Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) maczera válasza iamdoki (#70990) üzenetére


maczera
aktív tag

Csak halkan mondom: a qHD nem fölötte, hanem alatta van a "sima" HD felbontásnak.

(#71002) quailstorm válasza maczera (#71001) üzenetére


quailstorm
nagyúr

valóban, de ő QHD-t írt
check your facts
kis q, negyed
nagy Q, négyszeres
bonyolult?

tudom a VGA előtagja még nem így kapta... de a HD-nál így van

[ Szerkesztve ]

(#71003) Imy


Imy
veterán

Gondolkodtam még. :D xiaomik mellett még, ha esetleg lenne valami még...
Ami érdekelne:

2 SIM foglalat (normál SIM)
60-80e
vékony, jó design, Iphone vagy xiaomi Mi3 féle sítlus, fém keret, vagy az egész
jó felbontású kijelző
2Gb RAM

Ilyen paramétereknek esetleg valamelyik mobil?

(#71004) Shoo válasza diegho (#70995) üzenetére


Shoo
senior tag

Nálam is nagy a dilemma...Huawei Ascend P7 ami tetszik nagyon a vékonysága miatt... Vagy a Prestigio Grace, de az meg amoled.

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#71005) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Motorola Moto G 2014 telefont hol lehet venni megbízható helyről, magyar menüvel, függetlenül?

(#71006) Vlah


Vlah
tag

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy

2 gb ram,
5 colos kijelző,
snapdragon 800, mtk6595, vagy hasonló kaliberű Soc,
jól optimalizált,
jó kamera
dual simes

paraméterekkel bíró telefont mennyiért lehet most legolcsóbban kapni, melyiket és mennyire várható, hogy mennek le az árak a következő két hónapban?

Persze az is jó lenne, ha lenne 3000 mah aku benne.

(#71007) Laza... válasza Vlah (#71006) üzenetére


Laza...
addikt

Válogass, van szűrő [link]

A többire csak varázsgömb birtokában tud bárki válaszolni (nekem nincs)

Never give up!

(#71008) Flind válasza Rathrol (#71005) üzenetére


Flind
senior tag

Magyar menüvel sehonnan. Amúgy Expansys.

(#71009) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Értem, és LG G2 érdemes még venni, mert idén megjelenik a LG G4, lesz még rá fejlesztve szoftvertámogatás ?

(#71010) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Szeretnék egy okostelót 50k-ig. Ami fontos nekem: Android, szép kép, 4.5 - 5"-ig, gyors net, 5 - 8 MP kamera. Lehetőleg minél olcsóbb. Amit eddig kiválasztottam a Xiaomi Redmi 1S-de ha van olcsóbb de olyan jó, akkor szívesen venném. :R Amúgy nem kevés az 1 év gari rá? Érdemesebb lenne 2 éves garis telót venni?

[ Szerkesztve ]

(#71011) igergo19


igergo19
tag

Sziasztok!

- Xiaomi Redmi 1S
- Xiaomi Redmi 2
- LG L90
- Samsung Galaxy Ace 4

Ezek közül melyiket vegyem inkább?

(#71012) voyager4.4 válasza igergo19 (#71011) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Ace 4

no fate but what we make

(#71013) iamdoki válasza igergo19 (#71011) üzenetére


iamdoki
tag

Szia!

Galaxy Ace 4 és a Redmi 2 hardverre szinte megegyezik. Legalábbis a processzor és a videóchip azonos.
Ami miatt én viszont a Redmi 2-t ajánlanám, az a Miui, a nagyobb kamera (8 megapixel) és a nagyobb kijelző(4,7'). A másik különbség az IPS LCD és a Super Amoled. Egyik sem rossz, de én az IPS-t jobban szeretem személy szerint.
Ami kicsit durva, hogy itthon a hivatalos webshop nagyon túlárazta a Redmi 2-t, kínából még vámmal is vagy 20 Mátyással rövidebb a készülék ára. (Beszerzésre ajánlom TeXaSeee kollégát apróról)

"Because I sad so, that's why..."

(#71014) iamdoki válasza polgi803 (#71010) üzenetére


iamdoki
tag

Hümm?

"Because I sad so, that's why..."

(#71015) Ájvé válasza igergo19 (#71011) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi 2

(#71016) polgi803 válasza iamdoki (#71014) üzenetére


polgi803
őstag

Nem rossz!Ajànlottabb mint a xiaomi?Bàr nem tudom miért ìrjàk hogy 854x480, fentebb meg 1280x720...àtcseszés?

[ Szerkesztve ]

(#71017) maczera válasza quailstorm (#71002) üzenetére


maczera
aktív tag

"bonyolult?"
Nem , számomra inkább az a gondolatmenet volt túl bonyolult, amelyben a QHD említésre került, mivel egy olyan kérdésre adott válaszban bukkant fel, ahol a 540*960-as felbontásról volt szó. :B

(#71018) Mentior


Mentior
csendes tag

Hello!

Segítsetek kérlek telefont választani az alábbi paraméterek alapján:

- Árkategória : 60-70.000 (a 70 az nagyon max)

- Használt vagy új? Új

- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával.

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Hosszú

- Mire használnád? Legfőképp telefonálás, viber, sms, navi, 1-1 fénykép, a vonaton rádió,mp3, a vonaton 1-1 film, vagy sorozatrész bambulása, . Max 4,7" szeretnék, de inkább kisebbet.

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android, wp jöhet IOS nem.

Előny lenne ha legalább 2 napot bírna az akku..., továbbá DUAL sim-es kellene (legalábbis eddig úgy néz ki)

Nagyon köszönöm a segítséget!

(#71019) batai15 válasza Mentior (#71018) üzenetére


batai15
félisten

Szia! Nos próbáltam neked egy erősebb telefont keresni, de sajnos a hazai forgalmazás +dual sim és 5.0 ". Alatti kijelző nem jó barátok. Ha nem számít a hazai gari egy rakat jó telefon van. De így edigitalbol a lenovo s850 mondanám. Ha gyengébb is jó akkor redmi 1s. Bár s400 nem annyira jó választás ha hosszú távon gondolkodsz.
Bocsánat rosszul tudtam a lenovo nem 8magos mtk. Így nem éri meg szvsz 69000ert. Így akkor redmi 1s mondanám. Hátha tud valaki jobbat esetleg.
Wp - t kizarnam mert kevésbé alkalmas filmezesre rendes app hiányában mint az android mx Player páros.

[ Szerkesztve ]

(#71020) batai15 válasza batai15 (#71019) üzenetére


batai15
félisten

Kiegészítenem hogy noha vannak a feltételeknek meg felelő telefonok, a noname és hazai felhasználói support nélküli telefonokat nem szívesen ajánlom mert ha gondja van az embernek akkor nincs kihez fordulni.

(#71021) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Xiaomi Redmi 2 mennyire jó telefon? Érdemes megvenni, vagy 75ezer ft között van ettől jobb újonnan android?

[ Szerkesztve ]

(#71022) polgi803


polgi803
őstag

Ahogy észrevettem a THL topikban szenvednek mindenféle ROOT-olással, meg ilyesmi szoftveres dolgokkal...a Xiaomi-nál nem volt ilyen gyakori...Valaki segítene dönteni, hogy THL T6 PRO vagy Xiaomi Redmi 1S-et vegyek? Nincs kedvem szoftveresen szívni telóval...kapcsoljam, be és legyen jó...

(#71023) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

10-ért mit kapok használtan? Szinte alig használom a telefont, zenehallgatás, navigáció, telefonálás, egy hónapban 1x pedig felmegyek netre, szóval nincsenek nagy igényeim. Motorola Defy-m volt eddig de meghalt, ezt szeretném pótolni. Bár lehet még egy Defy lesz mert szerettem. :)) MIUI-t nagyon jó volt rajta használni.

[ Szerkesztve ]

(#71024) batai15 válasza HollyBoni (#71023) üzenetére


batai15
félisten

Bármi meg felel ezek szerint ami 10ert kapható. Sok lehetőség nincs.

(#71025) iamdoki válasza polgi803 (#71022) üzenetére


iamdoki
tag

A THL T6 Pro 1280x720-as felbontással bír.
Ha nem akarod "agyonberhelni", akkor szerintem a root felesleges. (Ha viszont fontos, akkor itt egy leírás a rootolás menetéről)
Igazából mind a két telefon jó, és nem igényel buherálást. Teljesen jól működnek gyári állapotukban is :)
Azért dobtam még be a THL-t, mert combosabb benne a hardver. A Snapdragon 400 sem rossz, de azért az MTK 8 magosa gyorsabb, viszont lespórolták a karcálló kijelzőt :(
Ami a Xiaomi mellett szól, az a lehelettel nagyobb aksi, majomüveg, flash támogatás, OmniVision kamera és a Glonass.

Szerk.: Amúgy ezen az oldalon lehet mazsolázni, összehasonlítani :)

[ Szerkesztve ]

"Because I sad so, that's why..."

(#71026) polgi803 válasza iamdoki (#71025) üzenetére


polgi803
őstag

Köszi...de maradok a Xiaomi-nál...szerintem nagyobb a háttér támogatás...+ mint mondtam nem olvastam róla ilyen buherálási folyamatokat...több róla a pozitív vélemény...meg amúgy is a vélemény...megyek is épp és veszem...de köszönöm minden esetre... :R

(#71027) iamdoki válasza polgi803 (#71026) üzenetére


iamdoki
tag

Nagyon szívesen, nem jársz vele rosszul :)

"Because I sad so, that's why..."

(#71028) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Xiaomi Redmi 1S milyen gyorsan érkeznek az android frissítések? Hosszabb ideig van támogatva vagy csak 2-3 android frissítés és el van felejtve a készülék?

(#71029) iamdoki válasza Rathrol (#71028) üzenetére


iamdoki
tag

Szia!

Nem hiszem, hogy a Xiaomi elhanyagolná azt a készüléket, sokkal hamarabb volt rá 4.4, mint pár újabb modellre. Amúgy sem arról híresek, hogy elhanyagolják a vásárlókat, legalábbis én ilyen véleménnyel még nem találkoztam.
DE, ha mégis megesne ez, akkor ott van az a rengeteg custom rom, elég népes tábornak örvend a készülék.

"Because I sad so, that's why..."

(#71030) Ultram3jor


Ultram3jor
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak az LG G3-at, 16gb-os kivitelben. Esetleg tudnátok ajánlani másik telefont hasonló preferenciákkal, olcsóbban, olyan 80k-ért? Ezt 95k-ért találtam, de ugye senki sem ellensége a saját pénztárcájának, hátha... :))
Köszönöm!

Üdv, Dávid

(#71031) s4tch válasza Rathrol (#71028) üzenetére


s4tch
veterán

Kicsit csúsznak a frissítésekkel, de márciusban lesz rá MIUI6, vagy 4.4, vagy 5.0 alapon. Viszont az újévre nyilvános lett a kernel forráskódja, úgyhogy dőlnek rá a custom ROM-ok. Nem lesz rá Apple-féle 3 éves támogatás, de a többi középkategóriás telefonhoz képest hosszúnak saccolom az életciklusát.

(#71032) peti100


peti100
csendes tag

Üdv!
A segítségeteket szeretném kérni telefonválasztással kapcsolatban. A kritériumok:
-a keret 70 ezer forint (ha nagyon jó vétel akkor 75-80 is belefér)
-minimum 1 GB RAM de inkább több
-gördülékeny legyen a menü, ne akadjon be
-jelenjenek meg rá frissítések vagy pörögjön a fóruma
-főképp netezésre használnám

Ha 1-2 hónapon belül várható valami új modell akkor azt is meg tudom várni. Az operációs rendszer mindegy.
Hosszútávra kell a telefon.
A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#71033) hroberto válasza peti100 (#71032) üzenetére


hroberto
veterán

Ha a WP alternatíva, a Lumia 735 jó vétel

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#71034) pulguinha


pulguinha
aktív tag

Sziasztok,

A HTC Desire X-emet szeretném lecserélni, egy minimum ilyen tudású készülékre (4-4.5" kijelző, jó kamera és kijelző). Felső összeghatárként a max 50.000-60.000 Ft-ban gondolkodom. (Gyakorlatilag a laptopom helyett is használom, leginkább böngészésre.)
(A kamerájával meg vagyok elégedve. Most így két év után többszöri software frissítés után is hamar betelik a memóriája és kilép a böngészőből, illetve a hívás közbeni sistergés is zavaró... ezek tekintetében minden képpen szeretném ha az új teló jobb volna).
Első sorban a piros szolgáltatónál venném (garancia biztossága miatt). Van ötletetek?
Ami e körül az ár körül van pl. a Huawei Ascend G7 (4G, NFC), Sony Xperia M2 Aqua, LG G2 Mini, Samsung Galaxy S4 mini (4G, NFC)...
Előre is köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#71035) Mentior válasza batai15 (#71019) üzenetére


Mentior
csendes tag

Köszönöm a választ!

Nem gondoltam volna, hogy a windows phone kiesik...nekik is van pedig lejátszójuk nem?

Amennyiben lemondanék a dual simről, úgy tudnál valamit ajánlani?

Üdv: Mentior

(#71036) Deck válasza batai15 (#71019) üzenetére


Deck
titán

Sajnos így van. Nagy 0 a szoftverkínálat. Különben nem lenne rossz a wp leszámítva a csempéket.

PS5

(#71037) blakey válasza Mentior (#71035) üzenetére


blakey
titán

A Moliplayer egész jó, nekem minden formátumot vitt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#71038) Mentior válasza blakey (#71037) üzenetére


Mentior
csendes tag

Nekem mostanában a mxplayerrel akadtak problémáim az ac3-at nem eszi....

(#71039) Mentior válasza Mentior (#71038) üzenetére


Mentior
csendes tag

Felülértékelve az elhangzottakat:

- Árkategória : 60-70.000 (a 70 az nagyon max)

- Használt vagy új? Új

- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával.

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Hosszú
- Mire használnád? Legfőképp telefonálás, viber, sms, navi, 1-1 fénykép, a vonaton rádió,mp3, a vonaton 1-1 film, vagy sorozatrész bambulása, . Max 4,7" szeretnék, de inkább kisebbet.

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android, wp jöhet IOS nem.

WP is jöhet :)

Előny lenne ha legalább 2 napot bírna az akku...

Nagyon köszönöm a segítséget!

(#71040) Shingen válasza Mentior (#71039) üzenetére


Shingen
addikt

Hasonló paraméterek szerint néznék én is telot, kíváncsian várom mit ajánlanak neked :)

風林火山

(#71041) blakey válasza Mentior (#71038) üzenetére


blakey
titán

Viszi csak le kell tölteni manuálisan egy neon kodeket, nem a playről, hanem xda-ról. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#71042) Sadol89


Sadol89
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni okostelefon vásárlásban. Ez lesz az első ilyen készülékem, eddig egy Nokia 1280-ast használtam évekig.

Külföldön élek, úgyhogy nem otthon venném, így az árral csak a kategóriát lőném be, ami maximum 200-220 € (60-65.000 Ft). Újonnan venném, kártyafüggetlenül. Teljesen átlagos felhasználásra kell; Telefonálás, SMS, Internetezés, zenehallgatás, filmnézés a fő fókusz, persze néha-néha 1-1 kép/videó elkészítése, de semmi eget rengető. OP. rendszerek között nem tudom a különbséget, Első blikkre Android jobbat tetszik. Nem értek hozzá, de amit én eddig néztem az az LG Optimus L9 és az LG L90. Nem tudom ezek mennyire vágnak egybe a fentiekkel.

Ilyen feltételekkel mit tudnátok ajánlani?
Köszönöm előre is.

(#71043) Mentior válasza blakey (#71041) üzenetére


Mentior
csendes tag

Ahá!

(#71044) batai15 válasza Mentior (#71039) üzenetére


batai15
félisten

Hát ha az a fránya 4.7 coll nem lenne akkor lenne egy redmi note phablet 8 mag 2 giga ram, nagy akku .
[link]
[link]
fene egye meg ennyiért max snap dragon 400 lesz akkor :(

(#71045) #70516736 válasza batai15 (#71044) üzenetére


#70516736
törölt tag

8 magos redmi note-t már nem igazán kapni újonnan

(#71046) batai15 válasza #70516736 (#71045) üzenetére


batai15
félisten

:((( no akkor ez van s400 . mondjuk 45 egy zte v5 újonnan ha a gyári gari nem számit.

(#71047) Shingen válasza batai15 (#71044) üzenetére


Shingen
addikt

pl. Lg G2 mini?

風林火山

(#71048) batai15 válasza Shingen (#71047) üzenetére


batai15
félisten

sogornak van. Amilyen jo a g2 olyan rossz a mini.

(#71049) Mentior válasza batai15 (#71044) üzenetére


Mentior
csendes tag

Köszi mester!

(#71050) monti0222w válasza pulguinha (#71034) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia Huawei G7 egyértelműen, ha nem zavar az, hogy 5.5 colos a kijelző. szinte mindenben jobb mint a többi amit írtál! Kijelző, aksi idő, processzor stb. :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.