Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) Geller72 válasza madmaxxx (#19649) üzenetére


Geller72
veterán

Szerintem is. PEG link mode.

(#19652) madmaxxx válasza helkis (#19650) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Hiába állítom az 5 lehetőség közül bárhova, nem megy a több GPU-s üzemmód. :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#19653) Ganz-[HUN] válasza kenta (#19635) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Yeah. :)) A Bios egy kicsit régi verzió, azt hiszem. Nah majd Bacsis-nak elküldöm valamikor, hagy próbálja ki, és mondja el a véleményét róla. :DDD

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#19654) helkis válasza madmaxxx (#19652) üzenetére


helkis
addikt

milyen gpu-kkal? sli-híd?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#19655) madmaxxx válasza helkis (#19654) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Már megoldódott, az SLi híd rakoncátlankodott. :K

Köszönöm a segítségeket! :R

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#19656) aszti93 válasza Spet (#19631) üzenetére


aszti93
aktív tag

Mind a 2 s-ata vinyó. És mikor frissen volt feltelepítve a win7 akkor is ilyen lassú volt. Am. az a CCleaner mit csinál?

Üdv.: Aszti

(#19657) Spet válasza aszti93 (#19656) üzenetére


Spet
addikt

Eltünteti a telepítés utá megmaradt filokat felesleges registryket stb. De ha már eddig is ilyen lassú volt a merevlemez akkor viszont eressz rá egy HDSentinel-t és az megmondja milyen állapotban van a vinyód.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19658) Akcok94


Akcok94
senior tag

hali,
van egy gigabyte ga-990fx-ud7 lapom, a kis sip mit be lehet dugni folyamatosan sipol, de a post code semmit se ir ki. es csak inditasnal van 1kek halal es annyi( napi elso).
mi lehet a gondja?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#19659) sTk89


sTk89
csendes tag

Sziasztok az ismerősöm az alábbi hibába szaladt:

Valakinek valami ötlet hogy mi lehet a hiba oka? Alaplap típusa: ASUS P5G41T-M LX

[ Szerkesztve ]

(#19660) donjohnson válasza sTk89 (#19659) üzenetére


donjohnson
addikt

van bedugva pendrive vagy valamilyen usb-s adattároló? ha igen, ki kéne húzni.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#19661) aszti93 válasza Spet (#19657) üzenetére


aszti93
aktív tag

Mind a 2 vinyó 100/100-as. Púposabb kondi vagy valami hasonló nem okozhatja?

Üdv.: Aszti

(#19662) sTk89 válasza donjohnson (#19660) üzenetére


sTk89
csendes tag

Nincsen, csak egér meg a billentyűzet, alaplapi USB re sincsen rákötve semmi.

(#19663) helkis válasza aszti93 (#19661) üzenetére


helkis
addikt

mérj sebességet hdtach-al és tedd közzé itt, kéne még hogy milyen a rendszer, illetve hogy milyen alaplap, és nem utolsó sorban a hdd-k pontos típusai, satakábelek rendben vannak-e? tápkábelek közvetlenül a tápból kapják-e a kraftot, vagy toldón keresztül?
valami ilyenre is lehet számítani talán: [link]

sTk89 - húzd le a házban a front usb-ket a lapról, + cmos clear..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#19664) aszti93 válasza helkis (#19663) üzenetére


aszti93
aktív tag

és honnan tudok letölteni egy olyat ami nem csak win 2000- t és xp-t támogat? mert már 3-at is letöltöttem és egyik se volt jó.

Üdv.: Aszti

(#19665) sTk89 válasza helkis (#19663) üzenetére


sTk89
csendes tag

Nincs előlapi USB kötve az alaplapra, próbáltuk az összes USB-t tehermentesítve is, és még mindig ezt az üzenetet dobja. Próbáltuk a cmos clear-t is mindhiába.

(#19666) Spet válasza aszti93 (#19664) üzenetére


Spet
addikt

Nincs windows 7-es változat, futtasd Xp kompatibilis módban.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19667) TommyNagz válasza sTk89 (#19659) üzenetére


TommyNagz
senior tag

P5qc alaplapot javitottam ugyanezzel a hibaval. Letiltottam az alaplapi jumperekkel a standby +5V-ot, es meg is oldodott a dolog. :) sok sikert!

encapsulation dot1q

(#19668) func93


func93
senior tag

Üdv!

BIOS-t szeretnék frissíteni. Maga a fájl már megvan, de onnan hogyan tovább?
MSI P67S-C43(b3)

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#19669) TommyNagz válasza func93 (#19668) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Gyártó oldalán fent van a program is általában. Windows alol inkabb ne. Keszits egy pendrive-ot, amirol be tudsz bootolni, arra tedd ra a flashert, es a bios rom fajlt. Ilyen pendriveot a HP USB storage format tool-lal tudsz kesziteni. Szukseg lesz meg pl. A Windows98 boot fajljaira, ezt is meg lehet konnyen talalni guglival (nem linkelhetem be :( ) egy zipben. Ha minden megvan, inditsd el a hp usb storage format toolt, add meg neki a win98 rendszerfajlok helyet, pipald be, hogy bootolhato lemezt keszitsen. Ha kesz, masold ra a gyartotol toltott bios flashert es a romot. Ha dnak hozza autoexec.bat fajlt, akkor magatol meg fog csinalni minden, ha nem, akkor neked kell parancssorbol elinditani a flashert es megadni a rom fajl helyet.

encapsulation dot1q

(#19670) jim bcs válasza TommyNagz (#19669) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

van ettől 1000x egyszerűbb és gyorsabb megoldás ;)

(pl.: win usb-dvd tool)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#19671) TommyNagz válasza jim bcs (#19670) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Azzal nem telepitot lehet csinalni? :Y

encapsulation dot1q

(#19672) jim bcs válasza TommyNagz (#19671) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

de egybe a winnel, sima ntfs-ként meg mehet a bios frissítés ;)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#19673) sTk89 válasza TommyNagz (#19667) üzenetére


sTk89
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Továbbítottam ismerősnek a tanácsod remélem ez beválik.

(#19674) gulliver123


gulliver123
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég raktam össze egy új gépet, részben hardverapóról-részben új cuccból. Ami nem tudom miért, hogy elég sűrűn összeomlik a flash player mondjuk "chrome" alatt mondjuk facee közben meg youtub. Ha újratöltöm az oldalt megy ismét.

Amit még észrevettem hogy unlockolt 4 mag esetén ugyancsak hasonló böngésző+flash esetén totál megfagy a gép, kell restart. (nem tuningoltam frekvenciaügyileg én)

Szerintetek mi okozhatja a gondot?

A cuccok:
GA-970A-UD3 (rev. 1.2) [ÚJ]
Inno3D Geforce GTX 260 [használt]
AMD Phenom 2 X2/B50 RB-C2 [használt]
Corsair 16GB DDR3 1600MHz KIT 4x4GB Vengeance [ a kit fele 8gb van betéve, elv. hibátlan 1333 en megy]

Segítségeteket előre köszönöm! :R

" Never underestimate the power of stupid people in large groups." Mark Twain

(#19675) TommyNagz válasza jim bcs (#19672) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Hmmm...igaz. Gyakran szoktam biost flashelni, de eddig inkabb a win98-as modszert reszesitettem elonyben, mert ugy tudom, hogy a legbiztosabb, ha valodi dos alol csinalod a flashelest (nem nt alapu os alol). Tevedek?

encapsulation dot1q

(#19676) aszti93 válasza helkis (#19663) üzenetére


aszti93
aktív tag

Lefuttattam egy Quick és egy Long bench-et is.

Quick bench:

Long bench:

Üdv.: Aszti

(#19677) szimi57


szimi57
őstag

Sziasztok!

Melyik a legjobb szoftveres venti szabályzó?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#19678) TommyNagz válasza szimi57 (#19677) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Én a SpeedFant ismerem csak, és azon a véleményen vagyok, hogy ezt jobb BIOSból vezérelni, vagy potméterrel.

encapsulation dot1q

(#19679) Rivaul válasza szimi57 (#19677) üzenetére


Rivaul
addikt

Tapasztalataim szerint 1ik se. Ha nincs a lapodnak gyárilag ilyen szoftvere s a biosba se tudod állítani akkor elég vacak minden más alternatíva. Speedfant próbálhatod még az hátha. Ezen kívül lehet kapni 1 ventire köthető kis szabályzót is nem csak nagy szabályzó egységeket mint amire az ember hirtelen gondol.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19680) #65675776 válasza TommyNagz (#19678) üzenetére


#65675776
törölt tag

Feltéve ha van ilyesmi a BIOS-ban.

(#19681) sTk89


sTk89
csendes tag

Hiba megoldva! Gyárilag hiányzott egy jumper, korábban előlapi panellal volt használva az alaplap.

(#19682) fbeni91


fbeni91
tag

üdv. Van nekem egy Asrock 775I65G alaplapom!! Viszont akármit csinálok semmi képpen sem akar elindúlni! Csak ki be kapcsol folyamatosan!! :/

Elem lett ki/be téve, cmos reset is meg volt, ram csere is meg volt! 1 eggyen irányítót ki cseréltem már a lapon betőre pontosan ugyan olyatt tettem bele másikat ami jó volt! ki mértem!
A hiba akkor is fenn áll! :/ :/ Proci kompatibilis bele!!

Várom a fejleményeket, ötleteket h mi lehet vele még! :/ :/ :R :R

(#19683) szimi57 válasza Rivaul (#19679) üzenetére


szimi57
őstag

Épp most uninstalláltam a gyári szoftvert. Nagyon ingadozott a beállitott fordulatszám. Ráadásul uninstall után egy másik fordulatszámot lerontott 1300-ról 800-ra. BIOS reset?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#19684) #65675776 válasza szimi57 (#19683) üzenetére


#65675776
törölt tag

Talán csak be kellett volna állítani.

Egyébként minek kell szabályzó, ha mindent maxon akarsz járatni?

[ Szerkesztve ]

(#19685) Rivaul válasza fbeni91 (#19682) üzenetére


Rivaul
addikt

Egy olyan lapról amit már megbontottál bár mi féle hiba miatt nem fogunk tudni neked tanácsot adni sztem. Max ha leírod miért kellett megbontani s mik voltak a tünetei akkor valaki tippelhet merre kell még keresgélned.

szimi57
Ha van szoftvere annál jobbat nem találsz. Ha össze vissza volt állítgatva akkor resizheted a biost de utána vagy ott vagy a szoft-ba (csak az 1-ik be) állítsd be ahogy szeretnéd.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19686) markionni


markionni
tag

Üdv. Az lenne a kérdésem, hogy FX 8350 mellé melyik deszka lenne a jobb illetve tuning potenciálba van-e valami különbség a kettő között. Esetleg ha tudtok olcsóbb és megbízható deszkát akkor azt szívesen fogadnám válaszokat előre is köszönöm! a két deszka pedig:

http://www.asus.com/Motherboards/M5A99FX_PRO_R20/
vagy
http://www.asus.com/Motherboards/SABERTOOTH_990FX_R20/

AMD - The future is fusion

(#19687) TommyNagz válasza szimi57 (#19683) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Mindegyiknél ugrál az RPM, ettől nem kell megijedni. Ha megnézed pl. a CPU-Z-t is pl. a CPU freki ugrál 1-2MHz-et. Teljesen normális jelenségről van szó.

encapsulation dot1q

(#19688) fbeni91 válasza Rivaul (#19685) üzenetére


fbeni91
tag

A tünet telyesen eggyértelmű! Bekapcsol. 1-másodperc múlva kikapcsol, és utánna megint bekapcsol!! és ezt jácca!! Jobb oldalt lent Sata2 Csatlakozók felett 1dbfekete eggyenirányító ki ment azt ki cseréltem! semmi más hibát nem mérte, és láttam a lapon!! :S :S :/ Innentől már gondolom könnyebb a válaszokat meg írni h mi lehet a lappal!! :/ :/

(#19689) TommyNagz válasza fbeni91 (#19688) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Első tippem a helyesírásoddal kapcsolatos...de azt inkább hagyjuk. A második pedig az lenne, hogy köss rá egy PC hangszórót az alaplapra (4 pines csati) legyen bent CPU, viszont a RAM-ot vedd ki. A egyenletes, hosszú sípolást hallasz, menthető az alaplap.

encapsulation dot1q

(#19690) Rivaul válasza fbeni91 (#19688) üzenetére


Rivaul
addikt

Az a baj hogy attól még hogy az ki lett cserélve nem biztos hogy az volt csak a hiba. Valamitől az is tönkrement. Lehet lesz aki okosabb s a leírással már több támpontot adtál de én bevinném egy szervizbe megnézetni. Ha meg tudod csinálni akkor csak a bevizsgálást kell megfizetni ami olcsóbb mint egy másik lap s utána tied a pálya a javításra.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19691) fbeni91 válasza TommyNagz (#19689) üzenetére


fbeni91
tag

Rendben köszönöm az információt. :) üdv.

(#19692) fbeni91 válasza TommyNagz (#19689) üzenetére


fbeni91
tag

Jelentem a hangszoró 1 hangot sem ad ki! próbáltam proci nélkül, ram nélkül, üres lapot, meg sem nyikkan a hangszoró! és csak téll egy pislantásra kapcsol be!

További ötletek? :F :F Szervizbe nem nagyon vinném be. :/ anyit azért nem ér nekem a lap. :/

(#19693) TommyNagz válasza fbeni91 (#19692) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Most olvastam el még egyszer, amit írtál. CPU tüskék rendben vannak? Nekem akkor csináélt ilyet egy alaplapom, amikor ez volt a baj. Bekapcsolt, majd rögtön ki. Aztán megint. Cserélgetted a procit, szóval nézd meg, hátha.

encapsulation dot1q

(#19694) fbeni91 válasza TommyNagz (#19693) üzenetére


fbeni91
tag

lábak sajnos hibátlanok! :( :( :(

(#19695) TommyNagz válasza fbeni91 (#19694) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Valami tuti, hogy azon a környéken lesz elszállva. Esetleg egy kondenzátor? Vagy valami egyéb hasonló alkatrész? Ha nem elhajolva, akkor nincs letörve valami láb? Az alaplapon nincs gyanús folt? Az enyémen volt, alkohollal letakarítottam, és sokat segített. Milyen alaplap ez egyáltalán? Hibásan vetted?

encapsulation dot1q

(#19696) fbeni91 válasza TommyNagz (#19695) üzenetére


fbeni91
tag

kaptam. és elvileg tökéltesen ment!! ez egy asrock 775I65G rev:2.12

sajnos esküszöm h semmi hibár, elhajlást, sérülést, törést, gyanús dolgott nem látok, semmi sem púpos, semminek sincs semmi baja!! :S :S Északi híd csinálhat ilyet?? :/ :/ Főleg a gyanúús h nem sípol semmit!! ez a legnagyobb bajom!! :S meg sem nyikkan a hangszoró. ami hibátlan!! ... :/ :/

(#19697) sesomaru1989 válasza fbeni91 (#19696) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

jumper nem csinalhat ilyet esetleg, nekem ez volna a tippem h valamelyik rosz helyre van berakva.
Talalkoztam már olyan lappal ahol a reset direktre volt kötve és csodalkoztak h újraindul a gép.
Ha nem ez a probléma akkor vagy vmelyik kondi lesz a hibas, de véleményem szerint vmi zárlatos dolog lesz, vhol vmi összeérhet.

(#19698) TommyNagz válasza sesomaru1989 (#19697) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Inkabb a zarlat.

encapsulation dot1q

(#19699) tigerscorpio válasza sesomaru1989 (#19697) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Sziasztok egy nf7es abit lappal lenne olyan gondom, hogy elindul a lap, de képet nem ad.
Volt egy pupos kondi, azt kicseréltem. De semmi változás :-/

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19700) fbeni91 válasza sesomaru1989 (#19697) üzenetére


fbeni91
tag

Még egy észre vétel hátha jobban segít! Alaplap áram alá helyezve, majd indítás, éppen h csak fel pöccena fenti, és enyi is volt! ujra indítás lehetettlen! meg sem nyikkan! tápról 220-as kábel lehúz, vár 15másodpercet, kábel vissza dug, és ekkor újra indítható a lap, arra a pillanatnyi kis szikra időre! :/ ez lehet h akkor télleg zárlat?? és merre érdemes keresni? :/ :/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.