Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56751) quailstorm válasza Droid_ (#56750) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Játék szempontból úgyis a RAM számít. Fél gigával meg a WP8 játékok felejtősek. A rendszer meg elvan 2 maggal, droidban ez a HW nem rossz ma sem, főleg 1GB RAMmal.

(#56752) phanze válasza somfalvi (#56749) üzenetére


phanze
aktív tag

Lg l90!:)

(#56753) w333 válasza Droid_ (#56750) üzenetére


w333
félisten

Csak WP játszik ? :U

Esetleg egy jó kis Moto G ? :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56754) Droid_ válasza w333 (#56753) üzenetére


Droid_
tag

csak wp, bár lehet kicsit korán kongattam a harangokat.

fél napig fent volt töltőn a L800, és most beindult, 15 mili eső után :D

bár itt-ott kicsit furi, lehet új teló lesz ebből.

(#56755) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Melyik?
LG F6
LG Mini g2 LTE
Sony M2

(#56756) norbert1998 válasza m1lan (#56742) üzenetére


norbert1998
veterán

Tudom. De n fog ket ev mulva teljesitmenyrekordokat donteni,sot. Az sp meg elmegy a z1c meg gyenge kozepszeria lesz. Szvsz.

(#56757) bobby_30


bobby_30
tag

Ma voltam a telekomnál. lumia 820, 925, már nincs, 635 még nincs. Érdemes várni míg a 930 ára leesik 100 alá, vagy érdemesebb lenne másfelé nézegetni.

[ Szerkesztve ]

(#56758) HKorn válasza bobby_30 (#56757) üzenetére


HKorn
addikt

Mindenképp csak szolgáltatónál akarsz? 630-nak már egész jó az ára függetlenül

Run&Ride

(#56759) chewycl


chewycl
tag

Sziasztok!
Egy használt nexus 4 és egy új moto g között vacillálok, és mivel gyakran használtam a régi wave II-t fotózásra az is fontos szempont lenne. Melyiknek jobb a kamerája?

(#56760) Droid_ válasza bobby_30 (#56757) üzenetére


Droid_
tag

nem is lesz már a kínálatban?

azt írják, újabb készlet várható :F

(#56761) tjokai válasza chewycl (#56759) üzenetére


tjokai
senior tag

Igazából egyiké sem egy nagy durranás, de ha a kettő közül kellene választani, inkább az LG. Én is nézegettem a Nexust de nekem is a kamerája a fájópont.

Üdv!

(#56762) w333 válasza chewycl (#56759) üzenetére


w333
félisten

Nexus 4 ... és nem olyan rossz az a kamera Link ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56763) Myers


Myers
senior tag

Olvastam HSZ-eket a telefon letiltásról.

Ki és miért tilthat le egy telefont? Utána az már örökre használhatatlan?

Ha használtan veszek egy függő telefont és azt a szolgáltatónál hivatalosan függetleníttetem (elvileg lehet jó pár ezresért), akkor ez a veszély elmúlik?

http://www.muszaj.hu/

(#56764) minek?:S válasza chewycl (#56759) üzenetére


minek?:S
őstag

+1 N4

Üdv.:M.

(#56765) CactuS válasza Bukk900 (#56748) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ezt a telefont vajon meg lehet tapogatni valahol? Eleg pofasnak néz ki. Osszeszerelesben es minosegben vajon mennyire marad el a 630tol? (Mondjuk ezt valasztva buko a here navi)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#56766) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

F4-et vennék ma, hűségidő lejárta után váltanák HTC Desire 500-ról.
Szeretnék kérni mindenkit,hogy miben jó és miben nem a telefon.
A facebook megy majd minden nap rajta és telefonálás.
Milyen szoftver van a többségnek rajta gyárilag és az akadozás mentes vagy nem.
Kit Kat lesz rá hivatalosan?
Fényképeket milyeneket lő?
Ha középkategóriás szint meg van akkor az már jó,ha olyat mint a Htc-m akkor nagy baj már nem lehet.Nem kell tökéletes fénykép minőség,csak laptopon jól nézzen ki és kész.
Aksija mennyi időt bír?
Az alsó értesítő csík miket jelez és miképpen?

(#56767) phanze válasza mr.tamasbiro (#56755) üzenetére


phanze
aktív tag

G2 mini!;)

(#56768) phanze válasza chewycl (#56759) üzenetére


phanze
aktív tag

N4 +1;)

(#56769) Bukk900 válasza CactuS (#56765) üzenetére


Bukk900
őstag

A forgalmazónál érdeklődj, ezen kívül az emag.hu árul ilyen készülékeket, valószínű nincs mintaboltja.
A képeken tényleg jól néz ki én is kíváncsi vagyok a minőségére, hátha lesz róla teszt valahol, eddig ezt a videót találtam.

A Microsoft áprilisban a BUILD 2014 konferencián bejelentette, hogy a Windows Phone 8.1 megjelenésével a platform összes készülékére ingyen elérhető lesz a HERE Drive+ és HERE Transit alkalmazás.

(#56770) mr.tamasbiro válasza phanze (#56767) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Nincs fényérzékelő,értesítő led és jóval drágább.

(#56771) phanze válasza mr.tamasbiro (#56770) üzenetére


phanze
aktív tag

Tudom de akkor miért irtad oda ?

(#56772) csmat


csmat
senior tag

Azt jól látom, hogy az F6 vs SP összehasonlításban nem sok minden szól az SP mellett? (mindkettőben 1 gb RAM-van, az SP-nek erősebb a procija, de rosszabb a kijelzője? Kamerában sem látok nagy különbséget (5 vs8 mpx)

(#56773) #53932800 válasza csmat (#56772) üzenetére


#53932800
törölt tag

SP javára:
-Jobb proci(2x1.7 Ghz vs 2x1.2 Ghz)
-Jobb grafikus gyorsìtó(Adreno 320 vs 305)

F6 javára:
- Jobb szoftver( Sokan panaszkodtak rá,hogy nagyon bugos)
-Jobb kijelző(Akármennyire HD az SP ,TFT kijelzője van a rosszabbik fajtából, nulla betekintèsi szög,fakò szìnek jellemzik)
-Jobb akkumulátor
-Kb. 30-40k- val olcsobb

Összegezve: Ha nagyon hardcore gamer vagy akkor SP,ha nem akkor F6

(#56774) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hali

Kéne egy második telefon...
Tudok 20k körül Sony GX-et, ennyiért van jobb? Új vagy használt mindegy, de kiváló állapotban legyen mivel hibátlan ez is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56775) CactuS válasza Bukk900 (#56769) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Még egy kérdés, bár lehet ugyanaz lesz a válasz. A frissítések gyakorisága telefongyártó függő? Tehát kb, mint az androidnál gyártója válogatja, hogy lesz-e egyáltalán frissítés? Nokia felé az húzott, hogy 2 év gyári garancia mellett elég hosszúnak ígérkezik a software support része.

Az meg a másik sajnos, hogy az allview hungary megadott honlapján lévő AdVillage Media Kft. ellen jelenleg is bírósági végrehajtás van (a múltban pedig volt egy tucat NAV/APEH ügyük), hivatalosan 1 fős cég.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#56776) doriath


doriath
tag

Üdv Mesterek!

Faternak kellene valami okostelefon, mivel csak e-mailre és a biztonsági kamerák nézegetésére használná, 50.000 Ft alatt. Jelenleg van egy régi Alcatel OT-991-ese, de csak küszködés a belső tárhely hiánya miatt. Szóval magyarul egy fos.
Mit tudnátok így 2014 közepén ár/érték alapján ajánlani. Tehát semmi játék, semmi FB, csak gyors legyen.
Válaszokat előre is köszönöm!

(#56777) norbert1998 válasza #53932800 (#56773) üzenetére


norbert1998
veterán

már ne haragudj, hol is rossz az sp akksija és hol is jobb az f6-é? és ameddig nem láttál egy pocket neo-t, addig ne igazán használd a nulla betekintési szög/ gagyi fajta tft kombinációt ;]
kb. másfél hónapja terjesztve van, hogy az sp szoftvere megjavult, pontosabban frissült és megjavult, nem tudom, ezt neked hogyan nem lehet megérteni

nem érdekel mit gondolnak emberek róla, de ha egy bb telefont előítéletek alapján lehúznak, mikor a még abszolút fakó és gagyi képernyő"motorral" 120k-ért majdnem ajánlott lett egy z mellett, ami meg 150-160 volt

hozzáteszem az f6 képernyője közel sincs az sp-éhez

mint írtam, csmat: azokban az árakban ezek a készülékek a jobbak, amiket írtál. a jellemzést is így írtam
kíváncsi vagyok, egy f6 hol lesz 2 év múlva, mikor már most a középkategória alja felé tart

doriath: optimus f6

[ Szerkesztve ]

(#56778) Bukk900 válasza CactuS (#56775) üzenetére


Bukk900
őstag

Az OS frissítést a Microsoft adja ki ota-n, a fejlesztői változathoz április óta három hibajavítás jött. 36 hónapig lesz támogatva az MS részéről a 8.1 és 3 GDR frissítést terveznek, ami újításokat is hoz.
A firmware frissítéseket adja a gyártó, ami itt bizonytalan. Kár hogy ilyen cég, a lényeg a garanciális szervízháttér lenne, enélkül annyit ér, mint bármelyik noname kínai...

(#56779) csmat válasza norbert1998 (#56777) üzenetére


csmat
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget! ha nem kéne az autóm klímájára költenem Z1c lenne, de így a kettő közül amelyik külsőre jobban tetszik, de szerintem fél éven múlva úgy is lesz egy z1c.. ;]
(számomra csalódás az f6 és főleg az SP 1 GB ramja..)

(#56780) CactuS válasza Bukk900 (#56778) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Kicsit később felhívom őket, hogy mizu velük, bár szerintem úgyis azt mondják, amit az ember hallani akar: Minden rendben, feltörőben vannak, persze lesz support stb, stb...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#56781) attszil válasza CactuS (#56775) üzenetére


attszil
tag

Van egy másik márka a Prestigio, nekem és a kollégámnak most is tőlük van a telefonom (5044 duo) rendsezresen frissítenek és ha elrontottak valamit egy napon belül jött az új frissítés is. A Magyar forgalmazójukkal kapcsolatban állok és tök normálisak!
Na most nekik is lesz kettő ilyen telefonjuk, épp ma kérdeztem, hogy mikor pontosan, de még nem jött válasz.
Nekem feléjük van bizodalmam!

[link]

[ Szerkesztve ]

11 pro

(#56782) norbert1998 válasza csmat (#56779) üzenetére


norbert1998
veterán

cm11-el nincs vele semmi gond, minden ramban marad egy bizonyos szintig. én szoktam olyant: pdf olvasás, zenehallgatás, messenger, és böngésző egyszerre, majd a messengerben megadott koordinátára rákeresve utcanézetben kotorászni. és ekkor még nem zárt be semmit sem.
vagy_zene+böngészés+pdf és akkor random megnézek egy áltt. 10 perces d videót yt-n. majd ugyanonnan tudom folytatni, ahol abbahagytam
de igen, a z1c a legjobb, csak hát ugye drága :K

(#56783) CactuS válasza attszil (#56781) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A kérdés az, hogy mikor és főleg milyen áron. A bruttó 50.000 már nagyon a keret teteje mondhatni, ha ez mondjuk 60 lesz az már nem fér bele sajnos. Illetve pár hetet még tudom húzni a telefoncserét, de hónapokat már nem, mert nagyon döglődnek.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#56784) HG_hagor


HG_hagor
csendes tag

Sziasztok!

A THL 5000 SmartPhone MTK6592 Octa Core 1.7GHZ -al van valakinek tapasztalata?

THL gyártóról még nem hallottam és a minőségét sem ismerem. Vélemény?

Köszönettel: Gábor

(#56785) attszil válasza CactuS (#56783) üzenetére


attszil
tag

Itt (a Magyar oldaluk) figyelgesd, de ha tudok pontosat, jelzem!

[link]

[ Szerkesztve ]

11 pro

(#56786) norbert1998 válasza HG_hagor (#56784) üzenetére


norbert1998
veterán

ami azt illeti, a dual sim-es topikban érdeklődj a kínai csodák után

(#56787) minek?:S válasza HG_hagor (#56784) üzenetére


minek?:S
őstag

Itt kevesen ismerünk kínai csodákat, [link] :U

Üdv.:M.

(#56788) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Lenovo S650-es készülékről a tulajdonságai alapján valami vélemény?

Durván 30-33 ezer forintért lehetne kapni.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#56789) norbert1998 válasza KubanitoS (#56788) üzenetére


norbert1998
veterán

pont feletted van az írás :U

(#56790) bobby_30 válasza HKorn (#56758) üzenetére


bobby_30
tag

Szerintem kivárok egy kicsit. Megvárom míg 930-ast leviszik 100 alá. Addig elvagyok a régivel is. A lényeg az hogy most már tudom merre induljak el.

(#56791) m1lan válasza norbert1998 (#56777) üzenetére


m1lan
őstag

F6-hoz képest biztos rosszabb az akkuidő, elvégre a gyengébb hw és kijelző kevesebbet eszik, a kapacitás meg kb ugyanakkora.

A kijelzős dolgot meg mindenki beismeri, felesleges mást állítani. Azt meg pláne nem értem, hogy "az F6 kijelzője közel sincs az SP-éhez" Nem inkább fordítva van?

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#56792) norbert1998 válasza m1lan (#56791) üzenetére


norbert1998
veterán

Idézek: (nem magamtól)
Most egyébként voltunk nyaralni egyet siófokon, folyamatos LTE-vel egész napos nyúzással mobilinternettel, fényképezéssel messengerrel stb két napot olyan lazán lenyomtam a telefonnal, hogy csak lestem. És ez ment egész héten.
Hazaértünk, 3G, LTE, Edge közötti ugrabugra, mint a fene úgy szívta megint az akksit, 3G/Edge nagyon.
Ennyi, nincs ennek a telefonnak baja, ha normális stabil lefedettség lenne nem lenne gond az egésszel.

Két hónapja 9 és fél napos üzemidei kép terjengett a topikban és a fentit én is alá tudom támasztani:
Bécsi kirándulás, egész napos, fotók, videók, nagyon erős lefedettség, másnap még játszottam rajta vagy 2-3 órát mire megadta magát az aksi, du. 3 felé

(#56793) harry3 válasza m1lan (#56791) üzenetére


harry3
őstag

Egyetértek. Volt SP-m, láttam már rosszabb kijelzőt is, de semmiképp sem jobb, mint egy IPS.

(#56794) m1lan válasza norbert1998 (#56792) üzenetére


m1lan
őstag

Nem azt írtam, hogy rossz, hanem hogy rosszabb. Nem sokkal, kb. 10% különbség lehet.

@harry3: egyetértek, bár TFT fronton is van jobb, sőt, még a Sonynál is házon belül. (Xperia T, V, L stb.)

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#56795) norbert1998 válasza m1lan (#56794) üzenetére


norbert1998
veterán

hm. mindegy, nekem akkor is sokkal fontosabb, hogy tisztán lássam, minthogy egy kicsit fakóbban

keresgéltem: 3g talktime: f6:8 óra, sp 14 óra. 3g stand-by:f6 20 óra, sp 30 óra
továbbá úgy írják, 4 gb-s az f6 bele. az elég kevés, mikor egy böngető bőven 100 megát megeszik, akkor még nincs fb, messenger, és máris közelebb vagyunk a fél gb-hez. bár pl. MA! nem ezt írja

innentől lezárnám, mert nem egy kategória a kettő :K

[ Szerkesztve ]

(#56796) pit stop válasza norbert1998 (#56795) üzenetére


pit stop
addikt

Van amelyik IPS rosszabb mint egy mezei TN paneles, bár nem ez az általános valóban.
Ha szemből nézed, akkor "fakóságból" nem látsz semmit, nem tudom hogy használnád telefont...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#56797) doriath válasza norbert1998 (#56777) üzenetére


doriath
tag

Köszi szépen, megnézem az F6-ot.

(#56798) norbert1998 válasza pit stop (#56796) üzenetére


norbert1998
veterán

hát mindenesetre nem a 170 fokból való nyüstölés a fétisem ;] tény, hogy van jobb. de nekem nem kell

(#56799) m1lan válasza norbert1998 (#56795) üzenetére


m1lan
őstag

Az a baj, hogy nem látod be a telefonod totál nyilvánvaló hibáit. Nem szarozta le senki az SP-t, én elismerem, hogy hardveresen jobb, de a kijelzője akkoris harmatos. Csak hitegetni akarod magad azzal, hogy nem is olyan rossz, pedig az. Az Optimus F6 kijelzőjével köszönőviszonyban sincs az SP-é, felbontás ide vagy oda. A Pocket Neo meg egy tízezres telefon még mindig.

Ezek az akksis adatok meg totál irreálisak, ezekre nem lehet alapozni, mert kb hasraütés szerűen lettek beírva. Gondolkozz már egy kicsit: ha mindkét telefonban ugyanakkora akksi van, akkor valószínűleg a gyengébb procis qHD kijelzős tovább fogja bírni, mint a bika hardverű HD kijelzős.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#56800) norbert1998 válasza m1lan (#56799) üzenetére


norbert1998
veterán

nem. nem ez a helyzet, csak a szubjektív igények. volt mellette amoled és ips is, mikor a javított képkezelésű 4.3 volt rajta. látszott a különbség, de nem volt annyiraa számottevő, hogy én mostazonnallecserélemmm!!!!!

az aksiról pedig annyit, hogy nem azon múlik, amit írtál. a felesleges szolgáltatások és az optimalizáció. ezek azok, amik számítanak. mégis, egy z1 vagy akármi, snapi 800-al hogyan tudja 3Ah-n kihozni a két napot? az sp kb. szerintem a snapi 600 3/4-e lehet. mivel ugye annak a grafikus része és annak a magjainak a fele az, ami benne van

a pocket neo pedig csak egy példa volt a rossz képernyőre ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.