Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#152001) t72killer válasza TunerJoe (#151999) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem az lenne szimpatikus, ha en bloc beszántanák a mélyreható rendszerbuherálásokat és közvetlen a guglitól jönnének a frissítések legalább 5évig. Nem kéne azon izgulni, h a dzsunka gyártó már mésfél év múlva biztonsági réseket hagy nyitva...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#152002) Kempetlen válasza TunerJoe (#151999) üzenetére


Kempetlen
tag

Semmi olyan nincs az egyéb rendszerekben, amitől jobbak lennének a stocknál, így irreleváns az egyéni preferencia kérdése. És mint írtam, a megjelenés launcher-függő. Abból felmegy a Nova vagy más, és a megjelenés is kipipálva. A nem stock minden esetben hátrányban van, csak adott a kevésbé és a jobban elviselhető bloatware-mennyiség. Ennyi a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#152003) Sgr_A válasza Kempetlen (#152002) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nem a megjelenésről van szó
hanem pl a beállítások kinézetéről meg szegénységégéről vagy az állapot sávról

(#152004) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Off off!
Köszi!

Samsung Galaxy A54

(#152005) Remov válasza Bdanyy (#151997) üzenetére


Remov
aktív tag

Igen, ezért kértem helyette ajánlást :D

(#152006) trebrona válasza Kempetlen (#152002) üzenetére


trebrona
nagyúr

Olvasgass még kicsit a témában, ha már saját tapasztalat alapján nem tudsz állást foglalni. Messze nem csak egy launcher és bloatware kérdés a funkcionalitás.

(#152004) Viktor0610
Ezt meg későn olvastam, sorry! :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#152007) TunerJoe válasza Kempetlen (#152002) üzenetére


TunerJoe
senior tag

"Semmi olyan nincs az egyéb rendszerekben, amitől jobbak lennének a stocknál"
A teljesség igénye nélkül (és ezek csak MIUI-os funkciók):
-Testreszabható AOD
-Quick Ball (nagyon hasznos tud lenni hogy bárhonnan indíthatsz bármilyen alkalmazást)
-Egykezes mód (ez mondjuk lehet van a stockban)
-Gomkombinációkhoz hozzárendelhető akciók
-Második asztal
-Video toolbox
-Klónozott alkalmazások
-Olyan funkciók amiket a Google később vezetett be már a MIUI 9 is tudta (2017) pl teljes gesztusvezérlés
Lehet hogy neked ezek a funkciók irrelevánsak, (én sem használom mindet), de nagyon sok embernek fontosak és kényelmesek lehetnek. A megjelenés alatt egyébként nem a főképernyő megjelenését értettem. De ha már a launchereknél tartunk, nagyon sok ember nem is tudja, hogy mi az, vagy tudja, de nem érdekli, és részben ez alapján fogja értékelni a rendszert, tehát igenis számít, hogy hogyan néz ki a rendszernek ez a része. Véletlenül se értsd félre, nem a stock rendszer ellen beszélek továbbra sem, mert nyilván megvannak az előnyei, de ettől függetlenül van létjogosultsága a többinek, és vannak emberek akiknek nem jön be a stock Android.

[ Szerkesztve ]

instagram.com/albert__gyorgy

(#152008) Kempetlen válasza TunerJoe (#152007) üzenetére


Kempetlen
tag

Oké, világos. Bár ezek közül sokminden pótolható a Play-ből is, már ha tényleg szükség van rá.

(#152009) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Offot befejezni! :(((

Samsung Galaxy A54

(#152010) nyisziati válasza Ezekiell (#151994) üzenetére


nyisziati
veterán

Ha az embernek csak 50-60 ezer forintja van telefonra, akkor nincs sok választása. Együtt kel élnie pár aprósággal. De a keret szűkössége miatt ez a legtöbb embernek evidens.
Aki finnyás, az úgyis tájékozódik és olyat vesz, ami megfelel az igényeinek.

(#151996) Kempetlen : hány telefont tudsz ajánlani stock droiddal?

(#152009) Viktor0610 : befejeztem. :D

[ Szerkesztve ]

(#152011) darvak


darvak
senior tag

Sziasztok,

Új telefont keresek alábbiak szerint:

- Árkategória. 150 000Ft
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Kártyafüggetlen, v Vodafone
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, ~3 évre lenne
- Mire használnád? e-mail, kamera, ami belefér, megbízható működés, Dual SIM
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? mindegy
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? ~ 5.5"

Köszi előre is:))

[ Szerkesztve ]

(#152012) TeeJay válasza Ezekiell (#151994) üzenetére


TeeJay
félisten

erre van a xiaomi.eu ROM ami meg patent :K
Redmi Note 9S-re is van már béta TWRP, van már rá egyszerűen telepíthető xiaomi.eu ROM
jó áron jó telefon jó szoftverrel
top 3-ban lesz eladásban nyakamat rá :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#152013) IOX válasza Norbi. (#151904) üzenetére


IOX
tag

Szia! Valahol hallottam arról, hogy hűséggel kötött szerződésnél egy bizonyos idő után jelképes összegért ajánl fel valamelyik szolgáltató új telefont. Ennek mi a menete, melyik szolgáltatónál van ez?
Köszönöm

(#152014) Drzzt


Drzzt
csendes tag

Sziasztok!

Apukámnak kéne telefon, tudnátok ajánlani alternativákat?
Kiindulásnak annyit, hogy most egy nagyon régi Samsungot használ (nem is tudom milyen tipus), de anyukám Xiaomi Mi A2 Lite-ja tetszene neki, csak valami férfiasabb szinben. Na de ezt a telefont már nem nagyon lehet kapni... Illetve van hasonló de jobb? Én nem találtam...

- Árkategória. 60000 Ft (70 ezerig fel lehet menni, ha igy elérhető valami jobb)
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Kártyafüggetlen, valami magyar webshopból, hogy egy évig legyen garancia.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, minél hosszabb, de 3 év már mesésen elég
- Mire használnád?
Főleg telefonálás. Fényképezés. Kevés Viber (Selfie kamera...). Netezés nem igazán lenne, ha a vibert nem ide soroljuk.
Fontos a hosszú üzemidő még meg a magyar nyelvű menü.
Megbizhatóságban elég ha azt a szintet hozza minta a Xiaomi A2 Lite.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? csak Android.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? ~ 5.5" - 6"
Telefon preferált mérete: 149.3 x 71.7 x 8.8 mm, persze pár mm különbség belefér. Inkább picit keskenyebb legyen ha más a méret mint az A2 Lite.

Szempontok közül legfontosabb a hosszú üzemidő és a méret. Annyi még, hogy kicsit kiabálva telefonál az öreg, de gondolom ezt mindegyik telefon ugyanolyan jól kezeli... Jah még a kihangositás nem hátrány ha jól szól, de azért itt nincsenek nagy igények.

Amiket én néztem:
Huawei P30 Lite - tök jó kamera, de 70e Ft az ára :(, kisebb aksi :(
Xiaomi Mi 8 Lite - ez kicsit nagyobb, de árban kb jó. Kisebb aksi :(
Honor 20 lite - hasonló, picit nagyobb, de árban kb jó. kisebb aksi :(

Igazából azt hiszem mind3 elfogadható lenne, de hátha ti tudtok valami jobbat mondani! Illetve van ezeknek valami hiányossága amire figyelni kell?

A válaszokat előre is köszi!

(#152015) Enzolord


Enzolord
addikt

Sziasztok. T-nél hosszabbítók hűséget, így tudok telefont vásárolni. Milyen telefont ajánlatok, ami 2-3 évig kiszolgál? Androidot keresek. Néztem a P30Prot, az S10+, S20, vagy az S20+. Melyik az, amelyik a legjobban megéri? De ha inkább mast javasoltok, azt is szívesen meghallgatom. Legalábbis olvasom. :R

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#152016) TunerJoe válasza Drzzt (#152014) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Redmi Note 9S, ha a méret nem baj.

[ Szerkesztve ]

instagram.com/albert__gyorgy

(#152017) trialboj


trialboj
őstag

Wireless töltőt keresek, de nem találom hozzá a topikot. Ehhez hasonló design kellene.
Köszi

//
Van rá valami mód, hogy listázza az összes kiemelt topikot egy főtopicban? Állítólag van valami kínai mit vegyek, topic, de azt sem találom, fogalmam sincs hogy keressek rá.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#152018) Kempetlen válasza nyisziati (#152010) üzenetére


Kempetlen
tag

Nyilván nem sokat, de ez nem az én tudatlanságom, inkább a piac jellemzője. A Nokia az egyetlen üde folt ilyen szempontból. És most azt is vennénk, ha lenne megfelelő konfigurációjuk OLED kijelzővel.

[ Szerkesztve ]

(#152019) nyisziati válasza Kempetlen (#152018) üzenetére


nyisziati
veterán

Pontosan errről van szó. NINCS ajánlható telefon stock droiddal.

(#152015) Enzolord : szia! Bármelyik kiszolgál. Az S10-ben még van jack, ha számít.

(#152020) Kempetlen válasza nyisziati (#152019) üzenetére


Kempetlen
tag

Jó, és? Mindig is tudtuk, hogy idióták a fogyasztók.

(#152021) maczera válasza IOX (#152013) üzenetére


maczera
aktív tag

Szerintem mindegyiknél van, de a hűség önmagában nem elég, hanem sok-sok pénzt kell náluk elkölteni. Én a mobilflottás alapdíjnál ritkán fizetek többet, ezért nem is számíthatok kb. 200 Ft-nál nagyobb "kedvezményre"....

(#152022) IOX


IOX
tag

Az jó. Melyik szolgáltató ez?

(#152023) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok!
Milyen telefont érdemes vennem?
Samsung S8 ról való váltás lenne.
Tepsi telefont nem akarok mindenképp ez a méret a jó. (Nyilván ha egy picit nagyobb az nem baj)
Fontos volna hogy a kamera fejlődjön és valamelyest az üzemidő is, legyen támogatott aránylag friss teló.
Van egy Samu Watch Active 2 órám azzal legyen kompatibilis.
200000 Ft nál 1 egy fillérrel se akarok többet adni érte de jó lenne még olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#152024) TunerJoe válasza Szajo (#152023) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Huawei P30 Pro

instagram.com/albert__gyorgy

(#152025) nyisziati válasza darvak (#152011) üzenetére


nyisziati
veterán

Szia!
Ez a méretkategória nagyjából 150 mm volt pár éve, ma már ebben elvétve gyártanak telefont.
A legközelebbiek a Samsung Galaxy S10 (150mm) és S10e(142 mm), de ezek 150 és 200 közé esnek árban. (vagy fölé)
A Huawei P30 befér 150 ezer alá, és méretben is 150 mm, de Huawei-t nem szoktam ajánlani, ki tudja, meddig mérgesedik a kereskedelmi háború.
Méretben-árban jó lenne még az új iPhone SE (2020), de az csak a Telekomnál dual-sim-es, a másik két szolgáltató - tudtommal - nem éget e-sim-et.

Ha a mérettel följebb mennél, akkor a Xiaomitól lenne két telefon, a MI 9T pro (156 mm), és a MI Note 10 (158 mm).

A Galaxy-kat azért vettem előre, mert én azt venném. Inkább az S10-et, a nagyobb aksi miatt.

(#152026) TunerJoe válasza TunerJoe (#152024) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Jajj tényleg a méret igényeket nem figyeltem, bocsi

instagram.com/albert__gyorgy

(#152028) Ezekiell válasza TunerJoe (#152026) üzenetére


Ezekiell
veterán

A p30 Pro az az S8+ mérete éppen, szóval még bele is férhet neki - és tényleg jó választás lenne.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#152029) nyisziati válasza #46372352 (#152027) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezzel csak az a baj, hogy még nem jelent meg. :)
De ha az előd nyomdokain jár, akkor nem lesz nagy durranás.
A 6.2-nél minden szempontból jobb egy Redmi Note 8T.

(#152030) Szajo válasza TunerJoe (#152024) üzenetére


Szajo
őstag

Van rajta google szolgáltatás?
Valamint huaweiben nem vagyok otthon mindig samsungos voltam használtam a Samsung cloud,email,note
Mennyire nehéz át integrálni mindent?
Samsung órán működne-e ugyanúgy a szinkron az emailekkel, emlékeztetőkkel stb? Vagy ezek a samu appokletőlthetőek huaweire is?
(Maradnék amúgy Samsung párti ha nem szálltak volna el az árakkal)

[ Szerkesztve ]

(#152031) TunerJoe válasza Szajo (#152030) üzenetére


TunerJoe
senior tag

A Samsung óra minden iOS és Android telefonnal működik, az alkalmazások letölthetőek hozzá.
Google szolgáltatás van.
Samsung Cloud az sajnos csak böngészőből elérhető.
A Smart Switch alkalmazással szerintem annyira nem nehéz az adatok átköltöztetése, de ehhez annyira nem értek, majd megmondja más, aki már használta.

[ Szerkesztve ]

instagram.com/albert__gyorgy

(#152032) Norbi. válasza IOX (#152022) üzenetére


Norbi.
őstag

Telenornál ha jól emlékszem, de részleteket nem tudok. Az se biztos, hogy megy még. Meg azt sem hiszem, hogy jelképes az összeg.

(#152033) darvak válasza nyisziati (#152025) üzenetére


darvak
senior tag

Szia,

Köszi a választ, kicsit pontosítom magam.

Méret nincs kőbe vésve, csak nem akarnék giganagy készüléket. Samsung-ot kizárnám, egyszerűen nem szeretnék.
Google szolgáltatások kellenek, 150eFt alá kéne menni árba.
Xiaomi MI A1-et használok most, kis túlzással utálom, nem szeretnék újra Xiaomi-t.

Tudom így eléggé bekorlátozott a sáv, sőt még ebben az árban csak nagyon kompromisszumos telefon tud létezni, de szeretném tudni,h mik a lehetőségek.
Pixel 3A, Honor 20pro, én ilyeneket néztem. :)

[ Szerkesztve ]

(#152034) nyisziati válasza darvak (#152033) üzenetére


nyisziati
veterán

A Pixel 3A jó készülék, de az is csak e-sim-es, nem fizikai dual-sim.
A Honor 20 pro meg a P30 fizikai kártyahelyesek. (154 mm a Honor)

Ha nem tartasz a Huawei-től, akkor azokat érdemes megnézni élőben.

(#152035) Ezekiell válasza Szajo (#152030) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ha mindig is Samsungos voltál, és az is akarsz maradni, akkor vegyél egy S10e-t, és kész, teljesen meg leszel vele elégedve.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#152036) Spazzz


Spazzz
tag

A P20 pro ha jo arban van erdemes megvenni? 2018-hoz kepes feljodott valamelyik olcsobb telefon ~120k korul?

(#152037) darvak válasza nyisziati (#152034) üzenetére


darvak
senior tag

De azok Google szolgáltatás mentesek,nem?
Melyik Huawei-ről lenne szó?
E-sim miben jelent hátrányt? Lehet igényelni,nem?

[ Szerkesztve ]

(#152038) Gubu0101 válasza Ezekiell (#152035) üzenetére


Gubu0101
veterán

Aksiban azert nem tul combos, a folyamatos szinkronizacio, bluetooth stb pik pak megeszi.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#152039) TunerJoe válasza Spazzz (#152036) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Huawei P30, ha nagyon fontos a kamera akkor valamivel drágábban Mi Note 10.

instagram.com/albert__gyorgy

(#152041) Szajo válasza Gubu0101 (#152038) üzenetére


Szajo
őstag

Igen ez a bajom azzal, olvastam a topicját és nem valami jó az akkuidő....
Sokszor az S8 akksija is kevés pedig gyári új van benne 2-3 hónapja.
Egyébkent honor 20 pro-t is nézegettem, ha az IPS nem zavar az jó vétel lehet? (Majd élőben meg nézem pár telóval együtt)

[ Szerkesztve ]

(#152042) xhege válasza Szajo (#152041) üzenetére


xhege
addikt

Jelenleg Honor 20 prot használok és nagyon jó telefonnak tartom. Előtte S10e volt ... 2 hétig, de sikítva adtam el.

(#152043) t72killer válasza Gubu0101 (#152038) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, s10-esek közül én csak a plusz-t venném/a modern világban 4Ah alá semmiképp se mennék. Ráadásul az exynos szeret idle-ben is zabálni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#152044) xhege válasza darvak (#152037) üzenetére


xhege
addikt

Mind a P30 Pro, mind a Honor 20 pro teljes mértékben Google támogatott készülék. Emiatt nem kell tartani tőlük.

(#152045) nyisziati válasza darvak (#152037) üzenetére


nyisziati
veterán

Csak azt tudom megerősíteni, amit föntebb is írtak.
E-sim csak a Telekomnál van.
A Honor 20 pro és a Huawei P30 pedig még teljes Google-csomaggal van szoftverelve.

(#152046) IOX válasza Norbi. (#152032) üzenetére


IOX
tag

Megtudtam. Vodafone-nál volt, 1 Ft-ért lehetett venni. Részleteket nem tudom.

(#152047) Alliterator


Alliterator
csendes tag

Sziasztok,
Jelenleg egy első generációs iPhone SE-t használok. Most már érzem, hogy egyre lassabb, nem bírja az akksi sem, és a töltéssel is gondok vannak. Úgyhogy egy új mobil kellene. Nem vagyok nagy telefonguru, nem akarok mókolni rajta semmit, csak használni. Ezért is volt elég a zárt ios rendszer. Nem akarok 150-180 ezret költeni, úgyhogy sajnos a iPhone-ok kiesnek a kosárból.
Árkategória: max 80 ezer
Használt vagy új? Új
Hol vennéd meg? Függetlenül vagy T
Hosszú vagy rövid távra tervezel: inkább hosszabb távra
Mire használnád? Alap telefon funkciók, sok netezés, ami NEM lényeges: játék, filmezés
Ragaszkodsz valamelyik operációs rendszerhez: ne kelljen szoftver szinten piszkálni. Legyen stabil felhasználói szinten. Nyílván appokat telepítgetek, de szoftveresen nem akarok mókolni vele
Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Minél kisebb, akár 5” alatt, de mindenképp 6” alatt. Ha nagyobb, akkor inkább a keskenyebb típus.

Amit eddig találtam az a Galaxy A40, de hátha van ötlet, hogy mi lehetne még opció.
Köszi

(#152048) badrian250 válasza darvak (#152011) üzenetére


badrian250
tag

Én ennyiből p30at vettem januárban, teljesen meg vagyok vele elégedve. Kamera szép képeket csinál este is, akkuidő tök jó (nyilván használatfüggő). Előtte vettem egy Samsung s10e-t, 1 hét után vittem vissza, mert 1 napot sem bírt akksival és nekem túl kicsit volt, meg nem tetszett a samusing rendszere. Elvileg teljes google csomaggal van a p30, szépen jönnek rá frissítések.

(#152049) nyisziati válasza Alliterator (#152047) üzenetére


nyisziati
veterán

Szia!
Lehet, hogy mégis inkább használt iPhone-t kéne nézned. Vagy szolgáltatótól részletre egy új SE (2020)-at, vagy iPhone 7-et. Androidosban nemigen fogsz olyat találni, ami annyira stabil.

80 környékén van a Xiaomi Redmi Note 8T, gyors, jól bírja az aksija, de vannak idegesítő hibái. A frissítések se mindig szoktak jók lenni. Ja és méretileg ez nem kicsi.
A Galaxy A40 is jó, csak az meg lassúcska. Használtam céges telefonként, otthoninak nem kéne.

Úgyhogy én a helyedben inkább iOS platformon maradnék.

(#152050) darvak válasza nyisziati (#152045) üzenetére


darvak
senior tag

@xhege
@ Zsolt72
Köszi a válaszokat :R

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.