Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87001) wookie válasza Viktor0610 (#86999) üzenetére


wookie
tag

Azt a részét értem de regisztrációnál kér egy bizonyos "közösségi(Eu-s) adószámot.Az vajon mit takarhat?A sima adószámunkat?
Meg azt írja,hogy a saját lakhelyeden fizetheted be az áfát utólag.
Megkeres a nav?
Vagy csak akkor kell befizetni,ha be is vallom az adóbevallásban?
:)
Ez nekem kínai,mint a telók zöme. :)
Aztán mire ezeket összefoglaltam már meg is jött a válasz. :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro ッ

(#87002) sztikac válasza wookie (#87001) üzenetére


sztikac
őstag

Adóhivatalnál kell igényelned az EU-s Áfaszámot (EU VAT number), ilyenkor más EU-s országokból Áfa nélkül tudsz árut venni, majd Magyarországon kell befizetned a magyar áfát.

(#87003) JumboJet


JumboJet
csendes tag

Üdv nektek; a kérdés az, hogy melyiket vegyem. SGS 6 dge vagy SGS6 Edge+ ???
miben külömböznek, tapasztalatok??

Öngyilkosság: Főnév. Amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert FELMONDASZ!

(#87004) mike1334 válasza sztikac (#87002) üzenetére


mike1334
veterán

Közösségi adószámot, és akkor van áfa fizetési kötelezettséged, ha értékesíted a terméket. És igen, ellenőrizheti a Nav, mivel a közösségi partner bevallja (a te közösségi adószámod megjelölésével), hogy milyen összegben értékesített neked, amit a kűlföldi adóhatóság megküld a Navnak. Ja és persze neked is be kell vallanod, hogy beszereztél tőle. Csak úgy magánszemély ilyesmivel nem játszik :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#87005) Viktor0610 válasza JumboJet (#87003) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az Edge Plusban több a memória, erősebb az akku, nagyobb a mérete, ill drágább.

Samsung Galaxy A54

(#87006) BenHans válasza JumboJet (#87003) üzenetére


BenHans
addikt

Üdv :) Ha nem gond hogy nagy (Edge 5.1" vs Edge+ 5.7") és a pénztárcád is megengedi akkor az Edge+-t vedd. +1GB RAM, és jobb az üzemideje is GSMArena szerint.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#87007) quailstorm válasza wookie (#86986) üzenetére


quailstorm
nagyúr

felrakod a launchert, aztán beállítások, főképernyő, és ott lehet választani
elég gagyi

(#87008) sztikac válasza mike1334 (#87004) üzenetére


sztikac
őstag

Én pl. szlovákiában egyéni vállalkozóként rendelkezek EU VAT számmal, de nem vagyok rendes ÁFA (itt DPH) fizető. Az EU-ból vásárolt termékekre (amiket persze Áfa nélkül vettem, az EU VAT számom feltüntetésével), a vásárlást követő hónap 25-ig mindenképpen be kell vallanom és fizetnem az Áfát.
Ezek szerint Magyarországon nincs ilyen?
Ja és bocs, befejeztem az offolást :)

(#87009) mike1334 válasza sztikac (#87008) üzenetére


mike1334
veterán

De van, csak mivel ő magán célra venné a lányának mint magánszemély (nem egyéni vállalkozó pl.), így felesleges fejtegetni, mert már tényleg nagyon off.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#87010) wookie válasza quailstorm (#87007) üzenetére


wookie
tag

Azt elvileg 1x kell beállítani.De mivel nálam ez az egy van,így nincs ilyen "gondom".
Mi gagyi?A Nova Launcher?Vagy,hogy be kell állítani,hogy az legyen a kezdőlapod a Huawei-es helyett?Mert a launcher nekem speciel bevált Egyszerű de nagyszerű.Van alkalmazás fiók külön.Testre szabhatóbb.Ikon pack-ozható.Bár az új nem tetszik,én visszaraktam a 3.3-as Nova Prime-t.

Redmi Note 12 Pro ッ

(#87011) wookie válasza mike1334 (#87009) üzenetére


wookie
tag

Most már értem.
Köszi mindenkinek és bocsi az off témáért. ;)

Redmi Note 12 Pro ッ

(#87012) quailstorm válasza wookie (#87010) üzenetére


quailstorm
nagyúr

az a gagyi, hogy külön menüben kell váltani a launchert
nem pedig home gomb után megkérdezi kit akarsz alapértelmezettnek
legtöbb embernek nem esett le elsőre

én is NOVA-at használok

(#87013) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok!
Barátnőmnek keresünk telefont. Jó lenne fehér, olyan 40-45e Ft a max amit rászánunk. Facebookra, messengerre, egy két alap játékra kell csak. Android, és a Lumia vonal is játszik.
Van valami bestbuy ennyiért? Sony E3/4-et néztem, lumiák tekintetében nem vagyok sajnos képben. Fontos az itthoni garancia (de nem sufni GSM), és itthoni vásárlás is.

[ Szerkesztve ]

Tisztelet a Gépésznek!

(#87014) mike1334 válasza VMatteo (#87013) üzenetére


mike1334
veterán

Xiaomi Redmi 2 Pro eustocktól rendelve ("prohardver" kuponkóddal ingyen kiszállítják)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#87015) VMatteo válasza mike1334 (#87014) üzenetére


VMatteo
őstag

Köszi, de olyan lenne jó, amit itthon megtud fogdosni, hogy tetszik-e, ja és lehetőleg 5" alatt kellene.

Tisztelet a Gépésznek!

(#87016) mike1334 válasza VMatteo (#87015) üzenetére


mike1334
veterán

Az edigital és a wayteg is forgalmazza, gondolom náluk meg lehet nézni....és ez nincs 5 col, csak 4,7. Ilyen áron sztem nincs vetélytársa, de ez csak az én véleményem.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#87017) VMatteo válasza mike1334 (#87016) üzenetére


VMatteo
őstag

Tudom hogy a xiaomi neves gyártó, de valami olysn esetleg amit ő is ismer?Lumiából vmi?

Tisztelet a Gépésznek!

(#87018) hroberto válasza VMatteo (#87017) üzenetére


hroberto
veterán

Lumia 640. 45 körül lehet venni normális garival.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#87019) mike1334 válasza hroberto (#87018) üzenetére


mike1334
veterán

Az 5 colos. Alapesetben én is azt mondanám, de egyrészt az nagyobb, másrészt a bolti garanciában annyira nem bízok (tudom a xiaomi se gyári garis, de a wayteq szervizeli és hivatalos forgalmazók), harmadrészt a miui az a rendszer, amire még én is szívesen lecserélném a telómat. De ez persze szubjektív, csak az én személyes véleményem :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#87020) DS39 válasza mike1334 (#87019) üzenetére


DS39
nagyúr

a 640 (3G Dual Sim) 45k a MM-ban is, az nem bolti gari.

de lehet az ő telója a Lumia 550 lesz (csak arra még várni kell egy hónapot). :K

[ Szerkesztve ]

(#87021) mike1334 válasza DS39 (#87020) üzenetére


mike1334
veterán

Jogos, én alapból az LTE verziót néztem. Az 550-ről is jókat hallani, de ki tudja mikorra jut el hozzánk? Igaz nem írta, hogy sürgős vagy sem...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#87022) DS39 válasza mike1334 (#87021) üzenetére


DS39
nagyúr

nem hiszem hogy elkövet a MS akkora baklövést hogy karácsony előtt ne legyen a boltokban világszerte az új W10-es telók. (950, 950XL, 550)

[ Szerkesztve ]

(#87023) VMatteo válasza mike1334 (#87021) üzenetére


VMatteo
őstag

Ez a 640 a 745höz képest mennyivel gyengébb? Pl a kijelző nem amoled, de az nem gond. LTE hiány se gond.

[ Szerkesztve ]

Tisztelet a Gépésznek!

(#87024) DS39 válasza VMatteo (#87023) üzenetére


DS39
nagyúr

kamerában, lényegében, a SoC ugyanaz.
van aki az IPS-re esküszik, szóval az még jó pont is lehet, ráadásul van Glance Screen is.

(#87025) mike1334 válasza DS39 (#87022) üzenetére


mike1334
veterán

Addig tuti kijön, sztem a 750 is.
VMatteo:
Amiket írtak, a kamera, jobb soc, amoled, lte és kisebb méret a 735 előnye. Még asszem ma akciós az edigitalnál, de itt is 55e. Glance itt nincs, ez ízlés kérdése, én pl nem használom, pedig tudja a telóm.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#87026) VMatteo válasza mike1334 (#87025) üzenetére


VMatteo
őstag

Akkor egy alternatíva a 640, android vonalon a xiaomin kívül esetleg más?

Tisztelet a Gépésznek!

(#87027) mike1334 válasza VMatteo (#87026) üzenetére


mike1334
veterán

Honor 4c mondjuk, vagy alcatel idol 3 4.7, de igazából nem tudom, csak xiaomit, meg wp-ket nézegettem jobban, így nem tudom mi mennyibe kerül most.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#87028) wookie válasza VMatteo (#87026) üzenetére


wookie
tag

DOOGEE DG800 Valencia?
Előlapi kamera felbontása 8 MPx
Hátlapi kamera felbontása 13 MPx
És még nem is csúnya.

Vagy DOOGEE Turbo Mini F1
Előlapi kamera felbontása 5 MPx
Hátlapi kamera felbontása 8 MPx

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro ッ

(#87029) 7600 GS


7600 GS
addikt

Sziasztok!

Még az idén szeretnék új telefont venni, körülbelül 55-60 ezer forintom lenne rá.

Amit feltétlenül tudnia kellene:
-4G
-IPS/AMOLED kijelző (4,7"-nál nem szeretném alább adni :) )
-jónak mondható fényképeket illetve videókat készítsen
-gyors, megbízható működés
-lehetőleg fehér legyen :D

Miket ajánlanátok nekem? :R

(#87030) MeGabee válasza VMatteo (#87023) üzenetére


MeGabee
senior tag

Sony E4G is szóba jöhet,ha jól olvastam nem "hard geek" felhasználónak kell,és csak alap dolgokra.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#87031) BenHans válasza 7600 GS (#87029) üzenetére


BenHans
addikt

Szia! :)

Ezekhez a feltételekhez a legjobb megoldás egy Huawei P8 Lite lenne de ahhoz bővíteni kellene a keretet 70-ezerig. [link]
Egyetlen igazi hátránya hogy eddig nem valószínű hogy lesz rá Android 6.0, legalábbis a legfrissebb információim alapján.

Kedvezőbb árban 5.5"-os készülékek lennének, pl Honor 4X [link] vagy talán esetleg Lenovo A7000 [link] .

Mindről találsz tesztet mobilarénán. Legjobban szerintem a P8 Lite-tal járnál.

szerk. Hogy W(p)-t is mondjak, 70 körül van Lumia 640 XL LTE (white), vagy kedvezőbb árban 51-53k környékén 640 LTE (white)

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#87032) 7600 GS válasza BenHans (#87031) üzenetére


7600 GS
addikt

Az a Huawei nagyon tetszik, akkor elképzelhető hogy még gyűjtögetek egy kicsit. Ezelőtt egyébként egy Jiayu G4S készülékem volt, az kicsit hasonlít rá, imádtam. :)

Köszönöm a korrekt választ! :R

(#87033) MeGabee válasza BenHans (#87031) üzenetére


MeGabee
senior tag

Na mondd csak,honnan szedted azt az infót,hogy nem lesz rá 6.0???
Csak mert a Huawei P8 Youth Edition megkapja majd (legalábbis az összes eddig kiadott listában szerepel),ami konkrétan a P8 Lite,csak a TD-LTE verzió.Az LTE frekiken kívül mindenben megegyezik az international verzióval.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#87034) BenHans válasza MeGabee (#87033) üzenetére


BenHans
addikt

Itt mobilarena.hu-n olvastam. [link]
Nem mondanám ha nem olvastam volna.

Elnézést ha rossz az info, és természetesen javítom magam ha tudsz hivatalos infóval szolgálni, akár egy linkkel ami bizonyítja az ellenkezőjét, mert a MA-s cikk óta nem láttam mást erről hiába írták hogy bővülhet a lista. :R

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#87035) MeGabee válasza BenHans (#87034) üzenetére


MeGabee
senior tag

Sajnos hivatalos infó sehol,de itt a lista,itt meg a P8 YE specifikációja.(Sőt,itt tökéletesen a Lite specifikációi vannak írva.) :U

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#87036) BenHans válasza MeGabee (#87035) üzenetére


BenHans
addikt

Én nagyon remélem, hogy megkapja sőt ugye illene is... De a kérdezőnek nem mondhatom egész biztosra.

7600GS: Javítom magam annyiban, hogy a P8 Lite azért esélyes hogy megkapja a 6.0-ás Marshmallow Androidot.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#87037) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Meizu M2 5"-os

Ma írt vissza Kezsolca kolléga, hogy két hét múlva lesz náluk ilyen teló.

Gondolom a kamera ugyan az mint a note-ban, ami már nagy nekem.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#87038) madrac válasza mike1334 (#87004) üzenetére


madrac
őstag

Akkor ide csupa vállalkozó jár, mert rendszeresen valaki beírja, hogy neki hivatalos számla kell, mert ő áfa nélkül vásárol, és az milyen jó biznisz úgy...

(#87039) Dinomano


Dinomano
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődés jelleggel, egyelőre csak későbbi (1 hónap múlva talán) vásárlás végett keresek Androidos új (nem használt!) telefont. Az alsó árszegmensből szeretném a legnormálisabb telefont.

Elvárás: Netezni lehessen rajt+viszonylag oké képeket csináljon. 5" és afeletti képátló érdekel. Ár: 20-30e ft között. Van említésre méltó készülék ekkora árfekvésben?
Dénes

/(^_^)____7=--- - - >|

(#87040) Lalo_Titi


Lalo_Titi
csendes tag

Sziasztok!

Erről tudtok valami infót, esetleg hasonló árban (40-50e) jobbat?

Doogee X5 PRO Galicia DUAL-SIM 4G 5" HD IPS Okostelefon 2GB

:R

(#87041) andrisbandi válasza Dinomano (#87039) üzenetére


andrisbandi
őstag

20-30 ropiért nincs ilyen teló.

25-ért az Op3n Dott 4,5 hüvelykes. Napfényben jó képeket csinál. De olvasd el a tesztet.

Vagy a legújabb olcsó és jó a Doogee x5 PRO 30 ropi, 5 colos. Viszont a kamerája gyenge.

Lalo_Titi
Én megvárom a Meizu M2-t.
Főleg a kamerája miatt, és a mérete csak 5"

5.5-ös Note-ról van teszt.

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#87042) mike1334 válasza madrac (#87038) üzenetére


mike1334
veterán

Majd visszanyal egyszer a fagyi, nem olcsó mulatság lebukni... :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#87043) BenHans válasza madrac (#87038) üzenetére


BenHans
addikt

Lehet olyan helyen dolgoznak, ahol a vezetőség megengedi....

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#87044) MeGabee válasza BenHans (#87043) üzenetére


MeGabee
senior tag

Nem olyan bonyolult történet,sokszor a cégeknek is jó,ha így vesz telefont valaki az ő nevükre,de inkább nem adok tippet a NAV-nak,hátha biztos olvasgatnak itt is :DDD

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#87045) BenHans válasza MeGabee (#87044) üzenetére


BenHans
addikt

Erre gondoltam. :)

-------------

Hmmm, egy Nexus 5X teszt a Pocketnow-tól: [link]

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#87046) MeGabee válasza BenHans (#87045) üzenetére


MeGabee
senior tag

Annyit még,hogy 100K alatti EU-s beszerzést nem nagyon szoktak ellenőrizni,egyszerűen nem éri meg..... ;)

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#87047) mike1334 válasza MeGabee (#87044) üzenetére


mike1334
veterán

Ó, ha tudnátok.... :D
Boldog tudatlanság...:P

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#87048) MeGabee válasza mike1334 (#87047) üzenetére


MeGabee
senior tag

Ezek szerint meg is találtuk a beépített embert :P :C

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#87049) Wlac


Wlac
Ármester

Sziasztok!

Egy ismerősöm keres Androidos telefont. A főbb jellemzők:

- 4.5-4.7"-os maximális képernyőméret (kis kezű lány)
- Dual Sim (lehetőleg aktív)
- Bővíthető tárhely
- Új
- Független (lehetőleg itthon venné, de két német SIM kártyával használná)
- Megbízható, ne essen szét pár hónap múlva

RAM, CPU igazából mindegy. Játszani maximum Angry Birds, az viszont jó lenne, ha általános használat közben nem omlana össze úton-útfélen. A nagyobb akku sem lenne hátrány, de már hozzászokott, hogy rendszeresen tölteni kell a mobilt. Főleg Facebook, üzenetküldők, GPS, netezés menne rajta. A kínai márkákban annyira nem bízik, lehetőleg valami ismertebb gyártó készüléke lenne jó. Pénzben 100 ezer forintot határozott meg, remélhetőleg abból már lehet valamilyen épkézláb cuccot venni.

Kösz előre is!

Wlac

“The wha-"

(#87050) andrisbandi válasza Wlac (#87049) üzenetére


andrisbandi
őstag

Kíváncsi vagyok mit ajánlanak majd a szakik.
Eléggé egymásnak ellentmondóaknak tűnnek az igények.

Az edigiben pl lehet dual simre rendezni a keresési találatokat. Ott sem láttam ilyesmit.

Külföldi oldalakon is kínai márkákat ajánlgatnak. Best dual sim phone-ra guglizva.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.