Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147001) Viktor0610 válasza Sungoo (#147000) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem, ez inkább Don Quijote harc, figyelembe véve, hogy mekkora hatása van a döntésének bármire is. :))

Samsung Galaxy A54

(#147002) Norbi. válasza megint én (#146999) üzenetére


Norbi.
őstag

Akkor epül. Ott csak az alkatrészek egy része és az összeszerelés kínai.
De, most egyre jobban nyit mindenki Vietnam és Tajvan felé, ha csak Kína a gond. :))

(#147003) sfdrakex válasza megint én (#146999) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem csak alkatrész, a legtöbb készülék ott is készül.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#147004) Nova_ válasza juuzer (#146971) üzenetére


Nova_
tag

Ahogy néztem, lassan már hátizsákban kell hordani a telókat megint! ^^

Amit találtam, a Redmi 7A-hoz hasonló méretben az a Samsung Galaxy A40 és Samsung Galaxy A20e. Ezek olcsóbbak, de gondolom nem annyira jók mint a Redmi?

Ha felmennénk 15-16cm hosszúságig, akkor melyik telot tudnád ajánlani még?

(#147005) hardline


hardline
senior tag

Sziasztok!
45 ezerig keresek telefont ajándékba. A Xiaomi redmi note 8 (4/64gb) az, ami eddig a legjobbnak tűnik. Tudtok jobbat mondani ettől? A lényeg a jó nagy kijelző és elfogadható fotó/videós képességek.
Nyugodtan lehet külföldi forrást ajánlani. Ez is onnan jönne.

(#147006) sfdrakex válasza Nova_ (#147004) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Redmi 7Anál olcsóbb az A40?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#147007) sfdrakex válasza hardline (#147005) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Teljesen jó a Redmi Note 8.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#147008) Nova_ válasza sfdrakex (#147006) üzenetére


Nova_
tag

A shi- elírtam, es mar javítani sem tudom.
Redmi 7A helyett, Xiaomi Mi 9 SE-t akartam írni.

(#147009) sfdrakex válasza Nova_ (#147008) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mindjárt más, a MI 9 SE-t vedd.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#147010) hardline válasza sfdrakex (#147007) üzenetére


hardline
senior tag

Köszi, akkor rendelem!

(#147011) Casanova*


Casanova*
veterán

Srácok! Melyik az az alkalmazás amelyik ikonnal jelzi az értesítéseket. Redmi A7 telót vettem és semmit nem jelez,csak csipog,rezeg,de a képernyő fekete,semmi ikonnal nem jelez.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#147012) sfdrakex válasza Casanova* (#147011) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hol kellene jeleznie?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#147013) Casanova* válasza sfdrakex (#147012) üzenetére


Casanova*
veterán

Kijelzőn. pl. ha messengeren kapok üzit, kis messenger ikonnal jelezze.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#147014) forzaroma válasza hardline (#147005) üzenetére


forzaroma
tag

Szia
Hol van ennyiért Redmi Note 8?

Realme GT2

(#147015) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv! Tud esetleg valaki ajánlani olyan applikációt, amennyiben egyáltalán létezik ilyen, amely segítségével iOS-es telefonnal rendelkező gyermek mozgását, "hol létét" (GPS jelét) Mamma tudja követni, figyelni Androidos mobilon?
Vagy az ilyen appok csak adott rendszeren belül műküdnek?
Köszi!

(#147016) dying_sun válasza TeeJay (#146991) üzenetére


dying_sun
csendes tag

Láttam a Smartshop-ot, köszi. Viszont ők csak 1 év garit adnak.

(#147017) hardline válasza forzaroma (#147014) üzenetére


hardline
senior tag

Gearbestről vettem.

[ Szerkesztve ]

(#147018) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Kinézett teló PartNero GSM boltban a legolcsóbb.
Rákeresve Feketelista, avagy a rossz boltok topicjában ezek a vélemények az első találatok:
Ha valaki a PartneroGsm-nél szeretne telefont venni ajánlom 2X is gondolja meg!
Nagyon vigyázzatok, velük, vagy inkább kerüljétek el
bízz a szerencsédben, hogy nem fog elromlani
Viszont ezek elég régi hozzászólások.
Érdekelne megeshet az amit a írtak, hogy első komolyabb frissítésnél visszaáll a telefon kínai nyelvre, mert nem EU lokalizáció?

SZERK: Illetve mik az ajánlottabb telefonos boltok amivel nem megy a laikus mellé?

[ Szerkesztve ]

(#147019) TeeJay válasza forzaroma (#147014) üzenetére


TeeJay
félisten

google és árukereső a barátod

Redmi Note 8 4/64 --> árgép [link]
Redmi Note 8T 4/64 --> árgép [link]

Note 8T mindenben ugyanaz mint a sima Note8 kivéve hogy az alsó káva 1-2mm-el vastagabb, van benne NFC és 18wattos töltő jár hozzá míg a sima Note8-hoz csak 10wattos (5V 2A)

Mivel árban a 8T pár helyen olcsóbb már mindenképpen azt venném :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#147020) Nova_ válasza sfdrakex (#147009) üzenetére


Nova_
tag

Most olvasom, hogy a Xiaomi Mi 9 SE-ben nincs 3.5 jack, csak usb átalakítóval lehet. Hogyan terveztek a zenehallgatást rajta akkor? Lehet egyszerre zenét hallgatni rajta (fülessel), meg tölteni?

Ilyen Xiaomi Mi 9 SE árban (~90-100k) van valami erős vetélytárs (lehet kicsit nagyobb 15-max 16cm)?

(#147021) juuzer válasza Nova_ (#147020) üzenetére


juuzer
addikt

Igen, ez sajnos igy van. Bár én egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány alkalommal kellett a füles és kellett egyszerre töltenem a telefont ezzel együtt.

Nézz rá esetleg még a Mi 9 lite-ra akkor. Abban van jack. :) Eseleg a Mi A3-ra, az viszonylag kompakt, stock android (igaz a Xiaominál elég katasztrofálisra szoktak sikerülni a stock droid frissitések), a kijelző igaz csak 720p, de szerintem még vállaható szint. És már 70-80k környékén hozzájutsz. A Mi 9 lite is kb 100 ezer körül van.

Olcsó alternativaként még ott van a Redmi 8T.

Samsung vonalon, ami kisebb méretű, az a Galaxy A40, igaz ez hardveresen elmarad a Xiaomiktól, de szerintem egy elég korrekt készülék.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#147022) Nova_ válasza juuzer (#147021) üzenetére


Nova_
tag

Én sem sok alkalommal használtam a töltést+fülest, csak ha az ágyban zenehallgatás közben elaludnék, nehogy lemerüljön (ami eddig nem volt, mivel a jelenlegi mobilom 1 fotó készítése közben megadja magát). :)

Ahogy néztem, a Mi A3 teljesen jónak tűnik arra amikre én használnám (zenehallgatás, e-mailek nézegetése), de megéri e a mi 9 lite-ba inkább belefektetni ha hosszú távra tervezek?

(#147023) TunerJoe válasza Nova_ (#147020) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Parancsolj. [link]

instagram.com/albert__gyorgy

(#147024) Tizot81


Tizot81
csendes tag

Sziasztok!

Egy 3 éves Redmi 3S-t szeretnék lecserélni.Még mindig megfelel a felhasználási igényeimnek, de azért érződik már rajta, hogy nem mai darab.
Kezdek elveszni a nagy kínálatban, ill. a sok specifikációban. :)
A Redmi Note 7, Redmi 8-at nézegetem, de a Note 8 is szóba jöhet.Esetleg a mérete miatt Mi A2 Lite.
Szerintetek melyik készülékre lenne érdemes váltani?
Köszönöm!

(#147025) Brandynew válasza Tizot81 (#147024) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Én Redmi 3s-ről Redmi Note 8 Pro-ra váltottam, az igazán szép nagy előrelépés. Kínából 55 ezer Ft.

(#147026) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A samsungnál, de más gyártóknál is látom, hogy a drágább modellek, pl A90 USB3.1-es csatival jön, a "plebs", még az a80 is 2.0-ás.

Mennyi a különbség a gyakorlatban? Nekem fontos lenne az usb sebessége OTG használat miatt - igaz, idén már nem aktuális a telefoncsere, de jövő év elején is kb ez lesz a választék.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#147027) t72killer válasza t72killer (#147026) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

szerk: durva egyébként, hogy az a90 feléért adott Tab s5e-be meg beletették a gyorsabb USB-t, lehet tabletet kéne vennem?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#147028) tomi_x


tomi_x
tag

Sziasztok !

Az alábbi 4 telefon közül kellene választanom :
Xiaomi Mi 9T Pro 128GB
Samsung Galaxy S10e 128GB
Huawei P30 Pro 128GB
Huawei Nova 5T 128GB

Én a két Huawei - re szavaznék, de kíváncsi lennék mások véleményére is.
A fő kérdés, hogy tud-e annyival többet a P30 Pro mint amennyivel többe kerül.

Előre is köszi.

(#147029) Dhampir válasza t72killer (#147026) üzenetére


Dhampir
félisten

Az A-széria is "plebs". :)
Nem véletlenül létezik A, S és Note kategória, ha a "kicsik" is tudnának annyit, mint a "nagyok" akkor jóval drágább lenne az A is, illetve nem kellene ennyiféle kategóriára szétosztani (meg persze egyéb okok miatt is, talán marketing stb.).

A csatlakozó típusának utána kellene nézni, mert a gsmarena gyakran pontatlanul írja.
A DeviceSpecifications például itt olvashatóan csak USB 2.0-ról ír.

A 3.1 már fejlettebb adatátvitelt tesz lehetővé.

A zászlóshajók tudják a 3.1-et.

[ Szerkesztve ]

(#147030) juuzer válasza Nova_ (#147004) üzenetére


juuzer
addikt

Én azt mondanám, hogy meg. :)

Vamos a la playa.

(#147031) Hatii


Hatii
tag

Ide is bedobnám a kérdésemet, hátha a nagyobb olvasottság akad valaki, aki tud biztosat mondani.
Dual simes telefon fontos lenne, és néztem most a Pixel 3a XL-t. Ebben van ugye fizikai és esim is. Android 10-zel tudnám elvileg használni dual simes telefonként, ami jó. Viszont maga a telekom sem tudta megmondani, hogy kompatimbilis-e az ő esim kártyájuk ezzel a telefonnal. A kérdésem tehát, hogy van-e valakinek biztos információja, tapasztalata Telekom HU esim + Pixel 3a XL kombóról?
Köszönöm

(#147032) t72killer válasza Dhampir (#147029) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Az A-széria is "plebs"." - igen, sejtettem, és ezekszerint a legújabb, "legfelsőbb A" sem tudja - annak ellenére, hogy annyiba kerül, mint amennyiért anno az s7 edge-emet vettem:(((, nagyon köszi a linket!

Igen, értelmes 3.1-hez jóval több kell, mint egy natúr C-csatlakozó, pl nem árt egy értelmes sebességű microSD slot sem + egy HDMI-kivezetés a csatihoz.

Ahogy nézem, a xiaomi cuccok közül egyiknél sincs 3.1 és samu-hüvejnél csak a csúcstelók tudják, alsóhangon 700EUR felett. Várós lesz ez jövő nyárig úgy néz ki, nem szeretnék idén ennyit telefonért kiadni...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#147033) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Alza-ban van még elég sok Xiaomi Mi 9 SE 128GB fekete és kék 88790 Ft -ért, ebből lejön a telefonos kuponnal 5000 ft, orig, ha valaki épp erre vadászott, mint én. Nekem ez lett a Note 8 Pro helyett, főleg a mérete miatt. :)

ha valaki nem ismerné a kódokat:
5E - Mobiltelefonok (min. 50E): 9UEE9866 & 8CW59439 & 9EYB0FF2

ingyenes szállítás kódja:
ONLINEFIZETES

(#147034) zsoika válasza ubyegon2 (#147033) üzenetére


zsoika
addikt

A méret miatt jobb választás de fényképezésre? A Note 8 Pro hoz képest

(#147035) juuzer válasza zsoika (#147034) üzenetére


juuzer
addikt

Tudtommal kamerában is jobb. :)

Vamos a la playa.

(#147036) ubyegon2 válasza zsoika (#147034) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Fotóra jobb a Note 8 Pro valóban, de nem hiszem, hogy a MI 9 SE annyira gyenge lenne fotózás terén, másrészt aki ismeri a Redmi 4Xet ilyen téren.....na szóval ahhoz komoly minúségbeli ugrás lesz! Amúgy meg nekem a Mi 9 SE tetszett jobban, csak az ára miatt választottam a Note 8 Pro-t, de így már nem gondolkodtam sokat. Ráadásul most látom a topikjában, hogy van, akinek sikerült 13500 ft- ig kuponoznia! :Y Nekem sehogyan se ment, most se megy, megnéztem kíváncsiságból, de nem érdekel, mivel már majdnem elhoztam ennyiért a Telekomtól is.

Amúgy is csak ilyen gyors fotókat csinálok, nem lesz ez rossz arra. :)

(#147037) zsoika válasza ubyegon2 (#147036) üzenetére


zsoika
addikt

A feleségem lenne a note 8 pro de nem tetszik neki hogy nagyon nagy. Az SE viszont akkumulátorban gyenge ahogy látom, illetve a kamerája is.... ha minden igaz.
fontos lenne számára a jó kamera, a nagy akkumulátor kapacitás és a nagy tárhely.... mindez kompakt méretben

[ Szerkesztve ]

(#147038) ubyegon2 válasza zsoika (#147037) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akksija valóban jóval kisebb, de szerintem ezt ne erőltesd, hogy a kamerája gyenge. ;)

jó kamera, a nagy akkumulátor kapacitás és a nagy tárhely.... mindez kompakt méretben

Mivel nem írtad, hogy megfizethető áron, így biztosan lesz ilyen is. De nem biztos.

Én azt olvastam, hogy egyrészt az akku idő függ a felhasználói szokásoktól, másrészt a Note 8 Pro procija jobban zabál.

[ Szerkesztve ]

(#147039) juuzer válasza zsoika (#147037) üzenetére


juuzer
addikt

Én már csak a szuszogó hátlapi illesztés miatt is elengedném a Note 8 prot. :DDD

Vamos a la playa.

(#147040) Casanova*


Casanova*
veterán

Segítsetek már,srácok! most vettem redmi A7 telót. Semmi alkalmazásikon jelzés,értesítés nincs. Csak csipog,semmi más. Nem találtam hozzá semmi olyan opciót. Anno itt valaki mondott nekem jó appot,ami mutatta bármi alkalmazás értesítési ikonját..

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#147041) zsoika válasza ubyegon2 (#147038) üzenetére


zsoika
addikt

igen ... rendszerint az 5 ből csak 2
szabadon választható :DDD

(#147042) zsoika válasza juuzer (#147039) üzenetére


zsoika
addikt

és mit vennél helyette?
Honor teló jobb választás lenne?

(#147043) xhege válasza zsoika (#147037) üzenetére


xhege
addikt

A kompakt méret lesz itt a szűk keresztmetszet. :U

(#147044) zsoika válasza xhege (#147043) üzenetére


zsoika
addikt

tudom. én nem is találtam minden kritériumnak megfelelőt

(#147045) Casanova*


Casanova*
veterán

Hát gyerekek,ez így nagyon fos az android. Nem jelzi az értesítést,semmi ikont nem mutat. Vicc! Tab trader nevű tőzsde app semmit nem jelez,hiába lövöm be az alertet. Így nem tudok kereskedni. Nagyon idegesítő. :W :W :W google playon csomó alert appot néztem,egyik sem jó.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#147046) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok. A telefon megvan. Redmi 8 lett végül (4/64). Nincsen topikja itt PH-n vagy csak én nem találom? Tokot (flip, esetleg smart) meg kijelzővédőt keresnék hozzá, egyelőre nem sok sikerrel. Tudtok ajánlani? :R

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#147047) t72killer válasza Casanova* (#147045) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az app írójánál kell próbálkozni. Minek kell + alert app, ha maga az alkalmazás normálisan meg van írva és küld értesítéseket:F? (nincs csaomi telefonom, dunsztom sincs róla, hogy mennek rajta a figyelmeztetések - samsungon nekem kell kilövögetni, ha valamit nem akarok...)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#147048) Casanova* válasza t72killer (#147047) üzenetére


Casanova*
veterán

Tab trader app nem jelzi ikonnal,csak csipog. Mivel nem hallok jól,nagyothallok,kell hogy jelezzen ikonnal,hogy lássam. Most felraktam egy flash alertet. Vakuval jelez. Ez jó csak az a gond ,hogy hátlapján vakuz. Próbálom előre tenni a vakujelzést. Lehet nem is lehet. :(

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#147049) t72killer válasza Casanova* (#147048) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez az app problémája, nem "az androidé", miért nem írtak olyan figyelmeztetést, mint amilyet pl a viber feldob még kikapcsolt kijelzőnél is.
A csipogás jól hallóknál is hülyeség, még csak az kéne, hogy meló közben meetingen csipogjon...

Ez itt egyébként a telefonválasztó topik, nézz át a Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik-ba

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#147050) Casanova* válasza t72killer (#147049) üzenetére


Casanova*
veterán

Na most jelez a tab trader,de csak egy darabig látni,utána megint kialszik a kijelző,minden fekete. Be lehet úgy állítani,hogy mindig mutassa az értesítést? Köszi a topikot. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.