Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55501) Remiel válasza Razermazer (#55499) üzenetére


Remiel
őstag

a google keresője működik egyébként :D

LG VERSA

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#55502) pengwin válasza Razermazer (#55499) üzenetére


pengwin
addikt

Nem Blackberry (nekik függőlegesen csúsztak szét a mobiljaik), és nem is okostelefon szerintem: valami symbian-os csoda.
Motorola csinált ilyen telefonokat, a Droid 4-et nézd meg, bár az már 2 éves telefon( viszont US vagy UK ebayről rendelve 30k alatt megvan). Az ánnál újabb Motorola Photon Q-nak beépített SIM-je van, az LG optimus f3q-hoz meg lehetetlen hozzájutni.

Üdv, pengwin

(#55503) televana


televana
csendes tag

Sziasztok!

Melyik telefont vennétek meg a három közül:

1, HTC Desire 310 - 4x1,3Ghz, 1 GB ram, 4,5" TFT, nincs vaku
2, LG L70 NFC - 2x1,2Ghz, 1GB ram, 4,5" IPS
3, Alcatel POP C7 - 4x1,2Ghz, 1 GB ram, 5" TFT, ninsc vaku

Sajnos nem értek a processzorok teljesítményéhez (Snap dragon stb..), illetve, hogy mennyire szembe tűnő az IPS kijelző.

Avagy véleményeket is szeretnék, hogy miért jobb, vagy rosszabb ....

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#55504) #53932800 válasza televana (#55503) üzenetére


#53932800
törölt tag

Alcatel Ot pop c7

(#55505) MurdR válasza televana (#55503) üzenetére


MurdR
veterán

Ha ennyire nem ismered őket, akkor jobban járnál hogy ha bemennél egy mediamarktba, vagy szolgáltatóhoz, és az ott kiállított készülékeket szemügyre vennéd. Nem lerázásnak mondom mert lenne ötletem, de először saját szemeddel nézzél meg pár kijelzőt. Hagyományos LCD, IPS, Amoledek(imádom), iPhone retina, stb. Legyen támpontod, hogy mi tetszik és mi nem.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#55506) w333 válasza lorcsi (#55497) üzenetére


w333
félisten

Csak annyi a negatívum a Lumia 925 -nek hogy Amoled kijelző ... :U

Nem olyan drágák a Nexus 4 -t, már 50k -ért szépet kapsz :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55507) lorcsi válasza w333 (#55506) üzenetére


lorcsi
veterán

de a 925-ben van ingyenes navi..és bővíthető sd..meg a wp8.1...

jelenleg is droido van...kipróbálnám a másik oldalt is..ez vonz

(#55508) phanze válasza lorcsi (#55507) üzenetére


phanze
aktív tag

Igen nexus 4 az jó kis teló!

(#55509) Kobe


Kobe
veterán

hali

lassan megérik a HTC One X em cserére. Androidos okostelót keresek, minél jobb zenei képességekkel - elég sokat hallgatok zenét, komolyabb fülesekkel így ehhez mérten jó lenne ha a teló is felnőne a feladathoz :)

T-mobilosat vennék, szerződésem hosszabbítanám. A HTC új kezelőfelülete annyira nem jön be, a Sony k tetszenek de azokat nem ismerem annyira.

Árkategóriában mondjuk ilyen LG G2 körüli árban nézegetek, lehetőleg minél frissebb modellt szeretnék megcsípni

Gondolkoztam a nokiákon is, de féle kisebb hátrány érne androiddal szemben azokon a telókon. Nem tudom gyakroaltban ez mennyire vna így. Tippek esetleg ?

(#55510) pengwin válasza Razermazer (#55499) üzenetére


pengwin
addikt

Kiegészítés: tényleg az LG Versa az, ahogy a fórumtárs írta feljebb :R , szóval NE vegyél ilyet: csak CDMA hálózatokon képes működni, GSM és UMTS kilőve, vagyis Magyarországon (és egész Európában) használhatatlan a készülék.

Üdv, pengwin

(#55511) johnny82 válasza w333 (#55506) üzenetére


johnny82
őstag

50-ért szerintem max garancia nélkülit kapsz. Aminek rendes garija van, azt meg kell fizetni. De lehet, hogy tévedek. Dobhatnál linket.

(#55512) phanze válasza Kobe (#55509) üzenetére


phanze
aktív tag

Szerintem xperia z1. :)

(#55513) Kobe válasza phanze (#55512) üzenetére


Kobe
veterán

az most nem kifutó darabbá válik a Z2 megjelenésével ?

(#55514) norbert1998 válasza Kobe (#55509) üzenetére


norbert1998
veterán

Z1,z2,g2,one M8

(#55515) Land


Land
veterán

Üdv!

Van a Mammutban levásárolható utalvány 25.000 Ft értékben. A vodafone és a Media Markt jöhet szóba, lévén a húgom vodás, akinek telefont kellene venni. Melyik javallott ennyiért? Tudom, hogy nem lesz nagy szám a kiválasztott, de nyomógombos telefonról vált és csupán ennyi a keret.

Media Markt: Navon Mizu M400, GIGABYTE Gsmart Tuku T2, LG E440 Optimus L4 II, BEEX M1G, SAMSUNG Galaxy Pocket Neo S5310, SAMSUNG Galaxy Young S6310
Vodafone: Vodafone Smart 4 Mini, Samsung Galaxy Pocket Neo(jóval olcsóbb itt), Vodafone Smart Mini (ez gondolom gyengébb a Smart mini 4-nél), LG Optimus L3 II (mediában a ráncfelvarrott verziója van)

Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#55516) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. LG G2 vagy LG Nexus 5? Üzemidőben gondolom G2 a jobb, neki erősebb az akksija. Nexus 5 meg teljesítményben tűnik erősebbnek, mert AOSP rendszerű, ami kevés RAM-ot használ, és nincsenek fölösleges fícsörök. G2 kicsivel olcsóbb is, de jelenlegi helyzetben ez nem számít. Hardver az ugyanaz, de nem ismerem a 2 telefon rendszerét, melyik nyújtana nagyobb teljesítményt? A szintetikus tesztektől vonatkoztassunk el.

PSN ID: marquuard

(#55517) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Ismerősöm venne telefont voda go+ tarifával max 50-60-ig. G2 Mini vs Xperia M2? Esetleg i4S. Vagy, ha tudtok valamit, akkor jöhet. :) Köszi!

(#55518) phanze válasza EnterR (#55516) üzenetére


phanze
aktív tag

Nexus 5!:)

(#55519) phanze válasza Land (#55515) üzenetére


phanze
aktív tag

Optimus l4 II.:)

[ Szerkesztve ]

(#55520) phanze válasza motoflug (#55517) üzenetére


phanze
aktív tag

G2 mini.:)

(#55521) Razermazer válasza pengwin (#55510) üzenetére


Razermazer
őstag

Gyakorlatilag a droid 4 az egyetlen alternatíva billentyűzetes mobil téren és az sem fiatal már(no két év az még nekem nem olyan nagy idő)
Hát ez szomorú vagy csak én vagyok öreg :D aztán én is utánanéztem felejtős, csak baromi jó mutatott a filmen és ugye mint írtam én nem követem a mobil világ változásait, így nem tudtam, hogy gyakorlatilag használhatatlan. Az utolsó ilyen mobilom az sk17i-volt lehet beszerzek egy jobb állapotba lévőt, nekem még az is megfelelne, vagy nézek egy ilyen droid 4 -et(tesztben még az icecream sandwich rámegy) elég jól szerepelt a tesztekben amit találtam neten. Talán csak az akku az ami nem tetszett a tesztelőnek, de ilyen telefonok nem is mennek 5 napig használat alatt.
Elég egyben van a teló, tehát köszönöm a segítséget infot, ez az irány lesz. Gondolom egy unlocked verzió a preferált, méghozzá gyári unlocked kéne ha külföldről van.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#55522) w333 válasza lorcsi (#55507) üzenetére


w333
félisten

Persze ha kell az ingyen navi + sd bővítés akkor egyértelmű hogy jobb a 925 csak kérdés hogy a rendszert menyire fogod szeretni ? :))

Én most akarok páromnak telefont venni, nagyon sok WP telefont végignéztünk (hát valahogy egyik sem az igazi, android hoz képest nagyon buták) na meg az is kicsit szomorú hogy ha megnézed a hardveraprót a felhasználok legalább 80% -a WP -t cserél androidra :U

Most a Moto G -re vagyunk rákattanva, bitang jó kis telefon :K

(#55511) johnny82

Kb. 2-3 hete ajánlottam "Szinimini" felhasználónak a N4 -t, nagyon nagy mázlija volt mert 52k -ért talált 1 év gyári garanciásat ;)

Szóval lehet kapni csak ki kell fogni :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55523) minek?:S válasza EnterR (#55516) üzenetére


minek?:S
őstag

EnterR

+1 N5

Land

Optimus L4 II

motoflug

G2 Mini mehet szerintem is.

Üdv.:M.

(#55524) bigdady


bigdady
nagyúr

Lg l90 vagy lg optimus f6 szerintetek?

(#55525) w333 válasza bigdady (#55524) üzenetére


w333
félisten

L90 ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55526) phanze válasza w333 (#55525) üzenetére


phanze
aktív tag

+1

(#55527) pengwin válasza Razermazer (#55521) üzenetére


pengwin
addikt

Én is most fogok rendelni jövő héten egy (hivatalosan, nem sufniban) felújított Droid 4-et ebay-ről, USA-ból. Dobozában, tartozékaival 30k szállítással és tréfával együtt. Van rá elég stabil 4.4 alapú Cyanogenmod, de egyszerre lehet rajta több ROM is. Jelenlegi szutyok Galaxy Y-om helyett jó lesz ez amíg le nem jár a hűségidő a család egyik előfizetésén. Meg lehet még utána is. :))

Üdv, pengwin

(#55528) minek?:S válasza bigdady (#55524) üzenetére


minek?:S
őstag

+1 LG L90

Üdv.:M.

(#55529) Sponkli


Sponkli
csendes tag

Sziasztok!

2 kérdésem lenne hozzátok!

1. Aki szegedi az tudna-e nekem olyan mobiltelefon/gsm boltot mondani ahol sok telefont lehet kapni és nem vészes áron vagy marad a mediamarkt meg az ilyen nagyobb elektronikai szaküzletek! Mert rendelném én pesti boltból is csak hát mivel szegedi vagyok így a garancia miatt most küldözgetnem kéne oda-vissza ami plusz költség nekem!

2. A 2. kérdésem az lenne hogy milyen telefont tudnátok ajánlani elsősorban zenehallgatásra (ami napi 3-4 órát ölelne fel) tehát az akksi ne legyen gatya és a hangzása sem olyan érzés mintha egy krumplival hallgatnám A zenét! Nézegettem a kínálatot és láttam az új htc-knek vagy ez a beats chip vagy mi... De mivel nem éppen a legolcsóbb alternatíva a htc mint márka ezért kérdeznélek titeket hogy mit-hogy-merre? De ha minden kötél szakad akkor a htc nem rossz ,márka akkor azt venném!

Előre is köszi a válaszokat, és remélem nem zavartalak titeket! :)

(#55530) minek?:S válasza Sponkli (#55529) üzenetére


minek?:S
őstag

htc nem rossz? szerintem a legjobb.

A One, One mini, M8. . ezek mind jók, de ott van a Desire 601 is, 700, 600, 816.

Üdv.:M.

(#55531) hroberto válasza w333 (#55522) üzenetére


hroberto
veterán

Ha valamiben nem vagy képben, inkább maradj csendben! Egyrészt a 925 nem bővíthető SD-vel. Másrészt "nagyon butának" nevezni az egyik rendszert a másikhoz képest... :U Hátrányokról és előnyökről lehet véleményt nyilvánítani, de lebutázni... Hmmm...
Szerintem sosem bolt WP telefonod.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#55532) w333 válasza hroberto (#55531) üzenetére


w333
félisten

Így van ezt tényleg nem tudtam hogy nem bővíthető, viszont szerinted azt a rendszert aminek sokkal több a hátránya mint az előnye azt hogyan lehet nevezni ? még a Symbian is okosabb volt ;)

Nem akartam ezzel senkit sem megbántani, tény hogy nem volt még WP telefonom, de az biztos hogy a közeljövőben nem is lesz :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55533) Szabónagymer


Szabónagymer
aktív tag

Sziasztok!

Döntés képtelen helyzetbe kerültem... :/ Nem tudok választani a Huawey P6 - 7 és a Sony Ericsson SP között.
Az SP és a P6 kb azonos kijelző méretűek, a P7 már nagyobbacska, ami kissé elfogultsággal tölt el épp ezért.
Mindkettőről (háromról) olvasam jót-rosszat egyaránt, és volt lehetőségem egy személyes véleményt is kikérnem egy SP-t használó ismerősömtől.
Illúzióim nincsenek, mert még a legújabb Samsung óriás csoda is laggolhat, ez amolyan android aspektus, mit tapasztaltam is már nem egy készüléknél, rendszernél, és olvastam is tesztekben.
Mind két gyártó a vágott szeműeké, csak egyik Kína a másik Japán. Ma már azért a kínai termékek sem feltétlenül gagyik, még ha erős öszvér másolatok is mint a szóban forgó Huawey, de a Sony csak egy japán készülék, ami némi biztonság érzetet ad...

Amire nekem kellene: netezgetni, ami leginkább fórumozásból áll, olykor egy kis facebook és csevegője, flash ebből fakadóan nem létfontosságú, zenehallgatás, ami vagy saját média, vagy netes rádió. Ezért nem árt ha nem épp szokol i minőségű hangja van. Filmezni nem preferálom a telefont, arra van egy 10"-os tabom. Játék dettó. Fotózni viszont szeretek, és nem hátrány, ha nem csak a teló kijelzőjén mutat jól kép. A kamera program nem számít, évek óta Vignette pro-t használok, így inkább az optika minősége számít.
Jelenleg egy Alcatel OT995-tel bajlódom, minek kijelző méretéhez közel van az SP és a P6. A P7 inkább csak a technoman hiúságom kielégítésére szolgálna, de funkcionálisan is tudnám értékelni...

T-mobilnál venném előfizetésre, ami 2 év szolgasors, tehát jó volna aha a második év elején még nem éreznék átható késztetést hogy megtapossam, földhöz vágjam a telefont, mert minden szaggat, nem tölt be, lefagy....
Végül nem hátrány, ha nem csak marketing fogás a frissítés, amit inkább az új modellel adnak ki, mint az manapság egy egy szolgáltatónál típusnál megszokható már.
Rendszer szintén nem nagyon domináns, ezek a készülékek mind túl vannak a 4 x-en már. :D hogy zselés babos, vagy kattogó csokis finomság lévén majd hogy nem mindegy. SP-re már láttam itt CM Romot, bár e tekintetben nincsenek jó élményeim az Alcatel kapcsán...

Itt a fő kérdés a Sony vagy Huawey. Ha utóbbi, akkor már mindenképp a P7-et venném meg. De egy P7 akkor egy hozzá mérhető Sony-t is ajánlhattok! :D Így kiegyensúlyozott a mezőny és lehet akkor a Sony felé húzna aszívem

(#55534) w333 válasza Szabónagymer (#55533) üzenetére


w333
félisten

A P7 árából már szinte kapsz Xperia Z -t ami sokkal jobb ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55535) pengwin válasza Sponkli (#55529) üzenetére


pengwin
addikt

HTC-kben a beats audio egy szoftveres okosság, de van bennük valamilyen DAC-is (gondolom Wolfson). Néhány Samsungban is van Wolfson DAC (pl. Ativ S, más most nem jut eszembe). Kihangósítva a Boomsound hangszórós HTC-k verhetetlenek, jacken keresztül viszont az okostelefonok 99%-a hallgatható, igazából a minőség a hallgatott zenék minőségétől és a használt fülestől függ. (Lumia 620-ban mondjuk van egy alapzaj, állítólag)

Üdv, pengwin

(#55536) m1lan válasza hroberto (#55531) üzenetére


m1lan
őstag

Szerintem félreértetted, amit írt. (Mégsem, én voltam túl optimista)
Sajnos be kell ismerni, hogy az olcsóbb Lumiák sokkal gyérebbek, mint egy azonos kategóriájú kukarobi.

Lásd: Telekomnál a Lumia 625 árán vehetsz LG Optimus F6-ot is, amiben: van értesítésjelző led, dupla annyi RAM, gyorsabb processzor, szebb kijelző. Kicsit olcsóbban ott a Galaxy Ace 3 is, bár az nem egyértelműen jobb. Ha egy kicsit feljebb megyünk, a Lumia 820 amíg kapható volt, sokáig egy áron adták az Xperia SP-vel, szintén a Telekomnál. Az SP-ben: erősebb a processzor & a grafikus chip, jobb a kijelző felbontása, nagyobb az akkumulátora stb... Egyedül a kamerái jobbak a 820-nak.

A Lumia 630 is olyan szinten van lebutítva, hogy az már a kínos kategória.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#55537) w333 válasza m1lan (#55536) üzenetére


w333
félisten

+1 :K Látom neked WP -van mégis megértetted mire akartam kilyukadni :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55538) Szabónagymer válasza w333 (#55534) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Köszönöm a javaslatot, megnéztem a T-mobil kínálatát, és van is készleten. Az előfizu szeptember végén jár le, az még 3 hónap, addig hátha még olcsóbb is lesz! :D
Az Alcatel előtt egy X8-cam volt, ami jól szolgált, csak túl parányi. De most örömmel térnék vissza az Xperiákoz, mert az android és érintő képernyők kora előtt Sony fan voltam.

Talán nem lesz nagy kín újabb kér évet kibírni a készülékkel...

(#55539) m1lan válasza w333 (#55537) üzenetére


m1lan
őstag

Ezek szerint mégis egyre gondoltunk :DDD

Sajnos a Nokiánál/Microsoftnál nem nagyon vannak észnél, így valószínűleg nekem sem WP-s lesz a következő telefonom. És nem azért, mert szar, hanem mert sokkal jobbat kapok Android fronton. Viszont az 520-szal nagyon jó vásárt csináltam, a mai napig nem készült olyan telefon, ami 40k-ig bezáródóan jobb lenne nála.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#55540) hroberto válasza w333 (#55537) üzenetére


hroberto
veterán

A te véleményed az, hogy több az előnye mint a hátránya. Az enyém meg, hogy felüdülés volt a droid után. Ennek ellenére nem kritizálom folyamatosan a droidot ahogyan te teszed úton-útfélen a WP-t.
Itt sem mondtam még róla rosszat, holott veled ellentétben én használtam is azt. Úgyhogy próbáljunk meg objektívek maradni.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#55541) w333 válasza hroberto (#55540) üzenetére


w333
félisten

Semmi rosszat nem mondtam én sem róla, csak hogy kevesebb a lehetőség ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55542) Devas válasza m1lan (#55539) üzenetére


Devas
őstag

Szerintem az L70 felveszi a versenyt az 520-assal. Moto E is kemény, de nem eléggé.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#55543) w333 válasza Devas (#55542) üzenetére


w333
félisten

+1 simán felveszik a versenyt ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55544) phanze válasza Szabónagymer (#55538) üzenetére


phanze
aktív tag

Nem ajánlom a xperia z-t a képernyője nagyon rossz és álitolag sokat laggol!én biztos hogy p7-et vennék:)

[ Szerkesztve ]

(#55545) minek?:S válasza Szabónagymer (#55538) üzenetére


minek?:S
őstag

+1 P7, de azért majd írj szeptember fel is ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#55546) hroberto válasza m1lan (#55536) üzenetére


hroberto
veterán

Én nem az MS/Nokia árképzéséről, készülékfelhozataláról beszéltem, hanem a rendszerről. Egyetértek, hogy a középkategóriában nincs értelmes WP telefon.
Viszont az Optimus F6-ban ugyanaz a SoC van, mint a 625-ben, tehát nem gyorsabb a processzora. A RAM kevesebb, de a WP-nek kisebb a hardverigénye is, és simán fut a fele RAM-al is a rendszer.
A 630 meg egy abszolút belépő szintű telefon, ráadásul dual-SIM is van belőle, ehhez képest nem drága ha azt nézzük, hogy még csak pár hete kapható.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#55547) minek?:S válasza hroberto (#55546) üzenetére


minek?:S
őstag

Szerintem ne itt vitatkozzatok .. mindenki ajánljon azt ami szerinte a kérdezőnek megfelelő, ő meg majd eldönti h WP vagy droid.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#55548) norbert1998 válasza phanze (#55544) üzenetére


norbert1998
veterán

A 4.4-es update rossz rajta, a Sony elcseszte. 4.3-al oké

(#55549) m1lan válasza Devas (#55542) üzenetére


m1lan
őstag

Lehetséges, bár nekem ezek a telefonok nem tűnnek túl bizalomgerjesztőnek. Androidot egy bizonyos árkategória alatt nem mernék venni, mert már fürödtem be vele.

Ez az L70 is 4,5 colos kijelzős, WVGA felbontással? 4 colon még oké, bár ott sem tűéles, de fél collal nagyobb kijelzőn... :U A 1,5 giga felhasználható tárhely meg elég ciki, főleg úgy, hogy KitKat van rajta alapból, ami nem enged memóriakártyára appokat telepíteni. A Moto E meg ahogy írtad is, nem eléggé "kemény" :D

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#55550) Devas válasza m1lan (#55549) üzenetére


Devas
őstag

Én meg az 520-assal fürödtem be sajnos. Fél évesen túl kellett adnom rajta, mert por ment a kijelző üvege alá. Pedig nagyon szerettem... :(
A 1,5 GB valóban gáz ha 3D játékokkal akar az emberfia játszani, mert a telefonon helye nincs. Moto E van olyan jó vétel mint az 520-as, de annyira nem jó szerintem mint az L70-es. Mondjuk hát kinek mi a fontos, én még simán el lennék a 200 ppi-vel is, minthogy cserébe másról kéne lemondjak.

Nem mondom hogy jobb vagy rosszabb az 520-as, mert például a kameráját nagyon szerettem, de szerintem androidban is már van ellenfele ebben az árkategóriában.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.