Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) jooker82 válasza nagykriszti (#64000) üzenetére


jooker82
nagyúr

Mindegyik telefon veszit az értékéből,ha újonnan veszed főleg.. Le lehet szedni a hátulját,csak ehhez szevizbe kell vinni :) De mért is kellene neked leszedni? :U

A G4 kb szűk 1 év múlva jön,addigra sok viz lefolyik :)

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#64002) szzoo válasza jooker82 (#63996) üzenetére


szzoo
tag

Szerintem is jobb mint a G3!
Ha már mindenki saját tapasztalataiból általánosít akkor leírnám, hogy a környezetemben mostanában feltűnően sok Sony telefon lett. Mind tökéletesen működik. Egy G3 is volt, hát nagyon megbánta a srác :DDD

(#64003) jooker82 válasza szzoo (#64002) üzenetére


jooker82
nagyúr

Más környezetébe meg máshogy van.... ;)

--------------
-Moderálva.-

[ Módosította: #40993792 ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#64004) kali válasza nagykriszti (#63997) üzenetére


kali
legenda

szia,

a kettő közül hardveresen egyértelműen a p7 a sokkal jobb;
kijelző; 5" és 1080*1920 kontra 5" és 720*1280
tár; 16 gigabyte kontra 8 gigabyte
ram; 2 gigabyte kontra 1 gigabyte
proci; cortex-a9 1.8 GHz kontra cortex-a7 1.2 GHz
wifi; dual band (2.4 GHz és 5 GHz) kontra csak 2.4 GHz
kamera; hátlapi 13 megapixel és előlapi 8 megapixel kontra hátlapi 8 megapixel és előlapi 1.3 megapixel

esetleg belefér még nexus 5, g2 vagy s4 lte (ebből a telekomnál már az újabb és erősebb i9506 van).

-------------------
-Előzmények törlése miatt eltávolítottam.-

[ Módosította: #40993792 ]

(#64005) norbert1998 válasza nagykriszti (#63997) üzenetére


norbert1998
veterán

Szinte reszvetem azért az ipari hulladekert. Nekem egy hétig volt, de a hátam közepére sem kívántam. Samsungot nem éri meg 40000 alatt venni, mert csak szenvedés.

G2, nexus5, inkább utobbi

(#64006) w333 válasza nagykriszti (#64000) üzenetére


w333
félisten

Minek levenni a hátulját :F a G2 mindenben sokkal erősebb legalább 2X :K

És hidd el a G2 ára kb. most állt be normálisan, jövő ilyenkor biztos vagyok benne hogy a G3S sokkal olcsóbb lesz a G2 -től :))

Azért a csúcskategóriát (G2) ne keverjük a középkategóriával (G3S) ! ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#64007) nagykriszti válasza jooker82 (#64001) üzenetére


nagykriszti
csendes tag

Azért akarom leszedni a hátulját ha esetleg lefagyna. Akkorégis nem rohangálhatok mindig szervìzbe

(#64008) w333 válasza nagykriszti (#64007) üzenetére


w333
félisten

Bekapcs. gomb + hangerő le egyszerre megnyomva 5 másodpercig ugyan azt csinálja mintha kivennéd az akkut, szóval no para nyugodtan veheted a G2 -t :D

Nyugi mert a fejlesztők erre is gondoltak ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#64009) jooker82 válasza w333 (#64006) üzenetére


jooker82
nagyúr

Igy van,a G2 már csak minimálisat csökken,viszont az újabb idei telefonok még most kezdenek zuhanni.Ami az árat illeti. :)

Nagykriszti: Ezért nem kell leszedni :) 8 mp-ig nyomod a kikapcsoló gombot és újraindul :) Nekem még sose fagyott le a g2-m a fél év alatt. Ez nem egyenrangú a jelenlegi fagyogatós samsungoddal :)

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#64010) nagykriszti válasza w333 (#64008) üzenetére


nagykriszti
csendes tag

:-)

(#64011) Ájvé válasza nagykriszti (#63997) üzenetére


Ájvé
veterán

Ezek se éppen strapa bíró telefonok, de nem dobálni kell és kész.
Xiaomi Mi-3 100e Ft és bőven veri ezeket, van hivatalosan 1 év garancia is hozzá (sőt emagnál 2 évet adnak rá és csak 90e Ft).

(#64012) szzoo válasza jooker82 (#64003) üzenetére


szzoo
tag

(#64003) jooker82
Ezt megbeszéltük...

(#64004) kali
Szép lista ;]

(#64007) nagykriszti
Ha az akksi nem kivehető, akkor általában van a telefonokon reset gomb (vagyis én eddig mindegyiken láttam).

(#64013) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok.
A jelenlegi Xperia P telómat szeretném cserélni valami jobbra, főleg szoftveres téren. Amit eddig néztem, az az LG L90-es volt 170 euróért (Szlovákiából vagyok), de most találtam egy Samsung Galaxy S3 Neo-t, ami 199 euró lenne (cca 9000 forintal drágább). A két említett teló közül melyik érné meg jobban? Volna esetleg ebben az árkategóriában valami jobb alternatíva? Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#64014) zsolt19900 válasza w333 (#63978) üzenetére


zsolt19900
őstag

szinkronizálva oly módon van, hogy amikor a telefonba beléptem elsőre, fbvel mindennel, akkor hiába minden kb. lehúzta az összes fb ismerős kontaktját, amit aztán törölhettem kifele :)

de majd megpróbálom vagy megszokni, vagy marad a visszaállítás

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#64016) jooker82 válasza BK87 (#64013) üzenetére


jooker82
nagyúr

Az l90-nek sokkal erősebb az aksija,+ infra.. a kijelzőfelbontás kissebb,viszont ez inkább előnyére válhat-Jobb aksiidő,stabilabb használat.
És a kijelző se ég be mivel IPS....

----------------
-Előzmény törlése miatt kiszedtem-

[ Módosította: #40993792 ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#64017) norbert1998 válasza BK87 (#64013) üzenetére


norbert1998
veterán

Xiaomi redmi 1s, motorola moto g összes verziója.

(#64018) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.

Maximum 75000 forintig milyen okostelefont érdemes megvásárolni? Újan venném, függetlenül, mindennapi használtra (multimédia). Nem kell semmiből sem, hogy kiemelkedő legyen, egyszerűen a legjobb ár/érték arányú masinát keresem.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#64020) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Cimborámnak lóg a levegőben egy garanciális levásárlás. Vodafone-os Xperia SP-je van, amit leghet nem tudnak javítani és sztem már másikat adni sem. Szal valószínűleg ajánlanak neki egy másikat. Ebből a listából mivel nem járna rosszabbul és lehet rá reális esély? Én az Xperia M2-őt tartom a legvalószínűbbnek a specifikációk alapján

Köszi: RR

mod: Vagy talán még a G2 Mini? Az SP-t tavaly nyáron vette előfizuban olyan 60K-ért...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#64021) pengwin válasza 4ron (#64018) üzenetére


pengwin
addikt

Androidos középkategóriában jelenleg 50 és 120 ezer között kb. ugyanazt a hardvert kapják a telefonok, szóval nem biztos, hogy megéri kihasználni a keretedet, amik ténylegesen erősebb hardverrel rendelkeznek, azok normális garanciával kb. 80-90 között kezdődnek.
Amiknek android vonalon most jó az ár-érték aránya:
Motorola Moto G (55-65k között, 4G-s vagy 2014-es verzió ajánlott)
Xiaomi Redmi 1S (55k), vagy Redmi Note, de utóbbi egy hatalmas tepsi
Galaxy S3 Neo (60-65k körül)
Alternatív OS-ek:
Blackberry Z3, esetleg Z10 ha még találsz
Lumia 735 (függetlenül 76-77 ezer körül hozzá lehet jutni)

(#64020) RootRulez
Lumia 735, vagy pedig androidból G2 mini. Én előbbit venném, nagyon jó áron adják, támogatottságban pedig valószínűleg köröket fog verni az androidos konkurenciájára.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#64022) szezso15


szezso15
addikt

Sziasztok!

Telefoncsere esete forog fenn, remélem tudtok segíteni! :)

Kb. 50-55000 JMF a büdzsé, ami fontos lenne, illetve amire használnám:
- Legalább 4.3"-os kijelző, qHD felbontás
- Android, és legalább egy Lollipop-ra való frissítés (nem baj, ha alap UI, nem izgat)
- Pörgős legyen, ki nem állhatom ha várakoznom kell mindenre (mármint ugye az árhoz képest gyors legyen)
- Nincsenek extra igényeim, olvasgatni szoktam telefonon, meg FB Messenger-t nyomni, néha 1-2 apró játék, de azt az Incredible S-em is kiviszi, szóval nem prioritás. :)
- Ami viszont fontos, hogy jó minőségben tudjak zenét hallgatni, az nagyon fontos lenne!
- És végül, valami értelmes anyagból legyen, nem baj, ha műanyag, de a mostani Galaxy Expressem WC-csésze műanyagától sikítok... :B

Köszi szépen előre is, remélem lehet találni valamit! :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#64023) demerion válasza RootRulez (#64020) üzenetére


demerion
tag

Én is adnék egy esélyt a Lumia 735nek :)

(#64024) Ájvé válasza RootRulez (#64020) üzenetére


Ájvé
veterán

Attól függ mennyiért számítják be és milyen előfizetése van. Esetleg ráfizetne 80 körül (Go előfizetést néztem) ott az LG G2, ami legalább előrelépést jelentene SP-ről (Xperia M2 és G2 Mini is gyengébbek az SP-nél).

szezso15:
Alsóbb kategóriába nem jelentették még be a Lollipop frissítéseket, így nehéz bármit ajánlani. Egyébként Xiaomi Hongmi 1S, de erre se 100%, hogy lesz Lollipop. Esetleg Moto G arra tudtommal lesz Lollipop.

[ Szerkesztve ]

(#64025) pengwin válasza szezso15 (#64022) üzenetére


pengwin
addikt

Ebben az árkategóriában csak a Motorolák kapják meg biztosan a Lollipopot, Xiaomi valószínű, és talán a 4.4-gyel kijött Sony-k, Samsungok, LG-k is.
Ami minimálisan kielégíti az igényeidet: Moto E (35-38 ezer) [egyébként pont ezt a telefont írtad le a hsz-edben :)) ]
Ami a kereted határait feszegeti, de sokkal jobb: Xiaomi Redmi 1S (55 ezer), Moto G(60 körül)

(#64024) Ájvé
Igen, minden Moto biztosan megkapja. Szerintem a Redmi is, Xiaominak elég nagy arcvesztéssel járna, ha nem.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#64026) szezso15 válasza Ájvé (#64024) üzenetére


szezso15
addikt

és (#64025) pengwin:

Igen, én is a Moto E/G-t néztem, de azért megkérdeztem, hogy hátha mondtok újat. :) Köszi nektek, ebből választok akkor! Az E-nél nagyon zavar az autófókusz hiánya sajnos, szóval marad a G, úgy tűnik. :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#64027) Tomeee1989


Tomeee1989
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek LG G2 vagy Sony xperia Z3? :/

Köszi a segítséget előre is!

(#64028) masssza29


masssza29
csendes tag

Milyen telefont vegyek? Amire mindenképpen kell online állandóan gmail, facebook és net, 1-2 játék és ezt bírja egyszerre lefagyás nélkül, eddig használtam Sony Xperia P de ez mindig memória hibával küszködik be lassul,le fagyott ezt nem szeretném megint. Olyat ketesek ami jól kezeli a memóriát nem fagy bele a hirtelen váltástól és a több alkalmazás egyszerre használattól. Ezekre gondoltam: LG Optimus F6, LG G2 Mini, Samsung Galaxy S5 mini, Sony Xperia Z3 Compact, LG G3S. Kb 4,5collos legyen szép felbontással, jó kamerával.

(#64029) Ájvé válasza masssza29 (#64028) üzenetére


Ájvé
veterán

Z3C ezek közül, messze a legjobb hardveresen.

(#64030) 4ron válasza pengwin (#64021) üzenetére


4ron
senior tag

Köszi. Valószínűleg ezek közül fogok majd választani, Blackberry-t viszont nem szeretnék.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#64031) TCSZ


TCSZ
senior tag

Sziasztok! Sajnos csak előfizetéssel tudok telot venni. A kérdésem az hogy az árkülönbséget figyelembe véve melyik jobb ár/érték arányban: Samsung Galaxy sS mini vagy Samsung Galaxy Ace 4. Melyiknek jobb a fotó és videohívás minősége? üzemidőben melyik a jobb? Sokat számít az a +500 mb ram és az érzékelő érzékelők? Jól tudom, hogy a Samsung Galaxy sS mini-ben van fény és közelség érzékelő?
Köszönöm! :C :R

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#64032) pengwin válasza TCSZ (#64031) üzenetére


pengwin
addikt

Mennyiért tudnál hozzájuk jutni? Ettől függ melyiknek jobb az ár-érték aránya.
S5 mini 1,5GB RAM-ja komoly plusz a sok extrát tartalmazó samsungos androidnak, viszont az Ace 4 CPU-ja és GPU-ja erősebb, korszerűbb, de szerintem ott az 1GB RAM kevés lesz 1-1,5 év múlva.
Üzemidőben kb. ugyanazt tudják (1 kemény nap), talán kicsit jobb az S5 mini. Emellett vízálló, és biztosan van benne fényérzékelő.

Üdv, pengwin

(#64033) TCSZ válasza pengwin (#64032) üzenetére


TCSZ
senior tag

S4-t akartam írni.
Samsung Galaxy Ace 4 24900Ft + 2évig havi 1000Ft
Samsung Galaxy S4 mini 19900Ft + 2évig havi 2000Ft
Mind 2 készülék árából lejön 5000Ft

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#64034) RootRulez válasza demerion (#64023) üzenetére


RootRulez
félisten

Ááá, cseretelefon gyanánt egy Lumia 600akárhanyas van nála és utálja. Meg én is utálom. :DDD

═════════════════════════════════════════

(#64035) demerion válasza RootRulez (#64034) üzenetére


demerion
tag

Azért egy Lumia 610 és egy 735 között van kb 2 fényévnyi szakadék :D

(#64036) Anfänger


Anfänger
őstag

Pálinkás jóreggelt! :DDD
A páromnak szeretnék telót venni,3 kiszemeltem van.
Kérném a segítségeteket választani.
A 3 ami tetszik.:

HTC One M8
LG G3
Samsung galaxy note 4
Melyik szerintetek a legjobb választás?

Elöre is köszi a segítséget. :R

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#64037) atosan válasza Anfänger (#64036) üzenetére


atosan
addikt

Részemről a HTC-re szavazok.

Maine coon

(#64038) Anfänger válasza atosan (#64037) üzenetére


Anfänger
őstag

:R
Eddig 1:0 a HTC-nek. :)
Még valaki szavazna kérem? :B

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#64039) Flind válasza Anfänger (#64036) üzenetére


Flind
senior tag

Szerintem is HTC. De csak ha nem fontos a kamera (vagy csak közelre).

(#64040) RootRulez


RootRulez
félisten

Köszi mindenkinek! :)

═════════════════════════════════════════

(#64041) Anfänger válasza Flind (#64039) üzenetére


Anfänger
őstag

Most találtam egy jobb HTC-t.
Szerintem ez lesz,ennek 13 Mpx-es minkét kamerája és vízálló is. :K
(#64042) zeon.hu thx!

[ Szerkesztve ]

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#64042) zeon.hu válasza Anfänger (#64036) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

HTC +1

#?*@&!

(#64043) ilko


ilko
csendes tag

Nagyon kellene segítség - mivel nagyon nem értek hozzá - 40 (max 45) ezer Ft-ig melyik készüléket érdemes megvenni most az Edig-ban??18 éves lánynak, főleg beszélgetés, filmnézés. A kamera minősége nem olyan fontos, a hosszabb üzemidő sokkal fontosabb, s az, hogy még egy-két évig használni tudja - ne essen szét. Minden választ előre is köszönök, tényleg nagyon kellene a segítség!

[ Szerkesztve ]

(#64044) TCSZ válasza ilko (#64043) üzenetére


TCSZ
senior tag

ha nem ajándék lesz nézesd vele végig a kínálatot. Lehet, hogy neki az fontosabb hogy jól nézzen ki és hogy a többieknek milyen telefon van. Amíg ezt kideríted addig megnézem a kínálatot. Miért csak az Edigital jöhet szóba?

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#64045) zeon.hu válasza ilko (#64043) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ha nem csak az edigi jöhet szóba, akkor a Jiayu G2F (fehérben is van).
ennyiért itthon is kapható, külföldről 10-el olcsóbban is akár.
(wcdma verzió legyen)

#?*@&!

(#64046) TCSZ válasza ilko (#64043) üzenetére


TCSZ
senior tag

Szerintem ez jó. És kel az a 8Gb rom. [link]

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#64047) ilko


ilko
csendes tag

Nem csak az edigital jöhet szóba, de itthonról szeretnék, újat, garanciával. Valószínűleg hossszabb ideig külföldön lesz, s az eddigi telefonja, ami talán egy Huawei200y volt??? nem igazán vált be. Kint (Németo.) alig talált olyan helyet, ahol wifi volt, ha mégis, állandóan lekapcsolódott. Amúgy is tönkrement az a készülék, így kellene egy jobb, megbízhatóbb. Alapvetően nem az érdekli, másnak milyen van, meg milyen színű stb. Szerencsés vagyok:-) köszönöm az eddigi válaszokat, s akkor ha ilyen módosítással van jobb ötlet - nem bánom, ha nem merül ki a keret, akkor várom a továbbiakat.

(#64048) smatte


smatte
tag

Sziasztok!

Közeleg a karácsony, asszony lestrapált Samsung S5230 "félokos" telefonját szeretném lecserélni.
Igazából nem szeretne rajta netezni, de nem árt az érintőképernyő és egy használható fényképezőgép a hátoldalon.
Valamit tudtok ajánlani ~20-25e Ft-ért. Magyarországról érdemes az ilyen tudásút beszerezn, vagy inkább kínából?

Nagyon köszönöm a segítséget!

(#64049) Devas válasza ilko (#64047) üzenetére


Devas
őstag

Esetleg Németországban vehet elvileg Moto G (2014-es változatot). A keretbe kb bele is fér. Magyar nyelvű menüje ugyan nem lesz, de ha ez nem gond, akkor legjobb vétel. Gariztatását is Németországban tudja megoldani. De mivel hosszabb ideig ott lesz elvileg ez sem lehet gond.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#64050) Devas válasza Devas (#64049) üzenetére


Devas
őstag

Jah bocs, lehet ez már nem fér bele a keretbe, hanem csak a régi Moto G 8GB-os. Az ottani MediaMarkt-ban mintha 150 euróért mentek volna (~45 ezer forint). Mondjuk az meg nem eszik meg SD kártyát, így már kevésbé csábító.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.