Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56701) norbert1998 válasza Vicus1234 (#56700) üzenetére


norbert1998
veterán

Lumia 630-ra szavazok. Az iphone 4s mar eleg regi, szegeny mar nem eri meg olyant venni.

(#56702) Keil Walker válasza ZabZib (#56699) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Samsung galaxy ace3 lte

(#56703) -Faceless- válasza Vicus1234 (#56700) üzenetére


-Faceless-
őstag

Htc már nem igen játszik, mivel a modelje már hivatalosan nem kapható. Nokiánál pillanatnyilag ennyiért nincs közép kategóriás telefon azt rebesgetik, hogy következő hónapban mutatják majd be őket, de én ebben nem lennék olyan biztos.
Ha esetleg szolgáltatói csomagban meg tudod oldani, akkor ennyiből kijöhet egy Lumia 925 nagyon jó teló, és nem említettél maximum méretet, szóval a Lumia 1320-at is ajánlom utóbbi erősebb hardverrel, de valamivel rosszabb kamerával rendelkezik. Ha van rá módod, akkor én a 925-öt választanám a helyedben. :)

Esetleg elcsábíthat még az ár is, szóval a 720-ra is vess egy pillantást, a frissítéssel nagyon jó képeket lő lassabb, mint az előbb említettek, és csak 512 Mb Ram van benne. Ellenben néhány csomagban közel feleannyi, mint a keret. :K

# Említették a 630-at nagyon jó telefon, de mivel a kamera volt kiemelve, így inkább hozok föl olyanokat, amik kihasználják a keretet is.

[ Szerkesztve ]

(#56704) m1lan válasza kishorthy (#56698) üzenetére


m1lan
őstag

Egyiknek sem valami lélegzetelállító a kamerája, de hardveresen nagyjából egy szinten mozognak, csak az LG-t olcsóbban megkapod. Más alternatíva nem nagyon van.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#56705) Flayer


Flayer
senior tag

Sziasztok!
Vodás előfizetőket kérdeznek leginkább!
Mivel eddig szerencsém volt nem kellett telefont gariztatnom az lenne a kérdésem rootolást mennyire nézik el ha visszavinném valamilyen okból!?

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!! Xiaomi MI 9T

(#56706) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!

Korábban már kérdeztem, válaszolt is rá valaki, de kíváncsi lennék mások véleményére..

F6, SP vagy Z1C? Tudom nem egy kategória és a z1c több évig meg állná a helyét (remélhetőleg), ráadásul tetszik a vízállósága, és a mérete, de nem tudom megéri e a 2x felárat a többihez képest.. (telenor vállalati, vagy független)

Köszönöm!

(#56707) norbert1998 válasza csmat (#56706) üzenetére


norbert1998
veterán

a saját árukban mind a legjobb(körülie)k a felsoroltak. azért jó lenne tudni, hogy mennyi az a kétszeres felár a z1c-ért, mert azért tényleg jó cucc

(#56708) Narxis


Narxis
nagyúr

Mit szóltok az LG L90-hez? 60-ért már vihető vadi új, 1 év gyártói garral kártyafüggetlenül.

Thanos was right.

(#56709) Viktor0610 válasza Flayer (#56705) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Flayer:
Mivel nem a szolgáltató nézi a rootolást, hanem a gyártó, ezért nem "kell" csak a Vodás előfizetők tapasztalataira hagyatkozz. :)
Szerintem gyártófüggő, azon belül szervizes függő a dolog. Láttam már azért visszadobott készüléket, mert "illegális szoftverbeavatkozást" láttak az eszközön, illetve volt olyan ügyfélvisszajelzés is, hogy simán megjavították a készülékét.
Próba, cseresznye. :D

Narxis:
Szerintem jó készülék lehet. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#56710) norbert1998 válasza Narxis (#56708) üzenetére


norbert1998
veterán

szerintem jó, bár az f6 olcsóbb és lényegében ugyanazt tudja, és szerintem két év gyárgarral

(#56711) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Tegnap már kérdeztem és kaptam is választ (köszönöm Keil Walker!), de az abban ajánlott LG G2 mini-vel szemben vannak fenntartásaim.

Amit leginkább kifogásolok:
- Nagyon alacsony felbontású kijelző
- Nincs automata fényerő állítás (jó ez csak apróság, megtanulnék vele élni ha kell, de azért bosszantó)

Ami tetszik:
- Egészen jó kamera
- 5" alatti képernyőméret
- Nem csillogós, ujjlenyomat gyűjtő hátlap

De akkor kérdezek még:

Van olyan telefon ebben az árkategóriában ami kapható a T-nél és jobb kijelzővel rendelkezik, de kamerában sem gyenge? A Samsung Galaxy S Advance szintjét hozza minimum a kamera (Sony Xperia M2 kiesik), nem akarok ebben visszalépni. Meg fontos a jól optimalizált, gyártó által frissen tartott gyári rendszer (bizonyos alkalmazások miatt nem tehetek fel mókolt custom ROM-ot, így a gyárinak kell jónak lennie).

Ja és: Samsung abszolút kizárva a versenyből, egy életre megutáltam ezt a suttyó, gerinctelen bandát.

[ Szerkesztve ]

(#56712) harry3


harry3
őstag

HTC Desire 610-ről mi a vélemény? Összességében nekem tetszik az árához képest jobbnak tűnik, mint egy M2 vagy G2 mini.
Az XXL GSM-nél ez mit jelent: az árak csak a készüléket tartalmazzák. Az egyéb tartozékokról érdeklődjön.

(#56713) norbert1998 válasza Stauffenberg (#56711) üzenetére


norbert1998
veterán

akkor még esetleg az lg l9 II-t ajánlhatom, hd kijelzővel, motorola moto g lenne a legjobb, hiszen ajdnem totál gyári androoid és biztosan megkapja az android l-t is
akkor még esetleg az sp-t mondhatnám, bár annak biztosan nem lesz kitkat után jövője (gyári alapokon), a kitkat pedig e-hóban jön valamikor (áll.)
más ötlet nincs
esetleg az alcatel idol (2)s

(#56714) w333 válasza Narxis (#56708) üzenetére


w333
félisten

Eben az árkategóriában az új Moto G vagy használt N4 sokkal jobb ! :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56715) w333 válasza w333 (#56714) üzenetére


w333
félisten

Látom szépen lemaradt az a bizonyos "b" betű "Eben" > Ebben :B :W

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56716) norbert1998 válasza harry3 (#56712) üzenetére


norbert1998
veterán

ugyanazt tudja, mint a g2 mini, lényegében

(#56717) pit stop válasza Narxis (#56708) üzenetére


pit stop
addikt

Szerintem korrekt ajánlat :K

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#56718) tjokai


tjokai
senior tag

Sziasztok!
Kínai telefonokról mit tudtok, szabad velük foglalkozni? Jelenesetben egy Inew V3-mal szimpatizálok de tartok tőle. Valaki ismeri esetleg?

Üdv!

(#56719) norbert1998 válasza tjokai (#56718) üzenetére


norbert1998
veterán

a dual sim-es topik a te topikod, az szakasodott a kínai csodáksra :K

(#56720) csmat válasza norbert1998 (#56707) üzenetére


csmat
senior tag

A Z1c 105e, az F6 38.e az Sp pedig 58e huf a telenornál..

(#56721) Narxis válasza w333 (#56714) üzenetére


Narxis
nagyúr

Használt teló ki van zárva. :) Mondjuk ha Moto G akkor melyik lenne jobb? A 8GB-os microSD-s vagy anélküli 16GB-os? Szeretek sok appot telepíteni vagy mondjuk úgy kell a hely.

El is felejtettem, hogy L90-nél nincs OTG support Moto G-nél meg van. :F

De rohadt nehéz választani. Ha 100 fölé mennék akkor ott a Nexus 5 aztán kész, de itt 60-70 környékén sok a hasonló teló.

Thanos was right.

(#56722) norbert1998 válasza csmat (#56720) üzenetére


norbert1998
veterán

rendben. attól függ, hogy melyiket használnád, azokért a pénzekért mindegyik jó vétel. ha nem túl sokat nyomkodod és nem kell a nagy teljesítmény, akkor az f6-ot mondom. ha egy kicsit komolyabbat szeretnél, ami két év múlva is mindenre elég lesz, akkor az sp-t mondom, illetve ha maximális teljesítmény kell, akkor a z1c

(#56723) w333 válasza Narxis (#56721) üzenetére


w333
félisten

Szerintem a 16GB mert sokkal jobb a felhasználói támogatás :K

És ugye van OTG support is :))

LG L90 -nél, automata fényerő és értesítési led sincs :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56724) Keil Walker válasza Stauffenberg (#56711) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Jó kamera + nagy felbontás + IPS + Telekom: iphone 4s, Nokia lumia 920.
Az iphone talán már nem olyan pörgős + kicsi.
A lumia meg drágább, mint 50.

(#56725) #53932800


#53932800
törölt tag

Egyèbkènt csak èn nem használom az auto. fènyerőszabályzót? Szvsz nagyon irritáló.

(#56726) artiny


artiny
őstag

Tudnatok ajanlani DUAL-SIM-es telefont olyan 150€ korul (lehet hasznalt is)?

ha most nezek ilyen kinai ismeretlen gyartotol telefont olyan parameterekkel hogy 4mag,1gb ram....ezeket latok mar 150 ert...csak nem tudom hogy mennnyire stabilak ezek,mennyire fagynak vagy hasonlo?!?
Vagy ha veszek egy Samsungot,HTC annal is elojohet epp ugyan olyan esellyel ...szoval az is befagy azert ?

Nalunk SK az itteni apron ezek voltak amiket kineztem :
Inew V3

HD Star

Ezek processzora milyen a 4magossaknal ,...leggyengebbek vagy mar tul regiek?

(#56727) w333 válasza #53932800 (#56725) üzenetére


w333
félisten

Már miért lenne az ? :U
Napsütésben feltolja a fényerőt, sötétben meg teljesen leveszi, mi ezzel a baj :F

(#56711) Stauffenberg

Xperia SP miért nem jó ? :))

(#56726) artiny

Xiaomi Redmi Note inkább ! ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56728) pit stop válasza #53932800 (#56725) üzenetére


pit stop
addikt

Telefonfüggő szerintem, hogy használja ki, mennyire eszi extrán az aksit, és mennyire hatékony. De sok esetben szélesebb skálán tudja automata szabályozni fényerőt, mint te.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#56729) norbert1998 válasza #53932800 (#56725) üzenetére


norbert1998
veterán

én nem használom, már a nokia 500-amon is irritált, most az sp-n meg a cm11-ben tudom állítani az állapotsáv birizgálásával, anélkül, hogy bármit is nyomnom kéne. csak végighúzom rajta a kezemet
artiny: én is xiaomit mondok

[ Szerkesztve ]

(#56730) Szancsó válasza #53932800 (#56725) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Igen. Plusz akinek LG van ;]
(El tudom képzelni, hogy van olyan készülék, ami nem jól szabályoz, de nekem az utolsó 5 HTC volt és azokkal ilyen téren nem volt gond.)

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#56731) qnadam válasza Szancsó (#56730) üzenetére


qnadam
veterán

a nexus4-re tettem appot, ami saját kézbe veszi az irányítást. meg lehet adni, hogy folyamatosan szabályozzon vagy ébredésenként, mennyire finoman vagy hirtelen, milyen külső világossághoz mekkora fényerő tartozzon, és mindezt több profillal is. azóta nem sötét a kép, boldogság van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#56732) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Egy megerősítést kérnék, ugye az expansysnál gyártói garival árulják a telefonokat, egy 1020-ast tervezek venni.

Köszi!

(#56733) csmat válasza norbert1998 (#56722) üzenetére


csmat
senior tag

A vízállóság fogott meg leginkább a z1c-ben, mert a mostani defym (nem röhögni!) is az elvileg. igaz sose próbáltam ki/ nem használtam ki..
De nehéz a döntés.. :O ;]

(#56734) artiny


artiny
őstag

koszonom de inkabb nem akarok Note-t hanem kb 4,7" lenne a megfelelobb valami dual. Ezt talaltam:
http://www.alza.sk/acer-liquid-e3-cierny-d1533360.htm#popis 170€

vagy esetleg: http://www.alza.sk/alcatel-onetouch-6030d-idol-slate-dual-sim-d1480597.htm

http://www.alza.sk/nokia-xl-yellow-dual-sim-d1634006.htm

Acer ami tetszik,de a paremeterek (processzor melyiknek a jobb ?) csak altalanos felhasznalasra,semmi jatek vagy hasonlo ...

[ Szerkesztve ]

(#56735) s4tch válasza artiny (#56734) üzenetére


s4tch
veterán

Xiaomi Hongmi. Miért? Mert:
- MIUI! (talán a legbarátságosabb felület)
- hatalmas felhasználói bázis, rendszeres frissítések, bőven vállalható szoftveres támogatás
- jól összerakták
- klassz kijelző
- bővíthető
- alapfunkciókat tekintve kifejezetten gyors
- bőven elfogadható üzemidő
- minden hoz rajta minimum egy erős közepes szintet, legyen az gps vagy kamera
- rengeteg kiegészítő, gombokért
- eleve olcsó

Miért ne? Kicsit vastag, ill. telenoros kártyákkal előfordulnak gondok.

(#56736) nederlanden


nederlanden
senior tag

helo.iphone 5s-röl
htc m8-ra szeretnék váltani igazából csak kíváncsiságból meg kicsit unalmas már 5-6éve iphoneozni,mert egyébként minden tekintetben hibátlan az 5s.
mi a véleményetek a htc m8-ról?

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#56737) norbert1998 válasza csmat (#56733) üzenetére


norbert1998
veterán

igen. a fürdőben való használat olyan képernyőn , mi? ;] NEM GONDOLNI SEMMI ROSSZRA!!
soad: szerintem bolti csak ott a gari, legalábbis 6 hónapja az volt

[ Szerkesztve ]

(#56738) hroberto válasza SOAD19 (#56732) üzenetére


hroberto
veterán

[link]

Szerintem ha Nokiát veszel nem lesz gondod a garanciával, mert az Expansystól fogsz kapni számlát a készülékről, és mivel az EU-ban lett vásárolva a készülék a Nokiánál elég a számla.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#56739) SOAD19 válasza hroberto (#56738) üzenetére


SOAD19
addikt

Kösz a megerősítést, már meg is rendeltem a Lumia 1020-ast. Remélem semmi gond nem lesz a telefonnal, mert ahogy olvasgatom a Nokia szervizelése nem minden esetben makulátlan.

(#56740) orkati


orkati
tag

Sziasztok!

Sikerült 5db-ra (3+2-re) szűkíteni a kis feleségemnek szánt készülékek listáját :)

Az olcsóbbak
Lumia 520
Ascend Y330

A drágábbak
Lumia 620
Ace 3
Alcatel One Touch Star

Csak telefonálásra (és esetleg fényképezésre) használná, meg arra, hogy ismerkedjen az okostelefonokkal, mert sosem volt még neki olyan :) A lényeg, hogy minél kisebb legyen és jól nézzen ki egy női kézben :DDD Ezek kb. teljesítik az utóbbi feltételeket, de melyiket volna érdemes választani? Vagy melyiket nem kellene semmiképpen sem választani?

(#56741) w333 válasza orkati (#56740) üzenetére


w333
félisten

Ace 3 LTE esetleg Xperia M ?! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56742) m1lan válasza norbert1998 (#56722) üzenetére


m1lan
őstag

Nem mintha az F6 olyan gyenge lenne...

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#56743) Droid_


Droid_
tag

nekifutok újra, kicsit változtak a dolgok :D

na srácok...
Szeretett Lumia 800am egy éjszakát töltött kint zuhogó esőben az udvaron, nem lett jó, az utódját keresem.
Két éve 'dobtam' az android korlátok nélküliségét, és lecseréltem a WP gördülékenységére, szerintem tartom ezt a vonalat.

A kérdés baromi egyszerű: azt a legolcsóbb WP8-as telefont keresem, amit nem érzek (nagy) visszalépésnek a L800 után. 5xx szerintem kilőve. 820-at néztem T-nél, de nem lehet függetlenítetni, úgyhogy marad a független.

Nokia Lumia 625

innen

vélemények? telóról, és boltól?

[ Szerkesztve ]

(#56744) w333 válasza Droid_ (#56743) üzenetére


w333
félisten

Én inkább a Lumia 630 -t választanám ... innen 2 év gyári garanciával ! :K

Sokkal jobb mint a 625, szebb kijelző és sokkal erősebb hardver ! ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56745) perge666 válasza Droid_ (#56743) üzenetére


perge666
veterán

Egyik sógoromnak ilyen van,de szerintem Lumia 800 után nem fogsz tőle hasra esni. :U
Kijelzője szerintem nem valami élénk,kamera sincs a toppon.........
Viszont az akkut nagyon dicséri! :K

[ Szerkesztve ]

(#56746) hroberto válasza Droid_ (#56743) üzenetére


hroberto
veterán

Itt nem gyári garanciás készüléket fogsz kapni. Te döntsd el, hogy megfelel-e így.
A L800-hoz képest visszalépés lesz a kijelző, és talán minimálisan a kamera is. Maga a telefon nem rossz, összességében főleg a rendszer miatt mindenképp előrelépés a 800-hoz képest.
Szerintem megbánni nem fogod.
Egyébként igaza van w333 -nak. Én is a 630-at választanám gyári garival.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#56747) Devas válasza Droid_ (#56743) üzenetére


Devas
őstag

Azért a 625-ről az a hír járja hogy az egyik legkevesebb gyári hibás modell, egész jól össze van rakva. A kamerája szerintem ugyanolyan mint a többi 5xx és 6xx típusnak.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#56748) Bukk900 válasza Droid_ (#56743) üzenetére


Bukk900
őstag

Én megnézném ezt is, ha most keresnék olcsóbb wp-t. Allview Impera S, a hivatalos magyarországi forgalmazónál 52.000-Ft, (a honlapon még nem szerepel, telefonon lehet rendelni) 2 év garancia van hozzá, amit a Telemax biztosít, valamint Samsung kamerája van.

[ Szerkesztve ]

(#56749) somfalvi


somfalvi
tag

Sziasztok!
Adott három telefon,ami közt nem tudok dönteni
Alcatel Idol 2
LG L90 D széria
Sony Xperia M2
Netezésre,játékra,filmnézésre használnám inkább. A fényképező rész nem érdekel,nem használnám ki.Ti melyiket választanátok? A full HD-től félek,hamar lemeríti az aksit,ezért választanék ezek közül.
Már rendelkezem egy LG p 880-nal,de az egy nagy szívás!

(#56750) Droid_ válasza hroberto (#56746) üzenetére


Droid_
tag

Úgy néz ki, hogy szeptembertől költözök külföldre, úgyhogy a garancia érvényesítése kicsit ügyes-bajos lenne amúgy is.

625 designra sokkal jobban tetszik, mint a 630, bár még az utóbbit nem láttam élőben. Ezek a felfelé eltolt gombok nem jönnek be, plusz nincs előlapi kamera sem :(

Másfelől, viszont tudnám magyar és külföldi simmel is használni.

Számít annyira az erős hardver, hogy hétköznapokon érezzem? Röhögve kellene futnia a leggyengébb engedélyezett hardveren is, nem? Vagy inkább játékokra értitek?

630 vs 625 témában ki mit mond?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.