Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126001) Viktor0610 válasza Fredo78 (#126000) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, a Redmi 5 kompaktabb a kisebb káva miatt.

Samsung Galaxy A54

(#126002) pit stop válasza tvamos (#125992) üzenetére


pit stop
addikt

Jó telefon, Moto kiesik látómezőből kicsit, utóbbi időben jöttek vissza EU-ba, előtte hosszú évekig letojták.
Aki friss középkategóriát keres annak jó. De sokan olcsóbb készüléket keresnek, aki pedig többet szán rá, annak inkább tavalyi flagshipek közül szoktunk mondani...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#126003) T. I. válasza pit stop (#126002) üzenetére


T. I.
senior tag

Nem kicsit esik ki. Nagyobb üzletekben nincs a kínálatban. Moto Z2 Forcet is csak a Turbado árul Mo.-n, 161k-ért... most megállapítva, nem is rossz ár ez.

(#126004) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

Lumia 640 helyett Moto G5 mennyire jó választás? Felhasználás: telefonálás, sms, Messenger, Viber, fotózás, böngészés. Válaszokat előre is köszönöm.

Z

(#126005) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok. A következő választás előtt állok:

Nokia 7 Plus
Samsung A8
Huawei Mate 10 lite
Huawei P20 lite

Tudtok esetleg egy-két ötletet adni, hogy könnyebben menjen a választás?

Előre is köszi.

(#126006) pit stop válasza z00li (#126004) üzenetére


pit stop
addikt

Családban pont ilyen cserét csináltunk. Tökéletesen elégedetten használja a tulaj, én ajánlom.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#126007) batai15 válasza pit stop (#126006) üzenetére


batai15
félisten

Hát lumia után amúgy minden megváltás :)

(#126008) Laslow válasza batai15 (#126007) üzenetére


Laslow
senior tag

Hát pont hogy nem. Vagyis: részben. Ami a rendszert illeti, Lumia után valóban minden megváltás (még egy Facebook/Messenger sincs rá, vagyis van, de nem támogatott, pl. nem lehet Facebookban kommentelni, meg ilyen "apró" funkciók nem működnek!). Ami viszont a kamerát illeti, Lumia után minden amit eddig láttam, kedvezőtlen fényviszonyok esetén pocsék, egy kivétellel: Samsung S7.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#126009) Mika1227


Mika1227
őstag

50-80 ezer között keresek telót, használt is játszik és Android. Ár/érték arányban keresek egy jó telót. Hosszabb távra és 5,7-6 közötti kijelző méret. Telefonálás, kis fotózás normál használat semmi extra!

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#126010) Ájvé válasza Mátésum (#126005) üzenetére


Ájvé
veterán

Nokia 7 Plus

(#126009) Mika1227:
Xiaomi MI A1 bár ez csak 5,5"-os. Esetleg Xiaomi Redmi 5 Plus.

[ Szerkesztve ]

(#126011) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Megnéztem kimovil.com-on, hogy legalább 150 ezres antutuval, 4gb rommal, B20-szal mi a legolcsóbb.
Találtam egy ilyet.
Érdemes ilyen telefont venni? Banggood-on 42000 Ft ezekkel a specifikációkkal:
LeTV Leeco Le Pro3 Elite X722 5.5-inch 4GB RAM 32GB ROM Snapdragon 820 Quad-core 4G Smartphone
Egyedül az nem tetszik, hogy nincs benne sd kártyahely és usa töltőt adnak hozzá.
Honnan lehet ehhez szoftverfrissítéseket letölteni?
Milyen alternatíva van? MediaTek procit nem szeretnék, Snapdragon 800-as szériánál maradnék, és 820-nál se legyen régebbi, 4 giga ram ma már szerintem kötelező.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#126012) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nem egyszerű ez a telefon vásárlás :( Szegény Honor 7-esem egyre inkább úgy érzem, hogy lassul. 2 héten belül szeretnék új telt venni, szóval:
1. vagy megveszem a Mate 10 Pro-t, amit szeretnék, de nem visz rá a lélek, hogy 200e-et kiadjak érte, viszont van 168e-ért Smartshop-ban, csak félek a megbízhatóságtól, és a garanciától
2. várok, hátha lesz valami kuponos akció, esetleg lejjebb megy az ára
3. jön a Honor 10, ami szintén jó lenne nekem, de azt meg május 15-én mutatják be. Árban azért ez volna a legszimpibb.
Mitévő legyek? :) Igazából csak hangosan gondolkodom, amit úgy gondoltam, ki kell írnom magamból :D

(#126013) Ájvé válasza rasotamas (#126011) üzenetére


Ájvé
veterán

Jó telefon, de csak akkor ajánlott ha bele tudsz merülni a ROM-ok világába. Ezeket valamilyen módosított gyári ROM-ra emlékeztető ROM-al küldik, de így nem ajánlott használni. Rengeteg custom ROM van rá, nem is nehéz feltenni őket.
Gyári ROM megint csak nem ajánlott, már a Google Play is tiltott rajta szóval nekünk használhatatlan is.
Bangoodon nincs vám kerülés tudtommal, így áfát ki kellene fizetned ha bejön az országba, én inkább geekbuyingot (EU raktár) vagy gearbestet néznem. (Bár ahogy nézem geekbuyingon pont most akciózták ki ezt a típust és nincs már nekik).
Nekem amúgy Le Max 2 van, ennek aktívabb a topikja viszont ez 2K-s kijelzővel van és 3000-es akkuval, de 55 körül szerintem megkapod már.
Itt úgy látom van és van Priority line szállítás is amivel elkerülheted az áfa fizetést.

[ Szerkesztve ]

(#126014) rasotamas válasza Ájvé (#126013) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm!

Ez így már túl macerássá teszi legalábbis számomra.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#126015) Dr.NX válasza Ájvé (#126013) üzenetére


Dr.NX
addikt

Van, PDM néven. (Priority Direct Mail)

Elfogadom a sütiket.

(#126016) Ájvé válasza Ájvé (#126013) üzenetére


Ájvé
veterán

Bár ez se biztos hogy működik, lehet áfát kell fizetni rá így is úgyis.

(#126017) konwktor


konwktor
tag

Sziasztok, a páromnak kell új telefont vennem. A Honor 8 a telekomnál 57000 akcióban az előzző telefonom ilyen volt és elégedett voltam vele, de, nem vagyok biztos benne hogy mennyire időt álló. Esetleg van ilyen ár kategóriában valami kínai csoda ami Best buy?

(#126018) Ájvé válasza konwktor (#126017) üzenetére


Ájvé
veterán

Jó telefon a Honor 8 bár támogatás már nincs rá. Ilyen tudással ebben az árban nem nagyon kapsz hasonló kínai telefont se. Xiaomi Mi A1 lenne, ez azért jóval szerényebb tudású. Hosszú távon viszont jó választás, még minimum 1 évig lesz rá támogatás. Egyébként gyengébb kamerában, SoC is, akku idő ami jobb azért.

(#126019) kali válasza Ájvé (#126018) üzenetére


kali
legenda

Az idén is többször frissült már a feleségem Honor 8-án a firmware, az elmúlt héten is, szóval annyira azért nem felejtették el.
Oreo már nem feltétlenül lesz rá, kapott korábban egy főverziós frissítést és annyi, hamarosan 2 éves típus, de biztonsági frissítéseket és apróbb javításokat eszközölnek még azért.

[ Szerkesztve ]

(#126020) Ájvé válasza kali (#126019) üzenetére


Ájvé
veterán

Az lehet, de Nougat marad rajta, szóval főverzió frissítés már nem lesz rá ha jól tudom. A1 meg legalább a következőt megkapja még. Ha valakinek ez nem fontos annak persze jó választás a Honor 8.

(#126021) Zarane


Zarane
újonc

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni telefonválasztásban. Nő vagyok így a külső és a szín is egy fontos szempont de ennek ellenére nálam a telefonválasztásnál a műszaki paraméterek az elsődlegesek. A telefon vásárlás apropója az, hogy a héten tönkrement a telefonom. Az új telefon hardvere szeretném hogy nagyjából tudja az amit a régi. Ez a legfontosabb számomra. Régi telefonom egy Zopo Speed 7 plus volt. Régi telefon adatai: Processzor: 8 magos mediatek 1,5 ghz, Ram: 3 gb Belső memória: 16 gb bővíthető: max 64 gb., kijelző: 5 col, 1920x1080 16 milló szìnárnyalat, Selfie kamera: 5 mpx, hátlapi kamera: 13 mpx, Akkumlátor: 2500 mah. „Audio képességek”: Elég sokat használom zenehallgatásra a telefont a Zoponak ez a része gyenge volt a kategóriájához képest. Különösen a külső hangszóró.

Árkategória: 50-70 E. Ft. között

Használt vagy új: ú
j
Hol venném meg: Újonnan gyártói garanciával

Mire használnám: A telefonálás mellett legfőképpen zene hallgatásra (sok esetben youtube-ról), internet, kisebb videók, rövidebb filmek nézése (nem ezen kívánok több órás filmeket nézni)

A multimédiához még egy megjegyzés: A Zopo telefon nagyon erősen melegedett youtube-ról való zenehallgatás vagy videó nézés közben. Játszani nem játszok telefonon viszont érdeklődésből kipróbáltam a Heartstone-t illetve a Fallout Sheltert és ezeknél rövid időn belül tűzforró volt. Kívánatos lenne, hogy egy 70 ezres telefon komolyabb melegedés nélkül tudja futtatni ezeket az alkalmazásokat legalább rövidebb ideig
.
Én magam is próbálkoztam próbálkozok telefont nézegetni és úgy látom, hogy az én ígényemhez, ami az, hogy valójában egy közép-felső kategória határán lévő telefont szeretnék középkategóriás áron a Xiaomi márka telefonjai állnak a legközelebb. Sőt itt 60-70 ezerért jobbat tudnék venni mint a Zopo. Xiaomi Mi A1-el szemezek. Ami elbizonytalanìt, hogy vajon merjek-e egy „noname” kínai márkától venni és esetleg 1 év után a garancia letelte után egy hónappal tönkremegy majd a 70 ezres telefon. Bevallom én most találkoztam először ezzel a márkával így nem tudom bármilyen mértékben megbìzható –e? Ha esetleg bárkinek van valamilyen más javaslata vagy nagyobb márkákban is tud egy jó telefont bármilyen ötletet köszönettel veszek.

Köszönöm szépen mindenkinek aki ezt a hosszú postot elolvasta.

(#126022) Sgr_A válasza Zarane (#126021) üzenetére


Sgr_A
addikt

Egy zopo után a xiaomit le nonémezni

Samsung a5 2017
Huawei p10 lite
Huawei mate 10 lite
Htc u11 life

[ Szerkesztve ]

(#126023) trebrona válasza Zarane (#126021) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ennyire noname: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#126024) amol


amol
addikt

Szeretném feltenni ezt a kérdést újra mivel P10 már sajnos nincs.
Illetve minek van a legjobb kamerája 100 ezer alatt (új, gyári garancia)? Edigitalban pld van többek között akciós Honor 8 75-ért és A5 2017 81-ért.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#126025) Dr.NX válasza trebrona (#126023) üzenetére


Dr.NX
addikt

Itt a fórumon is lehet hogy páran hallhattak már a Xiaomiról:
https://mobilarena.hu/temak/okostelefon/keres.php?type=-&stext=xiaomi&submit=%C2%A0

Elfogadom a sütiket.

(#126026) batai15


batai15
félisten

Xiaomi no name? Lol
. Lassan többen ismerik mint az LG-t meg htc együtt véve szorozva 3x.

(#126027) Ájvé válasza Zarane (#126021) üzenetére


Ájvé
veterán

Xiaomi 5. legnagyobb mobil gyártó a világon, szóval kettő közül inkább a Zopo a kevésbé neves.
Mi A1 dedikált audio chipet is kapott és az említett használatra is bőven elég, egyébként mindenben jobb a Zoponál. Nem mindenkinek jön be a Xiaomi, de sokaknak bevált, A1 egyébként MIUI mentes szóval még a szkeptikusok is elfogadják.

(#126028) -Philip- válasza -Philip- (#125869) üzenetére


-Philip-
tag

Köszönöm szépen mindenki segítségét, véleményét.

Aludtam a kérdésre egyet és összességében elcsábított a Note 8 és az SPen.

Remélem hamarosan képekkel is jelentkezek.

- Rallymania -

(#126029) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
100k alatt jelenleg ar/tudas tekintetében melyik a legjobb best buy androidos telefon?

(#126030) koma106 válasza Darth_Revan (#126029) üzenetére


koma106
senior tag

100k alatt én Mi A1-et vennék, vagy várnék még néhány hetet a Xiaomi Redmi Note 5 (pro) telefonra. Ez 60-70k körül lesz, május 17-től elérhető. Ha ennél jobb kellene, akkor a 100k-hoz tennék még 10k-t és vennék egy Honor 9-et.

-

(#126031) pit stop válasza Darth_Revan (#126029) üzenetére


pit stop
addikt

Turbadó-ról két év garival kicsivel 100 fölött Samsung S7, vagy LG G6.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#126032) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Ne hülyézzetek le a kérdésért, de tudtok olyan telefont mondani ami minimum 180.000 pöttyöt tud antutuban? Pár androidos telót ami tudja ezt és ár szerint lenne best buy?
Azért antutu, mert az igényeim összességét ez tudja lefedni kellőképpen valamilyen szám értékben. (game+multimedia)
Ipaden megszoktam a smooth rendszert és azokat a dolgokat amikkel bogyózok rajta. :)

Minimum elvárás még 5.7". (note-om miatt hozzászoktam) 5.9 vagy 6 legyen a minimum méret kijelzőben ha nincs elszeparálva a back, menu stb gombok. ENNYI, nem érdekel, hogy nincs B20 sem (jöhet bármi) :)

Ötlet? :)

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#126033) #98880768 válasza _ocsisajt (#126032) üzenetére


#98880768
törölt tag

Huawei Mate 10 Pro 213 ezer fölött van AnTuTuban, az ára pedig 200 környéke
de pl. a Mi Mix 2 is 200 ezer fölött van, ez egy olcsóbb megoldás lehet, 150 körül már kapható.

[ Szerkesztve ]

(#126034) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

max 100 rugóig van most ajánlott droid-os telefon, aminek jó a kamerája, 5,5"-os a kijelzője és van benne NFC is?
Sajnos az új Redmi Note 5-ös szériába most se került NFC :/
Mi6/6 Plus esetleg? Vagy valami alternatíva?

One Plus 5T-re esetleg érdemes lehet várni valami leárazást?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#126035) flusze válasza juuzer (#125764) üzenetére


flusze
tag

Köszönöm a segítséget! :C
Iphone SE lett belőle, meg lesz még 1 vagy esetleg Iphone 6. Mennyivel van lemaradva a sima 6 az SE-töl? (kamera, hardver) :F

(#126036) kali válasza flusze (#126035) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Az iPhone 6 egy évvel és szériával régebbi hardverű, mint az iPhone SE, utóbbi a 6s hardverét kapta meg, eltekintve néhány butítástól, mint például nincs 3D Touch, illetve a wifi és 4G modul gyengébb, mert azok maradtak a sima 6-os szintjén az SE-ben. (iPhone 6 és SE wifi AC 1*1:1 MIMO 433 Mbps, a 6s széria pedig már 2*2:2 MIMO és 867 Mbps)
Az egyik legfontosabb talán, hogy a sima 6-os még csak 1 GB RAM-ot kapott, az SE pedig megkapta a 6s széria 2 GB-ját.
A kamera az SE-ben jobb kicsivel, mint a 6-osban.
Akkumulátoros üzemidőben jobb az SE, mint a 6 vagy a 6s.
Itt összehasonlíthatod: Link

[ Szerkesztve ]

(#126037) pit stop válasza TheProb (#126034) üzenetére


pit stop
addikt

Kettővel előtte kapott valaki választ hasonló kérdésre :U

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#126038) _ocsisajt válasza #98880768 (#126033) üzenetére


_ocsisajt
őstag

:DD Közben én is kutakodtam azért, úgy néz ki, hogy most jobbat nem találok a Honor V10-nél (213K antutu), 135K-tól van 6/128-az arukereson. :)

vagy tudtok jobbat?

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#126039) batai15 válasza _ocsisajt (#126038) üzenetére


batai15
félisten

Nézz rá a mi mix 2 re is. B20, miui snapi 835 6gb ram, 210k AnTuTu, 6 coll, jó akku, kerámia hátlap stb. 126 ért.

(#126040) Sungoo válasza batai15 (#126039) üzenetére


Sungoo
addikt

Brutál, hogy ennyi pénzért milyen hardvert ad a kezedbe a Xiaomi. :R

(#126041) batai15 válasza Sungoo (#126040) üzenetére


batai15
félisten

Kiváló telefon, mondom ezt úgy hogy s8ról váltottam rá, mert s8 tökéletes telefon lenne ha nem lenne olyan gyenge az akku. Egyedül kamerában gyengébb, bár sokat javult a frissitesekkel, valamint camera 2 API Google kamera mod után már elég jó, bár még mindig nem hozza az s8 szintet.miui picit még fluidabb is mint az s8.

(#126042) TheProb válasza TheProb (#126034) üzenetére


TheProb
veterán

Szarszung kizárt, LG se nagyon hat meg. Kihagytam a dual simet, aki mondjuk van az LG-ben. Xiaomi-ból vagy az említett OnePlus-ból nincs ilyen feltételekkel Best Buy?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#126043) pit stop válasza TheProb (#126042) üzenetére


pit stop
addikt

Honor 9 kisebb kijelzővel esetleg?

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#126044) batai15 válasza TheProb (#126042) üzenetére


batai15
félisten

Igaz nem 100k de ha ennyire kell az nfc ,126 a mi mix 2 .
Vagy honor 9 esetleg .

[ Szerkesztve ]

(#126045) _ocsisajt válasza batai15 (#126039) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Köszi! :B

B20 megléte nem érdekel, nem használok direkt adatforgalmat. Igen azt néztem kb akkor partiban vannak egymással gyorsaságban. Viszont a kamerát ha már használja az ember, akkor ejjj abban azért jobb a Honor...

Na ezen még el fogok rágódni egy darabig :DDD

Köszi még1x! :R

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#126046) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Elképzelhető, hogy Edigital nem tudja megoldani a telefonom javítását, ezért már előre keresem az utódot.

115.000 Ft ig bezárólag keresnék, 5,2 - 5,5 maximum 6" kijelzős telefont. Alap felhasználásra, netezésre lenne használva, valamint néha fotózásra. Ezért a jó kamera fontos lenne. Lehet használt is de akkor legyen gari. Játszani nem játszom.

Mit lenne érdemes venni? :R

(#126047) koma106 válasza bucihost (#126046) üzenetére


koma106
senior tag

Honor 9

-

(#126048) deadelon válasza bucihost (#126046) üzenetére


deadelon
aktív tag

Alap felhasználásra elég magas a keret mintha azt írtad volna bevásárolni a városon belül autót keresek 6 milláig de néha versenyzek ezért jó lenne a 300 lőerő

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#126049) bucihost válasza koma106 (#126047) üzenetére


bucihost
senior tag

Köszi.

(#126048) deadelon:
Alap felhasználás alatt értsd: Hívás, sms, email, face, viber, youtube, dokumentum olvasás, böngészés, stb....
"valamint néha fotózásra. Ezért a jó kamera fontos lenne"
Amit 2018-ban talán már minden átlag ember használ.

Mivel ennyi lesz rá a maximum keret. Többet nem adok érte mint amennyit a jelenlegi telefonomért kapok...
De mint írtam is, 115.000 Ft ig bezárólag . Ez lehet akár 50-80 ezer is. De mint a keret is mutatja, inkább minőség mint olcsóság a cél.....
Vehetnék HOMTOM HT16-ot is 20 ezerér. Amibe minősíthetetlen az anyag használat, rossz a kamera a hangszóró, csiga lassú, valamint az alap appok lezabálják a ramot, stb...
:R

[ Szerkesztve ]

(#126050) MacEdm válasza bucihost (#126046) üzenetére


MacEdm
tag

Nokia 7 plus már van 110k körül, de ha nem akarsz 6 colos telót akkor ottvan a Nokia 8 az is már 105-110k körül kapható.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.