Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56551) Arween


Arween
senior tag

Sziasztok

Jelenleg egy S4-et használok,a kérdés mire lenne érdemes lecserélni 100e ft lenne a max. ár.Fontos a kamera és legalább 32gb-os legyen.A kijelző max 4,5-5,2.

Érdemes -e LG G2-re cserélni ,annak jobb-e a kamerája mint a samsungnak?

(#56552) pengwin válasza Droid_ (#56546) üzenetére


pengwin
addikt

820 még kapható a T-nél? :Y
Vegyed meg gyorsan, amíg még van! Anyukámnak karácsonyi akcióban szereztünk egyet 0Ft-ért az előfizetés mellé: első okos telefonja, amivel maradéktalanul elégedett. Mondjuk az üzemideje max. 1 nap ha használod, de nagyon szuper kis gép. :K

Üdv, pengwin

(#56553) w333 válasza Arween (#56551) üzenetére


w333
félisten

Igen érdemes lenne, és jobb a kamera ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56554) ricsiii01


ricsiii01
tag

Hello!
Már úgy tűnt, hogy megtaláltam a nekem való telefont egy Nexus 5 személyében, a telenornál tetszett meg 97,5k-ért előfizetéssel és ajándék wirelless töltővel. Ekkor láttam meg, hogy akciózott a tré, így 86k lenne a sony z1 compact és 88k a G2 hasonló előfizetéssel, mint a telenornál.
Ezek közül legjobban a Z1 tetszik viszont félek, hogy milyen lehet szoftveresen, illetve az android designja se tetszett mikor megtapogattam a sima Z-t. A G2 nem igazán jön be és már nem is a legfrissebb, de ilyen áron nagyon jó és szoftveresen (tudtommal) sokkal jobb, mint a sony. A nexus nagyon tetszik, viszont az anyaghasználat nincs kedvemre és drágább is a másik kettőnél. (Egy LG wireless töltőt mennyiért lehetne eladni??)
Még azt tudni kell, hogy nem szeretném rootolni, romolni legalább 2 évig, hogy a gari megmaradjon.
Böngészésre, zenehallgatásra, játékra és persze telefonálásra is használnám. Örülnék, ha bírná a multitaskingot. Lehetőleg minél tovább frissíteni lehessen gyárilag (lollipop csak a nexuson lesz?). Akadozást, fagyást semmiképp nem szeretnék (ez mennyire van Z1-en?).
Köszi előre is segítséget! :)

.

(#56555) w333 válasza ricsiii01 (#56554) üzenetére


w333
félisten

LG G2 ! :K

Hosszútávon mindenképpen jobb és mivel romolni akarsz abban is, és a függő Sony telefonoknak nem lehet nyitni a Bootloadert így a romolás is felejtős :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56556) phanze válasza ricsiii01 (#56554) üzenetére


phanze
aktív tag

Nexus 5!:))

(#56557) ricsiii01 válasza w333 (#56555) üzenetére


ricsiii01
tag

Köszi, de pont azt írtam, hogy nem romolnék a gari miatt. ;)

.

(#56558) phanze válasza ricsiii01 (#56557) üzenetére


phanze
aktív tag

Èpp ezèrt nexus 5.

W333:szerintem egy picit fáradt vagy már!?;)

(#56559) N!go


N!go
csendes tag

Sziasztok!

Egy barátom keres új androidos telefont. Kb. 30k Ft a keret rá.
Legyen vakuja, gps-e, ~4 col és vállalható akksi idő.

Amiket ajánlottak neki: LG L7 II, Xperia P, ZTE Blade Q Mini. Én most sajnos nem vagyok up to date a témában..

Ti mit ajánlanátok?

Köszi előre is!
Üdv, N!go

(#56560) pengwin válasza N!go (#56559) üzenetére


pengwin
addikt

Ennyi pénzért nem nagyon fogsz neki találni új, független androidos telefont rendes garanciával, ami meg is felel a kritériumoknak.
Amiket írtál azok közül vagy az Xperia P, vagy a Blade Q mini, bár előbbinek nem hiszem, hogy túl jó lenne az akkuideje, utóbbinak meg a kamerája lehet a probléma.
Szolgáltatófüggő telefonok ajánlhatóak? Mert sacc/kb. ezen az áron kapni magentáéknal dominóban Xperia M-et és Ace 3 LTE-t, ennyiért abszolút vállalhatóak.
Használtak között is érdemes szétnézni, ennyiért teljesen korrekt telefonokat lehet kapni (pár évvel ezelőtti felső-közép és felső kategóriásokat).

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#56561) w333 válasza ricsiii01 (#56557) üzenetére


w333
félisten

Még akkor is a G2 hosszútávra biztosan jó lesz, vagy Nexus 5 ! :K

(#56558) phanze

Ja ... lehet :B

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56562) KubanitoS válasza w333 (#56561) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nexus 5-ről mi a vélemény, ha már a 4-et ennyire jónak tartjátok?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#56563) Keil Walker válasza N!go (#56559) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Lg L65-re lehet érdemes várni egy picit. Viszonylag jó akksi, 1Gb ram, ips, kitkat. Kártyásan 36 a telenornál. MA tesztet és első tapasztalatokat megvárnám, de látatlanban jónak tűnik ennyiért.

(#56564) atosan válasza Keil Walker (#56563) üzenetére


atosan
addikt

Ugyan olyan paraméterei vannak, mint az L70-nem, csak 4,3-as kijelzővel, szerintem Az egyik legjobb ár/érték arányú teló.

Maine coon

(#56565) Keil Walker válasza atosan (#56564) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Igen, szerintem is nagyon jó. Az l70-ből kiindulva nagy baja nem lehet, csak óvatosságból érdemes minden újdonságnál várni az első tapasztalatokra :)

(#56566) Devas válasza atosan (#56564) üzenetére


Devas
őstag

Glonass-t tudja?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#56567) orkati


orkati
tag

Sziasztok!

A feleségemnek vennék új készüléket. Fényképezni és telefonálni lenne, a többi funkciót nem hiszem, hogy kihasználja, de nem baj, ha mást is tud. Androidos, TMobile vagy független legyen, jó üzemidő is fontos. Nem kellenek a legújabb csodakészülékek, ne legyen drága, inkább olcsó (ez az asszonykám külön kérése :DDD ), és persze csajos :)
Akinek van ötlete, az legyen olyan jó és ossza meg velem! Köszi!

(#56568) #53932800 válasza orkati (#56567) üzenetére


#53932800
törölt tag

Ace3 Lte

(#56569) atosan válasza Keil Walker (#56565) üzenetére


atosan
addikt

Igen, van benne valami, viszont ha kapós lesz, fel mehet az ára, volt már ilyen a Telenornál: (

A gsmarena.com szerint nincs glonass, de a kipróbálás a legbiztosabb.

Maine coon

(#56570) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Sziasztok!

Nincs hosszú i a laptopon, ezért elnézést előre is!

Úgy alakult, hogy el kellett adnom az LG g3am, emiatt egy új telefon kéne. Segitsetek legyetek szivesek. Amit tudok:

- 40-60 000 között legyen az ára

- android, mert azt ismerem

- lehet használt, új, mindegy

- fényképeket és videókat mobilhoz mérten jót csináljon. Van egy 1 éves kislányom akit sokat fotózok, emiatt szeretnék használható, élvezhető képeket és videókat

- GPS erős és megbizható legyen. Munkából adódóan sokat járok olyan helyen ami azt sem tudom merre van. Ehhez nekem mindenképp szükségem van egy megbizható, stabil GPS-t tudó vasra

- hotspot képesség nagyon nagy előny lenne, sőt, inkább ez is feltétel

Ezen kivül nem bánnám, ha bővithető lenne, illetve azt sem ha a net nem a betárcsázós korszakot idézné...

Előre is köszi a segitséget!

Ps4, p30 pro

(#56571) Devas válasza orkati (#56567) üzenetére


Devas
őstag

T-mobile: Lumia 820, LG F6
Független: LG L70

Ezeket 40 körül elhozhatod.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#56572) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Szerintetek? Htc Desire 500-somra 30-ért lenne vevő csak nem tudom,hogy ennyiért eladjam vagy nem.Még garis 1 évig.

(#56573) w333 válasza KubanitoS (#56562) üzenetére


w333
félisten

Az hogy a Nexus 4 -hez képest sokkal gyengébb az anyaghasználat, sebességben ugyan az, akkuban ugyan az ... amiben jobb az a picivel jobb kijelző, a kamera, és hogy tovább kap majd frissítéseket, de összességében az LG G2 szerintem sokkal jobb, erősebb akku, jobb kamera, jobb kijelző, jobb anyaghasználat stb. :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56574) Kleroo


Kleroo
veterán

Ahoy!
Fura, kicsit szokatlan elvárásom van.
Megszoktam, hogy a teló 1:1-ben kiváltja a zseblámpát. Az eddigi összes telefonom LED-je csak szükségmegoldás volt, de az S2 LED-je brutálisan erős. Viszonylag széles látószögben fed, és messze, remekül kiötölték. Nem szeretem ha nagyon nagy területen "fed", cserébe viszont nagyon gyenge, de az ellentetje is rossz, amikor egy pontban "fed" csak, és erősen. Szóval S2 nálam eddig etalon rulz, mindent ver/vert amivel találkoztam. 24/7 használgatom erre, ha meg nagy erő kell akkor külön viszem a vakításra is alkalmas Power cree ledes cuccot.

NO! viszont váltanom kéne. A 2013-2014es csúcstelók között mi az ami még erre is rápakol, vagy legalább 1:1-ben hozza. Note2, S4, Z, G2. Főleg ezek érdekelnek.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#56575) orkati válasza Devas (#56571) üzenetére


orkati
tag

Devas, Robeszka5, köszi a tippeket, nézem a telókat! :R

(#56576) vgyuri válasza Keil Walker (#56563) üzenetére


vgyuri
őstag

Lg L70 és Lg L65: képernyő 4.5-es helyett 4.3-as lett, más eltérést nem látok. L65 36e-ért Telenor-nál olcsón fog kezdeni, de más szolgáltató kártyájával nem használható.

L70 dual sim-est tervezek venni, Medimarkt-ban 50e (gyári garancia), van valakinek jobb ötlete ennyiért másik dual sim-es mobilra? 4.5-4.8 col, 1 gb ram, jó kijelző, erős akkumulátor, gyári garancia, microsd-vel bővítő, nem túl régi gyártmányú (android L-t hátha kap) mobilt szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#56577) ricsiii01


ricsiii01
tag

Köszi, akkor szerintem maradok a nexusnál. Egyébként a Z1 compacttal mi a probléma? Az itteni tesztben agyon lett dicsérve.

.

(#56578) norbert1998 válasza Kleroo (#56574) üzenetére


norbert1998
veterán

renben, akkor fura válasz jön: menj el a boltba és vidd az s2-t majd nézd meg, hasonílts őket össze, mert ilyenről nagyon nincs táblázat és méfg mi sem nagyon tudjuk, hogy mi a helyzet (szvsz) :K :P

(#56579) Keil Walker válasza vgyuri (#56576) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Az általad írt feltételeknek tényleg az l70 felel meg. Ha a gariztatás nem lenne problémás, akkor a xiaomi redmi 1s-t javasolnám. Vagy moto-g dual sim. De ott a gariztatás és a bővíthetőség is bukik (bár otg van).

[ Szerkesztve ]

(#56580) Kleroo válasza norbert1998 (#56578) üzenetére


Kleroo
veterán

Gondoltam hátha jár vki hasonló cipőben.
Az a gebasz ezzel a módszerrel, hogy nem fog látszódni érdemileg h mit tud. Max nagy vonalakban, hogy erős(kiböki a szemem) vagy harmat gyenge

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#56581) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok.

Xperia M, vagy L ? Ár ugyan annyi.

(#56582) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Valaki erre?

Ps4, p30 pro

(#56583) tboldi


tboldi
nagyúr

Üdv!

A Windows Phone-t megunva (Lumia 520) szeretnék visszaváltani Androidra. A kiszemeltem a Sony Xperia SP lenne. Érdemes még ezt választani, nem túl "öreg"?
Ha esetleg ajánlotok mást, akkor a következők a kikötéseim:
- Android
- jó közösségi támogatás (Cyanogenmod 11 előny!)
- min. 1 GB RAM
- bővíthető memória (erről talán hajlandó lennék lemondani, de inkább legyen)
- viszonylag jó SoC
- min. 720p kijelző (IPS jó lenne, de a jobbfajta TFT is megfelelő)
- LED a hátoldalon (zseblámpa)
- független, vagy Telekom
- mindez férjen bele 70-75k-be

:R előre is!

[ Szerkesztve ]

(#56584) harry3


harry3
őstag

Üdv.
60-70 ezer között az alábbi telefonokat találtam(új, illetve alig használt garanciásak):
G2 mini, L90: eléggé hasonlóak, bár egy ilyen árú telefonba tehettek volna fényérzékelőt.
Lumia 925: az Amoled kijelző és a WP-ről maradt emlékek miatt(a WP7 eléggé hiányos volt) kicsit ódzkodom.
Xperia M2: A kijelzőről, kameráról, hangminőségről nem sok jót olvastam.
Ma találtam újonnan(boltban) Huawei Ascend G6-ot 53000Ft-ért. Az árat és tudást nézve elgondolkodtam rajta, mert jóval olcsóbb, mint az előbb felsoroltak.
Akinek van jobb ötlete, ajánlata, az kérem ne tartsa magában! :)

(#56585) kromatika


kromatika
veterán

SziasztokNexus 4 től sebességben , Samu S4, és LG G2 sokkal gyorsabb?Netezés terén éreznék sebesség béli különbséget?

(#56586) ricsiii01 válasza kromatika (#56585) üzenetére


ricsiii01
tag

Hello!
Ezt nézd meg. Az S4 lassabb mindkettőnél.

.

(#56587) KubanitoS válasza w333 (#56573) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszi!

Esetleg kicsit olcsóbban (Media Marktban 90 ezer volt) valami Alcatel - >5" 2GB ram 4 mag teló. Erről van esetleg valami vélemény? Sajnos a típusát nem tudom most megmondani. :W Mindenesetre az Alcateleknek láttam a legszebbnek a képminőséget.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#56588) Keil Walker válasza KubanitoS (#56587) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Alcatel idol x. Nem rossz telefon, viszont a procija inkább középkategóriás (MT6589). A 2Gb és a kijelző remek. 90ezret talán megér, főleg ha bejönnek az alcatelek. De picit drágábban már csúcskategóriás procival szerelt telefonok vannak (nexus 5, lg g2)

(#56589) tjokai


tjokai
senior tag

Sziasztok!
Huawei Ascend Mate készüléket ismeri esetleg használja valaki itt a fórumon? Ha igen, légyszi írjatok le róla némi infót, mindent amit tapasztaltatok vele kapcsolatban, hideget-meleget. Hozza a Samsung Galaxy Mega 6.3 szintjét vagy sem?
Amire fokozottan kíváncsi lennék az a valós akku idő, anyaghasználat, milyen minőségű képeket készít(ez fokozottan lényeges, sokat fényképezek), mennyire megbízható, navigáció mennyire tartja a gps jelet. Ja és sok sok netre, videóra, filmre használnám a készüléket.

Előre is köszi a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#56590) KubanitoS válasza Keil Walker (#56588) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszi szépen a választ, pont ezeket a készülékeket javasolták nekem feljebb, szóval ez a G2 tényleg jó lehet.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#56591) kromatika válasza ricsiii01 (#56586) üzenetére


kromatika
veterán

köszönöm.akkor nexus 4-et lg g2 re se èrdemes lenne lecserélni?nem lenne lényeges sebessèg gyorsulàs?kb 15 000ft ba fájna a csere?jól gondolom hogy ennyivel nem jobb a g2ő?

(#56592) HKorn válasza harry3 (#56584) üzenetére


HKorn
addikt

925-öt tudom ajánlani, WP 8.1 a 7-hez képest teljesen más, nagyon frankó lett, én is 7-ről váltottam.
Amoledtől nem tudom miért félsz, de a kijelzője is nagyon rendben van. :)

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#56593) w333 válasza KubanitoS (#56587) üzenetére


w333
félisten

MTK procival inkább ne ... az LG G2 -vel sokkal jobban jársz :K

(#56591) kromatika

Nexus 4 után az LG G2 nem lenne gyorsabb sőt picit akadósabb ! :))
Viszont akku, kijelző, kamera, infra, hangszóró, stb. sokkal jobb a G2 -ben ! ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56594) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok!
Sony Ray leváltására kellene egy telefon.
A Ray bevált, de már nagyon lassú. Formavilága, anyaghasználata tetszik.
Ami kellene.
50e körül.
Használt is jó.
Független vagy T-mobilos.
Nem sürűn váltogatok telefont.
Föleg telefonnak, navinak használnám.
Androidos, legyen mert....
Fontos, hogy legyenek külön a menű gombjai! Ne a képernyőből vegyen el.
4' körül max 4,2
qHD vagy HD kijelz. Minősége a leg jobb ami az árba belefér.
Kamerája színtén.
Minőségi anyaghasználat legyen, mert a Ray a mai napig olyan mint az új, és nem nyekereg.
Nem szeretnék kinai akármilyen telefont.

Kb ennyi.
Köszi előre is.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#56595) m1lan válasza tjokai (#56589) üzenetére


m1lan
őstag

Szerintem a saját Huawei proci miatt nem ajánlott, főleg hogy már nem is mai darab, de itt tudnak válaszolni a kérdéseidre :K

@oncsi: 4-4,3" között nem nagyon van qHD felbontású telefon, HD meg abszolút nincs. Ha egy kicsit feljebb mész méretben, LG Optimus F6 van 40k körül Telekomnál 4,5" qHD kijelzővel, azzal szerintem ellennél addig, mint a Ray-jel.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#56596) vgyuri válasza Keil Walker (#56579) üzenetére


vgyuri
őstag

Köszönöm, 49.999-ért meg is vettem a telefont (polcon 54.999-es ár volt kint MM-ben, online megrendeltem, 10 perc múlva olcsóbban megkaptam), +5.000-ért baleseti biztosítást is kötöttem rá 2 évre.

(#56597) m1lan válasza BRIKLY (#56581) üzenetére


m1lan
őstag

Xperia M :K újabb telefon, frissebb Android, bugmentes szoftver (L-nél van egy pár bug, ami valószínűleg már marad is, mert megszűnt a támogatása)

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#56598) w333 válasza oncsi (#56594) üzenetére


w333
félisten

4.5 kijelzővel szerintem inkább a Moto G ! ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56599) oncsi válasza m1lan (#56595) üzenetére


oncsi
őstag

Köszönöm, megnézem, megtapizom holnap.
De szerintem ez nagy lesz nekem. A Ray is azért lett, mert eredetileg ARC-ot vettem, de nem éreztem biztosnak a fogását. Nekem kell az egykezes használat bármilyen helyzetben.
Inkább WVGA 4' körül nekem kisebb megalkuvás.
Nejemnek vettünk egy Sony M-et, és az a méret jó is lenne, de nincs rajta menű gomb, meg az egész olyan harmatosan gyengécske anyagból van (vagy annak tünik)
Ha a felbontásból alább adok akkor?

W333

Motorola. Hm.. Régen szerettem azokat. Megnézem, de a mérete.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#56600) ricsiii01 válasza ricsiii01 (#56577) üzenetére


ricsiii01
tag

? :F

.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.