Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#159001) tope


tope
addikt

Szép napot!
Kb. 75-80.000 Ft környékén mit érdemes venni (hölgynek, kamera minősége fontos)
Samsung A51, Redmi Note 9 Pro, esetleg egyéb?

(#159002) Ciccuka válasza tope (#159001) üzenetére


Ciccuka
veterán

Esetleg:
Redmi Note 9S
Poco X3

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#159003) lipitloty válasza _drk (#158998) üzenetére


lipitloty
csendes tag

Az egész telefon lassabb, a Messenger üzeneteket késve küldte és kapta, a kamera látványosan rosszabb, vízjelet rak a képekre, az UI csúnyább, a realme 90hzes képernyője sokkal smoothabb élmény. Röviden ennyi. Ja és akksi és töltésidő is sokkal jobb.

(#159004) papirzsepi93


papirzsepi93
tag

Sziasztok!

A xiaomi-m felmondta a szolgálatot, így új teló után kellene néznem. 70-80-90k körülire gondoltam, természetesen újra és nem valami 2 hónap múlva megszűnő bolt kínálatából.
Egyelőre az a biztos, hogy xiaomit nem akarok :D
Samu a41 a51-et néztem eddig tüzetesebben.

Köszi a segítséget!

(#159005) Ájvé válasza lipitloty (#159003) üzenetére


Ájvé
veterán

Messenger üzenetek sok mindenkinek késve vagy nem jönnek, ez nem a készülék hibája.
Az igaz hogy a hardver miatt lassabb a Redmi 9, vízjelet viszont beállításokban ki lehet kapcsolni (ez user error). UI megint egyéni kérdés kinek mi tetszik. Üzemidő nem hiszem hogy gyengébb lenne Redmi 9-ben, ha gyengébb hardver és csak 60 Hz-es kijelző van benne, mikor az akksi nagyobb benne, de lehet neked van igazad, akkor tényleg nagyon jól optimalizálták a Realme 6-ot. Kamera papíron egyértelműen jobb a Realme 6-ban. UFS tároló is Realme 6 mellett szól, nagyjából mindenben igazad van, de azért vannak szempontok amiben én nem adnék igazat (bár te próbáltad és használtad mindkettőt így gyakorlati tapasztalatok a te véleményed mellett szólnak). Gyorstöltés is Realmeben gyorsabb.

(#159006) yuing válasza papirzsepi93 (#159004) üzenetére


yuing
őstag

Minden gyártó készüléke tönkre mehet, attól még nem szükséges leírni. Ezt az árkategóriát pedig leginkább a Xiaomik uralják. Redmi Note 9 Pro vagy a Poco X3 NFC.

De ha nem, akkor az említett Samsungokon kívül Realme 6, 6 Pro vagy 7 jöhet szóba, több értelmes alternatíva nem igazán van.

(#159007) _drk válasza Sungoo (#158999) üzenetére


_drk
őstag

Olyan jó hogy minden topikban elő jönnek hozzád hasonlók, és durván alá ássák a fórum működési elvét.
Ez ha jól tudom egy szakmai topik! Ilyenkor kellene egy topik gazda vagy moderator legalább.

Többieknek köszönöm a segítséget!

(#159008) Sungoo válasza _drk (#159007) üzenetére


Sungoo
addikt

“teljesen szutyok a Realme-hez képest”
Erre reagáltam. Nem tudom, miért engem támadsz. Ezek szerint a kolléga elég “szakmai” volt Neked, ezen nem akadtál fenn. Ha gondolod, szedek Neked össze ilyen “szakmai jelzőket”, ha az segít. :)

(#159009) Ájvé válasza Sungoo (#159008) üzenetére


Ájvé
veterán

Azt senki nem mondta rajtad kívül hogy "szutyok". Annyit írtak hogy Realme 6(7) jobb választás. Realme 7 mondjuk már azért jóval drágább is szóval nem megy kategória a Redmi 9-el.

(#159010) CheGhost válasza Ájvé (#159009) üzenetére


CheGhost
aktív tag

"vettünk egy Redmi 9-et, teljesen szutyok a Realme-hez képest" [#158995 lipitloty]

Csak a pontosság kedvéért. Nem akarok senkit, illetve semelyik telefont sem védeni, vagy támogatni.

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#159011) bazsimano


bazsimano
őstag

nah sikerult elhagynom a telefonom, ugy hogy siettem leadni adomanyokat es a kocsi tetejere tettem a mobilt pakolasnal aztan elindultam...persze ott maradt a telo...
valoszinu az arpad hid egyik fesujenel, bukkanojanal sikerult leesnie :( a telefon egy regi redmi note 4 volt, nem egy mai darab, es sajnos regebben keszitettem mentest rola :( uh inkabb e miatt szivom a fogam :((( na mindegy hulye voltam.

amugy ilyenkor valahogy le lehet tiltani? vagy tavolrol torolni az adatokat vagy barmi?

na es hogy on is legyek:

Szoval hosszu tavra keresek teelfont...
100-150 ezer max.
a legfontosabb a hosszu akku ido , es azert jobb kepeket keszitsen.
android inkabb
meret , azert ne legyen sokkal nagyobb mint a note 4 :)
elore is koszonom!

b.

(#159012) Sungoo válasza Ájvé (#159009) üzenetére


Sungoo
addikt

Te sem olvasol, csak írsz. :N Zárjuk le, ebben ennyi volt.

(#159013) csaba1203 válasza papirzsepi93 (#159004) üzenetére


csaba1203
addikt

A51-et venném ha hosszabb távra tervezel vele....
Megéri a felárat.

(#159014) Ájvé válasza Sungoo (#159012) üzenetére


Ájvé
veterán

Akkor elnézést, nem olvastam vissza eleget.

(#159015) Bdanyy válasza bazsimano (#159011) üzenetére


Bdanyy
addikt

Így tudod távolról törölni az adatokat: [link]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#159016) NJanika


NJanika
aktív tag

Redmi Note 9s-re (4/64gb) megéri leváltani a jelenlegi Huawei Psmart 2017-et ? :R

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#159017) Viktor0610 válasza NJanika (#159016) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem simán.

Azt nem tudom, hogy a Huaweiben van-e NFC, a Redmiben nincs, ha ez fontos.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#159018) FR33


FR33
aktív tag

Sziasztok!
Átlag felhasználásra 3telóra szűkült a kör:
Redmi 9
Redmi note9
Honor 9x
Melyiket ajánlott venni? Alternatíva? :) Köszi srácok előre is

(#159019) Viktor0610 válasza FR33 (#159018) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Összességében vagy Redmi Note 9 vagy Honor 9X.
A Redmi Note 9 teljesítményben, akkuban jobb, a Honor 9X kamerában.

Samsung Galaxy A54

(#159020) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
50e Ft-ig tudtok ajánlani olyan telefont, ami nem nagy? 6" alatti.. Én elég esélytelennek látom, csak 6.3-6.5 a standard.

(#159021) bazsimano válasza bazsimano (#159011) üzenetére


bazsimano
őstag

100 korul akksi/kamera figyelembe vetele alapjan mi lenne a legjobb valasztas?
redmi pro 9 , poco x3, mi 10T liteot meg bele lehet ebbbe a kategoriaba venni? vagy az inkabb 130 korul van?
:R :R

(#159022) Laza... válasza RAiN91 (#159020) üzenetére


Laza...
addikt

Ez ugyan több, de megéri a felárat (szvsz) [link]

Never give up!

(#159023) Amerigo57 válasza tope (#159001) üzenetére


Amerigo57
őstag

tope .
Xiaomi Poco X3 , ebben az ár /tudás kategóriában.

(#159024) yuing válasza bazsimano (#159021) üzenetére


yuing
őstag

Esetleg vedd hozzá még a Mi Note 10 Lite-ot vagy a Realme 6 Prot, és ezzel az öt készülékkel le is fedted a kínálat krémjét. Egyes tulajdonságaikban van eltérés, de alapvetően mindegyik jó választás szerintem. Talán a Mi Note 10 Lite főszenzorával lőtt fotók a legjobbak a kategóriában.

(#159025) yuing válasza Laza... (#159022) üzenetére


yuing
őstag

A GSMArenán nincsenek túl jó véleménnyel róla. Nem kapott frissítést, meg valami érintési probléma is van vele...

(#159026) bazsimano válasza yuing (#159024) üzenetére


bazsimano
őstag

es azt nezem, hogy a mi note 10 lite a "legkisebb" ... hat fene tudja :(
vakarom a fejem :( koszi nagyon a segitseget!

(#159027) yuing válasza bazsimano (#159026) üzenetére


yuing
őstag

Még nézz rá a Samsung A41-re, ha mindenképpen ragaszkodsz a kisebb készülékhez. Az is hatalmas ugrás lesz a Note 4-hez képest. Én szerettem használni.

(#159028) xhege válasza bazsimano (#159026) üzenetére


xhege
addikt

Google Pixel 4a :K

(#159029) bazsimano válasza yuing (#159027) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom szepen! gondolom a note 4hez barmi nagy ugras :D :D :D
eddig lehet hogy ez a sorrend nalam:
poco x3, mi note 10 lite, redmi note 9 pro, es a tobbi...
mivel picit surgosebb a dolog, lehet nem varhatok kinai szallitasra sajnos :( azt hiszem alszom ra egyet :S
koszonom meg egyszer mindenkinek...

na meg ha valaki az arpad hid fele setal es talal es ripityara tort note 4et :)) az szoljon! :W :W :W

(#159030) xhege válasza bazsimano (#159029) üzenetére


xhege
addikt

Nézz rá a Pixel 4a-ra is mielőtt döntesz!

(#159031) bazsimano válasza xhege (#159030) üzenetére


bazsimano
őstag

koszi! de azt neztem, hogy alsohangon 180 korul van...az meg mar messze tulszarnyalja a tureshatart nalam :) de koszonom szepen ezt a tippet is!

(#159032) Ciccuka válasza FR33 (#159018) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha lehet, akkor inkább Redmi Note 9S. Igazából nem sokkal drágább.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#159033) yuing válasza bazsimano (#159031) üzenetére


yuing
őstag

Aprón árulják 145-ért garival. Csak egy tipp, nem ismerem az eladót.

[ Szerkesztve ]

(#159034) DragoX


DragoX
tag

Sziasztok,

Telefont vennék:
- 150k max
- új
- 1,5, 2 évig legalább jó lenne ha elzötyögne
- max internet és youtube. Jack szóljon viszonylag jól lehetőleg.
- mindegy hogy nyilt vagy zárt
- Volt régebben egy nexus 5x-em, annál sokkal nagyobb lehetőleg ne legyen fogásra.

Köszönöm! :R

(#159035) haiiro_o


haiiro_o
tag

Sziasztok. szüleimnek lejárt a hűség ideje vodánál.
a régi telefonjaik már eléggé romos állapotban vannak ezért gondoltam ki kellene valami újat hozni nekik előfizetés mellé.
Nincsenek nagy igények:
- Árkategória.?
Nincs konkrét ár kategória, előfizetés mellett havi 3k környékén. Amit néztem A40 az 70k körül van boltban.
- Használt vagy új?
Új a vodafone túl.
- Hol vennéd meg?
vodafone nál
- Hosszú vagy rövid távra tervezel
jó lenne ha 2 évet kibírna.
- Mire használnád?
főleg telefonálás és fb..
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
ilyen áron csak android lehet.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
jó lenne 6 alatt maradni.

Én az A40-et néztem főleg. egész jó vételnek tűnik havi 3 ezerért. :R

(#159036) csaba1203 válasza bazsimano (#159021) üzenetére


csaba1203
addikt

Szerintem 2 év garival ezt venném:
- [link]

(#159037) xhege válasza bazsimano (#159031) üzenetére


xhege
addikt

:Y Én kipróbálni megvettem, igaz német Média Marktból, és nekem 123-ban állt meg akkor...

(#159038) Sgr_A válasza DragoX (#159034) üzenetére


Sgr_A
addikt

samsung a41

(#159039) bazsimano válasza csaba1203 (#159036) üzenetére


bazsimano
őstag

nagyon koszonom! jo arnak tunik!
az alzanal valaki tudja a garis dolgokat hogyan mennek? normalisak?

[ Szerkesztve ]

(#159040) Ájvé válasza DragoX (#159034) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem igazán vannak ilyen kis telefonok manapság. Ami jó lenne Pixel 4a, de nálunk hivatalosan nem lehet beszerezni, ezért csak bolti garanciával tudod megvenni, egyébként megfelelne az elvárásaidnak. Ez mellett nálunk meglehetősen drága is, eredeti 350€-s árát jócskán túllépi.

(#159041) Ryoo válasza bazsimano (#159039) üzenetére


Ryoo
senior tag

Nekem jó tapasztalatom van eddig velük, a menete elég egyszerű, bemész, a terminálon beírod a számla számát, majd leírod a hibát, kinyomtatsz egy címkét és ott hagyod a terméket. 48 órán belül jelentkeznek, hogy mi lett az eredmény. Én egy egeret gariztattam náluk az elmúlt napokban, korrektek voltak, szállítási költséget is visszakapom. A rossz az egészben, hogy ez a 3. egér, ami remélem most már működni fog rendesen.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#159042) knoxhu


knoxhu
senior tag

Sziasztok!

Érdemes még használt p20 pro-t vásárolni?
Sikerült nagyon befürödni egy Redmi Note 8T-vel, e helyett próbálok másik készüléket keresni.

(#159043) Norbi. válasza knoxhu (#159042) üzenetére


Norbi.
őstag

Jó áron igen, de hosszú szoftveres támogatásra már nem szabad számítani.

(#159044) knoxhu válasza Norbi. (#159043) üzenetére


knoxhu
senior tag

Köszönöm, esetleg más ami alternatívaként szolgálhat? Általános használat, jobb kamera minőség, kis teljesítményű játékok amire használva lenne.

(#159045) Norbi. válasza knoxhu (#159044) üzenetére


Norbi.
őstag

Mi a max keret rá?

(#159046) knoxhu válasza Norbi. (#159045) üzenetére


knoxhu
senior tag

60-65 ezer forint lenne ideális, 50 volt a 8T.

(#159047) Norbi. válasza knoxhu (#159046) üzenetére


Norbi.
őstag

Mi 9 SE, kis plusszal Mi 9,
Oneplus 6,
Samsung A70
De, ennyiért ki lehet fogni Note 9s/Note 9 Pro-t is.

Mi volt a baj a Note 8T-vel?

(#159048) DDalmayr


DDalmayr
csendes tag

Sziasztok! Hosszabb leszek kicsit, előre is bocsi😁😁
Szóval jelenleg egy s8am van, amit nem szeretek, viszont az utolsó 4 telefonom s-es samsung volt. Pár hónapja le akartam cserélni egy p30pro-ra, de aztán inkább vártam, de most sem jutottam sokkal előrébb, még mindig azon dilemmázom, hogy váltsak-e a Samsungról. S20 fe és xiaomi note 10t pro a 2 jelölt. Sosem volt kínai telefonom, de a cég több termékét nagy megelégedettséggel használom. Ami kicsit visszatart az az oled hiánya, nagyon megszoktam már a túlszaturált színeket😂 amire használnám: nem játszom, viszont sokat használom a telefont, egész nap email, sok hívás, net, netbank, fotó (ha az s8 minőségét hozza, nekem az már jó). Az s20 fe kijelzőidejéről nem olvastam túl jókat a topikjában, nem tudom ebben jobb-e a xiaomi. Szeretném ha simán bírna egy napot, nem 2-3 óra kijelzőidővel. A legnagyobb kérdés, hogy megbízható-e annyira a xiaomi telefonok terén mint a samsung, mert az s8 előtti s7t,s5t,s2t nagyon szerettem, mindegyiket 2-3 évig használtam, és most sem szeretnék ennél hamarabb újat venni. Köszi :)

(#159049) knoxhu válasza Norbi. (#159047) üzenetére


knoxhu
senior tag

Bemásolom mit írtam a telefon topikjába, sajnos annyi probléma van vele általános használat közben vele, hogy az ember másra már nem igen tud figyelni.
A kérdés az, hogy ezek gyári hibára adhatnak okot, vagy a készülék sajátos velejárója.
pl.:
- a telefon nem zár le magától / nem alszik el, teljesen mindegy mi van beállítva
- akadnak az alkalmazások, mind használat, mind pl. görgetés közben
- youtube alkalmazás / alternatív alkalmazás használata esetén a videó kezelőfelülete nem tűnik el
- alkalmazásokon belül van, hogy egyáltalán nem működik az érintőképernyő (többnyire kis teljesítményt igénylő játékokon belül)
- nem jelenik meg a billentyűzet alkalmazások használatán belül
stb.

(#159050) Norbi. válasza knoxhu (#159049) üzenetére


Norbi.
őstag

Szerintem ez egyedi hiba lesz, nem jellemző rájuk, ha a többivel is ennyi gond lenne nem ajánltuk volna annyiszor mi sem. Gariba nézesd meg esetleg, ha van rá.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.