Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122001) Viktor0610 válasza timelord1987 (#121999) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kamerában nem igazán van közöttük különbség, akkumulátorban az S8 valamivel jobb, árban szintén.
Én az S8-at venném, de ha iPhone készüléked van most is és belefér a büdzsébe a X, akkor azt is veheted.
Ebben a kategóriában már nem tudsz mellélőni. ;)

Samsung Galaxy A54

(#122002) galuska95


galuska95
aktív tag

Sziasztok!

Gari szempontjából melyik bolt az ajánlott? Edigital vagy euronics?
köszi!

(#122003) Dluinet válasza galuska95 (#122002) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hát
a kettő közül inkább euronics

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#122004) mouzrr


mouzrr
őstag

Üdv! Végül a Mate 10 Pro és az S8 Plus között vacilálok, de annyira nehéz a döntés.. :DDD
Mindkettőhöz ugyan annyiért tudnék hozzájutni a T-nél.
Olvasgattam mindkettő fórumot a telefonokról, és kicsit aggaszt hogy az S8 topicban sokaknak elég gyengén bírja az akksi ha nem Wifin vannak. Huawei telefonom még sosem volt, ezért picit félek milyen lehet, sok tetszet néztem arról is és megnyomkodtam már boltban is. Az S8+-nál nem igazán tetszik az ujjlenyomat-olvasó elhelyezése, viszont a kijelzője nagyon szép, de félek hogy eltekerném a videót/szöveget ha elforgatva használnám (vagy amúgy is).
Esetleg akinek van tapasztalata az S8 plusról az írna pár pozitívumot róla? Igazából van powerbankem is és tudnám tölteni ha nem bírja olyan jól, viszont a M10pro-ról rengeteg jót olvastam akksi téren, és ott még a töltés is sokkal gyorsabb. Rövidre zárva a Samsungnál több negatívumot tudok felsorolni, de akkor is félek kicsit a Huaweit választani. :F

(#122005) Deck válasza mouzrr (#122004) üzenetére


Deck
titán

S8+om van sokat sorozatozok rajta de sosem húztam bele véletlenül. Aksija is nagyon jó ;)

PS5

(#122006) Shinnokina


Shinnokina
tag

Sziasztok! Telenoros Huawei P9-em van, egy éve nagyon jó dealben vettem náluk, de most szükségessé vált egy független telefon beszerzése. A keretem szűkös, tehát ilyen S8 és társai kizárva, max. olyan 100ezer körül tudok bevállalni. Az a baj, hogy a P9-nek vannak olyan tulajdonságai, amiket nagyon szeretek, pl. a remek kameráját. Tisztában vagyok vele, hogy alacsonyabb árkategóriában nem fogok ennyire jó kamerát kapni.

Gondolkodtam Honor 8-on, de az meg a P9 pepitában, és jövőre már az is egy "régi" telefonnak fog számítani eladhatóság szempontjából. Újabbak közül nézelődnék. A Mate 10 lite-ot nézegettem, az NFC annyira nem hiányzik nekem, az ac wifi hiányáról nincs tapasztalatom, én a P9-et se használtam 5Ghz-n soha. Átlagos felhasználó vagyok, facebook, instagram, youtube, google maps, nyelvtanulós appok, sorozatstreamelős app, semmi extra.

A Mate 10 lite mennyire lenne jó választás ennek fényében, illetve szerintetek milyen telóra lenne érdemes még ránéznem? Huaweien kívül Honorral van tapasztalatom (volt egy 7-esem), korábban Samsunggal (bloatware miatt ha nem muszáj nem Samsungoznék), illetve van egy kis Xiaomi Redmi 2 pro-m tartalék telefonnak.

Köszönettel veszek ötleteket :R

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#122007) depe95


depe95
tag

Sziasztok, jelenleg egy Xiaomi Redmi note 2-őt nyúzok, viszont lassan kezd meghalni, így új telefon után néznék. A legfontosabb, hogy legalább 5-6 óra SOT-ot kibírjon, többi elhanyagolható, nem használok olyan borzasztóan nagy igényű alkalmazásokat.
Olyan 60-70ezer forint lenne rá a keret. Tudnátok ajánlani valamit?
Előre is köszönöm.

(#122008) Frogged


Frogged
aktív tag

Sziasztok

A következő feltételekkel keresnék telót:
Max 4"-os kijelző , csömöröm van már a sok tepsitől amivel normálisan leülni se lehet ha a nadrág zsebben hagyom.
Nagyon minimális net használat semmi játék csak telefonálás meg az alap funkciók használata ébresztó óra/ számológép stb.
Tehát nem kell erőgép csak azért ne legyen diavetítés a menüben lépkedés.
Hosszabb távra tervezek 3 évente szoktam telót ujíttani ezért olyan típus kéne ami jellemzően probléma mentes.
Anyagi részéről , tekintve hogy nem sokmindenre használnám a minél olcsóbban szeretném megúszni.
Az árukeresőn amiket kidobott: Lenovo Vibe A1000 , Samsung Galaxy J1 Mini prime dual , sony xperia M C1905
Ezek közül valamelyik válalható az igényeket tekintve?

(#122009) Feri bácsi


Feri bácsi
tag

Szervusztok!

Több éves almázás után erősen gondolkodom androidon, éspedig a Dual Sim miatt.
Kezdő droidosnak mit ajánlotok : Xiaomi Mi A1 vagy Honor 8 (9) ? Fontos a "jó" kamera.
Esetleg más ? (pl. Nokia6, stb).
De az is fontos,hogy ha 1-2 hét múlva mégse szokom meg, és esetleg falhoz/földhöz vágnám, ne legyen drága mulatság...:) (csak vicc, mert legfeljebb tartalékba megy).

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#122010) Viktor0610 válasza Feri bácsi (#122009) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha a Honor 8 (pláne 9) képbe került, akkor inkább az az ajánlott.
Természetesen a Mi A1 is teljesen rendben van, de azért a Honorok kamerája jobb.

Samsung Galaxy A54

(#122011) Scorce


Scorce
tag

Sziasztok! Anyumnak most veszek majd egy Xiaomi Redmi Note 5A-t. Az lenne a kérdésem, mely bolt az ami megbízható. Valamint szeretnék hozzá tokot és kijelzővédő üveget is. Van ilyen hely ahol mindet megkaphatom hozzá? Köszönöm!

(#122012) Viktor0610 válasza Scorce (#122011) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

EUStock, Spemall, Gearbest.

Samsung Galaxy A54

(#122013) #07538176 válasza Scorce (#122011) üzenetére


#07538176
törölt tag

Az eustock.hu elvileg jó bolt. :)
Tokot itt és itt találtam.

(#122014) Scorce válasza #07538176 (#122013) üzenetére


Scorce
tag

Köszönöm mindkettőtöknek! :) :R

(#122015) pete_21 válasza pete_21 (#121972) üzenetére


pete_21
addikt

Ebben valaki tud segíteni?
Köszönöm előre is!

(#122016) fzoli86


fzoli86
tag

Sziasztok, szeretnék segítséget kérni telefon ügyben.
Kritériumok:
Samsung és iPhone kizárva! 130-170 ezer körüli vételár, hatalmas aksi és jó kamera. Eddig Oneplus 5T néztem, esetleg Mate 9 de kíváncsi vagyok mik kerülhették még el a figyelmem?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#122017) Feri bácsi válasza Viktor0610 (#122010) üzenetére


Feri bácsi
tag

Köszönöm, én is így érzek. Talán megcsípek egy Telekomos H8-at, úgy olvastam, mintha annak jobb lenne a kamerája, mint a H9-é.

(#122018) BenHans válasza fzoli86 (#122016) üzenetére


BenHans
addikt

Szia!

Ha kicsit is rugalmas a keret érdemes elgondolkodni a HTC U11-en is, 180k körül rendelhető a hivatalos weboldalról ingyenes HTC Club reg után.
Az akku nem hatalmas(3000mAh), de az üzemidő jó, a kamera pedig még inkább...

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#122019) fzoli86 válasza BenHans (#122018) üzenetére


fzoli86
tag

Szia köszönöm, utánajárok jobban, bár mostanság már retro a 16:9-es képarány :)

(#122020) 55King55 válasza fzoli86 (#122016) üzenetére


55King55
újonc

Szia. Szerintem a oneplus 5t a legjobb ár/érték arányú telefon ebben az árban. Az üzem idejét sajnos nem tudom mennyi :( ( de szerintem akkora mint a HTC u 11é) , de azt tudom hogy villám gyorsan fel lehet tölteni :). A kamerája is jó( legalábbis szerintem, meg mások szerint is :)))

[ Szerkesztve ]

(#122021) floratm válasza fzoli86 (#122016) üzenetére


floratm
senior tag

A hirek szerint idén az mi mix3 5 ezres aksival jön majd :)

(#122022) Ájvé válasza floratm (#122021) üzenetére


Ájvé
veterán

És ezt hol olvastad? Gyakorlatilag semmi hír nincs még róla, nehogy ilyen részletek.

(#122023) floratm válasza Ájvé (#122022) üzenetére


floratm
senior tag

Azért van... Ha rákeresel... A kulcsszavak. Mix3, 2018 phones stb

Valamelyik yutub videoba láttam tegnap

(#122024) Ájvé válasza floratm (#122023) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát én beírtam gugliba, de semmi érdemlegeset nem találtam, csak annyit írtam Mi Mix 3 ami szerintem bőven kielégíti a keresés feltételeit. Utána írtam a specs szót is már és így kidobott egy linket amin 4000-es akkut tippelnek. De te biztos sokkal jobban tudsz keresni. Na de nem is ez a lényeg, még pletyka szinten sincs ilyen, alig tudni valamit a készülékről, lehet még Xiaomi se tudja mi lesz a végleges. Legutóbbi hír állítólagos hátlap képe volt ami nagyon hajazott a szifon X-re, úgyhogy korai még erről pletykálni szerintem. Mi 7 jön legközelebb, arról már inkább lehet.
De itt van az Oukitel 10, ebben 11k-s akksi van (állítólag), erről már lehet pletykálni :D

(#122025) Fall-N válasza Ájvé (#122024) üzenetére


Fall-N
veterán

Persze mert csak pletykák vannak róla. Még kiszivárgott anyag sincs róla, úgy mint most a Redmi Note 5-ről.

[ Szerkesztve ]

(#122026) gyarmatinic


gyarmatinic
tag

Valaki nem tudja lesz-e még a Telekomnál Arctic Silver S8? :F

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#122027) Eraah


Eraah
tag

Sziasztok!

Erre esetleg: [link] :U :U

(#122028) galuska95 válasza Eraah (#122027) üzenetére


galuska95
aktív tag

Xiaomi esteben felejtsd el a mediat, eustockrol rendeld, ugyanolyan gari van ra de olcsobb. 50-70ert a mia1 a legjobb de ha kisebb kell akkor huawei p9lite 2017 vagy p10 lite is jo valasztas, bestbuy pedig a redmi 4x (3/32)ami dragabb telefonokra jellemzo sebesseget produkal de kameraban el van maradva, igy ha az nem fontos akkor jo valasztas.
Esetleg motorolak kozott is szet lehet nezni.

(#122029) Ájvé válasza Fall-N (#122025) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát ne nekem írd, én is pont azt mondtam hogy semmit nem tudni még róla, szóval felesleges találgatni is.

galuska95:
Alapvetően igazad lenne, ha lenne, de nincs most se eustickon raktáron. Úgyhogy marad az egyéb beszerzési forrás, én spemallt javasolnám.

[ Szerkesztve ]

(#122030) galuska95 válasza Ájvé (#122029) üzenetére


galuska95
aktív tag

Igen, "sajna" tul nagy volt ra a kereslet. Am en a smartshop-ot is javasolnam. Ugyanugy wayteq javitja a keszulekeket es az araik se rosszak.

(#122031) 123xyz


123xyz
tag

Sziasztok.

Max. kb 35 ezer forintig milyen új telefont javasolnátok, az alábbi feltételekkel?
- legfeljebb 5"-os kijelző.
- 2GB RAM / min 16GB tárhely
- 2 év garancia

Az emagnál néztem, hogy most akciós a Xiaomi Redmi 4A, 36k huf, valamint a Motorola E4, 35k forintért.

Van esetleg más versenyző? A Nokia 3 is 35k, de azt a teszt alapján nem tartom elég jó telefonnak. Esetleg a fenti 2 telefon közül melyik lenne jobb? Az ujjlenyomat olvasó nem szempont, játékok sem kellenek, talán a könnyebb kezelés a Moto mellett szólhat, hiszen az közel áll a gyári Androidhoz, míg a Xiaomi-nál sokszor kell a beállításokban mászkálni (Xiaomi Redmi Note 4-gyel van némi tapasztalatom). Ellenben a 4A-nál nagyobb az akku, tán jobb a proci is.

Vélemények?

[ Szerkesztve ]

(#122032) sharp4 válasza 123xyz (#122031) üzenetére


sharp4
őstag

Redmi 4A teljesen jó megoldás.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#122033) Ájvé válasza galuska95 (#122030) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát nem tudom, ott vannak nem Global készülékek is, azokat is a Wayteq szervizeli?

(#122034) Medical


Medical
aktív tag

Szerintetek biztonságos innen vásárolni?
Mit szóltok ehez a mobilhoz, érdemes venni, ár/érték?
[link]

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#122035) galuska95 válasza Ájvé (#122033) üzenetére


galuska95
aktív tag

Nekem global volt, azokat erdemes venni es azokkal a wayteq foglalkozik tuti, ha nem global akkor nem tudom hogy megy a dolog :)

[ Szerkesztve ]

(#122036) HKorn


HKorn
addikt

Samsung J5 2017 hol most a legolcsóbb, arany színben? Olyan bolt, ami megbízható is persze.

köszi

Run&Ride

(#122037) konwktor


konwktor
tag

Sziasztok
Galaxy s8+ vagy mate 10 pro.vagy telekomos kinalatbol egy harmadik alternatíva??

(#122038) GaborGh


GaborGh
őstag

Hali,
Melyiket a három közül, nagyjából egy árban lennének?
LG G6, One+5, S7 Edge, esetleg más tipp?

(#122039) Ádám16 válasza GaborGh (#122038) üzenetére


Ádám16
addikt

Szerintem egyikkel sem jársz rosszul. Olvass teszteket, nézd meg az UIt, melyik tetszik jobban.
Külsőre az S7E szerintem a legszebb, plusz a kijelzoje is annak talán a legjobb, de ez is a legregebbi. Én mégis ezt választanám az egyéni preferenciáim miatt. :)

(#122040) #07538176 válasza 123xyz (#122031) üzenetére


#07538176
törölt tag

Ha jobban szemügyre vesszük (kamera, akksi, stb.) akkor Redmi 4A sokkal jobb vétel, mint a Moto. ;)

[ Szerkesztve ]

(#122041) Veron


Veron
őstag

Hello!

Érdemes Samu A3 2016-ot lecserélni Huawei P10 lite, iPhone SE vagy 2017-es A3-ra cserélni? Megéri, érezhetően jobbak ezek? Nekem úgy tűnik, hogy nem és érdemesebb megvárni mondjuk az idei A3-at.
Felhasználás: telefon, böngészés, zenehallgatás a villamoson, levelezés. Elvárás a hosszabb akkuidő, jó lenne, ha két napot bírna és mind nulla Ft-ba kerül nekem - tehát az árra nem kell figyelni.

kösz!

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#122042) Viktor0610 válasza Veron (#122041) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkuidőre az A3 2017 a legjobb, kamerában sem rossz.
Én azt választanám ezek közül.

Samsung Galaxy A54

(#122043) Veron válasza Viktor0610 (#122042) üzenetére


Veron
őstag

és érezhető javulás a 2016-oshoz képest? mert kérhetek telefont 3 hónap múlva is, hátha akkor már éles lesz a különbség.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#122044) Ájvé válasza Veron (#122041) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem igazán értem a két napos üzemidőt, ennyi ideig csak nem utazol villamoson. Otthon vagy rádugod este 2 órára töltőre és kész. Persze ne vedd sértésnek, csak egy javaslat volt, mert úgy látom igazából az a lényeg hogy estig kibírja, azt meg simán hozza, utána meg lehet tölteni rá.
Üzemidőben ahogy előttem is írták A3 2017 a legjobb ezek közül, szóval mivel a felhasználás minimálisan hardver igényes, így ez is bőven elég. A3 2018 ilyen néven valószínűleg nem lesz egyébként.

(#122045) ToniSoprano válasza Veron (#122043) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ha hosszú távra tervezel és nem kell az amoled kijelző, hardverileg a P10 lite-ot ajánlom. Ott 3 GB ram van és 32 GB tárhely ami hosszútávú használat esetén elég fontos. A a3 2017 esetén 2 GB ram van és 16 GB belső tárhely ami necces és szerintem hardverileg kevésbé előrelépés az A3 2016-hoz képest, (szerintem itt nem érdemes váltani).

Nekem a céges A3 2017, nem egy erőbajnok, de persze használható szeretem. Attól függ mennyire hosszú távra tervezel, de droid fronton 3 GB és 32 GB alá nem adnám.

[ Szerkesztve ]

(#122046) Fall-N válasza ToniSoprano (#122045) üzenetére


Fall-N
veterán

Hosszú távra a P10L sem egy nagy szám a 3 GB RAM miatt. Annyi ma már simán kell.

Akkor már inkább az olcsóbb és jobb Mi A1. Nem véletlenül most ez a bestbuy. Ebben 4/64 a memória, jönnek a frissítések is rendszeresen.

(#122047) Sgr_A válasza Fall-N (#122046) üzenetére


Sgr_A
addikt

Csak nem mindenki akar egy féltéglával rohangálni a zsebében
Mondjuk ha lenne hasonló hardver meg droid a 4x méretében azt megértem
De egy samu a3 helyett egy mi a1 nem alternatíva

[ Szerkesztve ]

(#122048) 123xyz válasza #07538176 (#122040) üzenetére


123xyz
tag

Köszönöm a választ :) A specifikációkat megnézve tényleg egy kicsit jobb kb mindenben a Xiaomi, ezt eddig is tudtam, de a Moto itteni tesztje is elég jó lett, és a közel gyári Android azért elgondolkodtató szempont volt. Végül valószínűleg 4A lesz belőle, mivel más telefont nem említett senki, és én sem találtam jobbat ezen az áron.

(#122049) ToniSoprano válasza Fall-N (#122046) üzenetére


ToniSoprano
addikt

"P10L sem egy nagy szám a 3 GB RAM"
3 GB ram elég ,a Huawienek támogatása, szoftveresen/hardveresen 2 év garit kap rá, nem egy évet. Hivatalos forgalmazója nincs a xiaominak, ezért ha javítani kell akkor hiába az 1 év gari, nem kapnak alkatrészt hozzá ezért hosszú javítani. EU stock is állandóan panaszkodik, hogy nem kap árut, folyamatosan ki vannak fogyva a készletekből: [link] hiába rendelik ergo lesz.arja őket a Xiaomi
Majd ha lesz hivatalos Xiaomi üzlet Mo-n akkor ezek a problémák megoldódnak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#122050) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Mi 4c-ről lenne érdemes váltani? A grafikus teljesítménye és a ram / rom mérete kezd kevés lenni. max 75k-ig van értelmes alternatíva? Lényegében játékra van használva meg netezés / youtube-ra. Kamera nem számít (mi 4c-nek még nem is használtam.)

Samsung kizárva.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.