Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) emitter


emitter
őstag

Sziasztok,

angliai ismerősöm venne kint független telefont, nem játékra kéne, csak netezni, emailezni, olykor fotózni akarna. A keret max. 150 GBP (kb. 60 ezer Ft)
Kinti review-k többnyire az új Moto G2-t hozzák ki bestbuynak, erről mi a véleményetek? 140 font. Vagy mást ajánlanátok inkább?

Köszi!

(#65002) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

Üdv. Most tervezem leváltani szeretett G2-met, igazából nincs bajom vele, csak hát ugye a változatosság gyönyörködtet :) . Szeretnék kipróbálni valami különlegesebbet. A jelöltjeim: Meizu MX4, Xiaomi MI-4, Honor 6.
Eddig nálam a Honor vezet, ez leginkább a hivatalos magyarországi forgalmazás (edigital) miatt van, a garancia nálam alapvető. Nameg a bővíthetőség is eléggé mellette szól, és kinézetre is ő tetszik a legjobban. Viszont ami miatt mégis picit tartok tőle, hogy egyszer már befürödtem egy kínai telefon + különleges proci kombóval, bár az más kategória volt. Mit gondoltok?

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#65003) w333 válasza JoeCockBill (#65002) üzenetére


w333
félisten

Mi4 ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#65004) JoeCockBill válasza w333 (#65003) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

Igen, papíron valóban ő lenne a legracionálisabb döntés. DE! Nincs LTE, nem bővíthető, és nincs garancia. Naeg a MIUI nekem inkább hátrány mint előny, próbáltam már, valahogy nem az én világom.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#65005) w333 válasza JoeCockBill (#65004) üzenetére


w333
félisten

Akkor nem értem hogy miért pont ezt 3 telefon amit felsoroltál ? egyiknek sincs normális garancia csak a Mi4 -nek mert itthon is hivatalosan forgalmazva van, a MiUi kinézet pedig szubjektív, úgy alakítod át ahogy neked tetszik, milyen árkategóriában gondolkodtál ? :U

Igen a Honor 6 sem egy rossz telefon és tényleg forgalmazva van, viszont támogatása egy darab kaki, és a saját gyártású SOC -ban sem bízom meg ! :N

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#65006) m1lan válasza w333 (#65005) üzenetére


m1lan
őstag

"támogatása egy darab kaki"

még egy hete sincs talán, hogy elkezdték terjeszteni, mégis milyen támogatása lenne? :U

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#65007) JoeCockBill válasza w333 (#65005) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

bővíthető a lista, nyitott vagyok :D árkategória 100-130

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#65008) norbert1998 válasza m1lan (#65006) üzenetére


norbert1998
veterán

szerintem a saját soc miatti szoftveres optimalizáltságra és az soc támogatására gondolt az appok gyártói felől :K

(#65009) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Decemberben vennék új telefont. Eddig az elmúlt években iPhone tulaj voltam és imádom is a megbízhatóságukat, a soha nem lefagyó szoftvert. Szóval imádom. Egyetlen hiányérzetem a kijelző miatt van, jól esne egy nagyobb.
Jelenleg egy iPhone 4S-t cserélnék iPhone 5S-re. És azért ebben az árkategóriában megnéztem ezt azt. Galaxy S5, esetleg LG G3 szóba jöhetne. De akkor már ott a Huawei Ascend P7.... Boldog lennék ezekel? Első és legfontosabb a nem szarakodó oprendszer lenne, amit nem kell mókolni. Ezért szeretem az apple-t. A második a nagyobb kijelző. Ezért jött szóba a többi... Mit gondoltok? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#65010) norbert1998 válasza V.Stryker (#65009) üzenetére


norbert1998
veterán

g3, z3(c), xiaomi mi3(/4), oneplus one mind lehetnek alternatívái egy szifonnak. mivel mind csúcskészülék, így nemigazán van különbség felhasználói élményre köztük(leszámítva persze az ui hordozta élményeket).

nyomkodd meg őket, nézz videókat róluk és döntsd el :K

(#65011) JoeCockBill válasza norbert1998 (#65008) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

igen ez biztos benne van a pakliban, bár feltételezem ez leginkább játékoknál jön elő, az meg nemigazán érdekel. persze javítsatok ki ha tévedek

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#65012) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok

Szeretném lecserélni a LG P880-mat.
LG G3-at néztem ki, de véleményt szeretnék kérni tőletek.
És hogy van-e hasonló vagy jobb tudású telefon, a P880-nál (ha esetleg a G3 nem lenne jó választás)

(#65013) V.Stryker válasza norbert1998 (#65010) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azt elfelejtettem mondani, hogy T-Mobile kínálatra hagyatkozzunk. :)

Legutóbb mikor andoridos készülékem volt, akkor voltak benne olyan "feature"-ök, hogy bejövő hívásnál kifagyott a készülék, nem lehett felvenni. Most is van ilyen? Mondjuk egy ismerős Galaxy S4-e meg állandóan szervízbe van, akkora kaka. Ezért kicsit tartok ezektől az androidos mókáktól. Alaptalan a félelem? Esetleg Windows-os cucc? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#65014) w333 válasza m1lan (#65006) üzenetére


w333
félisten

Huawei nem a frissítéseiről (támogatásról) híres :N

Szerintem ilyen árán jobb telefont mint a G2 nem nagyon fogsz kapni :o

(#65013) V.Stryker

Esetleg egy Lumia 930 ? android fronton most semmi jó nincs :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#65015) emitter válasza emitter (#65001) üzenetére


emitter
őstag

erre valaki?

(#65016) norbert1998 válasza V.Stryker (#65013) üzenetére


norbert1998
veterán

szerinted miért nem volt samsung a listámban? ;]

(#65017) lajtika


lajtika
aktív tag

Üdv. Új telefont szeretnék. Ki is néztem a nekem megfelelőket. de nem tudom mi a különbség a két telefont között amit kinéztem.
Lenovo A806
Lenovo A808t
Ha valaki tudna segíteni az nagyon jó lenne. Előre is köszönöm.

(#65018) JoeCockBill válasza w333 (#65014) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

Igen, ez a baj a G2-vel, nemigen van jobb nála :D Max az új nexus, de arra még gyűjtögetnem kell pár hónapig. De addig is szeretnék kipróbálni valamit ami nem feltétlenül jobb, inkább más.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#65021) norbert1998 válasza #00784640 (#65020) üzenetére


norbert1998
veterán

a motorola és a sony. ennyi

(#65022) quailstorm válasza w333 (#65005) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mán bocs, de dobták a vivantét, új Mali van benne, azzal tuti nem látsz majd olyan lila hányást 3D helyett mint az Ascend Mate vagy P6 modelleknél.

(#65023) hencsa1127


hencsa1127
újonc

Helló!

Samsung S5 vagy Lg G3?

(#65025) szabessz


szabessz
tag

Sziasztok.
Segítséget kérnék szépen, ugyanis anyukámnak szeretnék venni egy szülinapra androidos telefont
most Samsung Galaxy mini 2 használ de sok gond van vele.
Árban kb.80e-ig gondoltam kijelző méret 4.3-.4.7" kellene.
Eddig ezekre gondoltam:

LG G2 Mini
LG L90
Samsung Galaxy Ace 4

Szerintetek melyik legjobb választás ezek közül vagy esetleg mit tudtok még ajánlani márkásabb gyártóktól?
Előre köszönöm segítséget.

(#65026) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Samsung Galaxy Trend Plus, vagy Sony Xperia E1 ?

köszi köszi!

:Y

[ Szerkesztve ]

(#65027) maczera


maczera
aktív tag

Ki mit tud a Cubot S308 telefonról? Állítólag négymagos CPU (MTK6582), 2 GB RAM, 5" 720x1280 OGS kijelző, (+5 Mpixeles kamera, Android 4.2 jellemzi. A Pandawill-nél most "jóárúsították": $132.99 az akciós ára.

(#65028) maczera válasza default. (#65026) üzenetére


maczera
aktív tag

Inkább Sony Xperia M.

(#65029) erahurka válasza szabessz (#65025) üzenetére


erahurka
félisten

Fontos az Android? Lumia 735 nagyon korrekt kis mobil lett.

(#65030) TCSZ válasza maczera (#65027) üzenetére


TCSZ
senior tag

Megnéztem a Cubot S308. 2000-es az akksija. Szerinted ezzel a Hw-el meddig bírná? Te mire használd és kb mennyi lenne a képernyő idő?

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#65031) atosan válasza #00784640 (#65024) üzenetére


atosan
addikt

Csak ezek a gyártók lehetnek?
Ja már látom, akkor Ace3 Lte

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#65032) TCSZ


TCSZ
senior tag

Sziasztok! Prestigio 5517-ről tudtok valamit? Jobb a kijelző láthatósága napfényben mint az 5503-é? max 55e Ft-ért tudtok legalább ilyen jó üzemidővel rendelkező telefont mondani újonnan? Köszönöm a válaszokat! :R

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#65033) atosan válasza TCSZ (#65032) üzenetére


atosan
addikt

Gyártón belül nézd meg az 5455-öst, 2400-as akksi.

Maine coon

(#65034) Lenry


Lenry
félisten

Sziasztok!

Szeretett Nokia N9-em igencsak csereérette vált, főleg amióta fontosabb funkciók elkezdtek nem működni rajta... szóval kellene egy másik telefon.

Ami fontos lenne:
- Android
- Jó kamera. Az N9 itt az etalon, szeretném ha azt a szintet hozná
- Nem kell a tepsi méret, de különösebben ellenemre sincs
- Nem Samsung
- Nem LG
- Nyitható bootloader, custom ROMok, aktív közösség
- Max 50k-s ár. Használtan is tökéletes.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#65035) pengwin válasza JoeCockBill (#65002) üzenetére


pengwin
addikt

Én a Honort ajánlom.
Mi4-re, Mi3-ra, Honor 6-ra is van hazai garancia, szóval nem kell itt siránkozni-félni.

Honor 6 hardverével meg nincs semmi baj, ahhoz a felbontáshoz nagyon bika, és rendkívül jónak igérkezik az energiagazdálkodása, de várd meg a MA!-s és GSMArenás teszteket, ha nagyon nem bízol benne.
Ráadásul a Honorokat a Huawei pont a Xiaomi ellen szánja, szóval a szoftveres támogatást se lehet majd elhanyagolniuk.

Üdv, pengwin

(#65036) Ájvé válasza Lenry (#65034) üzenetére


Ájvé
veterán

55k körül kapsz Xiaomi Redmi 1S-t ami szerintem mindenben megfelel a leírtaknak.

(#65037) w333 válasza Lenry (#65034) üzenetére


w333
félisten

Ennyiért már kapsz egy szép használt Nexus 4 / 16GB -t :U

Viszont a kamera miatt kicsit kompromisszumos a dolog, de nem rossz !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#65038) TCSZ válasza atosan (#65033) üzenetére


TCSZ
senior tag

Sajna nem találtam róla semmi tesztet. Megkérdezhetem, hogy miért ezt ajánlottad?

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#65039) JoeCockBill válasza pengwin (#65035) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

köszi, amúgy én is úgy gondolom, főleg hogy most erősen brand építés folyik ezzel a honor dologgal, nem nagyon tehetik (még) meg hogy elhanyagolják a készülékeiket. legalábbis nem lenne túl logikus. finoman fogalmazva. mindenesetre a teszteket mindenképp megvárom.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#65040) atosan válasza TCSZ (#65038) üzenetére


atosan
addikt

Nekem kinézetre jobban bejön, persze ezt embere válogatja, jobb a kijelzö felbontása, volt nálam pár órát, jónak nézett ki. Másik kettöt meg sem közelíti akkuban, de azokat nem ismerem, persze attól még lehet jó. Szlovákiában, cseheknél, lengyeleknél jobban elterjedt, ottani fórumokon eléggé dicsérik.

Maine coon

(#65041) TCSZ válasza atosan (#65040) üzenetére


TCSZ
senior tag

Én úgy néztem hogy ennek is qHD a felbontása. Viszont csak 4,5 col. Teszt képeket meg lehet valahol nézni? Én csak magyarul tudok. Szóval külföldi fórumok kilőve.

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#65042) atosan válasza TCSZ (#65041) üzenetére


atosan
addikt

Hirtelen ezt találtam, buszon, köhögö mobilnettel.

Maine coon

(#65043) porkiy


porkiy
aktív tag

Már "csak" két teló között vacilálok: MI4 vagy One+?

(#65044) norbert1998 válasza #00784640 (#65024) üzenetére


norbert1998
veterán

azokból csak a sony meg a motorola ér valamit. samsungot giga ram alatt, vagy s3 mini (bármilyen edition) néven meg semmiképpen sem

(#65045) Viktor0610 válasza porkiy (#65043) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az OnePlus One kamerában jobb, "cserébe" a Mi4 kisebb méretű.
Neked kell tudni, mi a fontosabb neked. :)

Samsung Galaxy A54

(#65046) szabessz válasza erahurka (#65029) üzenetére


szabessz
tag

Helló.
Köszi de androidos kellene már annak megszokta rendszerét, kezelését.
Androidost mit tudsz ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#65047) Viktor0610 válasza szabessz (#65025) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én a két LG között döntenék aszerint, hogy a hátlapi gombok kellenek-e vagy sem. A G2 Mini szerintem könnyebben kezelhető a kisebb méret miatt.
Az Ace 4-et csak akkor venném meg, ha kis méretű telefont szeretnétek.

Samsung Galaxy A54

(#65048) ittakary


ittakary
nagyúr

Sziasztok!

Ismerősöm keres telefont. T-nél venné szóval fontos hogy ottlegyen a Webshopban. Nem az a cserélgetős típus, kb 2 évre lenne. Kb ilyesmiket nézegetett:

- Huawei P7
- S5 Mini
- Z1 Compact

Ezek közül én az utóbbit ajánlottam neki, mert fórumon nagyon sokan odavannak érte, és csak jókat mesélnek róla. Valóban ennyire ütős teló lenne? :) Bátran meg lehet venni?
Ha nem, akkor ebben az árkategóriában mit ajánlanátok még?

(#65049) Flind válasza ittakary (#65048) üzenetére


Flind
senior tag

Z1 Compact jó választás igen, szerintem nyugodtan megveheti. :K

[ Szerkesztve ]

(#65050) Viktor0610 válasza ittakary (#65048) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

E három közül én is a Z1 Compactot venném. :)

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.