Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) pit stop válasza riszter (#34997) üzenetére


pit stop
addikt

Akkor pedig Xperia L erősebb, mint SIII mini. Vagy ott van Xperia M - ami már nem erősebb, de sokkal olcsóbb. Samsungnál erőben SIII mini alá ne menj. SGS-el szintén nem lépne sokat előre - akkor inkább Go.
ZTE formavilága nagyon nem illik egy nőhöz szvsz.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#35002) dokee78 válasza pit stop (#35001) üzenetére


dokee78
félisten

Ha a chip nézzük az Xperia M is erősebb az S3 Minitől. :K
Igaz nem egy Snapdragon 400,de így is lenyja a Novatour8420+Mali 400-at.

[ Szerkesztve ]

(#35003) atillaahun válasza Bkrisz9 (#35000) üzenetére


atillaahun
veterán

Annyi nem lehet, már 512 MB RAM-nál is kb. 80-120 MB az OOM határ, azalatt már keményen gyilkolná a rendszer a felhasználói app-okat. 1GB-os változatoknál meg kb. 200 MB felett van már ez az érték.
Nem a belső SD valamelyik partíciójára gondolsz inkább?

(#34989) w333 és (#34990) kali
Itt még nincsen szó semmilyen felhasználói szokásokról vagy belakásról. Az előbbi arányokat (természetesen) maximálisan kicsontozott custom Rom-os rendszerekre értettem friss telepítéssel és bootal - csak a legszükségesebb 10-15 system app-al - amikkel még éppen feláll a rendszer.

(#34989) w333
Hát 300-400 MB az nem túl bíztató, bár ez már tényleg viszonyítás kérdése, hogy mennyi mennyi felhasználói app és ébrenlét után annyi.

[ Szerkesztve ]

(#35004) m1lan válasza Bkrisz9 (#35000) üzenetére


m1lan
őstag

Most komolyan csodálkozol? A ramzabáló Facebook app meg Facebook Messenger is fut egyszerre :DDD

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#35005) Bkrisz9 válasza atillaahun (#35003) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Gyilkolja is rendesen:) belepek egy app-ba megnyitom az alkalmazásváltót es az előző appot már újra is tölti 0-ról:| viber amikor fenn volt azt is allandoan kilotte a rendszer

De tenyleg a téma off topicjaba intézzük ha valaszt irna valaki :) vagy pü

m1lan: sajnos jobbat nem tudok. M.face eleg vacak es mas facebook alternatíva sincs ami szamomra eleg használható lenne. Messengerert meg sir a facebook app.. Es sok muvelet nem is vegezheto el nélküle. Es sok ismerősöm csak itt érhető el. Kicsit sokba fájna ha telefonálgatnék.

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#35006) mrteneues


mrteneues
csendes tag

Sziasztok!

T-mobile-os, feltöltőkártyás, androidos telefont szeretnék vásárolni kb 30 ezerért. Milyet ajánlanátok? Huawei Ascend Y300-at nézegettem elsősorban, elvárásaim nem nagyon vannak, első okostelefonom lenne.

(#35007) dokee78 válasza mrteneues (#35006) üzenetére


dokee78
félisten

Alapfelhasználásra jó lesz.
Persze a T-mobilenál ez a legjobb ár/érték arányú.
Esetleg használt telefon?

De az az 512MB RAM kissé be fogja határolni a felhasználási területeket.
Sőt ha első droidod akkor lehet később ez alapján fogod megítélni az Androidot.

Egy ismerősöm pár hónaoja Iphonet vett.
Kérdeztem miért nem Android,erre azt mondta,mert neki ami volt Android az belassult fagyott és a memóriakártyán tárolt zenéket alig bírta beolvasni a zenelejátszó.
Szerinte ettől volt lassú az egész.

Nos tudni kell,hogy első Androidja az LG GT540 volt.

[ Szerkesztve ]

(#35008) dokee78


dokee78
félisten

20-30k között kellene Droidos használt ajánlat.
30-tól semmiképp nem több,mert 20-25k van rá.

(#35009) alf stokes


alf stokes
csendes tag

Sziasztok!
Sony xperia P vagy Samung galaxy ace 2? Mennyire elavult telefonok?..esetleg más ebben az árkategoriában?

(#35010) dokee78 válasza alf stokes (#35009) üzenetére


dokee78
félisten

Ez már alapból nem egy kategória. :N
Inkább P

(#35011) kali válasza alf stokes (#35009) üzenetére


kali
legenda

szia,

inkább az xperia p, kicsivel erősebb, kell az a több ram és tár, a kijelzője is szebb, akkumulátoros időben jobb csak kicsivel az ace 2.
egyik sem új már, régen volt már 2012. február, a mai fejlődési iramot, és az új típusok megjelenési tempóját tekintve, eléggé elavultnak számítanak.

[ Szerkesztve ]

(#35012) alf stokes válasza dokee78 (#35010) üzenetére


alf stokes
csendes tag

És a p nem tul régi már? ...Egyáltalán menniy idö alatt avul el egy telo?

(#35013) Joci42


Joci42
tag

Sziasztok!
Melyik telefon lenne a jobb választás? Huawei Ascend y300 vagy Nokia Lumia 520?
Általános használatra kellene pl: face, kis böngészés, zene. Játékok nem igazán érdekelnek, de fontos a minél hosszabb üzemidő. Eddig egy galaxy gio-t nyúztam és eléggé elvette a kedvem az androidtól. Érdemes lenne adnom még egy esélyt a droidnak? A vásárlás még nem annyira sürgős, szóval érdemes lenne várni egy picit egy jobb telefonra (nokia lumia 525 itthoni forgalmazása mikorra esedékes?).

(#35014) grindrise


grindrise
csendes tag

Sziasztok
éppen telefonvásárlás előtt állok és nem tudok dönteni két telefon között az egyik LG optimus G másik Xperia Z
mind2 80 ért tudnám megszerezni Lg az újba Sonyt meg 2 hónaposan karcmentes
viszont nem tudok dönteni ,hogy melyik érné meg jobban igazábol ami számomra döntö lenne az az akkumulátor ,hogy körülbelül meddig bírná egy nap , kérlek ha bármi tapasztalatotok van akkor osszátok meg velem
köszi

(#35015) kali válasza grindrise (#35014) üzenetére


kali
legenda

szia,

hozzávetőlegesen azonos akkumulátoros üzemidőt tudnak, arra meg nem lehet konkrétan válaszolni, hogy mennyit bír egy nap, hiszen mindenki másként használja, más beállításokkal, alkalmazásokkal...stb.
csak viszonyítási alapnak; g és z
az újabb firmware verziók alatt, mind a kettőnek javult kicsit az akkumulátoros üzemidő.

(#35016) silvergod válasza Joci42 (#35013) üzenetére


silvergod
őstag

hát ha y300-at veszel az még jobban elveszi majd a kedvedet tőle... :D
a wp-t nem ismerem de sokan ajánlják az 520-at hogy jó telefon.

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#35017) Bkrisz9 válasza grindrise (#35014) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Akkuido hasznalat függő de az xperia z stamina modja egesz jo :) az sokat segithet

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#35018) dokee78 válasza dokee78 (#35008) üzenetére


dokee78
félisten

20-30k között kellene Droidos használt ajánlat.
30-tól semmiképp nem több,mert 20-25k van rá.

w333 Galaxy Ace2-re gondoltam én is,de 30 fölött van.

[ Szerkesztve ]

(#35019) w333 válasza dokee78 (#35018) üzenetére


w333
félisten

Galaxy Ace 2 ? :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#35020) Joci42 válasza silvergod (#35016) üzenetére


Joci42
tag

Köszi :)

(#35021) Bkrisz9 válasza dokee78 (#35018) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Xperia U?

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#35022) Algotis


Algotis
addikt

Sziasztok!
Új okostelót szeretnék venni, Karácsonyra venném, most még csak szeretném eldönteni / kiválasztani, hogy melyik legyen, vagy csak leszűkíteni a kört.
Szóval a keret olyan 110-120k (nem baj ha picit több), és Androidosat szeretnék, semmiképp sem WP-t, de még az i5 is nagyon tetszik, csak azon gondolkoztam hogy az már jövőre elavult lehet, mert kb. 2 évig kellene.

Főként játékra és böngészésre lenne használva, tehát nem sok értelmes dologra, no meg persze Facebook és Youtube.
Fontos lenne, hogy sok RAM legyen, és legyen MULTITASKING, mert a mostani telefonom már a halálba kerget.
Szerintem 8 és 16 gigás verziók lehetnek már, akkor már inkább a 16-osat választanám, de van SD kártyám, szóval nem gáz ha kisebb a tárhely.
Nem szeretnék kínait, Samsung, LG, Sony jöhet számításba.
Fontos lenne, hogy legalább újabb 2 évig kitartson, nem olyan rövid időre kellene!

Mit ajánlanátok? Én eddig a Nexus 4-et néztem nagyon, de már nem gyártják, addigra simán elfogy.
Ötlet?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Androidos Outlookból küldve

(#35023) mtcob válasza Algotis (#35022) üzenetére


mtcob
senior tag

Kedden lesz bejelentve a Nexus 5, azt majd érdemes lesz megnézned :K Nexus 4 is nagyon jó vétel, csak mint azt a topikjában írták, nem lesz karácsonyra már nagyon új készülék, csak használt, mivel nem gyártják már....:U

[ Szerkesztve ]

(#35024) dokee78 válasza Bkrisz9 (#35021) üzenetére


dokee78
félisten

Az U meg is felelne,de inkább az Ace2.
Ha találok 25k-ért kb.
De lehet Dominos Y300 lesz belőle,anyám is elégedetten használja.

[ Szerkesztve ]

(#35025) Algotis válasza mtcob (#35023) üzenetére


Algotis
addikt

No de az nem 120 ropi lesz, hanem több... vagy nem?

Androidos Outlookból küldve

(#35026) mtcob válasza Algotis (#35025) üzenetére


mtcob
senior tag

Nexusok általában nagyon jól vannak árazva, egy jó szolgáltatói árazással szerintem elképzelhető hogy 120-130 körül lesz a 16GB s karácsony körül ;)

(#35027) Algotis válasza mtcob (#35026) üzenetére


Algotis
addikt

Na akkor azt mindenkepp megvarom, aztan majd meglassuk, hogy jo-e. Az se jo ha tul nagy :D

Androidos Outlookból küldve

(#35028) mtcob válasza Algotis (#35027) üzenetére


mtcob
senior tag

5" kijelző borítékolható....:) viszont a keskeny káva miatt nem lesz sokkal nagyobb mint az N4 ;)

(#35029) mara93


mara93
újonc

Sziasztok,
Nokia lumia 820 vagy 920? A 920 as 89 kártyafüggetlenül a media marktba, viszont itt a phn találtam egy 820 ast 55 ért, új vagyis 1 napos T-mobile függő. Ha ugyes vagyok lehet, hogy le tudom sírni 50be. Megér a 920 40 ezer felárat?

(#35030) kali válasza mara93 (#35029) üzenetére


kali
legenda

szia,

a t-mobile esetén csak domino csomagban vásárolt készüléket vegyél - kivéve, ha nagyon megbízható az eladó -, nehogy aztán letiltás legyen belőle, mert akkor pláne megéri a 40 e ft többletet az új és független 920, ráadásul abból 9 e ft még vissza is adódik ajándékkártyán!

(#35031) Algotis válasza mtcob (#35028) üzenetére


Algotis
addikt

Háát, nekem az már nagy. Esetleg nincs valami kisebb, de erős telefon?

Androidos Outlookból küldve

(#35032) w333 válasza Algotis (#35031) üzenetére


w333
félisten

Nexus 4 pl. a Telenor -tól gyári 2 év garancia és független !
Vagy bolti garanciával ami kb. 85 Ezer Ft ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#35033) mtcob válasza Algotis (#35031) üzenetére


mtcob
senior tag

Most ami a legjobb kis méretben az talán az S4 mini/HTC One mini páros....illetve szintén kis méretben nagyon bika hardverrel a Sony Z1f lesz bejelentve hamarosan :C azt esetleg érdemes megvárni....
bár én a nexus t venném a helyedben.hidd el nagyon gyorsan meg lehet szokni az 5"-t....én anno 3" ról váltottam 4,7" re és pár nap után megszoktam :K most már el se tudnék kisebbet képzelni :D

w333 a kolléga karácsony körül szeretne telefont, akkor már csak használtpiacos nexus 4 lesz sajnos :(

[ Szerkesztve ]

(#35034) Algotis válasza mtcob (#35033) üzenetére


Algotis
addikt

Okes, akkor megvarom azt. Igazabol nem is azzal van a gond, hanem attol felek hogy arra mar nem lesz keret...

Androidos Outlookból küldve

(#35035) w333 válasza mtcob (#35033) üzenetére


w333
félisten

Jaj bocsi ezt nem láttam :B akkor marad a Nexus 5 :K
De szerintem még karácson körül is kapható lesz még a Nexus 4 ! ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#35036) m1lan válasza Bkrisz9 (#35005) üzenetére


m1lan
őstag

Ha bezárod, amikor nem használod (szinkronizálni ugyanúgy fog, legalábbis nekem úgy rémlik) akkor máris van +63 MB ramod (a screenshotod alapján) és máris jobb a helyzet. Nekem Sony Xperia U-n 100 mb szabad ram még futó Facebook appal is megvolt, a Messengert meg csak egyszer telepítettem fel, de mivel ugyanannyit zabált üzenetkezelő létére, mint a teljes alkalmazás, ezért töröltem. :(((

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#35037) Stereopheis


Stereopheis
tag

Üdv!

Okosteló vásárlásán töröm a fejem, konkrétum még nem alakult ki bennem. Kiszemeltek között van a Galaxy S4 és a Sony Z1. Preferálom a szép fényképezőt, bővíthető memóriát, androidot (Lumia 1020-al szemeztem, de sztem sose tudnám megszokni), szép hangzást (bár ez relatív, fülesen múlik a java). Képernyő méretben az 5" legyen a max, már az sem kényelmes, de még elfogadható.
Mik lennének még a fent említett két telefon konkurenciái?

Előre is kösz!

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

(#35038) mtcob válasza Stereopheis (#35037) üzenetére


mtcob
senior tag

Z1 jobb vétel, erősebb, jobb anyaghasználat és kamera terén is jobb vmivel sztem mint az S4....kijelzőben is sokalt javult a régebbi sonykhoz képest...szóval szerintem Z1 :K
Konkurencia lehet még az LG G2, ami bár 5,2", kb akkora mint a Z1 fizikai méretben....szoftveresen nagyon durván jó, kamerában is jól teljesít, kijelzőben pedig szerintem jobb mind két előbb említett modellnél.....érdemes megnyomkodni majd pl MediaMarkt ban, nagyon jó kis telefon :C ;)

[ Szerkesztve ]

(#35039) Dyrhoadz


Dyrhoadz
csendes tag

Sziasztok, 85 e forintert a sony xperia sp-nel tudtok jobb vetelt ebben az ar kategoriaban? Esetleg uj xperiak mikor fognak kijonni ?

(#35040) Semm1 válasza Stereopheis (#35037) üzenetére


Semm1
tag

Hello
Ott van még a LG G2 is, a HTC One is amik ebben a kategóriában vannak, csak nem bővíthető a tárhelyük. A Galaxy S4-ből meg ne a simát hanem az Active-ot nézd, egy áron vannak csak utóbbi részben pór és vízálló ami azért mindenképp plusz pont.
Üdv

(#35041) mikersz1 válasza Dyrhoadz (#35039) üzenetére


mikersz1
senior tag

Jobb vétel nincsen, ha fontos a gyártói garancia. Nem hallottam bejelentést a sony-tól, hogy lenne új. Most szépen lefedték az összes kategóriát, az alsó kategória kivételével.

-

[ Szerkesztve ]

(#35042) mara93 válasza kali (#35030) üzenetére


mara93
újonc

Erősen fontolgatom az új lumia 920-at, sárgát szeretnék, de csak fekete és fehér van a média marktban. Így marad a fehér. Szürkeimportos kamu "bolti garis" telefont nem nagyon szeretnék.

(#35043) kali válasza mara93 (#35042) üzenetére


kali
legenda

jogos, nem is ajánlott a bolti gari!
más üzletekben is van gyártói garival 90 e ft ellenében lumia 920, de sárgát sehol sem látok, legfeljebb sárga hátlap van (1500 ft) az edigital kínálatában.

(#35044) Dyrhoadz


Dyrhoadz
csendes tag

Egyébként az LG optimus G mennyivel jobb mint az SP, azt hiszem azt 15 e forinttal drágábban tudnám megvenni.

(#35045) mtcob válasza Dyrhoadz (#35044) üzenetére


mtcob
senior tag

2x annyi RAM+erősebb proci, megéri a felárat :K szoftveresen és kijelzőben is veri az SP-t....;)

(#35046) kali válasza Dyrhoadz (#35044) üzenetére


kali
legenda

sokkal; link

(#35047) Dyrhoadz válasza mtcob (#35045) üzenetére


Dyrhoadz
csendes tag

A sony-k nem megbízhatóbbak ?

(#35048) w333 válasza Dyrhoadz (#35044) üzenetére


w333
félisten

Nem kérdés, egyértelmű hogy Optimus G sokkal jobb ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#35049) Bkrisz9 válasza m1lan (#35036) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Bezárom és meg a futó alkalmazásoknál is leállítom de újraindul szóval hiába :|

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#35050) mtcob válasza Dyrhoadz (#35047) üzenetére


mtcob
senior tag

Nem, az LG simán hozza a sony minőséget, sőt ....:K

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.