Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) tresh válasza Rolibvb (#13999) üzenetére


tresh
addikt

Nexus a frissítések végett érdekes s3/ htc onex meg kinek mi a szimpi alapon megy de én S3-ra mondanék áment :))

(#14002) edem96


edem96
senior tag

Kicsit több pénz jött össze mint amire számítottam. Szóval 50 ezrem van, és van egy kiszemeltem, Alcatel 992D. Ugye, mint multkor írtam, csak új jöhet szóba. Az Alca 45 ezer újonnan, szóval tudtok ennél jobbat? Tudásba ilyesmi lenne az elvárás.

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#14003) HuMarc válasza edem96 (#14002) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem nagyon. Bár attól függ, hogy hol vásárolnál? (Bocsi, most nem keresem vissza :B )

(#14004) edem96 válasza HuMarc (#14003) üzenetére


edem96
senior tag

Euronics, Veszprémben. De ha esetleg van jobb akkor azt venném/rendelném.

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#14005) maggi1886076 válasza edem96 (#14002) üzenetére


maggi1886076
addikt

csak új? használtat nem szeretnél, ha jól emlkészem.mert ennyiért használtan egy galaxy s advance, vagy galaxy ace2

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#14006) HuMarc válasza edem96 (#14004) üzenetére


HuMarc
addikt

Úgy látom, hogy nem, nem lehet ennél jobbat kapni. Jó kis telefon az :K

(#14007) Benőke


Benőke
őstag

Sziasztok!

Közeljövőben keresnék az asszonynak egy telefont. Jelenlegi 5 éves és néha rakoncátlankodik. Az új hasonló időtávra lenne. Persze a piac szerint évente kéne telefont cserélgetni, de inkább nem szeretnék anyagi okokból sem. :)

Hangminőség! Kihangosító jól használható legyen! Neki fontos lenne.

Méretben ne szálljunk el, már a 4" is nagy neki. Szóval ilyen max 120mmx60mm határok körül kellene maradni. Ha jelentősen kisebb az nem baj sőt, csak jó lenne!

Üzemidőben alap a 2 nap. (Tudom hogy mai világban ez nem feltétlenül megy, és van amelyik az egy napot is nehezen éli túl, de olyan nem véletlenül nem kell. Engem is borzasztóan zavar ha folyton töltőre kell lógatni a telefont őt még inkább zavarja. Persze töltő a táskába megoldás, de ez csak tüneti kezelés.) Éppen ezért a beépített akkus telefonokat el is vetném, mert nem lehet még véletlenül sem nagyobbra cserélni.

OS? Oldalról Android felé hajlanék. Ettől függetlenül szóba jöhet bármi. Nem okos telefonok e-mail kezelésétől pedig nem vagyok elájulva. Szóval ezek emiatt kiesnének.

Kényes kérdés az ár. Ne szálljunk el :)
Über max 100k de jobb lenne alatta. Olyan 60-70k környékén jó lenne megállapodni, de ha van valami jó akkor lehet kicsit több.

Új és független telefonban gondolkodok. (Használati időtáv miatt és szolgáltatótól sem szeretnék függeni)

Egyébként nem játékra kellene. Szóval Telefonálás, SMS, e-Mail, néha net lenne az esetek 98% -ban.

Néztem párat de hátha van még olyan amit nem néztem vagy amire nem gondoltam.

THX.

(#14008) HuMarc válasza Benőke (#14007) üzenetére


HuMarc
addikt

Ace 2, Xperia U, Xperia Sola. Régebbi példányok (nem tudom, szerintem max. GSM-boltban = bolti garanciával kapni őket): Xperia Mini, Mini Pro, SE LwW.

(#14009) pinnacle válasza pinnacle (#13992) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Tudna valaki segíteni? :F

(#14010) HuMarc válasza pinnacle (#13992) üzenetére


HuMarc
addikt

A sársásság nem egyedi hiba, ez az AMOLED... AZ Ace 2 jó lehet. Bár nézd meg az L9-et (T-nél 70 mondjuk) és a ZTE Grand X IN-t is :)

(#14011) maggi1886076 válasza pinnacle (#13992) üzenetére


maggi1886076
addikt

Nem tudom, miért gondolkodsz az Ace3-ban.tegnap volt egy cikk róla, hogy milyen HW--t kap.az amire ide ér hozzánk.
Nyugodtan vedd meg az Ace2-t vagy az Advance-t. ennyi pénzért újan jobbat nem fogsz találni!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#14012) Superhun válasza edem96 (#14004) üzenetére


Superhun
addikt

Nem úgy volt, hogy szolgáltatótól rendeled, kártyásan? Ingyen házhoz szállítják...

(#14013) pinnacle válasza HuMarc (#14010) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi HuMarc, maggi1886076! Melyik GSM üzleteket ajánljátok Budapesten, illetve van olyan, amivel már többször is volt probléma? Nem tudom, hogy érdemes-e a gyári garanciához ragaszkodni, szerintem legtöbbször a készülék leejtése a gond, azt meg senki sem vállalja. Illetve MM vállalta csak csődbe ment a biztosító cég, igaz az MM tovább viszi, csak újat már nem lehet kötni.

[ Szerkesztve ]

(#14014) tresh válasza pinnacle (#14013) üzenetére


tresh
addikt

Mindenképp gyártói garanciával vegyél telefont.. sok kellemetlen és felesleges pillanatól óvod meg magad vele :)

(#14015) VD válasza pinnacle (#14013) üzenetére


VD
őstag

Első körben tresh fórumtárs véleményét osztom.

Második körben, talán az egyetlen megbízható és korrekt GSM bolt, a Partnero GSM.

(#14016) edem96 válasza Superhun (#14012) üzenetére


edem96
senior tag

De úgyvolt, de mivel nem találok hasonló tudásút ennyiért, így maradok másnál. Veszprémbe minden nap megyek, iskola miatt, emiatt láttam meg ezt a "szuper" telót ezen az áron.

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#14017) GuruZone


GuruZone
őstag

Edem írtam privátot, nehogy már 992D-t vegyél :)

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#14018) Superhun válasza GuruZone (#14017) üzenetére


Superhun
addikt

Beavatsz minket is abba, hogy milyen alternatívát ajánlasz neki? :)

(#14019) GuruZone válasza Superhun (#14018) üzenetére


GuruZone
őstag

One Touch 997D :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#14020) Superhun válasza GuruZone (#14019) üzenetére


Superhun
addikt

Belefér az 50k-ba? :)

(#14021) HuMarc válasza GuruZone (#14019) üzenetére


HuMarc
addikt

50 000 Ft alatt? Hol? Egyébként a 992D-nek ugyanaz a hardvere, mint a 997D-nek (mivel a 992D a 995 utódja), csak a RAM kevesebb.

(#14022) GuruZone válasza Superhun (#14020) üzenetére


GuruZone
őstag

nálam belefér! :)

HuMarc a kijelző is kisebb.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#14023) HuMarc válasza GuruZone (#14022) üzenetére


HuMarc
addikt

Valóban, azt csak azért nem írtam, mert a felbontás meg ugyanolyan :)

(#14024) Superhun válasza GuruZone (#14022) üzenetére


Superhun
addikt

Igen már megvagy :DDD

(#14025) dokee78


dokee78
félisten

A HTC One X miért nem ajánlott?

(#14026) pinnacle válasza tresh (#14014) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi tresh, VD! B-TEL, neXtel, PartNero GSM-ről olvastam. Utóbbinak lehetne kicsit informatívabb a honlapja, érdekes módon nincs fent az Árukeresőn, Árgépen, de nem volt vele probléma.

(#14027) GuruZone válasza Superhun (#14024) üzenetére


GuruZone
őstag

:) volt már ilyen vásárlóm itt, aki bontott dobozosat vett. Máig elégedett vele.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#14028) bigdady


bigdady
nagyúr

Na meg is lett véve az edigitalban az s2 79900-ért.
Viszont potaksit es ahhoz tartozó potaksi asztali töltöt adtak ajándékba.
En azt hittem telo asztali töltöt adnak majd ingyen kuponkodra. Na mind1

(#14029) Superhun válasza bigdady (#14028) üzenetére


Superhun
addikt

Csak jobban jártál a pótaksival nem? ;]

(#14030) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok. Kikérném a véleményeteket telefonvásárlásról, igaz vannak elképzeléseim, de pl az új HTCket nem ismerem, meg ezeket a high-end cuccokat sem...
Most fog lejárni a hűségem, megint 2 évre választanék.

- Árkategória.: Szinte mindegy, mert részletre lesz.
- Használt vagy új.: Új
- Hol vennéd meg: T-mobile
- Hosszú vagy rövid távra tervezel..?: mindenképp hosszútávra, kb 2 évre.
- Mire használnád? Net, segédprogramok, irodai alkalmazások, navi, kis játék.. Nekem a legfőbb szempont a kijelző, az akkuidő, és a stabilitás.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?: Android.
- Milyen kialakítású telefont keresel?: Igényes összeszerelés, esetleg fémes kialakítás.

Amit én még hozzágondolnék: minimum 4,3 as kijelző, minimum 1GB ram. És minőségi, elegáns telefonnak örülnék a legjobban. (anno a HTC-k nagyon tetszettek, hogy használtak fémet is..)

Több tippet is elfogadnék, aztán elolvasom róla a teszteket, és az alapján döntenék.
Amik eddig tetszenek: Nexus4, Note2.

Köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#14031) imi314 válasza MurdR (#14030) üzenetére


imi314
senior tag

note 2-t merem ajánlani, mindent megtalálaz benne ami neked kell, és az akksija is az egyik legjobb a piacon

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#14032) MurdR


MurdR
veterán

Köszönöm :R
(ha esetleg van más alternatíva még, ne hagyjátok magatokban)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#14033) HuMarc válasza MurdR (#14030) üzenetére


HuMarc
addikt

Én a Nexus 4-et javaslom, ugyanis annál igényesebb kialakítású telefon kevés van a piacon. Elöl hátul üveg, és egyszerűen gyönyörű. Másrészt meg tovább lesz támogatva, mint akármi más, ami most piacon van.

A Note 2 megítélése elég szubjektív, hisz vagy tetszik a batári nagy kijelző, vagy nem. Ha tetszik, akkor mindenképpen azt válaszd, ha viszont nem igényled, akkor jobb döntés lehet a Nexus 4. :)

(#14034) imi314 válasza HuMarc (#14033) üzenetére


imi314
senior tag

amin az üveg elég hamar törik :D

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#14035) MurdR válasza HuMarc (#14033) üzenetére


MurdR
veterán

MOst nézegetem a nexus4et... nem lesz kapható a t-nél? :(

Amúgy a Galaxy S3 nak milyen az akkuja?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#14036) HuMarc válasza imi314 (#14034) üzenetére


HuMarc
addikt

Ha földhöz vágod, azt a Note II sem köszöni meg :N Ha meg vigyázol rá, nem fog ;)

(#14037) imi314 válasza HuMarc (#14036) üzenetére


imi314
senior tag

itt nem a vagdosódásról van szó, csupán a hideg meleg nem tesz jót neki, de egyébként f@sza telo a nexus 4 ami nem tetszik benne az az üzemidő :/

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#14038) kali válasza MurdR (#14035) üzenetére


kali
legenda

az s3 aránylag jó akkumulátoros üzemidővel bír, ha abból belefér egy lte verzió, akkor az a 2 gigabyte ram mellett kiszolgál egy ideig!
az s3 lte is most lett olcsóbb a t-nél!

[ Szerkesztve ]

(#14039) HuMarc válasza imi314 (#14037) üzenetére


HuMarc
addikt

Érdekes lehet, ha bepárásodik a hátsó üveg mögött :DDD Bár nem hiszem, hogy ilyen történet.

Hiszek neked, egyébként sem érdemes tűző napra kitenni a telefont :N

(#14040) MurdR válasza kali (#14038) üzenetére


MurdR
veterán

Az LTEben nem 1 hanem 2 giga a ram?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#14041) HuMarc válasza MurdR (#14040) üzenetére


HuMarc
addikt

Pontosan :K

(#14042) nostress


nostress
tag

Sziasztok!
GSM boltban megéri a +1év szoftveres garancia?

Man kann nicht immer gewinnen.

(#14043) kali válasza MurdR (#14040) üzenetére


kali
legenda

igen, az lte verzió már 2 gigabyte ram, azzal jobban tervezhetsz 2 évre!

nostress; nem feltétlenül, affinitás esetén magad is képes vagy dolgokra, de legalábbis az ismerősi körben, vagy itt a fórumon is segítenek, szóval - szerintem - felesleges!

[ Szerkesztve ]

(#14044) imi314 válasza HuMarc (#14039) üzenetére


imi314
senior tag

ennyire nem lehetsz tudatlan :DD :DD ha használod akk az melegszik is akár 45-50celsius fokra , ha igy kimész a lakásból és van kint 0fok, na akkor van rá esély ,h elpattan az üveg, nézz csak utána mielőtt osztanád az észt.

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#14045) nostress válasza kali (#14043) üzenetére


nostress
tag

Rendben köszönöm!
Mert a legtöbb GSM boltban +5 ezerrel drágább szoftveres garanciával.
Most felhívtam pár boltot, és mindenhol eltért az interneten hirdetett ár a valós árától.:S

Man kann nicht immer gewinnen.

(#14046) kali válasza nostress (#14045) üzenetére


kali
legenda

a bolti garanciával csak óvatosan, sokszor csak azt az olcsóbb árat tüntetik fel, de az sok üzlet esetében kérdéses, gyári garanciával érdemes inkább vásárolni, ha többe is kerül kicsivel, akár egy húzósabb probléma esetén bőven megtérül(het)!

(#14047) nostress válasza kali (#14046) üzenetére


nostress
tag

Értem. :S A teljes körű garancia mit takar?Sima bolti?

Man kann nicht immer gewinnen.

(#14048) HuMarc válasza imi314 (#14044) üzenetére


HuMarc
addikt

50 °C fok? Azt meg nem tudod fogni, úgy fogja sütni a kezedet!

Szerk.: Utánanéztem: Durva, hogy mennyire melegszik, legalábbis ITT ezt írják...

Aham, igazad VAN.

(#14049) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok , a T-Mobilnál az ASUS PadFone 2-őt a tablet dokkolóval együtt , vagy anélkül adják ?

(#14050) Superhun válasza nostress (#14047) üzenetére


Superhun
addikt

A teljes körű garancia a tartozékokra is kiterjed.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.