Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163001) Ájvé válasza tonyrulez (#162999) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi Note10 jobb
Huawei nem igazán ajánlott, persze P Smart Z még elég régi ahogy írtad én nem venném meg.

[ Szerkesztve ]

(#163002) Sgr_A válasza tonyrulez (#162999) üzenetére


Sgr_A
addikt

(#163003) M.Ildiko válasza blueye (#162963) üzenetére


M.Ildiko
tag

A Redmi 9t-ről azt írták, hogy a 3 napos tesztelés alatt 20%ra merült. Olvastam más tesztet is, ott az volt, hogy kíméletesebb használat esetén egy hétig is megy - persze nem tudom milyen használatot feltételeznek.

(#163005) bencze válasza #40993792 (#162937) üzenetére


bencze
senior tag

Lehet ezek után érdekes de nézegettem a piacot is és egy tök másra esett a választás. Egy Oneplus 8T lett, sosem volt ilyenem, egyesek szerint nem annyira tré cég, rendben van az androidjuk, adnak ki patcheket stb. Kb mindent tud amit kell, az ip cert nincs meg, spekuláció szerint kb tudja de legalábbis valami van benne csak nem hitelesítik, no úszni nem akarok vele, remélem egy esőt kibír, majd óvatosabban mosom csap alatt.
A fő érv az volt, hogy a hardver konfigja elég jó, snapdragon 865, 12gb ram, 256 háttértár, amoled 120hz, 65w töltés, és használtam 450 euróért találtam meg. Ahhoz képest, hogy 600 körül gondolkoztam 150 eurót én is megérzek, kis kockázatvállalásra hajlandó voltam. Boltból 1 év garival, elvileg jó esztétikai állapotban, de majd meglátom (Zoxs.de - nagy bolt, nem hiszem gond legyen visszaküldéssel ha nem tetszik). Végül leginkább az s21 5g-vel volt versenyben ami drágább és exynos, no értem, hogy az idéni exynos jobb mint a tavalyi de overall úgy voltam ezért a pénzért ebben a konfigban alapvetően megbízom, vagyis részben a paraméterek is meggyőzőek de ez az ár segített eldönteni.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#163006) DioRulez!


DioRulez!
csendes tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kikérni telefon vásárlásban.
Céges telefon választhatok nettó 150k-ért.(Bruttó ~190k)
Jelenleg S9-em van, és nagyon tetszik a lekerekített forma (edge jelleg), ezért csak azok játszanak.
P30 pro-n gondolkozom, de ami negatívum, hogy arra már nem jön ki az android 11.
S10-nél a kamera elrendezéssel vannak problémáim, de még az is beleférne a keretbe.

Ti mit javasolnátok?

Minél messzebbre sétáltak az erdőben Micimackóval, Malackát annál jobban aggasztotta, hogy Micimackón nincs nadrág.

(#163007) Bdanyy válasza DioRulez! (#163006) üzenetére


Bdanyy
addikt

Ha ennyi a keret, akkor lemondanék inkább az edge-ről, és vennék egy snapdragonos s20 fe-t pl innen [link].
A kettő közül inkább az s10-et választanám, de az annyira nem nagy előrelépés leszámítva a plusz kamerákat.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#163008) DioRulez! válasza Bdanyy (#163007) üzenetére


DioRulez!
csendes tag

Nos, céges a dolog, így mindenképp választanom kell, még ha nem is nagy a különbség az előzőhöz képest.
Az s20 fe a szép ellentéte számomra, tarka-barka színekben, edge nélkül.(Ami azért még mindig jól fest)

A p30 pro-nál a kamerás képességek is tetszenek, azért is nézegetem, de ha az s10-et ajánlanád jobban, érdekel, hogy miért.

Minél messzebbre sétáltak az erdőben Micimackóval, Malackát annál jobban aggasztotta, hogy Micimackón nincs nadrág.

(#163009) gyépés válasza bencze (#163005) üzenetére


gyépés
aktív tag

Szerintem ne mosd inkább a csap alatt...

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#163010) LoLarim


LoLarim
tag

Samsung S10+ vagy a Huawei P30 pro a jobb vétel? Kb egy árban vannak.

(#163011) siege5 válasza apholyon (#163000) üzenetére


siege5
aktív tag

Ezekből a legjobb a mi10t pro, de a többitől drágább is valamivel.
Esetleg a52 5g?

(#163012) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

A jelenleg kapható telefonok közül melyiknek lehet a legjobb üzemideje átlagos felhasználásra? Minden más kb. másodlagos, telefon, internet, csevegés, kis navigációra kellene, gondolom android vonalon kellene nézegetni.

Let the Zone take me if I am.

(#163013) ghiottone válasza kutga (#163012) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Redmi 9T-t mondanám. Cégesnek, alaptelefonnak azokat vettük legutóbb, előtte a Poco M3-akat, Redmi 9-eseket. Egyet elhoztam és nagyon jól bírja a 6000-es aksival. 2,5 nap alatt lazán 10 óra sot böngészéssel, kevés játékkal, gcamok tesztelésével.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#163014) RetepNyaraB válasza kutga (#163012) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Veszel valami rohadalom kínai strapafont, 10k mA akksival, az bírja. :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#163015) kutga válasza RetepNyaraB (#163014) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, valami ilyenre gondoltam. :)

MOD
ghiottone
Köszi, ez nem is rossz, mindjárt nézek egy tesztet róla.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#163016) Bdanyy válasza DioRulez! (#163008) üzenetére


Bdanyy
addikt

Főképp a UI miatt, ha tetszett az S9 is + updatek.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#163017) csaba1203 válasza LoLarim (#163010) üzenetére


csaba1203
addikt

S10+ tovább lesz támogatva edge panel és az általad jól megszokott felület.
Ha a lekerekített szélet el tudod engedni, akkor az S20 Fe is nagyon jó vétel.

(#163018) tyan


tyan
senior tag

Érdemes egy jó állapotú Samsung Galaxy A7 (2018) 4GB/64GB okostelefont használtan megvenni? Lehet azt tudni, hogy ez a készülék meddig lesz szoftveresen támogatott a gyártó által?

(#163019) Viktor0610 válasza tyan (#163018) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát...
Szerintem nem.
A támogatásnak már vége vagy hamarosan vége lesz, a hardver is régi, az akku is már 3 éves...

Samsung Galaxy A54

(#163020) RetepNyaraB válasza tyan (#163018) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

gombokért igen, ha bírja az akksi.
Ne lihegjük túl a "mikori a a szoftver?" kérdést. 9-es robottal prímán elvagy mindennapjaidban. Inkább maga a gép nem egy csúcs és akkoriban se volt az.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#163021) Viktor0610 válasza RetepNyaraB (#163020) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az igaz, hogy a régi droid nem (akkora) baj, de az akku sem feltétlen jó állapotú már.
Persze, minden az áron múlik.

Samsung Galaxy A54

(#163022) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Szülőnek keresek valami olcsó telefont, de erős akksival. Most redmi 7 volt, de azzal annyi gond volt hogy a xiaomit hanyagolnám neki, ( a rendszerüket én is utálom pedig anno még piszkálgattam is valamikoraz őskorában)
Pár hónapja nézegettem telefonokat és találtam valami samsungot amiben 5000-es akksi volt ésaz ára is olcsó volt, 40-60 között lehetett valahol de fogalmam sincs melyik lehetett.
Az igények nem nagyok. Alap kis kártyajátékokat játszik rajta, néha fotózás és elég sok telefonálás. Semmi másra nem kell, nem kellenek semmi extra dolgok amik drágítanak, csak nagy akksi és mondjuk nem ócska kijelző.
Tud valaki ajánlani valamit? Nem régen azt hittem redmi 9 lesz az utód de nem vagyok hajlandó megint olyat venni neki aminek a rendszere egy katyvasz

Más : ha van valakinek előfizu pl vodánál, akkor nics valami normális kedvezmény? Vagy azok már semmit nem érnek?

[ Szerkesztve ]

(#163023) csaba1203 válasza tyan (#163018) üzenetére


csaba1203
addikt

Elméletileg 10-es droid az utolsó, amit megkapott.
Ha jó az ára és az akksi is ok, akkor megérheti....

(#163024) Ájvé válasza bencze (#163005) üzenetére


Ájvé
veterán

Lehet sok mindent mondani a Oneplusra de biztos nem tré. Egyik legjobb a piacon, szoftveresen nagyon toppon vannak, ár/érték arányban már nem annyira, kamera téren még nem tudtak felnőni a konkurenciához.

(#163025) gyépés válasza mexel (#163022) üzenetére


gyépés
aktív tag

A helyedben ránéznék a Realme 7-re (IPS) vagy a Realme 8 -ra (Amoled). Hasonló ár/érték, mint a Xiaomi, de nagyon lightweight rendszerük van.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#163026) mexel válasza gyépés (#163025) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, az előbb néztem fentebb ajánlotta valaki. A gyártó ( készülék) milyen? Nem vagyok képben az elmúlt időben. Az IPS jobb lesz szülőmnek mert mindig ugyanazokat ajátékokat tolja, az első samu galaxy-ja amoled volt és bele van égve a kártyajáték :D

Mondjuk nagyon szemezek azért a redmi 9c 3/64gb-ossal, remélem a 3gb már nem lesz kevés a telefonnak, nem nyöszörög mindig hogy nincs elég tárhely. Az árban 40-ért elég jónak tűnik. Az a baj őt nem érdekli egyáltalán és nem akar sokat költeni.

[ Szerkesztve ]

(#163027) gyépés válasza mexel (#163026) üzenetére


gyépés
aktív tag

Úgy láttam 51 ezerért van Realme 7 6/64. Az azért köröket ver a redmi 9c-re. A 3 GB ram már nagyon határeset, ha nem akarod anyud telóját mindig takarítgatni, akkor min. 4GB-t vegyél, de ha hosszabb távon nyugit akarsz, akkor 6GB-t.
Feleségemnek Realme 7 5G van, teljesen jó telefon, hasonló a felhasználás, mint nálatok. :) A sima Realme 7 gyakorlatban ugyanaz, mint az 5G-s 5G nélkül, meg talán a kijelző picit gyengébb, de szerintem nektek megfelelne.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#163028) DioRulez! válasza Bdanyy (#163016) üzenetére


DioRulez!
csendes tag

Végül úgy néz ki, sikerül megegyezzünk bennt egy S20-ban, határeset árban, de belefér úgy fest.
Köszönöm a tanácsot! :R

Minél messzebbre sétáltak az erdőben Micimackóval, Malackát annál jobban aggasztotta, hogy Micimackón nincs nadrág.

(#163029) mexel válasza gyépés (#163027) üzenetére


mexel
veterán

Elgondolkodtató. Főleg hogy megszabadulnék a miui-tól. 51-ért hol kapni? A nagy felbontás mondjuk nem hiányzik, nem lesz kisebb akkuidő és kis betűk a telefonon?

(#163030) gyépés válasza mexel (#163029) üzenetére


gyépés
aktív tag

Árukeresőn néztem. Az akkuidő az nagyon jó, akárhogy használod. A betűméretet jó nagyra lehet állítani minden androidos telón már, az nem gond. De anélkül sem kicsik a betűk, mert a kijelző is nagy a felbontáshoz.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#163031) aprokaroka87 válasza mexel (#163029) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Alza.hu 59 ezer forintért árulja, ha az még belefér.

A Realme ui-ban is lehet betű méretet állítani.

Az hogy mennyi az üzem idő, itt is nagyon felhasználó függő.

De pl ha nem fontos a 90hz, akkor lehet fix 60hz-en is használni.

(#163032) Ájvé válasza RoBos (#162985) üzenetére


Ájvé
veterán

Roaming alatt nem működik, azt írja nincs kapcsolat, úgyhogy így nekem nem jó.

(#163033) mexel válasza gyépés (#163030) üzenetére


mexel
veterán

köszönöm, az a bolt nem bolt, nem igazán vennék ilyen helyen, a gari kétséges lehet szerintem. Meglátom mi lesz, mindenesetre jónak tűnik a dolog.
Keresek majd valami tesztet a telefonról, milyen az összeszerelés, minőség stb.

(#163034) mexel


mexel
veterán

közben látom laptopszalonban is olcsóbb, de ott van Realme Narzo, Realmi 7i ( az gondolom a fullhd kijelző miatt olcsóbb) Azok nem jók?

(#163035) gyépés válasza mexel (#163034) üzenetére


gyépés
aktív tag

Narzobol melyik van? Én nem találom, hol kapható, de van egy csomó változata. Attól függ melyik milyen árban kapható. A 7i lehet elég, csak én fullhd alatt nem szoktam már telefont ajánlani ilyen ársávban. Egyébként meg kevesebb ram, gyengébb proci, kicsit gyengébb kameraszett, ugye gyengébb kijelző... Szóval mindenben gyengébb a 7i az akkun kívül. Szerintem a 7 jobb választás, mint a 7i, ha van rá keret, de a 7i is jó telefon.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#163036) tyan válasza Viktor0610 (#163019) üzenetére


tyan
senior tag

Viktor0610, RetepNyaraB köszi a válaszotokat. Nem veszem meg akkor az A7-es Samut, mert 50 ezerért lett volna, de annyiért sokalltam.

(#163037) tyan válasza csaba1203 (#163023) üzenetére


tyan
senior tag

Neked is köszi a választ.

(#163038) mexel válasza gyépés (#163035) üzenetére


mexel
veterán

Pl ilyen narzo. nem néztem még körül az oldalon csak éppen ezt dobta fel. Viszont a 7i-ben 6000-es akksi van a leírás szerint, a 7-ben 5000-es. Ez igaz lehet?

(#163039) gyépés válasza mexel (#163038) üzenetére


gyépés
aktív tag

Az a Narzo nem jó ajánlat. Igen, a 7i-nek nagyobb az aksija, ahogy írtam is. Bár én még mindig inkább a sima 7-et ajánlanám, szerintem megéri a felárat.

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#163040) mexel válasza gyépés (#163039) üzenetére


mexel
veterán

Édesanyámnak az akksi fontosabb lenne mint pl a kijelző ( rossz a szeme) kb csak telefonálásra kellene. Valami samsungon gondolkodom kb 50-ig láttam valamit amiben 5000-es akksi volt. Azon talán a rendszer stabilabb.
Valami ilyesmi lehetett: Samsung A022F Galaxy A02 Dual-SIM 32GB 3GB
Ha nem is konkrétan ez de valami ilyen kategóriás samura gondoltam még. Ezek miért roszabbak mint egy realme 7 vagy redmi? ( a proci nem izgat mert amire használja arra a 8-10 éves coolpad f1 is megfelelne)

(#163041) Hzi válasza DioRulez! (#163006) üzenetére


Hzi
aktív tag

Hali, nem a 12-es Androidra gondoltál, amit nem kap meg a P30?
A 11-et tuti megkapta.
Szwrk.: Bakker, mégsem, csak az Emui 11, az Android 10.
Bár ettől még megkaphatja a P30 később.

[ Szerkesztve ]

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#163042) gyépés válasza mexel (#163040) üzenetére


gyépés
aktív tag

Mert gyengébb/kevesebb hardwaret adnak azonos árért. A vas akkor nem kell, hogy izgasson, ha semmiből semmilyen frissítést nem töltötök le a telefonra és fixen pár lightweight offline appot használtok. Mert a frissítések, a browserek, az egyre komplexebb honlapok, a multitasking megeszik a hardvert idővel. Minél erősebb a vas annál később. Ezt odafigyeléssel/hozzáértéssel kitolhatod, de általában idővel belassul, instabillá válik a telefon. A samsung meg a többi prémiumabb gyártó kocsit stabilabb, optimalizáltabb szoftvert ad, de ez igazából a felsőbb kategóriában előny, lentebb általában a kisebb gyártók sokkal erősebb vasat adnak, mint amivel jobban optimaliizált mondjuk a samsung software-e.
A kijelzőben meg az olvashatóság nem a felbontástól, hanem a panel minőségétől függ. A fullhd IPS panelek szinte minden esetben jobb minőségűek, mint a sima hd-k.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#163043) zszszs


zszszs
tag

Sziasztok! Egy telefonajánlatot szeretnék azoktól, akik nagyon a témában vannak, mert én semennyire sem... Kb. 4 éve használok egy Iphone 5s 64GB készüléket, az egyik fiamtól kaptam, mikor leváltotta. Teljesen jó, amire kell nekem, szerettem, csak kiesett a kocsiajtó zsebéből az útra, és betört a kijelzője. Legyen kicsi, tartós, tudja kb. azt, olyan sebességgel, mint az előző, és legyen duál simes, hogy kiválthassam a céges mobilom, ami egy kb. 10 éves Samsung, de azzak kizárólag beszélgetést folytatok. 40-50 körül gondoltam költeni rá, és hajlanék új készülék felé, ha lehetséges. Köszönöm.

(#163044) Norbi. válasza zszszs (#163043) üzenetére


Norbi.
őstag

Ezt a részt engedd el.
"Legyen kicsi"

nincs, főleg az 5s után minden brutál nagy lesz.
Ha emelsz a kereten és találsz, Pixel 3a, vagy iPhone SE 2020, használtan, vagy ha lemondasz a dual simről, akkor iPhone 8 szintén használtan, 60 körül.
Ha ezek nem opciók, akkor meg kell barátkoznod azzal, hogy nagy telefont kell keresned.

[ Szerkesztve ]

(#163045) Bdanyy válasza zszszs (#163043) üzenetére


Bdanyy
addikt

szerintem 10-15k-ért a kijelzőcsere éri meg leginkább :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#163046) Norbi. válasza Bdanyy (#163045) üzenetére


Norbi.
őstag

Vagy keressen egy patika SE 2016-t, az 5s-t, egyre kevesebb app fogja támogatni.

(#163047) flash-


flash-
veterán

Üdv

két telefon között vaciláok:
Xiaomi Mi 10 Lite 5G
vagy
Xiaomi Mi 10T Lite 5G, de az nem amoled.

van e még bármi látható különbség a kettő technológia(amoled nem amoled) között?
vagy pl az amoled kevésbé fogyaszt,stb?vegyem emiatt inkább az amoledest?
mert a másik (IPS) erősebb az akksi,gyorstöltés..

még teljesítményben is látok különbséget:
SM7250 vs SM7225 - márha ez releváns különbség??

Adreno 620 vs Adreno 619

nameg kamerában:
A két telefon öszehasonlítása:
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10159&idPhone2=10480

Azért a a mi10 lite 5g mellett számomra az szól hogy vékony is :)
de régebbi picit lehet kisebb eséllyel lesz reá majd új android később?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#163048) adman


adman
tag

sziasztok!

szempontok:
kb max 200-ért
új, magyar gari
független
dualsim
szép képeket csináljon
hosszú üzemidő (8+ óra képernyőidő ami nem játék)
második asztal (lehetőleg rejtett mint a miui-ban)
legyen még min 2-3 év támogatás hozzá
státuszled (v amoled)
minél kisebb méret
vezeték nélküli töltés
nfc
nem játszani kell

ha van olyan telefon 200 körül ami tényleg szép képeket csinál és hosszú az üzemideje akkor az jöhet, ha nincs akkor inkább ugranék egy ársávot lejjebb és 100 alatti bestbuy kéne, ami tök átlagos de sokáig bírja.

köszi!

(#163050) DioRulez! válasza Hzi (#163041) üzenetére


DioRulez!
csendes tag

Nem, sajna nem fogja.

Minél messzebbre sétáltak az erdőben Micimackóval, Malackát annál jobban aggasztotta, hogy Micimackón nincs nadrág.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.