Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) Rivaul válasza Gery0505 (#18550) üzenetére


Rivaul
addikt

Csak halkan +jegyzem az Asrock az Asus gépein készült mivel a leány vállalata volt s jelenleg is van rá esély ha jól tudom :U Amúgy + a világ 3ik lapgyártója giga, asus után :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18552) dav<3


dav<3
tag

Helló!

Az lenne a problémám hogy ha teljesen leterhelem a vga-m (7870XT) akkor meghal a gép pontosabban a Furmark nevű programot indítom el sima 800x600 alapban mihelyst bejönne a kép azonnal leáll a gépem de nem csak simán leáll hanem a bekapcsoló gomb világít folyamatosan és a billentyű is világít. Ezután bekapcsolni csak kín keservesen lehet azaz táp le táp vissza próba ilyenkor is több dolog szokott történni: - Egyáltalán nem bootol be és kép sincs. - Nem bootol ugyan úgy csak emellett még a vga fanokat elkezdi 100%-on pörgetni. -Vagy legvégső esetben eljutok a win7 üdvözlő kiírásáig aztán pedig a megszűnik a jel a vga felől tehát elekzd villogni a monitor mintha nem kapna jelet és ugye megint resetelni kell. Megpróbáltam jóval a gyári beállítások alá tornázni a gpu és memo órajelét és úgy fut mind a Furmark és nincsenek is problémák bootolással sem úgy stabil a gép. A vga-t én személy szerint kizárnám ugyanis nem régen jött vissza iPont-tól szervizről és megállapították hogy semmi baja. Előre is köszönök minden segítséget.

Üdv.: Dávid

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#18553) Rivaul válasza dav<3 (#18552) üzenetére


Rivaul
addikt

Milyen tápod van alatta?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18554) dav<3 válasza Rivaul (#18553) üzenetére


dav<3
tag

Asus 550W P-55GA

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#18555) Rivaul válasza dav<3 (#18554) üzenetére


Rivaul
addikt

Csak 1 ram, vga, proci, legkisebb winyó legyen a gépben s próbáld úgy. Ha erősebb a géped s több minden van benne lehet sok a tápnak.

(#18556) dav<3 válasza Rivaul (#18555) üzenetére
Nem.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18556) dav<3 válasza Rivaul (#18555) üzenetére


dav<3
tag

De egy 550W-os tápnak nevetve bírnia kéne nem?

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#18557) tajcsi


tajcsi
senior tag

LEhet ez most amator lesz de tenyleg nem tudom...hogy...lehetseges -e, hogy az ilyen kicsi foglalatu hangkartyak a grafikuskartyak helyeremenjenek es ott normalisan uzemeljenek mint itt a kepen

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#18558) Franyo


Franyo
csendes tag

Ave Guruk!

[link]

Ez a mem csak serverbe jó (ecc) vagy mezei lapba is teszi a dolgát?
[link]
ASROCK FM2A55M-DGS menne 2 db..

[ Szerkesztve ]

Kérlek vigyázzatok a csalókkal!

(#18559) TESCO-Zsömle válasza tajcsi (#18557) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lehetséges. Enyém is úgy megy.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18560) tajcsi válasza TESCO-Zsömle (#18559) üzenetére


tajcsi
senior tag

Ez egesz mas tavlatokat nyit most nekem, kosoznom. Akkor akar az ilyen gyari az alaplappal erkezo WIFI+BT kartyak is belemehetnek nem?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#18561) hcl válasza tajcsi (#18557) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen. A PCIE ugyanis sávos kiosztású. Az elején az osztásnál van a táp, vezérlés, izé, és utána az adatvonalak (nagy vonalakban).
A kis foglalatos 1x-es kártyák 1 adatsávot használnak, a hosszúk 16-ot. Vagy x4 és x8 is, azok mondjuk teljes hosszúságúak, de nincs minden lábuk bekötve.

Sőt. Ha kivágod a rövid foglalat végét, és beleteszel egy hosszú kártyát, van esély rá, hogy az is menni fog.
Amúgy igen, a wifi + brútusz is belemegy :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18562) TESCO-Zsömle válasza hcl (#18561) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Sőt! Unokaöcséim bebizonyították, hogy a gyurma is belemegy! :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18563) hcl válasza TESCO-Zsömle (#18562) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ebben semmi hazugság nincs. Belemegy, csak utána nehéz kipucolni ;) :))

(Az x1 aljzatot sem az ujjamból szoptam, itt a PH-n volt egy ilyen cikk.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18564) Lejszi


Lejszi
senior tag

sziasztok

na megint egy erdekes dolog. hiaba allitom at a bios-ba AUTO-rol elsodlegesre a PCIE-t es mentem el, ujrainditas utan vissza all AUTO-ra. minden mas beallitas amit varialok elmentodik.

vmi megoldas erre? ilyet meg nem lattam :Y

[ Szerkesztve ]

(#18565) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Processzor kompatibilitás miatt kellene biost frissítenem, de nem tudom hogyan?
Erről a lapról lenne szó, a biost már letöltöttem ami egy exe. fájl.
Lehetne dedósban leírni a módját? Nem vagyok egy nagy mágus, csak nincs a közelemben aki megcsinálja.
Köszönöm a segítséget!

(#18566) Rivaul válasza Lejszi (#18564) üzenetére


Rivaul
addikt

Mivel nem ismeri fel a kártyádat így azt hiszi nincs más csak az alaplapi. Ezért teszi vissza magának.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18567) Lejszi válasza Rivaul (#18566) üzenetére


Lejszi
senior tag

na ezt nem tudtam, de logikus koszi. ;)

vissza raktam mindent eredeti felallasba...

[ Szerkesztve ]

(#18568) tajcsi válasza hcl (#18561) üzenetére


tajcsi
senior tag

Sőt. Ha kivágod a rövid foglalat végét, és beleteszel egy hosszú kártyát, van esély rá, hogy az is menni fog.

Na ezt most nem ertem :F

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#18569) ghoszty


ghoszty
tag

üdv mindenkinek
a következőben kérnék segitséget jelenleg egy asrock z68 extremen 3 gen 3 lapom van egy i7 2600al valamint egy gtx 580. a lapot es a procit lekell cserélnem a kérdés a következő: milyen procival tudnek egyenlo vagy jobb teljesitmenyt elerni jatekokban? esetleg elég egy i5 2500k felhuzva? vagy vegyek még egy i7 2600-at? esetleg más intel proci ami hasonlo vagy jobb teljesitmennyel bir? a leheto legolcsobb megoldas erdekelne. a lényeg hogy jatekokban ne legyen gyengébb
másik kérdés: ha lecserélem a z68 as lapot egy z77 re azzal mit nyernék megéri lecserélnem?
előre is köszi a helpet :R

(#18570) Lejszi válasza Rivaul (#18566) üzenetére


Lejszi
senior tag

masik pci-es vga kartyat sem akar felismerni, ha tenyleg ugy van hogy azert nem menti el a bios-ba az elsodleges beallitast.

(#18571) Rivaul válasza Lejszi (#18570) üzenetére


Rivaul
addikt

Várjál. van másik pcie kártya amit szintén nem lehet életre bírni? Beteszitek s se nem megy se a bios nem látja? Ha ez a helyzet akkor a lap adhatta meg magát míg A-ból B-be vittétek.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18572) Lejszi válasza Rivaul (#18571) üzenetére


Lejszi
senior tag

egy passziv hutos regi pcie-es vga tettem bele csupan probabol hogy egyaltalan a slot mukodik e. ugye ezen nincs kulon tapfesz csati hely, regi de mukodokepes. es igen ha ez van benne es atallitom a biosba hogy a PCIE -t hasznalja elsonek nem mentodik el a beallitas es nem tudom hasznalni egyaltalan. nem jon be semmi a monitoron es sargan (standby ) vilagit a monitor visszajelzo.

(#18573) Rivaul válasza Lejszi (#18572) üzenetére


Rivaul
addikt

Így más a helyzet. Ennek fényében az alaplap feküdhetett +. Egy biost frissítsetek rajta még de nem hiszem hogy sok haszna lenne. Nem érzékeli a sínbe helyezett kártyákat ezért nem mennek. Bios frissítés esetleg a második sínbe tenni a régi vga-t. Ha ez se akkor eltávozott a lap. Próbáljátok meg visszavinni hogy eddig szenvedtetek de 1x se! adott képet. Oldják meg a boltba.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18574) Lejszi válasza Rivaul (#18573) üzenetére


Lejszi
senior tag

meg 1* koszi a segitseget. egyre biztosabb vok en is benne hogy az alaplap a ludas...
garis a lap uh megy vissza a feladonak.
jo 8

(#18575) tajcsi válasza ghoszty (#18569) üzenetére


tajcsi
senior tag

Szerintem mas is megmondhatja..2600k es 2500k kozott sott meg a 3770k kozott sem fogsz eszrtevenni semmit mivel a jatekok inkabb VGA limitesek...
Ha tenyleg 2600krol cserelsz, vegyel 2500k-t es a maradekon inkabb fizess hozza a gtx580-hoz es vegyel egy gtx680-at, azzal mar jobb lesz, de gondolom majd a kollegak megerositik ezt.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#18576) ghoszty válasza tajcsi (#18575) üzenetére


ghoszty
tag

köszönöm :R

(#18577) draff válasza burny (#18543) üzenetére


draff
aktív tag

Nekem 3 vinyó van a gépemben és mellé két lemezíró - egy CD meg egy DVD.
A 400-as Azona táp simán viszi.
Pedig még hűtőventik is vannak a vinyókon, de a videókari se passzív, no meg a házam se.

(#18578) Rivaul válasza draff (#18577) üzenetére


Rivaul
addikt

Azt ne felejtsd el hogy táp és táp közt is igen nagy a különbség. Egy minőségi 300w-os többet nyújthat mint egy olcsó 550-es. Nem véletlenül bukik rajtuk sokszor a történet. :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18579) #65675776 válasza Rivaul (#18578) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az azért kemény ha egy egyágas tápnál problémát okoz a sok vinyó... Sokat elmond a Raider-ről.

draff: Ha a vinyóhűtő az az alulról felpattintható micsoda lenne, akkor az csak két dologra jó: telenyomja porral az elektronikát (ami csökkenti az alkatrészek hőleadó képességét és zárlatveszélyt jelent) és zajt generál. Egy darab ventilátor a vinyók elé sokkal többet ér, mint ez a sok kis pöcsköszörű együtt.

(#18580) bluyoo


bluyoo
nagyúr

(#18578) Rivaul
(#18579) daa-raa

Semmi baj a Raider tápokkal én is nyúzok egyet (4 ismerősöm is használja ...) ugyancsak ajánlott darab ...... Középkategória csúcs belsővel: FSP Raider táp . Persze hibás darab azért befigyelhet .......

Bazinga!

(#18581) Rivaul válasza bluyoo (#18580) üzenetére


Rivaul
addikt

Általánosságba beszéltem a tápokról igazság szerint mielőtt még valaki készpénznek venné hogy egy 400 as táp biztos nem okozhat problémát. Tegnap megkaptam hogy 500 as táp van egy gépbe az mindenre elég így másfele keressek :) Nem volt elég ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18582) draff válasza #65675776 (#18579) üzenetére


draff
aktív tag

Hát nem éppen felpattintható, hanem többnyire 4 csavarral rögzített ...
és nem ráfújja a levegőt a vinyók nyáklapjára, hanem inkább elszívja róla.
Két különböző tipusom van,
az egyik sima radiál-ventilátoros (2db van benne), míg a másik axiál-ventilátoros (szintén 2 db-bal)
A harmadik pedig egy 1 ventilátoros és saját készítésű.
Itt a képe.

[ Szerkesztve ]

(#18583) bluyoo válasza Rivaul (#18581) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze óriási különbség van köztük pl. N-BASE N Power N600 -as és mondjuk egy FSP FSP600-50ARN és egy BE QUIET! Straight Power 600W -os között és nem csak az árban. Bár a legtöbb felhasználó átverve érzi magát ha egy 400W-os tápot teszek a gépébe 11K-ért nem egy 600W-ost 7K-ért .....

Bazinga!

(#18584) #65675776 válasza bluyoo (#18580) üzenetére


#65675776
törölt tag

Erre a hsz-ra utaltam vissza.

draff: Én inkább vettem egy ilyet: [link] Pontosabban a korábbi változatát. Került kemény 2900HUF-ba.

(#18585) bluyoo válasza #65675776 (#18584) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Sejtettem ... akkor is írtam hogy 42A nehogy kevés legyen már két HDD-nek .... :)
Bár mint írtam lehet hibás a tápja ha másikkal működik egyértelmű vissza garanciába.

Bazinga!

(#18586) #65675776 válasza bluyoo (#18585) üzenetére


#65675776
törölt tag

"Erről tápos topicban olvastam hogy: okozhat bajt sok HDD-nél"

Nesze neked 42A.

(#18587) bluyoo válasza #65675776 (#18586) üzenetére


bluyoo
nagyúr

De gondolom nem az egyágas Raider-ről olvasta ..... és 2db HDD az nem akkora mennyiség. ;)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#18588) #65675776 válasza bluyoo (#18587) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ott van felette a link a Raider-re.

(#18589) burny válasza #65675776 (#18586) üzenetére


burny
aktív tag

Nem emlékszek pontosan a kontextusra ahogy leírta valaki, de az csupán elméleti síkon volt hogy egy ágon hirtelen 'sok mennyiségű hdd' okozhat problémákat, ez a raider-el kapcsolatban volt megemlítve.

Nem akarok táp háborút kirobbantani :)

Azt még megjegyezném hogy a hdd-k régebbiek, az egyik rohadt hangos, másik meg borzalmasan remeg, nemsokára ugyis cserélve lesznek méret miatt.

(#18590) spiritex válasza burny (#18589) üzenetére


spiritex
veterán

Na de kipróbáltad már kevesebb fogyasztóval, lehúzva azt ami nem kell?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18591) burny válasza spiritex (#18590) üzenetére


burny
aktív tag

Még nem volt időm, de azóta nem jött elő a probléma :/

(#18592) #65675776 válasza burny (#18589) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem kellene, hogy problémát okozzanak. Induláskor lehet esetleg magas az áramfelvétel, de erre már vagy 30 éve van megoldás. Régebben a BIOS-okban lehetett állítani a vinyók felpörgetése közötti időt (Delay IDE Initials), a SATA szabványban pedig ott van a Staggered Spinup. Utóbbi működésének annyi az összes feltétele, hogy a 3,3V-ot is megkapják a vinyók.

(#18593) bluyoo válasza #65675776 (#18588) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Megkövetlek .....
De számomra akkor is hihetetlen hogy egy modern megbízható gyártótól származó tápot két kis fogyasztású HDD kifektetne.
Főleg hogy gondolom nem csak nálam működik több HDD-vel viszonylag nagy fogyasztású VGA mellett ....

(#18589) burny
Nem emlékszel véletlen hol olvastad?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#18594) Perillustris


Perillustris
senior tag

Frissen összerakott gépben az AMD A10-5800K mellett egy Corsair Vengeance DDR3 1866MHz / 8GB KIT (2x4GB) van, ASUS F2A85-M LE lapon. Alapjáraton 1333-on indultak el a memóriák, a targetet 1866-ra állítva azonban nem indul a gép. Pontosabban felpörög, de nem boot-ol. 1600-on azonban rendben van. Mit kell állítani még? :R

Perillustris

(#18595) [HUN]Dani


[HUN]Dani
őstag

Hali.
Adott a következő alaplap: msi k9n6vgm-v(ms7309). Letöltöttem a hivatalos oldalról a live updater 5-öt, azon belül lekaptam a bios frissítéshez szükséges fájlt. A windowson belüli telepítést választottam nem pedig a DOS-ost. Szépen lépegetek tovább, míg beadja, hogy zárjak be minden futó alkalmazást. Kiadott egy listát jó pár programról, szépen bezárta mindet, megyek tovább a telepítésben. Kiírta, hogy ha vége akkor restart után aktiválódik az frissített bios, mondom oké. Bejön a kis feketehátteres ablakocska, felül írja a dolgokat alatta pedig, hogy Error, Unknown Command. Ez alatt pedig, hogy Press any key. Nyomtam egy entert, majd újraindult a gép, de nem frissítette le ahogy azt már előtte sejtettem. Gondoltam elrontottam valamit és megpróbáltam még kétszer is, de mind a kétszer ugyanebbe a hibába ütköztem.
Valakinek valami ötlet?

magyarsrac

(#18596) andree04


andree04
aktív tag

Javaslatokat szeretnék tőletek kérni.

Utána néztem pár helyen árban nem sok különbség van a H77,B75 chipset közt.
Csak egy példa:Asus P8B75-M 22K,Asus P8H77M 24K
Asrock B75M 18K,AsrockB77M 18K
Vélemény?
Köszönöm szépen.

(#18597) Kgabi56


Kgabi56
tag

AsRock G41C-GS alaplap alkalmas tuningra?
E6750 proci
Kingmax 4Gb memória
FSB1333

Gabi

(#18598) hcl válasza Kgabi56 (#18597) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Persze, ha tudod állítani az fsb-t, ram órajelet, stb. FSB emel, memória órajel fixál...

Mutogatni való hater díszpinty

(#18599) ThinkAgain


ThinkAgain
tag

Sziasztok!

Sürgősen segítségre lenne szükségem. Vettem itt, HA-n egy alaplapot (P5QL-CM). A teszteléshez azonnal szereztem szintén HA-ról egy Celeron 420-at.

A lap nem ad képet. Beleraktam egy videokarit: azzal sem. Próbálkoztam több RAM-al, és reseteltem a BIOSt is.

Lehet a probléma a proci? Mit csináljak még?

Előre köszi,
gyébusz

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#18600) Livius


Livius
őstag

Hello!
Egy igen érthetetlen problémám adódott. Van egy Asus P5L-VM 1394 alaplapom, és hozzá 2x512MB DDR2 667Mhz-es Kingmax RAM. Tegnap beszereztem hozzá még egy 1GB DDR2 667MHz Kingmax RAM-ot, de az istennek se megy tökéletesen a három modulos dualchannel az alaplapban. Az első két slotban vagyis a ChannelA-ban van a 2x512MB, és a ChannelB első slotjában van az 1GB-os Kingmax modul. Csak úgy hajlandó elindulni a gép ha CMOS cleart csinálok elötte, ekkor bebottol és windows is betöltődik, minden jó, de a kikpacsolás után már többé nem bootol be, csak annyit csinál hogy felpörögnek a ventik, világit a power LED, a HDD is egy kicsit megmozdul és kész, fekete a képernyő, addig amíg kézzel ki nem kapcsolom, jah és semmi sipolás sincs. Mit lehetne kezdeni ezzel a gonddal?

A RAM-okat memtest86+ al teszteltem, mivel ha egyenként vannak bent, akkor bootol egyből és nincs gondja.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.