Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) andree04


andree04
aktív tag

Sziasztok.
Nekem van egy olyan gondom hogy az alaplap nem indul el.
Esemény:a tápegységhez kötött ventilátor vezetéke valahogy zárlatot csinált és azonnal kikapcsolt a gép.Kis idő után be lehetett kapcsolni,eljut odáig hogy már tőlti be a Windows-t,de utána egyből folyamatosan KÉK HALÁLOZIK,irja hogy :van e elég hely a lemezen,jó e a videókártya?
HDD,VGA,RAM,Tápegységet mind mind másik alaplappal leteszteltem és működik,így kizárásos alapon az alaplap a rossz.
Kérlek segítsetek,köszönöm.
Kérdéseim:mi az ami tönkre ment a lapon,vajon javítható?

[ Szerkesztve ]

(#19352) andree04 válasza andree04 (#19351) üzenetére


andree04
aktív tag

Még annyit hogy se púpos kondi,se más jellegű hibát nem találtam az alaplapon,és sehogy sem akar elindulni,ide értve csökkentett mód stb.

(#19353) DonThomasino válasza andree04 (#19351) üzenetére


DonThomasino
veterán

Hát ezt így távolról senki nem fogja neked megmondani mi a hiba.
Pontosan mi is történt azzal a ventivel?

Nekem inkább softveres gondnak tűnik.
Win újra rakás volt már?
Mit csináltál változattál ahhoz képest amikor még jó volt?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#19354) andree04 válasza DonThomasino (#19353) üzenetére


andree04
aktív tag

A táphoz volt rákőtve a venti.a dugajnál össze ért 2vezeték azt lekapcsolt. Amint már irtam az alkatrészek tesztelve.ok minden,ujratelepitve még nem volt,de ha ok a hdd akor is ujra jénne telepiteni?

(#19355) DonThomasino válasza andree04 (#19354) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem igazán értem miért össze de az szetm ilyen problémát nem csinál.
Mielőtt jó volt mivel foglalkoztál a gépe?
Tunning van ?

Javaslatom a következő lenne, legyen minden alapon BIOS ba
tegyél föl egy nem buherált OP rendszert.
Alkatrészeket mozgasd át ha szükséges portalaníts.
Próbáld 1 db RAM mal.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#19356) Livius válasza demars (#19326) üzenetére


Livius
őstag

Simán újra kondizható, de viszont azt sűrgősen meg kell tenni, és addig nem használni, nehogy valami végleges károsodás elő jöjjön.

Ezeknek a kondik darabja boltban maximum 80Ft, de olcsóbb is van, csak jó helyre kell menni, szóval simán megéri, és utána még 10 évig szolgálhat újra az alaplap.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#19357) Livius válasza Nevil2 (#19332) üzenetére


Livius
őstag

Szerintem elsőre próbálj a BIOS-ban beállítani egy default settings-et és utána állíts be mindent újra. És ha mondjuk nem a legfrisebb BIOS-van fent, lehet nem árt azt frissíteni, lehet valami pár Bug javításra kerülne és megszünne egyből a probléma.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#19358) blade4


blade4
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy ECS P67H2-A3-as alaplap, amin nincs integrált vga kimenet!

A kérdésem az lenne hogy tudnám használni azt a igp-t ami a prociba van integrálva ha egyáltalán lehet szó ilyesmiről?

(#19359) Livius válasza blade4 (#19358) üzenetére


Livius
őstag

Úgy tudom sehogy, max egy VGA-nak betud segíteni Virtu MVP-vel, de így semmi másra nem jó.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#19360) fenergie84


fenergie84
addikt

Speciális kérdésem lenne :)
HTPC célra szeretném használni a jelenlegi gépemet, melyben egy Asus P7P55D-E lap van.
Ezzel kapcsolatban kérdezném, h lehetséges-e mondjuk két különböző bios profilt beállítani és váltogatni őket anélkül, hogy állandóan belépek a biosba?
Azért kérdezem ezt, mert pendrive-ról futtatnék OpenElec-et, de ehhez mindig át kell állítani a boot sorrendet és a prioritást, mivel ha be van dugva a pendrive, soha nem az az első a sorrendben, ha meg nincs bedugva, akkor meg nincs is USB eszköz, mint bootolható alkalmatosság...

(#19361) andree04 válasza DonThomasino (#19355) üzenetére


andree04
aktív tag

tuning nem volt.igazábol alapon ment a gép.annyit csináltam hogy leszedtem a burkolatot és már ki is kapcsolt akkor láttam hogy a vezeték a ventinek hogy log össze vissza.csupasz venti vezeték volt a táp kábelre dugva.máshogy nem tudtam ventit üzemelni.Köszönöm a segítséget

(#19362) Nevil2 válasza Livius (#19357) üzenetére


Nevil2
tag

Köszi az infót... ezeken már túl vagyok... a legfrissebb bios van besütve... volt reset is, stb.

A vicc, hogy eddig minden oké volt... a konfiguráció nem változott, mégis most egy újraindítás után hardverszinten(???) szarozik..?!

(#19363) jilian


jilian
addikt

Áruljátok el nekem, hogy mi az a "VGA driver" az alaplapjaim honlapján?

- az Extreme 6 -nál a VGA driver -em, a 7970-es ATI driver
- az ITX -nél az Intel HD Graphics 2500 driver kell

Akkor azok mire jók, mikor kellenek? :F

(#19364) leikomessi válasza jilian (#19363) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Mindkét esetben az integrált VGA-hoz kéne, ha nem lenne mellé videokártyád.

(#19365) Livius válasza Nevil2 (#19362) üzenetére


Livius
őstag

UEFI a Bios? Az 1TB-és HDD-éknél úgy tudom kell az UEFI Bios.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#19366) BomiBoogie válasza Livius (#19365) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

AZ UEFI csak a felület, szerintem nem befolyásolja a működését, hogy UEFI-e avagy sem.

(#19367) jilian válasza leikomessi (#19364) üzenetére


jilian
addikt

Az ITX -nél nincs VGA és ezt használom:
- Intel® HD Graphics Driver for Windows 7* and Windows 8* 64

És semmi gond nem volt vele, hisz ez van az IGP-hez nem? :F
Akkor azt amit asrock-ék adnak azt is rakjam fel?
Nem értem mire jó. :(((

(#19368) malagutif122


malagutif122
tag

Sziasztok!

Van egy Asrock H61M-VS alaplapom az lenne a kérdésem hogy erre
a lapra lehet-e két darab operációs rendszert telepiteni?
win7 van most rajta de fel akarom tenni az xp-ét is mellé.

(#19369) sgergi válasza malagutif122 (#19368) üzenetére


sgergi
veterán

Természetesen lehet, ez nem lapfüggő dolog.

(#19370) malagutif122 válasza sgergi (#19369) üzenetére


malagutif122
tag

az jó ha lehet akkor nem kell letörölni a win 7-et.
Csak egy haverom mondta hogy erre a lapra csak egy op rendszert lehet de hát nem ért hozzá :C

[ Szerkesztve ]

(#19371) Lipton


Lipton
őstag

VGA műveleteknél zizeg/cicereg valami az alaplapon a proci környékén. Mi lehet az oka?
Gigabyte GA 965P S3 alaplap, intel q6600 proci+ gyári hűtő, passzív 8600GT a konfig röviden.
Húzva és feszelve nincs a proci.

(#19372) leikomessi válasza jilian (#19367) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Ott VGA helyett IGP-t használsz a processzor révén. Ami helyettesíti a VGA-t, nem kell az alaplapi integráltat használnod. Viszont ha olyan processzor lenne a lapban amiben nincs IGP, akkor kéne feltenni az alaplap honlapján található drivert. Így elég a HD Graphics driver is.

(#19373) idlof


idlof
csendes tag

Sziasztok!

Vannak a házon a front panel csatlakozói, sosem tudom, hogy kell őket pontosan rádugni, segítenétek?

Tehát vannak a kétvezetékes műanyagok, aminek az egyik kábele felett van egy kis háromszög, ez a pluszt vagy a mínuszt akarja jelenteni?

Illetve a színesek és a fekete-fehér kábelek mit jelentenek?

Bocs, ha banális hülyeséget kérdezek, de tényleg nem tudom :B

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#19374) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Ha nem lenne VGA a gépemben akkor a CPU-ba integrált IGP venné át a helyét?
Ehez is kell a Virtu? És ilyenkor kell az alaplapomhoz mellékelt VGA driver? [link]
A Virtuval azt is meglehet oldani h VGA mellett felváltva menjen az IGP-vel?

THX a válaszokat

ui: CIR receiver illesztőprogram verzió:2.5.1003 (felülről a második) az mihez van?[link]
Illetve az AppCharger? verzió:1.0.5 (felülről a 8.)

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19375) sgergi válasza idlof (#19373) üzenetére


sgergi
veterán

Ahány ház annyiféle szín jelölés is lehet, ezért, ha nincs rajta felirat, akkor neked kell megnézned, hogy mi hova megy. Az alaplapon rajta vannak a jelölések, így azon az oldalon nem lehet gond. A polaritás pedig a kapcsolók esetében és a hangszórónál mindegy, ledeknél lényeges. Ledeknél viszont könnyű kipróbálni: ha az egyik irányba rádugva nem világít, akkor a másik irányban kell rátenni a csatlakozót.

(#19376) Predator2


Predator2
addikt

Sry lemaradt:

Asrock z77 Extreme 4
I5 3570K
Asus 7870
Samsung 830 128Gb ssd
2x4gb Corsair Ram

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19377) jim bcs válasza Predator2 (#19374) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha nem lenne VGA a gépemben akkor a CPU-ba integrált IGP venné át a helyét? igen

Ehez is kell a Virtu? nem

És ilyenkor kell az alaplapomhoz mellékelt VGA driver? minden alaplapi drivert tegyél fel, a rapid-ot nem feltétlen kell

A Virtuval azt is meglehet oldani h VGA mellett felváltva menjen az IGP-vel?

CIR receiver illesztőprogram [link] távirányító a laphoz 30. oldalon megalálod

AppCharger? Az ASRock App Charger az usb portokon támogatja a folyamatos töltést, amikor PC készenléti üzemmódba, felfüggesztett állapotba, hibernált állapotba vagy kikapcsolt állapotba kapcsol. például mobil, mp3 lejátszó stb.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#19378) Predator2 válasza jim bcs (#19377) üzenetére


Predator2
addikt

Nem merek akármilyen alaplapi drivert felrakni az ssd miatt. Mikor utoljára ezt tettem gyönyörűen dobálta a kék halálokat. Igaz másik alaplappal.

Rapidból is kettő van.

"És ilyenkor kell az alaplapomhoz mellékelt VGA driver? minden alaplapi drivert tegyél fel, a rapid-ot nem feltétlen kell"

Az ssd is támogatja őket?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19379) jilian válasza leikomessi (#19372) üzenetére


jilian
addikt

Így már értem. :K
Köszönöm szépen!

Predator2
NEM!
Neked sem kell az alaplapi VGA driver!
Mert te is az IGP-t akarod használni, tehát neked a HD Graphics kell!!

[ Szerkesztve ]

(#19380) Predator2 válasza jilian (#19379) üzenetére


Predator2
addikt

Egyenlőre van VGA a gépemben csak tájékozódok.

Most akkor mikor kell telepíteni az alaplapi VGA drivert?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19381) idlof válasza sgergi (#19375) üzenetére


idlof
csendes tag

Tehát akkor azzal, ha valamit fordítva dugok rá, akkor azzal nem lehet elrontani?

Kösz szépen a segítséget!

:R

(#19382) Nevil2 válasza Livius (#19365) üzenetére


Nevil2
tag

Szia!

BIOS van a gépen (ami csak 2,5 tera fölött gond)... De mint írtam eddig minden működött. A biosban (és a hardverben) nem történ változás... hát ennyi. :(

Talán a win8 partíció? De akkor is föl kellene ismernie a HDD-t...

Na egyenlőre IDE módban megy minden... csak bosszant ez a dolog.

(#19383) sgergi válasza idlof (#19381) üzenetére


sgergi
veterán

Nem.

(#19384) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy ASUS P5QC, ami "valami BIOS hibát ír ki" induláskor, többet nem tudok róla, de képet azért állítólag ad. A tulaj azért adja tovább, mert nem tud vele mit kezdeni, nincs hozzá megfelelő CPU-ja, többet meg nem akar rá költeni. Állítólag valami haverja adta oda neki, hogy "kezdjen vele valamit". Nekem van egy Celeron 336-os CPU-m itthon, ami 533-as FSB-t tud. Az alaplap oldalán viszont az van, hogy 800-as FSB-t kezel, és fölötte, egészen 1333-ig. Kérdésem az lenne, hogy megmoccanna-e az említett CPU-val az alaplap, vagy teljesen felejtős a téma. Előre is köszönöm :) :R

encapsulation dot1q

(#19385) sgergi válasza TommyNagz (#19384) üzenetére


sgergi
veterán

Nem menne, 800-as fsb kell neki minimum.
Ez a valami BIOS hiba, iszonyatosan tág fogalom, főleg annak, aki nem ért a gépekhez. Lehet csak az óra nincs jól beállítva. :)

(#19386) leikomessi válasza TommyNagz (#19384) üzenetére


leikomessi
aktív tag

A támogatott processzorok listájában sincs benn, tehát nem menne vele.

(#19387) TommyNagz válasza sgergi (#19385) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Hát éppen ez az, ezért gondolkozom a vételen. Viszont venni bele még egy CPU-t is...meggondolandó. Mondjuk rohadt olcsó az alaplap (2000 Ft). Ti mit tennétek?
Odáig én is eljutottam, hogy nincs a listán, és más 533-as CPU-k sem. De azért még reménykedtem, hátha.

encapsulation dot1q

(#19388) jilian válasza Predator2 (#19380) üzenetére


jilian
addikt

Akkor ha nincs a procidban IGP, és nincs a gépedben videókártya sem. :K
Épp ezt kérdeztem én is feletted picivel.

(#19389) andree04 válasza DonThomasino (#19355) üzenetére


andree04
aktív tag

Köszönöm,köszönöm,újra raktam az op rendszert és OK minden.
Ui:ugyan akkor még mindig nem értem szoftveresen hogyan tud valami elmenni ha zárlat vagy valami más miatt leáll a gép?
Üdv.

(#19390) sgergi válasza TommyNagz (#19387) üzenetére


sgergi
veterán

Annyiért tényleg ajándék, és még egész erős gépet lehet köré építeni, de valamilyen procit venni kell bele. Meg kéne tudni, hogy mit ír ki a bios.

(#19391) TommyNagz válasza sgergi (#19390) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Zsákbamacska a történet, mert az eladó sem tudta letesztelni. Plex-es Media server/center/time machine backup server/nas lenne a masinából, milyen CPU-t tegyek bele?

encapsulation dot1q

(#19392) sgergi válasza TommyNagz (#19391) üzenetére


sgergi
veterán

e5xxx procit néznék én bele.

(#19393) sunci_02


sunci_02
aktív tag

Sziasztok!

Elképzelhető, hogy egy 2003. 06.30. kiadott utolsó BIOS nem kezeli egy 2007 DVD meghajtót? (ASUS M2400 laptop, benne egy SiS alaplap)

Lehet ezeknél ha szét szedem a laptopot az alaplapon valamit jumperelni? Jelenleg nem látja a BIOS a dvd-rom-ot. Ötlet?

(#19394) Elmör


Elmör
senior tag

Az normális dolog ha a Gigabyte Z77X-UD3H-n alapjáraton 58 fokos a PCH??
Az alaplap 30 körül, akárcsak a CPU, de a pch meg 58 és nem csinál a gép semmit, ha elkezdem terhelni a gépet akkor felmegy 60 fokra, de ott is marad. Lehet az Aida64 mér rossz értéket?

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#19395) sgergi válasza Elmör (#19394) üzenetére


sgergi
veterán

Lehet, hogy rosszul mér, de a 60 fok egyáltalán nem veszélyes.

(#19396) jenei0330


jenei0330
tag

Sziasztok, lenne 1 olyan kérdésem, hogy van 1 sima sata csatis hdd-m, ezt kezeli a sata2 csatlakozásu alaplap? :F

(#19397) BomiBoogie válasza jenei0330 (#19396) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen.

(#19398) jenei0330


jenei0330
tag

Még lenne 1 nem ide vonatkozó kérdésem: szeretnék xp alatt futó játékokat futtatni win 7 ultimate 64 biten, ez lehetséges? haigen, mi kell hozzá? Előre is köszi. :R

(#19399) TommyNagz válasza jenei0330 (#19398) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Attól függ. Nagy részük megy mindenféle buhera nélkül. Van, amelyik kompatibilitási módban megy, van ami sehogy. Viszont amilyen gépigényük van, egy VMware-es virtuális gépen futtatott XP-n simán elmennek.

encapsulation dot1q

(#19400) jenei0330 válasza TommyNagz (#19399) üzenetére


jenei0330
tag

A gears of wars-t akarom játszani, de sehogy sem indul, pedig eredeti.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.