Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141001) andrisms


andrisms
aktív tag

Sziasztok!
Telefont vennék, még júniusban jó lenne.

- Árkategória: 200-250e Ft
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Elvileg Smartshoptól kell, a cég onnan veszi a telefonokat
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Bestbuy, de hosszabb távra. Kb 2évre
- Mire használnád? Telefonálás, tartalomfogyasztás(videók nem igazán, net, fb, email, fotó, videó
Játék nem lesz. Állandó frissítés nem izgat
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Kizárólag android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Mindegy, jelenleg mi8 van, nem zárkózok el a picit nagyobbtól sem.

Amiket gondoltam, sajna mindegyiknek van gyenge pontja:
-Mi9: kis akku, nincs vízállóság, viszont QI töltős, és nem lekerekített a kijelző, ami nálam előny. Cserébe "olcsó"
-S10+: sajna lekerekített kijelző, csúnya az a két lyuk, és a teljes kijelzős mód szerintem bénább, mint pl xiaomi vagy huawei. Bár mate20 pronál meg a lekerekített kijelző miatt a visszalépés volt körülményesebb
Ez mennyit bír akkuban?
-P30 pro: nem tudom milyen a beszédhangszóró, mintha azt olvastam volna hogy rezgeti a kijelzőt. Van valami hátránya?
Jó kamera, és üzemidő, vízálló.
-mate 20 pro: szépen lement az ára, jó akku, vízálló, de lassabb/régebbi technológia az ujjlenyomat olvasó/face ID kicsit lassabb is talán, ha jól emlékszem a tesztekre. Mobilarena tesztben anno mintha gyenge lett volna a videója/ ebben vam OIS vagy csak EIS?
-oneplus7 pro: kicsit magas árral kezd, kérdés hogy megéri-e. Ennyiért megkapom az előzőeket is. Nem vízálló, tobbi tetszik.

Ti mit vennétek?
Kamera melyikben a legjobb, nektek mi lenne a rangsor?

Szerk: bocs, kicsit hosszúra sikerült. Pixelt nem szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#141002) Fred23 válasza andrisms (#141001) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha a nagy méret nem baj, én a Note 9-et venném. Jó az akkuja, szuper képeket lő, van IP68, 3.5 jack, Qi töltés, DeX, nálam egyedül a mérete miatt nem jöhetett csak szóba, pedig minden egyéb szempontból klassz.

A fotós képességek egyébként sokszor nagyon szubjektívek, kinek ez tetszik, kinek az. Nekem például a Note 9 képei úgy általában jobban bejöttek, mint az S10-eké, de Nálad simán lehet, hogy fordítva lenne, szóval érdemes rákeresned mindegyik produktumaira!

[ Szerkesztve ]

(#141003) pws


pws
aktív tag

Üdv
80 körül keresnék, akár használt telót. Legyen bivalyerős és 6+ a képernyő.
Ezeket közül melyik ajánlott?
Mi 8 / Pro
Mi Mix 2s
Mate 10 Pro
és birja a strapát

(#141004) hhenry


hhenry
őstag

Mi 8

(#141005) F-ECT$ válasza andrisms (#141001) üzenetére


F-ECT$
titán

-Mi9: igaz, hogy kicsi az akku, de meglepően jól bírja vele. A vízállóság hiánya valós, és nincs OIS se. (Nemsokára jön a Mi9T Pro, ha még tudsz várni pár hetet, bár ezen a téren az sem jobb.)

-S10+: bár a samu nem egy akku bajnok, ebben akkora telep van, hogy olyan nagy gondok nincsenek vele.

-P30 Pro / Mate 20 Pro: videóban nem a legerősebbek, én a kettőből a P30 Pro-t venném ha nem zavarna az esetleges Huawei tiltás, nincs gond a kijelzőt használó hangszóróval.

-OP7 Pro: tartalomfogyasztásra az egyik legjobb, ha nem zavar a mérete. Sajnos kerekített kijelzős ez is, viszont bár nincs hivatalos IP védelme, de azért elég jól vízálló. (Az IP védett telefonokat se gariztathatod beázáskor, szóval olyan sokat nem ér az a plecsni.)

Rossz telefon ezek között már nincs, kis különbségek vannak, az egyéni preferenciák alapján érdemes dönteni. Fotóra pl tuti P30 Pro-t vennék, az S10+ olyan jó mindenes, az OP7-ben meg a kijelző és az oprendszer tisztasága / gyorsasága a legjobb. Én is most állok telefon vétel előtt, nálam most az OP7 Pro vezet, de lehet meg kellene várnom belőle az őszi frissítést :)

Dive ever, work never.

(#141006) andrisms válasza Fred23 (#141002) üzenetére


andrisms
aktív tag

Köszi a tippet.
Note9et szándékosan nem írtam, nekem kicsit régimódi már ez a nagy káva. Plusz elfelejtettem írni, a széles látószögű lencse jó lenne.
Sokáig használtam note-okat, szerintem majd a 10es lesz, ami szóba jöhetne, de az már késő lesz

F-ECT$: kiválóan összefoglaltad, köszi.

Videó és fotó fontos lenne,
Huawei tiltás majd caak a jövőben megjelenő telefonoknak lesz probléma, nem?

Op7+-nak milyen a kamerája? gondolom azért az lemarad a p30 pro-tól. Kérdés mennyire?!

[ Szerkesztve ]

(#141007) andrisms válasza F-ECT$ (#141005) üzenetére


andrisms
aktív tag

bicsi, lejárt a szerkesztési idő.

OP7 Pro őszi frissítés mit takar?

(#141008) Gerr'y válasza andrisms (#141007) üzenetére


Gerr'y
senior tag

Osszel jon a rancfelvarrot'T' verzio.

[ Szerkesztve ]

(#141009) Tothgera30 válasza Sungoo (#140995) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Autóban mindig kiveszem a zsebemből, egyszerűen szorít, kényelmetlen. Csak ott a gond hogy kerékpározom is, és ott a mez zsebébe be kell hogy férjen.

#140996 nyisziati: Viszont ott a kijelző kitölti a telefont.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#141010) F-ECT$ válasza andrisms (#141006) üzenetére


F-ECT$
titán

Huawei tiltás ha a legrosszabb verzió jön, akkot érintheti a jelenlegi telefonokat is, azaz nem lesznek elérhetőek a frissítések.

OP7: videóban jobb mint a P30 Pro, nappal kb egál, de este, zoomban és széles látószögben elmarad.

Dive ever, work never.

(#141011) cenzor


cenzor
tag

Sziasztok!

Ballagásra telefont tervezünk vásárolni. Xiaomi MI 9 SE (100k) és Samsung S9 (150k) között vacilálunk. Van valakinek valami jó indoka arra, hogy miért érheti meg a Samsung az 50e felárat? :)

Köszönöm!

(#141012) feri1


feri1
aktív tag

Valaki tudna ebben segíteni?
Van aki látott képeket mindkettővel?
Ha jól látom talán a processzor kisebb a 30 lite-nál.
Minimális játék,net,videónézés,fényképezésre kellene. ( nem napi szinten )

[link]

(#141013) tKb.


tKb.
tag

Sziasztok!

Szerintetek OnePlus 6-ot cserélni egy Samsung Galaxy Note 9-re 30 ezer forint ráfizetéssel megéri? Vagy már az újabb modellekbe kéne gondolkozni? Ha van esetleg 120-150ezer között valami jobb megoldás akkor azt meghallgatnám.

Előre is köszi!

(#141014) Sheld


Sheld
senior tag

Sziasztok!

Holnap telefont kell vennem SOS-ben, Vodás vagyok, és onnan is szeretnék elhozni egy telefont. Igazából 2 opció van, a p30 pro és az s10+.

Munkámból adódóan rengeteget telefonálok, sokat használok GPS-t. Játszani ritkán szoktam, így az nem releváns. Nyaralásokkor sok képet szoktam csinálni, videót nagy ritkán. Képminőségre a p30 pro jobban bejön, az s10+ fotós színei viszont jobban tetszenek. Zoomot ritkán használnám ki a p30 pro-nál, nyilván jó, ha van. Lyukasztott kijelzővel nincs bajom, ahogy a kis notch-al sem. Hátlapra nekem jobban bejön a p30 pro, és a bekapcs gomb is fura helyen van az s10+ on. Ujjlenyomat olvasóban nyilván a Samsung megoldása előrébb van, viszont sebesség szempontjából nem tudom. Láttam olyat is ahol ez, hol a másik a gyorsabb. 2-4 évre tervezek a telefonokkal, de most nem tudok dönteni.

S10+
Talán jobb kijelző
Jobb ujjlenyomat olvasó
Számomra talán elég kamera

P30 Pro
Design
Kamera

P10et váltana a készülék egyébként.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#141015) nyisziati válasza Tothgera30 (#141009) üzenetére


nyisziati
veterán

"Viszont ott a kijelző kitölti a telefont."
Persze, ezért tudták leszorítani a fizikai méreteket.
Ez a nagy előnye az egyre jobb kijelző/ház (screen-to-body) aránynak.

(#141016) FuRiONight válasza tKb. (#141013) üzenetére


FuRiONight
őstag

Xianomi Mi 9 pl.

(#141017) goom válasza Sheld (#141014) üzenetére


goom
senior tag

Befolyásol-e döntésedben a Huawei - mint cég - helyzete, botránya, jövője?
Ha igen, akkor el is dőlt a kérdés.
(ld. még: Trump, USA, Google, verziófrissítések, stb.)

(#141018) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Újonnan max 45K környékén milyen LG vagy Samsung telefont ajánlanátok? Megszokás miatt csak ez a kettő jöhetne szóba.

(#141019) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Jelenleg melyik telefonok ajánlottak kimondottan fotós és videós felhasználásra? Utazás közben használnánk, pl. autóból/kézből videózásra és fotózásra. Olyan minőségű videók és képek kellenek, amiket minimális/nulla utómunkával úti-videó készítésre tudok felhasználni. A jelenlegi Mate 10 Pro videózás tekintetében csapnivaló, állandó a fókuszvesztés-tévesztés-utánállítás, ami egy FHD videónál nagy tv-n nézve igen zavaró. Olyan telefont keresnék, ami leváltaná a Mate 10 Pro-t, azaz minden tekintetben legalább olyan jó legyen, mint az.

Előre is köszönöm! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#141020) Viktor0610 válasza AndrewTdi (#141018) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

LG-t nem ajánlanék. Samsungból J4+, kicsivel többért J6.

Samsung Galaxy A54

(#141021) AndrewTdi válasza Viktor0610 (#141020) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Köszönöm!
Eredetileg az LG K40 került szóba, de megnézem az általad javasolt samsungokat is.

(#141022) F-ECT$ válasza Tsebacsi (#141019) üzenetére


F-ECT$
titán

Fotóra a P30 Pro-t mondanám, de videóban az se túl erős. Talán az S10(+) a legjobb megoldás jelenleg.

Dive ever, work never.

(#141023) Tsebacsi válasza F-ECT$ (#141022) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Köszönöm! Igen ez a kettő volt a kalapban, esetleg még a Oneplus 7pro és a Mi 9, de ezek félek egyik szolgáltatónál sem lesznek, a Mi 9 pedig gyengébb is náluk. Apple telefonok kifújtak ilyen tekintetben, már nem ők a videós etalonok?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#141024) kali válasza Tsebacsi (#141019) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Ha a videózás is fontos, akkor valamelyik Samsung vagy Apple csúcs, annyi, hogy iPhone esetén csak a tavaly őszi szériák, mert a korábbiak, még a X is csak monó hangot rögzít.

(#141025) F-ECT$ válasza Tsebacsi (#141023) üzenetére


F-ECT$
titán

Mi 9-ben még OIS sincs (és az új Mi 9T Pro-ban sem lesz), szóval az teljesen felejtős ebből a szempontból, az OP7 ideális körülmények között nem rossz, de sokszor zavarba lehet hozni. Apple-t nem ismerem, nem szeretnék 400-500e Ft-ot adni egy készülékért (Xs / Xs max).

Dive ever, work never.

(#141026) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm, és Neked is Kali! :R Akkor ránézek a Samukra.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#141027) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

150 mm magasságig milyen androidos teló johet szóba?

normális kamera
gps
4-6 gb ram ami fontos lenne
fekete szín

netezésre, telefonálásra kellene, játék - ilyesmi lényegtelen :)

xiaomi mi 9 se kiesett, most drága lett sajnos, van valami, ami olyasmi?
huawei kiesett

a keret 100k

[ Szerkesztve ]

(#141028) goom válasza seadrone (#141027) üzenetére


goom
senior tag

Nem olcsó az SE (bár ez is csak viszonyítás kérdése). Az általad szabott százas keretbe azonban így is jó pár helyen belefér (ld. pl. Árgép).
Ja, és az elvárásaidnak is eleget tesz.

(#141029) Ájvé válasza goom (#141028) üzenetére


Ájvé
veterán

Egyik se ad ezek közül gyári garanciát, xiaomi.hu vagy likestore.hu lenne jó, de ezeknél nem kapható jelenleg. Árukeresőn amúgy még több szintén nem gyártói garanciás bolt van. Itt gyártói garanciát írnak, ez mondjuk nem tudom mennyire igaz, nem ismerem a boltot.

[ Szerkesztve ]

(#141030) seadrone válasza goom (#141028) üzenetére


seadrone
őstag

9 se-bol a 6/128ast néztem, és ilyen szürke boltokból a gari miatt em vennék. tudom hogy az alza is ilyen, de abban több a bizodalmam, de a napokban ott felment 120-ra.

szóvsal az 9se-t követem, azon kívül van hasonló tudású és árú teló vajon?

(#141031) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

Dual SIM-mel kapcsolatos kérdésem lenne: van két kártyám, az elsőt többnyire csak beszélgetésre használnám, míg a másik a netet szolgáltatná. Párhuzamosan működne a dolog, hogy miközben beszélgetek, a másik kártyához tartozó mobilnetet WiFi-n keresztül megosztom? Egy időben ez így lehetséges?
Az közép-kategóriás készülékek tudják-e ezt? Konkrét telefont még nem választottam, de 100 ezer Ft alatt keresgélek majd.

(#141032) Ájvé válasza seadrone (#141030) üzenetére


Ájvé
veterán

ROM megkötést nem írtál, 128GB kell? De válogathatsz tovább, csak nincs miből, ilyen méretben ilyen kikötésekkel a lehetőségeket gyakorlatilag ki is lőttük.

(#141031) kw3v865:
Lehetséges csak dual active sim telefon kell hozzá, ilyen volt még a Huawei P9 vagy Honor 8 (ha jól tudom) voltak ilyenek jó 3 évvel ezelőtt, azóta nem igazán van ilyen készülék.

[ Szerkesztve ]

(#141033) nyisziati válasza seadrone (#141027) üzenetére


nyisziati
veterán

Galaxy A40.
Plusz egy bővebb lista.

(#141034) Coempi válasza Ájvé (#141032) üzenetére


Coempi
tag

Igen, a Honor8 dual active, tudtommal azóta nem adtak ki csak dual stand-by-t.

(#141035) Integreat


Integreat
tag

Sziasztok!

Mivel nem nagyon találok hasonló opciót, pixel 2 xl-t megéri megvenni most újonnan 125 ezer forintért, vagy érdemesebb egy újabb modellt venni hasonló árban, és kompromisszumot kötni a rosszabb kamerával?

(#141036) goom válasza seadrone (#141030) üzenetére


goom
senior tag

Nos, a 128 GB nem volt feltétel, a "nem-szürkeség" sem.
Hozzáteszem: a Turbado azért nem tűnik annak. Jó, belátom: a fekete 435 forinttal kilóg a keretből... ;) - de két év teljes körű garancia mellett.

(#141037) feri1


feri1
aktív tag

(#141038) Ájvé válasza goom (#141036) üzenetére


Ájvé
veterán

"két év teljes körű garancia mellett"
*bolti garancia mellett
Viszont "150 mm magasságig" feltétel volt, ennek meg nem felel meg.

[ Szerkesztve ]

(#141039) goom válasza Ájvé (#141038) üzenetére


goom
senior tag

De igen. Az Mi 9 SE magassága 147,5 mm.

(#141040) kw3v865 válasza Ájvé (#141032) üzenetére


kw3v865
senior tag

@Ájvé és @Coempi
Köszönöm a válaszokat, akkor inkább nézek egy olyan előfizetést, ami több netet tartalmaz.

(#141041) Ájvé válasza goom (#141039) üzenetére


Ájvé
veterán

De te a Mi 8-at linkelted: "154.9 x 74.8 x 7.6 mm".
Mi 9 SE pedig nem volt jó, mert a 128-ast nézte, de az nem kapható hivatalosan normális garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#141042) atike válasza feri1 (#141037) üzenetére


atike
nagyúr

...ezt ide mégis minek...? :F

(#141043) goom válasza Ájvé (#141041) üzenetére


goom
senior tag

Upsz, tényleg rosszat linkeltem. Bocs és köszi.

(#141044) cuko


cuko
aktív tag

Sziasztok,

Edesanyamnak szeretnek egy uj okostelefont venni, asszem Redmi Note 3-ja volt, de vizbe ejtette es tonkrement sajnos.

Az osszefoglalos kerdesekre omlesztve a valaszok:
50k alatt (inkabb 40k lenne a cel) jo ar/ertek aranyu telefont keresek, uj keszuleket, itthon barhonnan vasarolva (de kulfoldi rendeles is jatszhat). Telefonalasra es valamilyen szintu tartalomfogyasztasra lesz hasznalva, de semmi extra. Lehetoleg hosszabb tavra szeretnem venni, fontos a relativ stabil mukodes es a hasznalhato meret (7'' mar soknak tunik, a 6'' koruli keszulekek jobban kezben tarthatoak neki).

Korabban ugy lattam, hogy a Xiaomi Redmi 7-et ajanljatok ebben a kategoriaban - de kozben lattam egy bolt kinalataban a Xiaomi Mi Playt is, ami a kicsit kisebb meret es tobb ram miatt szimpatikusabbnak is tunik.

Ezek kozul inkabb a Mi Playt vennem (a 4GB ram fontosabb, a B20 hianya szerintem nem problema).
Van mas telefon, ami ezeknel jobb lehet; ti melyiket vennetek? :R

(#141045) Viktor0610 válasza cuko (#141044) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Redmi 6?
Kisebb, mint a Redmi 7.

Samsung Galaxy A54

(#141046) Ájvé válasza cuko (#141044) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi Note 7-el vetetted össze, ez lenne a helyes.
A RAM különbség ellenére is ajánlottabb a Redmi 7, főleg hogy Xiaomi.hu 2 év gyári garanciával megkapod.

[ Szerkesztve ]

(#141047) cuko válasza Ájvé (#141046) üzenetére


cuko
aktív tag

Igen, koszi, rajottem, hogy rosszat masoltam: Mi Play vs Redmi 7 vs Redmi 6

Meg tudod mondani, hogy miert ajanlottabb a Redmi 7?
Ahogy nezem, a B20 hianya mellett, jobb kijelzovel kb ugyanazt hozza a Play is, a nagyobb aksi az, ami meg kitunik a 7-es javara.
A xiaomi.hu-s +1 ev gariert cserebe 6k-val dragabb a 7-es ott, ennyit lehet nem erne meg, de atgondolom.

@Viktor0610: koszi, neztem a Redmi 6-ost is, de ugy lattam, hogy itt a forumon 6 vs 7 osszehasonlitasban altalaban a 7-es volt ajanlva (ujabb keszulek, nagyobb aksi, jobb kamera ervekkel).

(#141048) Mr.Grincs válasza Sheld (#141014) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Az egyik ismerősöm is pont ebben a cipőben járt, hogy a két készülék között vacilált, de a Huawei botrányra való tekintettel inkább az S10+, választotta.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#141049) nyisziati válasza Mr.Grincs (#141048) üzenetére


nyisziati
veterán

Nekem meg szerencsém volt, Mate 20 Lite és valamelyik samu közt ingadoztam és végül az A9 mellett döntöttem.

(#141050) andrisms válasza F-ECT$ (#141010) üzenetére


andrisms
aktív tag

Nehéz ügy.
Viszont két telefont kizártam(Mi9 a gyengébb akku és OIS hiánya miatt; OP7Pro meg leginkább az ár és QI töltés és vízállóság hiánya miatt. Ennyiért, mint a többi csúcs, szerintem ezt kellene tudnia) így kicsit szűkült a kör.

Valószínű meg fog nőni a fotózási és videózási kedvem, így rámennék a kamera és videó minőségre, és nem lenne hártány a jobb akkiidő sem.
A három bent maradt versenyző:

-Mate20Pro: OIS csak a telefotó lencsébe van, jól olvasom? Üzemidőben anno nagyon jókat írtak róla, teljesítménye jó lenne. Kamera tetszik, videóban viszont nem tudom milyen lehet.
Emellett már csak az ujjlenyomat és arcfelismerés gyorsasága lenne kérdés.
Viszont kapható hozzá búvártok(24e-ért), megspórolnék vele egy goprot babaúszáskor

P30 pro: van benne OIS, teljesítményre kb mint a mate 20 pro, ami nem is érdekelne, ha nem x hónappal később adták volna ki.
Akkuidőben jó, igazából tetszik is.

S10+: topikösszefoglaló azzal kezdpődik, hogy pár tanács akku kíméléshez. MA tesztben is 5 órát írtak max, míg mate 20 pro 7-8, ha jól emlékszem.
Igaz van gyorstöltés, meg QI, fenetudja. Gesztusvezérlése szokatlan lenne eleinte, nem tudom mi előnye/hátránya van.

Szóval: Melyik lenne a legjobb döntés, és a P30 pro vagy s10+ megér-e 50e Ft felárat a mate 20 prohoz képest?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.