Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) atosan válasza psg5 (#74999) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Ötvenet így is úgy is kiadsz, ha nem akarsz hűséget, akkor egyértelmű, fentebb taglalták, hogy nem egy kategória a két telefon, meg hogy nem feltétlen éri meg az a felár. Lehet én sem tudnék dönteni, bár inkább az Lg felé hajlanák.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#75002) Ájvé válasza psg5 (#74999) üzenetére


Ájvé
veterán

Kártyásra nincs 2 év díjfizetés se hűség, ezt is vedd figyelembe (minimum 70-80-at fizetsz még ki előfizetéssel 2 év alatt).

(#75003) ranlomadi


ranlomadi
tag

Sziasztok!

Huawei Ascend Mate 7 vs LG G3 kérhetnék pár pro-kontrát?

Zenehallgatás, netezés, játék, fb-chat, fényképezés.. mindennapos dolgokra. 24/24 órában.

[ Szerkesztve ]

(#75004) Ájvé válasza ranlomadi (#75003) üzenetére


Ájvé
veterán

Inkább Honor 6 akkor már.

(#75005) ranlomadi válasza Ájvé (#75004) üzenetére


ranlomadi
tag

Nincs a telenornál :s

(#75006) Viktor0610 válasza Ájvé (#75002) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ne, NE vegyük figyelembe, hogy mennyit fizet ki előfizetéssel a hűségidő alatt, mert nem kidobja az ablakon a pénzt, hanem kap érte különböző szolgáltatásokat... :U

Főleg, hogy a flottás előfizetésére venné, ami azért elég jó feltételeket biztosít... :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#75007) atike válasza ranlomadi (#75003) üzenetére


atike
nagyúr

G3 van itt három munkatársamnak is, Mate 7 nekem.

Zene... Számomra nincs különbség, de erről elég sokan írtak korábban, a G3 hangosabb.

Netezés... Nem hinném, hogy van bármi különbség. A Mate 7 nagyobb, talán ezért kényelmesebb olvasni.

Játék.... Amivel próbáltam nem volt bajom a Mate 7-el, gond nélkül vitt mindent. A G3 elvileg erősebb GPU-ban, prociban meg a Mate 7. Játéknál talán a GPU többet számít.

FB chat... Nem tudok nyilatkozni, isten őrizzen tőle, de nem hinném hogy van különbség.

Fényképezés.... Jobb a G3, de a Mate 7 simán vállalható.

Amit lehagytál, az az akksi idő. Ebben jobb a Mate 7. :)

Ezt javaslom nézegetni.

Szerintem úgy jársz a legjobban, hogyha elmész mondjuk a Media Markt-ba és a kezedbe veszed mind a kettőt. Amelyik jobban bejön, válaszd azt. Mind a kettő tuti jó vétel szerintem - saját magam is e két készülék között agyaltam jódarabig... :) Nekem Mate 7 lett. Nem bántam meg. Nagyon nem. :)

(#75008) ranlomadi válasza atike (#75007) üzenetére


ranlomadi
tag

Szia,
Köszönöm szépen! :)
Lefutott kör, minden második napot az MM-ben töltöm (kajaidőben :D)..
Sajnos a döntésképtelenségem határtalan..
Pénzben nincs nagy különbség kb 2-3 ezer Ft.. jelentéktelen ekkora tételnél.
Most ránéztem a honor 6-ra nem olyan rossz papírformára specifikációi, de inkább ők ketten nekem..
A legfontosabb talán az, h 2-3 év múlva is 'versenyképesen' tudjam használni. (és talán az már túl nagy elvárás, de az akkori androidra frissíthető legyen, ha nem is 3 évig, de legalább a feléig)
Most még mindig a sony xperia s-emet nyüstölöm és semmi baja, hasonlót várok az utódtól is! :)

(#75009) psg5 válasza Viktor0610 (#75006) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindegyikőtöknek!

Valóban flottás vagyis, így-is úgyis 2 évig maradnánk ott nagyon-nagyon jó feltételekkel.

Nem tudom eldönteni.

Az mit jelent, hogy nem egy kategória az A3 és a Spirit, ez még mindig nem tiszta? Az oké, hogy az A3-at feljebbre szánták, de számomra az érdekes, hogy most hol van.

(#75001) atosan: a hűség nem számít, akkor?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#75010) Viktor0610 válasza psg5 (#75009) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Paramétereket tekintve a Spirit jobb vétel, ár/érték arányban szintén.
Az A3 előlapi kamerában és memóriában jobb, illetve, ha nem fontos, hogy minél jobb legyen a kijelző felbontása, a Snapi 410 jobban meghajtja az A3 kijelzőjét. Illetve az anyagminőség is az A3 felé döntheti a mérleget.

Neked kell tudnod, hogy ezek közül mik a fontosak számodra. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#75011) Amichai válasza Gery1987 (#75000) üzenetére


Amichai
csendes tag

Köszi a választ.
A procira is gyanakodtam. De aztán amikor megnéztem a futó alkalmazásokat a szabad RAM általában 0-20 közt volt. Pedig már tényleg nem sok cucc fut rajta. Főleg ahhoz képest, amit kezdetben még elbírt.
Még végig kell gondolnom, mert pont annyit nem akarok most új telefonra szánni, amennyiért már mindkét feltételnek megfelelnének :)

(#75012) Keil Walker válasza psg5 (#75009) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Anyagminőségben, RAM-ban és belső tárhelyben jobb az A3. Kijelzőben Amoled vs. IPS, ez szubjektív, hogy melyik tetszik, de az lg felbontása nagyobb.
Ha egy árban vannak, akkor jobb szerintem az A3, de ha az lg-t előfizuval nézzük, akkor kb. 25ezerre tippelek. Ebben az esetben az lg a jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#75013) atosan válasza psg5 (#75009) üzenetére


atosan
addikt

Én valószinű akkor is az Lg-t választanám, nekem jobban bejön, de ez megint csak ízlés kérdése.

Maine coon

(#75014) papeti01 válasza Keil Walker (#75012) üzenetére


papeti01
senior tag

Azt hiszem én is itt leragadtam... :W

Szóval:
A3 73.000 független két év hivatalos gar, LG spirit 53.000 azonos feltételek. (német árak, átszámolva HUF-ra)
A3 már volt a kezembe nekem nagyon tetszik, de félek, hogy a Samu sohasem frissiti, míg az LG már nyalókás alapból...
Több ram + dupla tárhely (amiből vicces, hogy csak 8 giga elérhető szabadon...a 16ból pfff) vs. nagyobb felbontású kijelző + lolli + itt átrakhatóak a progik SD-re)

És, hogy mennyi időre venném... általában egy év alatt lesz valami bajuk, megunom, eladom, leejtem, úszik.

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#75015) cidalain válasza papeti01 (#75014) üzenetére


cidalain
veterán

tárhelyprobléma? 32 gigás SD is mehet bele, és lolli alatt nincs megkötés, telepíthetsz is rá elvileg.
8giga SD (csak hogy kiegyenlítsük a tárhelyméretet) 2500 Ft

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#75016) Birsmann


Birsmann
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#75017) papeti01 válasza cidalain (#75015) üzenetére


papeti01
senior tag

+1
Beleolvastam a fórumába, ott is írják, hogy engedi áthelyezni a progikat SD-re.
Ha lolli alatt nincs megkötés, akkor az vonatkozik minden progira, vagy ez alól is lehetnek kivételek?
Illetve az LG frissitési politikája milyen? (Eddig BB-m és nexusom volt, nincs sajna más gyártókkal tapasztalatom)

A3-nál viszont bejönnek a fizikai gombok...

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#75018) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Erről a shopról: http://www.xiaomiforsale.com/en/ melyik topikban tudnék tapasztalatokat olvasni?

[ Szerkesztve ]

(#75019) psg5 válasza Viktor0610 (#75010) üzenetére


psg5
veterán

Köszi ismét mindegyikőtöknek! :R

Fiam Huawei g300-as telefonját váltaná le húsvéti locsolópénzéből (és amit én hozzádobok persze :(( , na így jön ki, hogy max 53k a határ és mivel a flottában elérhető az A3 , Spirit pedig csak kártyásban telenornál, így jött -e két telefon.
Amire pedig kell az 80%-ban szerintem játék lesz neki. Nem számít a kamera, igazán a kijelzőben is látott már mindkettőt és mindegy neki, mindig arra jukadunk ki, hogy a lényeg, hogy gyors legyen és kevésbé laggoljon a játékoknál. Bár számít, hogy szép legyen, de kettő között nem annyira számít az anyaghasználat.
No így melyik inkább szerintetek?

F.K.T.

(#75020) cidalain válasza papeti01 (#75017) üzenetére


cidalain
veterán

tabjaikra most dobják a lollit, pedig 1 éve mutatták be őket. sőt a 8.3-ra 5.1 jön, pedig az 2013-as modell.
de persze ez nembitos hogy jelent bármit is a telefonokra nézve.
de meg kell hagyni hogy 5.0-ról 5.1/5.2-re szerintem sokkal egyszerűbb lesz frissíteni mint 4.4-ről 5-re.
én nem biztos hogy vennék 4.4-es akármit is már, max ha nagyon jó áron lenne. de fél év múlva már úgy sem.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#75021) papeti01 válasza cidalain (#75020) üzenetére


papeti01
senior tag

köszi! összegyúrom a kisfejemben... aztán rendelek.

#proudfather

(#75022) bottecchiabp


bottecchiabp
csendes tag

Üdv!

5-ös kijelző alatt milyen dual sim 4G LTE mobilok vannak? Androidos.
Olyan dual sim mobilt keresek, aminek kijelzője 5” alatt van, 5 már sok.
LTE.
Egyéb paraméterek lényegtelenek, kivéve: a GPS mellett a Glonasst is támogassa.

Ha nem kéne LTE + glonass egy csomó készülék jó lenne, de így nem nagyon találok.

Xiaomi nem kell.

(#75023) Keil Walker válasza papeti01 (#75014) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Ebben az esetben A3. Ugyanaz a soc kisebb felbontáson elméletileg pörgősebb kell legyen. Szerk.: bocsi, psg5-nek szántam

motoflug: [link]
Épp tegnap volt róla szó itt, hogy nincs PayPal.

[ Szerkesztve ]

(#75024) Birsmann


Birsmann
tag

(már ez is tárgytalan...)

[ Szerkesztve ]

(#75025) motoflug válasza Keil Walker (#75023) üzenetére


motoflug
őstag

Köszi!

A Gopay kiváltja a paypalt vajon?

(#75026) Emperor_ válasza Flind (#74998) üzenetére


Emperor_
addikt

Köszi!

Közben rájöttem, hogy nem a 630-asból van 1 GB-os verzió, hanem 635 típusjelzés alatt kiadták 1 GB RAM-mal. A t-mobilnál is megleltem.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#75027) Ájvé válasza Viktor0610 (#75006) üzenetére


Ájvé
veterán

Nincs igazad. Nem véletlen dobálják jóval olcsóbban a készülékeket előfizetés mellé, hiszen így több profitra tesznek szert. Hűség, kötbér mind bevételek és sokat számít mennyit fizetsz havonta (vagyis nekem biztosan).
Ha mindenképp előfizetéssel venné akkor se biztos, hogy A3-at nézném egyébként, túl van árazva egyszerűen.

ranlomadi:
Hát az igaz. G3-nak kicsit sok a QHD felbontás, de egyébként utána néznék a felhasználói tapasztalatoknak fórumokon.

(#75028) papeti01


papeti01
senior tag

na vegul LG spirit lett, (H440 Gold).
azert kotottem ra biztositast, igy ha megunom ket even belul es veletlenul javithatatlanul osszetorik kapok ujat, vagy visszakapom az aranak a 80%at... :)

#proudfather

(#75029) Vanir


Vanir
veterán

Üdv! Az utóbbi napokban sokat böngésztem a telefonokat, és végül leszűkítettem a körömet az igényeimnek megfelelően.
Adott egy Jiayu F2 LTE készülék. Vadonatúj, soha nem használt, egy év garis, friss.
Kétezerrel drágábbért találtam Sony Z1 Compact-ot használtan, kopottan, viszont garanciásan.
A Jiayu rendkívül tetszik, minden adottsága megvan, amit kerestem (legalább 3000-es akkumulátor, HD kijelző, 8MPX kamera, Sony szenzoros, F2.2), és még új is, viszont most hallok először a márkáról, erről a készülékről pedig egyáltalán semmit nem találtam a fórumon.
A Z1 Compact még másfél évig garis, és brutáljó kamerája van, valamint tudtommal nem is merül hamar.

Igazából nem tudok dönteni. Valaki kisegítene? :R Hálás lennék.

(#75030) psg5 válasza Keil Walker (#75023) üzenetére


psg5
veterán

Most láttam a válaszodat! Köszi!

A3-hoz köszönöviszonyban sincs a Galaxy Grand Prime? Továbbra is játékra főleg.
Úgy láttam a videókon, hogy Grand Prime-on is fut egy Asphalt 8. (bár itt a videón nem látom, hogy akadásmentesen-e).
Mivel nagyobb a Grand Prime, ezért újra szóba került ez is, pedig az A3 fele hajlunk a Spirittel szemben.

F.K.T.

(#75031) istnag válasza Vanir (#75029) üzenetére


istnag
addikt

A kettő közül inkább a Sony, de, írd le az igényeidet, határokat, lehet, hogy lesz még opció.

(#75032) Vanir válasza istnag (#75031) üzenetére


Vanir
veterán

45 körüli árkategória, max 50. Gari legyen, 2 giga RAM nem lenne rossz. Kamera legalább 8 Mpx, igényes minőségű képekkel. Max 5", de inkább kisebb kijelző. Jó akksi, ami nem merül le 4 óra intenzív használat után. Dual SIM nem érvágás ha nincs, LTE sem kell igazából.
Böngészésre, Facebook Messengerre, alkalmanként fényképezni használnám.
Nagyjából ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#75033) Keil Walker válasza psg5 (#75030) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Fél GB RAM-mal kevesebb van benne és a kijelző minősége is gyengébb, de ha csak a játék a lényeg hardveresen nincs nagy különbség. Ugyanaz a soc, ugyanaz a felbontás. Árban gondolom olcsóbb. Frissítés szempontjából viszont az ilyen tölteléktelefonok nem élveznek előnyt a Samunál.
Ami ár/érték arányban sokkal jobb az az ace4. Ha nem túl kicsi a kijelző, akkor én ezt javasolnám és pénz is maradna.

motoflug: sajnos fogalmam sincs

[ Szerkesztve ]

(#75034) Scrake^;DD


Scrake^;DD
aktív tag

Hali megint! Galaxy Ace 4 ről vélemények? (hátrány előny ilyesmik :D)

[ Szerkesztve ]

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#75035) Viktor0610 válasza Scrake^;DD (#75034) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jó készülék, ár/érték arányban jó.
Nekem hiányozna a közelségérzékelő meg az automata fényerőszabályzás, de ha ezekkel együtt tudsz élni, jó kis készülék. :)

Samsung Galaxy A54

(#75036) psg5 válasza Keil Walker (#75033) üzenetére


psg5
veterán

Pont azért jött szóba a Grand Prime, mert nagyobb kijelző, ezért és azért mert már így is nehéz dönteni az ace szóba sem jöhet :)
Köszi.
Miért tölteléktelefon a Grand prime? Még kinézetre is hasonló az A3-hoz.
Amúgy sem értem, hogy csupán kinézet és anyaghasználat miatt miért jóval több egy A3 egy Grand Prime-nak, ha hardveresen meg tökugyanaz (na jó a 0,5ram különbség)? Vagy a frissítések elérhetősége is ennyit számít? Na de ha jól olvastam az A3 sem kapja a lollipopot, akkor meg?

Jaj de nagyon nehéz, hogy jó döntést hozzak viszonylag hosszú (2, esetleg 3 éves távra)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#75037) Jamboo529 válasza Vanir (#75032) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Én is ilyesmit keresek. Max annyi, hogy lehet 60k a plafon.

(#75038) motoflug válasza Jamboo529 (#75037) üzenetére


motoflug
őstag

Meizu MX3.

(#75039) Keil Walker válasza psg5 (#75036) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Ha árban nagy a különbség, akkor talán jobban megéri a prime.

Tölteléktelefonokon azt értem, hogy egy a sok Samu közül. Nem adnak el belőle annyit, mint egy S, vagy A családba tartozóból, így nem is foglalkoznak vele sokat. Nem is feltétlenül a lollipop a lényeg, hanem ha valami bugja van, akkor javítják-e. Általában a fórumok is kihaltak, nehéz megoldást találni egy esetleges probléma esetén

[ Szerkesztve ]

(#75040) psg5 válasza Keil Walker (#75039) üzenetére


psg5
veterán

HASONLÍTGATOM őket. Nem tudom. Ha nem adnak el annyit belőle, amúgy is akkora a felhozatal, mi a túrónak gyártják?
Ha jobb az A3 játékmegjelenítése terén, akkor egyáltalán nem számít az árbeli különbség.
Ekkor?

F.K.T.

(#75041) Keil Walker válasza psg5 (#75040) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

A3: Amoled + 245ppi

Grand Prime: TFT + 220ppi

Jobb az A3.

(#75042) psg5 válasza Keil Walker (#75041) üzenetére


psg5
veterán

Bár elvileg kilőttük, de akko ez alapján: Lg Spirit: TFT: 245ppi mi a túróért annyival olcsobb az LG, ha tudásra meg ugyanott van mint az A3?

F.K.T.

(#75043) m.adi92


m.adi92
csendes tag

Hali! Nagyon szeretném kérni a segítségeteket, akár privát levélben is.. :U
Huawei Ascend Mate 7, Honor 6 között kell döntenem. Támogassatok meg pár infóval legyetek oly szívesek.. :)
Amire kellene: játék, zene(!! úgy hallottam, h a mate 7 ilyen téren nem túl fényes, de lehet, h ugyanolyan a hangkialakítás a honorban is, lévén, h egy cég), netezés.

(#75044) Viktor0610 válasza psg5 (#75042) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mert az LG ár/érték arányban mindig is a Samsung alatt volt (kivétel talán a csúcskategória, de ezt sem tudom biztosra mondani), meg az A3 FÉMházas, ami 34239862342342987234234987234239867-szeres szorzót jelent. :))

Samsung Galaxy A54

(#75045) papeti01 válasza psg5 (#75042) üzenetére


papeti01
senior tag

szia,

vigyazz a spiritbol tobb verzio van lte es anelkuli.(mas a proci is).. illetve van egy regi spirit is (kb 2 eves). vicces hogy az lg nel nem tudnak uj neveket kitalalni.
en megrendeltem az a3 helYett a spiritet. (h440 vagy c70 a tipusszam)
egyebkent ma lesz ma tv-ben teszt...

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#75046) cidalain válasza psg5 (#75042) üzenetére


cidalain
veterán

az LG-nek IPS 312 ppi-s kijelzője van.
szerintem azért olcsóbb, mert ez árpolitika a samu ellen.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#75047) Hunt3r22 válasza m.adi92 (#75043) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Ebben nem igazán tudunk segíteni, mind2 jó telefon. Neked kell döntened a kompaktabb méret és a tepsi között. :U

Xr

(#75048) psg5 válasza Viktor0610 (#75044) üzenetére


psg5
veterán

:D ááá, ezzel sem lettem beljebb :)

Vagyis döntsön az hogy rászánunk-e többet egy "divatozós" telefonra, mert tudásban úgysincs különbség?
Valamint nézzük azt, hogy melyik tetszik jobban, mert inkább az számít úgyis...meg amúgyis sok esetben azért vásárolnak a fiatalok valamit, hogy "menőzzenek", így ez is számít...gondolom...

(#75045) papeti01: Telenor kínálatában egyféle spiritet látok csupán.

(#75046) cidalain: nos lehet jó árpolitika, de marketing szempontból ez nagyon "nem jön át"

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#75049) Hunt3r22 válasza psg5 (#75048) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Szerintem menj be Telenorhoz, kérd ki mindkettő telefont és ott dönts. :B

Én ezt csinálnám ha nem tudnék dönteni 2 telefon között.

Xr

(#75050) cidalain válasza psg5 (#75048) üzenetére


cidalain
veterán

mert te is olyan vagy hogy mert a drágább biztos jobb.

megveszed az 1000 Ft-os klotyópapírt, vagy jó neked az 500-as, vagy a 199Ft-os is. soha nem gondolkodom el azon hogy vajon mennyire jó a legdrágább klotyópapír, mert a középkategória megfelelt az igényeimnek. lehet hogy tényleg jobb, de én is pénzből élek minek költsek többet, ha a középkategória is jó.

ha az olcsóbbik teló totál megfelel, és az a teló normálisan működik, akkor ne az zavarjon hogy a másik drágább. szerintem :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.