Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56601) norbert1998


norbert1998
veterán

Nem oreg, van cm11, es 70 korul bajnok az sp

[ Szerkesztve ]

(#56602) m1lan válasza oncsi (#56599) üzenetére


m1lan
őstag

Ace 3 LTE van még (4" WVGA) egész korrekt belsővel, ha nem gond, hogy Samsung, és hogy valószínűleg nem kap már frissítést (4.2-es Jelly Bean van rajta)

@w333: nem akar "on screen" gombokat. Plusz a Moto G nagyobbnak tűnik az F6-nál is, a kijelzőjéből meg még plusz helyet le is vesznek a szoftveres gombok.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#56603) w333 válasza oncsi (#56599) üzenetére


w333
félisten

Csak 6mm -el nagyobb ... Link, viszont 4.5" HD kijelző ! ;)

(#56602) m1lan

Viszont az F6 gyengébb anyaghasználat + ott a lakkozott hátlap is :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56604) pengwin válasza KubanitoS (#56587) üzenetére


pengwin
addikt

Idol X volt az, ahogy fentebb is írták. A procija túl gyenge a fullHD kijelzőhöz, de ha nem akarsz rajta játszani, akkor tűrhetően fog működni, de frissítést már nem fog kapni, valószínűleg megragad 4.2-n.
Úgyhogy szerintem 90k-t nem ér... kicsit még rádobsz az árára és vehetsz sokkal időtállóbb telefonokat, ha meg nagyon szeretnél olcsón fullHD-s kínai telefont, akkor rendeld Kínából. Nem olyan para a garancia, mint sokan gondolják.

Üdv, pengwin

(#56605) m1lan válasza w333 (#56603) üzenetére


m1lan
őstag

Az oké, de ha egyszer ki volt kötve, hogy nem akar szoftveres gombokat, akkor nem értem, hogy a Moto G hogy jön ide. Na meg ha már megbékél a 4,5" kijelzővel, akkor olyat kéne neki ajánlani, ami a lehető legkisebb házzal rendelkezik, és a lehetőségekhez mérten jól ki is használja a helyet.

Végül egy zárójeles megjegyzés, ami már szubjektív: a Moto G rettentő ronda.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#56606) Aryes válasza Kleroo (#56580) üzenetére


Aryes
nagyúr

Galaxy S2 Plus. :D Én most vettem és ennek is brutális a ledje.

(#56607) oncsi válasza m1lan (#56605) üzenetére


oncsi
őstag

Igen, köszönöm :)

Ha visszakapjuk a 6 napos Sony M-et a garanciális javításból, megpróbálok megbarátkozni a kijelző billentyüzettel. Úgylátom mindenki lassan leszokik a gombokról.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#56608) pengwin válasza tjokai (#56589) üzenetére


pengwin
addikt

A Mateban több RAM van, erősebbek magjai, de többet fogyasztanak, és GPU-ban sokkal gyengébb a Megánál. Ha nem játszol durva játékokkal, akkor a Mate időtállóbb a több RAM miatt (meg mert a Samsung rendszere HD kijelzővel megeszi a 1,5GB RAM-ot), valamint az ugyanilyen hardverrel szerelt Ascend P6 kapott 4.4-es androidot, szóval lehet a Mate is megkapja.
Mondjuk szerintem érdemesebb megvárni a Mate 2-t, most jelenik meg az USA-ban, kb. 65k-s áron.

Üdv, pengwin

(#56609) harry3 válasza HKorn (#56592) üzenetére


harry3
őstag

Szépek a színek, csak a beégéstől félek.

(#56610) Pandrisnew


Pandrisnew
újonc

Sziasztok!

Úgy adódott, hogy hőn szeretett Galaxy S II-es telefonom végleg kilehelte a lelkét, én pedig a gyász letelte után egy új mobil vásárlására adtam a fejemet. A gond csak az, hogy töménytelen cikk végigböngészése után is totál határozatlan vagyok. Kétféle alternatívát ötöltem ki, persze nem konkrét telefonokkal, inkább az anyagiakat illetően.

Az első, olyan 70-90 ezer forintos határig, lehetőleg androiddal, 4,3-4,5 kijelzőméretig. Elfogadható kamerával, szép kijelzővel, viszonylag strapabíró akku idővel.

A másik változat 150 -160ezer forintig, wp-t leszámítva jöhet bármi, a legoptimálisabb megoldást keresném, a legkevesebb megalkuvással.

Megköszönném, ha segítenétek, várom a tippeket, a tanácsokat, ezer hála és köszönet!

(#56611) w333 válasza m1lan (#56605) üzenetére


w333
félisten

Ha már az Xperia M játszik a szoftveres gombokkal akkor akár már a Moto G vagy egyéb szoftver gombos is játszik nem ? :))

A szépség szubjektív: kinek mi tetszik, viszont anyaghasználat nagyon jó ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56612) gdavid007


gdavid007
tag

Sziasztok! Galaxy S5 és LG G3 között gondolkozok, igazából mindent vágok róluk, meg ilyenek, csak annyi, hogy olyan 2 évre tervezek ezekkel a telókkal, és ilyen szempontból melyik lesz szerintetek jobban támogatottabb, nagyobb közösséggel rendelkező teló? A galaxy s5 kb. májusban (vagy áprilisban) jelent meg, de még mindig csak kb. 3700 hsz. van a fórumon, míg az LG G3, most jelent meg, de már kb. 1000 hsz. van. Csak a poén az, hogy ebből kb. 950 hsz. offolás, szóval nehéz meghatározni, hogy melyiknek lesz nagyobb a brigádja.

"Ha azt hiszed a kaland veszélyes, próbáld ki a megszokást. Az halálos"

(#56613) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Sziasztok!

Barátnőmnek lenne szüksége új telefonra. Árban 20-30 ezer forint lenne a limit. Új készüléket szeretne és kártyafüggetlen vagy T-Mobile hálózat. Átlagos felhasználásra, e-mailek, facebook, valami egyszerű androidos telefon lenne szerintem célszerű. Nem kell semmi extra, megbízható legyen, hosszútávú felhasználásra.
Sajnos nem vagyok képben a mai készülékekkel, előre is köszönöm a segítséget!

(#56614) w333 válasza gdavid007 (#56612) üzenetére


w333
félisten

Őszintén ... szerintem egyiket sem :N

Én inkább már egy HTC One M8 -t választanék, de még az LG G2 is jobb ! :K

(#56613) leikomessi

Ilyen árkategóriában Lumia 520 ! :)

(#56615) rastachris

Idol 2 Mini S szerintem jobb választás, különben milyen árkategória játszik ? :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56615) rastachris


rastachris
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Kiöregedett Defy+-om helyett keresnék mostanában új telefont. Igazából kettő kiszemelt
közül szeretném, ha megmondanátok, szerintetek melyik a jobb.
Tehát az egyik az Alcatel Idol S a másik az Alcatel Idol 2 mini S.
Érdemes lenne a a 4 magért inkább az idol 2 mini s-t venni?
Esetleg ha ilyen kategóriában van ezeknél jobb, azt is szívesen meghallgatnám.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#56616) KubanitoS válasza w333 (#56614) üzenetére


KubanitoS
veterán

És ezekhez mennyi fórumhozzászólás van? :DDD ;]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#56617) w333 válasza KubanitoS (#56616) üzenetére


w333
félisten

Xperia Z2 topikban sok a fórumhozzászólás, de nem azért mert nagy a felhasználótábor, hanem azért mert kb. 100 telefonból 99 hibás, nem ez számít :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56618) leikomessi válasza w333 (#56614) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Köszönöm a választ! A Lumia annyira nem tetszik neki, szerintem egy andoiddal jobban járna.
Egy Huawei Ascend Y330 telefonnal mennyire nyúlna mellé? Szerintem alap használatra egy lánynak megtenné ez is. Vagy valami hasonló specifikációjú mobil lenne ideális.

(#56619) KubanitoS válasza leikomessi (#56618) üzenetére


KubanitoS
veterán

Én ugyan nem vagyok nagy szaki, de az általad leírtakból ítélve barátnőd nem azzal fog foglalkozni, hogy a telefonnak mekkora a tárhelye, esetleg milyen órajelen működik. Véleményem szerint teljesen átlagos használatra, meg egy kis fészbúkozásra szinte bármelyik belépő telefon alkalmas lehet és ezért talán érdemes lenne kézbe venni a kiválasztottakat, egyből tudni fogja, hogy ez most kell, vagy nem. A rááldozott összeg amúgy is eléggé leszűkítheti a mezőnyt, szóval nem lesz nehéz választani.

Amúgy előfizetéses trémobil, vagy feltöltőkártyás?

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#56620) gdavid007 válasza w333 (#56614) üzenetére


gdavid007
tag

Hogyha megkérdezhetem, elmondanád miért vennél HTC-t? :)

"Ha azt hiszed a kaland veszélyes, próbáld ki a megszokást. Az halálos"

(#56621) leikomessi válasza KubanitoS (#56619) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Én is így gondolom, hogy felesleges neki extra telefon, mert legtöbbször felhívni sem tudom. Teljesen mindegy milyen készülék zörög éppen a táskájába. Ez a Huawei nekem szimpatikus specifikációk alapján.

Előfizetéses T lenne.

(#56622) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Valaki nem segitene?

Ps4, p30 pro

(#56623) KubanitoS válasza leikomessi (#56621) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ahogy elnézegettem a témobilt, nem is igazán van másik értelmes alternatíva. Az általad kinézett telefonnak a legnagyobb 4"-es a kijelzője. Az alá azért nem érdemes menni szerintem.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#56624) w333 válasza gdavid007 (#56620) üzenetére


w333
félisten

Anyaghasználat, szép kijelző, kiváló gyors rendszer, támogatás ! :K

(#56621) leikomessi

Picivel drágábban ott az LG F6 sokkal jobb, és most 20% akcióban van ! ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56625) leikomessi válasza KubanitoS (#56623) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Köszönöm szépen, hogy megnézted a listát. Nézegetem mobilarénán, nekem szimpatikus ez a kis Huawei. :)
Köszönöm mindkettőtöknek :)

(#56626) tkazmer


tkazmer
addikt

sziasztok,
6,5 éves Sony Ericsson P1i készülékem ugyan még kiválóan működik, de a környezetem folyamatosan sulykol, hogy újítsak, és talán most el is jön az idő.
Kártyafüggetlen, új telefont szeretnék, lehetőség szerint olyat, ami újabb 6,5 évig jól végzi majd a dolgát bármilyen problémától mentesen. Max 100e Ft bruttó a keret.
Amire kell: telefon+sms, email, internet. Amennyire tudom, folyamatban van NFC alapú fizetési rendszerek kidolgozása mind Visa mind MasterCard alapon, szóval erre is legyen alkalmas, ha majd elérhetőek lesznek.
Ezeket nézegettem:
Iphone 4, 4S 8GB - rengeteg törött képernyőset látok, szóval nem tudom, de gyanús, hogy nem bírná ki hosszú ideig. Illetve gyanús, hogy nincs benne NFC
Blackberry Q10 - nem tudom, hogy mennyire problémás az, hogy a gyártó cég a háttérben eléggé inog; viszont erről hiszem el a leginkább, hogy kibírna 5-6 évet, és a qwerty billentyűzet + érintőképernyő kombó is megmaradna. alkalmazások ugyanakkor kérdés, hogy mennyire vannak rá...
Lumia 925 - nem tudom a windows mennyire OK, az alkalmazások többsége androidra meg iOS-re jelenik meg amennyire tudom, de amúgy szimpatikus
Xperia L talán (de lehet valami más betű volt, már nem tudom) - ma a sony üzletben ajánlgatta az eladó. nem tűnt rossznak, főleg az tetszik, hogy az NFC-vel az otthoni multimediás eszközöket is lehet vezérelni.
Samsungot nem szeretnék, más távol keletiben (huawei meg hasonlók) pedig nem bízom.

Van valamilyen ötletetek, javaslatotok?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#56627) tom_77


tom_77
tag

Van valakinek LG G3? Tényleg akadozik rendesen? Érdemesebb megvárni a frissitett verziót az új procival? Bár gondolom az már tényleg csúcsáron is fog jönni. G3 és G Pro 2 között gondolkodom.

(#56628) norbert1998 válasza tom_77 (#56627) üzenetére


norbert1998
veterán

G3,annyira nem veszes,sot

(#56629) Pepeninho válasza tom_77 (#56627) üzenetére


Pepeninho
őstag

Nahyon jó a G3. Én nagyon szeretem!!!

Valaki esetleg válaszolna nekem is? :U

Ps4, p30 pro

(#56630) m1lan válasza tkazmer (#56626) üzenetére


m1lan
őstag

Még 2 évre sem nagyon lehet okostelefont venni, nem hogy 6-ra :( Mindenesetre én hosszú távra iOS-t vagy WP-t ajánlanék, bár előbbire kicsit többet kéne szánni. Az Xperia L-t mindenképp felejtsd el, bugos a szoftvere és már javítva sem nagyon lesz, mert lejárt a támogatása. i4S már elég régi telefon, iOS8-cal már elég lassúcska lesz. Maradt a Q10 és a Lumia 925. Innentől meg már neked kell eldönteni, hogy melyik tetszik jobban :)

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#56631) tboldi válasza norbert1998 (#56601) üzenetére


tboldi
nagyúr

Köszi, akkor nagy valószínűséggel ez lesz. Ha jól látom most már beindult a hivatalos nightly-gyártás is. :)

(#56632) Keil Walker válasza Pepeninho (#56629) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Motorola moto g lte, vagy Lg optimus f6. Egyiknek sem világbajnok a kamerája, de azért vállalhatóak.

(#56633) Pepeninho válasza Keil Walker (#56632) üzenetére


Pepeninho
őstag

Ezeket én is nézegettem. Nem egyszerű a dolog. Elég szűk a spektrum az én kívánalmaimnak....

Ps4, p30 pro

(#56634) Keil Walker válasza Pepeninho (#56633) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

A használt piacot annyira nem ismerem, de az optimus g talán már van 60ért. Annak elég jó a kamerája és hardveresen is helyén van. Nem bővíthető, viszont 32 Gb talán elég lehet.

(#56635) Pepeninho válasza Keil Walker (#56634) üzenetére


Pepeninho
őstag

Jónak tűnik. Nekem ez a típus valahogy kimaradt. Remélem belefutok egy akciós történetbe...köszi

Ps4, p30 pro

(#56636) ricsiii01 válasza ricsiii01 (#56577) üzenetére


ricsiii01
tag

?

.

(#56637) kromatika válasza w333 (#56593) üzenetére


kromatika
veterán

:R

(#56638) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Sziasztok!

Le szeretném cserélni rettenetesen gyűlölt Samsung Galaxy S Advance telefonomat.

A legfőbb bajom vele, hogy a gyári (T-Mobile) ROM egyszerűen használhatatlan. A normál működésben akadályoz, napjában ötször lefagy, rendszeresen telefonálás közben, előtt, után, hogy ne tudjam felvenni vagy lerakni vagy épp alkalmazások indításába törik bele a bicskája. Valamilyen egyedi ROM-al biztosan jó lenne, de mivel használok több olyan pénzügyi alkalmazást is ami csak és kizárólag gyári ROM-on fut (biztonsági okokból), ezért ez nálam kizárva.

A lényeg az lenne, hogy:

- T-Mobile kínálatából kell a telefon
- Move M (vagy valami vele egyenértékű) tarifacsomagban 50.000 Ft környékéig mehet a készülék ára
- Legyen használható a gyári rendszer!!! A fent leírt okokból nem tudok mókolt Androidokat feltenni.
- Nem ártana valamilyen normális kamera rá (Sony Xperia M2 például nagyon szar, pedig amúgy szimpatikus lenne)
- Tudnám értékeli a normális kijelzőt, nem is feltétlenül felbontásban, hanem színekben, a Samsung Super-AMOLED kijelzőjét utálom, az égvilágon semmilyen színt nem tud helyesen megjeleníteni (fotók szerkesztése szempontjából jobb lenne az IPS vagy valamilyen jobb TFT-LCD)
- NE LEGYEN SAMSUNG!!! Bármi más, csak az nem. Nem ez az első Samsung telefonom és már hányok ettől a cégtől. Simán kiadnak egy napi használatra alkalmatlan ROM-ot és aztán szarnak bele javítani.

Úgy nagyjából ennyi lenne a történet. Nincs márkapreferenciám, azt leszámítva, hogy egy életre megutáltam a Samsungot és soha többé nem vagyok hajlandó ezeknek a suttyóknak egyetlen készülékéhez még csak hozzáérni sem.

(#56639) Keil Walker válasza Stauffenberg (#56638) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Lg G2 mini. Szép képeket csinál, IPS, megbízható és ha jól látom az árba is belefér

(#56640) agoka07


agoka07
senior tag

Üdv. Egy röpke kérdés. Megér egy Xperia Ion, jó állapotban 15k-t?

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#56641) mettek válasza norbert1998 (#56628) üzenetére


mettek
addikt

a G3 küllemre valóban szép de a magas felbontás miatt állítólag sokszor megakad a rendszer, kevés neki a 2gb ram. Én nem venném meg. Inkább galaxy vagy htc, ezek stabilak ha felső kategóriáról beszélünk.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#56642) bobby_30


bobby_30
tag

Sziasztok!
Mivel a keretet el tudom tolni akár 90-ig is így melyik telekomos készüléket tudnátok ajánlani. A stabil működés fontossága miatt a Nokiák közt nézelődtem elsősorban az itt ajánlottak miatt. Ha lehet kapni akkor az elsőszámú kiszemeltem a lumia 820 lenne az ára miatt, amennyiben már nincs akkor egy lumia 925 lenne a választásom. A kérdés az lenne hogy a 925 illetve az iphone 4s nagyjából egy árban van melyikre érdemes inkább beruházni. A készüléket min. 2 évre, de inkább többre venném. A stabil hibamentes működés a legfontosabb, a többi másodlagos. Esetleg ha ebben az árkategóriában tudtok jobb választást akkor szívesen venném a tanácsotokat.

(#56643) Tewe013 válasza bobby_30 (#56642) üzenetére


Tewe013
őstag

Egyértelműen 925 jóval fejletteb már, mint az i4S.

(#56644) hroberto válasza bobby_30 (#56642) üzenetére


hroberto
veterán

i4S-t már nem vennék. Régi már, és túl kicsi a kijelzője. Akkor már inkább tényleg a 925.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#56645) norbert1998 válasza mettek (#56641) üzenetére


norbert1998
veterán

Mondom:annyira nem veszes. Nem azt,hogy kivalo. Csak a komolyabb gorgetes alasztja meg, film,jatek 4k pedig mint hallottuk, hibatlan

(#56646) perge666


perge666
veterán

Sziasztok.
Már régóta egy SGS2-t koptatok,és erősen gondolkodok rajta hogy lassan újítani kellene.
S4-ben gondolkodok,a nagyobb kijelző miatt,meg lehet az akkuja is jobb már neki.
A többi dolog nem nagyon izgat,nekem az S2 is megfelel a napi 1-2 óra netezésre,meg egy kis Simpsons Tapped Out-ra......
Mint írtam a nagyobb kijelző /5" körüli/miatt estem gondolkozóba.
Látom 70-80K környékén már kapni S4-et használtan,szerintetek jó vétel,vagy van jobb is ilyen árkategóriában?
A Samsungot már megszoktam,megszerettem,ha lehet inkább maradnék ezen a vonalon.

(#56647) darvinya válasza agoka07 (#56640) üzenetére


darvinya
titán

Annyiért igen, de ne i legyen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#56648) w333 válasza perge666 (#56646) üzenetére


w333
félisten

Persze érdemes ... gyári függetlent és csak is gyári garanciával :K

Ilyen áron már inkább használt LG G2 -t vennék :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56649) perge666 válasza w333 (#56648) üzenetére


perge666
veterán

Én az S2-t a T-nél vettem,és semmi gondom nincs vele.
Mindig gyári rommal használtam,és meg voltam vele elégedve,igaz a gyári 4.0 produkált olyat hogy esténként észre vettem hogy a kijelzőt ki-be kapcsolgatta magától,meg a Wi-fi gomb néha beragadt,de a 4.1.2-vel kiküszöbölték.

Javíttatni szerencsére nem kellett vinni,így arról nem tudok nyilatkozni,lehet ezért is nőtt ennyire a szívemhez,pedig ezelőtt Nokia párti voltam./még a Symbian korszakban,N8-at imádtam/

Az S2-nél olyan hibát vettem észre amúgy,hogy a kameránál ha fehér felületet fotózok,akkor a középpontban rózsaszínes lesz,de ezt nem igazán tudják javítani,ezért nem küldtem szervízbe./ez legyen a legnagyobb gondja/

Utánaolvasgatok a G2-nek..........

[ Szerkesztve ]

(#56650) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok, sajnos lehet, hogy eljön az idő, hogy telefont kell váltanom.
Valami mostani, vagy nem túl régi model kellene majd. Lehet hagyományos és okostelefon is, attól függ milyen.
Ami nagyon fontos, ami alapján a jelenlegi telefonomat is vettem, az a kijelző, a színárnyalatok száma 16 millió és ahhoz mérten megfelelő pixel arány. Ez az elsődleges szempont.
Ár az max. 30e, új készülék (extrém esetben használt), legalább 2 év garanciával, függetlenül, hosszabb távra-nem eldobhatós vackot, bar kialakítású, könnyű és nem nagy.
Op.rendszernél csak az lenne a fontos, hogy egyszerű, áttekinthető, igényes és gyors legyen-ne késsen vagy laggoljon. Csak egyszerű dolgokra, telefonálásra, sms írásra, fényképezére, hangrögzítésre használnám, de ezeket minőségben. Fontos a jó minőségű mikrofon és hangszóró, és a kamera is (3-5mpixel). Azért remélem csak van ilyen kütyü is kb. ennyiért.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.