Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111001) myphoneaxee


myphoneaxee
újonc

Üdv! Valaki tesztelt már Myphone axe prot? :D Ugyanaz a telefon lenne mint a Nomu s30?

(#111002) nyisziati válasza myphoneaxee (#111001) üzenetére


nyisziati
veterán

Na most föladtad a leckét... :DDD :DDD :DDD

(#111003) dewil666 válasza Ájvé (#111000) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm az infót!
És mi van akkor ha nincs B20 benne? Csak a 4G nem működik?

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#111004) Orgi válasza dewil666 (#111003) üzenetére


Orgi
őstag

https://m.mobilarena.hu/teszt/4g_lte_800mhz_b20_band20_frekvencia_magyarorszag/b20_800_mhz_lte.html

(#111005) beg válasza Orgi (#111004) üzenetére


beg
veterán

[L:http://weboldalneve.hu][link][/L]
;)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#111006) Viktor0610 válasza beg (#111005) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hagyd, biztos, mobilról van, onnan nehezebb linkelni! :P

Ez persze, nem igaz, én elég sokszor vagyok mobilról, ugyanúgy használom az oldalt, mint asztali gépről. ;]

Samsung Galaxy A54

(#111007) scream válasza Viktor0610 (#111006) üzenetére


scream
veterán

A VIP-eknek tuti van VIP hsz szerkesztő, ahonnan egyszerűbb a linkelés.

;]

(#111008) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Üdv!

Nagyon-nagyon max 60k körül keresek telefont haveromnak. Előny, ha lehet vele mókolgatni. Előny az is, ha új.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#111009) diegho válasza holozis_HUN (#111008) üzenetére


diegho
nagyúr

Redmi 3s Prime a legjobb B20-as ebben az árban. Ha nem kell a B20, akkor Redmi Note 3 Pro. Ha 65k belefér, akkor Redmi Note 3 SE.

(#111010) Orgi válasza Viktor0610 (#111006) üzenetére


Orgi
őstag

Igen, mobilról írtam és mobil nézetben fórumoztam, mint ahogy most is onnan vagyok... ha itt lenne linkelés, akkor azt használtam volna.

[ Szerkesztve ]

(#111011) holozis_HUN válasza diegho (#111009) üzenetére


holozis_HUN
veterán

A Note 3 SE b20-as?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#111012) jUUh


jUUh
addikt

Sziasztok!

Kicsit OFFosabb topic: Xiaomi Redmi 4 Prime beszerzésről tudtok valamit esetleg? Az ilyen alliexpress és társai mennyire megbízhatóak? Nagyon tetszik maga a telefon, érdemes lenne rá várni, vagy van hasonló "besztbáj" max. 60 e körül? :R

Samsung Galaxy S23+

(#111013) diegho válasza holozis_HUN (#111011) üzenetére


diegho
nagyúr

Igen. [link] Lehet van belőle B20 mentes is, de eustock-on B20-as van.

(#111014) Ájvé válasza diegho (#111013) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi Note 3 Special Edition tudtommal minden eseteben B20-as (de csak az SE vagy valahol International néven is szokott futni). Azért ez a neve, ez a "Kate kódnevű készülék (Sima Redmi Note 3 Snapdragon, mert hogy hivatalosan nincs pro, pedig Kenzo, nem is szabad a másik MIUI ROM-t rátenni). De egyébként többi B20-as Xiaomi készülék esetén nincs külön neve, pl.: Redmi 3S vagy Redmi 4A esetén, itt általában Internationalt írnak külföldi oldalak a B20-as verzióra. Még a B20-as Mi Note 2 Global Edition is talán meg van nevezve külön (6/128-as variáns vagyis a legnagyobb, innen lehetne megjegyezni), de erre meg csak kínai romot találtam, szóval elég kaotikus.

(#111015) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Ugyanannyiert Galaxy S6 Edge vagy Honor 8 a jobb készülék?

Fontos lenne a fotózás, a jo zenelejatszas fulesen keresztül.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#111016) lezuvius válasza V.Stryker (#111015) üzenetére


lezuvius
őstag

Fotozast tekintve a S6 edge, zeneileg nincs nagy kulonbseg a ketto kozott.
Ami a H8 fele billentheti az a tobb RAM, jobb uzemido es a bovithetoseg. Samsung mellett a combosabb GPU, AMOLED kijelzo es az edge kijelzo szol.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#111017) V.Stryker válasza lezuvius (#111016) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igazából a dual sim ami a honor 8 mellett szól nekem nagyon.... csak ezt direkt nem tettem be az előző posztba, hogy ne vegye el a többitől a reflektorfényt. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#111018) V.Stryker válasza lezuvius (#111016) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Most nézem, hogy nincs a Honor 8 -ban FM rádió... hopp, ki is esett.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#111019) szami777 válasza V.Stryker (#111018) üzenetére


szami777
addikt

S6 edge-ben sincs. :N

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#111020) V.Stryker válasza szami777 (#111019) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Éppen látom. :Y Így teló vásárlás elhalasztva. Úgyse életbevágó, a mostani Redmi Note 3 Pro -val sincs különösebb bajom. Csak csípte a fos a seggem. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#111021) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Sziasztok,

Lassan lecserélném több éves ZTE Blade V telefonomat valami komolyabbra. Az ok főleg az, hogy a belső tárhely elég kevés, sd kártyára pedig nem hajlandó programokat telepíteni, az akku is gyenge, plusz néha magától újraindul.
Átnéztem már jópár tesztet, de csak mégjobban összezavarodtam. :) Mindenesetre van pár elvárásom az új készülékkel szemben, ezeket osztanám meg veletek, az összefoglalóban szereplő kérdések megválaszolása után.

Árkategória: kb. 100ezer Ft-ig
Használt vagy új? új
Hol vennéd meg? függetlenül újonnan
Hosszú vagy rövid távra tervezel? mindenképpen hosszú távra.
Mire használnád? általános felhasználás (kivéve fényképezés)
Operációs rendszer: Android
Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? max 5,5"

Egyéb elvárások:
- Kivehető akkumulátor, lehetőleg minél nagyob (3000+ mAh)
- NFC, LTE, infra
- dual active sim
- min 32GB belső tárhely / 3GB memória
- ujjlenyomat olvasó
- nem csúszós hátlap (ez is fontos :) )

Ami a legkevésbé fontos: a kamera, mivel telefont alig használok fényképezésre.

Kisebb kompromisszumok kötésére még hajlandó vagyok. Remélem nem írtam túlságosan irreális elvárásokat. :)

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#111022) balazs0102 válasza lezuvius (#111016) üzenetére


balazs0102
senior tag

H8 mellett szól még a nagyon gyors ujjlenyomat olvasó ami okosgombként is funkcionál. Valamint a "fluidabb" rendszer.

(#111023) fehervari795 válasza fehervari795 (#110997) üzenetére


fehervari795
csendes tag

Hát végül egy Doogee T5-öt vettünk. Reméljük megszolgálja az árát.

(#111024) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

Sziasztok!
63K ért
huawei p9 Lite Vagy xperia XA-t választanátok? vagy esteleg Galaxy a5 2016 60ért
???

ami fontossab nekem az a teljesítmény(nem játékokra gondolok hanem hogy minnél gyorsab legyen) és a kamera

[ Szerkesztve ]

(#111025) Viktor0610 válasza BeeNiTTo (#111024) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem P9 Lite.

Samsung Galaxy A54

(#111026) Draun01


Draun01
tag

Sziasztok,

50-70 között mit ajánlanátok?
Új teló lenne, használt nem érdekel.
Lehet kínai is. Mindegy hogy 5-5,5 colos.

Pixel 6a

(#111027) BenHans


BenHans
addikt

sgtzoli: Szia! Honor 8
"Kisebb kompromisszumok kötésére még hajlandó vagyok."
Kettő kompromisszum van, hogy csak dual stand-by és hogy nem kivehető az aksi, amúgy egy nagyon jó készülék.

Draun01: Szia! Redmi Note 3SE, P9 Lite

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#111028) Chris Kiki


Chris Kiki
senior tag

Sziasztok!

Az asszonynak kellene egy telefon.
Árkategória: mondjuk 100-ig belefér.
Használt vagy új: jobb lenne új.
Hol vennéd meg: mindegy, megrendelem kínából is ha kell, de preferált a hardverapró.
Hosszú vagy rövid távra tervezel: nem szokta sűrűn cserélgetni a készülékeit.
Mire használnád: telefonálás, néha net. Nagyon fontos, hogy jó minőségű kamera legyen benne. Ez elsődleges szempont!
Operációs rendszer: Android. Lehetőség szerint rootolható.
Mekkora: 5-5.5 méret környéke.

Mivel Telekom függő, jöhet az ő akciós ajánlataik közül is!
Lehetőség szerint SD kártyával bővíthető legyen!

[ Szerkesztve ]

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#111029) BenHans válasza Chris Kiki (#111028) üzenetére


BenHans
addikt

Szia!

Honor 8, Huawei P9, esetleg Galaxy S6 (Edge) bár ez nem bővíthető

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#111030) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Sziasztok!
Azon gondolkodom, hogy a Leon-t csak lecserélem a sebesség miatt egy A3 2017-re :K Korrekt kis telefon lett szerintem, és T-nél jó áron juthatok hozzá.

Üdv: Rottweiler89

(#111031) Chris Kiki válasza BenHans (#111029) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Köszi, meglestem őket, egész jóknak tűnnek. Különösen a P9.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#111032) Skillet


Skillet
addikt

sziasztok.
muternak keresek telefont.
egy samsung core plus-t kellene váltson. brutál lassú neki és az aksija is haldoklik.
ár 30-40 között.
itthonról. nem muszáj, hogy független legyen, telenoros is jó. nem muszáj szolgáltatótól, jó bármelyik mobilos boltból is, ahonnan a legolcsóbb.
samsung kellene legyen, mert azt szokta meg, de ha van ennyiért jobb ár/érték arányú telefon, rábeszélem.
jobb lenne a 16gb rom, mint a 8-as, mert a mostanin is volt már szenvedés.
amennyire tudom, az újabb droidokhoz jobb az 1gb feletti ram.
kijelző passz. 4.5" környéke lenne jó, de ha csak tepsi méretben (5") van jó áron valami, akkor oké.
de a legfontosabb tényleg az, hogy gyors legyen a mindennapokban.
bármelyik elvárás felülírható, ha gyors, jó ár/érték arányú a telefon.
köszönöm.
kettőt néztem ki.
j1 2016 és j2. mindkettő 33e ft körül mozog.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#111033) MPM


MPM
tag

Üdv!

Rokonom okostelefont szeretne venni, két dologra használná, zenehallgatásra illetve navigálásra, GPS-ként. Valami olcsó kínai megoldásra gondolt, én kapásból a Doogee X5 Max Pro-ra gondoltam. Nem követtem mostanában ezt az árkategóriát, így azt kérdezném, hogy van-e jobb alternatíva ezen az árszinten (20-25e)? Olcsóbb is lehet! :)

Szerk: Fontos szempontok: nagy kijelző és hosszú üzemidő!

[ Szerkesztve ]

(#111034) nosuke88


nosuke88
csendes tag

Sziasztok!

Kinéztem egy Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition-t (B20) ~75k-ért 2 év garival.
Kérdés, hogy megérné-e inkább még rászánni +25-30-at egy Honor 8ra például (vagy másra) vagy esetleg más telefon a kedvezőbb a lenti igényeknek az alap 75,000 körüli árcédulának?

Alapkövetelmények:
Játékra is lenne (erős közép GPU kellene)
Dual SIM
Relatív hosszútávra (2 év)
5-5,5" kijelző (edit: 6"-re ha van tipp, akkor az is érdekelne, de nem elsősorban)
Itthonról vásárolt
Új

Előre is köszi ;)

[ Szerkesztve ]

(#111035) D.Orion


D.Orion
veterán

Sziasztok, újabb mobiltelefont kell vadásznom. Az elképzelés nagyjából a 2014. év nyári-őszi csúcsmodellek képességei. Vagyis méretben és teljesítményben kb. onnan kéne választani használtan max. 50K-ért.
~5", 1080p kijelző, 4magos ~2GHz, 2GB-3GB RAM
Samsung Galaxy S5, LG G3, Sony Xperia Z3, Huawei Ascend P7-P8, HTC ?

Messenger, böngészés menne szinte állandóan, mellette jó gps és megfelelő kamera lenne a fő szempont. Üzemidő másodlagos, mert hálózat vagy külső akku mindig van.

(#111036) LakiTomi válasza nosuke88 (#111034) üzenetére


LakiTomi
tag

Xiaomi Mi Max a kameràjàt leszàmitva szuper telò jàtèkra is, ha nem zavar a 6.4". Az általad írt àrsàvban "best buy". Èn a kamera gyenge teljesítmènye miatt cserèltem csak le. Minden màsban viszont bőven jó.

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#111037) FZoleee


FZoleee
tag

Sziasztok! Jelenleg egy LG Optimus 4X HD telefonom van, és szeretnék váltani egy újabbra. Sajnos ez a telefon nem váltotta be az ígéreteket, legfőképpen a RAM túl kicsi, ami elég erős kompromisszumokat jelent a mindennapi használat során.
- Árkategória: 80k körül
- Használt vagy új: mindenféleképpen új
- Hol vennéd meg? megbízható helyről, igazából mindegy, preferált egy magyar (web)áruház
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? Hosszabb távra, legalább 2 évre.
- Mire használnád? Játék, telefon, böngészés stb. Tehát gyakorlatilag mindenre :)
- Oprendszer: Android, igazából nem vagyok képben a verziókkal, nyilván a legújabb Android preferált, de igazából mindegy
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? kb. 5-5.5 inches

Egyéb elvárások:
- Az akkumulátor kivehető, cserélhető legyen.
- A RAM olyan méretű legyen, hogy a mindennapi használat során ne kelljen kompromisszumokat kötnöm miatta.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, köszi előre is a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#111038) pumi1980


pumi1980
tag

Sziasztok.
Mobiltelefont kellene vásárolnom 1-2 héten belül. A Xiaomi Redmi 4A jellemzői teljesen lefednék az igényeket, viszont jelenleg kb. 43-45eFT között van az ára (eustock-nál, 35eFt-ért bestbuy lett volna). Megéri ez a telefon a jelenlegi árát, vagy így már van nála jobb vétel is?

Igények:
- LTE B20
- értesítési LED
- jó üzemidő
- használható/jó kamera
- normál felhasználás
- új, legalább 1 év garis
- maximum 45eFT

[ Szerkesztve ]

(#111039) cizella


cizella
csendes tag

Sziasztok, le szeretném cserélni a 4 éves Xperia P telefonomat.

Árkategória. 100 ezer forint a lélektani határ, annál feljebb nem szeretnék menni.
Használt vagy új? Kizárólag új.
Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, megbízható webshopból, magyar beállításokkal.
Hosszú vagy rövid távra tervezel? Nem cserélem gyakran a telefonjaimat. Fontos, hogy jól összerakott, szép példány legyen, megbízhatóan működjön, a lehető legkevesebb hálózati problémával.
Mire használnád? Telefonálás, sms, internet, e-mail (esetenként sok szöveggel), ébresztőóra, fényképezés, video. Nem szoktam játszani. Irodai alkalmazás jól jön, GPS is, elemlámpa is. (Valószínűleg egy csomó értelmes funkcióról nem is tudok, mert eddig nem tudtam, hogy kellene nekem olyan.)
Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? eddig csak androidos volt.
Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 4,5 - 5,5 " között
Egyéb A gyerekemnek egy bővíthető memóriás 2 GB-os mobilt ajánlott az eladó, és csak később szembesültünk vele, hogy a kártyára nem lehet játékokat letölteni. Az ilyen bosszantó meglepetéseket nagyon szeretném elkerülni.
Nem minősülök márkahű vásárlónak, az ár/érték arány elfogadhatóvá tenne egy-két kínai típust is akár.

Jelenleg ott tartok, hogy iszonyúan tetszik a bőr hátlapos G4, de a telefonokhoz konyító ismerőseim szerint kifutó modellt nem érdemes beszerezni.
Azt szeretném megtudni, hogy a fenti paraméterekből kiindulva milyen készüléket vennétek a helyemben.

"A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

(#111040) planbmokus válasza cizella (#111039) üzenetére


planbmokus
senior tag

Vegyél nyugodtan G4-et!
Megbízható, igényes, jól összerakott darabok, 1 éven keresztül használtam, soha meg se nyikkant!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#111041) Ájvé válasza cizella (#111039) üzenetére


Ájvé
veterán

"később szembesültünk vele, hogy a kártyára nem lehet játékokat letölteni"
Ez a telefonok kb 99%-nál megesik, mivel a legtöbb telefonon tiltva van az SD kártyára telepítés lehetősége (Android 4.2 fölött tiltva van ha jól tudom, kivétel néhány gyártó pl. Huawei aki engedélyezi ezt). Részben áthelyezhetők az adatok sok alkalmazásnál, de teljesen tiltva van.

[ Szerkesztve ]

(#111042) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok,

nagyon köszönöm a korábbi segítséget, végül egy Galaxy S7 lett :))

Vamos a la playa.

(#111043) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Víz/ütés/porálló okostelefonok közül mi az ami ajánlott? Ha jól látom, nem nagy a választék, de hátha van valami, amit nyugodt szívvel meg lehet venni. :)

(#111044) lezuvius válasza BigBlackDog (#111043) üzenetére


lezuvius
őstag

Lg V10/V20 ;)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#111045) cizella válasza planbmokus (#111040) üzenetére


cizella
csendes tag

Köszi, akkor most lóhosszal vezet :)

"A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

(#111046) Seraph 16 válasza cizella (#111039) üzenetére


Seraph 16
őstag

Rootolt telefonon külső programokkal meg lehet oldani-

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#111047) nosuke88 válasza LakiTomi (#111036) üzenetére


nosuke88
csendes tag

És ha probléma a 6.4"? 5,5-6" környékén alternatíva?

(#111048) cizella válasza Ájvé (#111041) üzenetére


cizella
csendes tag

Az Euronics-ban (műszaki bolt, ahol elvileg értenek az áruhoz az eladók) az eladónak mondtam, hogy az általa mutatott készülékben kevés a memória, a gyerek sokat játszik. Erre válaszolta, hogy lehet hozzá venni kártyát, úgy elég lesz. Logikusan hangzott, bólintottam. A saját telefonom 4 év után sincs teletömve, sose volt SD kártyám, ezt a problémát nem ismertem azelőtt. (Soha többé kevés memória, soha többé bolti eladóval konzultáció.)

"A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

(#111049) cizella válasza Seraph 16 (#111046) üzenetére


cizella
csendes tag

Keresgéltem akkoriban a megoldást, ráakadtam erre, csak éppen egyetlen szervizest se találtam, aki bevállalta volna, én meg biztos nem csinálok ilyeneket, még a végén elpusztítom valamelyik állatkáját vagy nemtudommijét, amiket két éve nevelget, úgyhogy a lánynak is új telefon lesz a vége, neki egy Redmi 4A-n gondolkodom.

"A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

(#111050) m1lan válasza cizella (#111039) üzenetére


m1lan
őstag

Nem az a legnagyobb baj a G4-gyel, hogy kifutó modell. Ott a bootloop hiba, ami sajnos a legtöbb G4-et érinti, plusz a kijelző beégés, a lepkefing akkuidő...

Én is nézegettem szeptemberben, de hamar letettem róla a fenti hibák miatt.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.