Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56151) hroberto válasza HKorn (#56147) üzenetére


hroberto
veterán

Olvastad amit írtam? Szvsz (szerény véleményem szerint) nem kapják meg a jelenlegi modellek. Hol olvastál határozottságot?!

w333 : Ha te "kérem várjon" feliratot láttál WP telefonon, akkor nagy a valószínűsége, hogy még csak nem is fogtál a kezedbe ilyen rendszerű telefont! :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#56152) norbert1998 válasza hroberto (#56151) üzenetére


norbert1998
veterán

Beirta jegyzetbe ;] :P

(#56153) Morris válasza Blackmirror (#56128) üzenetére


Morris
veterán

Igen, S4 minim (is) volt. Különösebb probléma nem volt vele. Inkább csak egy tipikus samsung betegség volt az ami rendszeresen felmérgelt. Ez pedig az volt, hogy a kontaktok megnyitásakor várni kellett olykor másodperceket. Persze van erre is (fizetős) app, de úgy döntöttem, hogy váltok egy olyan gyártó olyan készülékére, ami sokkal inkább alkalmasabb telefon készüléknek. A droid nekem inkább egy multimédiás készülék. Nem telefon. Pont amiatt, hogy külső app kell ahhoz, hogy a telefonkönyvet a memóriában tartsa.

[ Szerkesztve ]

(#56154) galaxys80 válasza norbert1998 (#56141) üzenetére


galaxys80
veterán

"viszont a GSM-boltok nem parák, lehet venni ott is békésen."

Egyre jobb lesz ez a topik.

(#56155) norbert1998 válasza galaxys80 (#56154) üzenetére


norbert1998
veterán

Most mi bajod van ezzel? Bocsánat, hogy mobilon nem állt szándékomban új szavakat tanítani éppen a swype-os billentyűnek. Tényleg, az én nénikémet! :W

(#56156) pengwin válasza DrDobos (#56126) üzenetére


pengwin
addikt

A telenoros megjelenésről a Telenornál érdeklőd! :))
A GSM boltoktól meg maradj távol, saját érdekedben...
Az esetek 99%-ában NEM gyári garanciás a készülék, amit eladnak. Ugyanis abból van profitjuk, hogy külföldről (általában Ázsiából) olcsóbban beszerzett, "használt 0 perces" telefonokat importálnak, amikre nem kell tréfát fizetni (mert használt). Ezért olcsóbban tudják adni. Viszont ha csinálsz egy frissítést OTA-n, lehet elfelejt magyarul a készüléked és csak pálcikásbetűvel fog kommunikálni.
Sokszor odaírják a GSM boltok, hogy a "készüléket a rajta lévő rendszerrel való használatra veszed", vagyis ne frissíts rajta, mert akkor bizony hazavághatod.
Inkább spórold össze azt a +10-15 ezret, és vegyél rendes garanciával valahonnan.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#56157) Keil Walker válasza Szabónagymer (#56132) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Ha a telenor is szóba jöhet, akkor szerintem az Alcatel idol 2 s a te telefonod.

[ Szerkesztve ]

(#56158) Devas válasza hroberto (#56151) üzenetére


Devas
őstag

Gondolom arra gondolt, amikor a képernyő tetején szaladgálnak azok a kis kék pöttyök.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#56159) hroberto válasza Devas (#56158) üzenetére


hroberto
veterán

Nem valószínű. Ő egy megrögzött Droid fanboy, akinek lövése sincs magáról a WP- ről, nem is használt ilyen telefont, ez lépten-nyomon kitűnik a hozzászólásaiból, ennek ellenére folyamatosan osztogatja a "szakmai tanácsait" ezzel kapcsolatban. Ez már több topikban is feltűnt (nem csak nekem), és kezd unalmassá válni.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#56160) Viktor0610 válasza Morris (#56153) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez a kontaktok megnyitására másodperceket kell várni olyan sokszor előkerül(t), de én több Samsung készüléket használva sem találkoztam ezzel a gonddal... :U Illetve egy esetben igen, ha bezártam a programot, és "kilőttem" a memóriából. Akkor a következő elindításkor (természetesen) ismét töltögetett.

Nem tudom, hogy azok közül, akik ezzel a problémával szembesültek, hány % használ "memóriakezelőt", de szerintem simán lehet az a ludas... :U

Aztán lehet, hogy csak arról van szó, hogy a készülékeim tudták, hogy Android fan vagyok, és jobban működtek a kezemben..... :D :D :D ;]

Samsung Galaxy A54

(#56161) Blackmirror válasza Morris (#56153) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Értem és köszi a választ. :)
Az s4 mini amúgy sztem rendben van, ezért is csodálkoztam hogy mi lehetett a gond, de megértem a dolgot van akit zavar.Nekem s advancem volt, exdialert használtam rajta azzal nem volt olyan lassú vagy csak nekem nem tűnt annak :D

iPhone X@R, iPad Pro

(#56162) Morris válasza Blackmirror (#56161) üzenetére


Morris
veterán

Az exdialer nem lassú, sőt. De azért szánalmas hogy külső progi kell a gyorsasághoz!

Viktor0610: Ne má, még memóriakezelőt is használjak? :DDD Vicc. Wp-nél nincs ilyen. ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#56163) evok


evok
csendes tag

Hello Mindenkinek!

Mivel jó eséllyel lecsúsztam az Alcatel One Touch Idol 2S készülékről, ezért kérdezném, hogy kb. 60.000 forintig milyen droidos cuccot ajánlanátok?
Ha nem világmárka az sem baj, sőt!
Nincs kedvem csak a név miatt ezért a pénzért kevesebbet kapni.
Tudom, most le kéne írnom, hogy mit is tudjon, de nagyon nem értek hozzá, az irányadó a fentebb említett típus tudása.

A segítségeket előre is köszönöm! :R

Csak a Kispest! Grunge is not dead! http://grungebands.blog.hu @grungebandsblog

(#56164) phanze válasza evok (#56163) üzenetére


phanze
aktív tag

Xiaomi redmi 1s.és a xiaomi világmárka !:)

(#56165) Keil Walker válasza evok (#56163) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Hogy maradtál le?
Egyébként Lg F6 Motorola moto g, és Xiaomi redmi 1s ami jó vétel ebben az árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#56166) galaxys80 válasza norbert1998 (#56155) üzenetére


galaxys80
veterán

Hogy mi a bajom?
Az,hogy GSM boltokat ajánlgatsz, ahol az esetek 90%-ban kétes eredetű,garancia nélküli készülékeket sóznak rád. :W :W

(#56167) evok válasza Keil Walker (#56165) üzenetére


evok
csendes tag

Függetlenül nincs, a telenor pedig már nem forgalmazza.

Csak a Kispest! Grunge is not dead! http://grungebands.blog.hu @grungebandsblog

(#56168) norbert1998 válasza galaxys80 (#56166) üzenetére


norbert1998
veterán

De jó nekem, akkor a lap szerkesztői is biztos csak viccbòl foglalkoznak rossz vagy egyáltalán semmilyen garanciát nyújtó boltokkal. Ha írja, hogy garanciális, sőt jogi kötelessége azt teljesíteni

(#56169) Keil Walker válasza evok (#56167) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Biztos nem forgalmazza a telenor? Viszonylag új telefon náluk és nem volt a kifutó modellek közt sem. Furcsa lenne, ha már nem árulnák. vagy lemaradtam valamiről?

[ Szerkesztve ]

(#56170) evok válasza Keil Walker (#56169) üzenetére


evok
csendes tag

Ez az üzenet fogadott:

A készülék nincs raktáron, már nem értékesítjük.

Aztán ki tudja...?

Csak a Kispest! Grunge is not dead! http://grungebands.blog.hu @grungebandsblog

(#56171) pengwin válasza evok (#56163) üzenetére


pengwin
addikt

62 ezerért Moto G 4G mondjuk az expansys-ról, vagy akár olcsóbban is, külföldről rendelve. Vagy Xiaomi Redmi/Hongmi 1S, 45-60k között, Kínából.
Mindkettővel garantáltan jobban fog törődni a gyártó frissítések terén, mint az Idol 2 S-el, alapból jobban össze vannak rakva szoftveresen, és egyikkel sem olyan rizikós a garancia.
Idol 2 S-t meg biztos forgalmazzák még, csak épp nincs készleten. Üzletben érdeklődd meg, lehet rendelésre hozzák csak.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#56172) galaxys80 válasza norbert1998 (#56168) üzenetére


galaxys80
veterán

Hagyjuk. Lövésed sincs az egészről.

(#56173) Devas válasza galaxys80 (#56172) üzenetére


Devas
őstag

Szerinted független készüléket honnan érdemes venni/rendelni?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#56174) Viktor0610 válasza Devas (#56173) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem tök mindegy, honnan, de gyártói garanciálisat kell venni.

Samsung Galaxy A54

(#56175) Devas válasza Viktor0610 (#56174) üzenetére


Devas
őstag

Tudnátok mondani esetleg pár ilyen megbízhatóbb helyet?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#56176) Myers válasza norbert1998 (#56143) üzenetére


Myers
senior tag

norbert1998, minek?:S: Már kérdeztem, és pont te válaszoltál is a dualos részére. ;)

Röviden:Szolgáltató független kellene.

Amit tudnia kéne: böngészés (időjárás oldalak, radarképek menjenek - ezek talán flashesek?), java applet alapú dolgok - netbank, gps. Esetleg zenehallgatás.
Az pl nagyon jó lenne, hogy egy adott időintervallumban mérné a sebességet, magasságot, és ha ezt még grafikonon is meg lehetne nézni később, az maga lenne a csoda.

Amire nem használnám: fénykép, videó, fészbuk, SMS.

Keret: 40K, de esetleg lehet több is, ha mondjuk +10K-n múlik a "csoda".
Itthoni beszerzés nagyon fontos, épp ezért lehet használt is!
Max 4 coll lehet a kijelzője! Már lehet kicsit nagyobb.
Fontos még, hogy normál vagy az egyel kisebb méretű (mikró?) sim kártyát fogadni tudja.

Találomra LG F6-ot és Optimus G-t néztem a használtak között. Ezek megérnek 40-et használtan? Hasonlók más márkában?

http://www.muszaj.hu/

(#56177) norbert1998 válasza Myers (#56176) üzenetére


norbert1998
veterán

Azok újan 50-ek

(#56178) pengwin válasza Devas (#56175) üzenetére


pengwin
addikt

XXLGSM, de csak ha legalább 48 hónap garanciát írnak valamire, mert az gyári garancia. de erre rákérdeznék előbb az illetékes hazai márkaképviseletnél is.
Expansys: külföldi(EU-s, asszem francia) székhelyű, oda megy vissza garanciális ügyintézésre a telefon. De még lehet így is gyorsabb és megbízhatóbb a garancia, mint a magyarországi.
MediaMarkt: nem olcsó, de legalább drága, ráadásul külföldi MM-ban vásárolt telefonok garanciáját itthon is érvényesítheted náluk.
edigital: többnyire kis felárral dolgoznak, de gyakran vannak nagyon kedvező akcióik.
Meg talán a speedshop, de erről is előbb érdeklődnék a hivatalos képviseletnél, mielőtt veszek tőlük valamit.

Üdv, pengwin

(#56179) Dhampir válasza Devas (#56175) üzenetére


Dhampir
félisten

Speedshop, Nextelshop (régen jó volt), Media Markt, Sony és Samsung márkaboltok, a mobil szolgáltatód nagyobb üzletei.

(#56180) vgyuri válasza pengwin (#56178) üzenetére


vgyuri
őstag

Szerintem a megbízható boltok listája legalább annyira fontos, mint az ajánlott mobiltelefonok. Használtan többé nem veszek telefont, új és a gyári garanciásat keresek. Auchan, Tesco és Euronics is gyártói garanciát ad? Ami még fontos lehet ajánláskor, pl. LG, Gigabyte, Huawei sokszor 1 év garanciát vállal, Motorola telefonokban nincs microsd hely, magyar nyelvet sem biztos hogy tartalmaz.

Auchan-ban 37.990 forint a Samsung Galaxy S7582 Duos 2 [link] +1 év Auchan garancia (?) 2.933 forint, most kérdeztem meg email-ben hogy 1+1 vagy 2+1 évet jelent-e.
.

(#56181) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Üdv!

Van tapasztalata / véleménye valakinek Lumia 1520-ról?
Köszi!

(#56182) norbert1998 válasza Vegitaa (#56181) üzenetére


norbert1998
veterán

Az már nem tablet? Vagy az a 2520? ;)

(#56183) szaki26a válasza Vegitaa (#56181) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Bika hardver, jó aksi és képernyő. Fotózni pedig egyik legjobb. Én szeretem :)

(#56184) hroberto válasza Vegitaa (#56181) üzenetére


hroberto
veterán

[link]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#56185) Vegitaa válasza hroberto (#56184) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Kössz!

(#56186) evok


evok
csendes tag

A Xiaomi valóban jó vételnek tűnik, ha külföldről húzza be az ember.
Tudtok megbízható oldalt kínából ahonnan lehet rendelni, mert egy cikk szerint elég sok a klónokat forgalmazó oldal.

Csak a Kispest! Grunge is not dead! http://grungebands.blog.hu @grungebandsblog

(#56187) Keil Walker válasza evok (#56186) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

logouton épp ma jelent meg egy cikk a telefonról. A rendelésről is van pár szó. Vagy a telefon fórumban kérdezz rá.

(#56188) laszlo.g.


laszlo.g.
újonc

Sziasztok!

erdekelne a velemenyetek, es hogy mit tanacsoltok.

Szoval van 4 telo amin gondolkozok: LG G3, HTC One E8, Oppo 7, Oneplus One

Jelenleg HTC One M7 van, de az aksival, kameraval meg a femhazzal nem vagyok annyira kibekulve. Leginkabb az aksi ami idegesit. Femhazban meg az, hogy ha veletlen egy aprot benne hagyok a zsebemben es ugy teszem el a telot, akkor rogton kopik a festek....

(#56189) Dhampir válasza evok (#56186) üzenetére


Dhampir
félisten

Például a MiniDeal.

(#56190) norbert1998 válasza laszlo.g. (#56188) üzenetére


norbert1998
veterán

nagyjából ugyanaz, személyes prefernciára hagyom

(#56191) evok


evok
csendes tag

Köszönöm a tippeket. :R

Az antelife lesz a megoldás!

Csak a Kispest! Grunge is not dead! http://grungebands.blog.hu @grungebandsblog

(#56192) tomiivagyok


tomiivagyok
aktív tag

halihó. lenne két kérdésem. Sony Xperia SP, vagy Xperia M2? A második kérdés pedig az, hogy: miért? :DDD

(#56193) nokiaguru16


nokiaguru16
csendes tag

Sziasztok,

Van manapság olyan telefon 30-40 000 Ft körül(használtan) ami mobilnet mellett kibírja a napot?Főként Android vagy valamelyik Iphone érdekelne :))

[ Szerkesztve ]

(#56194) #68216320


#68216320
törölt tag

Telefon vásárlás előtt állok.

OS: Android 4.4+
CPU: 4magos valami fürge
RAM: min. 2GB
Card: min. 16GB (nem, baj, ha nem bővíthető)
Kijelző: 4'-5' (FHD közeli)
Típus: Samsungon kívül valamelyik nevesebb gyártó
Ár: max. 170E, de ha valami extrém jó akkor mehet feljebb a dolog
Garancia: min. 2év
Szolgáltató: független

Ezek a tervek. A lényeg az lenne, hogy olyan telefont tudjak venni, ami 2évig biztosan kap frissítéseket és a legkisebb akadozás sincs a rendszerben. Tudom ez android esetében necces, de zavar, ha lassú a GUI.

Van valami ötlet?

Elsőként a frissítések és támogatás miatt az LG Nexus 5-re gondoltam. Bár nem tudom elég erősnek mondható-e majd 2év múlva is.

(#56195) pengwin válasza vgyuri (#56180) üzenetére


pengwin
addikt

1. Na olyan DuoS 2-t ne vegyél, ha dobják utánad akkor meg térj ki előle, jó gyorsan! ;)
Broadcom SoC: kissebb teljesítményű, többet fogyaszt, mint a korszerű kétmagos A7-es procik (MT6572, MSM8210).
2. Auchan, Tesco, Electronics, BestByte is gyári garnciát ad. Csak azért nem említettem őket, mert teszkóban meg a madaras áruházban sok a szemét kínai telefon (AKAI, stb...), amikkel leginkább ráfázni lehet. :(
3. Moto E-ben és Moto G 4G-ben van microSD bővítésre lehetőség. Moto G 4G kb. ugyanannyiba kerül, mint a sima 16GB-os, sokkal jobb vétel.

Üdv, pengwin

(#56196) pengwin válasza #68216320 (#56194) üzenetére


pengwin
addikt

A mostani felsőkategória miatt nem kell aggódnod, 2 év múlva is használhatóak lesznek.
LG Nexus 5 jó választás, vagy HTC One (akár az új M8 is, bár az drágább a megadott árnál), Esetleg LG G2, annak tudtommal mindegyiknél jobb az üzemideje. Ezek szoftveresen is nagyon rendben vannak. Ha nem csak android játszik, akkor viszont ott a BB Z30, azon biztos nem lesz probléma laggolással és a rendszerfrissítésekkel.
Más gyártó szerintem nemigen játszik, pl. Sony-t nem merem mondani, mert olyan ütemben frissítik a felsőkategóriás kínálatukat, hogy kétséges, meddig támogatnak egy-egy modellt. Samsung, Huawei meg hajlamos az akadozásra.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#56197) motoflug


motoflug
őstag

P6 vs. S4 mini vs. G2 mini? Rövid indoklás is jöhet :)

(#56198) minek?:S válasza motoflug (#56197) üzenetére


minek?:S
őstag

P6/G2 mini, jó ár/érték.

Üdv.:M.

(#56199) pengwin válasza motoflug (#56197) üzenetére


pengwin
addikt

S4 mini - jó kompakt, de kicsit túlárazott. ennek a legrosszabb az ár-érték aránya.
P6 - nagyon szép, erős középkategóriás, 2GB RAM-mal. ha nem zavar a beépített akksi és nem játszol überkomoly játékokkal, akkor ez a jó választás.
G2 mini: nagy, cserélhető akksi, jó üzemidővel és rendszerrel.

Üdv, pengwin

(#56200) motoflug válasza minek?:S (#56198) üzenetére


motoflug
őstag

,pengwin
Ha az árat nem nézzük,mert ugyanannyiba kerülnek, akkor melyik a nyerő?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.