után:
- Lg Optimus F6 - Nokia Lumia 630/635 (fontos, hogy nincs vaku, és előlapi kamera, ha ezeket használnád, akkor ő kiesett) - Lg L90 - Alcatel OT Idol 2 s, vagy 2 s mini - Lg G2 mini -
Ezek fordulnak elő a legnagyobb valószínűséggel.

#matyi19 Öhm nem rossz a helyzet, de van hová fejlődni.

#peterez Ugyan ezek szólnak neked is, mind a ketten egy kategóriában kerestek. Talán neked kiegészül egy wayteq talk 5h-val, de phablet, szóval lehet nagy lesz.

[ Szerkesztve ]

(#56359) norbert1998 válasza peterez (#56357) üzenetére


norbert1998
veterán

Igazándiból ha ez az egyetlen ellenérv, 95%-ban magyarra lehet tenni. Morelocale2 app

(#56360) peterez válasza -Faceless- (#56358) üzenetére


peterez
csendes tag

Köszönöm szépen, megnézem ezeket is. Phablet is jó lehet, sőt.

(#56361) qnadam


qnadam
veterán

sziasztok,

keresem a gyönyörűséges motorola razr i-m utódját :)

- Árkategória - nagyon max 70e, de inkább kevesebb
- Használt vagy új - lehet értelmes állapotú használt
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? - egy évig legalább használnám, és nem volna baj, ha akkor se lenne lassú, amikor utoléri az utálatos DroidLassulás™
- Mire használnád? - mindenre :) fészbúk, web, online navigáció, néha zenehallgatás. játék szinte sose
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? android, pont.

- kellene valami erős hw, de a razr i méretében. a motorolában azt szeretem nagyon, hogy a 4,3" kijelzőjével nem nagyobb, mint a htc desire volt a 3,8-assal, viszont manapság az erős vasak nagy kijelző alá vannak rakva :(
- lehetőleg ne oled legyen. nagyon tetszik, hogy van tényleges fekete, de sajnos nagyon hamar elkezd "beleégni" az alsó gombsor meg a felső sáv.
- legyen hozzá kitkat, és az se baj, ha az utána jövő rendszer is még meglesz... érdekel az a raw fotó erősen.
- kamera... vannak rendes fényképezőim, amik nem mindig vannak nálam :) üssön meg egy elfogadható szintet, a motoroláé nekem megfelelt.
- gyári romokhoz nem ragaszkodom, korábban a blade-en és a desire-ön sem gyárit használtam, a motorolára is rápróbáltam volna valami mást, ha lenne (az intel platform miatt alig), de ha jó lenne a gyári, annak örülnék a legjobban. ha rootolható lenne garanciavesztés nélkül, az még jobb volna.

a fentiek alapján a sony z1 compactot keresem :D (feltéve, hogy nem olyan pocsék romja van, mint mondjuk az xperia p-nek), de ennyit nem vagyok hajlandó telefonra kiadni :( pedig az méretben is passzolna.

van egyéb jó ötlet a sonyn kívül? esetleg kössek kompromisszumot a méretet illetően, és legyen mondjuk nexus 4?

köszi!

szerk: lehet jobbféle kínai is (xiaomi például), a magyar nyelv meg nem érdekel, bőven elég, ha angolul tud :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#56362) pengwin válasza qnadam (#56361) üzenetére


pengwin
addikt

A Nexus 4 jó választás lenne, biztos lesz rá sokféle ROM.

Esetleg ha ebay-es rendelés is játszik, akkor Droid Mini, 70-75k körül szerintem megállna. A Moto X hardvere van benne, ráadásul nagyon kompakt. Motorola elég jó firmware-frissítés terén, meg nagyon sokféle custom ROM is szokott rájuk lenni.
Ok, ennek a beszerzésére én se látok sok esélyt, csak gondoltam ha már kompakt kell meg Motorolád volt eddig akkor felvetem. Én is csorgattam rá a nyálam, hogy pici és jó... :))
Egyébként valószínű, hogy méretben kompromisszumot kell kötnöd: vagy a Sony, jóval drágábban, vagy a Nexus 4 ezen az áron. Más, 2GB RAM-os telefon ami meg is kapja az Android L-t ilyen méretben nem nagyon van. Pl. az S4 mini ki tudja, meddig lesz támogatott, meg nem tudom kamerában milyen, szóval nem ajánlom...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#56363) krepair


krepair
csendes tag

Sziasztok! Jelenleg epp amerikaban vagyok es egy uj telefon beszerzesen gondolkozok. A szamomra tokeletes kiszemelt a Sony Xperia z1 Compact. A kerdesem az lenne, hogy amerikaban hol erdemes venni telefont? Azt tudom, hogy a garancia otthon nem lesz ervenyes es kuldozgetni kell a telefont ha baja van (amit vallalok). Neztem azt is, hogy tudomasom szerint az LTE menni fog a Vodafone halozatan. Magyar nyelv gondolom beallithato rajta. Amazonrol erdemes rendelni? Vagy van valami oldal ami meg jo ilyen teren? pl ebay. Koszonom a valaszokat elore is.

(#56364) Keil Walker válasza qnadam (#56361) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

A moto g csak egy picit nagyobb, mint a z1c és valószínűleg kap még frissítéseket. Szerintem minden feltételednek megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#56365) Remiel válasza krepair (#56363) üzenetére


Remiel
őstag

te vagy amerikában és itt kérdezed, hogy ott hol érdemes telefont venni? :D

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#56366) w333 válasza qnadam (#56361) üzenetére


w333
félisten

Nexus 4 jó választás ... és fizikailag csak egy kicsit nagyobb a Z1C -től :K

(#56363) krepair

Mivel ott lehet vásárolni telefont a Play Áruzázból, így ajánlom hogy onnan rendelj pl. egy Nexus 5 -t vagy Google Play Edition (GPE) telefont ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56367) norbert1998 válasza krepair (#56363) üzenetére


norbert1998
veterán

Nexus 5-el jobban járnál, a z1c elég sok hibáról híres, amik annyiért abszolút nem megengedett kategória

(#56368) ginola válasza norbert1998 (#56367) üzenetére


ginola
addikt

Z1C-re milyen panaszok vannak?

(#56369) norbert1998 válasza ginola (#56368) üzenetére


norbert1998
veterán

kérdezz be a fúrumába, úyg tudom, a kitkat nagyon gagyi nekik, és a kamera sem a legjobb. a vaku belevilágít és csak egy fehér foltot fényképez

(#56370) Grass


Grass
aktív tag

Sziasztok,

Kérlek segítsetek megtalálni a számomra megfelelő telefont. Eddig egy s advance-t használtam amivel meg voltam elégedve de tönkrement. Egy tudásban legalább s advance szintet megütő készüléket keresek.

- Árkategória. kb.: 40 ezer Ft
- Használt vagy új - 40 ezerért már legyen új, de nem zárkózom el a használt telefontól amennyiben de az legyen olcsóbb.
- Hol vennéd meg? - Mindegy, de T függő számmal tudnom kell használni.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? - Nem divatolok a telefonnal, jellemzően addig használom amíg tönkre nem megy. De ha van valami aktuális nagyon best-buy, akkor más árkategóriában található telefon vásárlását is megfontolnám
- Mire használnád? - Fényképezés, zenehallgatás, navigáció, néhány egyszerűbb applikáció.
- Méret? - Nem szeretnék péklapát telefont, az eddig használt S advance-hoz hasonló méretet preferálnám.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? - Jó bármelyik.

Köszönöm a segítséget előre is.

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#56371) Devas válasza Grass (#56370) üzenetére


Devas
őstag

LG F6-ost most 40-ért elhozhatod a T-től.

De ha kissebb készüléket szeretnél akkor független Nokia Lumia 620 vagy 525, esetleg Nokia Lumia 520 szintén a T-től.

Esetleg LG L70 függetlenül.

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#56372) minek?:S válasza norbert1998 (#56329) üzenetére


minek?:S
őstag

Én is nagyon gyúrok már rá.. bár azért egy jobb nevet is elfogadnék :U :DDD

Na megnéztem, meglehetősen jó.. nem lépek ki, persze azért ügyelni kell rá, hogy ne túl lentről húzd az ujjad, nekem sikerül, egyszer nem léptem ki. Csináltam egy képet neked, az szinte minden játéknál ott van, ki lehet kapcsolni, de pl Wormsben marad akkor egy sima fekete "csík", ugyan akkora mint a "nyilas", itt Fruit Ninjaban pedig nem érzékel alul, hiába húzza szét a képet. Érdekes módon nem zavar, hogy ott van, megszoktam már, meg az, hogy kilehet kapcsolni, az ugye jó:D

Grass

+1 F6

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#56373) norbert1998 válasza minek?:S (#56372) üzenetére


norbert1998
veterán

aztán minek? ;] ezzel én is így voltam, de hát sajnos csak rangtölődéssel jöhet szóba

droidon is így van, csak még nehezebb. van kiterjesztett mód, ha rootolsz vagy ha cfw-d van, akkor minden hd-ban jön, viszont ha nem nyomod be, akkor csak az rr3 az, ami full screenbe megy, a többinél ott a navisáv

(#56374) #53932800 válasza Grass (#56370) üzenetére


#53932800
törölt tag

F6 a T-től

(#56375) giurol


giurol
újonc

Sziasztok, lehetőségem lenne hozzájutni egy még garanciális Samsung Galaxy Note II készülékhez 50.000Ft-os áron.
Ezen összegig jelenleg van jobb telefon újonnan, vagy érdemes ezt megvenni?
Válaszaitokat előre is köszönöm

(#56376) Keil Walker válasza Devas (#56371) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

ez a 40ezer az f6-ért nem kártyás ár, ha jól látom. ha az lenne, már szólnék is a hugomnak, hogy vegye meg.

(#56377) norbert1998 válasza giurol (#56375) üzenetére


norbert1998
veterán

annyiért van jobb vétel is, újan. lsd: f6

(#56378) edem96


edem96
senior tag

Na Hölgyek Urak :)
Újra feldobom a kérdést.... 50 ezer a keret (1 forinttal se több), új telefont szeretnék vásárolni. Szolgáltató mindegy, legyen egy normális kijelzője, és szépen fusson, megbízható legyen. Én a Lumia 630/635-re gondoltam. Van valakinek jobb ötlete?
Előre is köszönöm! :R :)

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#56379) norbert1998 válasza edem96 (#56378) üzenetére


norbert1998
veterán

nincs, azok tökéletesek!

(#56380) snecizero


snecizero
senior tag

:DDD Mondjatok valami jó telefont amit nem cserélek le 1 hét alatt.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#56381) Keil Walker válasza snecizero (#56380) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Xiaomi mi3

(#56382) Dhampir válasza snecizero (#56380) üzenetére


Dhampir
félisten

Mennyit szánnál rá?

Milyen oprendszerrel szeretnéd?

[ Szerkesztve ]

(#56383) pengwin válasza giurol (#56375) üzenetére


pengwin
addikt

+(#56377) norbert1998
Agyam eldobom... garanciás, használt Note 2-nél jobb egy új F6?! :U
Note 2 hardveresen és szolgáltatáskínálatban is oda-vissza felmossa a padlót az 50k-ig újonnan kapható telefonokkal! F6 pedig csak szolgáltatónál ilyen olcsó, függetlenül 65-70k fölött van az ára.
Samsung kb. csak a Note szériába ad bele apait-anyait, simán megéri annyiért a 2-es nóta... csak légy résen, nehogy letiltsák miután megvetted!
Egyetlen készülék, ami alternatívája lehetne, a WayteQ Talk 5H, de abban sokkal gyengébb a processzor és felennyi a RAM-ja, meg nincsen hozzá semmi extra képesség azon kívül, hogy nagy.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#56384) minek?:S válasza giurol (#56375) üzenetére


minek?:S
őstag

SGN II mehet!!

snecizero

Az a csere dolog az nem rajtunk múlik, vagy a telefonokon, mikor mit érzel ;] Max Ár? vagy határ a csillagos ég? BB Porsche Design 9982 ;] Na ha beavatsz, mehet komolyan is :)

norbert1998

Droidot annyira nem vágom.. nem is akarom.. a közeljövőben 1000% h nem lesz droidos telóm főtelónak, 1 elég volt... meglátjuk mi lesz majd 4-5 év múlva... ha még lesz egyáltalán (ilyen) telefon és nem az agyunkba épített chip-pel fogunk tudni kommunikálni :C

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#56385) Mr.Rain


Mr.Rain
senior tag

Sziasztok!

Anyós pajtás szeretne okostelefont vásárolni, és megígértem segítek neki. A keret 20 ezer forint lenne és T-mobile-nál vennénk.
Csak telefonálásra és wifin keresztül VIBER-re kellene, a többi funkció elhanyagolható.

Nézegettem mik vannak , de ezt a kategóriát nem ismerem sajnos.

Szerintetek melyik éri meg jobban?

- ALCATEL onetouch Pop C1
- Huawei Ascend Y330
- ALCATEL onetouch Fire 4012
- Samsung Galaxy Pocket Neo (ő ezt választaná az ára miatt)

Köszönöm!

"Nincs megállás"

(#56386) norbert1998 válasza pengwin (#56383) üzenetére


norbert1998
veterán

ezt nagyon benéztem! megnéztem a speckókat, de valamit nagyon félrenéztem, valahová az xperia l-re pozíciobáltam be. nem tudom, miért... :( bocsánat, előfordul.

Mr.Rain: y330.szép felbontású kijelző, két mag, jó cucc
ha ez sok, akkor a pop c1
a fire-t inkább messziről kerüljétek, még bétának is rossz
a pocket neo meg egyesek szerint még hívásra sem alkalmas

[ Szerkesztve ]

(#56387) bookninja


bookninja
tag

sziasztok!

kolleganomnek kellene uj okostelefon, elofizeteses, reszletre, a telenornal. alapfunkciokat hasznalna csak, telefon, sms, esetleg kis mobilnetezes, illetve ami nagyon fontos lenne szamara, hogy jo, megbizhato legyen a gps (turazas miatt). elso korben nokia lumia 520-at nezett ki, van-e mas vagy jobb alternativa ezen az aron?

(#56388) norbert1998 válasza bookninja (#56387) üzenetére


norbert1998
veterán

ezek mellett csak wp jöhet szóba, akkor pedig az 520, 525, 530 lehet soron. csak hát az 530 még a habokban, 525 szerintem meg nincs ott. szóval ja, 520

(#56389) minek?:S válasza Mr.Rain (#56385) üzenetére


minek?:S
őstag

Y330... és igen.. aki Pocket Neot vesz, az annyit is ér... vagy csak troll a húgával :U

bookninja

Ha találsz 525(de ez csak függetlenbe), ha nem, akkor várjátok meg az 530at, ha nem tudtok várni, akkor 520, de megérné az 530.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#56390) Mr.Rain válasza norbert1998 (#56386) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

Köszönöm norbert1998! :R

minek?:S ! Kicsit nagyobb tisztelettel beszélj az emberekről, főleg az anyósomról, aki nem ért a telefonokhoz,de sokmindenhez sokkal jobban ért, mint te! Például ahhoz is, hogy nem beszélünk így másról, mert azt a telefont nézte ki, ami a legolcsóbb lenne! Szégyeld magad!

[ Szerkesztve ]

"Nincs megállás"

(#56391) minek?:S válasza Mr.Rain (#56390) üzenetére


minek?:S
őstag

És mégis melyik szóval céloztam az anyósodra?? :F NE válaszolj erre! Ez a topic nem arra van.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#56392) Lmh


Lmh
őstag

BB Z10 akkuidő vs Moto G akkuidő? Ki nyerne?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#56393) minek?:S válasza Lmh (#56392) üzenetére


minek?:S
őstag

Moto G-ét nem tudom, de nekem a BB Z10 2 napig bírja állandó wifivel, 3-4 telefonálással, kb 1 óra játékkal, kis fb, whats app, fényképezés+képszerkesztés, max fényerőn.

Szerk.: Legtöbben 1 napot mondanak, de ha valaki okosan használja, akkor 2 napot ki lehet vele húzni.

norbert1998

Használtan 40k-ért mennek.. annyiért nagyonnagyonnagyon ingyen van... androidot bőven veri, pláne abban az árban, de még feljebb is.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#56394) norbert1998 válasza Mr.Rain (#56390) üzenetére


norbert1998
veterán

3. személy hugáról van szó :U

Lmh: nem ismerem őket, de szerintem a z10

minek: kell egy z10 nekem! má nem az aksiidő miatt, hanem úgy általában

[ Szerkesztve ]

(#56395) w333 válasza Lmh (#56392) üzenetére


w333
félisten

Moto G jobban bírja ... személyes tapasztalat Link, Link és Link :K

Durva de majdnem 2X olyan jól bírja az akku mint a N4 -nek, de láttam már 1 nap és 8 óra kijelzőhasználatot is, gsmarena szerint is Moto G vs Z10 :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56396) minek?:S válasza w333 (#56395) üzenetére


minek?:S
őstag

És, csak kíváncsiságképpen, hogy hoztad ki az a 68 órát, mit csináltál közben vele? :)

Xperia U-val én is kihoztam 6 napot.. kb 24 óra wifi, 2 telefonálással, a többit lefeküdte az asztalon :DDD

Üdv.:M.

(#56397) Mr.Rain válasza minek?:S (#56391) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

Kissé félreérthető volt, ne haragudj!

"Nincs megállás"

(#56398) w333 válasza minek?:S (#56396) üzenetére


w333
félisten

Kb. 1-2 óra böngésző, 1-2 óra Facebook + Messenger, legalább 100 fénykép + 10 videó (teszteltem) telefon teljes belakása + Play alkalmazások telepítése :K

A lényeg hogy tényleg nagyon jól bírja, készenlétben 5 óránként 1% -t merül :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56399) bookninja


bookninja
tag

@norbert1998 + minek?

koszonom a segitseget. :R

(#56400) juhiimi válasza w333 (#56398) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Es a kameraja nem tul borzaszto?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.