Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55851) Lauda válasza w333 (#55850) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Fogalmam sincs miert az. :) Csak gondoltam ha az egyik samsung, legyen a masik is az. Keret nincs, meg tudnam venni barmelyik telefont, csak nincs szuksegem a tudasukra. ;)

(#55852) norbert1998 válasza Lauda (#55849) üzenetére


norbert1998
veterán

+1,a Samsungtól nem kell elszállni, ne olyan hú de jó,hogy más szóba sem jöhet, persze nem mindig rossz, de én személy szerint nagyon utálom és erre a tv meg még rá is tett egy lapáttal. 170-ért beledughatom a körmöm a keret és a képernyő közé,olyan hullámos ... És új termék, 13-as, nem ilyen 2008-as széria

[ Szerkesztve ]

(#55853) dorqa95


dorqa95
csendes tag

Sziasztok!
Ismerősöm kért meg, hogy keressek neki max 30 ezer forintos kategóriában használható androidos rendszer. Igazából nincsenek nagy elvárások, csak h a menetrendet meg tudja kukkantani, esetleg email, face, zenehallgatás... Szóval a szokásos.
Tudtok mondani erre vmit? Megemlítettem neki, az SP-t és az F6-ot, de ugye az már egyel drágább kategória. Valamint ott van még a Windowsos Nokia 525, csak hát az meg nem androidos...
Ha van elképzelés, szívesen látom. Előre is köszi a választ!

(#55854) m1lan válasza norbert1998 (#55848) üzenetére


m1lan
őstag

Biztos hogy Z2 volt az? A Z1-nek tényleg alig jobb a kijelzője az SP-nél, de a Z2 simán hozza az LG G2 szintjét.

Bármit is mondasz, az SP-be legalább olyan minőségű TFT-t kellett volna rakni, mint a T-be. Vagy legalább a szoftveresen nem kellett volna ennyire elrontani.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#55855) jenei1994 válasza m1lan (#55854) üzenetére


jenei1994
addikt

+1 :K

(#55856) minek?:S válasza dorqa95 (#55853) üzenetére


minek?:S
őstag

Nem hogy 30k-ért, de még 50kért sem szagolnék androidba... 30kért értelmes teló sincs. A Lumia 525 lenne a legjobb abban a kategóriában. Droidban most így perpill az Y330 ugrik be. És a "használható androidos rendszer"-t felejtse el, az van 60-70k körül-felett. Az alatt már nagyon kell válogatni. Használt is játszik? Vagy valami szolgáltató előfizuval?

Szerk.: Annyiért egyedül a L525ben van 1giga RAM, és ahol kéne droidon, ott nincs.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#55857) dorqa95 válasza minek?:S (#55856) üzenetére


dorqa95
csendes tag

Használt még talán, de tuti h függetlent keres.

(#55858) jenei1994


jenei1994
addikt

dorqa95

Dominoba most van 30-ért xperia M. Ez jó választás ennyi pénzért. :K

[link]

[ Szerkesztve ]

(#55859) dorqa95 válasza jenei1994 (#55858) üzenetére


dorqa95
csendes tag

Köszi ennek utána fogok nézni :)

(#55860) minek?:S válasza dorqa95 (#55857) üzenetére


minek?:S
őstag

LG L70, Xperia L.

35k körül van már Xperia SP, és talán LG F6, amik sokkal jobb vételek.

Szerk.: Az M-nél is.( Sonynál M -->L-->SP)

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#55861) ginola


ginola
addikt

Androidos megbízható készüléket keresek 80 e Ft-ig, ami legalább 2 Gb Rammal rendelkezik, és új, kárnyafüggetlen.

(#55862) jenei1994 válasza minek?:S (#55860) üzenetére


jenei1994
addikt

Én sp-röl váltottam M-re így nem mondanám,hogy jobb választás az sp. :D És van a családba egy xperia L is.

dorqa95 Webshop ár
35% kedvezménnyel nem tudom meddig fog tartani. :(

[ Szerkesztve ]

(#55863) norbert1998 válasza jenei1994 (#55862) üzenetére


norbert1998
veterán

Igen, még a 205 előtt, szerintem most már bánnád ;]
M1lan :igazából mindegy, én elégedett vagyok, addig meg abszolút nem is érzékelem fakonak, míg nem rakom samoled mellé vagy szívesen ips mellé. :K

(#55864) minek?:S válasza jenei1994 (#55862) üzenetére


minek?:S
őstag

Persze, újonnan 30k-ért vállalható :P

Én is fogtam mind3-at, SP-t sajnos amikor sok gond volt vele, így arról nem írnék, de az L (nekem) jobb volt mint az M, vagyis jobban tetszett.. de úgy igazán egyik sem fogott meg:D

Szerk.: Amióta kijött a javítás, lehet érezni, hogy nem egy szinten(vagy lejjebb) van az L-el meg az M-el:D

ginola

Nexus 4, Ascend P6, Redmi Note. ~80-90k

1,5GB RAM-mal (ez is van olyan jó mint azok): HTC 816. ~70-80k

2GB RAM, nem andorid: BB Z10. ~50-60k

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#55865) jenei1994 válasza norbert1998 (#55863) üzenetére


jenei1994
addikt

Nem bánnám. Az M teszi a dolgát egy hibát nem találtam benne fél éve használom már. ;) Én még 50-ért vettem az M-et és nem bántam meg az 50-et érte. :N

Az M-nél az egyik negativum csak az,hogy kevés a belső tárhely

[ Szerkesztve ]

(#55866) pengwin válasza ginola (#55861) üzenetére


pengwin
addikt

Galaxy S3 LTE, Nexus 4 vagy Huawei Ascend P6? Más nem nagyon ugrik be, ebben az árkategóriában inkább az 1-1,5GB RAM a jellemző.
Ha bevállalod a kínai rendelést, akkor Xiaomi Mi2S vagy Xiaomi Redmi Note.
Ha pedig fontosabb a megbízhatóság mint az android, akkor Blackberry Z10.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#55867) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

Lenne lehetőségem átvenni egy Samsung S3-at. A probléma, hogy a én t-mobilos vagyok a telefon meg telenor függő. az ilyen komolyabb telókat is ki lehet függetleníteni vagy ilyenkor megszívtam? :D meg jó lenne ha a gar is megmaradna...

[ Szerkesztve ]

(#55868) Viktor0610 válasza Blood Mage (#55867) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A garancia csak úgy marad meg, ahogy az alapelvek sem sérül.
Vagyis bemégy a Telenorhoz, ott kérsz egy függetlenítést a készülékre, majd elégedetten távozol.

A többi megoldás nem ide való.

Ja, és jó eséllyel garanciavesztéssel is jár.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#55869) Blood Mage válasza Viktor0610 (#55868) üzenetére


Blood Mage
senior tag

a t-mobile maga kifüggetleníti csak így kérésre ingyen?

[ Szerkesztve ]

(#55870) Viktor0610 válasza Blood Mage (#55869) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A hálózati zárat az a szolgáltató veszi le róla, aki rátette. Jelen esetben ez a Telenor. A T-Mobile is csak oda irányítana.

Samsung Galaxy A54

(#55871) Blood Mage válasza Viktor0610 (#55870) üzenetére


Blood Mage
senior tag

rendben, köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#55872) norbert1998 válasza jenei1994 (#55865) üzenetére


norbert1998
veterán

Igazából ha nem terheli nagyon az ember, nem hiszem, hogy nagy különbség lenne közöttük, akár egy m,akár egy one M8 (kis túlzással, persze)

(#55874) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Hali! :)
Telefonvásárláson gondolkodok, szeretnék tőletek tanácsokat, ötleteket kérni.
Nos, a telefon amit szeretnék:
- Árkategória. (talán ez a legdurvább behatároló tényező)
50-55, inkább 50, de nem gond az sem ha 5100. :D
- Használt vagy új
Új.
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
T-mobile, de az se baj ha valahol máshol, a lényeg hogy Domino 5-ben veszem meg.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Hosszúra egyértelműen, egy jól használható, gyors, bestbuy telefon jönne jól.
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
Átlagos használat, zenehallgatás, böngészés, endomondo, játszás -nem várom el hogy a Dead Trigger 2 akadásmentesen, high grafikai beállítás mellett fusson, de azért legyen játszható-, Youtube, letöltések (zene, dokumentum), OTG-USB támogatás annyira nem fontos, de ha van, az jó (nagyon jó), legyen 4"-nál nagyobb kijelzője.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Android.
- Milyen kialakítású telefont keresel? (bar, slide, flip, stb..)
Mindegy.

Eddig kinéztem az:
LG F6-ot (50990): ez eddig a legjobb amit kinéztem szerintem, a tabommal jó párost alkotnának, + nekem bejönnek azG-s okosságok.
Samsung Galaxy Ace 3 [4G, LTE] (51990): nem is tudom, a Samsungot annyira nem szeretem, olyan tucat ez is sajnos, de meglátom a véleményetek, hardveresen szinte ugyanaz mint az F6.
Motorola Moto G (50 ezer körül): nos, ennek viszont 50 alatt kéne lennie (a SIM-ek miatt), nem tudom hogy van-e benne USB-OTG támogatás.

Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#55875) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Sziasztok!
Anyukamnak kellene egy hasznalt telo, mivel a L520-at szepen tonkrevagta. Foleg facebook menne, meg hivas. Op. rendszer mindegy, de gyanitom csak droid lesz. Egyik munkatarsanak van egy elado S Advence-sze, 18k az alja. Ennyi is lenne a keret (inkabb kevesebb). Szerintem ennyiert jo vetel, de gondoltam elotte megkerdezlek titeket.

[ Szerkesztve ]

(#55876) norbert1998 válasza f(x)=exp(x) (#55874) üzenetére


norbert1998
veterán

Szerintem f6

Tomi :annyiért szerintem okés az advance

[ Szerkesztve ]

(#55877) Keil Walker válasza Tomi0703 (#55875) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

esetleg használtan ismét l520

[ Szerkesztve ]

(#55878) roti86 válasza f(x)=exp(x) (#55874) üzenetére


roti86
őstag

"hardveresen szinte ugyanaz mint az F6"- Ez igaz, viszont a nagyobb kijelző és akku miatt én bőven az F6-ot választanám. Ráadásul pár napja még 60K.t kértek érte, így mondhatni "akciós", az Ace 3 pedig volt már 40K is, így ez most "drága".

(#55879) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Egy kis segítségre lenne szükségem. A helyzet speciális: Apámnak kéne okostelefont vennem.

A következő kritériumoknak kéne megfeleljen:

- ne legyen nagy (3,x"-es kijelző)
- legalább android 2.2 legyen hozzá
- legyen benne combos aksi, 3-4 napot bírjon ki
- max 20-30k

Alap felhasználásra kéne, csak telefonálás lényegében, semmi net, még sms se, csak telefon. Ehhez mérten húzzon ki azért pár napot, legylább 3-4et, de a több se lenne rossz.
Már kinéztem hogy a Big Launchert fogom rátenni, pofonegyszerű és szép nagy ikonokkal operál, könnyű használni.
Hardverben se kell hogy erős legyen, a launchert vigye el és kész.

Nem feltétlen kell új, akár régebbi típus használtan is jó.

Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#55880) Lauda válasza norbert1998 (#55852) üzenetére


Lauda
félisten

Esetleg kapok tanacsot is, vagy leragadunk a samsungozasnal? :) Nem vagyok telefonbuzi, le is irtam es hogy nem erdekel se a samsung se a tobbi. Ezt a tipust mar ismerem, azert gondolkodom megint ilyesmiben, szerintem erre a celra teljesen mindegy minek hijjak. Koszonom!

(#55881) ginola


ginola
addikt

Kössz mindenkinek!

(#55882) norbert1998 válasza Lauda (#55880) üzenetére


norbert1998
veterán

kaptál, ott volt a +1, vagyis az előttem lévő ajánlással értek egyet :K, vagyis az l70-re szavazok. hogy miért? mert jobb, erősebb, gyorsabb és támogatottabb, mint az s3 mini

[ Szerkesztve ]

(#55883) Lauda válasza norbert1998 (#55882) üzenetére


Lauda
félisten

Hagyjuk, majd valasztok en. samsung erdekelt volna. :R

(#55884) norbert1998 válasza Lauda (#55883) üzenetére


norbert1998
veterán

ha a samsungnál szeretnél maradni, akkor talán az ace3 lte-t még megfontolhatnád, egész kellemes kis készülék, vagy ha sokallod, akkor s3 mini-t mondok

(#55885) Lauda válasza norbert1998 (#55884) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! :)

(#55886) pengwin válasza Lauda (#55880) üzenetére


pengwin
addikt

Én nagyon szerettem a Galaxy Ace-t, de az S3 mini-t felejtsd el, kőkori hardver (processzor gyártója már megszűnt :DD ), 0 támogatottság. Abban a készülékben csak az AMOLED kijelző a jó.
Ha Samsung és csak ennyi az igényed, akkor én az Ace 3 LTE-t ajánlom: kompakt, a sima Ace-ből kiindulva strapabíró is, és valószínűleg kap majd 4.4-es Androidot, amivel még sokáig el lehet majd lenni. Ez alá szerintem ne menjél hardverben, mert csak szenvedni fogsz. LG L70-nek már kicsit kevés a felbontása a 4,5"-hoz, ha már LG akkor Optimus F6, az klasszisokkal jobb telefon mindkettőnél. L70-nek csak 4GB belső memóriája van, az kevés lesz, bármire használod is.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#55887) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Köszönöm szépen a válaszokat! :)
Akkor a Motorola Moto G nincs olyan jó (igényeimhez legjobban megfelelő)?

(#55888) Lauda válasza pengwin (#55886) üzenetére


Lauda
félisten

En is szeretem az ace-t, illetve tokeletesen megfelel arra, amire hasznalom/szuksegem van. Koszonom a tanacsaid, szerintem ez az ace 3 lte amit irtatok jo is lesz! :B

(#55889) pengwin válasza f(x)=exp(x) (#55887) üzenetére


pengwin
addikt

Van olyan jó a Moto G: sokkal jobb a kijelzője, kicsivel erősebb a processzora, mint az F6-Ace 3 párosnak. De nem cserélhető az akksija, és a microSD-vel bővíthető verziót 60k körül kapod meg, itthoni garancia nélkül. Én a Moto G 4G-t venném, mert jobb lesz a támogatottsága, ROM ellátottsága (van belőle GPE verzió), és ha a németországi MediaMarkt-ból be tudod szerezni, akkor a garanciája a hazai MM-ban is érvényesíthető.

(#55888) Lauda
Kiegészítés:
Ace 3LTE, ha számottevően olcsóbb, de ha előfizetéssel hasonló áron jön ki, akkor inkább az F6-ot vedd: sokkal jobb az akksija és a gyári rendszere, mint a samué. ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#55890) f(x)=exp(x) válasza pengwin (#55889) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Értem!
Maradok az F6-nál, de azért köszi! :D :R

(#55891) #53932800 válasza f(x)=exp(x) (#55874) üzenetére


#53932800
törölt tag

Lg f6

(#55892) norbert1998 válasza pengwin (#55889) üzenetére


norbert1998
veterán

nem vagyok biztos benne, de a google égisze alatt készült motorolák nem mind "gpe"-ek? :R

(#55893) minek?:S válasza #40993792 (#55873) üzenetére


minek?:S
őstag

Na igen, a rendszer okés.. fogtam tetszett is. A WayteQ-val más a probléma... az, hogy kijelző alatt porosodik. Mielőtt megvettem volna a BB Z10et, sokat gondolkodtam egy Desire 601-en, és egy WayteQ Talk 5H-n, utóbbit sztornóztam leghamarabb, emiatt, írtam a topicjába, az ottani "házigazdák" persze mondták, hogy nem porosodik meg maximum cserélik stb. De túl sokan írták azt és mivel elég poros helyen lakom, ráadásul melóba is vinném(kő faragás-vágás-csiszolás) így felejtős. Másoknak is pont ezért nem nagyon ajánlom.

Sajnálom, mert amúgy nagyon szép és használható lenne. Ezért az árért nagyon is.

Kínaiakat meg azért ne hozzuk be mindig a usereknek, Xiaomi, akinek tetszik, de a legtöbbet Samsungot, Microsoft-Nokiát, LG-t keresnek.

Szerk.: Szerintem aki használható telót akar 50-60k körül, annak BB Z10... gyors-laggmentes rendszer, szép külső, android app támogatás.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#55894) Lauda válasza pengwin (#55889) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom! :B

(#55895) norbert1998 válasza minek?:S (#55893) üzenetére


norbert1998
veterán

Az összes telefon porosodik. porosodott az n500-am is, van, akinél az sp is porosodik, a talk 5h is, mindegyik típusban van porosodó darab. vagy az 5h-nál ez gyári hiba?

(#55896) minek?:S válasza norbert1998 (#55895) üzenetére


minek?:S
őstag

Hát a WayteQ-nál, kis túlzással élve, minden második hibás. Volt olyan, aki azt mondta, hogy megvette, porosodik.. jó, cseréltette ugyan olyanra.. porosodik, aztán cseréltette egy 3.-ra és az is porosodott. Elég gyakori jelenség ez. Vannak szerencsésebbek s kevésbé szerencsésebbek. Volt akinek az 1. is jó lett, volt akinek csak 2.ra.. és a fent említett. Engem ez aggasztott és nem bírtam volna idegekkel.

Üdv.:M.

(#55897) m1lan válasza jenei1994 (#55865) üzenetére


m1lan
őstag

Korábban valaki meg tudta csinálni 7 giga körülire a belső tárat, legalábbis a fórumban volt róla kép is.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#55898) norbert1998 válasza minek?:S (#55896) üzenetére


norbert1998
veterán

Azt én sem bírnám idegileg, de akkor eszerint a gyártással volt a gond. gondolom a zsebbenhordás közben beszivárgott a por(ha ez így értelmes) az illesztéseknél, mondjuk az n500-am szétszereléskor lett poros, nem magától

(#55899) tomtom98


tomtom98
csendes tag

Szerintetek LG G3, Xperia Z2 vagy Galaxy S5 ? Minden érvet szeretnék hallani :)

ZTE VEC 4G (Snapdragon400)

(#55900) norbert1998 válasza tomtom98 (#55899) üzenetére


norbert1998
veterán

a g3-ról tegnap ment ki az MA!TV adás, jó, jó, de sajnos a rendszer nem túl folyamatos, bár ezt élő adáson keresztül én nem vettem észre

a z2 állítólag: beázik, rosszak az illesztések, a kamera is rossz, mármint főleg ha vakuzol

az s5ről nem tudok sokat mondani, mindössze a túl mainstream design-t tudom felhozni, mivel abszolút nem ismerem az s5 tulajdonságait

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.