Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55651) norbert1998 válasza bigdady (#55647) üzenetére


norbert1998
veterán

ugyanaz belülről a kettő, csak a g2 mininek hátul van a gombja és ezért egy tízessel drágábbb

(#55652) trémobil válasza Keil Walker (#55649) üzenetére


trémobil
tag

Annyira nem fontos, ráadásul valamennyire az M8 is védett(IPX3). Legjobban az M8 tetszik, nagyon meg vagyok elégedve a HTC-vel. A z2-ről olvastam pár lelombozó dolgot, az LG-ben nem annyira bízok. A Sense tetszik, az alu ház is. Asszem M8 lesz! :K

1 sör 1 szög a koporsóba, engem sündisznónak fognak nézni... :-D

(#55653) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok!

Egy Lenovo A516-ost tervezünk beszerezni egy szülinapos (30) hölgyeménynek, aki eddig egy HTC -t használt eddig. Az ára 32ezer forint lenne összesen, Kínából. Tudom persze, hogy így a garancia gyakorlatilag felejtős.

Emellett van más ellenjavallat a telefonra? Lehet ennyi pénzért hasonlóan jó telót venni itthon?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#55654) Keil Walker válasza Wyll (#55653) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Itthon ennyiért csak a Lumia 520 az ajánlott. A lenovo-nál az 512MB a necces, meg a 90%-os magyar nyelvért hegeszteni kell. De amúgy ennyi pénzért nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#55655) mtcob


mtcob
senior tag

Üdv
Rég jártam itt a topikban, plusz mostanában nem is nagyon követem a megjelenő telefonokat, szóval a segítségeteket szeretném kérni.
20-30k között kéne okostelefon nagymamának, lehet jó állapotú használt is, a lényeg a viszonylag hosszú üzemidő, az egyszerű kezelhetőség, és a T-s hálózaton való működés lenne.
Én egyelőre a Lumia 520ra gondoltam, de érdekelne, mi van még ennyiért ami használható
Előre is köszi :R

(#55656) Wyll válasza Keil Walker (#55654) üzenetére


Wyll
őstag

Köszi! Esetleg még más javaslat, alternatíva?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#55657) norbert1998 válasza Wyll (#55653) üzenetére


norbert1998
veterán

xiaomi hongmi 1s, jelenleg ez a kínaiak ferrarija, mármint a xiaomi cég, és a középkategóriában pedig az 1s hardverere a menő, nos ez egy alsókategóriás ár. különösenajánlott LENNE, ha hivatalosan forgalmazható lenne itthon

(#55658) maggi1886076 válasza norbert1998 (#55657) üzenetére


maggi1886076
addikt

Ferrari? miről beszélsz te? állandóan hülyeségeket irsz. Vannak nála sokkal jobb xiaomi készülékek. Az ára viszont nagyon jó. Hivatalosan is beszerezhető itthon is!
Még hozzá itt

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#55659) Wyll válasza norbert1998 (#55657) üzenetére


Wyll
őstag

Jól látom, hogy erről nincs teszt? A sima hongmiról van, meg pont ma a redmi 1s-ről is, de hongmi 1s-ről nem látom, hogy lenne.

Amúgy a 32ezres kategóriára gondoltam...

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#55660) harry3 válasza maggi1886076 (#55658) üzenetére


harry3
őstag

ez a kínaiak ferrarija, mármint a xiaomi cég: Egy szóval sem mondta, hogy a Hongmi 1S a ferrari, hanem a cég. Ezzel azt akarta kifejezni, hogy nagyon népszerű és jó telefonokat készít.

a középkategóriában pedig az 1s hardverere a menő: Azt állította, hogy a középkategóriában népszerű a telefon, nem pedig azt, hogy ennél nincs jobb Xiaomi készülék.
Bocsánat, hogy beleszóltam, de nem írt hülyeséget, hanem nem jól értelmezted.

(#55661) Viktor0610 válasza Wyll (#55659) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Hongmi és a Redmi egy és ugyanaz.

A Xiaomi döntött úgy, hogy módosít a korábbi Hongmi néven, így lett Redmi.

Samsung Galaxy A54

(#55662) maggi1886076 válasza harry3 (#55660) üzenetére


maggi1886076
addikt

akkor ne szólj bele, de 2 értelműen írta le.

norbert1998 ne személyeskedj, én sem tettem. baromságaidat tartsd meg magadnak, mivel ezekkel sok embert félre vezetsz!

[ Szerkesztve ]

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#55663) norbert1998 válasza maggi1886076 (#55658) üzenetére


norbert1998
veterán

a márka-,- le is írtam, hogy mármint a cég....
milyen baromságot?mondd azt, hogy nem jó az 1s, mást nemigen mondtam, amibe bele lehetne kötni

igen, redmi 1s akart lenni

[ Szerkesztve ]

(#55664) Mat86


Mat86
csendes tag

Sziasztok!

4-es körüli kijelzővel, nagy aksival, lehetőleg friss androiddal keresnék telefont, max 50-60. Mi az ajánlott most?
Köszönöm!

(#55665) Bucsi13 válasza Mat86 (#55664) üzenetére


Bucsi13
tag

Moto G (4.5'' 4.4 KK)
LG Optimus F6 (4.3'' 4.4 KK)
Sony XPERIA V (4.3'' 4.3 JB) most egy ilyet nyúzok, inkább csak elfogultságból írom
hirtelen ennyi.

„Everything ends and it's always sad. But everything begins again and it's always happy. Be happy .”

(#55666) norbert1998 válasza Mat86 (#55664) üzenetére


norbert1998
veterán

redmi 1s?

(#55667) Viktor0610 válasza norbert1998 (#55666) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sem nem 4 col körüli, sem nem friss androidos...

Persze, így is ajánlható a készülék, csak nem Mat86 a célközönség. :D

Samsung Galaxy A54

(#55668) maggi1886076 válasza Viktor0610 (#55667) üzenetére


maggi1886076
addikt

Hónapok óta ezt csinálja... :W

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#55669) w333 válasza Mat86 (#55664) üzenetére


w333
félisten

Ilyen kis kijelzőméretben Ace 3 LTE vagy Xperia M ! ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55670) harry3 válasza maggi1886076 (#55662) üzenetére


harry3
őstag

Képzeld el, hogy beleszóltam, mert a fórumot olvasva zavart.

[ Szerkesztve ]

(#55671) pengwin válasza Viktor0610 (#55667) üzenetére


pengwin
addikt

Ok, méretben kompromisszumos a Hongmi 1S, de a 4.3-as androiddal nem tudom mi bajotok van frissesség szempontjából... nem sokára úgyis jön rá a 4.4-re épülő MIUI.
(#55664) Mat86
4" körül ajánlható a Moto E, a hardveréhez képest elég jó az akksija, és 4.4-es Android van rajta, meg rendszeresen lesz frissítve is. Mondjuk sok kompromisszumot igényel. De igazság szerint 4" körül nehéz nem ipari hulladék hardverű, jó akksis, friss rendszerű androidos telefont ajánlani.
Ace 3 LTE ajánlható, de csak átlagos az akksija és ki tudja, frissítik-e majd 4.2-ről.
Esetleg még a One Touch Idol 2 mini S és az Optimus F6 is szóba jöhet, ha megbékélsz a 4,5"-al: előbbinek elfogadható, az utóbbinak viszont nagyon jó akksija van.
maggi1886076 te meg jó lenne, ha kicsit visszavennél a stílusból. ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#55672) efegyke válasza efegyke (#55468) üzenetére


efegyke
tag

Nos hát nem kis örömömre Eu warehouseból megrendeltem egy Xiaomi MI3 telefont.Eu számlát kapok róla,el tudom költségelni.81ezer forintba állt meg szállítással együtt.

Még jó hogy hétvégén merültem el a keresgélésben,mert ha hétközben lettem volna biztos veszek egy optimus G-t.De azért így jobban jártam:)

(#55673) Luck Dragon válasza w333 (#55669) üzenetére

Vagy LG F6 ;)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#55674) w333 válasza Luck Dragon (#55673) üzenetére


w333
félisten

De az már kicsit nagyobb mint 4" :)

Ilyen kis méretben talán használtan az S4 Mini a 4.3" kijelzővel lenne a legjobb :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55675) Luck Dragon válasza w333 (#55674) üzenetére

Tényleg ezt elfeledtem, akkor nem szóltam :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#55676) Cheesus


Cheesus
senior tag

Hali :)

Telefonvásárlás elött állok, emiatt a ti segítségeteket kérném,mivel eljárt az idő a Sony E. K800i-m felett.
A szempontok:
-kb 40-50 ezer Ft körüli összegre gondoltam
-Hardverapróról venném meg
-mindenképp kártyafüggetlent keresek
-telefonálásra, sms-ezésre, facebook illetve messenger használatra ha nincs kéznél a tablet, főképp zenehallgatásra és néha képkészítésre használnám
-4g/lte nem izgat, ha neteznék vele esetleg, akkor azt csak wi-fi-ről
-nem játszanék rajta
-legyen érintőképernyős
-az iPhone-ról lebeszéltek, a Nokiának pedig még nincs elég alkalmazása ha jól nézrem
-Nincs favorit márkám, viszont a telefn legyen teljesen fekete, illetve szögletes (a galaxy s széria formavilága nem tetszik)

Válaszotokat előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/csehla

(#55677) w333 válasza Cheesus (#55676) üzenetére


w333
félisten

Ilyen paraméterek mellett belőttél egy Xperia SP telefont :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55678) Lacy6 válasza Cheesus (#55676) üzenetére


Lacy6
senior tag

LG F6 vagy nexus 4.
47-ért van független MOTO G elég jó állapotban. Az se rossz vétel :K

(#55644) trémobil: Amilyen feltételeket leírtál nem is kérdéses, hogy M8 a legjobb választás.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#55679) w333 válasza Lacy6 (#55678) üzenetére


w333
félisten

Moto G (8GB verzió) már van 43k -ért is, zsír új bontatlan dobozos ;)

(#55680) Vladek83

Lumia 635 -el jobban jársz :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55680) Vladek83


Vladek83
tag

Sziasztok!

Ismét kérném a véleményeteket..
Eddig a Lumia 525-el szemezgettem, "csak nem lehet beszerezni, nincs raktáron sehol", oké. Akkor, másik..
520 vagy 635, ezen hezitálok most, melyik lehet a megbízhatóbb??

Válaszokat előre is köszönöm!

(#55681) nodar86


nodar86
csendes tag

Hello kéne segítség, most veszek először okostelefont ezért nem vagyok jártas bennük. (Azt ne gondoljátok, hogy techno analfabéta vagyok vagy nem fogtam még okostelefont a kezembe tehát ilyen szempontból nem kellenek kímélő megoldások mindössze eddig megvoltam nélküle volt jobb helye a pénzemnek)
-Szóval van legfeljebb 50-60 ezer forintom
-T-Mobileos Dominos simem (nem szándékszom cserélni mobilnetre nincs szükségem és viszonylag keveset telefonálok)
-Felőlem lehet használt ha nincs leharcolva nagyon és nincs működési hibája
-Erőteljesen igénybevenném pl. multimédiával tehát a teljesítmény nem teljesen elhanyagolható
-Androidos telefont preferálnék

Remélem semmit nem felejtettem ki, előre is köszönöm a válaszokat :)

(#55682) w333 válasza nodar86 (#55681) üzenetére


w333
félisten

Nexus 4 :)

(#55683) somasz

Oppo Find 7a vagy Xiaomi Mi3 ? :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55683) somasz válasza somasz (#55401) üzenetére


somasz
addikt

Erre a kérdésre a Oneplus One-on kívül van más alternatíva?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55684) w333 válasza somasz (#55683) üzenetére


w333
félisten

Bocsi ... lejárt a szerkesztés :B

Esetleg még Xiaomi Redmi Note 5.5" bitang jó kis telefon :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55685) Sponkli


Sponkli
csendes tag

Sziasztok!

3 készülékről szeretnék véleményeket kérni tőletek!

Nokia Lumia 620 (39 900 Ft Gsm Star)
Sony Xperia M (34 900 Ft Gsm Star)
Sony Xperia L (42 900 Ft Gsm Star)

Mind a 3 készülék nagyon tetszik és amire én használnám arra bőven elég lenne mind a 3 (netezés, facebook, zenehallgatás, és néha fényképezés, meg persze telefonálás)

Ezért kérem tanácsotokat hogy melyiket érdemes megvenni. Még afelől is szeretnék kérdezni hogy jó bolt-e mert hallottam vagyis olvastam hogy jó bolt jóra értékelik de mivel árukeresőn nincs ott mellete hogy megbízható (én csak "pipás" boltnak nevezem) ezért szkeptikus vagyok vele szemben.

Előre is köszönöm a választ/válaszokat!

:)

(#55686) w333 válasza Sponkli (#55685) üzenetére


w333
félisten

Ezek a telefonok kicsit felejtősek főleg ennyiért ... :U

Inkább "partnero gsm" Lumia 630 (42k) vagy LG L70 (39k) mindenképp jobbak :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55687) #53932800 válasza nodar86 (#55681) üzenetére


#53932800
törölt tag

Lg f6

(#55688) w333 válasza #53932800 (#55687) üzenetére


w333
félisten

Erőteljesen igénybevenném pl. multimédiával, a teljesítmény nem elhanyagolható

Nem hinném hogy az LG F6 ilyen felhasználás mellet elég volna :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55689) Emmácska


Emmácska
újonc

Sziasztok!
Remélem tudtok néhány hasznos tippet adni. Az összefoglaló alapján próbáltam összeszedni a gondolataimat, ez lett belőle:
Nos, pénzem az nincs sok rá, mindenképpen valami olcsóbb masinát szeretnék. Alapvetően Domino kártyám van, de ha másik szolgáltatónál van hozzám illő készülék megfizethető áron, nem lennék rest váltani. Tartós kapcsolatban gondolkozom a kicsikével, most egy LG Cookie Fresh-em van, amit öt vagy hat éve használok, szóval az én kezemben nem látni kéthetente másik telefont. Az Android szimpatikus, más oprendszerben nem igazán gondolkozom, mert úgy hírlik, neccesek az appok hiánya miatt.
Funkciók szempontjából... Ha elmegyek otthonról, mindig zenét hallgatok, így egy normális zenelejátszónak örülnék. Nem tervezek nagyjátékfilmet forgatni, de ha így lenne, sem mobillal tenném, így nem zavar, ha nem rögzíti a képsorokat valami hiperszuper minőségben, és ha full HD mozifilmekre vágyom, elmegyek a multiplexbe, vagy elindítok otthon egy Blu-Ray lemezt, nem erre kell a telefon. :) Soha nem építettem sem tanyát, sem birodalmakat, még tamagocsim sem volt soha, tehát az sem szempont, hogy komoly játékokkal birkózzon meg a készülék. Nem telepítenék rá túl sok extra cuccot, csak egyszerűbb dolgokat használnék, mint Twitter, Instagram, Goodreads, Amazon Kindle reader, WhatsApp, F1 hivatalos applikáció, Tumblr, ask.fm... szóval többnyire a közösségi oldalak dominálnak, esetleg néhány honlapot nyitnék meg, és a gmail-em nézném róla alkalomadtán. Azt viszont szeretném, ha tempósan hajtaná végre a feladatokat, és nem akadoznának a dolgok.
A formavilág a legkevesebb, de nem tetszenek a nagyon szögletes és nagyon nagy kütyük... Pici a kezem, szóval egy nagy dögöt nem is tudnék kényelmesen kezelni - bár aminek hatalmas kijelzője van, nem is az az árkategória, amit meg tudok fizetni, szóval nem is túl releváns az információ, de gondoltam, nem árt leszögezni, a tisztánlátás végett. :D
Köszi, ha adtok tanácsot. :)

Technikai Analfabéla

(#55690) Sponkli válasza w333 (#55686) üzenetére


Sponkli
csendes tag

Ha valahonnan rendelek az BIZTOS hogy NEM a partnero gsm lesz :D
Szidják mindenhol mint a bokrot hogy a garancia l***szt sem ér és általában a készülékek hibásak vagy olyat is hallottam hogy bontott doboz volt vagy a füles nem jól szól vagy teljesen nem szól és sz*rtak az egészre.
Itt egy link hogy milyen bolt ez a partnero gsm: [vélemények]

Nos azért kösz a tanácsot! :)

[ Szerkesztve ]

(#55691) Keil Walker válasza Emmácska (#55689) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Szia

Telekom kártyás:
-Samsung Galaxy Ace3: 35990
-LG Optimus F6: 48790

Vodafone kártyás:
-LG L70: 46990

Sorbatéve: F6, L70, Ace3

(#55692) Gavinoo


Gavinoo
újonc

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, ugyanis telefonmasinát szeretnék vásárolni.
A telefonokhoz nagyjából értek, (bár kitudja) de nem tudom, hogy melyik telefont lenne érdemes megvennem.
Eddig egy joggal alázott Galaxy Ace boldogtalan tulajdonosa voltam, de már eléggé frusztráló, hogy szinte semmit nem nyit meg, és amit sikerül neki, azt is van, hogy fél perc után sikerül neki.
Nézegettem az iPhone 5s-t és a Samsung Galaxy S5-öt is, és valószínűleg ezek közül lesz valamelyik, kérlek titeket, hogy írjátok le a véleményeteket, és esetleg ha van ilyesmi tudású telefon, akkor szívesen meghallgatom az ötleteteket. Nagyon sokat segítenétek, mert tanácstalan vagyok. A pénz nem lényeg, csak egy szoftverileg jó készüléket szeretnék, ami még két év múlva is telefon marad. Előre is köszönöm!

SZERK.: HTC One nem tetszik, nem is szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#55693) thEndeR válasza Gavinoo (#55692) üzenetére


thEndeR
tag

Nexus 5, LG G2, G3 esetleg?

(#55694) minek?:S válasza Gavinoo (#55692) üzenetére


minek?:S
őstag

+1 az előttem szólónak.

Ha viszont megbízható rendszert szeretnél legalább 2 évig: WP, BB, iOS.

Üdv.:M.

(#55695) Gavinoo


Gavinoo
újonc

Tehát akkor Androidot nem ajánlotok hosszútávra?

Köszönöm a telefon ajánlásokat!
A Nexussal kivagyok békülve, erős kis masina, viszont az LG nekem még túl kiforratlan. Belesűrítik a készülékbe minden agymenésüket. Legalábbis nekem ilyen érzésem van. Nem tudnék boldogan használni egy LG-t. Majd pár év múlva, ha már legalább annyira felfejlődnek, mint a Samsung, ájfon, vagy HTC. Ráadásul itt külföldön az LG-t nem is szeretik a kirakatbateni, tehát neccesen jutnék hozzá sok várakozással. Tehát LG kilőve, bár azért még megolvasok pár fórumot.

(#55696) Viktor0610 válasza Gavinoo (#55695) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, ki volt az a ....., szerintem egy jó készülékkel nincs baj az Androiddal "hosszabb távon" sem... :U

Samsung Galaxy A54

(#55697) Gavinoo


Gavinoo
újonc

Bár mondjuk az alapból sok mindent elárul, hogy az egyik telefonguru ismerősöm alapból felteszi az androidokra a Clean Maistert (azt hiszem ez a neve) mert állítása szerint a'nélkül meghal a telefon.

Az én szívem is az IOS felé húz, és tudom, hogy az IOS-nek bőven elég az 1 giga RAM meg az összes dolog ami benne van, de annyi pénzért azért egy erősebb gépezetet várnék. Az iPhone 5 specifikációjával egy középkategóriás Samsungot lehetne kihozni. Bár ez ájfonon akadás nélkül megy, mert remekül van optimalizálva, de ahj. Nem tudom. Ma délelőtt bementem az Apple boltba, nyomkodni kicsit az iPhone 5s-t, hogy mégis milyen, ha alaposan szemügyre veszem. Panaszra nincs okom, csak amit fentebb említettem.

[ Szerkesztve ]

(#55698) Viktor0610 válasza Gavinoo (#55697) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mert nem értenek hozzá, azért teszik fel...

Teljesen felesleges, erőforrás-zabáló, és csak átmenetileg segít, ha egyáltalán. Évek óta használom az Androidot különböző márkák különböző eszközein, és SOHA nem telepítettem fel hasonló programot, de nem is éreztem hiányát... :U

Samsung Galaxy A54

(#55699) nodar86 válasza w333 (#55682) üzenetére


nodar86
csendes tag

Köszönöm, tetszik még utána nézek, de tudsz nexus 4-ből küldeni valami linket árkategórián belül?

[ Szerkesztve ]

(#55700) w333 válasza nodar86 (#55699) üzenetére


w333
félisten

Tessék ... válogass ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.