Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117001) cigam válasza Balu_ (#117000) üzenetére


cigam
félisten

A 2SIM+SD kombinációból nem következik a dual aktív. Az két különböző dolog.
- A 3 kártyafogadó azt jelenti, hogy 2 sim használatakor sem kell lemondani a memóriakártya használatról.

- A dual active pedig azt jelenti, hogy a 2 sim folyamatosan hívható, miközben az egyiken telefonálsz, kicseng a másik kártyára beérkező hívás is.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#117002) juuzer válasza mark! (#116985) üzenetére


juuzer
addikt

Igen általában én is ezt a mentalitást veszem észre itthon, hogy "occsón", "szétromolva" veri még az S8-at is. #ksziaomi :(

(Sorry, cask kijött a hate :()

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#117003) Rekureku válasza quailstorm (#116981) üzenetére


Rekureku
tag

Akkor amit Wikin írnak az sem igaz:

" Ezzel egy időben az Indiai légierő kiadott egy figyelmeztetést a Xiaomi telefonok ellen, mert szerintük a nemzetbiztonsági kockázatot jelentenek, és a telefonok elküldik a felhasználó privát információit egy kínai kormányhoz kötődő ügynökségnek.[40]

A Xiaomi készülékekben backdoor találtható, aminek a segítségével a felhasználó engedélye nélkül lehet alkalmazásokat telepíteni a telefonra.[41]"

:)

(#117004) sasa134


sasa134
addikt

Megújul a hűségem, lehetőségem van ezek közül valasztani:
Samu S8
Honor 9
Lg G6
Huawei P10
P10 Plus
Mate 9
i7

Melyiket hozzam el? Az S8 talan a legjobb de a kijelzoje nem tul praktikus es droid felülete sem tetszik ( ceges S6 Edge alapjan). Vezetek nelkuli toltes jo lenne(kocsiban), ott verzik el a P10, pedig az a legszimpibb. Nem tudok dönteni.. help!

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#117005) quailstorm válasza Rekureku (#117003) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az első az politikai csatározás, nagyon nincs mit kommentálni rajta. Természetesen ilyen kritikus helyen nem szabad consumer vackokat használni, de azt gondolom ez alap, USA-ban legalábbis az.

A második is egy borzasztó ferdítés, ugyanis valóban vacakul implementálták a frissítését a telemetriának, és akár ki is lehetne rosszindulatúan használni, de az csak egy telemetria, mindenki csinálja. De úgy látom nem mindegy, hogy amerikai vagy kínai cég.
Ellenben a Doogee az direktben vírusos ROM-ot küldött ki: [link] [link]
Nem csak egy elbalfékeskedett telemetriásat.
Amúgy ha tudnád mennyi router és egyéb hálózati eszköz is online hasonló backdoorokkal...

[ Szerkesztve ]

(#117006) cigam válasza cigam (#116917) üzenetére


cigam
félisten

Senkinek nincs ötlete, javaslata? Kicsit felpörögtek az események, 1:30 alatt 13%-ra csökkent az akkumulátor kapacitásom :B
Mivel az aksi többe lenne mint amennyit a telefon ér, ezt gazdasági totálkárnak nyilvánítottam.

A listába felkerülhet Vodafone prepaid-es készülék is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#117007) Sgr_A válasza cigam (#117006) üzenetére


Sgr_A
addikt

4-4,7"-ig csak a samu a3 2017

(#117008) Balu_ válasza cigam (#117001) üzenetére


Balu_
csendes tag

Hoppá, ezt még nem tudtam :( Na mostmár igen :)

iPhone 11 Black

(#117009) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

Egy barátom jön haza Dubajból és el tudna látni olcsó telefonnal - egy öregecske One M8-at kellene leváltson.
Ezek kerültek képbe, mit ajánlotok közüle?
Oneplus 3T 96e
Oneplus 5 126e
iPhone SE 16GB 66e, 32GB 82e
i6S 16GB 95e
HTC One A9 50e
HTC 10 91e
Nexus 5x 32GB 63e
LG V20 64GB 95e
LG G6 32GB 112e
Galaxy A5 2017 74e
Samu S7 91e
Samu S8 147e
Huawei P9 83e
P10 116e
Mate 8 102e
Mate 9 128e
Honor 8 81e

Mind új, 1 év gari, ami kb 5e-ért bővíthető plusz egy évvel.
Lánynak kellene, kisebbet nem akar az M8-nál, de mondjuk abba a készülékházba mehetne nagyobb kijelző szerinte is. (A Mate széria szerintem kiesik.)

Mint látjátok a "low-cost" felső-középkategória a cél, de szinte mindent lehet kint kapni. Ha ezeken felül is van jó ajánlat, várjuk szeretettel.

Köszönjük :R

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#117010) cigam válasza Sgr_A (#117007) üzenetére


cigam
félisten

Az megkapja a havi biztonsági frissítéseket? + 75k az már 15-el több a lélektani határnál. 50k alatt keresek, de ha nagyon muszályelmegyek 60-ig, de 75 az már sok. Ha lenne annyimm tudnám mit vegyek ;)
És ha felmegyünk 5"-ig bővül a választék?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#117011) DS39 válasza cigam (#116917) üzenetére


DS39
nagyúr

A Nokia 3 egy f.s lett.
Redmi 4X. Viszonylag kompakt 5 col.

(#117012) lezuvius válasza MittuDomain_ (#117009) üzenetére


lezuvius
őstag

OnePlus 5 vagy S8 kozul valasztanek, de lehet az a legjobb ha a lany dont, hogy melyik tetszik a legjobban neki.

BenHans
Amennyi nyereseges negyedev van az elmult 3-4evben a ceg mogott en is nyugodt lennek... De ezek tudom csak szamok es amig ilyen telefonokat keszit a ceg, mint pl. HTc U play, Desire 650, U ultra vagy a strapabiro U11 addig en is meg akarom fizetni a premium nevvel jaro felarat... Jo persze tudom a szoftver a legjobb a Htc-n de ez mar csak mult,
nem egy M9 es 10 hasznalata utan szerintem nyugodtan mondhatom, hogy ugyanugy megakad es zavarba hozhato, mint akarmelyik masik gyarto keszuleke. Az edge sense van meg volt mar OPPO es Xiaomi keszulekben is...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#117013) Colnago


Colnago
csendes tag

Sziasztok! A Xiaomi Redmi 4X 3/32 vagy a Note 4 3/32 közül melyiket ajánlanátok? A teszteket elolvasva a kijelző méreten kívül szinte nincsen különbség. Árban 11 ezer Ft-al a Note 4 drágább az eustockon. Hajlanék az 5 collos kijelző felé inkább, de nem gond az 5,5 coll sem, ne az döntsön, hanem ha valamiben érdemileg több vagy jobb a Note 4, megérné-e a többletet? köszi

Benő

(#117014) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Üdv.

Láma kérdés:

Kínából rendelt mobil simán használható idehaza? Vagy kell vele mókolni?

(#117015) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok,

Mivel a HTC650-ről lebeszéltetek :D , segítséget szeretnék kérni, akár új, akár használt telefon vásárlásához.

- Árkategória 0 - 45.000 Ft. Felfelé már nem mennék egy kicsivel sem.
- Használt vagy új? Mindegy
- Hol vennéd meg? Mindegy, de nem szeretnék előfizetéses, részletfizetéses megoldást.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Hosszú távra
- Mire használnád? A legfontosabb számomra a kamera. Sokat szoktam bicajozni, közben szeretek az erdőben fényképezni, illetve hardverapróra is szoktam cuccokat feltölteni, ezért sok közeli, és részletgazdag képet szeretnék csinálni.

Másik fontos tényező a strapabírás. Az átlagnál sokkal többször ejtem le a telefont, és jellemzően nem szeretek rá vigyázni. Használati eszköznek tekintem, nem kezelem hímes tojásként, egy kulcscsomóval is jobban bánok. ;]

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android kell, néhány, évek óta jól megszokott alkalmazás miatt.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5", vagy alatta, szeretem az egykezes kezelést.

A Huawei P8 (nem lite) volt, amit eddig kinéztem magamnak, és legjobban tetszett, de félek, hogy a háza nem bírná a strapát. Eddig a legjobb, legstrapabíróbb, legjobb kamerás mobilom egy HTC Trophy volt.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#117016) quailstorm válasza kaposznyak (#117014) üzenetére


quailstorm
nagyúr

EU-s piacra készülnek, semmit nem kell csinálni, legtöbb még a B20-at is tudja már. De telefonálni még egy belpiacossal is lehetne.

(#117017) Rekureku válasza quailstorm (#117005) üzenetére


Rekureku
tag

Köszi a segítséget! :R

(#117018) cigam válasza DS39 (#117011) üzenetére


cigam
félisten

A Nokia vélemény tapasztalat, vagy olvastad.
Xiaomi-tól félek, és mifelénk csak 4A kapható. Az miben más mint a 4X?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#117019) Colnago válasza cigam (#117018) üzenetére


Colnago
csendes tag

Xiaomitól félsz? A legjobb ár/érték arányú telefonokat gyártja, nagy múltú cég, bizonyított. A Nokia nevében maradt, kínai cég gyártja. Én így tudom, nézz utána. A most megjelent Nokiák túlárazottak, messze jobb vétel egy Xiaomi.

Benő

(#117020) cigam válasza Colnago (#117019) üzenetére


cigam
félisten

Hát sok dolgot olvasni a kínai telefonokról (még ha nincs is a linkelt cikkben xiaomi készülék), ill. nem találtam sehol, hogy milyen gyakran kapják meg a biztonsági frissítéseket. Mennyire vannak lemaradva a Google verziójához képest.

Az nem izgat túlságosan, hogy az adott HW-t ők adják a legolcsóbban. Sokkal jobban érdekel, hogy a mindennapokban mennyire problémamentes az együttélés.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#117021) BenHans válasza lezuvius (#117012) üzenetére


BenHans
addikt

Ugyan már... Pénzügyileg évek óta temetik egyesek, igazuk van, ja mégsem. :U Egy törésteszt videó alapján nem strapabíró, amiben elég durván erőlködik a tag hogy eltörje. Érdekes senki zsebében nem hajlott még meg.
További érdekesség, hogy a HTC 10 megalázta a többieket minden hasonló bend vagy drop tesztben, akkor ez miért nem lett hangsúlyozva az S7 ellen?
Akkor még úgy volt hogy úgyis tok megy rá és nem reális a teszt. :DDD
Nem a múlt, hogy a legjobb optimalizálás, ram management és szoftver fork a HTC-é, ez is bizonyítható. Igen, minden megakasztható és "zavarba hozható" még az iPhone-ok is, csak nem mindegy milyen sűrűn és hogyan. Nem kell bemutatni a konkurenciát, jól ismerem, és elismerhető hogy fejlődtek ebben, de még mindig van hova, pláne hosszabb távú felhasználás esetén. De majd további "kevés" google segítséggel és további bloatware gyomlálással talán sikerül. Addig marad a Google referencia és HTC az etalon ilyen téren.
Már a kamerás képességekbe sem lehet belekötni, a HTC 10 csak top 5 volt ott még lehetett. :D

Jaj, a Xiaomi és az Oppo megoldása a kanyarban sincs az Edge Sense-hez képest, sem pontosságban, sem megbízhatóságban sem funkcionalitásban, nem is testre szabható. Más is a technikai háttere így még prototípusnak sem nevezném azokat, inkább rossz viccnek. Amikor épp hajlandó működni akkor is bugos, tákolt rendszer tákolt feature. :D De a lefittyedő kijelző biztos jó nagy innováció, kár hogy sokaknak kényelmetlen és be is fénylik, így meg legalább értelme is van kihasználni a telefon széleit.

batai15: Ezt a hsz-t nem tudom értelmezni. Sem a Miui sem az "élvezérlés" nem ér fel a HTC megoldásához. Ez tény. Sem memóriakezelés, sem letisztultság, sem stabilitás és gyorsaság tekintetében.
Van összehasonlítási alapom itt is.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#117022) batai15 válasza BenHans (#117021) üzenetére


batai15
félisten

"a xiaomi megoldása kanyarba sincs " lol ez marhaság már bocs . Tény hogy a htc10 igen jól sikerült ,de a szoftver fel ér egy sense mellett.

[ Szerkesztve ]

(#117023) beg válasza BenHans (#117021) üzenetére


beg
veterán

"Jaj, a Xiaomi és az Oppo megoldása a kanyarban sincs az Edge Sense-hez képest, sem pontosságban, sem megbízhatóságban sem funkcionalitásban, nem is testre szabható. Más is a technikai háttere így még prototípusnak sem nevezném azokat, inkább rossz viccnek."

Ez azért erősen szubjektív nézőpont. Volt szerencsém s8+ készülékhez, de maradtam a miui-nál. Még egy huawei megoldás is elegánsabb az emui-val. Megvan a véleményem a samsung ui-ról de ilyen markáns véleményt nem alkotnék mert biztos van akinek az tetszik.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#117024) batai15 válasza beg (#117023) üzenetére


batai15
félisten

Szvsz nem szubjektív vélemény ,hanem elfogultság. Kijelenthető hogy a Samsung experience vagy miui stb jó rendszerek nem olyanok mint voltak .

(#117025) Constantin válasza Rjid (#116998) üzenetére


Constantin
tag

Istyle-ban a 16 gigás most 100K, amihez a hivatalos 2 év gari jár.

(#117026) batai15 válasza Constantin (#117025) üzenetére


batai15
félisten

93 meg 1ev apple garival máshonnan . A gb többet ér szvsz mint a plusz egy év .

[ Szerkesztve ]

(#117027) Constantin válasza batai15 (#117026) üzenetére


Constantin
tag

Igen, az lehetséges. :) De majd ő eldönti.

(#117028) batai15 válasza Constantin (#117027) üzenetére


batai15
félisten

Persze .130 k már sok az se ért .... Annyiért meg s7 is van és akkor már nincs kérdés melyik akkor ..
Mondjuk én is elgondolkodtam ezen 90 körül már kapni s7-et .. használtan

[ Szerkesztve ]

(#117029) BenHans


BenHans
addikt

beg & batai15: Hú, megvan mi a gond, elbeszélünk egymás mellett, mert félreértettétek amit írtam.

Amit beg idézett, az NEM a két UI közötti különbségről szól! HTC Edge! Sense (HTC U11) vs Xiaomi "élvezérlés"(pl Mi4C) funkciókról. Ugye lezuvius azt írta, hogy már az U11 előtt a Xiaomi és az Oppo is tudta, én pedig erre reagáltam. A Xiaomi élvezérlésére annyira igaz amit leírtam, hogy a legtöbben ki is kapcsolták.

A rendszerről nem írtam ilyet, arról annyit írtam, hogy letisztultságban, stabilitásban, gyorsaságban és memóriakezelésben ("optimalizációban") alul marad a HTC-hez képest, ahogy a Samsung is. Hogy kinek melyik tetszik az más kérdés, de hogy melyik működik jobban az megint más. A legtöbb esetben nem óriási különbségekről beszélünk, tehát az átlagfelhasználó nem is biztos hogy foglalkozik ezzel, csak ha felhívják rá a figyelmét.

Nincs ebben semmiféle szubjektív vélemény meg elfogultság.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#117030) batai15 válasza BenHans (#117029) üzenetére


batai15
félisten

Ja értelek így már más.
Bár vitatkoznék a második résszel mert nekem is van tapasztalatom . Nagyon jók ezek a rendszerek is.

[ Szerkesztve ]

(#117031) beg válasza BenHans (#117029) üzenetére


beg
veterán

Akkor valóban, nem volt egyértelmű :)
Ha a lebegő gombra gondolsz miui-n akkor az valóban kapufa. Viszont amikor az s8+ 3 tárolt ujjlenyomat mellett csak 6. érintésre nyitott ki, akkor azért összeráncoltam a szemöldökömet. HTC nem rossz és nem is volt az, de mintha az utóbbi időkben csak a régi szép időkre támaszkodnának. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#117032) BenHans


BenHans
addikt

batai15: Nem is azt írtam, hogy sz@r, hanem hogy valamiben a HTC rendszere jobb. :) Nem véletlenül van itthon egy Redmi 4A és nem véletlenül merem ajánlani. Lenne hova csiszolni, látod a Samsung is zárkózott már bőven az elmúlt évekhez viszonyítva, persze jól jött a SoC-k erősödése is. Ahogy írtam többnyire nem óriási különbségekről beszélünk.

beg: Erről az élvezérlésről beszéltem. Ez pedig a HTC megoldása, amihez további funkciók érkeznek és a HTC elérhetővé tette külső fejlesztőknek is.

Az ilyen apróságok miatt kell még fejlődniük Samsungéknak is. A memóriakezelésről és sebességről nem egy teszt is van, amiben nem csak az SD 835-ös S8-at, hanem az Exynos verziót és a +-t is megveri az U11. Van egy videó amiben a OP5 pl gyorsabb mint a HTC, de az ugye csak FHD, így előnyben van a QHD-s versenyben azonos SoC-val.

A One X-et a Tegra 3 miatt húzták le, az M7 hiába volt nagyon jó azt az Ultrapixel miatt. Pedig az alap koncepció jó volt, azóta megfigyelhető, hogy megállt a megapixel hajhászás és kb az ultrapixelt folytatják csak nem 4 megapixelen... Utána az M8 nem hozott nagy változást. Az M9-nél a SD810 melegedés volt túltolva, pedig ugyanúgy a második "javított verziót kapta mint a Nexus 6P, az mégsem volt ócsárolva, ott a nagyobb ház jobban elvezette a hőt, ezen felül továbbra is a dizájnon ment a problémázás. Utána jött a 10-es ami nagyon jó lett, de a káva meg a dizájn, nincs előlapi boomsound (ami eddig fikázva lett) és akkor nem lett kiemelve a strapabírósága. Az U11 pedig minden szempontból fejlődött és topon van, de most az üveg hátlapba sikerül belekötni meg a jack hiányába, pedig adnak hozzá átalakítót amiben van beépített dac és még mindig az egyik legjobb audio mobil. Az edge sense hiába hasznos és innovatív mégis sokak szemét bántja, talán mert HTC, de kíváncsi leszek mit szólnak amikor kijön a Pixel2 jack nélkül és átvett edge sense-szel. :D Meg ugye az ár, mert sokan úgy gondolják jelentősen olcsóbbnak kell lenniük mint a konkurencia hiába drágább nekik a készülék előállítása. Pedig az U11 25ezerrel is olcsóbban nyitott mint az S8.

Inkább az a probléma, hogy későn ismerték fel mekkora jelentősége lesz a marketingnek. A többiek meg pénzzel lenyomták, volt honnan átcsoportosítani. Hiába jársz élen ha nem te vagy az első aki a többség fejébe költözik. Próbálkoztak EL/BL reklámmal stb, most inkább a közösségi médiára feküdtek rá és a rendezvényekre, pl sziget sátor. Pletykálnak az U11 olcsóbb középkategóriás verziójáról, annak kell jónak lennie, stabilan hozni ezt a méltó színvonalat és a marketingre ráfeküdni. Nincs vész...

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#117033) DS39 válasza cigam (#117018) üzenetére


DS39
nagyúr

A mostani Nokia is kínai és sajnos azt hiszik a név eladja a gyenge hardvert, magas áron.

Xiaomi: A 4A is jó, de gyengébb mint a 4X, viszont kapható a 4X, nem értem.😏
Akksiban is elég jó a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#117034) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Tesóm szeretne új telefont venni, és megkért, hogy segítsek neki, de az az igazság, hogy én sem igazán tudok dönteni. A 2 kiszemelt a Honor 9 és a P10. Ahogy elnéztem specifikációra nagyjából megegyezik a 2 telefon. Neki igazából leginkább a kamera lenne fontos, melyikkel lehet szebb képeket készíteni?

(#117035) batai15 válasza Ronam (#117034) üzenetére


batai15
félisten

A p10 most jobb lett kamerába és a honor 9 pedig pont gyengébb .viszont olcsóbb a 9

(#117036) Ronam válasza batai15 (#117035) üzenetére


Ronam
addikt

Köszi, akkor a P10-et ajánlom neki.

(#117037) cigam válasza DS39 (#117033) üzenetére


cigam
félisten

Tudom mi a helyzet a Nokia-val, viszont per pillanat nem tudok másik vidéki boltban is kapható olyan készüléket, amin uptodate Android fut. Most úgy tűnik tartják azt az ígéretet, hogy éveken át minden hónapban megkapja az aktuális frissítést/verziót.

Mi a helyzet pl. a xiaomi készülékekkel? Milyen gyakran kapnak frissítést, és milyet?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#117038) bepken


bepken
veterán

sziasztok,

eddig a Redmi Note 4 a befutó nálam, de sajnos úgy jött ki a lépés, hogy picit még mindig várnom kell a vásárlással...de akkor már nyilván forog az ember agya, hogy mit meg hogy lehetne...még egy picit rakjunk hozzá, stb.

tehát a lényeg: mi volna a következő lépcső a RN4 után, amire érdemes volna picivel többet ráfizetni akár?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#117039) batai15 válasza bepken (#117038) üzenetére


batai15
félisten

Értékelhető előre lépés a kamera lenne .ehez 20-30k kellene ,például honor 8 ami számottevő upgrade lenne .

(#117040) kaposznyak válasza quailstorm (#117016) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Kösz!

(#117041) kaposznyak válasza kaposznyak (#117040) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

üdv.

Lehetséges, hogy Huawei Ascend y300 azért merül gyorsan, ha a Runtastic+GPS kombó üzemel, mert az ősöreg hardver nagy kínok árán birkózik meg csak a feladattal?

Akku amortizálódást nem számítva persze.

(#117042) DS39 válasza cigam (#117037) üzenetére


DS39
nagyúr

max egy főverziót kap szerintem, ott azért elég komoly átalakítások vannak OS szinten az gyárihoz képest ezért nem tudom mennyire lesz up-to-date.

azért ezekre a Nokia ígéretekre alapozni... hát nem tudom még semmit nem tudunk az elköteleződésükről, akik most csinálják, az sem biztos hogy 2 év múlva még lesz androidos Nokia, amilyen üzletpolitikát folytatnak (jelenlegi hw/ár viszonylat) nem lesz sokkal sikeresebb, mint a WP-s időszak volt.

a Samsungok úgy tudom megkapják ezeket a havi frissítéseket, csak a 2017-es modellek még drágák ugye.

[ Szerkesztve ]

(#117043) nyisziati válasza kaposznyak (#117041) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem ez akku probléma lesz.
Az Y 300 nem az a gyorsan merülős fajta. Legalábbis újonnan. Ha nehezen is birkózik meg egy feladattal, akkor is max. leáll másodpercekre-percekre, de nem merül.

(#117044) bepken válasza batai15 (#117039) üzenetére


bepken
veterán

és mondjuk egy 4/64-es verzió? az a plusz 1GB RAM megéri a 12 ropi felárat? (eustock)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#117045) batai15 válasza bepken (#117044) üzenetére


batai15
félisten

Androidon a több mindig jobb ez tény , főleg ha hosszabb távra akarod használni . De nekem note 3 pro volt fél éve , abból kiindulva az is bőven elég főleg ha nem kell duál SIM se.

(#117046) kaposznyak válasza nyisziati (#117043) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Kösz.

Lassan már 4 éves lesz...

(#117047) cigam válasza DS39 (#117042) üzenetére


cigam
félisten

Akkor akinek nem fussa "csúcs" hw-re, az mitévő legyen, ha biztonságba szeretné tudni magát, és az adatait??

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#117048) tybsen válasza cigam (#117047) üzenetére


tybsen
addikt

Ha havi biztonsági frissítésekre illetve rendszerfrissítésre vágysz, akkor többet kell fizetni.

Ha nem akarsz vagy nem tudsz többet fizetni akkor kompromisszumot kell kötni. Vagy egy kedvezőbb árú telefont veszel és nem foglalkozol a frissítésekkel, vagy nem veszel telefont és akkor "biztonságban leszel", mármint ami a havi biztonsági frissítéseket/rendszerfrissítéseket illeti.

Szerk.: iPhone SE egy darabig még frissítve lesz, ez viszonylag "olcsó" megoldás ha a frissítések lényegesek. (Nem olvastam el az előzményeket hogy milyen telefont akarsz vagy mi van)

[ Szerkesztve ]

(#117049) DS39 válasza cigam (#117047) üzenetére


DS39
nagyúr

hát szerintem a legtöbb embert ez nem érdekli. sokan a Windowst sem frissítik.
de Androidon ez annyira nem kardinális kérdés, a legtöbb telefon megjelenik egy szoftverrel, és annyi.

(#117050) Gabeeeeen


Gabeeeeen
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném leváltani a mostani LG G4-es telefonomat egy új, független masinára. Alapjában véve normál felhasználásra használnám, de sokszor fényképezem/videózom. Két telefonra szűkült le a választásom, amelyek az alábbiak:

- Honor 8
- Huawei P9

Véleményetek szerint melyik lenne a jobb választás? Vagy esetleg ebben az árszintben 100-120eFt van jobb választás? A válaszokat előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.