Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) sdavic01


sdavic01
tag

Helló van egy ASUS p5n-SLI alaplapom és a biosban nem tudok húzni a processzor(c2d e4500) órajelén sehol csak a szorzón de ott is csak csökkenthetem.

Valaki help ?

(#19052) pityu6


pityu6
tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérem,olyan probléma áll fennt,hogy egyik pillanatról a másikra nem indul a gépem.Este kikapcsoltam,azóta nem indul,de olyan szinten,hogy a bios sem akar bejönni.Ha kihőzok mindent sem történik semmi.Semmi hangot nem ad,ventik pörögnek.(MSI P55-CD53)
Tudtok ehhez valamit hozzáfűzni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19053) puhoska76 válasza BomiBoogie (#19043) üzenetére


puhoska76
tag

Szétszedtem ujrapasztáztam mindent FurMark teszt 20 percen keresztül semmi gond majd elindítottam egy egyszerű játékot (mahjong) egyből kifagyott rózsaszines háttér........ :O

(#19054) pityu6 válasza pityu6 (#19052) üzenetére


pityu6
tag

Egy másik táppal próbáltam,azzal meg kb. 30-40mp-ig megy,aztán újraindul és ez így folytatódik,amíg ki nem húzom a 220-ból :O

(#19055) Rico83


Rico83
tag

Üdv.
A vga ventilátor kábelem reggel szétégett.Az alaplap elindul,de csak nehezen jutok el a biosig.Vinyót,ha rányomok felismeri,de újraindításkor nem bootol.Táphiba lehet?(hű de rossz telefonról írni)

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#19056) Krisztian103


Krisztian103
csendes tag

Sziasztok, az lenne a problémám , hogy van egy asus p4pe-x típusú alaplapom, benne egy kétoldalas 512-es, és egy egyoldalas 256-os RAM, 2.4-es celeron procival. Indításál hiba sípolást ad, mégpedig váltakozó magas-mély-magas-mély, amíg ki nem kapcsolom a gépet. Végig próbáltam az összes foglalatot, két procit is kipróbáltam, a meghajtók bekötésein, illetve a winchesterek slave-master beállítasain próbáltam változtatni, tápot is cseréltem, de kifogytam az ötletekből...
Ezért remélem hogy okosabbak lesztek ez ügyben nálam:)
Köszönöm, Krisztián

(#19057) Kityeszto válasza dav<3 (#19028) üzenetére


Kityeszto
tag

a hangfal is usb s ?? gondolom nem hanem sima jack es nekem asuson csinálta ezt és van egy drivere amin be lehet állitani minden dugot rajta nekem azon problémázott hogy az egyik fülhalgato a másik meg hangszoro is állitani kellett ennek megfelelően nemtom hogy érdekel e még a válasz?

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#19058) WillChi válasza Krisztian103 (#19056) üzenetére


WillChi
senior tag

Hasonló hangot általában akkor hallottam, mikor nem jól illeszkedett a processzor hűtése, és túlhevült az...

Award BIOS Beep Codes:
...
Repeating High/Low CPU Either the CPU is not seated properly or the CPU is damaged. May also be due to excess heat. Check the CPU fan or BIOS settings for proper fan speed.

Próbáld még kisütni a BIOS-t, hátha...

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#19059) Krisztian103 válasza WillChi (#19058) üzenetére


Krisztian103
csendes tag

Megpróbáltam 3 ugyanolyan hűtővel....semmi, kisütöttem a biost...semmi...szóval...bekattantam és darabokra kaptam a gépet, megy a padlásra, majd jön az új:') de köszönöm a segítséged:)

(#19060) WillChi válasza Krisztian103 (#19059) üzenetére


WillChi
senior tag

Szívesen!
Sajnos ez esetben nagy valószínűséggel alaplap... :(

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#19061) Bukullusz


Bukullusz
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Asus m3a-as alaplaom, tudom régi mint a fene de az van :D
Szeretnék bele venni egy processzort Amd athlon II x4 640 3Ghz.
Az alaplapom alapból csak az am2+-os procikat szereti de olvastam hogy a legfrissebb biossal (ami 1206) felismeri az újabb am3-as procikat is. Tudnátok ezzel kapcsolatban mondani valamit? Jó lesz vagy nem lesz jó? A hivatalos cpu támogatásnál nem szerepel ez a bios meg már szerintem elavult is a list, de láttam hogy itt ph-n ugyan ilyen lappal árultak egy phenom II x4-es procit és az illetőnek működött. Vagy akk nekem is phenom II-es kell mert athlonnal nem működne.
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#19062) jim bcs válasza Bukullusz (#19061) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

akkor alaplapot kell váltanod és akkor már érdemes egy FM2-est

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#19063) BomiBoogie válasza Bukullusz (#19061) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha a hivatalos oldalon nincs a listában, akkor nem fog menni.

(#19064) dav<3 válasza Kityeszto (#19057) üzenetére


dav<3
tag

Helló igen az jackes megköszönném a segítséget!

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#19065) Kityeszto válasza dav<3 (#19064) üzenetére


Kityeszto
tag

milyen alaplap tipusod van ja semmi asrock má látom

[ Szerkesztve ]

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#19066) Kityeszto válasza dav<3 (#19064) üzenetére


Kityeszto
tag

probáld meg ezt felrakni hátha megoldja

http://drivers.softpedia.com/get/SOUND-CARD/VIA/Asrock-A75M-HVS-VIA-HD-Audio-Driver-9400a.shtml

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#19067) CoolMan válasza Bukullusz (#19061) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Azért mert a hivatalos listában nincs benne, attól még lehet hogy működni fog. De ezt csak úgy fogod megtudni, ha kipróbálod. Kellene kölcsön kérned egy ilyen procit.

(#19068) Bukullusz válasza CoolMan (#19067) üzenetére


Bukullusz
csendes tag

Mindenkitől ezt a tanácsot kapom. Max venni tudok egyet. A hivatalos lista meg nem teljes. A phenom 2-es proci sem volt benne mégis működött az illetőnek tökéletesen.

(#19069) tajcsi


tajcsi
senior tag

AsRock P67 fatality professional laphozletezok komplett wb?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#19070) BomiBoogie válasza tajcsi (#19069) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem értem a kérdést.

(#19071) dav<3 válasza Kityeszto (#19066) üzenetére


dav<3
tag

nem jó, azt írja "we cant find any hd audio devices" azaz nem látja nem találja a hangszóróim. :S

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#19072) tajcsi válasza BomiBoogie (#19070) üzenetére


tajcsi
senior tag

Bocs eleredt az orrombol a ver aztan probaltam gepelni d eelolvasni mar nem sikerult..
Naszoval, a fent emlitett asrock laphoz letezik e waterblock, marmint chipsetre, NB-re, fet-ekre.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#19073) Kityeszto válasza dav<3 (#19071) üzenetére


Kityeszto
tag

másik hangszorot vagy fülest aminek Jack es a vége probáltál ugyanoda bedugni hogy azzal is ezt csinálja??

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#19074) BomiBoogie válasza tajcsi (#19072) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Áh, értem. Erről viszont nem tudok nyilatkozni. MIért kell neked wb, tuningrekordra törsz?

(#19075) csaba1203


csaba1203
addikt

Sziasztok!

Nem rég raktak össze egy új gépet nekem.Az alaplap ASUS P8H61-M LX3 plus.Nem volt még idáig Asus lapom és van pár érdekes dolog.Indításnál felpörög a ventillátor majd visszaáll alapra.Aztán azt vettem észre,hogy folyamatosan le fel mozog de csak picit a ford szám.A gyári beállítások jók alapban vagy esetleg érdemes valamit állítani,hogy folyamatos stabill maradjon és ne ugráljon a venti ford száma?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#19076) Kityeszto válasza csaba1203 (#19075) üzenetére


Kityeszto
tag

ez igy normális deha azt akarod hogy küldje neki azt is beállithatod de a hömérséklet szerint szabályozza jelenleg a ventiket ha melegszik ráhuz ha hüvösebb akkor elhalkul iditásnál meg turbon indul mindenkinek legalábbis idáig éncsak olyannal taliztam szoval szerintem ezt hagyd igy :K

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#19077) csaba1203 válasza Kityeszto (#19076) üzenetére


csaba1203
addikt

Köszönöm a válaszod :R :R

(#19078) jim bcs válasza csaba1203 (#19075) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

az AI Suite II -ben be tudod állítani a venti görbéjét (fan xpert) ekkor már nem fog összevissza pörögni ehhez még be be kell lépned a biosba, ott alul advanced módban a monitor fül alatt az összes ventillátornál Enabled illetve alatta Ignore felirat kell szerepeljen a legördülő menüben ezt mentsd el majd újraindítást kér, ekkor már windows alól az AI Suite szoftver segítségével a fan expert fül alatt beállítod a görbét a hőfok és sebesség függvényében fix értékeket adva ekkor már a terhelés függvényében auton változik a sebesség, az AI Suite-ban látod majd a hőfokokat is

a lapodhoz tartozó legfrissebb System Stability nem béta biost érdemes feltenni stabilabb gyorsabb lesz a gép, minden bios fájlban írja mit is frissít

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#19079) tajcsi válasza BomiBoogie (#19074) üzenetére


tajcsi
senior tag

MErt az eredeti nem tetszik :DDD

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#19080) KariZoli


KariZoli
csendes tag

Sziasztok! A kérdésem! Miért van az hogy ha bekapcsolom a gépet a ventillátorok pörögnek de a bios nem bootol mert a monitoron nem jelenikmeg semmi,ha kikapcsolom (hosszan nyomom a bekapcsoló gombot) akkor mégegyszer bekapcsolom akkor már másabb a ventillátorok hangja is és akkor már beindul a gép.a tápot most vettem Chieftech ctg-550. A gépbe most cseréltem alap+proci+mem+vga.A winchim viszont a régi . Tegnap elött hoztam haza a gépet bekapcsoltam ment kb 10 perc mulva váratlan áramszünet miatt leállt hirtelen a gép. Milehet a hibám?

(#19081) mézespálinka válasza bluyoo (#18965) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Na, közben egy ismerős táppal kitudta próbálni a konfigot. Az ő tápja egy 100000% hogy tökéletesen működő, 600w-os FSP volt, azzal is fagyott 10p játék után. Akkor viszont most már csak egyetlen dolog nem volt letesztelve a konfigból, az alaplap. Tehát ezek alapján kijelenthető, hogy nagyon nagy valószínűséggel alaplap a hibás. MA kinézek egyet, holnap megrendelem. Köszönöm a segítségeket!

(#19082) bluyoo válasza mézespálinka (#19081) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Én mondtam hogy elenyésző a TÁP gondnak az esélye. De így a biztos hogy kipróbáltad. :K
"ehát ezek alapján kijelenthető, hogy nagyon nagy valószínűséggel alaplap a hibás." A CPU-t , lapot kizártad szóval igen.
"MA kinézek egyet, holnap megrendelem." ha gondolod a Milyen alaplapot vegyek? topic-ban segítünk a választásban.
"Köszönöm a segítségeket!" Szívesen! :)

(#19080) KariZoli
Töltsd ki kérlek az adatlapod cuccok rovatát. Úgy könnyebben tudunk segíteni ha tudjuk milyen hardverekről van szó! :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#19083) BomiBoogie válasza KariZoli (#19080) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem a merevlemezzel lesz a gond valószínűleg. Kicsit érthetőbben fogalmazd meg a mondanivalódat.

Tehát ment a gép, de áramszünet volt, utána pedig már nem indult be?

(#19084) cinkoxid válasza KariZoli (#19080) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Szerintem alaplap hiba. De a biztonság kedvéért próbáld ki egy kölcsön táppal is.

(#19085) sesomaru1989 válasza KariZoli (#19080) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Egy érhetőbb megfogalmazás jobb volna tény :), sztem nézd meg h a vga kártya jól van-e beillesztve a pci-e csatiba, előfordulhat h kimozdult. Én jártam így egyszer akkor produkált ilyen hibákat, de mint minden számítógépes cucc 1000+1 hibaforrás lehet, ha nem vga akkor vmi zárlatos dologra gondolnék. Sztem szedd szét az egészet, majd rakd össze újra, alaplap tartó csavarokat mind használd fel, ne hogy hozzáérjen az alaplap a házhoz,és leföldeljen.

(#19086) dav<3 válasza Kityeszto (#19073) üzenetére


dav<3
tag

kipróbáltam azzal a régebbi jack fülesemmel amit évekig használtam ugyan ebbe a lapban és azt sem látja! :'( pls help

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#19087) Kityeszto válasza dav<3 (#19086) üzenetére


Kityeszto
tag

akkor már annak az esélye hogy a hengszoroval van gáz tényleg kilöve ezzel engem kezd igazolni amire gondolok szerintem levan tiltva a csatlakozonál valami mert az lényegtelen hogy usb hangal ment az 2 külön dolog itt 2 választás van vagy levan tiltva a jack vagy nincs jol beállitva valami csak ez maradt nézz körve ott ahol a hang ikon van belemész és nézegesd meg a beállitásokat hogy nincs e tiltva vagy bármi ilyesmi

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#19088) csaba1203 válasza jim bcs (#19078) üzenetére


csaba1203
addikt

Köszönöm neked is.Nem csináltam még ilyet és félek elrontanám.Remélem gyárilag alapból azért jól van beállítva.Kerestem róla leírást,hogy működik ez az All Suite II a gyakorlatban de nem találtam semmit róla.Ha esetleg lenne valami érthető,akkor talán nekivágnék a finomhangolásnak de így nem merek :)

(#19089) gyuri86


gyuri86
tag

Sziasztok.
Az alaplap bios-ban Sata config alatt az alábbi lehetőségeket találtam. ASUS p5k3 deluxe.
-Enhanced
-Compatible
-Disable

Azán egy sorral lentebb:
-ATA
-AHCI
-RAID
Egy sata vinyó van benne és egy ATA-s dvd író.
Melyik beállítást válasszam?

(#19090) gyuri86


gyuri86
tag

Most olvastam hogy ha nem volt engedélyezve az AHCI telepítés előtt akkor az OS nem tölt be. Ez történt velem is. Registry-ben ugyan lehet engedélyezni... Tehát már csak az a kérdés hogy Enhanced vagy Comp. módot kell választanom?

(#19091) Joker88


Joker88
őstag

mit kell beállítani,hogy tudja azt a funkciót az alaplap hogy a számítógép bekapcsolása nélkül is tudja tölteni az USB-re dugott telefont/navit,stb..

az alaplap :
[link]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#19092) Joker88


Joker88
őstag

itt egy teljes kép esetleg..

KÉP

In loving memory of Garrett Lockhart

(#19093) Jazz válasza Jazz (#19041) üzenetére


Jazz
veterán

Továbbra is leállítás után (miután leáll a gép) 5 mp múlva magától bekapcsol és elindul.
Valakinek valami ötlet?

free your mind

(#19094) bobokock


bobokock
csendes tag

Üdv!

Valaki felvilágosítana milyen jelentős különbségek vannak közöttük
ASROCK Z77 Pro4 29.578 Ft (23.290 Ft)
ASROCK Z77 Pro3 24.067 Ft (18.950 Ft)
ASROCK Z77 Pro4-M 24.727 Ft (19.470 Ft)
ASROCK Z77 Extreme4-M 27.360 Ft (21.543 Ft)
ASROCK Z77 Extreme3 32.838 Ft (25.857 Ft)
ASROCK Z75 Pro3 23.673 Ft (18.640 Ft)
Illetve szerintetek melyik a legjobb választás közülükehhez a procihoz?
INTEL Core i5-3570K 3.40GHz 1155 BOX
illetve ehhez a táphoz?
CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W OEM

Köszönöm!

(#19095) BomiBoogie válasza bobokock (#19094) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A legjobb ez lenne:

ASROCK Z77 Extreme4-M 27.360 Ft (21.543 Ft)

Ha mindenképp mATX kell.

(#19096) bobokock válasza BomiBoogie (#19095) üzenetére


bobokock
csendes tag

Nem feltétel a mATX.
Ha van jobb kb. ennyiért akkor lehet.

(#19097) BomiBoogie válasza bobokock (#19096) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ahhoz a procihoz legalább egy ASROCK Z77 Extreme4 kéne.
Csak Asbee meg ne hallja. :D

(#19098) bobokock válasza BomiBoogie (#19097) üzenetére


bobokock
csendes tag

Sajnos már így is a keretem fölött vagyok egy huszassal.
Ezek serint az említett alaplapokhoz fölösleges egy ilyen proci?
Vagy a procit veszem lejebb, vagy az alaplapot feljebb?

(#19099) BomiBoogie válasza bobokock (#19098) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha lejjebb veszed a procit, akkor már nem lesz tuningos. Neked kell dönteni, mire akarod a gépet használni, mennyire érdekel a tuning.

(#19100) bobokock válasza BomiBoogie (#19099) üzenetére


bobokock
csendes tag

Értem. Az igazat megvallva, sosem piszkáltam a gyári beállításokat.
Nem is értek hozzá, valószínűleg azért.
Viszont így gondolom nem kell a k-s proci meg a z-s alaplap ugye?
Egyébként Cad-re és photoshopra lenne a gép.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.