Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55301) m1lan válasza Toika (#55294) üzenetére


m1lan
őstag

Megéri elcserélni, bár nem lesz kimagaslóan nagy az előrelépés.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#55302) Toika válasza sarkanyolo2 (#55296) üzenetére


Toika
tag

Az I9250-es sima (itt).

m1lan: A szintetikus tesztek (pl. AnTuTu) alapján a számítási teljesítmény háromszoros. Valamint a GPU-ja elég gyenge a Nexusnak. A kijelző felbontás jelentősége a nagy kérdés számomra.

[ Szerkesztve ]

(#55303) quailstorm válasza Toika (#55302) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Játékteljesítményben mindenképp jobb lenne az Adreno305 plusz pici felbontás.
SGX540 se gyenge, de valóban, a mai pazarló játékok(Asphalt 8 eleinte jó volt most már a régi pályákon se az) mellett meg az eltelt 6 év miatt túlkoros. Maga korában az volt a csúcs azért úgy kell tisztelni. Adreno 305 meg az alsó közép most.

Személy szerint a 720p-ről én nem tudok lemondani. Meg azért a Nexusnak remek a főzött ROM támogatása.
A RAM meg ugyanannyi. Szóval majdnem ízlés dolga a döntés...

(#55304) dfg54


dfg54
csendes tag

Melyiket érdemesebb venni? Kb. egy árban vannak most.

HUAWEI Y330 v. Vodafone Smart 4 Mini

Előre is kösz a választ! :R

https://tinyurl.com/y7wm2c9v

(#55305) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok.
Vodafone go+tarifával kellene egy okostelefon max. 4 coll-ig, 1 Ft-ért.
[link]

Az alábbiakat néztem ki:

Vodafone Smart 4 Mini
Sony Xperia E1
Samsung Galaxy Trend Plus
Ezek közül melyik lenne jobb?
Samsungra szavazok, mert van belőle fehér(nőnek lesz a telefon),és van vakuja is.

(#55306) atosan válasza Kreash (#55305) üzenetére


atosan
addikt

Trend plus, mivel 768 mega ram van benne, rádobod a Nova launchert, még több szabad ram narad. Kijelző is jó.

Maine coon

(#55307) Marquess


Marquess
tag

3 napja nálam van az új lg g2 telom azóta se raktam le egy percre se ,jó azért aludtam egy keveset :)
Annyi rosszat írtak sokan róla,de közben tökéletes !!
Nem recseg,nem melegszik,a zene lejátszója eszméletlen jó nagyon örülök,hogy ezt a telefont választottam és köszi aki biztatott :P :DD

Good Heal, Long life.....:),The Naaru never forget you:)

(#55308) norbert1998 válasza Marquess (#55307) üzenetére


norbert1998
veterán

most akkor rám, mint bíztatóra dugtad ki a nyelved? :O ;]

quailstorm: pontosan, a 302 az alsó, a 320 felső közép, a 330 felső, a 430 meg nagyon állat és asszem még nincs forgalomban

[ Szerkesztve ]

(#55309) csibtsib


csibtsib
csendes tag

Hali!

Már vagy egy hete gyűjtöm az infót és nem tudok dönteni két telefon közt.

K-Touch Nibiru H1
Coolpad F1 8297W

Mindkettőnek megvan a pro-kontra, és egyszerűen nem tudom átlátni ép ésszel, melyiket vásároljam. Ha a Nibiru nem lenne drágább egy kicsivel mint a Coolpad, valószínűleg azt venném. Azonban kisebb az akksija ill nem Gorilla Glassos.

Na tehát egy szó mint száz, Ti mint akik benne vagytok a témában, melyiket vennétek?

(#55310) SOAD19


SOAD19
addikt

Nem tudja véletlen valamelyikőtök, hogy a Mall.hu-nál gyártói garanciás telefonokat árulnak, vagy bolti garanciásokat. ezt venném meg, ha gyártói garis

Egy-két napja próbáltam elérni őket telefonon, hogy rákérdezzek, de egyszer se vették fel. Ma olvastam, hogy írják, hogy inkább mail-en próbálkozzunk, mert telefonon elfoglaltak, és ha foglalt a vonaluk, akkor is kicsörgést hall az ember.

(#55311) phanze válasza csibtsib (#55309) üzenetére


phanze
aktív tag

Coolpad f1 et válaszd! :)egyszer megtapiztam és jónak tűnik, minőségi darab:)

(#55312) phanze válasza SOAD19 (#55310) üzenetére


phanze
aktív tag

Szerintem bolti garis de nem biztos.:)

(#55313) #53932800 válasza dfg54 (#55304) üzenetére


#53932800
törölt tag

Smart 4 Mini

(#55314) phanze válasza #53932800 (#55313) üzenetére


phanze
aktív tag

+1:)

(#55315) SOAD19 válasza phanze (#55312) üzenetére


SOAD19
addikt

A 1020-as topikban is így gondolják. Nem tudjátok, hogy honnan lehetne 130k környékén fehéret beszerezni gyártói garanciával? :F Nagyon úgy néz ki, hogy marad a fekete.

(#55316) efegyke


efegyke
tag

Sziasztok!

Telefonvásárlás előtt állok. 2 készülék között kéne döntenem a segítségeteket kérem ehhez.

1.Xiaomi Hongmi 1S(Snapdragon 400 1G Ram) xiaomishopról
2 Beex Octagon(MTK6592 octa core,2G Ram) euronics,edigitalból

Azért ez a kettő van "az asztalon" mert fontos lenne hogy magyar számla legyen róla.

Ha van olyan készülék ami 60ezer forintig ilyen tudással rendelkezik és megfontolandó alternatíva írjátok meg kérlek!

Köszi

(#55317) s4tch válasza efegyke (#55316) üzenetére


s4tch
veterán

A Hongmi a MIUI miatt erősen ajánlott. Függetlenül, számlával nem sok jobbat találsz ennyiért. Esetleg a T-nél meg lehet nézni Dominóban az LG F6-ot, 50e alatt lehet kapni, ha megfelel, hogy szolgáltatófüggő, az is elég jó ajánlat.

(#55318) efegyke válasza s4tch (#55317) üzenetére


efegyke
tag

Telenoros vagyok és Nibiru Mars H1-et akartam csak az meg nem megy Telenorral...

Ráadásul a feleségem ma törte össze az iPhone 3GS-ét így megörökölné a Huawei Y300at...

(#55319) norbert1998 válasza efegyke (#55318) üzenetére


norbert1998
veterán

Én is a hongmira szavazok

(#55320) badd


badd
tag

Köszönöm mindenki segítségét, aki ajánlott telefont.

Az ajánlottak közül (Lg F6, Nokia 925, BB Z10, Sony Z1C), végül egy Sony Z1C lett. Az Lg F6 kezelőfelülete nem tetszett, a Nokia a szélességével már a kényelmes kezelés határait súrolta nálam. A BB Z10 az nagyon tetszett, a BB rendszer is bejött azonban az 1 napos üzemidő nagyon eltántorított, főleg amikor betértem egy BB szervizbe, ahol ki tudtam próbálni, és ott is mondták, hogy az optimális az 1 nap. Hiába cserélhető az akksija, a pótakksi azért még is csak macera. (Majd a következő telefonom vásárlásakor visszatérek a BB márkára, ha meglesznek, és remélem meglesznek) Így végül lett a Sony, melynek az akkujáról is azért jobbakat olvastam, kinézete is bejött, hardver miatt nagy eséllyel hosszabb távra jó lesz, méretileg pedig a tökéletes számomra, ennél nagyobb telefon sose fog kelleni nekem.

[ Szerkesztve ]

(#55321) pengwin válasza efegyke (#55316) üzenetére


pengwin
addikt

Mindenféleképpen a Hongmi!
Gyengébb, de jobban támogatott hardver (mondjuk a 8 magot úgyse sokszor lehet kihasználni), rendszeresen(azt hiszem hetente) kap frissítéseket. A Beex meg csak valami átmatricázott kínai csoda, valószínűleg 0-hoz konvergáló szoftveres supporttal.
(#55320) badd
Szerintem jól választottál. Bár engem a Z10 is vonz.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#55322) efegyke válasza pengwin (#55321) üzenetére


efegyke
tag

Köszi a válaszokat!

Egy utolsó kérdés. A Samsung Galaxy S4mini ezekhez képest hol van?

A 1.5GB Ram szimpatikus,meg hogy Spandragon 400 van abban is(bár 2 magos de nekem elég lenne)
Garanciája viszont jobb mint a Xiaominak.

(#55323) atosan válasza efegyke (#55322) üzenetére


atosan
addikt

Az is jó választás, és igen, garanciában verhetetlen. Innentől már csak az izlésedre van bízva, külalak, kezelőfelület (bár az launcherekkel alakítható).

Maine coon

(#55324) Bolobi


Bolobi
tag

Hello
Telefont akarok cserélni úgy érzem a Galaxy S
Plusom már megvénült
Nézegettem már telefonokat egyik ismerősöm
vett Kínából egy Tegra3-as telefont, nem nagyon
ismerem ki ezen a téren magam, nem tudom
Nvidia mobil fronton mit tud.
Pontos típus: Beidou Hot Pepper LA-Q1, NVIDIA
Tegra 3, 1.3GHz, 1GB Ram
Főként általános használat hosszú távra, Zene-
netezés (wifi-mobilnet)
22000FT a telefon újonnan
Mit gondoltok róla?

i5 3570k@4,5Ghz 1,08v, Noctua D14, AsRock Fatal1ty z77, EVGA GTX980 FTW, G.Skill Ares 2x4Gb CL9 2133, Corsair CX500, Corsair 550D, Razer Deathadder 2013

(#55325) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv !

Egy ismerősöm kinézett néhány telefont, amikhez közel azonos áron tud hozzájutni, tehát az ár nem dominál, inkább az melyikkel járna jobban, amire használná: zene , netezés, néha fotó, telefonálás,GPS.

Ti melyiket ajánlanátok elsősorban, és miért azt tartjátok jobbnak ?
Ha van hasonló árban jobb ötlet ne kíméljetek. Köszönöm

LG Optimus F6
LG G2 Mini
Lumia 625

(#55326) Devas válasza andrás47 (#55325) üzenetére


Devas
őstag

Azt tudja hogy a 625-öshöz alapból csak belföldi navigáció van és nincs benne iránytű?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#55327) andrás47 válasza Devas (#55326) üzenetére


andrás47
senior tag

Nem tudja , de mondom neki, egyébként fontos az iránytű ?

Akkor marad a két LG közül amit ajánlanátok, vagy esetleg ha valami hasonlót tudnátok ami még számításba jöhet ?

Köszönöm.

(#55328) Devas válasza andrás47 (#55327) üzenetére


Devas
őstag

Nem létfontosságú. Igazából elindulásnál segít egy kicsit, de lehet nélküle élni.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#55329) belajkl válasza andrás47 (#55327) üzenetére


belajkl
tag

Szerintem neki jó lenne a 625is, csak azért ajánlanám mert a windows rendszer gördülékeny stabil, és az ismerősöd úgyis csak alap dolgokra használja, melllettte szól még az ingyenes offline navigáció.
Ha a 2 lg közül kell választani akkor a G2 mini jobb mert újabb android van rajta meg jobb soc van benne, ezenkívül megegyezik szinte a 2 telefon.
Tehát vagy G2 mini vagy 625 azt már ő döntse el hogy WP vagy Android.
Remélem segítettem.

A szavak nem számítanak !

(#55330) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy milyen telefont tudnátok ajánlani, 80000 Ft van a készülékre. Kettőt nézegettem, Huawei P6 és az LG G2 Mini. Az elvárásaim nem extrák (bár ahogy nézegettem a különleges kérések közé sorolható a normális akkumulátor idő). Kb. napi 1 órát szoktam internetezni telefonon, játszani nem nagyon szoktam, csak ritkán. Így ebből kifolyólag ha bír 2, de inkább 3 napot akkor az nem hátrány, ha meg többet akkor az már megváltás. Ami még szükséges, hogy GPS jól működjön (hamar találjon jelet és stabil legyen), autófókuszos legyen a kamera, esetleg vaku, kijelző 4.2"-5"-ig. Ips kijelzős. Olyan alapdolgokat nem is kellene sorolni mint Wifi, nfc, bluethooth 4.0, esetleg infra. Ami még jó ha 4G képes. Az operációs rendszerektől nem zárkózok el, bár androidot használok így ehhez vagyok szokva, de másra is nyitott vagyok. És végül új telefon érdekel. Előre is köszönöm a válaszokat. :)

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#55331) Marquess válasza norbert1998 (#55308) üzenetére


Marquess
tag

Mindenképpen :)
hát nem sokan mondták,hogy megéri megvenni ,de most már nagy a boldogság :)

Good Heal, Long life.....:),The Naaru never forget you:)

(#55332) Marquess válasza dewil666 (#55330) üzenetére


Marquess
tag

lg g2 minit ne vegyél,mert gyengébb,de a másik meg kínai cucc nem ajánlatos szerintem
ha már lg akkor a sima g2-t válaszd én most vettem és nagyon bejön,de ez csak az én véleményem

Good Heal, Long life.....:),The Naaru never forget you:)

(#55333) tony_snow válasza Devas (#55326) üzenetére


tony_snow
tag

Szia, azt nem tudod véletlenül, hogy a 630 esetében is csak belföldi navigáció van?

(#55334) Devas válasza tony_snow (#55333) üzenetére


Devas
őstag

Hali!

A 630 esetében teljes navigáció van alapból, mivel nem sima Here Drive-al jön, hanem Here Drive+ -al.

LINK

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#55335) tony_snow válasza Devas (#55334) üzenetére


tony_snow
tag

Ertem, koszonom!

(#55336) 5diez


5diez
csendes tag

Sziasztok!

Barátnőm hugának keresek használtan telefont kb 20K körül. Márka mindegy, megbízható típus legyen 4.0 vagy 4.1es droiddal és valami vállalható belsővel. A kamera sem hátány ha jó de főleg netezésre és facebookozása használja. Ötlet?

(#55337) minek?:S válasza dewil666 (#55330) üzenetére


minek?:S
őstag

Hali, szerintem mind a 2 jó telefon, átlagosan mind a 2 2 napig húzta a tesztben, Huaweinél vedd figyelembe, hogy HiSilicon SoC van benne, viszont 2 giga RAM, én talán ezt választanám.

Esetleg nézd meg a BB Z10-et, 2 naponta töltöm(0-24 wifi, max fényerő, némi telefonbeszélgetés és játék), ugyan nem IPS, de nagyon szép kijelzője van, amit talán a HD felbontásnak köszönhet. GPS gyorsan talál jelet, de!.. marketből kell letölteni, mert az alap, hát.. nem a legjobb itthon, de marketben sok közül lehet választani. Többinek megfelel(infra off), 2 változat van, STL100-1 és STL100-2, előbbi TIOMAP SoC-os, 3G-s, utóbbi Snapi MSM8960-as, 4G képes. ja.. és mindezért, a 4G-sért, a berryboltban 74-ezret kérnek, 2 év gyári garival:)

5diez

Az a 20K mennyire fix? abban az árban nem sok jó van, inkább 30-35-ért, de megnézem.

Van egy Ascend G6 25k-ért, de arra kíváncsi lennék honnan származik vagy mi van vele o.O

25-30k tájban találtam Xperia P-t
30k-ért látok egy Xperia L-t
31-k környékén HTC Amaze

Ezeket találtam amiket ismerek is, ennél olcsóbban nem nagyon van, amit ajánlanék:s

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#55338) Zyelor


Zyelor
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy Dual SIM-es telefont ismerősnek maximum 65.000 Ft-ért, és nagy bajban vagyok, mivel már átbogarásztam a teljes piacot kb. és nincs egyszerűen az igényeket teljesen kielégítő telefon, úgyhogy eljutottam ide, hogy rákérdezek, hátha tud valaki valami jó tippet adni.

A Wayteq 5H nekem elnyerte a tetszésemet, de az pedig "túl nagy", a Galaxy S Duos 2 pedig "túl kicsi"... :D Személy szerint én Moto G-t vennék azonnal, de azon meg nincs magyar nyelv, így az sem jó... Na itt jött el az a pillanat, hogy gondoltam megkérdezlek benneteket :)

Szóval a szempontok:

- Legyen legalább 4.5 inches, de legyen kisebb mint 5.1 inch

- Legyen magyar nyelvű (ezzel lőttük ki a Moto G-, ezt nem is kommentálnám... -.- )

- Minden napos használatra legyen elegendő hardvere (pl. 1 GB RAM, 1.2 GHz-es Dual core/Quad core proci)

- Itthon lehessen kapni, ha lehet minél több idő garanciával

- Ha lehet Androidos

Köszi előre is a segítséget! :) Én már nagyjából feladtam...

(#55339) pengwin válasza andrás47 (#55325) üzenetére


pengwin
addikt

Ha hozzá tud jutni egy G2 minihez, akkor ne vegyen Optimust! :)) G2m-nek jobb lesz a támogatása.
Lumia 625-re meg majd WP8.1-es frissítéssel érkezik az ingyenes Here Drive+ (a globális verzió). Addig tényleg csak sima Here Drive van rajta, így is le lehet rá tölteni bármelyik térképet, de navigálni (még) csak Magyarországon hajlandó.

Üdv, pengwin

(#55340) Keil Walker válasza Zyelor (#55338) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

lg l70 dual?

(#55341) nyunyu


nyunyu
félisten

30-35k kornyeken milyen fuggetlen telefont erdemes ujonnan venni?

Egyelore a Huawei Y300 es a ZTE Blade G kozott nem tudok donteni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#55342) Zyelor válasza Keil Walker (#55340) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Köszi a tippet, jónak tűnik :)

(#55343) Troll56


Troll56
tag

Sziasztok!
Sony xperia L mobiltelefonról vélemény?

Troll56 felhasználónak 2 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#55344) Keil Walker válasza Troll56 (#55343) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Bugos, de én szeretem :-) (nekem is ilyen van). Nálam egy hiba jön elő gyakran, nevezetesen felcserélődik a két hangszóró, és ha csörög a telefon recseg meg halkan szól a csengőhang, zene, stb. Csak újraindítás segít.
A fórumon többen panaszkodnak a közelség érzékelő szenzor hibájára, de nálam ilyen nincs.
Illetve vannak (sokan) szerencsések, akiknek teljesen hibamentes.
Egyébként jó telefon az alsó középkategóriában, de pl egy moto-g vagy lg f6 jobb vétel

[ Szerkesztve ]

(#55345) Land


Land
veterán

Max 100.000 Ftig melyik androidos Dual simes telefon ajánlott? Új érdekel akár gsm boltból is.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#55346) Keil Walker válasza nyunyu (#55341) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Nokia lumia 520, ha találsz 525 vagy kicsit drágábban Motorola moto e.

(#55348) w333 válasza Land (#55345) üzenetére


w333
félisten

Kérdés hogy mekkora méretben ? de én tuti hogy egy Redmi Note -t vennék :K
Vagy esetleg a kis tesót a Hongmi 1S -t, ilyen méretben még Moto G :)

(#55349) freeknight

Nem nagyon van semmi ... 70k -tól 100k -ig szerintem csak rosszabbak vannak :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55349) freeknight válasza Land (#55345) üzenetére


freeknight
őstag

Én kapásból a Moto G Dualt ajánlanám, de ez a keret fele, ha kicsit teszel még rá, tudásban jobbat is kaphatsz. Javaslom, hogy itt is tedd fel kérdésed, arrafelé ehhez a témához jobban értenek :)

(#55350) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Sziasztok!

Melyik telefonnak a legjobb a kameraja 50-70 ezres keretben?(video minoseg is szamit)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.