Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55701) minek?:S válasza Gavinoo (#55697) üzenetére


minek?:S
őstag

LG G2-3, Nexus 5... vagy HTC .. ezek azok, amik tuti, hogy nem fognak lassulni, laggolni, frissítés meg más kérdés, Nexusra tuti lesz..

Applenél meg inkább a márkát és a rendszert veszed meg... rendszer miatt jó is lenne, de azért mondjuk 50kval olcsóbban... annyiért azt mondanám oké.. én még 4/4S-t fogtam(nem rég) és azok is tök jók, leszámítva a kis kijelzőt. De azért nézz meg egy BB-t, mondjuk ott a jelenlegi csúcs is elég olcsó, de a rendszer ott is csillagos5ös, vagy ott a WP, ami kicsit unalmasabb a csempe miatt, de legalább jó.

Üdv.:M.

(#55702) norbert1998 válasza Viktor0610 (#55698) üzenetére


norbert1998
veterán

Valójában csak a RAM tisztítás okoz nagy galibát, a többi így hiszem, segít vagy nincs különösebb hatása. Mondjuk én sem használom, de nemrég elég szép kis kommentcsokor jött össze belőle

(#55703) Gavinoo válasza minek?:S (#55701) üzenetére


Gavinoo
újonc

BB-t még megmondom őszintén nem fogtam. Azt sem tudom milyen. Nem nagyon érdekelt. De nagyon sok jót hallok róla mostanság. Köszönöm szépen, utána olvasok, és jelentkezem!

(#55704) somasz válasza w333 (#55684) üzenetére


somasz
addikt

Sajna a Redmi Note nem LTE-s, pedig nem lenne rossz.
Ezeknek az MTK prociknak nincs gondja a GPS-szel?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55706) 3l3mér


3l3mér
csendes tag

Sziasztok!

Telefont vásárolnék a közeljövőben, és ebben kérném a segítségeteket. Van néhány elvárásom a "telóval" kapcsolatban:

1. Androidot néztem ki először de WP is és IOS is jöhet, DE elsősorban androidot szeretnék

2. Lehessen vele fotózni nem kell egy full hd-s kamera vagy ilyenek de ne azt érezzem hogy egy krumplival fényképezek. :D

3. Ár: 40.000-50.000

4. Lehetőleg független legyen

5. Zenehallgatásra. netezésre, facebook, viber, stb...-re használnám. Tehát nem kell egy erőmű de ne is legyen egy vén csataló aki alig vánszorog ha elindítom a facebook-ot.

6. Nem kell 5 colos kijelző de azért lássam már ha netezek :D

7. Újonnan venném :)

8. Lehetőleg Szegeden venném a garancia miatt, örülnék ha nem kellene küldözgetnem vissza Pestre

Az eddigi kiszemeltek:
Sony xperia l, m (Ez a 2 tetszik a legjobban)
Nokia lumia 520,620,630
Lg l70 , l7 II

Előre is köszönöm válaszotokat!

(#55708) szabopeter05


szabopeter05
újonc

Sziasztok.0-km-es Samsung galaxy s 3-t néztem ki már nagyon régen,amiben rádió is van, /GT-9100/.Legyetek szívesek mondjatok róla jót illetve rosszat.A véleményeteket kérném mindenkinek aki okostelós.Köszönöm előre is.A pénzem annyi van amennyi az ára boltokban.szevasztok.Petya.

(#55709) legiaap válasza 3l3mér (#55706) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ha újonnan vennéd akkor IOS ennyiért eleve kizárva.
Wp-ből 520, 525, 625, 630 jöhet szóba esetleg még a 1320.
Droidra majd mond valaki valamit.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#55710) w333 válasza #61545216 (#55705) üzenetére


w333
félisten

Köszönjük ... minden új telefontípust szívesen látunk :)

Félreértések elkerülése érdekében én mindenképp ajánlom hogy vedd fel a kapcsolatot Bog főszerkesztő úrral, szívesen látnánk a telefonról 1 élő tesztet a Mobilarena TV -ben és egy szöveges tesztet is ... szóval ha minden ok és tényleg jó "ár/értékű" telefonokról van szó akkor mindenképp ajánlani fogjuk :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55711) sultansmith


sultansmith
senior tag

Sziasztok!

Kellene egy telefon, ami a következőket tudja:
- a hangszórója jobban szól mint az átlag, és nem a telefon alján/tetején helyezkedik el, hanem az oldalán, tehát ha leteszem valahová, nem torzul a hang (gyakran hallgatok így zenét, rádiót).
- android lenne a legjobb
- stílusos design (a htc-k tetszenek mostanában)
- sok belső ram, sd kártya bővíthetőség, dlna, cserélhető, nagy élettartamú akkumulátor
- fényképező gomb (bár erről le tudnék mondani)
- kifejezetten jó minőségű hangprocesszor, szabvány kis jack csatlakozó
- bírja képzést (gorilla glass, ne kopjon a műanyag, stb)
- 5 collnál nem kell nagyobb, így is mindig elejtem a mostanit, mert nem érem át.

Az ár igazából nem számít. Jó lenne ár-érték győztest találni, de gyanítom nem lesz nagy a piac.

Előre is köszi a segítségeteket!

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#55712) w333 válasza sultansmith (#55711) üzenetére


w333
félisten

Ha az ár nem számít akkor HTC One M8 ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55713) norbert1998 válasza sultansmith (#55711) üzenetére


norbert1998
veterán

Z2-t is lehetne ajánlani, de sajnos nem cserélhető az aksi

(#55714) minek?:S válasza sultansmith (#55711) üzenetére


minek?:S
őstag

M8 amit keresel..:)

Üdv.:M.

(#55715) w333 válasza norbert1998 (#55713) üzenetére


w333
félisten

Amit mostanában olvastam a Z2 topikban, én nem ajánlom a Z2 -t :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55716) Devas válasza w333 (#55715) üzenetére


Devas
őstag

Mit érdemes tudni róla, amiért nem ajánlod?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#55717) RiseOfEvil válasza Sponkli (#55690) üzenetére


RiseOfEvil
tag

Nextelshop :C

Kétféle ember létezik: akinek tetszem és akinek rossz az ízlése.....

(#55718) nyuszi123456 válasza w333 (#55715) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

ez egy fontos kérdés, miért nem ajánlod a Z2-t?

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#55719) minek?:S válasza nyuszi123456 (#55718) üzenetére


minek?:S
őstag

és Devas

[link]

Olvassatok bele, szerintem olvasni tudtok, az utolsó hozzászólásokat érdemes.. egyik hsz a topicból: "Na a Z2-t akkor én is lehúzom a "milyen telefont vegyek" listáról! :)"

Másik: "Sziasztok ! Olvasgatva titeket megkönnyítettétek a döntésem, NEM Z2 lesz a következő telefonon"

Ezek mondjuk pont nem szakmai válaszok, de az elégedettséget(vagyis annak hiányát) tökéletesen tükrözik.

Egyéb kérdés? ha van, ott a topic.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#55720) w333


w333
félisten

Túl sok a típushiba, tehát akkor : pixelhiba, illesztési hibák, beázik, ajtók nem zárnak rendesen, wifi eldobálás, kamera hiba + FHD felvételt is csak max. 10 percig engedi aztán letiltja a kamerát, 4K videót max 3-4 perc, stb.! sajnos ez van, lehet idővel javítsák majd ezeket a hibákat ...csak az a kérdés hogy mikor :F

Ha beleolvastok a topikba láthatjátok miről is beszélek :o

Míg ezeket a hibákat nem javítják, addig én nem fogom ajánlani senkinek :(

(#55721) minek?:S

Nincs mit ;) míg ezeket a hibákat nem javítják addig tényleg ne nagyon ajánljuk :N

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55721) minek?:S válasza w333 (#55720) üzenetére


minek?:S
őstag

Most már én sem -köszi, hogy felhívtad a figyelmünket-.. bár eddig sem ajánlottam Sonykat.. pedig még "fan" is voltam, főleg a Z2vel ez megváltozott....

Üdv.:M.

(#55722) RiseOfEvil


RiseOfEvil
tag

Sziasztok!
Már sok helyen kérdeztem de eddig nem jártam sehol sikerrel.
Tudom nem ide tartozik.
Van valakinek ncore meghívója?
Ha igen az privibe írjon , nagyon hálás lennék érte :R

Kétféle ember létezik: akinek tetszem és akinek rossz az ízlése.....

(#55723) Wyll válasza RiseOfEvil (#55722) üzenetére


Wyll
őstag

Sok helyen kérdezted, de nem jártál sikerrel.
Erre most megpróbálod még egy helyen, ahol szintén totál offtopik, ráadásul talán még szabályellenes is.
Ráadasul ez egy bizalmi dolog is, ezekután miben reménykedsz?
Nem gyanús semmi?!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#55724) LaptopSystem

sziasztok tudnátok ajánlani okostelefont nekem Iphone 5S-t szeretném lecserélni lényeg a tudás és a kinézet is számít na és a méret,nem szeretnék bunkofont sem

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#55725) optikus


optikus
senior tag

udv mesterek! en is kerdeznek...

szempontjaim: android (ha lehet minel ujabb de nem ijedek meg egy regebbitol sem), legyen benne wifi, mobilnet (valami emberi sebessegre kepes), legyen valami markas, kinai izet nem szeretnek. nem kell dualsim meg hasonlo csacskasagok, kamera nem erdekes. nem artana ha sd kartyas lenne es normal usb csatis (leginkabb mikro).

de ami a lenyeg, hogy legyen kicsi a keszulek. minel kisebb annal jobb. ezert a kijelzo se annyira lenyeges, sem a technologia sem a felbontas (nyilvan minel nagyobb annal jobb), lenyeg hogy a keszulek merete legyen kicsi.
fusson rajta egy hasznalhato email kliens (gmail) meg egy alap bongeszo (flash kepesseg nem erdekes).

lehet hasznalt vagy uj. telenorra kell (de praktikusabb a fuggetlen).
mondjatok tipusokat milyeneket keressek? voltak anno a sonyinak ilyen kisebb teloi. ha valakinek van elado valami hasznalhato darab akkor dobjon pu-t (tipussal arral stb).
az ar se annyira szempont, nyilvan minel olcsobb annal jobb de ne innen kozelitsunk hanem a meret felol.

elore is koszi a tippeket :R

Buy books not gear.

(#55726) Keil Walker válasza optikus (#55725) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Sony Xperia M, Samsung Galaxy Ace3 (lte).

Drágábbak és. erősebbek közül: Samsung S4 mini, Sony Xperia Z1 Compact

Ezeknél kisebb méretű androidos, ami ajánlott is szerintem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#55727) optikus válasza Keil Walker (#55726) üzenetére


optikus
senior tag

koszi a tippeket.
vegignztem oket es 4"-os vagy nagyobb mind. ez azert nem kicsi, sot inkabb nag. a milestonom ami nem volt kicsi az 3.7"-es volt, ezek meg nagyobbak.
kozben megleltem a sonyt, x8 az 3"-es kijelzos, ez mar egesz kis helyes meret.

Buy books not gear.

(#55728) csacsi67 válasza Keil Walker (#55726) üzenetére


csacsi67
addikt

Azért a HTC minit ne felejtsd ki mert azért ott van az elég szépen a toppon . :)

(#55729) norbert1998 válasza optikus (#55727) üzenetére


norbert1998
veterán

Hát az x8 nem hiszem, hogy életképes lépés lenne. Telefonálni SMS-ezni tudsz rajta, többet ne várj. Ezt meg tudja a 2600 Ft-os gombos Samsung is. Ott van, előttem írta kolléga az ajánlottak, abból nézegess, azok jók. És nem nagyon. 4,6" sem nagy, simán használom egy kézzel és emellett ha farmer van rajtam is le tudok ülni

(#55730) DANDE22 válasza optikus (#55727) üzenetére


DANDE22
tag

Az X8 egy nagyon aranyos jó kis telefon, én nagyon szerettem. de sajna már tényleg nem sok mindent tudsz rajta csinálni, mert az android szoftvere teljesen elavult. Mondjuk ha netezni nem akarsz vele akkor még elmegy. Ha frissítették volna, tuti nem váltok, de azt meg hardver képességei nem bírták volna el, és teljesen belassul szinte használhatatlanra. Sajna ami még kezelhető méret és jó telefon az a z1c, de az meg drága, és a többiek nagyobbak. (Nekem Lg l9 II van amit épp még el tudok viselni de tokot nem rakok már rá mer úgy nem tudom zsebben hordani meg rossz a fogás is benne NEKEM!) Reméljük azért valamikor visszatérnek 4" max4.5" közé a gyártók jól használható telefonnal is.

(#55731) optikus válasza norbert1998 (#55729) üzenetére


optikus
senior tag

van jelenleg is 5"-os telefonom, itt a kornyezetemben tobbeknek 4.7", de van egy milestonem ami 3.7" (csak mar hw beteg). igy van viszonyitasi alap, es azt mondom hogy a 4.6" az nemhogy nem kicsi, hanem nagy. elegge. :Y
persze mindent zsebre lehet tenni, ez csak zseb kerdese :) ahogy az 5"-ost is zsebre teszem. de most nem az a szempont, hogy velem fogadtassatok el a mai nagyokat hanem hogy talaljak valami (regebbi) kicsit :N butatelefont mar nem szeretnek, volt eleg, de nem is kell tul okos, eleg a levelezes es egy alap bongeszo.

Buy books not gear.

(#55732) dorika87


dorika87
őstag

Szerintetek az Lg F6 vagy az Lg L90 lenne a jobb választás? Függetlenül az L90 jobb árban van és quad core-os, emellett az F6 dual core-os. Kiváncsi lennék nektek mi a véleményetek, hogy melyik készülék érné meg jobban?

(#55733) norbert1998 válasza optikus (#55731) üzenetére


norbert1998
veterán

akkor talán az xperia mini lenne jó neked, ami tényleg pici, de az is már régi, hivatalosan 4.0 a legfrisebb droid rá

lumia 620, 37 függetlenül, 3,8 ", és ez még két év múlva is telefon lesz

[ Szerkesztve ]

(#55734) 3l3mér válasza norbert1998 (#55733) üzenetére


3l3mér
csendes tag

Szia !

Engem is érdekel az a nokia 620 amit írtál. De én egyáltalán nem találtam 37-ért a legolcsóbb amit találtam az is 40 volt. Hol nézted ezt az árat ha persze megkérdezhetem. :)

(#55735) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Segitsetek donteni:

Lg g2 mini vs Lumia 925
Lg mellett:-nagyon jo aku ido
-jol felszerelt os
Lg ellen:-fenyero szabalyzo hianya
-keves ppi
-csunyacska os
Lumia mellett:-jo kamera
-gyonyoru,minosegi kulso
-gordulekeny,stilusos os
Lumia ellen:-gyenge aku
-kevesebb app

Hosszutavon melyiknek a hibait vennem eszre jobban,illetve melyik elonyei lennenk fontosabbak ?Altalanos felhasznalasra kene,szal nem fogok rohanni minden uj aplikacional a letoltesekhez,de azert lehet,hogy hianyozna par dolog wp-rol.Fontos a kulso is meg a belso is,de mindkettonek vannak elonyei,egyszeruen nem tudok donteni :))

(#55736) norbert1998 válasza juhiimi (#55735) üzenetére


norbert1998
veterán

ha nem használnád mindeféle játékra, akkor nagyon valószínű, hogy a lumia lesz a te telefonod. szerintem a wp miatt a gyenge akkut kihuzhatod a cons listából, a kevesebb app meg csak a játékokra vonatkozik, plusz nincs mindenből ezer meg egy fajta kiadás.annyi szól ellene, hogy én speciel agysegget kapnék, ha nem lenne főképernyő, csak egy ilyen satnya menü

3l3mér: félrenéztem, bocsánat tényleg 40

[ Szerkesztve ]

(#55737) Keil Walker válasza optikus (#55731) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Láttam már Samsung Galaxy mini 2-t főzött rommal egész emberi módon működni, de a lumia 620-al tényleg jobban járnál.

csacsi67: igazad van, megfeledkeztem róla

[ Szerkesztve ]

(#55738) s4tch válasza juhiimi (#55735) üzenetére


s4tch
veterán

Ha nem tartod magad geeknek, vedd a Lumiát. A rendszerbe drótozott korlátozásokon kívül szerintem nincs különösebb hátránya.

Ha meg mégis droidot szeretnél, akkor a G2 mini helyett olcsóbban lehet szerintem hasonló használati értékű középkategóriás droidokat kapni (Moto G, LG F6, Hongmi).

(#55739) Edu9090


Edu9090
újonc

Sziasztok!

Tanacsra lenne szuksegem, egy holgynek kellene okostelo, mindenkeppen hosszutavra, lehet ios android vagy akar wp is.

Ami fontos: -jo kamera
- sok netezre kellene
-praktikus, egyszeruen mukodo telefon, gondolok itt pl a konnyen elerheto zseblampa funkciora, ne ne kelljen a menuben keresgelni a mobilnet bekapcsolasahoz, androidnal peldaul a lehuzhato kapcsolok nagyo hasznosak szamara
- az app store es a play aruhaz is nagyon szimpatikus, hogy van mindenhez jominosegu alkalmazas, a wp aruhazat nem ismerjuk milyen

Amit mi kineztunk: iphone 5 c, galaxy s4 vagy nokia lumia 930. Illetve a galaxy s5 es iphone 5s is szoba jott, de ott huzos az ar, viszont hosszutavra kellene, szoval ha szerintetek ok a befutok akkor esetleg reszletre megoldhato.

Halas koszonet elore is!

[ Szerkesztve ]

(#55740) aneda válasza optikus (#55731) üzenetére


aneda
aktív tag

Megértem a problémádat, én is új, "kis" méretű telót akartam, de Androidosban nem nagyon találtam emberi méretűt, rendes HW-el. Talán az S4 Mini, ami elég jó felszerelt és a HW-e is rendben van.
Szóba jött nálam még az iPhone 4S, nem rossz, csak drága, ill. használtban sok a mókolt.
Végül tegnap vettem egy használt Lumia 620-at, az talán nem lesz túl nagy.
Eddig egy Xperia Mini-t használtam, faja kis teló, kibír mindent, jó a kamerája, de ha rendesen használod, a sok(!) app frissíti magát és lehúzza a telefont. Amire írtad szerintem tökéletes lehet.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#55741) nodar86


nodar86
csendes tag

Xperia SP (C5303)-ról milyen vélemények vannak? Megéri-e 30-40k közt az árát? Hibái mik vannak?

(#55742) norbert1998 válasza Edu9090 (#55739) üzenetére


norbert1998
veterán

a kapcsolókat nem ismerem wp-n, viszont ha esetleg úgy nem megoldható, és elviselhető lenne, akkor mindenképpen a 930-at mondanám, hardveresen is mindenre lég, és az még akkor is támogatva lesz, mikor már az s5-re főzött rom sem jön szinte(kis túlzással persze)

nodar86: az 03-as végű a Mo.-i hivatalos, LTE verzió, annyi pénzért ajándék, hibái már nincsenek. voltak, elég súlyosak néhol, de javították mindet

[ Szerkesztve ]

(#55743) szaki26a válasza Edu9090 (#55739) üzenetére


szaki26a
aktív tag

930 ha tetszik a wp akkor jó kis telefon. De biztos arra gondoltál csak mert annak is húzós ára lesz...

(#55744) juhiimi válasza s4tch (#55738) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Eleg geeknem tartom magam,de eddig elvoltam az ios-el is.Mondjuk appokban az verhetetlen,de testreszabhatosag meg 0.

Fontos a kamera is,es ezeknel a mininek merfoldekkel jobb a kameraja.

(#55745) norbert1998 válasza juhiimi (#55744) üzenetére


norbert1998
veterán

akkor nézegesd meg a lumiát (tönbbek közt) élőben, MM, szolgáltatói boltok, haver, stb.

(#55746) Rapetjamfor


Rapetjamfor
újonc

Üdvözlet mindenkinek!

Kis segítséget kérnék, hogy a 3 telefonból melyik érdemesebb megvenni?.(Esetleg más alternatíva is érdekelne)

samsung galaxy ace3
sony xperia m
samsung galaxy s3 mini

Válaszokat, véleményeket előre is köszönöm! :C
További szép napot!

(#55747) pengwin válasza Rapetjamfor (#55746) üzenetére


pengwin
addikt

Ace 3 LTE-nek a legerősebb hardvere és lehet kap 4.4-es androidot.
Xperia M-nek csak 4GB a tárhelye, és elég gyenge a kijelzője.
S3 mini egy teljesen átlagos alsó-középkategóriás, a SoC miatt pedig nem fog frissítéseket kapni, egyetlen pozitívuma a SAMOLED kijelző.

Én az Ace 3 LTE-t választanám.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#55748) w333 válasza Rapetjamfor (#55746) üzenetére


w333
félisten

+1 Ace 3 LTE ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55749) bigdaddylaza


bigdaddylaza
tag

üdv mindennap nézem a t mobile honlapot most jó kis akcióo vannak az lg f6 40elöfizuval:)

(#55750) Munkas


Munkas
aktív tag

Lassan nálam is eljön a telefoncsere. Előzetesen kicsit informálódnék. 100 eFt körül milyen telefont érdemes venni? Elfogadható ár érték arány, ha lehet bírja a fizikai igénybevételt (akárhogy is vigyázok rá, néha csak leesik, nedves lesz stb. Mostani SII már 3 éve állja a sarat), gyártó mindegy.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.