Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56851) norbert1998 válasza pit stop (#56847) üzenetére


norbert1998
veterán

na ez feldobta a reggelt. köszönöm :D

minek: sajnos, míg vissza nem kapom az sp-m addig csak egy pocket neom van. a legmenőbb játék rá a gravity dash, de az legalább jól fut. a hüvelykujjam akkor, mint 4-5 betű a billentyűzetén, és így is fél óraa egy normális szöveget írni. de legalább az üzemideje odavág. elég rendesen.

kromatika: én is a HTC One-t ajjánlanám, de sajnos, ha nem jó az üzemidő, akkor a g2-t mondom

aneda:azért azt ne is próbáljuk tagadni, hogy a 4s már eléggé elavult és harmatos. 70 ezerért vannak sokkal jobb vételek. az a pár lumia szvsz. hoz akkora zintet, mint a 4s és még olcsóbb is, messze szebb képernyővel. persze, ha foglalkozna a nokia a 8xx és 7xx szériával, egyszerűbb lenne a dolog

[ Szerkesztve ]

(#56852) galaxys80 válasza norbert1998 (#56851) üzenetére


galaxys80
veterán

Lumia 630/635-nek szebb a képernyője, mint a 4S-nek?
Édes istenem. :(((

640 x 960 pixels, 3.5 inches (~330 ppi pixel density) kontra 480 x 854 pixels, 4.5 inches (~218 ppi pixel density)

[ Szerkesztve ]

(#56853) kromatika válasza norbert1998 (#56851) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm a válaszokat. Gyári romot használok..Akkor Vagy HTC One,vagy LG G2 az esélyes.Frissítés terén melyik gyártó a kettő közül a jobb.?Melyik lesz szerintetek tovább támogatott?Konkrétan meg fogják e kapni az Android L-t,Erről van valami infó?Bocs még 1 :R .Nexus 5 ezekhez képest hogyan áll?(azt tudom hogy ez a legjobban támogatott)mint általában telót kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#56854) Mentior


Mentior
csendes tag

Sziasztok!

Telefonvásárlás előtt állok, és szeretném kérni a segítségeteket, mivel nem vagyok egy nagy telefonmágus :)

Ahhoz, hogy a segítségedre lehessünk a hozzászólásod megírása előtt át kell gondolnod néhány dolgot, amiket mindenképp jó lenne tudnunk:

- Árkategória.
50-75e

- Használt vagy új:
Új

- Hol vennéd meg?
Függetlenül újonnan

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Minimum 3 év

- Mire használnád?

Viber
Rádió és Mp3
Google navi térkép
Telefon, sms
E-mail
Unalmas percekben valami sorozat-film
Fényképezéss sem utolsó, de nem kell valami über 1280 megapixeles cucc, eddig egy sony xperia ray szolgált ki

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Nem értek a programozásukhoz, a lényeg h USB-be be cuccok fel és le :), ebből gondolom akkor nyílt?!

- Milyen kialakítású telefont keresel? (bar, slide, flip, stb..)
Érintőképernyőst

Valamelyik márka fanja vagy, olyat szeretnél?
Eddig egy sony xperia ray szolgált ki, szeretnék egy kb hasonló méretű nem tepsi telefont; a Nokia-áktól félek nem tetszik bennük ez a tapéta jellegű menürendszer. Inkább samsung felé hajlanék.

Eddig a Samsung galaxy s4 mini volt ami tetszett (de ha ajánlotok több készüléket mindet megnézem), de mondták az ismerősök, hogy kérjem ki a véleményetek, mert valami Kite-cat-os dolog változni fog, meg egyébként is!

Előre köszi a segítséget!

(#56855) Polllen válasza Mentior (#56854) üzenetére


Polllen
nagyúr

A viber miatt a wp necces, mert az értesítések még mindig szeretnek késni néha 5-10 percet.

Nem tudom függetlenül belefér-e, de LG G2 mini.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#56856) Mentior válasza Polllen (#56855) üzenetére


Mentior
csendes tag

72-95e méri a Lg G2-t valóban necces :S. Utánaolvasok, esetleg más telefon ajánlat?

(#56857) Keil Walker válasza Mentior (#56856) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Motorola moto g, de a Samsung s4 mini is jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#56858) Mentior válasza Keil Walker (#56857) üzenetére


Mentior
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget srácok!

(#56859) minek?:S válasza galaxys80 (#56852) üzenetére


minek?:S
őstag

Igen, mert a 2 év használhatósághoz maximálisan kell az a gyönyörű kijelző... akkor még mindig BB Z10... i4S jó jó.. de nem vennék már 2 évre.. főleg ennyiért nem, mondjuk Lumiákból nem a 630at kellett volna ajánlani, ezt ő is belátja.. de nehogy már az alapján válasszunk egy 3 éves modellt még 2 évre, mert szép a kijelzője.

Mentior

S4 mini nem rossz, ha szereted a kezelőfelületet, amit ha értesz hozzá akkor illik azért lecserélni, én is a G2 minit ajánlanám inkább.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#56860) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Moto G vs Xperia SP melyiket?
Fontos a kamera is,de fontos a kepernyo minosege es az android frissitesek is.

(#56861) Viktor0610 válasza juhiimi (#56860) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egyértelmű Moto G.

Még kamerában is jobb, hiába az SP 8 megapixele. :D Amennyiben a 4G-s verziót veszed, pár ezressel többért, még a bővíthetőségről sem kell lemondj, meg az LTE is meglesz. :)

A kamerához egy összehasonlító link. Öt megapixelre skálázva látszik a különbség. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#56862) minek?:S válasza juhiimi (#56860) üzenetére


minek?:S
őstag

Szerintem Moto G, frissítésekben mindenféleképpen jobb, Kijelzőben az SP nem a legszebb szvsz.Kamerát nem tudom.

Üdv.:M.

(#56863) w333 válasza juhiimi (#56860) üzenetére


w333
félisten

Moto G ! pont most olvasom hogy mindenkinek ma jött a 4.4.4 frissítés :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56864) galaxys80 válasza minek?:S (#56859) üzenetére


galaxys80
veterán

Mondtam én egyetlen szóval is, hogy vegyen 4S-t két évre? Én sem vennék.
De továbbmegyek Z10 sem lesz már 2 év múlva a fasorban sem. Ahogy a jelenleg telefonok elég nagy százaléka sem.

A reakcióm arra irányult, hogy már megint (nagyon sokadszorra) valótlan, hülyeségeket állít.

(#56865) norbert1998 válasza galaxys80 (#56852) üzenetére


norbert1998
veterán

*nagyobb. már mennem kellett vissza dolgozni :K pl. böngészésre akkor is jobb a lumia nagyobbja, ha kisebb a ppi.

w333: troll leszek, sp-n már 26 napja van :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#56866) Polllen válasza minek?:S (#56859) üzenetére


Polllen
nagyúr

Jó telefon a Z10, látom tolod is - legalább megteszi vki -, de az appok nagy része play verzió rajta. És szépen elolvad az előnye így.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#56867) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Koszi a valaszokat,mostmar tenyleg leteszem a vegeleges voksom a Moto G mellett :)
(bar a kameraja az osszehasonlitasban nekem mosottabbnak tunik :P)

(#56868) minek?:S válasza Polllen (#56866) üzenetére


minek?:S
őstag

Előny, vagy hátrány az a Snap.. szerintem előny.. + még ott van/lesz(10.3mal) az Amazonos bolt, és van BBW is, amiknek mondjuk emellett nincs túl sok értelme, de van alternatíva legalább. Viszont szvsz androidnál 100x jobb, pláne ebben az árkategóriában. Persze.. nem tökéletes, ezt nem is állítom, de akik androidról váltottak bármilyen BB-re, vagy verik a fejüket, hogy miért csak most(én is), vagy pedig örülnek, hogy megtették, persze itt is vannak kivételek, akik inkább visszaváltanak, mert hiányzik mondjuk a nyíltság. Akinek lehet, annak ajánlom. Droidon nem fogott meg egy gyártó sem.. talán a HTC.. de az meg ugye nem az olcsóságáról híres, és én nagyon büszke vagyok a BBre. Hogy hosszútávon mi lesz a nyerő, azt nem tudhatjuk, amik most piacon vannak valószínűleg nem, de míg droidnál tudjuk, hogy az átlag 1 - 1,5 év, amíg frissítgetik, Addig a BB10nél ezt nem tudjuk és csak reméljük, hogy azért még sokáig kap frissítéseket.

norbert1998

Ja hát igen, én sokszor 4.2-n is félre nyomok, pedig az már azért nem olyan kicsi, nekem nem kell 6-7", pedig gondolkodtam rajta, mert tényleg lapát kezeim vannak, szerencsére arányos ahhoz a 2 méterhez.. csak a 16 évhez nem.. :U

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#56869) w333 válasza norbert1998 (#56865) üzenetére


w333
félisten

De már fél éve rajta van a 4.4.2, SP pedig JB után egyből a 4.4.4 -t kapta :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56870) Viktor0610 válasza juhiimi (#56867) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én azt szoktam nézni, hogy a színeket hogy adja vissza a kérdéses készülék, illetve ha a színek feletti betűket nézed, mindkét telefon elmossa a betűket, de a Moto G nem annyira.

Samsung Galaxy A54

(#56871) Juliuska válasza bigdady (#47) üzenetére


Juliuska
senior tag

jól mondja korpicschess a (#48) posztjában: simán menj máshová...
besz*ráááás...! :Y Egy 2012-09-09-i problémát válaszoltam meg... :D

[ Szerkesztve ]

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#56872) minek?:S válasza Juliuska (#56871) üzenetére


minek?:S
őstag

Jézus milyen régi hsz(ok). :C

Üdv.:M.

(#56873) Juliuska válasza minek?:S (#56872) üzenetére


Juliuska
senior tag

csak most tudatosult bennem is... :B
(elnézést a figyelmetlenségemért)

[ Szerkesztve ]

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#56874) m1lan válasza w333 (#56869) üzenetére


m1lan
őstag

...ami ráadásul nem gyári szoftver, mókolás nélkül 4.3 a legfrissebb rá.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#56875) norbert1998 válasza w333 (#56869) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem ugy ertettem. A cyanogen csapat es bagyusz koma altal van nekunk. Ezert irtam, hogy trollkodni fogok ;]

(#56876) w333


w333
félisten

(#56874) m1lan / (#56875) norbert1998

Na ezt nem tudtam ... azt hittem hogy az SP is megkapta már 4.4.4 -t :B

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56877) minek?:S válasza Juliuska (#56873) üzenetére


minek?:S
őstag

Hogy sikerült? :P

Amúgy látom tudod mi a jó... GSX-R .. :R

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#56878) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Korábban kaptam itt segítséget, aminek eredménye már lett: 2 db 630 van a cégnél, én még vacillálok az új Prestigio 8500 miatt, de lehet marad a 630 nekem is. Az egyik kolleginát az istennek nem sikerült rábeszélni egyik nokiára sem (520, 625, 630), főleg azért, mert nokia... Na mindegy, feltett szándéka, hogy androidot akar. 1 GB memóriával 4"-4,5" (inkább a 4" felé neki), magyar menüvel (Motorola bukó sajnos) lehet kapni androidos telefont? Ami esélyes, hogy nem lassul be 1-2 hónap után?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#56879) pit stop válasza CactuS (#56878) üzenetére


pit stop
addikt

Nálunk L70 van, nemnagyon panaszkodnak rá. Vagy ott van még Xperia M.
Keretet nem írtál, de gondolom minél olcsóbban kéne.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#56880) minek?:S válasza CactuS (#56878) üzenetére


minek?:S
őstag

HTC Desire 601? Vagy az már nem fér bele?

Üdv.:M.

(#56881) CactuS válasza pit stop (#56879) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Bocsánat, kimaradt. 630 áráig bezárólag kb. Az bruttó 50.000 Ft. Igazából ez is csak azért lett, mert a 630 várhatóan több évig kitart. (Az előd Galaxy ace/ace plus-os förtelmesek voltak, de már nem bírtuk a szenvedést)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#56882) pit stop válasza CactuS (#56881) üzenetére


pit stop
addikt

Amiket írtam akkor az pont reális :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#56883) ult1mate


ult1mate
tag

Sziasztok,
Van netto 50-em egy céges androidos telóra, csak kérdés, hogy milyet nézzek.
Nem nagyon vagyok otthon a mai készülékekben és már követni sem lehet őket.
Köszi!

(#56884) bluekoli


bluekoli
tag

Tisztán csak a fenykep es videokepessegeket tekintve melyik a legjobb okostelefon? Tudom, hogy ezek telefonok, nem fenykepezök/kamerak, de sokszor van ugy, hogy csak a telefon van nalam, ezert fontos lenne, hogy azzal is a legjobb minösegü felveteleket tudjam kesziteni.

Köszönöm.

(#56885) Viktor0610 válasza bluekoli (#56884) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nagyon nem mindegy az árkategória.

Most így hirtelen a Nokia 1020 jutott eszembe. :)

Samsung Galaxy A54

(#56886) hroberto válasza bluekoli (#56884) üzenetére


hroberto
veterán

Lumia 1020.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#56887) minek?:S válasza ult1mate (#56883) üzenetére


minek?:S
őstag

Ha fontos a jó rendszer: Desire 601.

bluekoli

L1020

Üdv.:M.

(#56888) bluekoli


bluekoli
tag

Köszi a valaszokat a Lumia 1020 kamerajarol valoban nagyon jokat irnak. Ha ugy szüketinem tovabb a kört, hogy a legjobb kameraval rendelkezö android-os telefont szeretnek max 200k-ig?

(#56889) minek?:S válasza bluekoli (#56888) üzenetére


minek?:S
őstag

Talán Z1 compact, de majd a többiek is írják.

Üdv.:M.

(#56890) Blackmirror válasza minek?:S (#56889) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Az miért?

iPhone X@R, iPad Pro

(#56891) Polllen válasza minek?:S (#56889) üzenetére


Polllen
nagyúr

:C rég nevettem ilyen jót.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#56892) norbert1998 válasza bluekoli (#56888) üzenetére


norbert1998
veterán

1020 messze ver. A z1c majdhogynem csapnivalo. A 2014-es kameratesztet sassold meg a lapcsaládon. Nagyjabol ket honapja volt.

(#56893) Nikopol84


Nikopol84
csendes tag

Sziasztok!

Telefont keresek magamnak hosszú távra. Egyben előfizetést is fogok kötni.
Amit most kinéztem magamnak az a tmobile-os Apple iPhone 5S 16GB.
Szerencsére megengedhetem magamnak hogy kifizessem azt a 6-8 applikációt amit majd használni fogok. Ennek ellenére is vacillálok egy androidos készüléken. Hasonló árkategóriában mi a legjobb androidos készülék, és mit nyernék/veszítenék vele? Hangsúlyozom az ingyenes applikációk nem annyira érdekesek.

Köszönöm a segítségeteket!

(#56894) Viktor0610 válasza Nikopol84 (#56893) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az androidos készülékekkel nem néznek meg annyira az utcán. :P

Ha megengedheted magadnak, vegyél iPhone-t! :D :D :D

Samsung Galaxy A54

(#56895) mr.tamasbiro válasza Nikopol84 (#56893) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Várd meg az új szifon 6-ot.

(#56896) Nikopol84 válasza Viktor0610 (#56894) üzenetére


Nikopol84
csendes tag

Úgyis tokban tartom, akinek nincs sasszeme sosem veszi észre hogy mi van benne :)
Meg aztán sajnos már csajozni sem tudok (feleség :D ), szóval nem igazán számít.

(#56897) pit stop válasza Viktor0610 (#56894) üzenetére


pit stop
addikt

Flex azért elég feltűnő :U

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#56898) nagyszegi


nagyszegi
tag

Hali!
Megpusztult a telefonom érintőképernyője úgyhogy egy új vásárlása előtt állok. Érdeklődnék h szerintetek melyik telefonok azok amik között érdemes válogatni ha a pénzügyi plafon 40K környéke? (Néhány tippet 20K körül is megköszönnék). Az elvárások nem túl magasak, akár használt is szóba jöhet. Leginkább telefonálásra lenne használva de azért rendelkezzen a mai átlagos követelményekkel (kamera rádió stb). Nem cserélgetem sűrűn a telefonokat (az előző is 5-6 éves volt) szóval hosszú távra kellene.

[ Szerkesztve ]

(#56899) minek?:S válasza Nikopol84 (#56893) üzenetére


minek?:S
őstag

Ha megteheted, akkor androidot felejtsd el, i5S mehet vagy várd meg i6-ot, ajánlom még figyelmedbe a BB Z30-at(Ha qwerty is jó akkor Classic/Passport), amennyiben olyan telefont akarsz, ami jobb mint az android és nem akarsz minden 2. embernél olyan telefont látni. Valamint BB10en fut a legtöbb alkalmazás(BBW,Play és 10.3-al Amazonbolt is elv.) szóval onnan is válogathatsz majd.

Üdv.:M.

(#56900) Viktor0610 válasza minek?:S (#56899) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem is felejtse el ezt a sz@r laggdroidot. :( :D
Az meg külön vicces, hogy a csúcsszuper BB-re az Androidos alkalmazásboltokat ajánlod. :P

Egyébként szerintem valamilyen iEszköz lenne jó neki. i5S vagy -jha türelmes- i6.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.