Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#156001) Skilly


Skilly
aktív tag

Csak úgy döntöttem, hogy nem veszek Xiaomi vagy OnePlus telefont. Tehát csak Samsung S kategóriából csemegézek, a választásom pedig az S10-re esett.
S10 és S10 5G között nem igazán találtam túl nagy különbséget, nyilván az 5g a legnagyobb előnye. Viszont árban nem sokkal drágább, tehát mégis megérné az 5g-s verzió 2szer akkor háttértárral.
Kérdésem, hogy az 5g-s modell, az hogy bírja akkuidőben (ugye 5g modem, nagyobb kijelző) a sima S10 verzióhoz képest?
Plusz valahol olvastam, hogy 4g-s lefedettségű helyen rosszalkodik az 5g modem. Nem kap jelet, újra kell indítani a telefont, stb.
Előre is köszi! :R

HyperX

(#156002) xhege válasza Skilly (#156001) üzenetére


xhege
addikt

Hát az S10 akkuban sajnos sosem volt igazán combos. Szerintem fontold meg egy S10+ beszerzését inkább.

(#156003) Skilly válasza xhege (#156002) üzenetére


Skilly
aktív tag

S10+ nekem már az a határ értékben, ami sok. :) Az 5G-nek is nagyobb az akkuja, így akkor lehet azt választom. Köszi! :R

HyperX

(#156004) Bdanyy válasza xhege (#156000) üzenetére


Bdanyy
addikt

Eredeti hszben még 150 volt a limit. 3a-ban a snapdragon 670 hosszútávon nem tudom mennyire lesz elég, túl sokat nem terveznék vele

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#156005) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Vacialok,segitseg kellene skacok. A magyobb Ram os verziot vennem mindbol,tehat 6Gb ram. A kerdes,melyiket vegyem,es MIERT?
Poco x3 NFC.
Redmi note 9 pro.
MI note 10 lite
Samsung m3

(#156006) andrás47


andrás47
senior tag

Itt is van ajánlva néha a HancosyDigital, az elállási jognál ezek vannak feltüntetve nála , nem tűnik túl biztatónak, akkor ha felbontom amit rendeltem, nem vonatkozik rá az elállási jog ,vagy nem jól értelmezem ?

"A fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II.26.) Korm. rendelet szabályozása értelmében Felhasználó a megrendelt termék kézhez vételétől számított 14 napon belül indoklás nélkül elállhat a szerződéstől, visszaküldheti a megrendelt terméket bontaltan csomagolásában. Felbontott használt, meghibásodottt termékekre ez nem vonatkozik.
1.17. Az elállási jog gyakorlásának menete [A készülékek kézhezvételtől számított 14 napon belül vagyunk kötelesek cserélni, vagy pénzvisszafizetéssel, levásárlással kompenzálni amenyiben bontatlanul küldi vissza]
Elállási jog: Csak a bontatlan csomagolású termékekere vonatkozik. Ha elrontotta a rendelését, különböző terméket küldtünk, vagy nem azt kapta, amit megrendelt (pl: termékelírás). Felbontott csoamgolású termékeknél nem az elállás jog alapján kezeljük a reklamációkat."

(#156007) Dhampir válasza andrás47 (#156006) üzenetére


Dhampir
félisten

Ennek az lehet az előnye, hogy a bontott árut nem adják el teljes áron ismét valakinek.

(#156008) pinnacle válasza andrás47 (#156006) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ez persze nem igaz. Ez a törvény. Szerintem meg is büntetnék őket, vásárlók félrevezetése miatt.

14. A fogyasztót megillető elállási és felmondási jog alóli kivételek
29. § (1) A fogyasztó nem gyakorolhatja a 20. § szerinti jogát
i) lezárt csomagolású hang-, illetve képfelvétel, valamint számítógépes szoftver példányának adásvétele tekintetében, ha az átadást követően a fogyasztó a csomagolást felbontotta;

MM-nél 60 napig lehet elállni. 15 nap után már szigorúbbak a feltételek.

[ Szerkesztve ]

(#156009) hfrankee


hfrankee
senior tag

Sziasztok!
Összetörtem a telefonom és szeretnék újat venni és ebben kérem a segítségeteket.
Régi telefonom egy Huawei P smart 2019.
Tökéletesen megfelelt az igényeimnek, egy hasonló képességű (ha esetleg jobb, nem fogok durcizni) új készüléket keresek. Teljesen hétköznapi használatra(net,waze,email,navi..)
Valószínűleg szolgáltatótól veszem 50-70 ezres sávban.
Mit ajánlanátok?
Köszönöm

(#156010) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Samsung A30s telefonra, Android 10-re tudtok telefonhívás rögzítőt? Idáig ACR-t használtam, de az új telefonomon már nem működik. Írják is.

(#156011) Golyobis válasza Golyobis (#155989) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Erre kérhetnék egy kis segítséget? Maradjak a jól bevált a8-nál, vagy van valami jobb is?

(#156012) MC Pite


MC Pite
veterán

A 3A is felmerült, de nem akarok eMMC-s modellt 3-4 évre. Amúgy jó lenne köszi (meg hogy várjunk még pár hónapot a 4A-ra tippet is; attól tartok rohadt drága lesz, és karácsonyra nem is jut elég, hammarább meg nem ér ide normál áron).

Egyébként nem is értem, relatív sokan keresnek kompakt nem fullgagyi modellt, de gyakorlatilag nincs. S10e a pótpótpót terv, mert nem rossz (kamerában mondjuk messze nem árához méltó), de fő problémám, hogy töltőcsatitól a hangszórótól át minden az alaplapon van, plusz kijelzőcserével jár a bontás, úgyhogy nem nagyon szeretném javíttatni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#156013) xhege válasza MC Pite (#156012) üzenetére


xhege
addikt

Az S10e nálam kijelzőidőben 3 órát tudott és iszonyúan tudott melegedni. :( Én gyorsan megváltam tőle.

(#156014) Timeola válasza xhege (#156013) üzenetére


Timeola
aktív tag

Ugyanez nálam is. 2 nap múlva ment vissza szépen :U /a helyére az áruházban / :DDD.

(#156015) MC Pite válasza Timeola (#156014) üzenetére


MC Pite
veterán

Hja, akkor inkább teljesen ki is zárom, köszi.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#156016) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok. Telefont szeretnék venni ami viszonylag szép fotót készít, illetve lehet vele internetezni.
Megvegyem a Xiaomi 9.est vagy van jelenleg ennél jobb mobil
60.000.ft.ért üvegfóliával, hivatalos kettő év garanciával?
Tegnap bementem médiamarktba, hogy veszek telefont vagy alcatel
1S 3Gb rammal 2020.ast vagy Xiaomi 9A.t 2Gb. rammal . Próbálgattam őket az alcatel sokkal
gyorsabban megnyitotta az alkalmazásokat. Viszont abban ugye jóval kisebb
akku van, illetve csak három kártya megy bele. Aztán megláttam, a sima
xiaomi 9.et. Xiaomi 9 megvehető itt nálunk a városban egy kisebb üzletben
(Mobil Szombathely) 60.000.ft.ért. Hivatalos magyar kettő év garanciával
Dobozba ugye a szilikon tok, illetve tesznek rá ebben
az árban üveg fóliát. Amennyiben azt nézem, h megveszem a Xiaomi 9A.t vagy az Alcatel 1.st. és veszek rájuk tokot, üvegfóliát már majdnem ott van mint a Xiaomi 9.es üvegfóliával
szilikontokkal. No, de ilyenkor az ember már megnézné, h 60.000.Ft.ért lehet más
erősebb készüléket is venni. Mitévő legyek szerintetek? Köszönöm.

(#156017) Gyarmati_ válasza Kolty (#156016) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!
Ha a xiaomi 9 alatt a Xiaomi rdmi 9-et érted akkor azt már 50 eft körül is meg lehet venni 2 év gyári garival. pl., pl.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#156018) venom8888 válasza Golyobis (#156011) üzenetére


venom8888
őstag

Tenyleg szar a xiaomi GPS-e? Most akartam vrnni Poco x3,at vagy mi note 10 lite. De igy marad a samsung M31.

(#156019) Gyarmati_ válasza venom8888 (#156018) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Családban, baráti körben volt / van több xiaomi is. GPS gond nem volt, én is azzal navigálok, akkor is elég pontos ha gyalogosan közlekedek.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#156021) szkorhetz válasza venom8888 (#156018) üzenetére


szkorhetz
őstag

Dehogy szar.
Tipik urban legend ez is.

(#156023) tutis válasza #46372352 (#156022) üzenetére


tutis
őstag

2017-es telefont ne hasonlíts a maiakhoz.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#156024) osonte válasza venom8888 (#156018) üzenetére


osonte
senior tag

Az 5-ik Xiaomi telefonom van és egyiknek sem volt gondja a GPS részével. Volt közte Mi Note 10 Lite is.

(#156025) elfelejtette válasza #46372352 (#156022) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nálam most átmenetileg egy Redmi 3s van, az hibátlan...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#156026) Kolty válasza Gyarmati_ (#156017) üzenetére


Kolty
aktív tag

Köszönöm. Nem merek ilyen helyen venni ahol nem tudom személyesen az asztalt az eladóra dönteni.

(#156028) Cyrin válasza #46372352 (#156022) üzenetére


Cyrin
addikt

Nekem 4x volt, most cseréltem le, miuiHU rommal használtam, soha semmi gond nem volt a gps-szel...

(#156029) venom8888 válasza osonte (#156024) üzenetére


venom8888
őstag

Most UK ban akcios a POCO x3 nfc ,arra gondoltam, vagy mi note 10 lite, samsungM31 lenne a legjobb, jobb a kijelzoje mint a xiaomiknak,de a gyorstoltese lassu, ha gyors lenne, akkor nem venne senki S20 at mondjuk.

(#156030) wanted5 válasza #46372352 (#156027) üzenetére


wanted5
őstag

Én a mai napig egy 4x-et használok GPS-nek, mert nem fogom a rendes telefonomat szétégetni az ablakban, semmi baja nincs.
Meg bírom, amikor egy 35-40 ezer forintos valamit hasonlítanak az emberek egy 2x-3x annyiba kerülőbe, hát jóhogy szarabb mindenben :W
Manapság a nagyjából a legtöbb szituációban normálisan használható készülékek 80-100k-tól indulnak. Ezek a 20-30-40k kb a gyereknek jó lesz összetörni kategória.
(ne vegye magára senki, én is csóró vagyok, én se engedhetek meg magamnak sok mindent, de ami tény az tény)

(#156031) sipi83


sipi83
aktív tag

Sziasztok!
Édesapámnak szeretnék venni egy új okostelefont.
- Árkategória: kb. 50-55 ezer Forint
- Használt vagy új? Csak új
- Hol vennéd meg? Telenor (csak itt, mert flottás csomagban venném)
- Hosszú vagy rövid távra tervezel: Nagyon nem ismerem a mostani androidos okostelefonokat időtállóság, és hosszú távú sebesség tekintetében. Kb. 2-3 évig használná, ha ennyiért lehetséges-e ez egyáltalán.
- Mire használnád? Általános felhasználás lenne a cél: jó minőségű telefon funkciók, tehát jó hangszóró és mikrofon, vállalható kamera, kb. 2 napos üzemidő, unaloműző játékok (inkább gondolkodtató, kis hardverigényűek), kis böngészés, ilyesmi. Tényleg ált. felhasználás.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Minél kisebb, ha lehet.

Köszönöm előre is az ajánlásokat! :R
Ha muszáj kicsit fentebb menni árban, akkor még tehetek hozzá egy keveset.

(#156033) Faget


Faget
tag

Sziasztok! Segítséget kérek. 130.000 forintig költenék telefonra, de nem tudok választani. Androidot részesítem előnyben, fontos a szavatosság, a fotó, hogy ne kínai és ne kínában gyártott legyen. Fontos a gyártói garancia. Telefonálásra használom, néha youtube, viber, googlemaps. A támogatottság a privacy is fontos lenne. Ebben erősek az iphoneok, de nem gondolom azt, hogy jó biztonsági beállításokkal a google accounton ez annyival többet érne. Méretben nem szeretnék nagyit stb. A nokia 7.2 néztem ki. Köszi.

(#156034) Bdanyy válasza Faget (#156033) üzenetére


Bdanyy
addikt

Az iphone illetve a nokia az pont kínában gyártott. Samsung, lgk talán koreaiak (vagy vietnám), pl A71, g8s.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#156035) Faget válasza Bdanyy (#156034) üzenetére


Faget
tag

We are sure that most of you are aware that Nokia is indeed a Finnish company and that means a lot of Nokia phones are made in – yes you guessed it – Finland! But not all Nokia phones are made there. In fact, Nokia devices are made everywhere; Hong Kong, Mexico, China, Brazil, Germany, and more.

(#156036) Bdanyy válasza Faget (#156035) üzenetére


Bdanyy
addikt

Azóta a nokia telefonok átkerültek a HMD-hez, és bezárták 2012-ben az utolsó finn gyárat. Most a FIH Mobile (foxconn) gyártja a készülékeket, de az igaz, hogy nem csak kínában. Az jó kérdés, hogy a 7.2 épp hol készül, indiában gyártják pl az összeset amit oda szánnak.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#156037) Faget válasza Bdanyy (#156036) üzenetére


Faget
tag

Értem, köszönöm a választ.

(#156038) tom570


tom570
aktív tag

Sziasztok. Galaxy S7 nyugdíjazása után milyen készüléket ajánlanátok. Ami fontos az a jobb üzemidő és legalább az S7 kamera tudása. Lehet a használt elérhetőbb lenne árban, ami a lehető legkedvezőbb árfekvést jelenti. (P30 lite, xiaomi 9, Honor10...)

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#156039) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Milyen telefont vegyek?
Igényeim: 5,5 coll-nál ne legyen igazán nagyobb, normális kamera, barométer, értesítési led. Az S8 Active pont jó lenne, csak nehéz beszerezni és nulla szerviz. Teljesítmény nem annyira szempont, de azért muzeális értékre se vágyom.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#156040) MC Pite válasza sipi83 (#156031) üzenetére


MC Pite
veterán

A20e; P Smart vagy Y6 (nem vennék Huaweit, ha kirántják ezalól is, akkor idősebbek nem tudnak mit kezdeni vele),és a Honor 8S emiatt necces, pedig méretben oké lenne. A Samut meg pocsék kameta miatt nem venném, a többiek meg lefalább 6,5"-osak.

Vagy A41, de az már 70. Az a cégesem, elmegy. Nem gyors (eMMC), kamera elmegy, de legalább nem brutál nagy (nekem ez is nagy).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#156041) Golyobis válasza venom8888 (#156018) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Amiket én vettem, azoknak szar volt, igaz mind2 egy érából származott, azóta lehet hogy változott a helyzet, nem tudom, de ha az itteniek az ellenkezőjét mondanák azt ma már nem tartanám mérvadónak.

Akkoriban elkövettem azt a hibát, hogy az itteniek ajánlásaira hallgattam, de úgy látszik most nem lesz lehetőségem ilyen hibába esni, hiszem még csak válaszra sem méltatják a kérdésemet.

(#156042) sipi83 válasza MC Pite (#156040) üzenetére


sipi83
aktív tag

Köszi, átnézem őket....

[ Szerkesztve ]

(#156043) MC Pite válasza Golyobis (#155989) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha tetszik,akár A8 is jó lehet erre megint, akár A41, akár Xperia 10 II (drágább, de gyorsabb, kompaktabb, és erendedően megbízhatóbb szokott lenni).
Csatlakozó halál és autós használatra is jó egy jobbféle mágneses csatlakozó (pl Sikai).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#156044) venom8888 válasza Golyobis (#156041) üzenetére


venom8888
őstag

Ertem, ksozonom a valaszt :)

(#156046) OlliEffe


OlliEffe
újonc

Sziasztok!

Mivel telók terén tájékozatlan vagyok alapvetően, most viszont újat szeretnék venni, kérném segítségeteket. 2015-ben vett Huawei P8 Lite-omat cserélném, nem vagyok márkafüggő, de azért annak örülnék, ha maradna az android, már megszoktam.

Független, gyártói garival venném, és 100-120 ropit szánnék rá nagyjából.

Ami fontos számomra az az akksi, ez a P8 lite már vállalhatatlanul lemerül, jó lenne ha nem kellene aggódni, hogy esetleg netezek a telón vagy ilyesmi, és hamar lemerül.
Szeretek zenét hallgatni, ha jó hangzású a teló, lehet a hangszíneket állítani, egy kis basszust még hozzáadni, annak örülnék.
Egy átlagos kamera nekem elég, nem igazán fotózok.
Tárhely: ez lényeges, a jelenlegi 16 gb semmire sem elég.
A megbízhatóság mellett a gyorsaság is prioritás, ahogyan az érintőképernyő kezelhetősége is.
Ebből következik az egyik legfontosabb kívánalmam, a gépelés. Biztos én is bénázok, de a jelenlegi telón kritikán alul nehéz szöveget beírni, folyton más betűre kattint, és állandóan törölni, korrigálni stb. kell a szövegeket, ami a mai felgyorsult chat-es világban meglehetősen zavaró.
Nyilván egy jó wifi vétel, egy szép kép, videó nem árt, de pl egyáltalán nem játszom a telefonon, tehát ilyen tekintetben nincs szükségem nagyon bivaly telóra.

Hosszú távra venném ismét, kb. 5 évre, még ha ez lehetetlennek is tűnik.

Mit ajánlanátok?

Köszönöm szépen előre mis a válaszokat mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#156047) venom8888 válasza #46372352 (#156045) üzenetére


venom8888
őstag

A kijelzo minosegnek mi koze van a szar GPS antennahoz?

(#156048) Viktor0610 válasza venom8888 (#156047) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem neked válaszolt.
A(z esetleges) beégés miatt nem ajánlott az AMOLED, ha sokat haaználsz GPS-t.

Samsung Galaxy A54

(#156049) venom8888 válasza Viktor0610 (#156048) üzenetére


venom8888
őstag

Az komoly. Ezt nem tudtam. Es a super amoled,vagy mi jo akkor ha gos t is akarok hasznalni?

(#156050) Gyarmati_ válasza venom8888 (#156049) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

A többiek arra akarnak rávilágítani, hogy az összes fajta amoled kijelző statikus tartalom mellett beéghet. Ilyen felhasználásra jobb a IPS panel.
Nekem amoled kijelző van ennek ellenére a telefonnal navigálok, de android auto segítségével így a kijelzés a kocsi központi megjelenítőjén történik.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.