Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) draff válasza fbeni91 (#19700) üzenetére


draff
aktív tag

az egyértelmű zárlat. Ha biztosítékos lenne az áramkör valahol, akkor folyton kiégne.
Így meg csak folyton nem indul el, mivel a táp inkább automatikusan leszabályoz .

(#19702) helkis válasza aszti93 (#19676) üzenetére


helkis
addikt

szvsz ez teljesen kóser egy 80gb-os samu hdd-től.. :F

kicsit visszaolvastam, a másik hdd egy 750-es, az ugye alap, hogy minél nagyobb egy hdd annál gyorsabb is, át kéne rakni a rendszert oda! de mégjobb lenne egy 64gb-os ssd..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#19703) andree04 válasza fbeni91 (#19696) üzenetére


andree04
aktív tag

Szia.
Nekem volt egyszer egy hasonló hiba,hogy gép bekapcsolás után épen hogy csak megmozdult a venti a procin és ennyi,köv. újraindítás lehetetlen,táp kábel le,újra vissza és a hiba ugyan az.
Nálam ekkor a táp volt a hibás,valamelyik ága elszállt,új táp és már indult is a gép.
Próbáltad új,másik táppal?

(#19704) TommyNagz válasza fbeni91 (#19700) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Nagyon rövidzárnak néz ki, bár a kolléga tápos ötlete se rossz. De nekem úgy rémlik, hogy másik táppal is nézted már, nem?

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#19705) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv !

Új, formázatlan 1 TB-os SATA II HDD-t (Hitachi Ultrastar) formázatlan állapotban is kell(ene) látnia az alaplapnak (Asrock 775VM800), vagy csak azután látja ?

Hja kérem ! A Belváros !...

(#19706) Rivaul válasza jasonka (#19705) üzenetére


Rivaul
addikt

Persze hogy kell látnia. Ha nem látja nem is tudod megformázni. Nézegesd meg a kábeleket ha nem így lenne.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19707) Thrawn válasza jasonka (#19705) üzenetére


Thrawn
félisten

BIOS-ban látnod kell mindenképpen (hacsak nem tiltottad le benne azt az IDE csatornát, amire épp rá van dugva).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#19708) sesomaru1989 válasza fbeni91 (#19700) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Ezernyi ötlet ezernyi variáció, nap sütés és nem működő gépezet, kell ennél több :C
A leggyakoribb hiba ami zárlatot okozhat, h nem megfelelően van rögzitve az alaplap így hozzá ér a házhoz.
H zárlatot hol keress még?
Kb lehetetlen megmondani, lehet a nyák van megrepedve, megnézném a PCI, PCI-e , foglalatokat Ram modulokat, nem e vmi fém darab beszorult és az okozza esetleg, legkézenfekvőbb dolog ha még nem tetted volna meg esetleg TÁP csere, ahogy az előttem hozzá szólók is említették. Ha az meg van és úgy sem jó, ötletelünk tovább :D

(#19709) tigerscorpio válasza sesomaru1989 (#19708) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Bezony-bezony a legjobba sportújság vastagon széthajtogatva, vagy a naplót szoktam előnyben részesíteni. nagyon jól szigetelő felületet adnak :K

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19710) emitter


emitter
őstag

Sziasztok,

olyan régi Award BIOS-om van, ami nem tud USB pendrive-ról bootolni - én legalábbis csak USB-FDD és USB-ZIP lehetőségeket látok. Olvastam, hogy lehet pendrive-ot floppyként formázni (emulálni), és akkor talán működne a dolog az USB-FDD-t választva - de nem találtam olyan toolt, amivel ezt a formázást meg tudom tenni. Tudnátok segíteni?

(#19711) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Menet közben rádughatok egy sima 3 tűs rendszervetilátort az alaplapra? Vagy kapcsoljam ki hozzá a gépet?

Köszi

(#19712) emitter válasza tomi5244 (#19711) üzenetére


emitter
őstag

persze hogy rádughatsz

(#19713) tomi5244 válasza emitter (#19712) üzenetére


tomi5244
őstag

Köszi!

Meg is történt de kis is húztam egyből mert baromi hangos a házhoz kapott noname 8 cm-es venti.

(#19714) ricshard444


ricshard444
veterán

Érdekelne a véleményetek:

Ha esetleg platformot váltanék LGA 1155 -re ( igen tudom, hogy halott..) és 2600K + 7950 Crossfire társaságában melyik Chipset lenne a legjobb választás:

Z68 / P67 / Z77

Vegyétek figyelembe a használt árakat, mert ott fogok keresgélni :R

Nem igen ástam magam még bele ebbe a témába, de minimum 2 darab 8x sávszéllel rendelkező PCI-E Slot jó lenne, tuning lenne, nem is kicsi.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#19715) Rivaul válasza tomi5244 (#19711) üzenetére


Rivaul
addikt

Amíg ezt a kérdést megírtad simán kinyomhattad volna ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19716) jim bcs válasza ricshard444 (#19714) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Z77

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#19717) ricshard444 válasza jim bcs (#19716) üzenetére


ricshard444
veterán

Ha esetleg a másik kettőből választanék akkor mitől esnék el?

Vannak dolgok...

(#19718) jim bcs válasza ricshard444 (#19717) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

p68: relative régi chipset semmilyen formában nem éri meg megvenni, akkor inkább z68

natív usb 3.0, erősebb-stabilabb tápellátás, kevesebb fogyasztás stb., mivel z77 később mehet bele egy 3770k így már a 3. generációs procival ki tudod használni majd a pci 3.0-át is

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#19719) TommyNagz válasza emitter (#19710) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Neked a PLOP bootloader kell. Kifér egy floppy-ra, bootolsz róla, ad egy menüt, ahonnan már tudsz usb-ről tovább bootolni. Pentium II-esen nagyon jól jött :)

encapsulation dot1q

(#19720) emitter válasza TommyNagz (#19719) üzenetére


emitter
őstag

Köszi, ez jó! :) már csak azt kéne megtudnom, hogyan lehet maradandóan átnevezni a boot menüben megjelenített partíciókat a default HDA Partition x-ről.
Ugyanis a boot manager Setup menüjébe belépve azzal fogad elsőként, hogy nem lesz semmilyen módosítás sem elmentve.
Ha pedig Windows alól a próbálom konfigurálni a floppyn lévő plpbt.bin-t a plpcfgbtGUI.exe-vel, inaktív a setup profile gomb, pedig feltehetőleg ott tudnám átnevezni a partíciókat...

(#19721) revneiq


revneiq
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő. Van egy ASUS M4A87TD/USB3-as alaplapom, amin az elős két foglalat (DIMM_A1,A2) az istenért sem akar működni.
Ha a memóriát az első két slotba teszem egyszerűen be sem bootol(még a monitor sem kapcsol be). Már frissítettem a BIOS-t, több memória tesztet is lefutattam hátha a ram volt a hibás, de nem. Viszont ha a 3-4-ik rakom a memót simán működik minden.
Hibás lenne az első kettő foglalat?

Mivel garanciás volt a lap így visszaküldtem, hogy nézzék már meg, erre pár napra rá vissza is kaptam, és írták hogy xy időt tesztelték és nem volt semmi hiba. Persze mondanom sem kell itthon összeraktam, és kezdődött minden előrről.
Már több külföldi fórumot is olvastam ahol másoknál is ugyanez volt a hiba, de nem találtam semmit. Azon kívül, hogy páran írták, hogy "lapcsere".

Valaki esetleg valami bíztatót?

[ Szerkesztve ]

I don't want to live on this planet anymore.

(#19722) Rivaul válasza revneiq (#19721) üzenetére


Rivaul
addikt

Próbáltad azt hogy 3-ik rammal mit csinál? A biostar lapoknál volt hogy egyszerűen csak fordított volt a betöltési sorrent. Értsd hogy nem a proci felül kellett beletenni a memókat mert akkor meg se mozdult hanem ellenkezőleg. Ha a 2-ő mellé beraksz egy harmadikat szintén visszafele s akkor sem megy nah az valóban baj.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19723) fbeni91 válasza sesomaru1989 (#19708) üzenetére


fbeni91
tag

Mindenkinek köszönöm amit írt! minden lehetőséget meg néztem, 3 táppal is próbáltam de a hiba ugyan az! minden tiszta, minden hibátlan, nem kotyog,nem mocorog! pápok rendben vannak! Tünet ugyan az! :( :( Jelzem a lap NINCS házban! Jelenleg egy csupasz tiszta fa asztalon próbálgatom. :/ :/ :R :R

(#19724) aszti93 válasza helkis (#19702) üzenetére


aszti93
aktív tag

rendben. köszi :R

Üdv.: Aszti

(#19725) Mészi Zoli


Mészi Zoli
tag

Az alaplapomon a 24 pines aljzat mellet van egy 4 tűs molex aljzat is.
Szerintetek azért tette rá az Asus, mert ...

- 2006-ban még nem nagyon voltak voltak olyan tápok, melyeken 2 db 6 pines, videókártyába való aljzat volt az SLI miatt (most is csak a Chieftec CTG-550c (cable manager) rendelkezik kettővel, a legolcsóbb a mezőnyben.)
[link]

-Egyes nagyobb teljesítményű vidokártyákon 2006-ban még nem volt 6 pines kiegészítő tápellátást biztosító aljzat és a PCI-e 16 aljzat nem bírta eteni a kártyát, ezért az egyik molexcsatit a tápból nélkülözhetetlen volt rádugni.

- Kevés olyan táp volt 2006-ban, amin akár 1 db 6 pines csatlakozó lett volna, ha mégis ilyet sikerült venni, akkor a másik - 6 pines aljzattal rendelkező - kártyát erre az aljzatra kellett volna dugni. Ebben az esetben egy 4 pin molex - 6 tűs PCI-e átalakítóra is szükség lett volna, amit az alaplap doboza nem tartalmazott.

Szerintetek a táp egyik molexét kell rádugni? Mire való az "EZ Plug" aljzat?
A mellékelt kép az alaplap kézikönyvéből való.

[ Szerkesztve ]

(#19726) sgergi válasza Mészi Zoli (#19725) üzenetére


sgergi
veterán

Dupla kártyás rendszerhez ajánlja a 4 tűs molexet, szerintem egy vidkari esetén nem fog kell. De igazából rá is dughatod, max nem fogja használni.

(#19727) sesomaru1989 válasza fbeni91 (#19723) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Az szép :)

Probáld még megnézni az alaplapon a táp csatlakozót, de sztem ez a lap kuka. Lehet a nyák van valahol megsérülve, lehet az egyik vezetőn szakadás van, amit okozhat egy karistolás is. De kondi ellenállás is okozhatja ezt.
Bekapcsoláshoz mit használsz? egy sima csavarhuzoval összezárod a két tűt v tettél be egy normális kapcsolot?

(#19728) Thrawn válasza Mészi Zoli (#19725) üzenetére


Thrawn
félisten

A fejtegetésed jó :)

Most is vannak nem csak szokványos tápcsatlakozókkal, hanem plusz tápcsatikkal (molex vagy sata) szerelt lapok. Leginkább a felső- vagy csúcskategóriások között, ahol hangsúlyos az SLI és CFX használata.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#19729) andree04 válasza fbeni91 (#19723) üzenetére


andree04
aktív tag

Oké,figyelj ird le milyen alkatrészeid vannak amik még mükődnek és itt a srácok hamar össze dobnak egy használható gépet számodra,ez az alaplap vége,egyszer minden elromlik,végleg.

(#19730) ricshard444 válasza fbeni91 (#19723) üzenetére


ricshard444
veterán

Haver fordítva dugta rá a proci tápellátását és olyankor leblokkolt a a rendszer.
Valami zárlat szerűség lehet, és ha semmi nincs fordítva... :(

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#19731) fbeni91 válasza sesomaru1989 (#19727) üzenetére


fbeni91
tag

Most néztem 2db eggyenirányító át enged mind 2 irányba. ez okozhatja a problémámat?? :/

(#19732) fbeni91 válasza andree04 (#19729) üzenetére


fbeni91
tag

van nkeem 2 db müködő gépem eladásra. :) ez egy sima alaplap. csak gondoltam meg csinálom, mert havernak kéne pont ilyen lapot keres. :/ :/

(#19733) Mészi Zoli válasza sgergi (#19726) üzenetére


Mészi Zoli
tag

Köszönöm a választ.
Most akkor a tápegység egyik molexét dugjam rá, mert a lapnak kell(het) még szufla, mert a PCI-e 16 aljzat nem adna elég erőt egy komoly kártyához? (ami sajnos egyelőre nincs)

Ha lenne külön tápellátást igénylő videókártyám akkor a 6 tűs PCI-e tápot kellene ezzel az aljzattal összekötni?

[ Szerkesztve ]

(#19734) sesomaru1989 válasza fbeni91 (#19731) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

egyenirányító :C nyilván a lényegi funkciója h ne kétirányú legyen az áram iránya, ha tévednék elnézést, annyira nem vagyok benne a témában, de elképzelhetőnek tartom, h ez a gond.
Igazából nem tudom érdemes-e ezzel az alaplappal foglalkozni. Nem tudom haverod milyen alaplapot keres de sztem, ha áldoz rá egy 15 ezer körüli összeget, kap olyat ami jó lesz neki. Milyen alaplapról is van szó?

(#19735) fbeni91 válasza sesomaru1989 (#19734) üzenetére


fbeni91
tag

alaplap kukába megy. nem foglalkozom,vele, alkatrésznek jó lesz. XD am egy asrock 775i65g :)

(#19736) TommyNagz válasza fbeni91 (#19735) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Nem pont most mondtad, hogy szarakszik két egyenirányító? :D Még azt azért próbáld meg helyrerakni :P Kiváncsian várjuk a fejleményeket!

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#19737) sesomaru1989 válasza fbeni91 (#19735) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Nem egy mai darab....
Érdemesebb váltani újabbra :) v keresni egyet itt hardver aprón :) :C :DD

(#19738) fbeni91 válasza TommyNagz (#19736) üzenetére


fbeni91
tag

jól van a kedvedért kicserélem másikra azt a 2db-ot aztán írok h hogy sikerült! :P csak mert enyire kiváncsi vagy! :D rem örömet okozok majd, és rem talán be indúl a kis matahari. XD

(#19739) sesomaru1989 válasza fbeni91 (#19738) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Már úgy izgulunk, mint Kiszel Tünde a szemöldök szedés előtt :C :C :C :C :C

(#19740) szimi57


szimi57
őstag

Sziasztok!

Asus Z77 lapomon van egy jumperes kapcsolo a TPU. A kérdésem, hogy ez mire jó, érdemes-e bekapcsolni? Jelenleg egy i5 3570 k-s procival 4100 MHz-nél tartok 1.155 V fix feszen.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#19741) sgergi válasza Mészi Zoli (#19733) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, a tápból megy rá egy molex csati. Természetesen a vidkariba is a tápból mennek a kábelek.

(#19742) sesomaru1989 válasza szimi57 (#19740) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Digitális tápellátás: Új szabvány
A világon elsőként két intelligens processzor - az ASUS úttörőként alkalmazza a két, alaplapra szerelt lapkát, a TPU-t (TurboV Processing Unit, TurboV feldolgozó egység) és az EPU-t (Energy Processing Unit, energiafeldolgozó egység). A Dual Intelligent Processors 2 with DIGI+ VRM technológia új generációja az alaplap tápellátását digitális szintre emeli a CPU-tól érkező tápellátási kéréseket precízen kiszolgáló, programozható mikroprocesszorral, megszüntetve a digitális-analóg átalakításból származó késéseket. Ez a jelenleg kapható legpontosabb tápellátási megoldás, amely kategóriájában a legjobb tápellátási hatékonyságot nyújtja, nagyobb teljesítmény és sziklaszilárd stabilitás mellett. Az ASUS DIGI+ VRM-mel a felhasználók egyszerűen állíthatják a tápfázisok teljesítményét és módosíthatják a rendszer feszültségértékeit a különféle beállításokkal, hogy maximalizálják a teljesítményt és a túlhajtási lehetőségeket.

Remélem segít valamennyit a dolog.

(#19743) sesomaru1989 válasza sgergi (#19741) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

TPU

Az abszolút turbóprocesszor
Engedje szabadjára a teljesítményt az ASUS egyszerű, alaplapi kapcsolójával vagy az AI Suite II segédprogrammal. A TPU chip Auto Tuning és TurboV funkcióival precízen szabályozhatók a feszültségek és figyelhető aprólékos részletességgel a rendszer. Az Auto Tuning felhasználóbarát módszert kínál a rendszer automatikus optimalizálásához magas, mégis stabil órajeleken, a TurboV pedig korlátlan szabadságot kínál azáltal, hogy az APU sokszorozóit az eltérő használati helyzetek sajátosságaihoz igazítja.

ez még talán értelmesebb. Ha jól olvasom, akkor a cpu feszültséged tudod vele szabályozni.

(#19744) fbeni91 válasza TommyNagz (#19736) üzenetére


fbeni91
tag

javítás meg történt! hiba ugyan úgy fenn ál!! tehát marad alkatrésznek! :/ :/ sajnos! :/

(#19745) WP14 válasza sesomaru1989 (#19743) üzenetére


WP14
őstag

Mind emellett valós idejű, tehát windows futása alatt alkalmazható :K

Mármint az Auto tuning.

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#19746) zka79


zka79
tag

Sziasztok!
Olyan segítségre lenne szükségem hogy lenne egy ilyen remek lapom amit valami jómadár próbált javítani és az egyik kondi forrasztásánál elégette a nyáklapot és kellene róla egy kép hogy ott hogy megy a nyomtatott áramkör!

A barátnak álcázott ellenség a legrosszabb!!!

(#19747) TommyNagz válasza fbeni91 (#19738) üzenetére


TommyNagz
senior tag

(#19738) fbeni91

Oh...hát akkor tényleg kuka. Vagy cserélj le rajta minden egyes kondit, és próbáld meg úgy! :D iBookGuy a YouTube-ról nekiállt, és megcsinálta ezt egy eredeti 1984-es Macintosh-sal, bár neki nem jött össze :(

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#19748) fbeni91 válasza TommyNagz (#19747) üzenetére


fbeni91
tag

áhh nem szenvedek vele. alkatrésznek jó lesz a lap. :) :P

(#19749) Exo123


Exo123
csendes tag

hali, ezt a lapot nagyjából mennyibe lehetne elpasszolni?
asus p5q3 deluxe

(#19750) Rivaul válasza Exo123 (#19749) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez inkább problémamegoldásra van. ITT a beárazós topic ők megmondják mire számíthatsz.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.