Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120001) K1LLMy53Lf válasza Soybex (#120000) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

köszönöm szépen a segítséget:R

minden rosszindulat nélkül: hidd el nekem, hogy nem :N se neki, se nekem (nekem jelenleg egy Lenovo A660 van ~6éve, tökéletesen elég) Ízlések és pofonok. én más értelmetlen dolgokra áldozok többet, nem a telefonokra :))

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#120002) Luck Dragon válasza Soybex (#120000) üzenetére

Egyetértek veled.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#120003) #77081088 válasza Ájvé (#119994) üzenetére


#77081088
törölt tag

További szempont amit nem írtam,hogy hazai beszerzés és gari lényeges,és elég sokat használom navigálásra. Sony telefonok közzül van olyan ami 100eft alatt van phablet méretben? MTK chipsetes telefonnal korábban nagyon megszívtam,a GPS írtó gyenge volt benne,azóta kerülöm.
A rendszer teljesen mindegy hogy stock,vagy gyártói módosított,lényeg a stabilitás,gyorsaság.

(#120004) ossa


ossa
tag

Üdvözlök Mindenkit!

Új telefon vásárlás előtt állok: Huawei Mate 10 pro vagy HTC U11+ lenne kiszemelve.
Ami fontos: kamera, hosszú üzemidő.
Kérhetek előnyöket és hátrányokat?
Köszönöm a fáradozásotokat, :R :R

(#120005) Soybex válasza ossa (#120004) üzenetére


Soybex
őstag

Mate 10 pro. A mate széria mindig kiemelkedő volt akkumulátor téren. Egyértelműen azt választanám emiatt :K
Htc U11+ se rossz vétel, viszont gyengébb az akkumulátora de kamera szempontból nem rossz.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#120006) Bukk900 válasza Bukk900 (#119617) üzenetére


Bukk900
őstag

A Redmi Note 4 és a Note 5a Prime nagyon hasonló, azt választanám, amelyik jobb fotókat készít. Melyiknek jobb a kamerája?

(#120007) istnag válasza Soybex (#120005) üzenetére


istnag
addikt

Ha csak az U11-ből indulunk ki a kamera jobb lesz, mint a Mate 10 pro-ban, a hangzás is. Az akksi, pedig ha jól emlékszem, akkor az U11+ -ban 3930 mAh a Mate 10 Pro-ban pedig 4000.
Szóval, akkor Neked miért ilyen egyértelmű?

(#120008) Soybex válasza istnag (#120007) üzenetére


Soybex
őstag

Mivel ha eddig visszatekintesz a Mate szériára akkumulàtor téren akkor jelentősen meggyőző üzemidőket produkáltak.
Kamera téren viszont jogos az állításod. Azzal megkell várni a teszteket inkább mielőtt ítélkezek :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#120009) istnag válasza Soybex (#120008) üzenetére


istnag
addikt

de ugyanez vonatkozik az akksira is, hisz 70 mAh csak az eltérés, ami nagy részt semmi.

(#120010) Soybex válasza istnag (#120009) üzenetére


Soybex
őstag

Oké, de ez főképpen a rendszeren múlik hogy mennyit fogyaszt azt tudod jól. És ilyen téren az Emiui jobb mint a Sense :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#120011) Ájvé válasza istnag (#120009) üzenetére


Ájvé
veterán

Teljesen eltérő a hardver (IPS vs AMOLED, S835 vs Kirin 970), magyarul hiába majdnem azonos méretű az akksi nem lehet megmondani melyik lesz jobb üzemidőben. Minden esetre HTC-vel se lesz gond ilyen téren.

Soybex:
Ez hülyeség, hardveren múlik mindig a fogyasztás, rendszer pedig jobb esetben tud takarékoskodni ha jól van optimalizálva.

[ Szerkesztve ]

(#120012) istnag válasza Ájvé (#120011) üzenetére


istnag
addikt

Ezt mondom én is, azt írta a kamerával meg kell várni a tetszteket, erre írtam, hogy "de ugyanez vonatkozik az akksira is"

(#120013) Ájvé válasza istnag (#120012) üzenetére


Ájvé
veterán

Jogos, ennyiből nem lehet megmondani egyiket se, de várhatóan nem lesz olyan rossz üzemideje. Én nem ez alapján döntenek már itt.

(#120014) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sziasztok!

- Árkategória: 150ezer ft max
- Használt vagy új?: új
- Hol vennéd meg?: ahol jobb árban van, több garanciával
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?: 2 évre
- Mire használnád?: internetezés,fotózás/videózás,zene hallgatás, játék, (fontossági sorrendben)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5"-5.4"

(#120015) ossa válasza Ájvé (#120013) üzenetére


ossa
tag

Megkérdezhetem, hogy Te mi alapján döntenél?

(#120016) Ájvé válasza ossa (#120015) üzenetére


Ájvé
veterán

HTC U11+ még meg se jelent, én megvárnám vele az első teszteket. Ezen kívül AMOLED vs IPS örök téma, első szebb de beéghet. SoC is kérdés, jó lett a Kirin 970 ott van toppon. Rendszer is kicsit különbözik a két készülékben. Nagyon régen volt HTC-m, jó volt a Sense. EMUI meg nagyon át van szabva, ezt is érdemes nézni, hacsak nem volt már vele dolgod, akkor tudod milyen. Többi talán tesztek alapján dönthető (kamera, akku).

(#120017) Deck válasza Ájvé (#120016) üzenetére


Deck
titán

Az isp meg sárgásodik és fehér foltosodik..

[ Szerkesztve ]

PS5

(#120018) Ájvé válasza Deck (#120017) üzenetére


Ájvé
veterán

Nálam nem, sárgásodás nem a ragasztó (rossz gyenge minőségű) miatt van egyébként? IPS Glowingra gondolsz? Meg mindig jöbb mint a beégés. AMOLED a jövő ez biztos, de még mindig adnak problémák vele. Ezért írtam hogy ez is mérlegelés kérdés. Ha él még a Huawei 3+3+3 garanciája akkor vállalható szerintem.

(#120019) Deck válasza Ájvé (#120018) üzenetére


Deck
titán

Minden volt sonys telómnál előjött a sárgásodás meg fehér foltok jelentek meg rajta..
Xperia P, S, Z2, Z3, meg a családban egy Alcatel Idol 3-on is volt ez a fehér foltosodás.
A családban lévő 7 Samsung telefon közül viszont egysem égett be. Ha beégne garancia, mint ahogy a másikaknál is volt. De bármelyiknek lehet ilyen gondja ne higgyjük, hogy nem..

[ Szerkesztve ]

PS5

(#120020) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Jó öreg béhúsz-napok...
Ma már az ípées vs. oled a divat. :P

(Befejeznétek? ;] )

Samsung Galaxy A54

(#120021) Ájvé válasza Deck (#120019) üzenetére


Ájvé
veterán

Sony és Alcatel? Szerintem nincs több kérdésem :D
Sok IPS telefon van a családban és nincs gond sőt fórumokon se túl gyakori. Sárgásodás gyenge minőségű ragasztó miatt van, van aki nem ad ilyenre.

(#120022) junior11 válasza Ájvé (#120021) üzenetére


junior11
veterán

Nálunk sincs gond velük, de a haver Z2-jén viszont volt egy kis sárga folt, ahogy beégett amoled is ismerőseim köreiben, úgyhogy egyik sem jobb a másiknál, IPS színhelyesebb, gyengébb kontraszttal és vmivel rosszabb betekintési szögekkel, de az amoled sem a tuti színhelyességben, nem beszélve a fehér szín még most sem normális, kékes, zöldes árnyalataival. Megszokás kérdése, és ki mit preferál szerintem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#120023) rasotamas


rasotamas
veterán

G2 törés után kaptam egy Z3 compactot. Megérheti szőrén elcserélni G3-ra?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#120024) BenHans válasza ossa (#120004) üzenetére


BenHans
addikt

Üdv!

Összességében a HTC U11 Plus jobb telefon, elég az U11 mellé tenni alapjaiban. Már a sima U11 is jobb kamerában mint a Mate 10 Pro.
A kijelző felbontása is nagyobb, pláne a Plusnak (1080 x 2160 ~402 ppi vs. 1440 x 2880 ~538 ppi).
Audioban is jobb a HTC, még Bog is írta a Mate tesztjében "Sajnos az earbud kialakítású tartozék meglehetősen középszerű, egy HTC USonic körberöhögi. Viszont van adapterünk is, aminek továbbra is van némi tákolás-érzése, de legalább működik rendesen." és akkor nem beszéltünk a hangszórókról...
Aksival a sima U11 is jól bírja, erős igénybevétel mellett is simán az 1 napot, és a Mate 10 Pro vs U11 Plus 70mAh és hardveres különbségek ellenére sem lesz számottevő a különbség. + fél óra SoT pedig nem perdöntő a napi használatra nézve.
Ezen felül a HTC EdgeSense funkciói kényelmes extraként szolgálnak. Plusz apróságok, IP67 vs. IP68, Bluetooth 4.2 vs. 5.0.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#120025) Rathrol


Rathrol
aktív tag

150ezer ft alatt melyik telefonkészüléknek van a legjobb kamerája? Tehát ami minőségi képeket készít éjszakai képeket is beleértve.

(#120026) Superkee


Superkee
csendes tag

Sziasztok!

Kép telefont néztem ki és nem tudok dönteni a kettő között: Huawei P9 és Honor 8.
Árban és tudásban szinte megegyeznek.
A P9-nek jobb a processzera, viszont a Honor 8-nak 1 GB-tal több memóriája van (4GB). Pár év múlva a több memória gondolom előnyösebb lesz, mint a jobb proci,
Kamerájuk is hasonló, bár gondolom a Leica kamera miatt a P9 itt jobban teljesít.
Illetve a P9-re 3 év garancia van, míg a Honorra csak 2 év van.
Kinézet alapján mindkettőt szívesen használnám, talán a P9-t jobban tetszik a fém ház miatt.

Elsősorban átlagos felhasználásra használnám őket (internet, fotózás, zenehallgatás, esetleg egy kevés játék).
Esetleg 100 ezer FT alatt van bármi hasonló tudású és minőségű telefon?

(#120027) Ájvé válasza Superkee (#120026) üzenetére


Ájvé
veterán

Nincs nagy különbség köztük. Huawei csúcs készülékei mellett mindig megjelenik a Honor szériában is egy olcsóbb hasonló tudású készülék, ilyen a P9 és Honor 8 is. Kamera sem rosszabb (ugyan az a kamera) annak ellenére hogy nincs Leica támogatás hozzá. RAM viszont előnyös lehet ahogy írtad, az elég jelentős különbség, én is ez miatt a Honor 8-at preferálnám, de P9 jobban tetszik azzal sem jársz rosszul.

(#120028) Sub-ZeRo válasza Superkee (#120026) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem honor 8 van és meg vagyok elégedve vele. Nem vagyok power user, de amire kell álltalánosságba, arra tökéletes! Ha minden megy a háttérben, (viber, rutin stb) még van 2 giga ram szabad... Például.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#120029) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok!
Mi mást kérdezhetnék én is,mint,hogy melyiket választanátok saját használatra a kettő készülék közül.
Előzmények:Vettem egy (fekete)Honor 7 Lite készüléket egy hónapja,kijelző,és BT kapcsolat hibával garis javításra vissza küldtem.Közben vettem egy (fekete) Xiaomi Redmi 4X-et,és a legszebb az egészben,hogy mind a kettő készüléket ma kaptam kézhez.A tervem az,hogy a véleményetek alapján a jobb/gyorsabb telefon az enyém lenne,a másikat megkapja a nejem. Hát akkor várom a javaslatokat :K

Köszönöm előre is.

Üdv: Attila

(#120030) Sgr_A válasza tillatrilla (#120029) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ha 3/32gb a 4x akkor azt tartanám meg

(#120031) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
30-40e Ft íg melyik androidos fgtlen új teló ajánlott? Főleg netezés GPS Facebook Mmessengerek mennének rajta játék hene nem. Min 4 Max 5 col esetleg 5.5. köszi

[ Szerkesztve ]

(#120032) tillatrilla válasza Sgr_A (#120030) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Persze,hogy a 3/32.
Köszi a választ! :R

Üdv: Attila

(#120033) Dluinet válasza bigdady (#120031) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Redmi 4X

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#120034) rasotamas válasza rasotamas (#120023) üzenetére


rasotamas
veterán

Azt elfelejtettem, hogy 3/32-es a G3. Tudnátok tanácsot adni?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#120035) mark! válasza rasotamas (#120034) üzenetére


mark!
őstag

megéri. feltéve ha nincs semmi baja.

>

(#120036) badd


badd
tag

Sziasztok!

A jelenlegi több, mint három éves Sony Z1C telefonomat akarom lecserélni, vagyis igazából kell, mert amikor működik, akkor gyors a mai napig, csak mostanában egyre több a gond vele. (pl kontaktos lett a csatlakozója, amin keresztül tölteném, plusz a szokásos Z1c akku gond második felvonása is úgy néz ki elkezdődött (másfél éve volt már cserélve))

Szóval,
- nagyon max. 120ezer, de inkább max. 100ezer, de ezt se kell kimaxolni, az ár/érték arány fontos számomra.
- csak új telefont vennék
- Függetlenül újonnan gyártói garanciával.
- Alapvetően hosszú távra terveznék, szóval nem akarom mondjuk 1 év múlva lecserélni.
- Normál használat, internet, közösségi média, navigáció, fényképezés minimális szinten (leginkább csak boomerang-ra), valamennyi zene/podcast hallgatás, teamviewer. (játék nincs)
- Oprendszer: eddig csak android volt (Z1c volt az eddigi egyetlen okostelefonom) szóval nekem az jó, és ahogy tudom nagyon most már más nincs is a keresett kategóriámban (windows phone meghalt, blackberry androidra váltott, az ios meg hát külön árkategória)
- Max. 5", nagyon esetleg 5,2" (csak ha valami nagyon-nagyon tuti). (igazából nekem ez a 4,3" tök jó méret volt, de tudom, hogy nem nagyon van már jó választék ekkora méretben, szóval lehet nagyobb)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#120037) mark! válasza badd (#120036) üzenetére


mark!
őstag

iphone se még belefér a keretbe.
egyébként honor8, moto g5 plus, p9, a5 2017

>

(#120038) Fall-N válasza Soybex (#120010) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért hülyeséget ne írjunk már!

EMUI pont, hogy nem jobb az eszetlen "optimalizálás" terén művelt alkalmazás- kilövéseivel. Tudod mikor volt divat az eszetlen RAM optimalizálás mizéria? Körülbelül a Gingerbread idejében (Android 2.x).

HTC mindig is erős volt szoftver téren (is). Nem fogyaszt sokat a Sense, főleg hogy az újabbak stock közeliek. Mind a kettőt használom évek óta és a stock/stock közeli droidnál nincs jobb. Az egész napos HC használatot sokáig egyik sem bírja.

Arról nem is szólva, hogy sok probléma adódhat a túlzott Android módosításokkal. Samsung és a többi is belenyúl, de nem a működés rovására.

Kamera terén meg nem kérdés, hogy a Pixel és az új HTC csúcsmodell után melyik a jobb egy kamerával! Magyarul hiába bohóckodik a Huawei két kamerával, ha a Pixel legyőzi simán.

Szóval a HTC U11+ jobb vétel lesz. Az esetleges magas(abb) kezdő ár, ami miatt lehet, hogy nem lesz rögtön jó ajánlat.

[ Szerkesztve ]

(#120039) junior11 válasza Fall-N (#120038) üzenetére


junior11
veterán

Állítólag az EMUI-n be lehet állítani, hogy ne zárja be a háttérben futó dolgokat, bár ahogy olvastam, még így is volt rá panasz...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#120040) pit stop válasza Rathrol (#120025) üzenetére


pit stop
addikt

Samsung Galaxy S7-re voksolnék.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#120041) vihartigris


vihartigris
őstag

Dual sim-es normálisabb telefonokból miket érdemes nézni ami nem péklapát méretű?
Szélességre jó lenne 70 mm-nél keskenyebb.

bármi reciproka a semmi

(#120042) istnag válasza vihartigris (#120041) üzenetére


istnag
addikt

71 mm a Honor 8, cserébe Dual Active

(#120043) vihartigris válasza istnag (#120042) üzenetére


vihartigris
őstag

Köszi!
Utána olvasok.

bármi reciproka a semmi

(#120044) Fall-N válasza junior11 (#120039) üzenetére


Fall-N
veterán

Mint írtam sokáig használtam EMUI-t és nem segít. Még az ezer éves S4 is jobban gazdálkodott a RAM-mal, mint a Honor telefonom. Pedig mind a kettőben 2 GB volt. Jó az ma már csak elégséges, de elég benézni a P9 lite topikba. Mindenki a memória kezelés miatt váltott más márkára.

Szóval te csak hallottál róla én meg tudom. Nem vagyok kezdő elég jól ismerem az Android világát. EMUI beállításait is ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#120045) Gabis válasza Fall-N (#120044) üzenetére


Gabis
őstag

Sajnos ezt P9 lite tulajként csak megerősíteni tudom.

(#120046) junior11 válasza Fall-N (#120044) üzenetére


junior11
veterán

Én jelenleg a H9 és P10 topikját követem, állítólag beállításokkal orvosolni lehet, de pl. régebben a H8 topikjában is volt ilyen panasz. Galaxy S7 ilyen téren rendben van?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#120047) istnag válasza Fall-N (#120044) üzenetére


istnag
addikt

Szerintem is agresszív a RAM kezelés EMUI-n, de azért messze nem annyira tragikus a helyzet, mint amennyire lefested. Mondom ezt Honor 8 és volt S4 tulajként.
Amúgy nyilván ez is az egyik trükkje az EMUI-nak, hogy sokáig hozza a megszokott sebességet, különösebb anomáliák nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#120048) Ispán_Péter


Ispán_Péter
csendes tag

Sziasztok! Karácsonyra telefonnal lepném meg magam és szeretném a legjobbat kapni a pénzemért.

Ezek közül lehet választani, melyik az ami a legjobb lenne?

Samsung Galaxy S8+
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 10 Pro

Főleg kamerázásra használnám.

(#120049) Fall-N válasza istnag (#120047) üzenetére


Fall-N
veterán

Jó a Honor 8-ban 4 GB RAM van. A legtöbb értelmes áron kapható Huaweiben meg csak 3. Az már nem olyan "sok". Egy random 3 GB-os telefon jobban kezeli a memóriát, mint az EMUI. Remélem leszoknak erről a hülyeségről és nem nyúlnak bele a teljesen jól működő gyári Android Doze módba. Egyébként is azért találta ki a Google a Doze-t, kár volt módosítaniuk.

Az sem felhasználó barát, hogy több helyen nekem kelljen beállítani, hogy mit ne lőjjön ki. Jól kezeli azt az Android
alapból már régóta és a fejlesztő is tudja, hogy miért fusson az alkalmazásának a szervíze (háttérfolyamata).

juniir11: A Samsung S7 jól kezeli a memóriát. Samsung abba nem nyúlt bele.

Anomáliák meg sajnos vannak:
- Nekem folyamatosan megszakította a BT-t a karpereccel, persze az akksi érdekében (ki kérte?).
- Google Play nem ismerte fel az IAP-ot pár appnál. Érdekes módon az A1-nél nincs ilyen.

Sebesség marad más márkánál is. A1-et is csak a security patch miatt indítottam újra mióta megvan.

[ Szerkesztve ]

(#120050) junior11 válasza Fall-N (#120049) üzenetére


junior11
veterán

És hogy tetszik az A1-es? Gyors, stabil a stock droid rajta? Akksi hogy bírja?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.