Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) Fr@nkieWilde válasza csoty (#25997) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

És hogy működik a RAID-ba kötés?
Ehhez nem értek sajnos.
Kell hozzá valami vezérlőkártya?
A két merevlemeznek teljesen egyformának kell lennie hozzá?
Tudsz nekem erről valamiféle információt nyújtani, hogyan is álljak neki elejétől a végéig?

@Thrawn: igen, rendszer alá kell az SSD meg a feltelepített programoknak, a tárolásra merevlemez van/lenne

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#26002) Thrawn válasza csoty (#25999) üzenetére


Thrawn
félisten

Egy oprendszer mikor mozgat ennyi adatot, hogy ekkora sávszél kelljen? Hát kb soha, inkább sok apró fájlt mozgat egyszerre ami fekszik egy SSD-nek. Ezesetben nem számít, hogy SATA2 vagy SATA3-as csatlakozón van.

kovesli: Nálam is SATA2-n csücsül egy 830-as Samsung, de ettől függetlenül teszi a dolgát ahogy kell. Csak az SSD miatt nem akartam lapot (meg RAM-ot, procit...) cserélni, ráér később is.

pcgamer01: ATA133, tehát 133MB/s a maximális elméleti sebessége.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#26003) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok adott egy Asrock z75 pro 3 [link] lap amiben az első számú Pcie 3 ban,először elkezdett csikozni a kép,és most már nem is ad képet.Egy ati 4670 van benne. A másidik Pcie ben hibátlanul megy a kártya,tehát nem a kártya a hibás.Annyi lenne a kérdésem hogy ha ebben a csatiban használom,csökken a kártya videó teljesítménye?

[ Szerkesztve ]

(#26004) kungzi


kungzi
veterán

Hali

Ha elfustolt volna a lapom vrm resze, akkor betudnam kapcsolni a gépet? Mert valami lefustolt, de nem tudom micsoda. Áramot kap a gép, ventik pörögnek, de ennyi semmi más. A gép tetejéből jött a sercegés és a füst, de nem kapcsolt le egyből. Nincs kép azóta a monitoron.

[ Szerkesztve ]

(#26005) Thrawn válasza kromatika (#26003) üzenetére


Thrawn
félisten

Alig észrevehetően, de jobban járnál ha garanciáztatnád azt az alaplapot.

kungzi: Nem. Táp nélkül semmi nincs, se kép se hang.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#26006) Wiz Khalifa válasza pcgamer01 (#26000) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az most mért érdekel téged? :D

Akkor meg ha már itt tartunk az alábbiaknak mennyi a sebessége?

SCSI
SAS (Serial Attached SCSI)
FC (Fiber Channel).

Meg van olyan Sata-s vincsi ami 7200rpm felett pörög? Vagy csak SCSI-ben van olyan? :)

Smoke some weed nigga!

(#26007) TaylorXIII válasza kungzi (#26004) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Egyébként itt most pontosan milyen táp került a túlvilágra?

(#26008) Fr@nkieWilde válasza Thrawn (#26002) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Értem, szóval ha SATA2-re kötöm rá a SATA3 SSD-t, amit rendszernek és egyéb programoknak szánok, attól még, hogy nem fog maximumon járni az SSD-m (legalábbis a sebességét tekintve), még érezhető lesz a sebességnövekedés egy akármilyen merevlemezhez képest is. Mert a maximális sebesség eléréséhez inkább nagyobb fájlok írása, olvasása közben érhető el, mintsem a op. rendszer futtatása közben.

Ha veszek egy ilyen SSD-t, akkor ahhoz kell-e még beszereznem valamit, vagy van minden hozzá a dobozban és mehet is a gépbe, hogy telepítsek rá?

Illetve anno mondták, hogy elég hamar tönkremennek az SSD-k, és sokat kell figyelni rájuk, mert bizonyos mennyiségű írás/olvasás után megadja magát a flash memória. Mintha még valamiféle program is lett volna az SSD-k megóvásának érdekében.
Ez most hogy működik? Mire kell figyelnem?

Köszönöm.

Új konfigot én sem akarok, se kedvem, se pénzem hozzá.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#26009) pcgamer01 válasza kungzi (#26004) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Nem a proci körül lévő FET közül füstölt el valami?

Samsung Galaxy S10+

(#26010) pcgamer01 válasza Wiz Khalifa (#26006) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Miért nem érdekelhet????
Hát b.meg nem lehet egy kérdésre rendesen válaszolni???
Rögtön már minek??
Legalább más értelmes ember is van itt. :))

Samsung Galaxy S10+

(#26011) Thrawn válasza Fr@nkieWilde (#26008) üzenetére


Thrawn
félisten

Érezhető lesz-e a sebességnövekedés? Meghiszem azt! :K

Nem kell más neki csak egy tápcsatlakozó és egy SATA kábel és már telepíthetsz is rá. Érdemes lehúzni telepítéskor a többi lemezt, hogy ne zavarjon be még véletlenül sem.

Kb 8-10 évig akármit csinálsz vele, nem fog tönkremenni.

Syd2012: Tessék egy SATA HDD ami 10k-t pörög: [link]

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#26012) Fr@nkieWilde válasza Thrawn (#26011) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Rendben, köszönöm a segítséget.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#26013) kungzi


kungzi
veterán

Corsair hx520 seasonic belsős. Nem tudom nem látok sehol se fekete foltot vagy égés, puposodas nyomot.

Tehát, ha táp lenne, akkor el se indulna gondolom nem? Két új ventilátort szereltem be és utánajjött onnan a füst. De a ventik működnek. De most inkább a fokapcsoloval lezártam a gépet.

(#26014) wagi


wagi
senior tag

Dual bios alaplapnál frissítéskor mindkettő felülíródik?

(#26015) Wiz Khalifa válasza pcgamer01 (#26010) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem azért írtam ezt. :DD Tudtam hogy rosszul fogod fel majd. :U

Elnézést. :R

Smoke some weed nigga!

(#26016) kromatika válasza Thrawn (#26005) üzenetére


kromatika
veterán

köszi.az lessz. :K

(#26017) Wiz Khalifa válasza Thrawn (#26011) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Köszi a linket. :R Pont WD-ket csipázok és veszek. Na majd akkor lehet veszek egyet. De előtte SSD lesz. :)

A fenéért kellett kivonni a forgalomból a Samsung 830 Series SSD-ket. :W :W

Smoke some weed nigga!

(#26018) Krisz79


Krisz79
őstag

Használ valaki itt Gigabyte B75M-D3H lapot?
Privátba lenne 1-2 felmerülő kérdésem.
Ma üzemelném be a régi lap helyére...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#26019) csoty válasza Krisz79 (#26018) üzenetére


csoty
aktív tag

Szerintem ide tedd fel a kérdéseket, hiszen alaplapos topic.

#csotykocsithajt

(#26020) McSico válasza wagi (#26014) üzenetére


McSico
senior tag

Felül persze.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#26021) McSico válasza Wiz Khalifa (#26017) üzenetére


McSico
senior tag

Meg is nehezítették a dolgomat rendesen. Épp hogy sikerült még kifognom elfekvő készletet a 830-asból.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#26022) Wiz Khalifa válasza McSico (#26021) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Fene a szád! Nekem meg pont akkor nem volt rá pénzem. Nem adod el? :DD

Smoke some weed nigga!

(#26023) Krisz79 válasza csoty (#26019) üzenetére


Krisz79
őstag

Procit feltettem rá,illetve a Ramot is.
Ezek után Hdd-t rádugom.
Videókártyát.
Az első inditásnál kell-e valamit állitanom?
Ha igen,mit?

Az előlapi usb,mikrofon és fejhalgató bekötéssel is lesz még gondom...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#26024) McSico válasza Wiz Khalifa (#26022) üzenetére


McSico
senior tag

Ne is álmodj róla haver... ;]

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#26025) Soraszemp válasza Krisz79 (#26023) üzenetére


Soraszemp
tag

Általában az alaplapokhoz szoktak adni használati útmutatót! Melyekhez képet is szoktak párosítani,én se vagyok egy nagy angol zseni,de ki lehet következtetni mindent! :)

(#26026) Wiz Khalifa válasza McSico (#26024) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A fenébe. :O

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#26027) Taifa Díaz válasza wagi (#26014) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Dehogy íródik felül :(( Akkor mi értelme lenne? Épp azért marad a default bios értintetlenül, hogy abból súlyos gond esetén bármikor visszaállítható legyen egy eredeti állapot.
Komolyan segítő szándékkal írtad az ellenkezőjét, McSico :F

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#26028) Wiz Khalifa válasza Taifa Díaz (#26027) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Amíg az első Bios chip-et nem csinálta meg 100%.ig addig nem írja felül. De utána azt is felülírja. Azért van a Dual Bios hogy ha az egyik bekrepál ott a másik. De mind a kettőn frissíti a Biost. És azért is van Dual Bios mert ha frissítés közben van valami gebasz akkor a másodikról visszacsinál mindent az elsőre is.

Mivel neki is 2 Bios-os a lapja csak tudja mit beszél. Meg nekem is volt 2 Bios-os. És nálam is úgy működött ahogy leírtam.

Ha nem érted hogy mire való akkor légy szíves ne írj hülyeségeket hogy másokat bekavarj!

Smoke some weed nigga!

(#26029) #65675776 válasza Taifa Díaz (#26027) üzenetére


#65675776
törölt tag

Amennyiben a frissített BIOS-szal sikeresen elindul a lap, akkor bizony automatikusan felülírja vele a backup BIOS-t is.

(#26030) Wiz Khalifa válasza #65675776 (#26029) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Így van. :) Csak nem így fogalmaztam. :DDD

THX. :R

Smoke some weed nigga!

(#26031) McSico válasza Taifa Díaz (#26027) üzenetére


McSico
senior tag

Elég gáz lenne ha nem írná felül azt sem. Nézzünk egy egyszerű példát. Tegyük fel olyan procit teszel a lapba amit a régebbi bios nem támogat, de természetesen a proci csere elött frissítetted, hogy ne legyen gond. Na most pár hét múlva bekrepál az egyik bios, és átveszi a helyét a másik. Na most ha a legelső bios állna vissza amivel eladták a lapot akkor az ritka nagy szívás lenne.

Tehát frissítésnél mindkettő felül íródik. Természetesen nem egyszerre!. Ezzel is kivédve, ha netán elszállna az áram ellátás, vagy ha nem indulna el a frissítés után. Tehát ha minden okés volt, akkor felülírja a másikat is.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#26032) #65675776 válasza Wiz Khalifa (#26030) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kissé be vagyok lassulva most...

(#26033) Wiz Khalifa válasza #65675776 (#26032) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem baj. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#26034) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv. lehet, hogy hülyén fog hangzani a válasz, de valaki eltudja nekem mondani, hogy pontosan mi az a RAID funkció, és mivel jobb(mondjuk egy H87-es lap egy B85-ösnél)?

(mintha egy "hülyegyereknek" magyaráznátok, valahogy úgy)

Előre is köszönöm :R

Üdv.:M.

(#26035) Spet válasza minek?:S (#26034) üzenetére


Spet
addikt

RAID magyar wiki h87 vs b85 valószínólég pedig a tuninggal kapcsolatos képességeket takarja.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#26036) minek?:S válasza Spet (#26035) üzenetére


minek?:S
őstag

Köszönöm :R

Üdv.:M.

(#26037) Taifa Díaz válasza #65675776 (#26029) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Az nagyon érdekes. Konkrét esetet, saját tapasztalatot tudok mondani, amikor a backup BIOS felülírása nem történt meg. FM1-es konfig, ezzel a lappal.
Biost frissítettem, indítás után - tisztázzuk: már betöltött a Windows 8 Pro -, folyamatos instabilitás és finom driveres xopóroller után visszaállítottam az eredeti gyári BIOS-t, mégpedig úgy, hogy szándékosan esélytelen magas szorzót és fsb-t állítottam be, ami után természetesen sípolással indult, és miután sikertelenül próbálkozott háromszor, negyedszerre elindult a bios recovery...és csodák csodája, az F1 jelzésű default bios-szal indult a gép, teljesen alapon.
Ez hogy történhetett akkor :F Meddig vár a felülírással? Kikapcsolás után, a következő indításnál csinálja, ha minden rendben volt?

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#26038) AxBattler válasza _csocso_ (#25994) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi a választ! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26039) csoty válasza Krisz79 (#26023) üzenetére


csoty
aktív tag

Abszolút semmit nem kell állítanod, az előlapi USB és Hang az pedig 1-1 csatlakozó, fix egyféleképpen csatlakoztatható helyük van, nem lesz gond. Összerakod, bekapcs, wininstall.

#csotykocsithajt

(#26040) Krisz79 válasza csoty (#26039) üzenetére


Krisz79
őstag

összeraktam.
Előjött 1 pici probléma.
Pata-s a DVD irom.
A lapon meg már nincs pata.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#26041) csoty válasza Krisz79 (#26040) üzenetére


csoty
aktív tag

Hát erre sajnos csak annyit tudok mondani, hogy user hiba. Az összetevők kompatibilitását ellenőrizni kell.

#csotykocsithajt

(#26042) Krisz79 válasza csoty (#26041) üzenetére


Krisz79
őstag

holnap javitom a problémát.
:)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#26043) #65675776 válasza Taifa Díaz (#26037) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nálam konkrétan ahogy elindul sikeresen BIOS frissítés után egyből felülírja a backup-ot is.

(#26044) hugi0 válasza Spet (#26035) üzenetére


hugi0
őstag

Hi !

Ha van 4 sata a gepemben (2 darab 500-as WD 1 darab 750-es ST es 1 darab 500-as ST) akkor, hogy jelolom ki melyik ket vinyo legyen a RAID0 ?
- a ket WD-t szeretnem ilyen modban hasznalni.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#26045) Thrawn válasza hugi0 (#26044) üzenetére


Thrawn
félisten

Az alaplapod kézikönyvében minden le van írva, melyik SATA csatlakozóra kell tenni a két WD-t, milyen RAID-üzemmódok közül választhatsz, stb. Kezdj el RAID-tömböt csinálni, ott egyértelmű lesz melyik HDD-ket használhatod. Nem kell végigcsinálni, de legalább látni fogod hogy működik.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#26046) gg1876


gg1876
tag

Üdv!
Kb. 2 éve használtam utoljára az asztali gépemet, amiben DFI LANParty UT ICFX3200 T2R/G alaplap van.
Mivel a gépre nem volt szükségem, ezért a tápot odaadtam valakinek. A napokban az egyik rokonnak össze akartam rakni, vettünk bele egy új tápot (Gigabyte), el is indult vele.
A probléma az, hogy kikapcsolás után már nem indul el, csak akkor, ha a táp kábeleket lehúzom az alaplapról és újra rádugom. A tápot kipróbáltam mással is, nincs gond vele ill. az alaplapot másik táppal és azzal is ugyanezt csinálja. Valami ötlet?

Kösz!

(#26047) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Üdv!
Van egy ASUS P5LD2 SE alaplapom, négy memória kártyahellyel.
Hogy lenne jobb megoldás, 4GB memóriát szeretnék?
4x1GB, vagy 2x2GB ? Úgy tudom, hogy ez az alaplap 4GB-ig bővíthető.
Azt viszont nem tudom, hogy felismeri-e a 2GB-os kártyát? (most 2x1GB van benne)

(#26048) Rico83 válasza adamcsik (#26047) üzenetére


Rico83
tag

4 x DIMM, max. 4GB, DDR2 667/533/400, Non-ECC, un-buffered memory.
Azaz 4x1Gb memóriát kezel.2gb-ot nem.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#26049) adamcsik válasza Rico83 (#26048) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Akkor ezek szerint csak azt tudom csinálni, hogy veszek bele még 2db 1GB-os kártyát?

(#26050) Taifa Díaz válasza adamcsik (#26049) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Röviden: igen.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.