Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91001) Alg válasza Core2duo6600 (#91000) üzenetére


Alg
veterán

Lenovo P70 fórumban mintha olvastam volna hogy rom cserével a második simen is tud gyors netet... akksi nem kivehető de még 50% elhasználódással is majdnem annyit bír mint egy normál telefoné újonnan

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#91002) szbalogh


szbalogh
őstag

Valaki erre? :B

Nick: HE_Storm

(#91003) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok!
Még karácsony előtt írtam ide, de sajnos még mindig aktuális. Akkor a Redmi 2 Pro-t ajánlottátok, azt nem kapni, így most kellene alternatíva.
Szóval független androidos, 5" alatti (!!!), 2gb rammal rendelkező normális telót keresek 50-60 körül. Ha lehet normális helyen venném... Előre is köszi :R

(#91004) Ryoo válasza jookomak (#90996) üzenetére


Ryoo
senior tag

Aprón Lumia 532-ket meg lehet csípni még talán bontatlanokat, Raifeissen számlanyitáshoz adták és sokan egyből eladják bontatlanul. Átlagban 20e-ért mennek.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#91005) bubibaba31


bubibaba31
tag

Sziasztok! Jelenleg Lumia 930-am van. Váltani szeretnék, de nem tudom mire érdemes.. kszámi meg hüvely meg ilyenek szóba sem jöhetnek.
Amiket nézegettem: Galaxy s6, Iphone 6S
Azonban mindenhol azt olvasom, hogy az almának nem olyan jó a kamerája, mint 930-nak, az S6-al pedig más problémák vannak. Valamint nem ismerem az IOS-t, mint rendszert.
Tudnátok ötleteket, javaslatokat adni?
Ami a 930-ban a legjobb az a brutál jó kamera.
Köszi

(#91006) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Milyen Galaxy Grand Prime-nál jobb vételű, kimondottan stabil rendszerű (értem az alatt, hogy nincsenek nyűgjei) telefont javasolnátok hölgy kollégátoknak (telekom + hűségidő)?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#91007) BenHans válasza bubibaba31 (#91005) üzenetére


BenHans
addikt

Ha ennyire fontos a kamera akkor az LG G4 is nagyon jó választás de az S6-tal sem jársz rosszul.
Előbbi szoftveresen erősebb, utóbbiban a SoC erősebb. Kijelző azonos felbontású, csak eltérő méretű és technológiájú, az LG 5.5" Quantum IPS a Samsung 5.1" Super Amoled. Ízlés és/vagy megszokás dolga hogy kinek melyik tetszik jobban.
Az LG-ben van FM rádió, ha ez fontos...

Ciccuka: Mennyit szánnál rá maximum? Melyik funkció kiemelt jelentőségű? Méretkorlát van? Csak telekom+hűség vagy független is szóba jöhet? Ha előbbi akkor milyen csomag (az esetleges kedvezmények miatt)?

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#91008) Kodiak88 válasza BenHans (#91007) üzenetére


Kodiak88
tag

Csak villámkérdésként:

Használt S5 duos vagy új M4 Aqua Dual (GSM)?

Köszönöm!

(#91009) voyager4.4 válasza Ciccuka (#91006) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Lumia 640 pl.
bubibaba31: Ha nagyon sok pénzed van vedd az s6-ot, ha annál is több akkor az i6s-t. ;]

no fate but what we make

(#91010) bubibaba31 válasza voyager4.4 (#91009) üzenetére


bubibaba31
tag

T-nél nincs árban jelentős különbség.

(#91011) thgergo


thgergo
tag

Mobilváltásom közeleg. Eddig old school nokiám (pl 3110 classic) volt, valami android phone-ra váltanék:
- Árkategória. 30-75k Használt/új mindegy, használni szeretném, 1-2 év gari jó lenne.
- Hosszú vagy rövid távra 2-3 évig jó lenne ha kibírná. Bár ~30k-s telefonnal 1.5 évvel is megelégednék :)
- Mire használnád? Néha telefon, sms, chat, némi fényképezés.
- 4 mag, 2 gb ram, sd kártyahely, 16gb belső memória vagy valami hasonló
- Pdf olvasás, A4 ábrákat tartalmazó oldalakat is jól lehessen olvasni, ezek görgetése még egy i5-on se folyamatos... App használat, néha néha játék. Komolyabb szoftverek, pl Octave, BKK app stb...

Ami eddig szóbajött a ~4.5 col-5.5 colos okosfonok között: Telenorral lenne használva, de igazából mindegy ha van jó ajánlat máshol. Néha vennék rá 1 gb-os "adatjegyet" megoldás lenne.
- LG Leon 4G Ennél van jobb ár/érték arányú is, pl:
- Doogee X5 Pro 2Gb ram, stb, minden meglenne, csak a kamerája lehetne jobb, pl Meizu M2 ami masszívabbnak is tűnik.
- Meizu m2 note vagy Xiaomi Redmi Note 2. Minkettő pofás, de talán túl nagy a 5.5' péklapát zsebben hordva, ellenben olvasni rajta jobb lenne. Xiaominak és a Meizunak hátránya hogy vidéken nem fogható velük a 800Mhz-s 4G, csak Pesten lenne 4g. Bár ez nem egy fontos szempont, nem tervezek vele sokat netezni, de azt is Pesten.

Eustock tetszetős supportjával, más márkáknál nem látom az ár/érték arányt meg a támogatást se, mind 1 gb ram, gagyi kamera, összeszerelés stb, vagy tévednék? Csak ha 100k környéki telefont vennék, pl sony xperia x3, iphone stb. Annyit meg telefonra nem költünk. Ti mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

-

(#91012) voyager4.4 válasza bubibaba31 (#91010) üzenetére


voyager4.4
senior tag

G4-et ajánlom én is egyébként.

no fate but what we make

(#91013) Ciccuka válasza BenHans (#91007) üzenetére


Ciccuka
veterán

50-ig kb. Nincs kiemelt funkció, csak úgy általánosan kijelenthető, hogy ami fontos: megbízhatóság, stabilitás és a használhatóság nem utolsósorban (inkább telekom+hűség).

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#91014) Kbali válasza bubibaba31 (#91005) üzenetére


Kbali
nagyúr

Van-e bármi problémád a 930-cal? Mert ha nincs, én nem váltanék a helyedben.

(#91015) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

Érdemes a max 45e-ig kategóriában lecsapni erre?
Ulefone Paris 27e-ért
Ha meg is vámolják+áfa, a végén megáll 34-35eből, és csak a gari problémás.

Amit eddig kinéztünk Meizu M2, annál (lényegesen) erősebb a vas, lenne 4G mindenütt, és a külföldi tesztek egyöntetűen pozitívak. Persze a gari így is necces, de "nem szoktak ezek elromlani", ez a több éves tapasztalatom.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#91016) bubibaba31 válasza Kbali (#91014) üzenetére


bubibaba31
tag

Azon kívül hogy mindenki "lenézi"? Jó ez csak mellékes megjegyzés volt de sajna tapasztalom nap mint nap.
Utálom hogy nincs normális hangerőszabályozás. Értem ez alatt hogy androidnál volt ilyen-olyan elnevezés, amihez lehetett még "békabogyó" nevet is adni és azokhoz külön-külön be lehetett állítani a csengőhang erejét, rezgést, stb.
Nincs normális ébresztőóra. Ha lehalkítom, attól még rezeg pl értesítéseknél, a rezgést nem lehet egy gombnyomással módosítani, de ha repülő üzemmódba rakom, akkor meg fel kell hangosítanom a hangerőszabályzóval, hogy reggel ébresszen...
Az értesítések nem jelennek meg, sokszor órákkal később veszem észre ha valaki írt viberen, de akkor is azért mert "megnézem hátha"
FB-ról ne is beszéljünk.
Na meg ami baromira, talán legjobban hiányzik az a glance screen. Utálom mindig felnyitogatni hogy megnézzem, jött-e valami.
Jaaaaaa, és 1 éves készülék... jobb felső sarokban egyre terjedő kékes lilás folt... gyanítom kijelző beégés...
Hirtelen ennyi

(#91017) hrvp


hrvp
aktív tag

Sziasztok,
az alábbi telefonok közül melyiket választanátok? (céges lesz, csak ezek közül választhatok) Xperia Z-ről váltanék. Előny, ha nem csak gyári rom van hozzá.
Sony Xperia M4 Aqua
Samsung Galaxy S5 Neo
LG G4C
Samsung Galaxy A5
Samsung Galaxy A3

Legjobb lett volna a Z sorozat egy újabb tagjára cserélni, de ezek közül választhatok. M4 papíron jónak tűnik, de kis utánaolvasás után úgy tűnik nagyon nincs rá optimalizálva az android és LB-re nincs is még normális rom.
S5 Neo mennyire lenne előrelépés a Z után?

(#91018) Viktor0610 válasza hrvp (#91017) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én ezek közül vagy az S5 Neot venném vagy az A5-öt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#91019) erahurka válasza Viktor0610 (#91018) üzenetére


erahurka
félisten

Én csak az S5 Neo-t. Sokkal erősebb, megbízhatóbb, jobb kamerával ellátott telefon mint az A5.

(#91020) Viktor0610 válasza erahurka (#91019) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az tény, hogy előrelépés az csak az S5 Neoval volna. :)

Samsung Galaxy A54

(#91021) Kbali válasza bubibaba31 (#91016) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lenézik, mert nem ismerik, mindenkitől azt hallják, hogy "szaracsempe". Én közel két évig használtam egy Lumia820-at, semmi ilyen problémám nem volt, mint amit írsz (és droidon sincs már egyedi hangolás). Egyedül a kijelzőt kellett cseréltetnem, mert az amoled beégett (amit te írsz az nem az, emlékeim szerint az első szériás 930-ak voltak érintettek, garanciában 1-2 óra alatt cserélik). Megannyi droidos készüléken sincs állapotjelző led, pláne glance (az tényleg jó volt a 820-on).
Szóval én inkább javíttatnék, mintsem váltanék.

(#91022) Viktor0610 válasza Kbali (#91021) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"és droidon sincs már egyedi hangolás"
De van. :P

Szerintem nem szaracsempe, csak nemelégjóacsempe az Android/iOS mellett.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#91023) erahurka válasza Viktor0610 (#91022) üzenetére


erahurka
félisten

Pont a csempés kezdőképernyő a Windows telefonok legjobb része. :DDD

Sok dologban jobb az Android (főleg appok mennyiségében), de sok ötletes megoldás van Windows-on is. Például olyanok, amiket a Droid frissítések buta módon kivettek (pl. a felső redőnyt most már kétszer kell lehúzni, hogy látszódjanak a kapcsolók).

(#91024) hrvp válasza Viktor0610 (#91020) üzenetére


hrvp
aktív tag

&(#91019) erahurka
Köszi a választ, én is így gondoltam.

Egyedüli félelmem, hogy nemhogy custom rom nem lesz rá, de még rootolni sem fogom tudni.

(#91025) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Soha nem volt még Asus telefonom, ezért kérdezném, hogy erről van e már valami tapasztalat?

ZenFone 2 Laser (ZE550KL)

Játék nem kell. Inkább gyors, és pontos GPS igo alatt, és amennyire telefonoktól elvárható viszonylag használható hátsó kamera fényképek készítéséhez.

Full Hd sem kell, és így az S5-S6 nem tűnik egy ilyen mellett jó ár/érték arányú készüléknek.

Köszönöm!

(#91026) monti0222w válasza MittuDomain_ (#91015) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, ha tudsz maradj az M2-nél, jobban jársz vele. :)

thgergo. Szia, Xiaomi Redmi Note 2-t mondanám, ő a legacélosabb a felsoroltak közt, mindenféle értelemben. :K

5150head. Szia, Meizu M2 esetleg szóba jöhetne még, az [eustocknál]. :K

[ Szerkesztve ]

(#91027) monti0222w válasza szbalogh (#91002) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, az a helyzet, hogy annyi mindenben megegyeznek specifikációban, kivéve a Vodafon Smart-t ami kijelzőben nagyobb. illetve az akkumulátora is nagyobb a mint a másik két készüléknek. Így azt mondanám te döntsd el melyiket választod. :K

(#91028) BenHans válasza Ciccuka (#91013) üzenetére


BenHans
addikt

Mondjuk Lumia 640... Androidot nem vennék 1GB RAM-mal pláne nem 50k körüli kerettel. Függetlenül több lehetőség lenne.

Kodiak88: S5 duos :)

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#91029) Soybex


Soybex
őstag

Sziasztok!

Telefont keresek maximum 65k-ért újonnan.

Amire használva lenne :

- Zenehallgatás
- Internetezés
- Játék
Fontos kitétel , hogy masszív legyen.
Egy Redmi note 2-m volt , ami kb. 30 cmről betört kijelzővel végződött.

Kb. 1,5-2 évig lenne használatban.

Windows phone kizárva! :R

[ Szerkesztve ]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#91030) szbalogh válasza monti0222w (#91027) üzenetére


szbalogh
őstag

Köszi, akkor dobok kockával :B

Nick: HE_Storm

(#91031) monti0222w válasza Soybex (#91029) üzenetére


monti0222w
addikt

[Ő] Például jó lesz CPU-GPU-ban jobb, aksiban is, és árban is belül van a kerteden. :K

szbalogh: Hát, bármelyiket is választod a garin biztos nem fogsz bukni, mondjuk, én talán a Vodafon Smart-t hoznám el a nagyobb kijelző miatt, de ugye nem vagyunk egyformák. Talán még érdemes lenne a hozzájuk tartozó topicokat felkeresni. :K

[ Szerkesztve ]

(#91032) Kbali válasza Viktor0610 (#91022) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mennyi ideig használtad párhuzamosan a 3 rendszert?

[ Szerkesztve ]

(#91033) barrique


barrique
tag

Sziasztok!
Kínából rendelnék telót, ezt néztem ki: http://www.spemall.com/DOOGEE-F3-Pro-Smartphone-with-Wood-Shell-5-0-Inch-FHD-MTK6753-Octa-Core-Android-5-1-OS-3GB-RAM-16GB-ROM_g.html
Amit tudnia kell:
3GB ram, full hd, OTG, max 5 coll, max 170 USD.
Ha vam jobb ötletetek, örömmel várom.

(#91034) Viktor0610 válasza Kbali (#91032) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az Androidot 2010 óta, az iPhone-ba most kezdtem bele egy 5c-vel (előtte csak pár napra kaptam egy 5-öt), a WP pár napig volt nálam, meg amit az ügyfelek készülékén tapasztalok eladás közben, egyéb kérdések nyomán.
Erre alapozom azt, hogy nem elég jó a csempe. :D A Win10-et nem igazán láttam, csak pár demókészüléken, de még mindig nem fogott meg...

Samsung Galaxy A54

(#91035) hans989 válasza antikomcsi (#91025) üzenetére


hans989
tag

Használni nem használtam még én se Asus mobilt, csak tabletet. Ennek a telefonnak pedig bár sok specifikációja nagyon szimpatikus, de egy 70-80 ezres készülékbe szerelt Snapi 410 processzor egyszerűen számomra az érthetetlen és "nem adnék rá pénzt" kategória :(((

(#91036) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Egy Sony Ericsson X10 mini pro mobil helyébe kellene valami, ami szép videofelvételeket (legalább HD) és fotókat képes készíteni. Fontos, hogy egyszerű legyen használni és a kamera jó minőségét illetően mégis kedvező ár-érték aránnyal bírjon. Egy Sony Xperia E4-nél sokkal jobb minőségű felvételeket készítsen.

-Beszerzés ideje
A közeljövőben.

-Kinézet
Ne legyen nőies (rózsaszín és társai), hanem konzervatív, férfias.

- Árkategória
Ez nehéz ügy lesz, harmincezer (már ez is sok, de nem merek kevesebbet ideírni :D), ha máshonnan nem is, de vállalati árlistáról talán sikerülhet elcsípni ezen az árszinten valamit a közeljövőben.

- Használt vagy új
Újat.

- Hol vennéd meg?
Telenortól vagy bolti függetlent valahonnan. Fontos a megbízható gyártói garancia, magyarországi szerviz, szóval ne Kínába kelljen visszaküldeni probléma esetén.

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Hosszú távra, a kamera számít, viszont nem kell extrának lennie.

- Mire használnád?
Telefonálás, sms, videózás, fotózás, de nem kell a legdrágább technológia, csak egy Sony Xperia E4-nél sokkal jobb minőségű felvételeket készítsen.

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Lehet Android vagy akár Windows Phone, ha ez utóbbi jobb áron jobb minőséget nyújt, akkor főleg. Akinek szánnám a mobiltelefont, nem túlságosan járatos a mobil operációs rendszerek rejtelmeiben, eleddig egy Sony Ericsson X10 mini pro-t használt megelégedéssel.

(#91037) lalika740


lalika740
aktív tag

Hello.szerintetek masodik telefonnak melyiket tartsam meg van egy one plus 2 öm es egy huawei p8 am,ezek közül kéne kivalasztanom melyik maradjon meg,véleményeket megköszönöm,

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#91038) lalika740


lalika740
aktív tag

A one plus 2 a 4/64 es verzio .

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#91039) antikomcsi válasza hans989 (#91035) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szóval akkor nem lenne ez olyan rossz telefon, csak nem ennyiért.
Ha jól értem?

Azért gondoltam, mert csak több ram van benne, mint a galaxy J5-ben, de akkor ezek szerint nem itt van a kutya elásva.

(#91040) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Maximum 65-ig keresnék telefont, nem régit ha lehet.
Mit tudtok ajánlani ?

P8Lite, Honor 4X, Meizu M2, Sony M4 Aqua. (Xperia Z1 / Z2 talán még )

3D jó lenne ha menne, Fotó minőség nagyon fontos illetve az akksi idő lenne még fontos. Persze olyan kompromisszumokkal, hogy ha játszom 3D-ben akkor logikusan merülhet nyugodtan.
M4 Aqua jó választás lehet ?

Más ötlet ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#91041) lezuvius válasza lalika740 (#91037) üzenetére


lezuvius
őstag

OnePlus 2 a jobb akku,erősebb SoC miatt szerintem sokkal jobb döntés.

#91040 eladogeppc
Meizu m1 Note

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#91042) Kbali válasza Viktor0610 (#91034) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én még 2.1-gyel kezdetem a droid ismerkedést 2009-ben, utána/párhuzamosan WP8-8.1 2 évig, iOS is 2013 óta folyamatosan.
Mindegyik rendszernek megvan a saját hülyesége, ezért mindig érdemes megnézni készülékválasztás előtt, hogy melyek azok a feature-ök, amiket használni szeretnél, ezekhez az igényekhez kell megnézni a legjobb alternatívát.
Sokan az itt kérdezők közül sem fedik fel sokszor, hogy mire használnák az új kütyüt, így viszont nehéz segíteni...

(#91043) bubibaba31 válasza Viktor0610 (#91022) üzenetére


bubibaba31
tag

A csempékkel nincs gondom amúgy. Megtanulható és elfogadható.

(#91044) eladogeppc válasza lezuvius (#91041) üzenetére


eladogeppc
veterán

Köszi, de sajnos FPS-drop volt annó ha alacsonyabb fényviszonyok voltak. :(

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#91045) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Sziasztok!

Melyik telefont érdemesebb megvenni? Galaxy S5 Neo vagy A7?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#91046) bubibaba31


bubibaba31
tag

Van valakinek Iphone 6s tapasztalata? Úgy értem androidtól mennyire "tér el" a kezelése? Vannak pl. ugyanúgy felugró értesítések? Nehéz megtanulni azt az op.rendszert?

(#91047) 5150head válasza 5150head (#91003) üzenetére


5150head
senior tag

Erre valaki? :F

(#91048) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok! Munkatársam 2 telefont nézett ki magának. LG G4C, LG G3S. Melyiket lenne jobb vétel? Esetleg típushibáik vannak? Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#91049) F-ECT$ válasza Atish19 (#91048) üzenetére


F-ECT$
titán

Nagy különbség nincs a 2 között, itt egy összehasonlító teszt. (Német, de a google segít.)

Dive ever, work never.

(#91050) Dhampir válasza lezuvius (#91041) üzenetére


Dhampir
félisten

A Meizu M1 hangszórója tényleg olyan tompán szól, amint a tesztben szerepel?

A maximális hangerő erős közepes, a kiáradó hangok pedig tompák. Ez igazából az első komolyabb baki.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.