Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) RetepNyaraB válasza csapoadambp (#1999) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nagyon szép. Rulez. Tuti elkúrják az árát, hisz Magyarországon vagyunk ;]

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2002) mohotol válasza m_morcka (#2000) üzenetére


mohotol
aktív tag

SE Lww vagy mini pro, huawei g300, tipo, y200, kb. ebben a sorrendben.
Ha nagyobb képernyőt akarsz, akkor g300 előre.

(#2003) csapoadambp válasza RetepNyaraB (#2001) üzenetére


csapoadambp
tag

Meg a szoftvert is :)

LG Optimus 3D V21a

(#2004) csapoadambp válasza m_morcka (#2000) üzenetére


csapoadambp
tag

Szerintem is G300 azon már tudsz netezni is. Esetleg ha találsz használt de szép SE X10et (nem mini) azt is megkapod 30 körül vagy alata

[ Szerkesztve ]

LG Optimus 3D V21a

(#2005) HuMarc válasza csapoadambp (#1999) üzenetére


HuMarc
addikt

Pár kommenttel feljebb még áradoztál az Optimus 3D-ről :DDD

@m_morcka (#2000): Ha Sony Ericsson Live alatt a Sony Ericsson Live with Walkman-t érted, akkor mindenképpen az a nyerő e közül a 3 közül. Tehát Huawei Ascend G300, vagy Sony Ericsson Live with Walkman.

@mohotol (#2006): Igen, igazad van, a G300 is jó választás lehet (főleg a nagyobb kijelzője miatt) de HW szempontjából SE LWW. Szerintem döntsön a kérdező. De egyetértek veled :R

[ Szerkesztve ]

(#2006) mohotol válasza csapoadambp (#2004) üzenetére


mohotol
aktív tag

inkább a g300, x10 már régi, és kevesebb a ram..

(#2005) HuMarc: ebben azért nem vagyok biztos, mindkettő remek a kategóriájában, a képernyő döntsön. ha az fontos, akkor jobb választás a g300 még a kicsit gyengébb hw-el is.
(én most konkrétan nem is tudom melyiket venném, ha ebből a kettőből kéne választanom..)

[ Szerkesztve ]

(#2007) csapoadambp válasza HuMarc (#2005) üzenetére


csapoadambp
tag

Mert a hardver nagyon jó! És én szerencsés vagyok mert minden buhera nélkül tökéletes a telóm. Csak az LG töketlenkedése zavar a frissítésekel. Szerintem a felső kategóriákban ez nem fer a gyártótól.

LG Optimus 3D V21a

(#2008) csapoadambp válasza mohotol (#2006) üzenetére


csapoadambp
tag

De a kamera jobb.

LG Optimus 3D V21a

(#2009) mohotol válasza csapoadambp (#2008) üzenetére


mohotol
aktív tag

hát, arról nem tudok nyilatkozni.. :D
használd a szerkesztés gombot, ha egymás után akarsz több hsz-t írni.

(#2010) Davs válasza mohotol (#2002) üzenetére


Davs
tag

Az xperia mini pro meg mindig annyira helytallo telefon? 160 korul van egy uzletben, annyiert akkor megeri? (ha jol latom pont akkora a kijelzoje, mint a regi gt540-e volt)

(#2011) HuMarc válasza csapoadambp (#2007) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát igen, frissítések szempontjából egyértelműen a Sony viszi most a pálmát... A Samsung számára csak a legújabb és a legjobb számít... (Galaxy W teljesen vállalható HW és nuku frissítés) az LG-nél sosem voltak toppon frissítések szempontjából. A HTC-nél meg voltak hibás lépések (Melyik is volt? A Desire S?) de úgy kb. korrekt.

@Davs (#2010): Igen, pont akkora a kijelző, mint a GT540-é volt anno. A 160-at gondolom EUR-ra értetted. Itthon is kb. annyi az ára. (Bár inkább 40 000 Ft körül van, és nemrég a Tesco-ban 36 000 Ft volt)

És igen, az Xperia Mni Pro igen jól helyt áll még mindig, pedig már nem mai gyerek...

Ui.: Bocsi hogy válaszoltam, igaz, nem nekem szólt a kérdés de ha tudok rá választ adni, akkor miért ne? :B

[ Szerkesztve ]

(#2012) csapoadambp válasza HuMarc (#2011) üzenetére


csapoadambp
tag

De szerintem az már durva hogy az O3D-re csak nem rég jött ki a 2.3 pedig nem egy belépőkategóriás vas.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus 3D V21a

(#2013) HuMarc válasza csapoadambp (#2012) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát igen, durva. Sajnos az LG valahogy olyan szétesettnek tűnik (vagy inkább csak tűnt) De most kezd fellendülni. Az O4X, az L7 és az L9 szerintem mind elég jól sikerült :K

Egyébként az amire válaszoltam, a 100. szakmai hozzászólásod! Gratuálok hozzá! :)

(#2014) csapoadambp válasza HuMarc (#2013) üzenetére


csapoadambp
tag

Köszönöm. Ami az LG-t illeti mondom nem a telefonokkal van baj mert minőségre, hardverre és az innovációra egy rossz szavam se lehet, csak hát a BMW kaszniban Suzuki motort tesznek :(

[ Szerkesztve ]

LG Optimus 3D V21a

(#2015) mohotol válasza HuMarc (#2013) üzenetére


mohotol
aktív tag

azért az l7 kaphatja az ívet, ez a hw szerintem nem vállalható. na ez előbb linkelt l9, az már valami! :)

(#2016) jooker82 válasza mohotol (#2015) üzenetére


jooker82
nagyúr

Az L7,ugyancsak jó teló és bár a hardvernek vannak korlátai,de egy kellemes telefon....Aki nem erőgépként akarja használni,annak jó,de ez az L9,valóban még jobb lesz.... Főleg az aksitól várok sokat..

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#2017) unyadavid


unyadavid
senior tag

UP a fórumnak, elmentve :)

[ Szerkesztve ]

(#2018) mohotol válasza jooker82 (#2016) üzenetére


mohotol
aktív tag

szerintem a "kár volt kiadni" plecsnit kéne rásütni, de hagyjuk is.

(#2019) csapoadambp válasza mohotol (#2018) üzenetére


csapoadambp
tag

Szerintem van olyan réteg akinem fontosabb pl egy jó kijelző és egy elegáns külső mint egy brutál hardver. Igaz hogy nem egy erőmű az L7 de pl egy apámhoz hasonló üzletembernek tökéletes. Játékra úgy sem használja, multimédiára sem viszont emailt olvasni tökéletes és külsőleg is válalható. Szerintem karácsonykor ilyen lesz a fa alatt neki. Bár az tény hogy egy kicsit túl van árazva de ez még változhat.

LG Optimus 3D V21a

(#2020) mohotol válasza csapoadambp (#2019) üzenetére


mohotol
aktív tag

ne viccelj már hogy 80.000 forint ezért a hw-ért 2012-ben. hát az alsó kategóriás mini pro köröket ver rá, ami fele ennyibe kerül.

(#2021) csapoadambp válasza mohotol (#2020) üzenetére


csapoadambp
tag

Praktikumal 66. És mondom vannak akiket nem a hardver érdekel de pl a 4,3-as Nova IPS panel hasznos számukra. Jó a mini pro is csak másnak, másra. Apámnak pl nagy jó minőségű kijelző és néhány olyan alkalmazás kell aminek nevetséges a hardver igénye. Lehet cifrázni a dolgokat de minek?

Egyébként 80ért már O3D van és a Max is csak pár ezresel drágább.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus 3D V21a

(#2022) ADAM1337 válasza jooker82 (#1997) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Kár hogy qhd, amúgy egész jó meg kinézetre is tetszik, csak kár hogy lg.

(#2023) Davs


Davs
tag

Nah talaltam egy uzletet, xperia mini (nem pro) 157euro, erre akkor lecsapok azt hiszem.

(#2024) tzsolesz válasza ADAM1337 (#2022) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nincs az idei LG-kel semmi baj. Szerintem a konkurencia telóival inkább vannak zűrök.

(#2025) jooker82 válasza ADAM1337 (#2022) üzenetére


jooker82
nagyúr

Az LG ICS-étől stabilabb,aligha kell...Ezt az L7,meg 4x után mondom...videoUgyanazt az ICS-t kapta,mint a G,,,ezekből néhányat még a 4X,se tud,de vélhetően egy frissitéssel majd rákerül...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#2026) HuMarc válasza Davs (#2023) üzenetére


HuMarc
addikt

Szerintem jó döntés :R

@mohotol (#2015): Igazad van, az L7 valóban rossz lett, elnéztem... MSM7227A de utálom ezt a chip-et.... Rossz példa volt valóban. De ettől függetlenül fellendülés, mivel szerintem egy elég vállalható SW van rajta, ami eddig nem minden LG-ről volt elmondható. :N
Tehát valamilyen szempontból mégiscsak fellendült az LG. De ez az L9, a 4X és z Optimus G nagyon jóknak tűnnek... :R

(#2027) ADAM1337 válasza jooker82 (#2025) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A múltéves frissítési mizéria után én még várok hogy lg-t ajánljak valakinek.
De csak jó hogy törekednek csak ne hagyjon alább és support is legyen jó végre.

(#2028) Cyberpunk válasza m_morcka (#2000) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezek közül a Tipo :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2029) nggabi válasza Cyberpunk (#2028) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem. ezek közül a lww. a tipoban nincs led ha jól rémlik, a hátlap nagyon gáz... :U

"szenyor dzsíííí"

(#2030) Cyberpunk válasza nggabi (#2029) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja kamera is szempont, akkor storno. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2031) csapoadambp válasza ADAM1337 (#2027) üzenetére


csapoadambp
tag

A "frissítési mizéria" tavaly óta szerintem nem igazán változott. Most is ha átnéztek valamelyik LG táborhoz hatalmas a káosz. Ami tréfás az egészben hogy az LG-n belül is ellentmondó infók keringenek hogy mikor mi kap vagy nem kap frissítést ( pl Kanadában azt mondják hogy nem lesz ICS az O3D, 2X fronton de Koreában meg azt mondják hogy lesz). Bejelentik hogy Október 5.-én letölthető az ICS, aztán meg semmi.

Szerintem akkor amikor ilyen kiélezett a harc a gyártók között, ezekkel a húzásokkal sokat rontanak a márka hírén. És sokadszor mondom hogy az a legsajnálatosabb hogy egyébként nagyon jó készülékekről beszélünk de a támogatásuk az borzasztó. A mostani modellek támogatásáról meg szerintem beszéljünk akkor ha lesz mire frissíteni őket. Kérdés hogy azokra pl mikor lesz 4.2 vagy ami akkor épp kijön.

LG Optimus 3D V21a

(#2032) HuMarc válasza nggabi (#2029) üzenetére


HuMarc
addikt

Meg gyengébb benne a processzor és a grafikus gyorsító... Egyértelműen az LWW a nyerő :K

(#2033) Cyberpunk válasza HuMarc (#2032) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Valóban, az Xperia modelleknél van némi képzavar. ;]

Esetleg Motorola Defy használtan még beleférhet, mégis nagyobb a kijelző, annak ellenére hogy régebbi modell.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2034) Archanon


Archanon
őstag

Sziasztok!

Eljött az ideje, hogy én is végre magaménak tudhassak egy ilyen miniszámítógépszerű izét, amivel telefonálni is lehet. Szeretnék váltani a Nokia 2700-ról...

Elsődleges célok:
- általános felhasználás
- internetezés (facebook, e.-mail, általános böngészés, ha épp muszáj, és nem vagyok gépközelben)
- minimális multimédia (zene, esetleg... videó, tehát jó, ha viszonylag nagy a kijelzője)
- legyen olcsó. Na már most, ez szubjektív, kinek mi az olcsó... megmondom őszintén, 20 ezer környéke lenne a maximum keret, amit rászánnék, de tudom, hogy ennyiért nem igazán lehet csodát várni. Azért mégiscsak megkérdezném, létezik olyan készülék, ami ilyen árkategóriában ezekre alkalmazható? (Nagyon maximum 30-ezer.)

Hol venném? Vodafone. Mivel lenne rá internet is, valószínűleg valamilyen olcsóbb előfizus csomagban... de ezekről se sok fogalmam van. O_o

Használt szóba jöhet-e? Ha igen, akkor ZTE Blade-et néztem, azt mondják jó... de jobban örülnék új példánynak, legalább 1-2 évig nem szeretnék telót váltani. (Kitartó vagyok. :D)

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#2035) Cyberpunk válasza Archanon (#2034) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én Blade-et nem vennék.:D De végül is ezekre a dolgokra elég az is. Kis főzéssel meg lehet javítani a tempón.

SE LWW neked is javasolható, az azért odaveri a Blade-et hardverben. De persze kisebb kijelzővel, és felbontással. Ha nem zavar a méret akkor inkább azt.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2036) csapoadambp válasza Archanon (#2034) üzenetére


csapoadambp
tag

Használt X10i 25-30 ezer és netezésre optimális a 4colos kijelző miatt. A hardver nem épp mai darab de a 1GHz-s proci még most is bőven használhatóvá teszi. Szerintem egyedül a 384MB ram ami egy kicsit karcsú de amire te akarod használni bőven elég. Viszont jól össze van rakva és a kamera rész is rendben van.

+ Az integrált Facebook alkalmazások is egész jól működnek.

Látszik rajta hogy annó az SE csúcs készüléknek szánta.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus 3D V21a

(#2037) unyadavid


unyadavid
senior tag

Szerintetek megéri most (jövő hónap elején) Note-ot venni (sgs2-nél gondolom gyorsabb), vagy már inkább az sgs3-mat érné meg? (A telót nyilván hosszabb időre venném min. 1-2 évre)

(ill. ha olcsóbb (sgs2, note szint) sxs vagy sxt, majd (sgs3 szinten) lg 4x, hox)

T-nél vásárolnám.

(#2038) csapoadambp válasza unyadavid (#2037) üzenetére


csapoadambp
tag

Szerintem ha a sebesség számít akkor egyértelműen S III, ha inkább a méret akkor Note. (a Note ára és az S II-é szerintem esni fog mert már nem számít csúcs kütyünek és az új telók nyomják lefelé, ugyanez az S III-ról még nem mondható el). Mind a három teló sebessége bőven jó. Inkább a felhasználási területet vedd figyelembe. A Note tényleg egy hatalmas tepsi, az S III vagy S II inkább használható a mindennapokban.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus 3D V21a

(#2039) csapoadambp


csapoadambp
tag

Én Notot tuti nem vennék mert telefonnak nagy, tabnak pedig kicsi, bár hozzáteszem hogy ez csak az én véleményem és nem akarom megsérteni a Note tulajokat. Nekem a 4,3-as telefonok amik beváltak mert még el tudom rakni őket de nem is annyira egérmozik és ha nagyon kell akkor viszem a tabot vagy a notit, amiken már tényleg lehet netezni vagy dolgozni. Egy S III árából már majdnem veszel egy S II + Tab kombit.

LG Optimus 3D V21a

(#2040) nggabi válasza csapoadambp (#2039) üzenetére


nggabi
nagyúr

használtban nem sokkal több a note mint az s2. akkormár :)

"szenyor dzsíííí"

(#2041) ablack válasza xors (#1980) üzenetére


ablack
senior tag

Akkor már én inkább itt venném kicsit drágábban gyári garanciával. [link]

(#2042) Archanon válasza Cyberpunk (#2035) üzenetére


Archanon
őstag

A kis főzés pontosan mit takar? :D Azért gondoltam a Blade-et, mert azzal már van minimális tapasztalatom, és mikor megjelent, akkor is egy felkapottabb darab volt a népek közt. Csak kár, hogy már sehol se kapni újonnan... :F

#csapoadambp: Ilyen árkategóriában azért én tényleg csak újat szeretnék venni, meg itt aprón is inkább 30-35k között találni legolcsóbban, ahogy elnézem.

Jóapámnak ilyenféle van: Samsung Galaxy Ace s5830. Ez tetszik. :D Csak kicsit más kategória...

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#2043) csapoadambp válasza nggabi (#2040) üzenetére


csapoadambp
tag

Írta hogy a T-nél vásárolná (gondolom újat akar) ott meg jóárasítva vannak.

LG Optimus 3D V21a

(#2044) csapoadambp válasza Archanon (#2042) üzenetére


csapoadambp
tag

30 körül újat venni? Hát elég nehéz. A Blade már nagyon nem egy mai darab és bár a fölösleges sebességhajszolás ellen vagyok de ami a Blade-ban van vagy a hasonló árkategóriás új kütyükben az már tényleg nagyon karcsú Pl a Blade-ban 600MHz-s proci.

Mivel én is foglalkozom kereskedelemmel azt tudom hogy más amit kérnek egy használt telefonért és más amit kapnak érte :DDD

Ha valaki 30-35-re hirdet tudja jól hogy abból 25-30 lesz a végén. Csak nem szabad pofátlanul alkudni. ;]

[ Szerkesztve ]

LG Optimus 3D V21a

(#2045) ablack válasza Archanon (#2034) üzenetére


ablack
senior tag

Vodafonetól szerintem az xpria tipo vagy esetleg a smart 2 szerintem jó választás lenne, ha újat szeretnél, de szerintem inkább tipo.

[ Szerkesztve ]

(#2046) csapoadambp válasza ablack (#2045) üzenetére


csapoadambp
tag

Jogos a felvetés hogy a 30 környéki újat hol vagy hogy akarod megvenni? Függetlenül? T-mobile? Telenor? Voda? Előfizuval vagy kártyásan? Vagy mindegy?

[ Szerkesztve ]

LG Optimus 3D V21a

(#2047) unyadavid válasza csapoadambp (#2043) üzenetére


unyadavid
senior tag

Ja, majd még meglátjuk az árakat (hátha lesz akció).
A note pedig azért tetszik mert pont, hogy egyben van a kettő (tablet + teló), viszont az oké, hogy eddig kapott frissítéseket és talán jb is lesz rá, viszont az után meg már csak a főzés marad, míg a mostani újabb telók (bár drágábbak) de a jb utánit még tutira megkapják megmég kitudja :)

(#2048) Archanon válasza csapoadambp (#2046) üzenetére


Archanon
őstag

"Hol venném? Vodafone. Mivel lenne rá internet is, valószínűleg valamilyen olcsóbb előfizus csomagban... de ezekről se sok fogalmam van. O_o"

Ezt a Tipo-t én is nézegettem, 40k körüli áron, jó telefon, csak kicsinek tűnik.. Néztem videót is róla. A felbontása megegyező a Galaxy Ace-szel, de nem tudom méretben van-e különbség..? Bármit veszek, új csomagban (új telefonszám) szeretném venni, de annyira nem ismerem - most böngészek - a választékot, a lehetőségeket, hogy még ebben is segítségre szorulok... :D Igazából azért vodafone, mert jelenleg is náluk vagyok (valamilyen feltöltőkártyás vitamax csomag), meg a legtöbb ismerősömnek - akikkel beszélek is - 70-es száma van.

A legköltséghatékonyabban szeretnék kijönni. Telefonálni nem sokat telefonálok, előfizus ajánlatokkal meg néhány hónap alatt sokkal drágábban jönnék ki, mint egyébként... mit ajánlotok? (vagy ez rossz kérdés..? :P)

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#2049) csapoadambp válasza unyadavid (#2047) üzenetére


csapoadambp
tag

Az egyben van a kettő egy kicsit olyan mint a négy évszakos gumi :D Mindenre jó de semmi re sem igazából. Tabon is ami tényleg használható az a 9-11colos mérethatár (tapasztaltam).
1col eltérés látványos de nem eget rengető a használat során. Viszont a +4-5col már tényleg más élményt ad. Neked kell tudnod hogy mire és milyen gyakorisággal akarod használni a készüléket.

LG Optimus 3D V21a

(#2050) csapoadambp válasza Archanon (#2048) üzenetére


csapoadambp
tag

Havidíjas csomagban a Vodánál most szerintem a Sony U az egyik legjobb ár/érték arányú telefon. Több ilyen is van a családban és egy rossz szavam se lehet rájuk, sőt....

Gyors, szép, jól össze van rakva és szerintem a legolcsóbb 2X es teló. Egy hiányossága van csak az hogy fix 8Gb (nem bővíthető és 5,5Gb-t használhatsz fel) de szerintem ez sem egy akkora negatívum főleg ha az előnyeit mellé teszed.

A voda oldalán el van írva mert nem 4 hanem 8 giga!!!

Előfizuval 1Ft-tól viheted haza! Akcióban

:DDD Önök sajnos NEM fizetett hirdetést láttak :DDD

[ Szerkesztve ]

LG Optimus 3D V21a

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.