Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) oliwire válasza kali (#72997) üzenetére


oliwire
őstag

Nyugodtan írd a szubjektív dolgokat is :) kiváncsi vagyok rá :)

(#73002) kali válasza oliwire (#73001) üzenetére


kali
legenda

írtam, hogy az oprendszer, anyaghasználat, a kijelző technológiája...stb., de az én véleményemmel nem sokra mennél, mert biztos más kompromisszumokra vagyok hajlandó, például nálam az iphone 5 esetén nem kizárt, hogy önmagában elég válóok lenne a korábban írt lte 800 MHz hiánya, mert sokat mobilinternetezek a telefonon, ami miatt nagyon zavarna, ha épp nem a fővárosban vagyok, hanem vidéken, akkor sok helyen nagyon lassú vagy akár használhatatlan lenne az adatkapcsolat, megfelelő telefonnal viszont azonos helyen hasítana az lte.
téged, vagy sok más embert ez nem biztos, hogy zavarna, mert például nem jársz olyan helyen, vagy ha mégis, akkor kibírod megfelelő sebességű adatkapcsolat nélkül...stb.

gipsztigris; én sem azért írtam, illetve azért is részleteztem a dolgot.

(#73003) tomi940713


tomi940713
csendes tag

sziasztok szeretném véleményeteket kérni mert nem tok dönteni meik telefont vegyem meg Samsung galaxy grand prime vagy Samsung galaxy grand2 árban 3000 ft külömbség ???????

kardos tamás

(#73004) igergo19


igergo19
tag

A Honor 3C-nek a GPS-ével mi a helyzet tulajdonképpen? Olvastam több helyen hogy a processzor típusa miatt nem megbízható, meg nem tudja a Glonass-t stb... Ezek a gyakorlatban mit jelentenek? Nem lehet vele megbízhatóan navigálni? Nem talál jelet? Vagy könnyen elveszíti? Egyáltalán igazak ezek a dolgok erről a telefonról?

(#73005) m1lan válasza tomi940713 (#73003) üzenetére


m1lan
őstag

A Grand Prime legfőbb előnyei, hogy újabb, jobb SoC és GPU került bele, nagyobb felbontású az előlapi kamerája, és alapból KitKattel jött ki.

A Grand 2 nem sokban, de elmarad tőle, viszont cserébe a kijelző jobb felbontású, kevésbé pixeles, plusz a legfontosabb, hogy nem csak 1 giga RAM van benne, hanem 1,5.

Neked kell eldönteni, hogy teljesítmény kell, vagy jobb kijelző és több RAM.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#73006) tomi940713 válasza m1lan (#73005) üzenetére


tomi940713
csendes tag

köszi pont én is igy vettetem össze a két készüléket megmondom öszintén h külsőleg a grand 2 de belsőleg a grand prime csk félek h a s400 proci nem fog jól teljesiteni a touchwiz alatt grand prime esertében a kijelző bosszant h mivan ha zavaróan pixeles nehéz döntés

kardos tamás

(#73007) Ájvé válasza tomi940713 (#73006) üzenetére


Ájvé
veterán

LCD kijelző, szerintem annyira nem lesz vészes. Cserébe S410-el nagyon gyors lesz ezen a felbontáson.

(#73008) tomi940713 válasza Ájvé (#73007) üzenetére


tomi940713
csendes tag

köszi szépen fiuk a segitséget

kardos tamás

(#73009) atosan válasza tomi940713 (#73006) üzenetére


atosan
addikt

Ha módodban áll, nézd meg élőben, az a legtisztább, szerintem az a felbontás még nem veszékyes. De ugye kinek a pap, kinek a pixel :D

Maine coon

(#73010) oliwire válasza kali (#73002) üzenetére


oliwire
őstag

Köszönöm :)

(#73011) Brada:D


Brada:D
tag

Jó estét!!!
Lenne egy olyan kérdésem hogy várjak egy kicsit és vegyek egy Z3cpt jó áron(használtan) vagy várjak sokat és vegyek egy Z4 Cpt(drágán) ha kijön?
Igazából arra lennék kíváncsi hogy meg éri-e várni a next gen telefont.
:R

Okosabb úgy leszel, ha okosabb ellenféllel játszol!

(#73012) Sztenn válasza Brada:D (#73011) üzenetére


Sztenn
tag

én nem várnék és vennék z3-at...

(#73013) voyager4.4 válasza gxcman (#72984) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Nem értek egyet a kollegákkal. Felsoroltakat veri az s4 mini. A huawei g620s lehet ellenfél (főleg az ára miatt).

no fate but what we make

(#73014) Viktor0610 válasza Brada:D (#73011) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezeket a kérdéseket úúúúúúúgy bírom. :P

Honnan tudnánk, hogy megéri-e várni egy olyan készülékre, ami még meg sem jelent? :D Azt sem tudjuk, lesz-e Z4C. Z2C sem volt, mi garantálja, hogy lesz Z4C?

Samsung Galaxy A54

(#73015) Flind válasza Viktor0610 (#73014) üzenetére


Flind
senior tag

A Z1C után a Z3C egy évvel jelent meg. A Z3 és Z3C egyszerre jelent meg (IFA). Nincs MWC-n Z4, tehát átálltak az egy éves ciklusra. Ergo Z4-gyel együtt lesz Z4C is, mivel úgy jön ki az egy év.

[ Szerkesztve ]

(#73016) Viktor0610 válasza Flind (#73015) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tehát Z4-gyel együtt valószínű lesz Z4C. :K

Samsung Galaxy A54

(#73017) Brada:D válasza Flind (#73015) üzenetére


Brada:D
tag

Én is erre gondoltam+a specifikációk hasonlóak lehetnek mint a Z4 tabletben találhatóval ha a Z3 és a Z3c.Tablet böl indulok ki.

[ Szerkesztve ]

Okosabb úgy leszel, ha okosabb ellenféllel játszol!

(#73018) Flind válasza Viktor0610 (#73016) üzenetére


Flind
senior tag

Maximum akkor nem lesz, ha teljesen véget vetnek a Compact szériának. De azt kétlem, itteni topicokból kiindulva többen veszik mint a simát.

(#73017) Brada:D: Én is Z4C-re pályázok amúgy. Még kb. júniusig várok szerintem, igaz úgy nem jön ki az egy év, de már szivárogtatnak a Z4-ről, pedig az IFA még messze van. Ha addig nem jelentik be, Z3C-t veszek.

[ Szerkesztve ]

(#73019) Brada:D válasza Viktor0610 (#73016) üzenetére


Brada:D
tag

yep :K

[ Szerkesztve ]

Okosabb úgy leszel, ha okosabb ellenféllel játszol!

(#73020) Brada:D válasza Flind (#73018) üzenetére


Brada:D
tag

Én is hasonlóan gondolkodom csak gondoltam meghallgatok más véleményt is. :DD ,de sajna sokat kellene várni :( Talan egyenlőre várok vagy akkor veszek egy Z3C,ha tényleg nagyon jó áron látom kint :U

[ Szerkesztve ]

Okosabb úgy leszel, ha okosabb ellenféllel játszol!

(#73021) csaba1203 válasza voyager4.4 (#73013) üzenetére


csaba1203
addikt

Miért is?Az árán kívül biztos nem veri az Ace 4-et.

(#73022) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Az egyik ismerősömnek kéne okostelefon.

Kerete max 30 ezer ft
T-mobilos vagy független,.
Férfi tulaja lenne.
Zene és telefonálásra használná leginkább ezért jó lenne a jó akkumlátor.
A kijelző minimum 4 col
A rendszer az mindegy

Ezek lennének a feltételei valaki tudna segíteni melyik lenne jó neki ?

(#73023) N Miklós


N Miklós
csendes tag

Sziasztok,olyan kérdésem lenne,hogy bedöglött a telefonom,és sürgősen kellene egy telefon! A lényeg hogy érimtős legyen,e-mailezésre használnám.A keret max 10 ezer. Tudtok nekem ilyet mondani? Persze hasznaltan.
A válszokat előre is köszönöm!

(#73024) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdv Uraim

LG G3S
Sony X M2
Iphone 5
Samu A3 ?

Leginkább az Lg szemezek, de szívesen veszem a tanácsokat.

1GB ram 4 maggal elég a mindennapi használathoz ?

Jellemzően nem játszani kell.

köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#73025) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Esetleg 1.-1 mondta róluk, hogy miért igen vagy nem

köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#73026) danee91 válasza jenei1994 (#73022) üzenetére


danee91
senior tag

Az hogy T-Mobile-os elég tág, hisz havi 20 ezres havidíjú előfizuval olyan telót mondok nekied 30-ért, hogy az állad leesik :D szóval ezeket is körbe kéne határolni, hogy feltöltőkártyás vagy előfizus (X havidíjig).

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#73027) jenei1994 válasza danee91 (#73026) üzenetére


jenei1994
addikt

Ja bocsi feltöltőkártyás. :D

(#73028) Linda1


Linda1
aktív tag

Sziasztok.A segítségeteket kérném, kinéztem magmnak 2 telefont, de nem tudom melyiket vegyem meg. Kruger&Mastz-tól a Mist-et, vagy a Motorola Atrix-ot (16GB). Árban szinte egyformák, söt a Motorola 3000-rel olcsóbb...de ami elgondolkodtató a M. a 2.3 gingerbread , nem tudom mennyire jó ez már és az angol nyelv, mivel nem beszélem tökéletesen, nem biztos, hogy ki tudnám használni az adottságait.

[ Szerkesztve ]

(#73029) Sanyi2007


Sanyi2007
aktív tag

Sziasztok

Távol keleti túrámhoz keresek telót, lehetőleg nagy kijelzős és jó aksis legyen. Erre a célra a Lenovo P770 vagy P780-on kívül melyiket tudjátok ajánlani? Melyik a legjobb választás?

(#73030) quailstorm válasza Linda1 (#73028) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha az első Atrixra gondolsz, felejtsd el, őskövület. 2.3 android retro játékokhoz jó (ami ICS-től felfele nem megy), egyébként másra nem igazán.
4.2 minimum, de már az se mai.
Kruger is tipikusan az a telefon, hogy az életbe nem venném meg, annyira gagyi az a processzor. Egy MT6572 többet ér, nem vicc.

(#73031) ablack válasza jenei1994 (#73022) üzenetére


ablack
senior tag

Androidból ennyiért van Lenovo A328 Lite (még ma kuponnal 30k) vagy a Tescoban OP3N Dott telefon (30k) vagy THL T6S vagy Sony Xperia E4

WP-ből pedig ennyiért van Lumia 520, 630. (Ezekből van hardveraprón néhány új, gyári garanciával jó áron.)

(#73023) N Miklós

Ennyiért egy Lumia 520 lehet hogy épp beleférne.

(#73024) gyuszmó

Ezeket a telefonokat hol nézted? Használtan?

(#73029) Sanyi2007

Ha belefér inkább valami újabb legyen: Prestigio MultiPhone 5517, THL 4000

Bár nem tudom hogy belefér-e még, árat nem írtál. Vagy használtan vennéd?

[ Szerkesztve ]

(#73032) Linda1 válasza ablack (#73031) üzenetére


Linda1
aktív tag

Igen a régire gondoltam, köszi, amúgy 35000-nél most nem szánok többet egy telcsire, játszani nem használnám. Akkor mi férne bele???Amúgy kártyafüggetlen újra gondoltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#73033) gyuszmó válasza ablack (#73031) üzenetére


gyuszmó
őstag

Szia

T - nél, két éves hűségre venném .

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#73034) Linda1 válasza quailstorm (#73030) üzenetére


Linda1
aktív tag

Bocsi, rossz helyre pötyögtem a választ, szóval max. 35-ért új és kártyafüggetlent... :W

(#73035) Sanyi2007 válasza ablack (#73031) üzenetére


Sanyi2007
aktív tag

Szia, köszi a választ. Új lenne, Lenovo P780 ami eddig nyerőnek látszik, Vaterán meg lehet kapni 42e-ért, (és ott jutalékot is levesz a vatera) szóval szerintem 40alatt is lesz hamarosan.

(#73036) Keil Walker válasza Sanyi2007 (#73035) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Nem tudom pontosan melyik távolkeleti országokba mész, de lehet jobban járnál, ha kint vennéd az új telefont :)

[ Szerkesztve ]

(#73037) ablack válasza gyuszmó (#73033) üzenetére


ablack
senior tag

Ezek azonos árban vannak? Pl. Galaxy S4, LG 2, Galaxy Alpha már nem férne bele?

De ha csak a te általad írtak jöhetnek szóma akkor és azonos áron vannak akkor egyértelműen az A3-at választanám mivel hardveresen az a legerősebb.

(#73035) Sanyi2007

Én már biztos nem vennék ennyiért telefont 4.2 Androiddal és MTK6589-el.
Amit én linkeltem az is köjönne ennyibe. A THL szintén 40k a Prestigio kuponnal pedig 42,5k. Mind a 2-vel jobban járnál szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#73038) quailstorm válasza Linda1 (#73034) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az Atrixból még volna új? Duurva.
Az a helyzet, hogy egy Xperia X8, vagy Galaxy S kiválóan alkalmas korának megfelelő játékok futtatására. De napi használatra egy Galaxy S-t már össze is törtem, annyira lehet ideggel bírni. Hiába megy rajta az Asphalt 7.

Lumia 630 tuti belefér, más kérdés, hogy olyat szerintem nem akarsz.
Lenovo A328 amiben lehetne gondolkozni. Nem tudom a lite miben bénább, RAMban nem.

(#73039) gyuszmó válasza ablack (#73037) üzenetére


gyuszmó
őstag

Köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#73040) Linda1 válasza quailstorm (#73038) üzenetére


Linda1
aktív tag

Igen, Bukarestben még van új...A Lenovo és a Nokia is jónak tűnik, árban kb. ugyanannyi, de valahogy meguntam, 2 évig volt egy Asha 305-öm, utáltam. Tiszta röhej, most meg egy Allview a4 you pötyögök, ennél biztos akármelyik jobb. Néztem még a THL T6S- is, de erről még nem is hallottam... :)

(#73041) quailstorm válasza Linda1 (#73040) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hát az Asha 305-nek ehhez sok köze nincs. :DDD Az egy zárt rendszerű alaptelefon volt a NOKIA SWIPE felülettel, a Lumiák meg mind Microsoftos okostelók.

Az a THL ugyanolyan mint a Lenovo.

[ Szerkesztve ]

(#73042) Linda1 válasza quailstorm (#73041) üzenetére


Linda1
aktív tag

Én valahogy a Lenovóval szimpatizálok jobban, de még gondolkozok rajta...azért te melyikre szavaznál ha mindent összevetsz?

(#73043) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Keresnék Note 2-m helyett hasonló tudású de kisebb méretű készüléket. Tudásban inkább több legyen, mint kevesebb, platform mindegy (droid, ios, wp), telenornál venném. Mivel egyelőre csak 'felmérek', így az ár nem behatározható, szóval minden jöhet, nagyon max a 4.7" (iPhone 6), de akkor keskeny legyen.

Leginkább általános felhasználásra lenne, email, facebook, hír olvasás, de lehessen róla akár filmet is nézni, legyen használható kamerája, LED villanó, értesítési LED (iphonoknál kiváltja a hátsó LED), jól használható GPS (GLONASS), LTE, szép kijelző (szeretem az AMOLED-et, IPS alá nem adnám), jó hangchip zenehallgatásra (csak fülhallgatóval vagy bt-n keresztül), támogatottság (ha droidos).

Van-e ilyen egyáltalán? :F

(#73044) voyager4.4 válasza csaba1203 (#73021) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Partiban lévő SOC (ne tévesszen meg, hogy "csak" 2 magos, nem mondom, hogy erősebb mert még megköveztek, de hát na legalább olyan, a grafikus mag jobb a 410-es snapiban), több RAM, jobb felbontás, kissebb káva, jobb kamera, néhány funkció az S4-ből... Így hirtelen ennyi.

no fate but what we make

(#73045) quailstorm válasza Linda1 (#73042) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egyiket sem ismerem. Látatlanban a Lenovot venném, a THL-t nem tudom mennyire jól rakják össze. Egyes kínai csodák nagyon kókányoltak.

(#73046) Linda1 válasza quailstorm (#73045) üzenetére


Linda1
aktív tag

Köszi szépen, nagyon sokat segítettél. ;)

(#73047) gabe911


gabe911
csendes tag

Nem tudom itt mi az általános vélemény az iphone-okról, de több ismerősöm szerint jó választás, olyannak is, aki majdhogynem havonta cseréli a telefonját és mindenfélét használt már. Most a t-mobilnál ugyanabban az árban kapnám meg a galaxy s4-et és az iphone 5c-t. Tudom, hogy a samsung jóval erősebb hardverrel bír, én is efelé hajlok, de azért megkérdezem: van bármilyen előnye az apple-nek a samsunggal szemben?

Lehetőleg objektív véleményt kérnék :D

Ez lenne az első igazi okostelefonom :D

(#73048) 543g45gfdgfd


543g45gfdgfd
csendes tag

Sziasztok!
Vásároltam egy butatelefont, amit elég 5 hetente tölteni és ugyan van rajta mp3 lejátszó, de nem esetem szét tőle. Szeretném megkérdezni, hogy milyen okostelefont ajánlanátok, ha az egyetlen amit jól kell tudnia az az mp3 lejátszás és kimeneti teljesítménye min 80 mW (16Ω)? Olyan max 40-et szánnék rá, és akkor lenne néha GPS-em is ha kell. Eddig amit olvastam, hogy a Sony -k jók zenélésben.
(lehet a vége egy Fiio X1 nativ mp3 player lesz, csak kiváló dolgokat írnak, de ami fáj, hogy nincs rajta FM).
Minden tippért köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#73049) Dhampir válasza 543g45gfdgfd (#73048) üzenetére


Dhampir
félisten

Ide is érdemes lehet benézni ez ügyben. Persze csak óvatosan, de van hazai forgalomban és garanciával is már pár kínai, nem túl drága csoda. :)

(#73050) Hunt3r22 válasza scream (#73043) üzenetére


Hunt3r22
őstag

i6
Samsung Alpha
Z3c

Htc m9?

Xr

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.