Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) Kityeszto válasza mallee (#18799) üzenetére


Kityeszto
tag

ha nem használod csak az egyiket akkor nemoszlik meg :N

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18802) giigz


giigz
veterán

Kivettem a memóriákat, vga-t, bekapcsoltam, és működik! :R

(#18803) spiritex válasza giigz (#18802) üzenetére


spiritex
veterán

Gondolom a "működik"-et azért megelőzte a Visszaraktam a memóriákat és a vga-t lépés..

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18804) Kityeszto válasza spiritex (#18803) üzenetére


Kityeszto
tag

;] ;] ;] ;] ;] ;] ;]

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18805) giigz válasza spiritex (#18803) üzenetére


giigz
veterán

Jaa ;]

(#18806) szarnyalosas válasza hcl (#18795) üzenetére


szarnyalosas
tag

na hallode ha elinditom a telepitot , az is olyan lassu, hogy kiakadok.

Valami reagalas erre ?

mit tegyek???

varjak egy telepitot amig folmegy ?

irdatlan lassu, segitsetek mert ez a gép rajtam kifog nagyon

(#18807) hcl válasza szarnyalosas (#18806) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az előbb írtam, mit nézz. Másik winyót abban a gépben, meg hogy a BIOS-ban nincs-e valami nagyon elállítva.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18808) szarnyalosas válasza hcl (#18807) üzenetére


szarnyalosas
tag

A biost beraktam autora, ezelott ment a gep, egyik naprol a masikra keletkezett ez a probléma.

Teszek akkro egy masik vinyot be, hallasuk elindule!

(#18809) dav<3


dav<3
tag

Pontosan milyen márkájú és típusú alaplapot kéne vennem ahhoz hogy a mostani AMD A8 3870K-m meg tudjam húzni 3,6GHz-ig? (FM1). Most egy ASRock A75M HVS van ezzel már 3500-no instabil sajnos. 3600on kéne stabil alaplap. Ha lehet iponról linkelve. Előre is kössz!

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#18810) BomiBoogie válasza dav<3 (#18809) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

100 MHz-ért nem érdemes új lapot venned. Fesz mennyi?

(#18811) Bishoop


Bishoop
tag

1 kérdésem lenne a PCI-Ex16 rögzítő karral kapcsolatban:
Régebben írtam,hogy letört nekem sajnos az egyik ilyen pöcök, és sajnos csak azt tudom használni, mert ha a másikba teszem a VGA-t, akkor nem tud megfelelően szellőzni, mert túl közel van a táphoz.
Azon gondolkodtam, hogy a PCI-Ex16 slot vajon nem ugyanolyan mindegyik alaplapban, ergo teljesen mindegy hogy milyen döglött alaplapot szerzek, a sín mindenhol ugyanolyan, tehát más formájú rögzítő karok is megfelelőek nekem

(#18812) spiritex válasza Bishoop (#18811) üzenetére


spiritex
veterán

Mivel a PCI-E-es vga kártyákat nem konkrét alaplapokhoz tervezik, hanem a PCI-E szabvány szerint, ezért minden PCI-E-s rögzítő pöcöknek kompatibilisnek kell lennie minden PCI-E-s vga kártyával.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18813) TESCO-Zsömle válasza spiritex (#18812) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha nem az, az már műszaki hiba.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18814) #65675776 válasza spiritex (#18812) üzenetére


#65675776
törölt tag

A kártyával kompatibis. De ez csak egy dolog. Ugyanis a foglalatok végén legalább négyféle megoldás létezik, ezek pedig nem csereszabatosak. Néha egy alaplapon is többféle van:

[ Szerkesztve ]

(#18815) zibo73 válasza Bishoop (#18811) üzenetére


zibo73
aktív tag

Nekem már kb 1 éve letört azóta is így használom semmi hátrány nem származik belőle.
Különben is hátul rögzítve van a házhoz,Nyugodtan használd abban a sínben.

(#18816) hcl válasza Bishoop (#18811) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mindegy, van-e pöcök, a kártyát nem az rögzíti, hanem a csavar a ház hátulján. Én pl. jobban örülnék, ha nem lenne pöcök, mert csak macera.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18817) spiritex válasza #65675776 (#18814) üzenetére


spiritex
veterán

Teljesen igazad van. Egy másik lapról hiába szerez pöcköt, nem fogja tudni rászerelni a saját foglalatára.
Egyébként nagyon szép képek! Öröm nézegetni őket! :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18818) Spet válasza hcl (#18686) üzenetére


Spet
addikt

Na új fejlemény a lappal kapcsolatban:

Házból ki lett véve, asztalon össze lett dugva minden úgy ahogy volt (kivéve az optikai meghajtót nem csatlakoztattam), és érdekes módon elindult felállt az eredeti rendszere (ami igazából engem nem érdekel, hiszen windows server 2000), viszont most újabb akadályba ütköztem.

Gondoltam, ha már elindul, akkor csatlakoztatom azt az Xp-s merevlemezemet, azonban ha bármilyen módon elindítom (akár csökkentett módban), akkor kék halál villanás és azonnali újraindulás (így sajnos nem tudok hibakódot mondani). Még csökkentett módban is lehetséges lenne, hogy összeakadnak egymással, hisz nem ezzel a lappal lett telepítve a rendszer? Többször csináltam ilyet (tudom nem egészséges dolog), de eddig sosem volt problémám belőle) + elötte reseteltem a BIOS-át a biztonság kedvéért.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#18819) draff válasza giigz (#18796) üzenetére


draff
aktív tag

Nekem is volt úgy, hogy a net sokáig az alaplapival ment. De aztán egyszercsak elkezdett rugózni, hogy akkor ő most csatlakozik meg ilyenek. Aztán a végén mégse csatlakozott, mert valamiért nem találta meg a távoli kiszolgálót, stb.

Én nem sokat könyörögtem neki, be egy üres slotba egy PCI-os hálókártya - oszt viszlát ...
Azóta is azzal meg.

Gondolom, az alaplapi valamiért bedobta a törölközőt.

(#18820) draff válasza zibo73 (#18815) üzenetére


draff
aktív tag

Háát igen!
Gondolom itt senki sem valami rázós úton lovasszekéren netezik.
Akkor meg?
Nem fog az a videokártya onnan csakazértis kiesni, mert nem fogja a végén a pöcök ...

(#18821) Statiszta18


Statiszta18
csendes tag

Sziasztok
Egy aprócska kis segítség kellene.
Van egy Asus M4N68T alaplapom le vettem a procihűtést mert vízhűtést csináltam rá és most mivel nem használom a gyári hűtés ventijét minden indításnál pittyeg hogy "cpu fan error".Azt tudom hogy biosba kell letiltani hogy ne keresse csak azt nem tudom hogy pontosan mit keressek. Szóval ha valaki meg tudná mondani hogy nagyjából milyen beállítással lehet ezt kikapcsolni azt megköszönném.

Ha privátot írsz kérlek hogy ird bele, hogy mivel kapcsolatos.

(#18822) draff válasza Statiszta18 (#18821) üzenetére


draff
aktív tag

Kössed arra a csatira a vízhűtésed szivattyúját és akkortól nem okoskodik folyton, mert majd azt látja, hogy forog rajta valami ...

(#18823) Statiszta18 válasza draff (#18822) üzenetére


Statiszta18
csendes tag

Nem olyan a szivattyúm. Azért kössz. Szóval még mindig érdekelne mit lehet tenni?

Ha privátot írsz kérlek hogy ird bele, hogy mivel kapcsolatos.

(#18824) Bishoop válasza hcl (#18816) üzenetére


Bishoop
tag

Köszönöm a válaszokat. Tehát mindenképpen ASROCK-os kell. Elvileg a rezonálás miatt kell(venti), ha nagy kártya van benne, és ha vízszintesen áll a kártya, és nekem úgy van.

(#18825) hcl válasza Spet (#18818) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagyon egyszerű. Az Xp másik lapon lett telepítve, vagy rossz a ram.
Nemtom miért hiszi azt, hogy egy adott géphez feltelepített windóz elindul másik hardveren... Nem...
Linux általában igen, de zárt VGA driverekkel az is csinál érdekes dolgokat.

@Bishoop : Rezonálás miatt? Milyen rezonanciát szüntet meg az a pöcök, haa PCIE csati teljes hosszában rözítve van a kártya? :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18826) Kityeszto válasza Statiszta18 (#18823) üzenetére


Kityeszto
tag

csáo van olyan biosba hogy cpu fan warning mert akkor azt lödd ki és kész

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18827) draff válasza Statiszta18 (#18823) üzenetére


draff
aktív tag

Nekem volt egy olyan alaplapom (valami ASUS), hogy a procin kívül a videókártya ventijét is rá lehetett kötni. Mivel azonban a videókártyának saját ventije volt saját csatlakozójával, folyton reklamálta - már induláskor - hogy nincsen rajta.
Aztán szereztem egy olyan videoproci-hűtőt ventivel, aminek a csatlakozódugója egy az egyben ráment az alaplapira csatira (háromerű és 3 tűs). Attól kezdve mély kussban volt és még ki is jelezte a fordulatszámot az Everest-ben.
De ha nem tudod leszoktatni erről a figyelmeztetésről, tegyél rá egy ventilátort házhűtőnek.

Persze gondolom én, azért álltál át vízhűtésre, hogy ne legyen a gépben ventilátor. Akkor nincs más hátra,
csak előre ...

(#18828) crolex


crolex
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a gondom, hogy takarítás után meghalt a gépem... :(
Kitakarítottam a gépet és bekapcsoláskor kiír valami hibát és után F1=tovább DEL=BIOS opciók vannak, de ekkor lefagy és leáll a gép. Már mindent kicseréltem, táp, proci, vidi kártya, RAM, minden kábel bedugva, ventilátorok működnek, szóval az alaplappal lesz valami, de nem tudok rájönni, hogy mi, nem törtem le róla semmit :/ És még a BIOS-t is reseteztem. Valami tanács?
Ha fontos lenne, akkor az alaplap: Foxconn 945GZ7MC

[ Szerkesztve ]

(#18829) Statiszta18 válasza draff (#18827) üzenetére


Statiszta18
csendes tag

Köszi.
Most csak a vinyó meg a vga ad hangot mert azok mennek ventivel.
Azért még várok hátha lessz valaki aki tud más megoldást. Mert tudom hogy le lehet tiltani hogy ne keresse a ventit de nem tudom hogyan.

Ha privátot írsz kérlek hogy ird bele, hogy mivel kapcsolatos.

(#18830) Kityeszto válasza crolex (#18828) üzenetére


Kityeszto
tag

takaritáskor nedvesség érte mert akkor küldj egy kis hajszáritot neki hátha

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18831) crolex


crolex
csendes tag

Semmi, csak porszívóval takarítottam, de még a porzsákot is szétszedtem és nem volt benne semmi sem...

(#18832) jagyugyaerik


jagyugyaerik
tag

Sziasztok!

Van egy asztali gép PT890 Neo alaplap van benne. Nagyon melegedett bekapcsolás után azonnal 65 fokos lett. Ha valamit elindított az ember akkor le is állt. Cseréltem hűtőt de nem oldotta meg a problémát. Majd újrapasztáztam és visszatettem a régit. Javulás látszott ,de ugyanúgy lefagy leáll.
Arra gondoltam, hogy nem mehetett-e tropára a hűtőszabályzás?

Köszi előre is!

(#18833) bigobert


bigobert
tag

Sziasztok!

Asrock FM2A85X Extreme4-M alaplap leírásánál mit jelent a zárójelben levő rész?
http://www.asrock.com/mb/overview.hu.asp?cat=Specifications&Model=FM2A85X%20Extreme4-M

2 x PCI Express 2.0 x16 slots (PCIE1 @ x16 mode; PCIE3 @ x4 mode)
Jól értem, hogy ez két x16-os slot? Írva vagyon, hogy támogatja a CF-t és dual graphics-ot, meg minden, de megnyugtató, amikor értelmes mondatban is megfogalmazzák ezt :)

(#18834) Kityeszto válasza crolex (#18831) üzenetére


Kityeszto
tag

azt irtad hogy van hiba üzi azt meg tudod adni és ugy lehet könnyebb :K

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18835) #65675776 válasza bigobert (#18833) üzenetére


#65675776
törölt tag

Két hosszú foglalat, amelyekből az egyik (PCIE1) teljes bekötésű. A másikba pedig csak 4 PCI-E lane van bekötve.

(#18836) AAntii


AAntii
őstag

Üdv!

Szeretném megkérdezni az uraktól, hogy a pci-e sínek sávkiosztását hol tudom beállítani? A biosban az alsó, 16/4x sín autora van téve, ezt nem is tudom módosítani, míg nincs benne semmilyen kártya, a felső ellenben szintén csak 4x-esen megy, így a 6950-es kártyám csak kb. a 6870-es szintjét tudja, ami meglehetősen kellemetlen. Létezik, hogy az auto beállítás az első sloton azt eredményezi, hogy a felsőre is csak a crossfire beállításait tudom érvényesíteni, azaz mivel 4x/4x-esként mehet ezen a lapon (Asus P8P67) a két kártya, a felső sem megy nagyobb sávszélességgel?

Tudtok valami megoldást, vagy nem marad más hátra és át kell tegyem a videokártyát a 4x-es slotba, a biosban beállítani 1x-esre, majd reménykedni, hogy jó lesz? A kártya egyébként másik lapban tökéletesen megy 16x-osan.

Köszi a segítséget!

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#18837) Bishoop válasza hcl (#18825) üzenetére


Bishoop
tag

Igazad van, akkor valószínűleg azért van hogy ne csússzon ki, de biztos hogy nem dísznek van :)

(#18838) oldsaman


oldsaman
tag

Hi .

Érdeklődnék , hogy egy olyan alaplap ami 533 MHz ramot fogd be , abba biztos nem lehet nagyobbat tenni Pl : 667 MHz . Azt már nem kezeli ? Előre is köszi .

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#18839) cinkoxid válasza oldsaman (#18838) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Ha szerencséd van, akkor elindul vele, csak alacsonyabb frekin.

(#18840) Gyorgy1432


Gyorgy1432
csendes tag

Sziasztok!
Kaptam rokonoktól nemrégiben egy NEC Powermate vl370 micro BTX alaplapos irodai gépet.
És vettem egy MSI HD 7750-es videókártyát.A probléma az hogy mivel micro BTX alaplap nem nagyon tudom beletenni.Nincs valami megoldás? :U

CFG...hamarosan!

(#18841) dozsabalint


dozsabalint
senior tag

Sziasztok, gyors kérdés:
az alaplap csinál valamit cpu, illetve ram nélkül? Nem kéne neki a ventiket felpörgetnie? LED sajnos nincs rajta, és hangszóró sem.

(#18842) membrandj


membrandj
nagyúr

Sziasztok! Vettem egy e8400-as procit a HP ipiel-la3 lapomhoz,de ha belerakom, akkor sípol és nem ad képet. Ha visszateszem a régi e5500-at,akkor működik. Mi lehet a baj? A legfrissebb bios van rajta. Másik lapba működik és a lap leírásába az van,hogy core2duot fogad, tdp: 95w, gondolom max 95w-ig kezeli, de ennek 65W a TDP-je.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#18843) BomiBoogie válasza membrandj (#18842) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem a TDP lesz a gond. A lap a köv. procikat támogatja:

Motherboard supports the following processor upgrades:
Intel Core 2 Quad (Yorkfield core) series
Intel Core 2 Duo (Wolfdale core) Dual Core series

(#18844) membrandj válasza BomiBoogie (#18843) üzenetére


membrandj
nagyúr

Core2duo E8400-ról beszélünk.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#18845) Kityeszto válasza dozsabalint (#18841) üzenetére


Kityeszto
tag

igen felpörög hacsak a bekapcsologomb nincs jol rákötve azjolvan rá kötve?

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18846) dozsabalint válasza Kityeszto (#18845) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Jól van rákötve, semmi. Kézzel bekapcsolva a tápot minden ok. De olvastam már mindent ezzel kapcsolatban. Olyat is írtak, hogy cpu + ram nélkül semmi sem történik.

(#18847) Kityeszto válasza dozsabalint (#18846) üzenetére


Kityeszto
tag

hát ram nélkül történik sipol felpörög de cpu nélkül is ugytudom hogy legalább sipolnia kellene

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18848) Kgabi56 válasza membrandj (#18842) üzenetére


Kgabi56
tag

Szevasz!
A proci fsb-je 1333 Mhz.
A memória busz viszont csak 1066 Mhz-t tud.
Ezt a neten találtam,de Te is megtalálhatod!
Elvileg tudni kellene neki kezelni a procit.
Szakértők majd többet tudnak mondani.

Gabi

(#18849) dozsabalint válasza Kityeszto (#18847) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Nincs alaplapi hangszóróm kéznél (a gépházban sincs), szóval ezt most ellenőrizni nem tudom. (Pedig biztosra vettem, hogy proci-ram nélkül is fel kéne pörögnie a ventiknek.)

[ Szerkesztve ]

(#18850) Kityeszto válasza dozsabalint (#18849) üzenetére


Kityeszto
tag

mondasz nekem egy alaplap tipust valamit megnézek

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.