Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56951) kpetyke válasza norbert1998 (#56942) üzenetére


kpetyke
tag

Sajnos az Xperiaknak nagyon nem tetszik a kinézete. A másik kettőnek meg a kamerájával nem vagyok megelégedve. A megbízhatóság a telefonálásnál és a kamera a fontos nekem (lehetőség szerint).
Moto G-ről mit gondoltok? (54 000, jónak tűnik)
S3 minivel kapcsolatban érdekelne, hogy miért szidjátok ennyire? :)

(#56952) norbert1998 válasza kpetyke (#56951) üzenetére


norbert1998
veterán

a moto g is nagyon jó kis telefon.
az s3 minit azért szidjuk ennyire, mert kicsit drága, ahhoz képest, hogy alsó szegmens tagja vágod az xperia U-t? és az ace 2-t? az van az s3 miniben is, csak 1 giga rammal

[ Szerkesztve ]

(#56953) w333 válasza kpetyke (#56951) üzenetére


w333
félisten

Moto G nagyon jó telefon és bátran ajánlom :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56954) kpetyke válasza norbert1998 (#56952) üzenetére


kpetyke
tag

Xperia U-m van, és másfél éve szenvedek azzal, hogy nem működik rendesen a telefonálás, viszont netezésre pl. elég gyors. Peti barátnője vagyok, és nagyon kicsi a kezem, ez az egyetlen fenttartásom a moto G-vel szemben. Ahogy nézem, egy hajszállal minden irányban nagyobb, és kicsit nehezebb is, mint az Y300, ami már nagy nekem, viszont itthon boltban nem találtam, szóval nem tudom kézbe venni :S Tudtok esetleg helyet, ahol meg lehet nézni?

(#56955) w333 válasza kpetyke (#56954) üzenetére


w333
félisten

Akkor inkább Ace 3 LTE ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56956) krpeti9


krpeti9
csendes tag

Sziasztok! Milyen okostelót ajánlanátok olyan árban, hogy 2 év hűséggel + egy olcsó havidíjjal 50 e körül legyen? Igazából Telekomnál iPhone 4S így 59 990, de az már nem mai darab. Megérné?

(#56957) w333 válasza krpeti9 (#56956) üzenetére


w333
félisten

Szerintem ennyiért még simán megéri, esetleg LG F6, G2 Mini, SP ? :K

(#56958) kpetyke

A kamera szerintem kb. ugyan az, viszont az Ace 3 legalább 2X erősebb ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56958) kpetyke válasza w333 (#56955) üzenetére


kpetyke
tag

Azzal az a bajom, hogy mobilarénán az S3 mini kameráját kifejezetten dicsérték, az Ace 3-ét viszont lehúzták rendesen. Ezekkel kapcsolatban van tapasztalatotok? :) Ezt leszámítva az ace tényleg jobbnak tűnik, mert az S3-ban az is zavar, hogy régen jött ki.

(#56959) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Sziasztok!

Huawei Y330 20e Ft
Xperia M 30e Ft

Nem nagy igénybevételre lesz. Kérdés hogy megéri a plusz 10e Ft-ot a Sony?

(#56960) w333 válasza Fredo78 (#56959) üzenetére


w333
félisten

Xperia M ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56961) norbert1998 válasza Fredo78 (#56959) üzenetére


norbert1998
veterán

m, sokkal erősebb

(#56962) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Köszi. Reméltem ezeket a válaszokat :) Akkor gyorsan megrendelem amíg van még a tmobilnál.

(#56963) s4tch válasza kpetyke (#56954) üzenetére


s4tch
veterán

Meg lehet szokni hamar a nagyobb kijelzőt. Barátnőmnek Hongmit vettem (4,7"), egy óra alatt beleszeretett.

Egyébként neked való az iPhone 4s: jó kamera, kompakt méret, és elég időtálló is. Ha a keretet ki lehet odáig húzni, vedd azt. Ha nem, akkor a Moto G, Ace 3 LTE, akciósan LG F6, ill. a Blackberry Z10 is kiválóak, ezek közül nyugodtan válaszd, amelyiknek tetszik a kamerája, mérete, dizájnja.

(#56964) Siriusb


Siriusb
veterán

Üdv, 25-30 eFt körül milyen (független) okostelefonok ajánlottak?

(#56965) pit stop válasza Siriusb (#56964) üzenetére


pit stop
addikt

Őszintén? Egyiket sem :U
Egyébként Lumia 520 szokott lenni az első aránylag használható készülék.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#56966) norbert1998 válasza Siriusb (#56964) üzenetére


norbert1998
veterán

lumia 520, galaxy ace 2

(#56967) F34R válasza Siriusb (#56964) üzenetére


F34R
nagyúr

nem tudom mennyire jo de xperia m is van most akcioba 29990-ert.

(#56968) minek?:S válasza Siriusb (#56964) üzenetére


minek?:S
őstag

Lumia 520. Samsungot messziről kerüld el, ha belefér T-nél 30k az Xperia M.

Üdv.:M.

(#56969) norbert1998 válasza minek?:S (#56968) üzenetére


norbert1998
veterán

wow, ha ezt tudom, nem mondok semmit!

(#56970) Siriusb válasza pit stop (#56965) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszönöm mindenkinek!

(#56971) Dhampir válasza norbert1998 (#56948) üzenetére


Dhampir
félisten

de miért akarsz te mindenáron 4x-et venni? már 2 és fél éves, a belseje egy selejt

Tavaly még ez volt a legajánlottabb mobilok egyike ebben a fórumban. :D

(#56972) norbert1998 válasza Dhampir (#56971) üzenetére


norbert1998
veterán

hát jó, az akkor volt. tavaly még volt az s3 is csúcsmodell, ami ellen küldték (többékevésbé) a 4x-et ;]

(#56973) SZN


SZN
tag

Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy úgy 90 ezer körül, 5"-os telefonok közül, melyik éri meg az árát? (Eddig nálam Nexus 5 a nyerő)

(#56974) minek?:S válasza SZN (#56973) üzenetére


minek?:S
őstag

Nexus 5 mehet.

Üdv.:M.

(#56975) norbert1998 válasza SZN (#56973) üzenetére


norbert1998
veterán

+1

(#56976) s4tch válasza SZN (#56973) üzenetére


s4tch
veterán

MI3

(#56977) SZN


SZN
tag

Köszönöm, nekem is Nexus 5 jött be legjobban, főleg a stock és friss android miatt. Mi3 is jó, de valahogy a gyári google nálam mindent visz!

(#56978) GaborGh válasza pit stop (#56941) üzenetére


GaborGh
őstag

Köszi :)

HTC One Mini 2 és Huawei P6 is képben van, akkor hogyan alakulna a sorrend, akkor is a Sony a nyerő?

(#56979) minek?:S válasza GaborGh (#56978) üzenetére


minek?:S
őstag

HTC csinálja a legjobb Android rendszereket. :U

Üdv.:M.

(#56980) m1lan válasza minek?:S (#56979) üzenetére


m1lan
őstag

Ja, a jó rendszer mellé viszont kap egy totál középkategóriás hardvert borzasztó drágán. Talán pont ugyan az a 4 magos Snapi 400 van benne, mint a Lumia 630-ban. Utóbbi 40.000 forint :U

Z1C-vel jobban jár.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#56981) s4tch válasza GaborGh (#56978) üzenetére


s4tch
veterán

P6 elég csajos, és van rá MIUI, ami gyönyörűen fut rajta.

A One Mini 2 kézbe véve kicsit aránytalan (túl keskeny, ill. a szélességéhez képest hosszú a ház), a minőségérzet hibátlan, a rendszer sebessége is elfogadható.

Saját magamnak a Sonyt nem venném meg (ház méretéhez képest kis kijelző, vastag ház, karcolódó burkolat), a P6 ára már teljesen vállalható, a One Mini 2 igen drága teljesítményéhez képest. Nálam P6, One Mini 2, Z2c a sorrend.

(#56982) minek?:S válasza m1lan (#56980) üzenetére


minek?:S
őstag

Kit érdekel a HW, hogy ha normálisan meg van rá írva a rendszer? a HW-n nagyon kevés múlik.. az optimalizáláson van a hangsúly, amire a HTC ad is, és a munkát illik pénzzel jutalmazni. Engem nem érdekel a HW, csak a jó sebesség.. és mivel a kritérium is az volt, hogy jó rendszer legyen, így nem kérdés. Fogtam Z1C-t nem is olyan régen, előtte meg Mini 2-t.. hát a Mini 2 sokkal jobb szvsz. Abban egyetértek, hogy aránytalanul hosszú, mint az M8 is.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#56983) GaborGh


GaborGh
őstag

Remek, eddig 3 válasz, 3 különböző vélemény, így nem lesz könnyű dönteni... :)

(#56981) s4tch

A Miui gyárilag van rajta, vagy egyéb módon kell ráhegeszteni?

[ Szerkesztve ]

(#56984) minek?:S válasza GaborGh (#56983) üzenetére


minek?:S
őstag

Végülis ha úgy van, P6 is mehet, az is nagyon faszás :K Nálam a P6 is felér egy HTC-vel. De Sony-t én sem vennék... volt már épp elég...

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#56985) norbert1998 válasza minek?:S (#56982) üzenetére


norbert1998
veterán

az optimalizáció igazán szvsz csak a rencer alapsebességébe szól bele, a többi, megnyitott alkalmazás, mint a komolyabb weblapok, vagy videók (jó, az részletkérdés, hogy kinek kell olyan videó, amit az adott telefon nem tud), ezek már bele tudnak szólni, ha gyenge a hardver

(#56986) s4tch válasza GaborGh (#56983) üzenetére


s4tch
veterán

Rá kell flashelni.

Felhasználói élmény szempontjából egyébként elég hasonló a 3 telefon. A Sony a legerősebb vitán felül, az lesz a leggördülékenyebb. Ha ez a fő szempont, meg kell venni. De az a tapasztalatom, hogy a hölgyek is marha könnyen megszokják a nagy kijelzőt, ill. a 3 közül egyértelműen a P6 a legcsajosabb, tehát én ezt adnám nő kezébe. A gyári rendszer is szépen fut rajta, az alap témák közül kettő is kifejezetten feminin, lehet, hogy az is bőven megfelelne a leendő tulajnak.

A HTC-ben a fém ház a leginkább vonzó. Az a leggyengébb hardver, és büdös drága. De nagyon szép kütyü, vitán felül minőségi cucc.

[ Szerkesztve ]

(#56987) GaborGh válasza s4tch (#56986) üzenetére


GaborGh
őstag

Köszönöm a segítséget mindannyitoknak, külsőre nála is a P6 a befutó, de gondoltam megkérdezem a szakértőket, nehogy mellényúljon.

:R

(#56988) pit stop válasza GaborGh (#56987) üzenetére


pit stop
addikt

P6 a lehető legrosszabb választás három közül. Nem mai darab, így frissítést már nem nagyon fog kapni, a legutolsó szoftver amit kapott nem túl jól sikerült. E mellett van benne egy saját gyártmányú kínai proci, ami miatt szintén nem ajánlanám. A kijelzője kifogásolhatatlanul szép, de a belbecs az messze elmarad. Van rá MIUI? Csajnak lesz... ő nem fog romozgatni :W
One mini 2 egy elég jó telefon, csak ahogy írták ahhoz képest, ami hardveresen benne van túlárazott. Ha nem akartok rá túl sokat költeni annyira, de mégis normális vassal, normális támogatással, egy szép és jól szoftverezett készülék kéne, akkor jó választás lehet.
Z1c hardveresen oda-vissza pofozza mindkettőt, szoftveresen szintén sokáig lesz támogatva (gyárilag...), és ami kis méretbe belezsúfolható egy telefonba technikailag az benne van.

Csajnak lesz, és tapasztalatból tudom, hogy ránéz - neki az tetszik -> az kell. Az hogy a belbecs milyen, vagy pár hét után azzal fog csapdosni, hogy valami miért nem megy az már más kérdés. Mindegyik felsorolt készülék van több színben, ajánlom nézzétek meg úgy is.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#56989) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Sziasztok!
Édesanyámnak keresnék okostelefont, legfőképp a kínai piac érdekel az olcsósága miatt (már rendeltünk a családban 3 darab thl-t korábban).
Kritériumok:
-Minél nagyobb üzemidő!
-Maximum 4' kijelző.
-Jó lenne android 4.x.x+
-Vaku legyen rajta.
-Ha strapabíróbb, akkor az nagy előny!
-Dual sim nem lényeges. (az ára miatt érdekel a kínai telefon)
Ár: 10k-35k, de örülnénk minél olcsóbb alternatívának.

Több javaslatot várok!

Bár ő egyáltalán nem ért az okostelefonokhoz, én tennék rá neki hasznos alkalmazásokat. Játék egyáltalán nem lesz.
Először a Lenovo A660-t néztem ki neki, de azt már úgy látom nem lehet kapni. Ettől függetlenül nem muszáj csak cseppálló telókat ajánlani, de ahogy írtam nagy plusz az ha strapabíró. (Gyakran csak úgy belöki a táskába kulcsok, mappák, könyvek, tollak mellé. Ha más nem strapabíró tok-védő kiegészítő legyen kapható hozzá.)

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#56990) Dyingsoul válasza Dyingsoul (#56989) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ha ez nem lenne ilyen ronda... :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#56991) sphe válasza Dyingsoul (#56989) üzenetére


sphe
senior tag

Ennyiért samsung wave -re rakj egy portolt androidot. ;)

(#56992) m1lan válasza minek?:S (#56982) üzenetére


m1lan
őstag

Az lehet, de a Snapdragon 400 (abból is a gyengébb négymagos) nem egy kategória a Snapdragon 800-zal. A HTC One Mini 2 rettentően túl van árazva. A HTC után az LG gyártja a legjobb szoftvereket, és náluk egy F6 vagy L90 is jobban megéri, mint ez a HTC.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#56993) #73596160 válasza pit stop (#56988) üzenetére


#73596160
törölt tag

Ahhoz képest, hogy a P6-ra most jött ki a KK második (javított) változata, tényleg nincs támogatása....
:DD

(#56994) #73596160 válasza GaborGh (#56987) üzenetére


#73596160
törölt tag

A P6 egy nagyon szerethető, kifejezetten minőségi telefon, de a desing-nak van pár hátránya is. A 6.2 mm miatt elég zsúfolt a belseje, és mindent a lehető legvékonyabbra terveztek. Vigyázni kell rá, mert sérülékeny. Kerülni kell a fehér típust, mert valahogy annál kiemelkedően több hiba jelentkezett, ami valószínűleg gyengébb anyaghasználat miatt következett be.
Én extravékony kemény tokban tartom, de így pont a lényege, a szépsége veszik el. Enélkül a pár leejtés elég csúnyán meglátszódna rajta.
Én nem tartom női telefonnak, mert az a tapasztalatom, hogy a férfiak jobban vigyáznak rá, és erre kell is.
Női telefon az iPhone. :D

(#56995) Dyingsoul válasza sphe (#56991) üzenetére


Dyingsoul
veterán

A 4+ éves kategóriát azért hanyagolhatnánk... minden esetre pár óra guglizás után megtaláltam a majdnem minden szempontból jó okosfont: JIAYU F1
-5 MP kamera + villanó
-Nagy akksi, jó üzemidő
-Android 4.2
-4' disp.
-áráért remek anyaghasználat

Azért kösz a semmit. :U

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#56996) #73596160 válasza Dyingsoul (#56995) üzenetére


#73596160
törölt tag

Én édesanyámnak biztosan nem szeretnék 512MB RAM-mal extra orális élményeket okozni.
1GB alatt szopás az android.

(#56997) oncsi válasza Dyingsoul (#56995) üzenetére


oncsi
őstag

Azért az 512MB Ram nagyon nem mai tehnika. Az a használhatatlan kategória. Anyagminőségre meg szerintem majd ha pár hónapot fogdostad, akkor lehet valamit mondani.

(Gabreal beelőzőtt)

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#56998) norbert1998 válasza Dyingsoul (#56995) üzenetére


norbert1998
veterán

Legalább egy harminc ezer körüli érték a telekomnál ,xperia m

(#56999) RA541


RA541
csendes tag

Sziasztok!

A Huawei Ascend g6-ról mi a véleményetek? Azon gondolkozok, megérí-e az a plusz pénz az LG f6-hoz képest, mert az lenne a másik alternatíva. Azt tudom, hogy a huawei processzorban erősebb, csak arra lennék kíváncsi, hogy összeszerelésben pl milyen? Meg hogy jön majd ki rá frissítés? Megkapja-e a Kit Kat-et ? A válaszokat előre is köszönöm.

(#57000) Dyingsoul válasza oncsi (#56997) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Beleolvastam a telefon topikjába, ahol már használják az emberek egy ideje. Nincs vele gond, azt írják. Jah és most meg a 512mb ramot kifogásoljátok, az egyik előző tanácsadó meg a 256mb ramos S8500-ra bátorított volna, hogy rakjak rá androidot... :DDD Vicces topiklakók vagytok.

Szvsz 512mb ram nem ér meg +10k-t. Tudom, hogy miről beszéltek, ezért vettem 2Gb Ramos készüléket, de mutter nem az a fajta felhasználó lesz, aki éjjel-nappal nyomkodja. Advanced task managert ráteszem, ami folyamatosan kilövi a nem kért alkalmazásokat aztán csókolom.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.